دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
مهارت
سکانس‌هایی از فیلم یاران
۱ ساعت قبل
سکانس‌هایی از فیلم یاران
فیلم سینمایی «یاران» به کارگردانی ناصر مهدی‌پور و نویسندگی احمدرضا معتمدی محصول سال 1372 است. بهرام، که یک مبارز سیاسی تحصیل کردة خارج از کشور است و در فنون رزمی هم مهارت دارد، توسط پدر همسرش شیرین، که یک تیمسار است، مورد تعقیب قرار می‌گیرد. تیمسار از این که یکی از آشنایانش مبارزی علیه رژیم شاهنشاهی از کار درآمده، ناراحت است و برای اعاده حیثیت می‌خواهد بهرام توسط خود او دستگیر شود. بهرام از خانه دوستش جمال با شیرین تماس می‌گیرد و نشانی خانه جمال را به او می‌دهد. شیرین نزد او می‌رود، غافل از این که زیرنظر بوده و نیروهای امنیتی را با خود به آنجا کشانده است. بین آنها و بهرام و شیرین نبرد درمی‌گیرد و جمال به کمک آنها می‌آید و با اتومبیلش از محل حادثه دورشان می‌کند، تا به یک مراسم عروسی در روستایی …
۷۰ درصد زندان اولی‌ها فاقد مهارت شغلی هستند
۲ ساعت قبل
۷۰ درصد زندان اولی‌ها فاقد مهارت شغلی هستند
تهران- ایرنا- معاون آموزشی سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت: بیش از ۷۰ درصد زندان اولی‌ها فاقد مهارت‌های شغلی هستند، اما با گذراندن دوره‌های آموزشی و مهارتی، ضریب بازگشت مجدد آنها به زندان به زیر پنج درصد رسید.
ضرورت ارائه آموزش‌های مهارتی به فارغ التحصیلان دانشگاهی
۲ ساعت قبل / علی اوسط هاشمی / سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور / سازمان آموزش فنی و حرفه ای استان تهران
ضرورت ارائه آموزش‌های مهارتی به فارغ التحصیلان دانشگاهی
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در آئین معارفه مدیرکل استان تهران بر ضرورت نقش آفرینی این استان در ارائه آموزش‌های تکنولوژی نرم و مهارت آموزی به فارغ التحصیلان تأکید کرد.
راه‌اندازی کارگاه خیاطی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار در بهبهان
۴ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / علمی و آموزشی-خوزستان / زنان سرپرست خانوار / فنی و حرفه‌ای ،‌اشتغال ، مهارت آموزی
راه‌اندازی کارگاه خیاطی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار در بهبهان
رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بهبهان با اشاره به راه‌اندازی یک کارگاه آموزشی – تولیدی خیاطی، گفت: اولویت ما برای آموزش در این کارگاه، زنان سرپرست خانوار، زنان مطلقه یا زنان بدسرپرست هستند و تاکنون بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ نفر از این زنان در بهبهان شناسایی شده‌اند.
۵ کاربرد جالب مواد سفیدکننده که خوب است بدانید
۸ ساعت قبل / مهارت‌ها فوت‌ و فن / مهارت‌های زندگی
۵ کاربرد جالب مواد سفیدکننده که خوب است بدانید
مواد سفیدکننده عنصری جادویی برای سفید کردن و برخی استفاده‌های دیگر است که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم.
۱۴ ساعت قبل
دانش‌آموزان و بیماری کرونا
شروع سال تحصیلی جدید برای دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌های آنها متفاوت‌تر از سال های قبل بود به خاطر ترس و نگرانی که آنها از شیوع بیماری کرونا داشتند، زیرا این بیماری به سبب ماهیت ناشناخته‌اش پتانسیل این را دارد که در افراد ترس و نگرانی و اضطراب و استرس ایجاد کند، دانش‌آموزان هم از این قاعده مستثنا نیستند که البته این استرس و اضطراب برای دانش‌آموزان و کودکان بسیار جدی‌تر و خطرناک‌تر است نسبت به بزرگسالان، چون آنها به اقتضای سن‌شان درک و توانایی و مهارت مقابله با این پدیده نوظهور و غلبه بر آن را ندارند. رفتن به مدرسه برای پیشرفت تحصیلی و رشد روانی و اجتماعی کودکان اهمیت زیادی دارد به شرط آنکه یکسری فاکتورها مثل امکانات آموزشی، شرایط و فضای مناسب مدرسه، …
۱۴ ساعت قبل
زندگی کنفسیوس
یک‌بار حین سفر، به تصادف از شاگردانش جدا شد و آنان از صحبت‌های مردی ساکن همان حوالی او را یافتند. آن مرد گفته بود مردی را دیده است دیوآسا با چهره‌ای شبیه به یک سگ ولگرد. شاگردان این توصیف را برای استادشان بازگفتند او با حظ و رضایت گفت: «عالی است! عالی است!» نامش کونگ چی‌یو بود و شاگردانش او را کنفسیوس (به معنی استاد بزرگ کونگ) می‌خواندند. سال 551 قبل از میلاد در چنین روزی در استان ساحلی شاندونگ در شرق چین متولد شد.  پدرش پیرمردی 70 ساله بود و سه سال بعد از دنیا رفت. فقدان پدر، زندگی را برای کونگ دشوار کرد، اما نه آنقدر که مانع تحصیلاتش شود و او در همان سال‌های نوجوانی جز فراگیری حکمت و ادبیات، در نوازندگی و تیراندازی هم کسب مهارت کرد. بیست و چند …
۱۶ ساعت قبل
آغاز دوران  مدارس ملی
  جمال رهنمایی    آموزش نوین دانش‌آموزان در ایران معاصر را «مدارس ملی» پایه‌گذاری کردند. نمونه برجسته این مدارس و از پیشگامان شیوه‌های آموزشی مدرن برای انتقال مفاهیم و کارکردها و مهارت‌های آموزشی، مجتمع آموزشی مهران بود که در سال 1334توسط یحیی مافی و همسرش معصومه سهراب تاسیس شد. الگوی این مدارس با تاسیس مدرسه فرهاد توسط توران میر‌هادی، گروه آموزشی هدف به سرپرستی احمد بیرشک، دبستان هدف نو به سرپرستی عباس یمینی‌شریف و مدارس بسیار دیگری دنبال شد. تعدادی از فارغ‌التحصیلان این دبستان‌ها جذب دبیرستان …
به سوی شهر آماده
۱۶ ساعت قبل
به سوی شهر آماده
 ثریاروزبهانی    آموزش همگانی به شهروندان یکی از اولویت‌ها و اهداف اصلی مدیریت بحران است تا بدانند که در هنگام وقوع بحران‌های مختلف، چه رفتاری از خود بروز دهند و حتی آن دسته از شهروندانی هم که آموزش‌های بیشتری را فراگرفته‌اند، بتوانند در امور مربوط به مدیریت بحران محله خود مشارکت کنند. در همین راستا و با توجه به شرایط کنونی جامعه برای پیش‌گیری از ابتلا به ویروس «کرونا» و مهار آن، کلاس‌های مهارت‌آموزی مقابله با شرایط بحران و بلایای طبیعی، همچنان در منطقه برپا می‌شود. اما این‌بار برای حفظ سلامت …
۱۶ ساعت قبل
خود مدیریتی؛ رویکردی برای موفقیت و سودآوری بیشتر در سازمان
تغییرات جامعه، اقتصاد، سیاست و حتی توسعه فناوری‌ها باعث می‌شود در محیط‌کار با ابهامات و پیچیدگی‌های غیرمنتظره یا ناخواسته‌ای روبه‌رو شویم که شاید بتوان گفت توانایی کنترل کامل آنها برای به‌دست آمدن نتیجه مطلوب وجود ندارد؛ به‌همین دلیل، ماهیت کار و ساختارهای سازمانی دچار تغییر می‌شوند و این تغییرات تاثیر عمده‌ای بر نقش‌ها، فعالیت‌ها و روابط موجود در محیط کار می‌گذارند. همه این عوامل می‌توانند منجر به افزایش سطح استرس، توانایی تحمل کمتر اختلافات و درگیری‌های بین افراد، همکاران، تیم‌ها یا مدیران و کارکنان شود. فعالیت قدرتمند در این مسیر و توانایی کنترل متغیرهای موجود، نیازمند کسب مهارت خودمدیریتی است.
مکانیک نابینا در عراق که مشتری‌ ها برای مهارتش صف می‌ کشند
۲۱ ساعت قبل
مکانیک نابینا در عراق که مشتری‌ ها برای مهارتش صف می‌ کشند
تصاویری از مکانیک نابینا و ماهر اهل عراق که توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده در فضای مجازی منتشر شده است.
نتایج آزمون Ept و فراگیر مهارتهای عربی دانشگاه آزاد اعلام شد
۲۱ ساعت قبل / آزمون / دانشگاه آزاد اسلامی / مهارت اموزی
نتایج آزمون Ept و فراگیر مهارتهای عربی دانشگاه آزاد اعلام شد
تهران - ایرنا -نتایج آزمون ای پی تی (Ept) و آزمون فراگیر مهارتهای عربی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد. این آزمون شهریور۹۹ برگزار شده بود.
تلویزیون برای ناشنوایان چه کارهایی می‌کند؟
۲۴ ساعت قبل / شبکه های سیمای جمهوری اسلامی ایران / رسانه ملی / تلویزیون
تلویزیون برای ناشنوایان چه کارهایی می‌کند؟
حضور مترجم ناشنوا در صداوسیما جزو نیازها و درخواست‌های به حق ناشنوایان است و صداوسیما می‌تواند قدم‌هایی اساسی را در رفع مشکلات این عزیزان و ارتقای سطح دانش و مهارت آنها بردارد.
سامانه باشگاه ماهرسان پلتفرم جامع مهارت آموختگان کارکنان وظیفه رونمایی شد
۲۵ ساعت قبل
سامانه باشگاه ماهرسان پلتفرم جامع مهارت آموختگان کارکنان وظیفه رونمایی شد
هم زمان با چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس بانک انصار با همکاری ستاد فرماندهی نیروهای مسلح از سامانه باشگاه مشتریان ماهرسان، پلتفرم جامع مهارت آموختگان کارکنان وظیفه به منظور تضمین آینده شغلی سربازان رونمایی کرد.
مدرسه اربعین راه اندازی شد
۲۶ ساعت قبل / حبیب رضا ارزانی / ویروس کرونا / مسجد / ستاد عالی هماهنگی و نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور / دانشگاه امام صادق / عراق / اربعین
مدرسه اربعین راه اندازی شد
تهران- ایرنا- رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: مدرسه تابستانه یا فصلی اربعین با همکاری این ستاد و دانشگاه امام صادق(ع) برای برگزاری دوره آموزشی، معرفتی و مهارتی شکل گرفت.
آیا از تاثیر مهارت‌ آموزی در انتخاب شغل آینده با خبر هستید؟
۲۷ ساعت قبل
آیا از تاثیر مهارت‌ آموزی در انتخاب شغل آینده با خبر هستید؟
امروزه، انتخاب شغل آینده نیاز به یادگیری مهارت‌هایی دارد که هر فردی پیش از ورود به بازار کار باید آن‌ها را بیاموزد. در این مقاله راجع به اهمیت این مهارت‌ها صحبت خواهیم کرد.
راهکار دانشگاه فنی و حرفه ای برای افزایش دانشجوی مهارتی
۲۷ ساعت قبل / ابراهیم صالحی عمران / دانشگاه فنی و حرفه ای / آموزش مهارتی
راهکار دانشگاه فنی و حرفه ای برای افزایش دانشجوی مهارتی
رییس دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به کاهش ورودی های دانشگاه فنی وحرفه ای به دلیل تغییر نظام آموزش و پرورش گفت: به دنبال اجرای راهکارهایی در راستای افزایش دانشجوی مهارتی هستیم.
سرای محله، فضایی برای کارگاه کارآفرینی
۲۷ ساعت قبل / همشهری محله / کارآفرینی / مهارت‌ها شغل / منطقه ۷ / شورا یاری
سرای محله، فضایی برای کارگاه کارآفرینی
کارآفرین کسی است که بتواند با به کارگیری افراد جویای شغل، یک کسب‌وکار جدید ایجاد کند.
شـور زنـدگی در آستانه صدسالگی
۲۸ ساعت قبل / همشهری محله / منطقه ۶ / همسایه / مهارت‌های زندگی / سالمندی
شـور زنـدگی در آستانه صدسالگی
وقتی حرف می‌زند انگار تاریخ معاصر ایران در مقابلم رژه می‌رود. ۹۷ سال پیش در مشهد به دنیا آمده و ۴۶ سال پیش، یعنی سال ۱۳۵۳ با درجه سرهنگی بازنشسته شده است.
مرحله استانی نوزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت در آذربایجان‌شرقی به کار خود پایان داد
۲۹ ساعت قبل / استانی-علمی و آموزشی / مهارت / فنی و حرفه‌ای ،‌اشتغال ، مهارت آموزی / آذربایجان شرقی / دانشگاه فنی وحرفه ای
مرحله استانی نوزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت در آذربایجان‌شرقی به کار خود پایان داد
مرحله استانی نوزدهمین دوره المپیاد ملی مهارت در سال جاری با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و معرفی نفرات راه یافته به مرحله کشوری، به کار خود پایان داد.
راهیابی ۲۴ جوان بوشهری به مسابقات ملّی مهارت
۲۹ ساعت قبل / تیم ملی / استان بوشهر / چین / برنامه‌ریزی / گناوه / _دانش آموز / مسابقه / دانشگاه فنی وحرفه ای
راهیابی ۲۴ جوان بوشهری به مسابقات ملّی مهارت
مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان بوشهر گفت: با برگزاری مرحله استانی مسابقات ملّی مهارت از بین ۹۷ شرکت کننده در این مرحله ۲۴ نفر منتخب در ۲۲ حرفه معرفی شدند که در بازده زمانی مهر تا آذر ماه سال جاری به مسابقات کشوری ملی مهارت اعزام خواهند شد.
۳۱ ساعت قبل
آموزش برنامه نویسی را در سایت راکت دنبال کنید
این روز ها مهارت برنامه نویسی یک تخصص ارزشمند به حساب می آید. با رشد علم و گسترده شدن حضور تکنولوژی در زندگی فردی، دربازار کار نیاز بیشتری به برنامه نویس ها احساس می شود. از این رو آموزش برنامه نویسی برای هر فردی میتواند یک سرمایه گذاری باشد. وبسایت راکت از سال 1394 به صورت تخصصی در حوزه آموزش برنامه نویسی فعالیت میکند.
۳۸ ساعت قبل
حال خوش زندگی
ثبت‌نام کارگاه‌های «حال خوش زندگی» ویژه نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال در پاییز ۱۳۹۹ آغاز شد. روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داده است: «مجموعه کارگاه‌های برخط «حال خوش زندگی» در راستای شعار «آینده ساختنی است» با هدف تقویت توانمندی نوجوانان در مهارت‌های زندگی، بر پایه روانشناسی مثبت‌گرا طراحی شده است. دوره دوم این کارگاه‌ از ۱۹ مهر ۱۳۹۹ برای علاقه‌مندان ۱۲ تا ۱۸ سال برمبنای مهارت‌هایی برگزار می‌شود که سازمان بهداشت جهانی سرفصل‌های آن را برای نوجوانان طراحی و تبیین کرده است. بر همین اساس مهدی ملک‌محمد، دنیا یارمحمدی و یوسف زمانیان مدرسان دوره‌های «حال خوش زندگی» هستند که …
اینفوگرافیک | ۴ عادت رایج که باعث ریزش مو می‌شود
۴۷ ساعت قبل / اینفوگراف همشهری آنلاین / مهارت‌های زندگی / اینفوگراف همشهری آنلاین / مهارت‌های زندگی
اینفوگرافیک | ۴ عادت رایج که باعث ریزش مو می‌شود
ریزش مو به عوامل و علل مختلفی بستگی دارد. در اینفوگرافیک زیر به برخی از عادات رایج که باعث ریزش مو می‌شود اشاره شده است.
رییس دانشگاه فنی وحرفه‌ای: اساتید اطلاعات شغلی بازار را رصد کنند
۲ روز قبل / ویروس کرونا / ابراهیم صالحی عمران / ریاست دانشگاه فنی وحرفه ای / مهارت اموزی / دانشگاه فنی وحرفه ای
رییس دانشگاه فنی وحرفه‌ای: اساتید اطلاعات شغلی بازار را رصد کنند
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه فنی وحرفه‌ای گفت: اساتید این دانشگاه باید اطلاعات حرفه‌ای و شغلی را به طور دائم رصد کنند؛ چرا که هر درس باید به یادگیری مهارت شغلی منتج شود.
۲ روز قبل
دلیل موفقیت زنان چیست؟
مشاور خانواده و زوج درمانگر معتقد است وقتی به مردان، مهارت ارتباط گیری سالم با زنان آموخته شود، زنان موفق و شکوفا می‌شوند.
آغاز ثبت‌نام اینترنتی کارگاه‌های مجازی کانون‌های پرورش فکری کودکان در پاییز
۲ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / کانون پرورشی فکری کودک و نوجوان / آموزش مجازی
آغاز ثبت‌نام اینترنتی کارگاه‌های مجازی کانون‌های پرورش فکری کودکان در پاییز
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اردبیل گفت: ثبت‌نام کارگاه‌های مجازی فرهنگی، هنری، ادبی و مهارت‌های زندگی کانون پرورش فکری در رشته‌های مختلف از اول مهر در مرکز مجازی کانون به‌نشانی kpf.ir آغاز شده و تا ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ادامه خواهد داشت.
چطور «نه» بگوییم؟
۲ روز قبل
چطور «نه» بگوییم؟
موضوعی که به نظر می‌رسد کلیشه باشد اما حداقل یک بار هم که شده آدم‌هایی که اعتماد به نفس کافی هم دارند با آن درگیر شده‌اند، مهارت نه گویی است.
بانوان مقاومت
۲ روز قبل
بانوان مقاومت
شیر زنان ایرانی در سایه عفت، مهارت و احساس مسئولیت تجلی واقعی زن مسلمان هستند که در دوران دفاع مقدس ۷۰۰۰ شهید و ۶۰۰۰ جانباز تقدیم وطن کردند.
برای رهایی از افسردگی کرونایی چه کنیم؟
۲ روز قبل
برای رهایی از افسردگی کرونایی چه کنیم؟
عضو هیات علمی دانشگاه شهید چمران اهواز گفت: معمولاً مهارت‌های ذهنی و رفتاری، افراد را در برابر افسردگی محافظت می‌کند و اگر افراد بتوانند این مهارت‌ها را در خود افزایش دهند، تا حدودی می‌توانند در برابر فشار‌های روانی مقاومت کنند؛ یکی از این مهارت‌های ذهنی و رفتاری این است که یاد بگیریم در هر شرایط نیمه پر لیوان را ببینیم.
تلفیق سواد و مهارت برای مناطق کم‌برخوردار
۲ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / زنجان / سوادآموزی / مهارت
تلفیق سواد و مهارت برای مناطق کم‌برخوردار
معاون سوادآموزی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: تلفیق آموزش سواد با مهارت به‌ویژه در مناطق محروم و کم‌برخوردار از اولویت‌های کاری است.
۲ روز قبل
180 خانه هلال در آذربایجان شرقی افتتاح و راه‌اندازی شده است
آذربایجان شرقی – فلاح: مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی به تشریح فعالیت خانه های هلال پرداخت.حمید حسین پور گفت: امدادگری توفیق الهی که نصیب ما شده است و ما می‌توانیم به همنوعان و نیازمندان و آسیب دیدگان از حوادث و بحران ها کمک کنیم، لباس هلال احمر لباس خدمت است .وی با تبریک روز کمکهای اولیه و روز اورژانس به امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر و تکنیسین‌های اورژانس افزود: خواسته و ناخواسته زندگی بشری با حوادث و بحران ها گره خورده است، برای کاهش عواقب ناشی از حوادث، بایستی مهارتهای امدادی را آموخت در این راستا، مجموعه اقداماتی که برای زنده نگه داشتن مصدومان و رساندن آنان به مراکز مجهز درمانی انجام می‌گیرد فوریت های پزشکی و کمک های اولیه نامیده می‌شدکه بایستی هر ایرانی این مهارتها …
۲ روز قبل
ما هم شهروند درجه یک هستیم
راحله عبدالحسینی‌  «افراد دارای معلولیت»؛ این، تعریفی است که از خودشان دارند. نه معلول و نه توانیاب. اعضای بنیاد خیریه معلولان ایرانیان به واسطه همین تعریف، فاصله‌ها را از میان خود و دیگر افراد جامعه برداشته‌ و با افتخار سرشان را بالا گرفته‌اند و می‌گویند: «ما هم شهروند درجه یک هستیم. ما هم مهارت‌هایی داریم.» بنیاد خیریه معلولان ایرانیان، سازمان مردم نهادی است که سال 1392 به همت «ناهید کلوشانی» راه‌اندازی شد. او که یکی از افراد دارای معلولیت است، به‌عنوان کارآفرین برتر شناخته می‌شود و توانسته …
7 سال چشم انتظاری برای  ساخت مرکز فرهنگی
۲ روز قبل
7 سال چشم انتظاری برای  ساخت مرکز فرهنگی
راحله عبدالحسینی‌  مراکز فرهنگی یکی از پرطرفدارترین نقاط محله‌ها هستند. جایی که می‌توان هنر و مهارت دلخواه را یاد گرفت، پای تئاتر و فیلم نشست و در جلسات نقد فیلم حضور داشت، در برنامه‌های مناسبتی شرکت کرد، به تماشای نمایشگاه‌های عکس و نقاشی رفت و خلاصه جایی که می‌توان اسمش را گذاشت یک مرکز فرهنگی تمام‌عیار. شهروندان محله آسمان‌ها چند سالی است به میلگردها و تیرچه‌های بتنی چشم دوخته‌اند که آرام‌آرام روی هم قرار بگیرد و بشود یک مرکز فرهنگی. نوای خوش ساخت مجتمع فرهنگی‌ـ مذهبی‌الزهرا(س) از 7سال پیش …
شوخی با مهارت پنالتی گرفتن طارمی و ضربه کرنر سپاهان
۲ روز قبل / عبدالله روا / مهدی طارمی / فولادمبارکه سپاهان / ویدیوچک
شوخی با مهارت پنالتی گرفتن طارمی و ضربه کرنر سپاهان
مناظره انتخاباتی می‌تواند تکلیف بایدن را روشن کند؟
۲ روز قبل / ترامپ / بایدن
مناظره انتخاباتی می‌تواند تکلیف بایدن را روشن کند؟
نکته اساسی که دستیاران بایدن روی آن حساب می‌کنند بحث مهارت او در مغلوب کردن جمهوری‌خواهان است. بایدن به طور کلی دوست ندارد با هم حزبی‌هایش بحث کند، اما از اینکه جمهوری خواهان را به چالش بکشد لذت می‌برد.
جزئیات شرایط تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد
۳ روز قبل / دانشگاه جامع علمی کاربردی / جذب هیات علمی / آموزش مهارتی
جزئیات شرایط تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی اعلام شد
راه اندازی یک سامانه جدید برای تضمین آینده شغلی سربازان
۳ روز قبل / آینده شغلی سربازان / بانک انصار
راه اندازی یک سامانه جدید برای تضمین آینده شغلی سربازان
همزمان با  چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس، بانک انصار با همکاری ستاد فرماندهی نیروهای مسلح از سامانه باشگاه مشتریان ماهرسان پلتفرم جامع مهارت آموختگان کارکنان وظیفه به منظور تضمین آینده شغلی سربازان رونمایی کرد.
صدور ۱۰۰ کارت مهارت صنعتگری برای زندانیان همدان
۴ روز قبل
صدور ۱۰۰ کارت مهارت صنعتگری برای زندانیان همدان
همدان - مظاهری؛ معاون صنایع دستی از برگزاری کارگاه‌های آموزش صنایع دستی برای زندانیان در همدان خبر داد و گفت: ۱۰۰ کارت مهارت صنعتگری برای زندانیان همدان صادر شد.
آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران برگزار شد
۴ روز قبل / بررسی صلاحیت / آموزش مهارتی / پرستار / دانشگاه های علوم پزشکی
آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران برگزار شد
بررسی روند اجرای طرح ملی مشاغل خانگی در آذربایجان‌شرقی
۴ روز قبل / استانی-اقتصادی / آذربایجان شرقی / طرح توسعه مشاغل خانگی / اشتغالزایی / کارآفرینی / اشتغال پایدار / مهارت محوری
بررسی روند اجرای طرح ملی مشاغل خانگی در آذربایجان‌شرقی
طی جلسه‌ای با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با حضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، رییس سازمان جهاددانشگاهی استان و جمعی از دست‌اندرکاران طرح ملی مشاغل خانگی، روند اجرای این طرح در آذربایجان‌شرقی بررسی شد.
۴ روز قبل
محدودیت‌های کرونایی، وام ودیعه مسکن و یک‌ سال آبی خوب
ایران یکپارچه قرمز است و اندک استان‌هایی هستند که اگر شرایط بحرانی نداشته ‌باشند، در شرایط هشدار قرار دارند. این وضعیت نگرانی‌هایی ایجاد کرده که شاید منجر به ایجاد دوباره محدودیت‌ها شود. آن‌طور که دیروز محمود واعظی، رییس‌ دفتر رییس‌جمهوری توضیح داد، وزرای کشور و بهداشت در گزارش‌های‌شان در جریان نشست دیروز هیات دولت، از شیوع موج سوم کرونا در ایران ابراز نگرانی کرده‌اند. رییس دفتر رییس‌جمهوری همچنین اذعان کرد که «با توجه به تجربه‌ای که در دو موج اول و دوم کرونا داشتیم، کمیته‌های زیرمجموعه ستاد مقابله با کرونا این مهارت و آمادگی را پیدا کرده‌اند که سریع عکس‌العمل نشان دهند ولی در برخی فعالیت‌ها به دقت بیشتری در …
۴ روز قبل
چرا دیگر نمی‌گویید:«کرونا را شکست می‌دهیم»؟
آفتاب یزد- گروه شبکه: موج سوم کرونا در حال طغیان کردن است اما این‌بار به شکلی نگران‌کننده‌تر. بنا به گفته سیما السادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت از روز اول مهر تا روز دوم مهرماه متاسفانه ۱۸۴بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داده‌اند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۴هزار و ۸۴۰نفر رسیده و تمامی شهرهای کشور به سبب اوج‌گیری کرونا به رنگ قرمز در آمده است. این یعنی روزهای بحرانی را به خاطر کرونا در پیش رو داریم. بسیاری این اوج‌گیری دوباره را ناشی از مسافرت‌های بی‌مورد مردم و بازگشایی‌های زود هنگام مدارس عنوان می‌کنند. نادیده گرفتن کرونا از سوی برخی مردم و بی‌مدیریتی مسئولان در ایجاد محدودیت‌ها که جای خود دارد. جالب اینجاست که می‌گویند موج سوم کرونا به خاطر همزمانی آن با فصل پاییز بسیار خطرناک تراست …
۴ روز قبل
۱۰ ترفند طلایی که به رشد کسب و کار شما کمک خواهد کرد
هر کسب و کار تازه‌ای که راه می‌افتد با دنیایی از امید همراه است؛ امید برای موفقیت و روی روال افتادن کارها؛ اما چطور است که بعضی کسب و کارها موفق و بعضی‌ها از دور خارج می‌شوند؟ واقعیت این است که روش‌هایی وجود دارد که به بهبود مشاغل کمک می‌کند. عده‌ای از این روش‌ها باخبر هستند و آن‌ها را به کار می‌گیرند و عده‌ای هم زیاد جدی‌شان نمی‌گیرند. دسته اول معمولا موفق‌تر از دسته دوم عمل می‌کنند. مطلع باشیداگر میانه خوبی با اخبار ندارید و فکر می‌کنید بی‌خبری، خوش‌خبری است؛ بهتر است این رویکرد را عوض کنید. سعی کنید تمام اطلاعات و اخبار مربوط به حیطه کاری‌تان را مطالعه کنید و در جریان تغییرات قرار بگیرید. کسانی که با جریان اطلاعات حرکت می‌کنند، افراد موفقی هستند که نمی‌گذارند بی‌خبری آن‌ها را از رشد در کسب …
۴ روز قبل
اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و مرکز آموزش علمی کاربردی گروه صنعتی پلیمر بوشهر تفاهمنامه همکاری علمی و آموزشی امضا کردند
موضوع همکاری این تفاهمنامه زمینه سازی در جهت تقویت رویکرد علمی و آموزشی،  زمینه سازی در جهت بهره‌مندی طرفین از ظرفیت‌های آموزشی و علمی یکدیگر مرتبط و متناسب با نیازهای بندر است.مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این تفاهمنامه در آینده منجر به ارتقا دانش و کارورزی دانشجویان مرکز علمی کاربردی گروه صنعتی پلیمر خواهد شد و دانشگاه نیز به اداره کل بنادر کمک می‏‌کند تا کارکنان در زمینه‎های مختلف از دانش و امکانات مورد نیاز مرکز آموزشی علمی کاربردی پلیمر استفاده کنند.سیاوش ارجمندزاده افزود: تعامل و تبادل دانش و مهارت ها فیمابین کارشناسان و محققان طرفین، همکاری پیرامون دوره‏های کارآموزی، بازدیدهای علمی-آموزشی از جمله موضوع‏‌های تفاهمنامه همکاری این اداره کل با مرکز علمی کاربردی گروه صنتی پلیمر …
۴ روز قبل
تلألو مهرورزی در جنگل‌های لاهیجان
[راضیه زرگری] ارتفاعات لاهیجان روستاهای زیادی دارد که بیشترشان در دامنه کوهستان واقع و از امکانات شهری دور هستند. در میان ویلاهای شیک و نوساز که چشم‌انداز جنگلی منطقه را خراب کرده‌اند، خانه‌های قدیمی اهالی روستاها کم نیستند؛ از هوای مطبوع روزهای پایانی تابستان به دور از شرجی دیگر شهرهای گیلان می‌توان حدس زد فصل سرد و سختی در انتظار مردم این روستاهاست. برف‌های سنگین زمستان و آتش‌سوزی جنگل‌ها در تابستان بیشترین مخاطرات اهالی روستاهای ارتفاعات گیلان است و یکی از ضرورت‌های آموزشی برای آنها یادگرفتن رویارویی با مخاطرات است تا در مواقع ضرورت بتوانند بر مهارت‌های خود حساب باز کنند. این رسالت را جمعیت  هلال ‌احمر با توسعه خانه‌های هلال در روستاها …
همتی: بانک مرکزی برای مهارتورم، چاره ای جز اجتناب از تسعیر ریالی تخصیصهای ارزی صندوق توسعه ملی ندارد / کنترل پایه پولی و اعمال سیاست های کلان احتیاطی در دستورکار بانک مرکزی است / یکی از ابزارهای مهم این سیاست، اعمال محدودیت و کنترل رشد ترازنامه بانکها است
۴ روز قبل
همتی: بانک مرکزی برای مهارتورم، چاره ای جز اجتناب از تسعیر ریالی تخصیصهای ارزی صندوق توسعه ملی ندارد / کنترل پایه پولی و اعمال سیاست های کلان احتیاطی در دستورکار بانک مرکزی است / یکی از ابزارهای مهم این …
رئیس بانک مرکزی امروز در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: بانک مرکزی برای کنترل ترازنامه خود ومهارتورم ، چاره ای جز مقاومت در برابر خواسته هایی که در جای خود شاید ضروری باشد، ندارد. اجتناب از تسعیر ریالی تخصیصهای ارزی صندوق توسعه ملی نیز در این راستا است. بی تردید کنترل نقدینگی و مهار تورم مهمترین قدم در بهبود و اصلاح کلان اقتصادی است.
به‌دنبال صفر کردن اقدامات غیرایمن در معادن هستیم
۴ روز قبل / معدن و صنایع معدنی / ایمیدرو / سازمان توسعه و نوسازی معادن
به‌دنبال صفر کردن اقدامات غیرایمن در معادن هستیم
به گفته رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، این سازمان به‌دنبال صفر کردن حوادث ناشی از اقدامات غیرایمن در معادن و صنایع معدنی با توسعه آموزش، مهارت و استفاده از روش‌های نوین آموزشی هستیم.
تک‌تیراندازی که با ذکری از قرآن دقیق به هدف می‌زد
۵ روز قبل / شهید / قرآن کریم / قرآن / امام خمینی / شهید احمد ملایی / تک تیرانداز / قناصه / شهید قرآنی / قاری شهی&#
تک‌تیراندازی که با ذکری از قرآن دقیق به هدف می‌زد
تنها ۱۶ سال داشت که راهی جبهه شد، اما مهارتش در تیراندازی سبب شد به عنوان تک تیرانداز انتخاب شود، می‌گفت: هرگاه هدفی دور و زدنش سخت بود ذکری از قرآن می‌خواندم و دقیق به هدف می‌زدم.
مهارت، حلقه تکمیلی نظام آموزشی کشور است
۵ روز قبل / استانی-سیاسی / گلستان / مهارت / هادی حق‌شناس
مهارت، حلقه تکمیلی نظام آموزشی کشور است
استاندار گلستان با اشاره به اینکه مهارت حلقه تکمیلی نظام آموزشی کشور است، گفت: به دنبال این هستیم با استفاده از ظرفیت مراکز دولتی و خصوصی فنی و حرفه‌ای، سطح مهارت‌ها را در استان افزایش دهیم.
غفلت بزرگ نسبت به مهارت آموزی مرزنشینان
۵ روز قبل / استانی-اقتصادی / سازمان فنی و حرفه ای / مرز / علی اوسط هاشمی / مهارت
غفلت بزرگ نسبت به مهارت آموزی مرزنشینان
رئیس سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با بیان اینکه هر بخش از مرز برای کشور یک فرصت است، گفت: مهارت آموزی مرزنشینان علاوه بر اثرگذاری در پایداری اقتصاد کشور، تا حدود زیادی هر گونه بغض و کینه دشمن نسبت به ملت را بی اثر می‌کند. اگر در گذشته بر روی این موضوع خوب کار می‌کردیم، امروز دیگر از آسیبی مانند کوله بران صحبت نمی‌کردیم.
«فارسی بیاموزیم، جلد دوم» منتشر شد
۵ روز قبل / فروشگاه اینترنتی / حسن ذوالفقاری / بهروز محمودی بختیاری
«فارسی بیاموزیم، جلد دوم» منتشر شد
کتاب «فارسی بیاموزیم، جلد دوم» با هدف آموزش زبان فارسی و تقویت چهار مهارت زبانی از طرف انتشارات مدرسه منتشر و روانه بازار نشر شد.
اگر کودک ناشنوا دارید، بخوایند
۵ روز قبل / روانشناسی / مشاور / زبان اشاره / ناشنوایان / کودکان ناشنوا
اگر کودک ناشنوا دارید، بخوایند
همزمان با روز جهانی زبان اشاره یک مشاور به بیان مشکلات روانشناختی کودکان ناشنوا پرداخت و با بیان اینکه کودکان ناشنوایی که والدین شنوا دارند دچار چالش‌ها و مشکلات بیشتری در خانواده هستند اظهار کرد: کودکان ناشنوایی که در خانواده‌های شنوا بزرگ می‌شوند در یادگیری مهارت‌ها نسبت به هم‌سالان خود دچار تاخیر هستند.
اهمیت دسترسی به  مهارت ارتباطی با ناشنوایان
۵ روز قبل / استانی-علمی و آموزشی / زبان اشاره / پژوهش
اهمیت دسترسی به مهارت ارتباطی با ناشنوایان
زبان از ویژگی‌های مهم بشر و عنصر وجودی انسان است و شیوه‌ای غیرغریزی برای انتقال عقاید، دانش، احساسات و خواسته‌ها از طریق تولید مجموعه‌ای از نمادهای اختیاری است. در این میان زبان اشاره راهکاری برای رفع نیازهای شفاهی و ارتباطی جامعه ناشنوایان است، همان طور که زبان‌هایی همچون فارسی، چینی، انگلیسی و... راهکارهایی برای رفع نیازهای ارتباطی جامعه شنوایان است.
۵ روز قبل
چرا از غر زدن لذت می‌بریم؟
ابراز دلخوری‌ها و خستگی‌ها به مقدار کم مانند مسکنی برای استرس‌های‌تان عمل می‌کند و در این مطلب برای‌تان می‌گوییم چرا معمولا غُر می‌زنیم و بابت این غر زدن‌ها حس خوبی هم داریم.چرا غُر زدن حس خوبی داردخیلی از تکنیک‌های موثر کنترل استرس بر فواید «نگرش مثبت» تاکید دارند. تفکر مثبت امتیازات زیادی دارد و نگاه مثبت و روشن می‌تواند به روش‌های جالبی به اطرافیان سرایت کند. اما منفی‌بینی و منفی‌اندیشی می‌تواند خیلی از لذت‌های زندگی را مبهم و دور از درک کند، رویکرد قدرشناسانه را از بین ببرد و انرژی اطرافیان را نیز تخلیه کند.غر زدن و شکایت کردن رفتاری است که در بیشتر گروه‌ها دیده می‌شود. غر و لند کردن تا حدودی تسکین‌دهنده‌ استرس است اما اگر به حالت خشم و نشخوار فکری تبدیل شود می‌تواند تخریب کننده باشد.گاهی …
۵ روز قبل
همه تحرکات و توان دشمن را رصد می‫کنیم
معاون هماهنگ‫کننده ارتش گفت: همه تحرکات دشمن در زمین، دریا و هوا را در منطقه و فرامنطقه رصد می کنیم.به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه ارزیابی دقیق از توانایی دشمن داریم گفت: تهدید را خوب می شناسیم و جهت و امکانات آن را می دانیم.وی افزود: برای مقابله با دشمن راهکارهای کوتاه مدت و بلندمدت مشخص کرده ایم و آمادگی مقابله با هر تهدیدی را داریم.امیر دریادار سیاری با بیان اینکه درسی که از دفاع مقدس آموخته ایم این است که دشمن شناس باشیم افزود: نیروی انسانی الهی محور؛ حرف نخست را در آمادگی رزمی ما می زند و این نیرو، آموزش و مهارت دیده بر اساس ارزش‫های حاکم بر جامعه است.وی گفت: …
۵ روز قبل
هنرنمایی از بوستان ولایت تا عصرجدید
زهرا بلندی     چشم گشودن در خانواده‌ای اهل فوتبال باعث شد تا از کودکی با علاقه و پشتکار این رشته ورزشی را دنبال کند. فعالیت خود را با بازی در تیم‌های باشگاهی و منطقه‌ای شروع کرد و به مرور زمان کسب مهارت در اجرای تکنیک‌های فوتبالی همچون روپایی به هدف اصلی‌اش تبدیل شد. «حمید مهابادی» جوان 33ساله‌ای است که از حدود 3سال پیش علاوه بر اجرا در جشنواره‌های مختلف، در محوطه بوستان ولایت به اجرای حرکات نمایشی با توپ می‌پردازد. او این روزها ضمن تلاش برای ثبت رکورد و حرکات ابداعی برای حضور در برنامه تلویزیونی …
از کارگری به کارآفرینی رسیدیم
۵ روز قبل
از کارگری به کارآفرینی رسیدیم
زهرا بلندی  برای رسیدن به این جایگاه زحمات زیادی کشیده‌اند. با حضور پرتلاش خود در کارگاه خیاطی، صفر تا صد کار را یاد گرفته و تجارب زیادی در این زمینه کسب کرده‌اند. «فاطمه ترابی» و «فاطمه عینی» بانوان 40 و 38ساله منطقه20 بعد از کسب مهارت در این زمینه، در جایگاه کارآفرینی ایستاده و به عرصه تولید روی آورده‌اند. تولیدکنندگانی که این روزها مدیریت 2مرکز کوثر را بر عهده دارند و به‌ترتیب در تولید سرویس پارچه‌ای آشپزخانه و مونتاژ یراق پرده فعالیت می‌کنند، با شیوع ویروس کرونا به تولید ماسک هم روی آورده‌اند …
مشارکت حداکثری بانوان محله اولویت ماست
۵ روز قبل
مشارکت حداکثری بانوان محله اولویت ماست
 منطقه20 با دارا بودن 14مرکز مهارت‌آموزی کوثر و ایجاد اشتغال برای 280نفر، منطقه‌ای است که بین مناطق 22گانه شهر تهران بیشترین تعداد مراکز کوثر و افراد شاغل در آن را به خود اختصاص داده است. برای آشنایی بیشتر با فعالیت‌های این مراکز و اقدامات اخیر اداره امور بانوان شهرداری منطقه20 با «خدیجه فتحی» رئیس این اداره به گفت‌وگونشستیم که ماحصل آن را در ادامه می‌خوانید   چه تعداد مرکز مهارت‌آموزی کوثر در منطقه20 شکل گرفته و هریک ارائه‌دهنده چه خدماتی هستند؟  نخستین مرکز مهارت‌آموزی کوثر منطقه20 در سال1389 …
افتتاح ۱۶ هنرستان کشاورزی در کشور
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
افتتاح ۱۶ هنرستان کشاورزی در کشور
شیراز- رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با اشاره به افتتاح ۱۶ هنرستان کشاورزی در کشور گفت: افتتاح هنرستان های جدید در راستای جهش تولید و ارتقاء دانش و مهارت کشاورزان است.
مهارت آموزی یکهزار دانشجوی دختر با اجرای طرح «کمند»
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / دانشجو / معصومه ابتکار / مهارت اموزی / وعده‌هایی که تحقق یافت
مهارت آموزی یکهزار دانشجوی دختر با اجرای طرح «کمند»
تهران - ایرنا - معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده از مهارت‌آموزی یکهزار دانشجوی دختر با اجرای طرح «کمند» در دانشگاه‌های مختلف کشور خبر داد.
کرونا، کم مهارتها را بیکار کرد
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / همه_باهم_علیه_کرونا / بیمه بیکاری / کروناویروس
کرونا، کم مهارتها را بیکار کرد
استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه بحران کرونا مسئله شاغلان کم درآمد، زنان، کارگران مهاجر و ... را در همه کشورها پررنگ کرد و تزلزل در قراردادهای کاری شاغلان را شاهد بودیم گفت: همچنین شاهد بودیم که عمده افرادی که بیکار شدند افراد کم مهارت و کم درآمد بودند.
منابع مالی پروژه های خیر ساز دانشگاه فنی و حرفه ای تامین می شود
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / دانشگاه فنی و حرفه ای / منصور غلامی / وزارت علوم تحقیقات و فناوری
منابع مالی پروژه های خیر ساز دانشگاه فنی و حرفه ای تامین می شود
وزیر علوم در راستای اعتلا و ارتقای آموزش های عالی مهارتی دستور مساعدت لازم در خصوص تأمین منابع مالی پروژه های خیر ساز و مدیریت سبز این دانشگاه را صادر کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱ / دانشگاه علوم پزشکی کرمان / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / اخبار اجتماعی - کرمان / استانی-اجتماعی / سلامت روانی
بحران کرونا می تواند به یک فرصت تبدیل شود
مدیر گروه سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه در برخی از افراد، بحران سبب ایجاد مهارت های جدید شده و همین امر نیز موجب رشد خواهد شد، تصریح کرد: لزوما همیشه بحران نباید منجر به اختلال در افراد شود و بحران کرونا می تواند به یک فرصت نیز تبدیل شود.
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
آموزش را دریابید
توسعه انسانی، به عنوان الگوی تکامل یافته‌‌تری نسبت به سایر الگوهای مطرح در بحث بررسی توسعه جوامع، توجه به انسان و نیازهای اساسی وی در زمینه‌های مختلف آموزشی، رفاهی و بهداشتی را با هدف هر چه انسانی‌تر شدن جامعه، ملاک سنجش پیشرفت کشورها معرفی کرده است. در واقع برخلاف گذشته که پیشرفت کشورها تنها از  نظر درآمد سرانه مورد بررسی قرار می‌گرفت، بر اساس الگوی توسعه انسانی، برخورداری از آموزش و بهداشت همراستا با رشد اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد. با این وجود، توسعه انسانی تنها به بهبود شاخص‌‌های آموزش، درآمد سرانه و بهداشت برای رشد یک جامعه اکتفا نکرده و با تاکید بر اینکه یکی از موانع اصلی بر سر راه توسعه کشورها، نابرابری عمیق مزمن در زمینه‌‌های آموزش، …
۱۳۹۹/۰۷/۰۱
کسب موفقیت ممتاز در اجرای طرح ژئو مکانیک نفت
شاهرود – رضائیان-خبرنگار ابتکار :رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در گفتگو با خبرنگار ابتکار از کسب موفقیت ممتاز در اجرای طرح ژئو مکانیک نفت خبر داد و افزود: گام نخست تدوین نقشه راه توسعه فناوری و گام دوم توسعه فناوری و تجاری سازی بود که این تفاهم نامه پژوهشی در حوزه اکتشاف با شرکت ملی نفت ایران به مدت 10 سال با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال و 1.1 میلیون یورو منعقد شده است. دکتر فاتح تصریح نمود: دانشگاه صنعتی شاهرود در طی سال 1398 تعداد 177 قرار داد پژوهشی و طرح تحقیقاتی با سازمانها، شرکتها و ادرات مختلف در کشور منعقد کرده است.وی با اشاره به نخستین تفاهم نامه همکاری با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در استان سمنان به ارزش 10 میلیارد ریال جهت جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور و توسعه همکاری های علمی …
برگزاری وبینار نقشه راه جامع امنیت اطلاعات
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف / برگزاری وبینار
برگزاری وبینار نقشه راه جامع امنیت اطلاعات
معاونت آموزشی سازمان جهاددانشگاهی صنعتی شریف وبینار (سمینار آنلاین) نقشه راه جامع کسب مهارت و تخصص در حوزه امنیت اطلاعات برگزار می کند.
آموزش مهارت‎های زندگی موجب ارتقاء ظرفیت روانشناختی اشخاص می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / استانی-اجتماعی / دوره های آموزش مهارتی / روانشناسی روانشناختی
آموزش مهارت‎های زندگی موجب ارتقاء ظرفیت روانشناختی اشخاص می‌شود
یک دکترای روانشناسی گفت: آموزش مهارت‎های زندگی موجب ارتقاء ظرفیت روانشناختی اشخاص می‌شود.
آموزش مهارت‌های تجربی به دانش آموزان استثنایی در مدارس حرفه ای
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
آموزش مهارت‌های تجربی به دانش آموزان استثنایی در مدارس حرفه ای
رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی با بیان اینکه دانش آموزان با نیازهای ویژه اگر مهارتی را آموزش ببینند بهتر می‌توانند در زندگی و جامعه موفق شوند گفت: دو دوره متوسطه پیش حرفه‌ای و حرفه‌ای مختص دانش آموزان با نیازهای ویژه است لذا دانش آموزان متوسطه اول و دوم در مدارس پیش حرفه ای و حرفه‌ای، مهارت‌های تجربی و علمی را کسب می‌کنند.
پروژه اشتغال مهارت محور در شهرستان های البرز به جد دنبال شود
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور / اشتغال زایی / مهارت اموزی / استان البرز
پروژه اشتغال مهارت محور در شهرستان های البرز به جد دنبال شود
کرج - ایرنا - نماینده مردم کرج ، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی بر اجرای پروژه اشتغال مهارت محور در شهرستان های استان البرز با توجه به نقش موثر آن در اشتغال پایدار جوانان تاکید کرد.
قند بر مغز چه تاثیراتی دارد؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
قند بر مغز چه تاثیراتی دارد؟
مقدار قند اضافی در مغز، هم مهارت‌های شناختی و هم سیستم کنترل مغز را مختل می‌کند. برای بسیاری از افراد، مصرف کمی قند اشتیاق برای دریافت میزان بیشتر شیرینی را تحریک می‌کند. قند اثرات شبه دارویی در مرکز پاداش مغز دارد.
توقف در زمان ...
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / استانی-علمی و آموزشی / آلزایمر
توقف در زمان ...
آلزایمر شایع‌ترین نوع زوال عقل است که حافظه، افکار، مهارت‌های کلامی و قضاوت، درک مطلب و به طور کلی عملکرد شناختی شخص را تحت تاثیر قرار می‌دهد و امروز سی‌و یکم شهریور مصادف با ۲۱ سپتامبر با نام روز جهانی آلزایمر فرصتی برای شناخت این بیماری و یافتن روشی برای پیشگیری از آن است.
تاثیر آموزش‌های مهارتی در کاهش بازگشت زندانیان پس از آزادی
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
تاثیر آموزش‌های مهارتی در کاهش بازگشت زندانیان پس از آزادی
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه این اداره‌کل با اداره‌کل زندان‌های استان، گفت: زندانیان آموزش‌دیده پس از آزادی، از طرف اداره‌کل زندان‌ها معرفی می‌شوند تا بتوانند تسهیلات و کسب و کار راه‌اندازی کنند و آمار نشان می‌دهد که این افراد نسبت به افرادی که آموزش ندیده‌اند پس از آزادی، بازگشت کمتری به زندان‌ها داشته‌اند.
پرویز یاحقی
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
پرویز یاحقی
یکی از ستاره‌های درخشان آسمان موسیقی دستگاهی ایران‌ که به واسطه آثار ماندگارش هیچ‌گاه خاموشی نداشته و ندارد پرویز یاحقی، آهنگساز و نوازنده زبردست ویولن است. او را بسیاری از مردم به آهنگسازی قطعه «بیداد زمان» (به رهی دیدم برگ خزان...) با ترانه‌سرایی بیژن‌ترقی می‌شناسند. اما اهالی موسیقی او را به واسطه بداهه‌نوازی‌هایش می‌ستایند. در بداهه‌نوازی، نام او و حسن کسایی و جلیل شهناز یادآور مثلث طلایی بداهه‌نوازی موسیقی دستگاهی ایران است. برای روشن شدن میزان مهارت او بد نیست بدانیم که او از کودکی در محضر …
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
عیب یابی پکیج دیواری
   اگر اطلاعات لازم یا دستی بر آتش تعمیرات وسایل گرمایشی دارید، بهتر است علت برخی مشکلات رایج پکیج دیواری و راهکارهای رفع آن مانند خاموش شدن ناگهانی، روشن نشدن، کاهش فشار، وجود نشتی، سر و صدا و داغ بودن بیش از حد آب خروجی را بدانید.    با وجود این توجه داشته باشید که گرچه ساختار و ساختمان پکیج‌های دیواری بسیار ساده به‌ نظر می‌رسد، اما فرایند تعمیر این تجهیزات مستلزم برخورداری از دانش، مهارت و تخصص لازم است که درصورت نداشتن این اطلاعات و تخصص لازم بهتر است کار را به تعمیرکاران خبره بسپارید.    یکی …
۱۳۹۹/۰۶/۳۱
سهم 12درصدی زنان از کل اشتغال کشور
کارشناس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور گفت: سهم اشتغال زنان ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان در سطح پایینی قرار دارد. به‌عنوان مثال سهم اشتغال زنان در سنگاپور در سال۱۹۹۷ حدود ۴۱درصد، در تایلند ۴۲درصد و در ایران حدود ۱۲درصد است. علیرضا امینی افزود: زنان در مقایسه با مردان از فرصت‌های شغلی کمتری برخوردارند که این مشکل می‌تواند از طریق افزایش سطح تحصیلات و مهارت، تغییر نگرش‌های حاکم بر جامعه و تغییر قانون کار تخفیف یابد. وی افزود: در سال۱۳۶۵ تعداد شاغلان زن به حدود ۹۷۷هزار نفر و سهم اشتغال …
نقطه اتصال دانشگاه و ارتش، فعالیت‌های علمی و مهارت‌آفرینی است
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران / مقام معظم رهبری / عزیز نصیر زاده / جبارعلی ذاکری / هفته دفاع مقدس / دانشگاه علم و صنعت / چهلمین سال دفاع مقدس
نقطه اتصال دانشگاه و ارتش، فعالیت‌های علمی و مهارت‌آفرینی است
تهران- ایرنا- فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: یکی ازخلاهای موجود در میان دانشگاه‌های کشور موضوع مهارت است که باید در راستای همکاری‌های علمی بتوانیم به یک تعامل مؤثر دست پیدا کنیم و شاید نقطه اتصال میان دانشگاه و ارتش، فعالیت‌های علمی و مهارت‌آفرینی است.
چکار کنیم  به «آلزایمر» دچار نشویم؟
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / بیماری / مغز / آلزایمر / عوامل محیطی / ابتلا / جلوگیری / محمد تاجیک
چکار کنیم به «آلزایمر» دچار نشویم؟
آلزایمر شایع‌ترین نوع زوال عقل است که حافظه، مهارت‌های کلامی و قضاوت، درک مطلب و به طور کلی عملکرد شناختی بیمار را تحت تاثیر قرار می‌دهد و درمان قطعی نداشته اما با اقداماتی می‌توان از ابتلا به آن جلوگیری کرد.
حاجی میرزایی: وضعیت فنی و حرفه‌ای در کشور مطلوب نیست
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / آموزش و پرورش / دانشگاه / آموزش فنی و حرفه ای / وزارت آموزش و پرورش
حاجی میرزایی: وضعیت فنی و حرفه‌ای در کشور مطلوب نیست
وزیر آموزش‌وپرورش گفت: وضعیت فنی و حرفه‌ای در کشور مطلوب نیست و بخش عظیمی از افرادی که در صنایع کشور فعال هستند، فاقد تحصیلات مهارتی هستند.
با مراجعه به کلینیک درد از دردهای خود رهایی پیدا کنید
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
با مراجعه به کلینیک درد از دردهای خود رهایی پیدا کنید
متخصصین درد در کلینیک درد راد با مهارت و تخصصی که در زمینه درمان درد دارند، قادرند دردهای کسل کننده بیماران را تا حد امکان درمان کنند.
بسیاری از فعالان در صنایع کشور فاقد تحصیلات مهارتی هستند
۱۳۹۹/۰۶/۳۰ / وزارت آموزش و پرورش / دانشگاه شهید رجایی / فنی حرفه‌ای
بسیاری از فعالان در صنایع کشور فاقد تحصیلات مهارتی هستند
وزیر آموزش‌وپرورش با بیان اینکه هر دانشگاهی باید مرتبط با اهداف تاسیس خود فعالیت کند، گفت: مسئولیت توسعه آموزش‌های مهارتی بر عهده دانشگاه شهید رجایی است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •