شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
پالایشگاه تبریز
۵۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری برای جهش تولید در پالایشگاه تبریز
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / آذربایجان شرقی / توسعه ایران / جهش تولید / سکوی گازی / سال ۹۹؛ سال جهش تولید
۵۰۰ میلیون یورو سرمایه‌گذاری برای جهش تولید در پالایشگاه تبریز
تبریز - ایرنا - پالایشگاه تبریز در دولت تدبیر و امید سرمایه‌گذاری‌های کلانی برای ارتقای سطح تولید و تبدیل شدن آن به واحد پاک انجام داده که می‌توان به هزینه ۵۰۰ میلیون یورویی برای اجرای طرح های بنیادین با رویکرد تولید محصولات باکیفیت و ارتقای جایگاه این شرکت در صنعت نفت و گاز کشور اشاره کرد.
تکذیب آغاز پذیره نویسی دارا دوم در شهریورماه/ وزارت نفت اقدام نکرد ناچار به تغییر برنامه شدیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / دارا دوم / صندوق سرمایه گذاری ETF / سازمان خصوصی سازی / پالایشگاه تبریز
تکذیب آغاز پذیره نویسی دارا دوم در شهریورماه/ وزارت نفت اقدام نکرد ناچار به تغییر برنامه شدیم
سازمان خصوصی سازی با تکذیب آغاز پذیره‌نویسی صندوق دارادوم برای عرضه سهام چهارپالایشگاه در شهریورماه، اعلام کرد این برنامه بدلیل عدم اقدام وزارت نفت در تاسیس صندوق مذکور منتفی شده است.
سهام پالایشگاه‌های اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز در بورس چقدر حباب دارند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / پالایشگاه / اصفهان / سهام / تبریز
سهام پالایشگاه‌های اصفهان، تهران، بندرعباس و تبریز در بورس چقدر حباب دارند؟
محاسبات نشان می‌دهد که حداقل 52 درصد ارزش سهام پالایشگاه اصفهان، 64 درصد ارزش سهام پالایشگاه تهران، 30 درصد ارزش سهام پالایشگاه بندرعباس و 38 درصد ارزش سهام پالایشگاه تبریز حباب دارد.
موضوع مترو و اخذ عوارض آلایندگی، سرفصل مطالبات شهرداری تبریز از دولت است
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / استانی-اجتماعی / عوارض آلایندگی / شهرداری تبریز / پالایشگاه تبریز / مجلس شورای اسلامی / تراکم فروشی / شورای شهر تبریز / شهر تبریز
موضوع مترو و اخذ عوارض آلایندگی، سرفصل مطالبات شهرداری تبریز از دولت است
شهردار تبریز گفت: پرداخت اوراق مشارکت مترو و اخذ عوارض آلایندگی پتروشیمی و پالایشگاه، مهمترین مطالبات شهرداری تبریز از دولت است.
خبرهایی جدید از عرضه دارا دوم
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / دارا دوم / صندوق دارا یکم / صندوق سرمایه‌گذاری ETF / صندوق‌های ETF
خبرهایی جدید از عرضه دارا دوم
معاون سازمان خصوصی سازی گفت: درباره ETF های بعدی (صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله) که قرار است در بورس عرضه شوند، ETF پالایشی کارها درحال انجام است و در این راستا تصمیم اولیه دولت چهار پالایشگاه تبریز، اصفهان، تهران و بندرعباس بود. نوشته خبرهایی جدید از عرضه دارا دوم اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
جزئیات عرضه ETF های بعدی دولت مشخص شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / بورس / صندوق EFT / عرضه سهام دولت
جزئیات عرضه ETF های بعدی دولت مشخص شد
ابوالقاسم شمسی جامخانه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به عرضه سهام دولت در قالب ETF، اظهار کرد:ETF پالایشی کارها درحال انجام است. در این راستا تصمیم اولیه دولت چهار پالایشگاه تبریز، اصفهان، تهران و بندرعباس بود. درحال حاضر طبق مصوبه هیات واگذاری، دو تا از پالایشگاه‌ها بلوکی عرضه می شود.
دود سیاه پالایشگاه تبریز بزودی برطرف می شود
۱۳۹۹/۰۳/۰۸ / تبریز / پالایشگاه نفت / آلودگی هوا
دود سیاه پالایشگاه تبریز بزودی برطرف می شود
تبریز- ایرنا - رییس روابط عمومی شرکت پالایش نفت تبریز گفت: دود سیاه متشر شده از این پالایشگاه ناشی از نقص عملیاتی است و بزودی برطرف می شود.
تصاویر متفاوت ۲ ماهواره آمریکایی و اروپایی از پالایشگاه آبادان؛ از بمباران‎های پیاپی در جنگ تحمیلی تا نفس راحت در سایه امنیت
۱۳۹۹/۰۲/۰۵ / پالایشگاه نفت آبادان / دفاع مقدس (جنگ تحمیلی)
تصاویر متفاوت ۲ ماهواره آمریکایی و اروپایی از پالایشگاه آبادان؛ از بمباران‎های پیاپی در جنگ تحمیلی تا نفس راحت در سایه امنیت
پالایشگاه تهران ۲ بار؛ پالایشگاه شیراز ٤ بار؛ پالایشگاه اصفهان ٨ بار؛ پالایشگاه کرمانشاه ١٧ بار؛ پالایشگاه تبریز ١٩ بار؛ اما پالایشگاه آبادان «بی‎وقفه» در هشت سال جنگ تحمیلی از سوی نیروی هوایی ارتش متجاوز بعثی بمباران شد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۹
هپکو قبل از واگذاری، بازسازی ساختاری می‌شود
رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: هپکو قبل از واگذاری باید بازسازی ساختاری شود. بنابراین شرکت در اختیار وزارت صمت قرار می‌گیرد تا اصلاحات ساختاری بر روی آن انجام شود و پس از آن نسبت به واگذاری دوباره هپکو اقدام خواهیم کرد. علیرضا صالح در گفت‌وگو با ایلنا درباره آخرین وضعیت واگذاری شرکت‌های دولتی اظهار داشت:  تا به امروز موفق به واگذاری دو شرکت دولتی شده‌ایم و میزان واگذاری‌ها بستگی به خریداران دارد و اینکه آیا سرمایه‌گذاران حاضر به خرید این شرکت‌ها شوند یا نه. وی با تاکید بر اینکه دو شرکت دولتی دیگر در اسفند ماه عرضه خواهند شد، ادامه داد: بیمه البرز اوایل اسفند ماه عرضه خواهد شد. رییس سازمان خصوصی‌سازی افزود: همچنین پالایشگاه تبریز در اسفند ماه عرضه می‌شود. …
۱۳۹۸/۱۱/۲۳ / استانی-اقتصادی
پالایشگاه تبریز موفق به کسب لوح زرین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی شد
معاون عملیات شرکت پالایش نفت تبریز گفت: بنزین آیزومریت به عنوان محصول نوآورانه این پالایشگاه لوح زرین چهارمین جشنواره ملی نوآوری محصول برتر ایرانی را از آن خود کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
کسب رتبه برتر روابط‌عمومی «شبریز»
روابط‌عمومی شرکت پالایش نفت تبریز در بین روابط‌عمومی‌های کشور برتر شناخته شد. روابط‌عمومی شرکت پالایش نفت تبریز با ارائه ایده‌ای در زمینه مسوولیت‌های اجتماعی در شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران حائز رتبه برتر شد.شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی روابط‌عمومی ایران با رویکرد «ایده‌پردازی» و «تجربه‌محوری»، در مرکز همایش‌های بین‌المللی سازمان مدیریت صنعتی در تهران برگزار شد. در این کنفرانس بین‌المللی پالایشگاه تبریز با ارائه مقاله‌ای با عنوان «نقش روابط‌عمومی در استقرار مسوولیت اجتماعی (با تاکید بر: شرکت پالایش نفت تبریز)» تالیف شاکر خفایی رئیس روابط‌عمومی و امور بین‌الملل شرکت پالایش نفت تبریز، حائز رتبه برتر شد. همچنین در حاشیه این کنفرانس نشست تخصصی با موضوع «اهمیت جایگاه تجربه محوری …
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / نانو عایق آئروژل / تجاری‌سازی فناوری / نانوفناوری / پالایشگاه تبریز
اجرای پایلوت نانو عایق‌های حرارتی فوق‌آب گریز در صنعت نفت
محققان یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان به فرمولاسیون تولید نانو عایق‌های فوق آب‌گریز دست یافتند و با توجه به عملکرد بالای این عایق در صنایع هوافضا و پتروشیمی، در حال حاضر پایلوت آن در شرکت پالایش نفت تبریز راه اندازی شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / استانی-اجتماعی
پتروشیمی و پالایشگاه تبریز بدهی 7000 میلیارد ریالی خود را پرداخت کنند
شهردار تبریز خواستار پرداخت بدهی 7000میلیارد ریالی پتروشیمی و پالایشگاه تبریز به شهرداری شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۹
دو طرح فناورانه پالایشگاه تبریز در نمایشگاه رینوتکس
مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: این مجموعه در هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری (رینوتکس) با دو طرح ابتکاری و فناورانه تولید روغن پایه گروه 2 و تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک شرکت کرده است. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» غلام رضا باقری دیزج افزود: تغییر کاربری واحد تبدیل کاتالیستی به واحد ایزومریزاسیون نفتای سبک کار ابتکاری و فناورانه کارشناسان پالایشگاه تبریز با هدف تبدیل نفتای سبک به محصول ایزومریت است که برای این طرح،10 میلیون یورو هزینه شده است. وی همچنین با اشاره به اجرای طرح بنزین‌سازی جدید ادامه داد: هدف از اجرای این طرح افزایش و ارتقای کیفی بنزین تولیدی به استاندارد EU-IV به میزان یک میلیون لیتر در روز است که برای این طرح نیز 265 میلیون یورو هزینه شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۶
تولید بنزین یورو ۵ در پالایشگاه تبریز
مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز با اشاره به اجرای طرح بنزین سازی جدید، گفت: هدف از اجرای این طرح افزایش و ارتقاء کیفی بنزین تولیدی به استاندارد EU-IV به میزان یک میلیون لیتر در روز است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / تبریز / پالایشگاه نفت / نوآوری
کاهش ۸۰ درصدی واردات روغن پایه با طرح ابتکاری پالایشگاه تبریز
تبریز- ایرنا- مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز با اشاره به اجرای طرح ابتکاری و فناورانه در این پالایشگاه گفت: با اجرای طرح فناورانه تولید روغن پایه گروه ۲ که یک میلیون یورو هزینه شده میزان واردات این روغن مصرفی واحد اختلاط و تولید روغن‌های روانساز در کشور در راستای تکمیل زنجیره تامین ۸۰ درصد کاهش یافته است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / تخلفات انتخاباتی / انتخابات / ریزش کوه / پالایشگاه تبریز / استانی-سیاسی
تلاش می‌کنیم تا پایان سال میزان آلایندگی پالایشگاه تبریز به صفر برسد
فرماندار تبریز گفت: اهالی کجوار مدعی هستند که این منطقه به دلیل وجود پالایشگاه، آلایندگی دارد؛ از این رو پالایشگاه اقدامات و زیرساخت های مناسبی را در رابطه با به صفر رساندن آلایندگی‌ها شروع کرده است و امیدواریم تا پایان سال این موضوع محقق شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / استانی-اقتصادی
۱۷ حمله به پالایشگاه تبریز در دوران دفاع مقدس انجام شده بود
مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: ۱۷ حمله به پالایشگاه تبریز در دوران دفاع مقدس انجام شده بود.
۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / استانی-اجتماعی / محیط زیست / آلایندگی هوا / پتروشیمی / پالایشگاه تبریز / آلودگی هوا / حفاظت از محیط زیست
اقدامات زیست محیطی واحدهای پتروشیمی و پالایشگاه تبریز کافی نیست
مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: اقدامات زیست محیطی پتروشیمی و پالایشگاه تبریز خوب بوده اما از منظر زیست محیطی کافی نیست.
۱۳۹۸/۰۶/۱۷
انعقاد قرارداد احداث واحد گوگردسازی جدید پالایشگاه تبریز
قرارداد پروژه احداث واحد گوگردسازی جدید شرکت پالایش نفت تبریز در راستای کاهش آلاینده‌های زیست محیطی پالایشگاه با شرکت طراحی و ساختمان نفت (ODCC) منعقد شد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۱ / بنزین / ایران / کیفیت بنزین ایران
بنزین ایران چه کیفیتی دارد؟
ایران در سال ۱۳۹۱ تولید بنزین یورو نداشت، اما در سال گذشته مقدار تولید روزانه بنزین با کیفیت یورو طبق اعلام وزیر نفت به ۷۶ میلیون لیتر رسید و اکنون در کلانشهرها بنزین یورو تولید می‌شود. در پالایشگاه تبریز که به‌تازگی چند طرح آن با حضور رئیس‌جمهوری افتتاح شد و در پالایشگاه بندرعباس، بنزین باکیفیت و عالی تولید می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / مجتبی بشارتیان / پالایشگاه تبریز / نفت / خلیج فارس / پالایشگاه تهران
انتقال ۳۰ میلیون لیتر بنزین یورو ۵ به تهران/احتمال قطعی نداریم
مدیر منطقه خطوط لوله و مخابرات نفت تهران گفت: با استفاده از خط لوله نایین-کاشان-ری ۳۰ میلیون لیتر بنزین یورو ۵ از پالایشگاه ستاره خلیج فارس را به تهران انتقال می دهیم.
۱۳۹۸/۰۵/۱۶ / صادرات نفت / پالایشگاه نفت / تولید نفت / پالایشگاه تبریز / نفت / ترکیه / جمهوری آذربایجان / روسیه
انفعال پالایشی ایران در ترکیه/ فرصتی ۲۰۰ هزار بشکه‌ای که سوخت
شرکت دولتی نفت آذربایجان برای تامین نفت مورد نیاز پالایشگاه جدید ۶.۳ میلیارد دلاری خود در ترکیه قادر به خرید از ایران نشد و به روسیه روی آورد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰
زنگنه: تولید بنزین یورو در کشور به ۷۴ میلیون لیتر می‌رسد
شفقنا اقتصادی_ سه طرح کلی پالایشی و پروژه‌ وابسته به آن با ارزشی معادل ۵۴ هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال، امروز (پنجشنبه،۱۰ مردادماه) با حضور رئیس جمهوری و همراهی بیژن زنگنه، وزیر نفت در محل پالایشگاه نفت تبریز به‌طور رسمی به بهره‌برداری رسید. به گزارش شفقنا اقتصادی، تبدیل استاندارد کل بنزین تولیدی پالایشگاه تبریز به […]
۱۳۹۸/۰۵/۱۰
افتتاح پروژه های نیروگاهی و پالایشگاهی آذربایجان شرقی توسط رییس جمهور
بخش گازی نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان هریس واقع در آذربایجان شرقی، و خط تولید نفت گاز یورو۵ پالایشگاه تبریز، پنجشنبه ۱۰ مرداد با حضور رییس جمهور و وزرای نیرو و نفت افتتاح شد.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰
در این دولت، هر سال ۳ هزار روستا به شبکه گاز متصل شده است
رئیس جمهور با بیان اینکه مهندسان و کارکنان صنعت نفت در دولت تدبیر و امید، کشور را به خودکفایی و قدرت صادرات رساندند، تصریح کرد: بهره برداری از طرح های جدید در پالایشگاه تبریز با حدود ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نشانه تحرک و پیشرفت کشور است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / حسن روحانی / بنزین / وزارت نفت
حمایت قاطع روحانی از عملکرد وزارت نفت/ در میادین مشترک برابر یا بیشتر از همسایگان تولید نفت و گاز داریم
رئیس جمهور با بیان اینکه مهندسان و کارکنان صنعت نفت در دولت تدبیر و امید، کشور را به خودکفایی و قدرت صادرات بنزین و گازوییل و گاز رساندند، تصریح کرد: افتتاح طرح های جدید در پالایشگاه تبریز با حدود ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نشانه تحرک و پیشرفت کشور است.
۱۳۹۸/۰۵/۱۰ / حسن روحانی / سفر رئیس جمهور به تبریز
روحانی: در همه فصول در تولید گاز خودکفا هستیم
رئیس جمهور با بیان اینکه مهندسان و کارکنان صنعت نفت در دولت تدبیر و امید، کشور را به خودکفایی و قدرت صادرات بنزین و گازوییل و گاز رساندند، گفت: افتتاح طرح های جدید در پالایشگاه تبریز با حدود ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نشانه تحرک و پیشرفت کشور است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۰ / پالایشگاه نفت / پالایشگاه تهران / پالایشگاه لاوان / پالایشگاه بندرعباس / پالایشگاه اصفهان / پالایشگاه شیراز / پالایشگاه تبریز
حساب ۱۲.۷ هزار میلیارد تومانی دولت روی سهام پالایشگاهی/ سهامداران چه کسانی هستند؟
نگاهی به سهام دولت در ۶ پالایشگاه بورسی که بر اساس مصوبه اخیر هیات واگذاری قرار است بصورت بلوکی واگذار شود، نشان می‌دهد ارزش فعلی مجموع این سهام ۱۲ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / اقتصاد / پالایشگاه تبریز / محیط زیست / آذربایجان شرقی
روغن پایه گروه 2 برای اولین بار در کشور توسط پالایشگاه تبریز تولید شد
تبریز- ایرنا- مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز گفت: پالایشگاه تبریز به عنوان صنعت پیشرو در حفظ و صیانت از محیط زیست با اجرای 15 طرح زیست محیطی گام بر می دارد و موفق به تولید روغن پایه گروه 2 برای اولین بار در کشور شده است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴ / پالایشگاه تبریز / دود / پالایشگاه
ماجرای دود و آتش غلیظ در پالایشگاه تبریز چه بود
تعمیرات اساسی رایج پالایشگاه به لطف خدا و تلاش همکاران بدون هیچ گونه حادثه و مشکلی پایان یافت و واحدها در حال راه‌اندازی مجدد هستند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
پالایشگاه تبریز کاملا در مدار سرویس است/ دود مشاهده شده به دلیل سوختن مواد هیدروکربوری بود
ایلنا: رئیس روابط عمومی و امور بین الملل پالایشگاه تبریز گفت: طبق دستورالعمل ایمنی و برای تعمیرات اساسی ناچاریم مواد هیدروکربوری را به مشعل بدهیم تا از انفجار…
۱۳۹۸/۰۲/۲۴
واکنش آتش نشانی به مشاهده آتش بر فراز پالایشگاه تبریز: جای نگرانی نیست
سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز در واکنش به این تصاویر، با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد که خروج این میزان دود و آتش از کوره های پالایشگاه به فیلر و سیستم ایمنی این واحد مربوط می باشد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۴ / آتش‌نشانی
توضیحات سازمان آتشنشانی در خصوص مشاهده دود و آتش در غرب تبریز
سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با صدور اطلاعیه‌ای علت مشاهده دود و آتش در غرب تبریز را مربوط به فلر و سیستم ایمنی پالایشگاه تبریز عنوان کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۴
90 درصد تجهیزات مکانیکی پالایشگاه تبریز با استفاده از توان داخلی ساخته شد
تبریز- ایرنا- مدیرعامل شرکت پالایش نفت تبریز با اشاره به اقدامات این شرکت در راستای خودکفایی و ساخت داخلی گفت: با تلاش و همت متخصصان و کارشناسان داخلی، 90 درصد قطعات و تجهیزات مکانیکی مورد نیاز پالایشگاه تبریز در بخش خودکفایی این شرکت تامین و ساخت داخل شده است .
۱۳۹۷/۱۲/۲۵
5 تغییر جدید در هفتمین اطلاعیه عرضه نفت خام در بورس انرژی
امکان تحویل محموله به صورت زمینی از مخازن نفت پالایشگاه تبریز، از جمله 5 تغییر جدیدی است که در هفتمین اطلاعیه عرضه نفت خام برای خریداران ایجاد شده است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •