دوشنبه, ۷ مهر, ۱۳۹۹ / 28 September, 2020
نان نانوایی
نکات بهداشتی ضروری در نانوایی‌ها
۱۳۹۹/۰۲/۱۴ / نانوایی / رعایت بهداشت / پارسی خبر
نکات بهداشتی ضروری در نانوایی‌ها
نانوا‌ها از ماسک و کلاه مناسب استفاده کنندو تمامی کارکنان نانوایی باید هر روز به حمام بروند و حداقل یک بار در روز لباس خود را تعویض کنند.
چند نکته مهم درباره رعایت مسائل بهداشتی در نانوایی‌ها برای پیشگیری از کرونا
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
چند نکته مهم درباره رعایت مسائل بهداشتی در نانوایی‌ها برای پیشگیری از کرونا
    عدم‌حضور کارکنان دارای علائم در محل نانوایی     جلوگیری از ورود افراد متفرقه در داخل نانوایی     شست‌وشوی مکرر و صحیح دست‌ها توسط کارکنان نانوایی     استفاده از ماسک، دستکش و کلاه مناسب توسط کارکنان     هنگام خرید نان از تمیز بودن دستان خود و رعایت دیگر اصول بهداشتی مطمئن شوید.    خودداری از تبادل پول نقد و استفاده از کارت‌های بانکی    استفاده از نان صنعتی به‌جای نانی که از سلامت و بهداشت محل پخت آن اطمینان ندارید.     ضدعفونی کردن روزانه و مکرر تجهیزات و سطوح مختلف نانوایی     شست‌وشوی …
اینفوگرافیک / پیشگیری از کرونا و بیماری‌های ویروسی در نانوایی
۱۳۹۸/۱۲/۲۳ / اینفوگرافیک / اینفوگرافی / کروناویروس / نانوایی / همه_باهم_علیه_کرونا
اینفوگرافیک / پیشگیری از کرونا و بیماری‌های ویروسی در نانوایی
نان یکی از اصلی‌ترین بخش‌های سبد غذایی خانوار ایرانی است؛ اما حالا با افزایش شیوع ویروس کرونا، در صورت پخت غیربهداشتی ممکن است جان هموطنان را به خطر بیندازد. در این اینفوگرافیک به چند راه ساده برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا در نانوایی‌ها و مواردی که کارکنان نانوایی و مشتریان باید رعایت کنند اشاره شده است.
راهکارهای جالب نانوایی‌ها برای مقابله با ویروس کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
راهکارهای جالب نانوایی‌ها برای مقابله با ویروس کرونا
آفتاب یزد – گروه شبکه: کرونا ویروس به خاطر سرعت انتقالی که دارد سبب شده است که بسیاری از کسب و کارها تعطیل شوند. اما برخی از مشاغل هستند که نمی‌توان آنها را تعطیل کرد. یکی از این مشاغل نانوایی‌ها هستند که قوت غالب مردم یعنی نان را تامین می‌کنند. از آنجا که رعایت نکات بهداشتی از ضروری‌ترین روش‌های مقابله با این ویروس است. این نگرانی برای مردم به وجود آمده است که نکند به خاطر پول و اسکناسی که یکی از منابع اصلی انتقال ویروس کروناست و در نانوایی‌ها رد و بدل می‌شود به کرونا مبتلا شوند. در این راستا خبرگزاری ایسنا طی گزارشی نوشته است:« برای پیشگیری از انتقال کرونا ویروس جدید در نانوایی‌ها باید مواردی را رعایت کنید؛ به طوری که اولا کارکنان نانوایی‌ها باید نسبت به علائم بیماری آگاه باشند و بدانند سرفه، …
۱۳۹۸-۰۷-۲۵
نان‌‌برُی نانواهای متخلف
«نان» از آن دست اقلامی است که قیمت آن اهمیت فراوانی برای عموم جامعه دارد. به همین جهت دولت‌ها و مسئولان ذی‌ربط در نرخ‌گذاری آن همواره جانب احتیاط را در نظر می‌گیرند و آن را همانند بنزین جزو کالاهای استراتژیک به حساب می‌آورند. به همین دلیل است که دولت پس از دی ماه ۹۳ تاکنون در مقابل افزایش بهای نان سد مقاومتی ایجاد کرده بود و شاید اگر تورم سال جاری و کاهش قدرت خرید کارکنان نانوایی‌ها نبود تا پایان فعالیت دولت دوازدهم تغییری در این زمینه به وجود نمی‌آمد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۸
"نمک تصفیه شده" موجود در نان نانوایی‌ها بلای جان 80 میلیون ایرانی!
در حال حاضر تمام نانوایی‌های دارای مجوز کشور ملزم به استفاده از "نمک تصفیه شده" در خمیر نان خود هستند و نه استفاده از نمک طبیعی متشکل از "سنگ نمک معدنی آسیاب شده" و این نمک‌های تصفیه شده، بلای جان 80 میلیون ایرانی شده است.
 •  •  •  •  •  •  •