شنبه, ۴ بهمن, ۱۳۹۹ / 23 January, 2021
کالای ممنوعه
۱۳۹۹/۱۰/۱۷
کشف ۱۷۰ میلیارد ریال کالا و ارز قاچاق
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از کشف انواع کالای قاچاق به ارزش بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال طی هفته گذشته در کشور خبر داد.به گزارش ایلنا، سردار محمدرضا مقیمی افزود: با اقدامات تخصصی و تلاش‌های شبانه روزی ماموران پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی هفته گذشته در کشور انواع کالای قاچاق شامل سوخت، تلفن همراه، لوازم آرایشی و بهداشتی، شیر خشک، انواع لوازم خانگی و الکترونیک، دام سبک، انواع ارز و مقادیر قابل توجهی کالای ممنوعه در کشور کشف شد.وی افزود: کارشناسان ارزش کالاها و ارز مکشوفه را بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال برآورد کردند. همچنین کالاهای مکشوفه به سازمان جمع‌آوری اموال تملیکی و سوخت قاچاق به شرکت ملی فرآورده‌های نفتی تحویل داده شد و ۱۷ متهم دستگیر شده به همراه پرونده متشکله برای سیر مراحل قانونی به مراجع …
ویدئو / جزئیاتی از ماجرای ورود صدها کانتینر «بوش» به گمرک
۱۳۹۹/۰۹/۲۵ / واردات لوازم خانگی بوش / گمرک / لوازم خانگی داخلی / لوازم خانگی / وزارت صمت
ویدئو / جزئیاتی از ماجرای ورود صدها کانتینر «بوش» به گمرک
انتشار خبر ورود ۴۲۰ کانتینر لوازم خانگی بوش به گمرک شهید رجایی از پاییز امسال خبرساز شد. واردات کالاهای گروه «۴» از جمله لوازم خانگی حداقل دو سال است که به دلیل حمایت از تولید داخل و حفظ ذخایر ارزی ممنوع است. سازمان گمرک فعلا از ترخیص آن جلوگیری کرده است. معاون فنی گمرک ایران می‌گوید موضوع ورود کالاهای ممنوعه به گمرکات جنوب کشور بدون ثبت سفارش از سوی صمت، اتفاق تازه‌ای نیست؛ یعنی در مورد اخیر و موارد مشابه، قاچاق اتفاق نیفتاده و هیچ سازمانی هم به کالای ممنوعه مجوزی نداده است؛ بلکه مساله، روالی است که مدت‌هاست در حال طی شدن است.
۱۳۹۹/۰۹/۰۴
واردات کالای ممنوعه در سکوت!
ماجرای واردات ده ها میلیون دلاری لوازم خانگی "بوش" در زمان ممنوعیت و پیشبرد فرایند آن از ثبت سفارش تا واردات، اظهار کالا و تا پای ترخیص رفتن آن در حالی صورت گرفته که هنوز هیچ یک از دستگاه‌های مربوطه از وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) گرفته تا بانک مرکزی و گمرک مسئولیتی در این رابطه نپذیرفته‌اند. در این ابهام و فضای غیرشفاف این شائبه ایجاد می‌شود که آیا باز هم نمونه‌های دیگری مانند این پرونده وجود دارد؟
کالای ممنوعه وارد کشور شد/محموله بزرگ لوازم خانگی برند آلمانی در آستانه ترخیص از گمرک
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / حقوق / کالاهای اساسی / گمرک / معاون / واردات
کالای ممنوعه وارد کشور شد/محموله بزرگ لوازم خانگی برند آلمانی در آستانه ترخیص از گمرک
اقتصادنیوز : طی روزهای اخیر هرچند با توجه به مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی روند ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید از گمرکات کشور تسریع شده، محموله بزرگی از کالاهای گروه چهار که ثبت سفارش آنها متوقف شده در آستانه ترخیص از یکی ازگمرکات کشور قرار گرفته است.
کالای ممنوعه چگونه اجازه ورود به کشور گرفت؟
۱۳۹۹/۰۸/۲۸ / سامانه ثبت سفارش / گمرک / گمرک ایران / ایران / ستاد هماهنگی اقتصادی دولت
کالای ممنوعه چگونه اجازه ورود به کشور گرفت؟
طی روزهای اخیر هرچند با توجه به مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی روند ترخیص کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید از گمرکات کشور تسریع شده، محموله بزرگی از کالاهای گروه چهار در آستانه ترخیص از یکی ازگمرکات است.
کشف کالای قاچاق در مراغه
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / استانی-اجتماعی / قاچاق / قاچاق کالای ممنوعه / کشف کالای قاچاق / دوربین مداربسته
کشف کالای قاچاق در مراغه
فرمانده انتظامی شهرستان مراغه از کشف 300 میلیون ریالی البسه خارجی و دوربین مداربسته قاچاق خبر داد.
جاسازی 6کیلو شمش طلا در کامیون عراقی
۱۳۹۹/۰۲/۳۱
جاسازی 6کیلو شمش طلا در کامیون عراقی
ماموران مرزبانی هنگام کنترل خودروهایی که قصد داشتند از مرز باشماق عبور کنند، موفق به کشف 6کیلو شمش طلا در یک کامیون عراقی شدند. به‌گزارش همشهری، سردار علیرضا مرزبانی، فرمانده مرزبانی استان کردستان در این‌باره گفت: در اجرای طرح کنترل نوار مرزی و مقابله با ورود و خروج کالای ممنوعه و کسب اخبار و اطلاعاتی مبنی بر احتمال خروج محموله طلا و ارز قاچاق از کشور، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مرزبانان هنگ مرزی مریوان قرار گرفت. وی ادامه داد: پس از ساعت‌ها اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی شبانه‌روزی و بازرسی از …
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
شگرد عجیب زن اوگاندایی برای قاچاق کالا!
شگرد عجیب یک زن اوگاندایی برای وارد کردن مقداری کالای قاچاق به این کشور به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، یک زن اوگاندایی که با شگردی خاص قصد قاچاق تعدادی کالا به داخل این کشور را داشت دستگیر شد. این زن با پنهان‌کردن این کالاها در زیر مانکن کودک در حالی که وانمود می‌کرد یک کودک واقعی بر پشت او سوار است قصد داشت این کالاها را وارد اوگاندا کند که توسط پلیس دستگیر شد. مسئولان مرزی اوگاندا با انتشار تصاویر این مانکن در توئیتر اعلام کردند که این زن با یک اتوبوس از جمهوری دموکراتیک کنگو قصد داشت وارد خاک اوگاندا شود. بنا به گزارش رسانه‌های محلی اوگاندا و به نقل از دیلی مونیتور « لَن رامانیکام، یک مامور مرزی اوگاندا گفت که آنها پس از دریافت گزارش‌هایی در مورد این نوع شیوه قاچاق کالا …
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / خودکشی / پزشکی قانونی
کدام عوامل باعث بازگشت بورس به مسیر صعودی شد؟
تسنیم نوشت: رییس گروه اطلاع‌رسانی فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قرص برنج کالای ممنوعه به شمار می‌رود، گفت: در سال ۹۷ تعداد ۸۲۵ مورد و در پنج ماه نخست سال ۹۸، تعداد ۳۴۶ مورد مرگ ناشی از قرص برنج ثبت شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
"قرص برنج" جان ۸۲۵ ایرانی را در سال ۹۷ گرفت!
رییس گروه اطلاع‌رسانی فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قرص برنج کالای ممنوعه به شمار می‌‌رود، گفت: در سال ۹۷ تعداد ۸۲۵ مورد و در پنج ماه نخست سال ۹۸، تعداد ۳۴۶ مورد مرگ ناشی از قرص برنج ثبت شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / قاچاق دارو / قرص برنج / وزارت بهداشت و درمان
واردات قرص برنج از شبکه قاچاق
رییس گروه تجویز و مصرف منطقی و اطلاع رسانی فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قرص برنج کالای ممنوعه به شمار می‌رود و واردات آن از شبکه قاچاق صورت می‌گیرد، توصیه کرد: برای دفع آفات غلات و حبوبات در منزل از سیر و نمک یا قرص سیر که بی‌خطر است، استفاده شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / مسمومیت / قرص برنج
واردات قرص برنج از شبکه قاچاق/ مرگ ۲ برابری مردان براثر مسمومیت با قرص برنج
رییس گروه تجویز و مصرف منطقی و اطلاع رسانی فرآورده‌های سلامت سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قرص برنج کالای ممنوعه به شمار می‌رود و واردات آن از شبکه قاچاق صورت می‌گیرد، توصیه کرد: برای دفع آفات غلات و حبوبات در منزل از سیر و نمک یا قرص سیر که بی‌خطر است، استفاده شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱
هشدار درباره روند صعودی تعداد مرگ ناشی از قرص برنج |‌ مرگ ۲ برابری مردان
همشهری آنلاین: یک مقام مسئول سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه قرص برنج کالای ممنوعه به شمار می‌رود و واردات آن از شبکه قاچاق صورت می‌گیرد، توصیه کرد: برای دفع آفات غلات و حبوبات در منزل از سیر و نمک یا قرص سیر که بی‌خطر است، استفاده شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / خودکشی
آمار مرگ و میر با قرص برنج؛ سمی که قاچاقی وارد می‌شود
مهر نوشت: رئیس گروه تجویز و مصرف منطقی و اطلاع رسانی فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو، گفت: قرص برنج کالای ممنوعه به شمار می رود و واردات آن از شبکه قاچاق صورت می‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۰ / قرص برنج / یسنا به منش / سازمان غذا و دارو
آمار مرگ با قرص برنج در کشور/وضعیت مراجعات به بیمارستان ها
رئیس گروه تجویز و مصرف منطقی و اطلاع رسانی فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو، گفت: قرص برنج کالای ممنوعه به شمار می رود و واردات آن از شبکه قاچاق صورت می‌گیرد.
۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / استانی-اقتصادی / عطاری
کشف چند نوع کالای ممنوعه در یکی از عطاری‌های کرج
معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از تعطیلی یک کارگاه غیرمجاز تولید لوازم جلوبندی خودرو در استان البرز خبر داد.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲ / مرکز توسعه تجارت الکترونیکی / پایشگر هوشمند / کسب و کار آنلاین
کشف ۲۵۰ وبسایت متخلف در فضای مجازی
تهران- ایرنا- رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی طی نشست خبری اعلام کرد که در پایش اولیه سامانه پایشگر ۳۵۰۰سایت مورد بررسی قرار گرفته که از این مقدار حدود ۷۰ وبسایت شناسایی شده‌اند که کارشان فروش کالای ممنوعه مانند ارز رمزارز، سکه طلا، سیگار الکترونیکی، مشروبات و اسلحه بوده و ۱۸۰ وبسایت شناسایی شده است که با جعل لوگوی نماد به کار خود ادامه می‌دهند.
۱۳۹۸/۰۶/۱۲
پایش هوشمند کسب‌وکارهای اینترنتی کلید خورد/ شناسایی ۷۰ سایت فروش اسلحه و کالای ممنوعه
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی از آغاز طرح پایش هوشمند کسب و کارهای اینترنتی خبر داد و گفت: نتایج پایش ۳۵۰۰ کسب و کار دارای نماد اعتماد نشان داد حدود حدود ۷۰ وب‌سایت اقدام به عرضه کالاهای ممنوعه رمزارز، سکه طلا، مشروبات الکلی و اسلحه می‌کردند.
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / بوشهر / قاچاق کالای ممنوعه
سهمیه سوخت شناورهای تجاری حامل مشروب قطع می‌شود
استاندار بوشهر با تاکید بر مقابله با کالای قاچاق گفت: سهمیه سوخت شناورهای تجاری استان بوشهر که حامل کالاهای ممنوعه از جمله مشروبات الکلی باشند قطع می‌شود.
۱۳۹۸/۰۴/۳۱ / بازار کالا و خدمات / وزارت امور اقتصادی و دارایی
فرش قرمز برای کالای لوکس/ ۴۰ هزار کانتینر کالای گروه چهارم روانه بازار می‌شود
خراسان نوشت: در حالی که وزیر صمت روز گذشته از ممنوعیت ورود کالاهای گروه ۴ به کشور خبر داده بود، قرار است با امضای وزیر اقتصاد ۴۰ هزار کانتینر کالای ممنوعه بر خلاف مصوبه هیئت وزیران از طریق سازمان اموال تملیکی فروخته شود.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰
فروش ۴۰ هزار کانتینر کالای ممنوعه با امضای وزیر اقتصاد
در حالی که وزیر صمت روز گذشته از ممنوعیت ورود کالاهای گروه ۴ به کشور خبر داده بود، قرار است با امضای وزیر اقتصاد ۴۰ هزار کانتینر کالای ممنوعه بر خلاف مصوبه هیات وزیران از طریق سازمان اموال تملیکی فروخته شود.
۱۳۹۸/۰۲/۰۹
مکاتبات عجیب برای صدور مجوز صادرات یک کالای ممنوعه کشاورزی/ مسئولان شفاف‌سازی کنند+اسناد
اخیراً مکاتباتی برای اجازه صادرات یک قلم کالای کشاورزی که پیش‌تر ممنوعیت صادرات آن اعلام شده بود، انجام شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
تسنیم منتشر کرد؛لیست واردات ۱۴۰ میلیون دلار کالای ممنوعه گروه ۴
لیست واردات ۱۴۰ میلیون دلار کالای ممنوعه گروه ۴ منتشر شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •