دوشنبه, ۲۰ مرداد, ۱۳۹۹ / 10 August, 2020
کتابخانه
راهی برای خروج آثار تاریخی از انزوا
۲ ساعت قبل / مجموعه نسخه های خطی نقشه های حغرافیایی ترسیمی عباس سحاب / کمیته ملی حافظه جهانی / سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران / محمدرضا سحاب / موسسه جغرافیایی و کارتوگرافی سحاب
راهی برای خروج آثار تاریخی از انزوا
محمدرضا سحاب دریافت کننده گواهی ثبت اثر «مجموعه نسخه‌های خطی نقشه‌های جغرافیایی ترسیمی عباس سحاب» از کمیته حافظه جهانی تاکید کرد: ثبت آثار در کمیته ملی حافظه جهانی به خروجِ آثار نفیس و تاریخی کشور از گوشه‌گیری و انزوا و معرفی آن‌ها به جوامع داخلی و خارجی کمک می‌کند.
فهرست‌نگاری دانشمند، قانونمند و دردمند
۱۳ ساعت قبل / سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
فهرست‌نگاری دانشمند، قانونمند و دردمند
ایلنا: معاون اسبق سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در یادداشتی به تشریح نقش استاد عبدالله انوار در فهرست نویسی علمی و فنی در کتابخانه ملی پرداخت.
آثار با ثبت در کمیته ملی حافظه جهانی از گوشه‌گیری خارج می‌‌شوند
۱۳ ساعت قبل / محمدرضا سحاب / سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران / کمیته ملی حافظه جهانی
آثار با ثبت در کمیته ملی حافظه جهانی از گوشه‌گیری خارج می‌‌شوند
ایلنا: محمدرضا سحاب دریافت کننده گواهی ثبت اثر «مجموعه نسخه‌های خطی نقشه‌های جغرافیایی ترسیمی استاد عباس سحاب» از کمیته حافظه جهانی معتقد است که ثبت آثار در کمیته…
ایرنا ۸۶ ساله شد
۱۴ ساعت قبل / کتابخانه ایرنا / ایرنا مدرسه / ایرنا زندگی / سایت زبان چینی ایرنا / مدیرعامل ایرنا
ایرنا ۸۶ ساله شد
تهران- ایرنا- بنیان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) ۱۹ مرداد سال ۱۳۱۳ خورشیدی گذاشته شد؛ آن زمان با عنوان «آژانس پارس» تاسیس و شناخته شد و تا امروز به عنوان خبرگزاری رسمی و ملی به حرکت خود ادامه داده است.
طَبِیبَ الْقُلُوب؛ کهن‌ترین اربعین حدیثی شناخته‌شده و موجود در زبان فارسی
۱۹ ساعت قبل / کتابخانه ایرنا / کتاب
طَبِیبَ الْقُلُوب؛ کهن‌ترین اربعین حدیثی شناخته‌شده و موجود در زبان فارسی
تهران- ایرنا- « طَبِیبَ الْقُلُوب»، کهن‌ترین اربعین حدیثی شناخته‌شده و موجود در زبان فارسی اثر ابوالفتح محمد بن محمد بن علی الخزیمی الفراوی است که در همین ماه‌های اخیر، به تصحیح مجتبی مجرد، به طبع رسیده است.
۲۵ ساعت قبل
معلم‌ها و خبرنگارها
روز خبرنگار برای من مهم است. روزنامه هم برای من مهم است؛ به دلایل مختلف. یکی اینکه برای من به عنوان معلم، روزنامه یک ضرورت است. چند سال است مدرسه که می‌روم با روزنامه می‌روم. همکاران و دانش‌آموزان عادت کرده‌اند صبح‌ها دست من روزنامه ببینند و روزشان را با خواندن روزنامه آغاز کنند. صبح، سر مراسم صبحگاه روزنامه خبرهای مهم را به دانش‌آموزان می‌گوید. گاهی مثلا سر بازی‌های مهم فوتبال اگر روزنامه همراهم نباشد، ورزشکارهای مدرسه شماتتم می‌کنند. پس از صبحگاه روزنامه را در دفتر معلم‌ها می‌بینند. زنگ تفریح اول، روزنامه توی دفتر می‌ماند. زنگ تفریح دوم، روزنامه می‌رود پیش دانش‌آموزان. از پیش دانش‌آموزان هم برنمی‌گردد. در کتابخانه …
تصاویر: خانه ملک
۲۷ ساعت قبل
تصاویر: خانه ملک
خانه تاریخی ملک یکی از مراکز وابسته به موسسه کتابخانه و موزه ملی ملک است که در بازار بین‌الحرمین تهران بین دو مسجد امام (مسجد شاه سابق) و مسجد جامع قرار دارد. آجرکاری، کاشی کاری، حجاری، گچبری، منبت کاری، تزئینات چوبی، دیوار پوش های قاجاری و تزیینات فلزی از هنرهای به کار رفته در تزیینات خانه ملک محسوب می شوند که نمونه‌ای جذاب از آمیزش سبک معماری سنتی ایران با شیوه معماری اروپایی است. این خانه با 2500 متر مربع بزرگی، دارای دو بخش اندرونی (شرق بنا) و بیرونی (غرب بنا) بوده است، اما حاج حسین آقا ملک در روزگار پهلوی با تخریب بخش اندرونی، ساختمان کتابخانه ملک را در سه طبقه پایه گذاشت که به کتابخانه و مکان مراجعه پژوهشگران اختصاص یافت و بخش غربی نیز مکان زندگی خصوصی حاج حسین آقا ملک و خانواده شد.
رئیس کتابخانه ملی به دیدار «سیدعبدالله انوار» رفت
۳۸ ساعت قبل / انوار / اشرف بروجردی / عید غدیر / دیدار / کتابخانه ملی / فیلسوف / مترجم
رئیس کتابخانه ملی به دیدار «سیدعبدالله انوار» رفت
اشرف بروجردی رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به مناسبت عید غدیر خم به دیدار سید عبدالله انوار از نسخه شناسان پیشکسوت رفت.
۲ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / روز خبرنگار
توسعه بیش از پیش فرهنگ کتاب و کتابخوانی مستلزم حضور خبرنگاران است
مدیرکل کتابخانه های استان ایلام گفت: در مسیر دشوار توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بیش از پیش نیازمند حضور و کمک خبرنگاران هستیم.
تشریح بسته فضای مجازی «به نشر»/ تشکیل کتابخانه دیجیتال و ۱۲ کتاب صوتی
۳ روز قبل / فضای مجازی / کتاب / سبک زندگی / فضای سایبر / تشکیل کتابخانه دیجیتال آثار به نشر / سعیدی
تشریح بسته فضای مجازی «به نشر»/ تشکیل کتابخانه دیجیتال و ۱۲ کتاب صوتی
مدیرعامل به نشر در ایام شیوع ویروس کرونا به تشریح فعالیت‌های این انتشارات در فضای مجازی و بسته‌های متنوع آن پرداخت.
یادگار ادیب و علامه معاصر
۴ روز قبل
یادگار ادیب و علامه معاصر
الناز عباسیان  این دنیا عالم گذر است و خوشا به حال کسی که با رفتن خود از این دنیا اثری ماندگار و فضیلتی جاری از خود به جای می‌گذارد. کسی که سال‌ها عمر خویش را وقف کسب علم و دانش کرده است؛ کسی چون دکتر سیدجعفر شهیدی. علامه‌ای که او را به‌عنوان یکی از مفاخر ادبی می‌شناسیم و با آثار و ترجمه‌های او آشنایی داریم. یکی از خانه‌هایی که در این سال‌ها از خانه مسکونی نه‌تنها به موزه که به یک کتابخانه عمومی تغییر کاربری داده است، خانه علامه سیدجعفر شهیدی است. او رئیس مؤسسه لغت‌نامه دهخدا و مرکز بین‌المللی …
گزارشی از نام‌گذاری کتابخانه به نام روح‌الله رجایی
۴ روز قبل / کتابخانه‌ / روح‌الله رجایی
گزارشی از نام‌گذاری کتابخانه به نام روح‌الله رجایی
در مراسم نام‌گذاری کتابخانه‌ای به نام روح‌الله رجایی، یاد و خاطره این فعال رسانه‌ای و خبرنگار تازه درگذشته گرامی داشته شد.
کتابخانه «روح‌الله رجایی» افتتاح شد/ دعایی: مردم و انقلاب دغدغه مرحوم رجایی بودند
۴ روز قبل / فرهنگ / کتابخانه / روح‌الله رجایی / استان تهران / کتابخانه روح‌الله رجایی افتتاح شد / دعای
کتابخانه «روح‌الله رجایی» افتتاح شد/ دعایی: مردم و انقلاب دغدغه مرحوم رجایی بودند
مراسم افتتاحیه کتابخانه مرحوم روح‌الله رجایی صبح امروز با حضور مسئولان فرهنگی و سیاسی کشورمان در بوستان شقایق برگزار شد.
«پنجاه سال با دکتر مهدی بیانی»  منتشر شد
۴ روز قبل / پنجاه سال با دکتر مهدی بیانی / حمیدرضا قلیچخانی
«پنجاه سال با دکتر مهدی بیانی» منتشر شد
کتاب «پنجاه سال با دکتر مهدی بیانی» (شرحی بر زندگی نخستین رئیس کتابخانه ملی ایران) نوشته حمیدرضا قلیچ‌خانی منتشر شد.
نام
۴ روز قبل / نهاد کتابخانه‌های عمومی / کتاب و ادبیات
نام "روح‌الله رجایی" بر کتابخانه‌ای نقش بست/ حجت‌الاسلام دعایی: افتخار می‌کنم همکار اویم
همزمان با هفته خبرنگار، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور یکی از مراکز خود را به نام زنده‌یاد روح‌الله رجایی از روزنامه‌نگاران کشور نامگذاری کرد.
تلاش کردم متن و قلم هر کتابم با کتاب دیگر کاملاً متفاوت باشد
۴ روز قبل / هوشنگ مرادی کرمانی / اشرف بروجردی / سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
تلاش کردم متن و قلم هر کتابم با کتاب دیگر کاملاً متفاوت باشد
نویسنده قصه‌های مجید که آثارش با تلاش کتابخانه ملی به ثبت کمیته حافظه جهانی رسید گفت: تلاش کردم تا متن و قلم هر کتابم با کتاب دیگر کاملاً متفاوت باشد.
اهدای 700 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی سقز
۴ روز قبل / کتاب / کتابخانه‌ / استانی-شهرستانها
اهدای 700 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی سقز
رئیس اداره کتابخانه های عمومی سقز گفت: از سوی مرکز مبادله کتاب کتابخانه ملی، 700 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی شهرستان سقز اهدا شد.
۵ روز قبل
هشدار درباره تعلل در ثبت جهانی آثار ایرانی
رئیس کتابخانه ملی با تاکید بر سرعت بخشیدن فرآیند ثبت آثار می‌گوید: اگر فرآیندهای ثبت در ایران با تعلل پیش رود، بی‌تردید کشورهای دیگر گوی سبقت را برای ثبت آثار می‌ربایند.به گزارش «ابتکار»، جدیدترین جلسه کمیته ملی حافظه جهانی با حضور اشرف بروجردی رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و رئیس کمیته ملی حافظه جهانی در محل اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. بروجردی در این نشست گفت: تعویق به وجود آمده در برگزاری جلسات کمیته ملی حافظه جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا بوده است اما موضوع ثبت آثار به دلیل درجه اهمیت باید همچنان در دستور کار باشد، چراکه ثبت آثار به عنوان داشته‌های فرهنگی ایران، اقدام شایسته و موثری است که باید ضمن تداوم‌بخشی از …
بوی‌ماه مهر
۵ روز قبل
بوی‌ماه مهر
  حسین عصاران  در سال۱۳۱۱ و بعد از بازدید مخبرالسلطنه‌(نخست‌وزیر) و اعتمادالدوله (وزیر معارف) از مدرسه موسیقی کلنل وزیری و مشاهده پیشرفت و کیفیت آموزش، امکانات مالی و پشتیبانی قابل‌توجهی برای تهیه ‌ساز، نت، کتابخانه و آزمایشگاه صوت از جانب دولت در اختیار مدرسه قرار گرفت؛ افزایش بودجه مدرسه به ۲۵۱۰۰۰ریال (معادل ۱۸۰۰۰دلار)، تخصیص ساختمانی بزرگ و مناسب در خیابان «قوام‌السلطنه» برای انتقال مدرسه و تغییر نام آن به «مدرسه موسیقار».این استقبال از آموزش موسیقی تا جایی پیش رفت که در همان سال، بر مبنای …
شهریار زرشناس معاون پژوهشی مرکز اسناد و کتابخانه مجلس شد
۵ روز قبل / مجلس / اسناد / شهید / شهریار زرشناس / غرب شناسی / مرکز اسناد / کتابخانه
شهریار زرشناس معاون پژوهشی مرکز اسناد و کتابخانه مجلس شد
با حکم رئیس کتابخانه و مرکز اسناد مجلس، شهریار زرشناس به عنوان معاون پژوهشی این مرکز منصوب شد.
اهدای گواهی ثبت آثار از کتاب «هزار و یک شب» تا آثار هوشنگ مرادی کرمانی
۵ روز قبل / اشرف بروجردی / کاخ موزه گلستان / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / هوشنگ مرادی کرمانی / میراث فرهنگی
اهدای گواهی ثبت آثار از کتاب «هزار و یک شب» تا آثار هوشنگ مرادی کرمانی
تهران- ایرنا- گواهی ثبت آثار «هزارویک شب»، نقشه‌های فرش «رسام عرب‌زاده» و آثار «هوشنگ مرادی‌کرمانی» در جدیدترین جلسه کمیته ملی حافظه جهانی به صاحبان این آثار و فعالان عرصه میراث معنوی و فرهنگی اهدا شد.
۷ سال تاکسیرانی همراه با ترویج کتابخوانی/حرکتی که حمایت نمی شود
۵ روز قبل / ترویج فرهنگ مطالعه / استان گیلان / تاکسی
۷ سال تاکسیرانی همراه با ترویج کتابخوانی/حرکتی که حمایت نمی شود
رشت- «ساحل فیلسوف» راننده تاکسی اهل رشت هفت سالی است تاکسی خود را به کتابخانه کوچک سیار تبدیل کرده تا در کنار جا به جایی مسافر در ترویج فرهنگ کتابخوانی نیز نقش داشته باشد.
«تاریخ اروپای مدرن»؛ ارائه هم‌زمانِ تغییر و ثبات
۵ روز قبل / کتابخانه ایرنا / تاریخ / کتاب
«تاریخ اروپای مدرن»؛ ارائه هم‌زمانِ تغییر و ثبات
تهران- ایرنا- «تاریخ اروپای مدرن» کتابی مشتمل بر یازده مقاله از یازده تاریخ‌نگار است که هر نوشته، بُعدی از ابعاد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی اروپای مدرن را از دیدگاه تغییرات و پیوستگی و منظر انقلابی‌گری و ثبات به تصویر کشیده است.
روستاییان خلیل‌آباد در خراسان رضوی نیازمند کتابخانه
۵ روز قبل / خلیل آباد / کتاب / کتابخوانی
روستاییان خلیل‌آباد در خراسان رضوی نیازمند کتابخانه
مشهد- ایرنا- خلیل ‌آباد در ۲۴۲ کیلومتری جنوب غرب مشهد دو دهه پیش از کاشمر منتزع و به شهرستان ارتقا یافت اما ساکنانش هنوز از زیرساختهای لازم یک تشکیلات شهرستانی همچون استقرار برخی نهادها، دستگاههای اجرایی و خدمات فرهنگی همچون کتابخانه عمومی برخوردار نیستند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تاملی در انتصابات اخیر قوه مقننه
به ‌دنبال انتشار اخبار مربوط به انتصابات اخیر در مدیریت کتابخانه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی در چند روز گذشته، علی ططری نیز پس از چندین سال فعالیت و خدمت مجبور به کناره‌‌گیری از جایگاه و مسوولیت اداری خود در مرکز اسناد و تاریخ شفاهی مجلس شده است. بر این اساس مرتضی رسولی‌پور، تاریخ‌پژوه در یادداشتی که جهت انتشار در اختیار «اعتماد» قرار داده، از گذشته و اکنون کتابخانه و مرکز اسناد مجلس و همچنین خدمات علی ططری در این نهاد نوشته است.
تبریک رییس کتابخانه ملی برای روز خبرنگار
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / روز خبرنگار / اشرف بروجردی
تبریک رییس کتابخانه ملی برای روز خبرنگار
رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت.
افزایش مطالعه در جامعه سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-اجتماعی / کتابخوانی
افزایش مطالعه در جامعه سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد
مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان، با بیان اینکه افزایش مطالعه در هر جامعه سبب کاهش میزان آسیب‌های اجتماعی خواهد شد، خاطرنشان کرد: قطعا غفلت نسبت به این موضوع سبب بروز آسیب‌های فراوان و جبران ناپذیر در جامعه خواهد شد.
محافل ادبی با محوریت کتابخانه‌ها در گسترش عدالت فرهنگی مؤثرند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / نهاد کتابخانه‌های عمومی
محافل ادبی با محوریت کتابخانه‌ها در گسترش عدالت فرهنگی مؤثرند
اسماعیل امینی گسترش محافل ادبی با محوریت کتابخانه‌ها را گامی مؤثر در گسترش عدالت فرهنگی دانست و گفت: کتابخانه‌ها با تشکیل محافل ادبی می‌توانند به کشف، پرورش و شکوفایی استعدادهای ادبی جوان گمنام در نقاط محروم و دوردست کشور کمک کنند.
پیشنهاد آیین‌نامه اجرایی نحوه کسر نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری‌ها
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / دولت / شهرداری / کتابخانه های عمومی / وزارت کشور / تهران / کتابخانه / کلانشهرها
پیشنهاد آیین‌نامه اجرایی نحوه کسر نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری‌ها
ایلنا: وزارت کشور به استناد ماده (۶) قانون نحوه تأسیس کتابخانه های عمومی - مصوب ۱۳۸۲ - آیین نامه اجرایی نحوه کسر نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی از درآمد شهرداری‌ها…
لزوم حمایت ائمه جماعات و هیئت امنا از کتابخانه‌های مساجد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / نشست / کتاب / کتابخانه / مسجد
لزوم حمایت ائمه جماعات و هیئت امنا از کتابخانه‌های مساجد
جمعی از کتابداران مساجد کرمان ضمن اشاره به ظرفیت های کتابخانه، به بیان دغدغه ها و کمبودها هم پرداختند.
خطیب طراز اولی که همچنان آثار خیرش در یزد جاری و ساری است
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-فرهنگی و هنری / مشاهیر / حسین مسرت / کتابخانه وزیری یزد
خطیب طراز اولی که همچنان آثار خیرش در یزد جاری و ساری است
محقق و پژوهشگر فرهنگ عامه یزد از حجت‌الاسلام مرحوم سیدعلی‌محمد وزیری بنیانگذار کتابخانه وزیری که اشتهارش به وضع و خطابه‌هایش بوده است، یاد کرد و از جمله اقدامات وی در دوران ستمشاهی رضاخان را پیشنهاد تعطیلی رسمی روز شهادت امام جعفرصادق(ع) در مجلس شورای ملّی آن زمان ذکر کرد.
به دنبال گسترش کتابخانه های سیار روستایی هستیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-فرهنگی و هنری / اخبار فرهنگی و هنری - هرمزگان
به دنبال گسترش کتابخانه های سیار روستایی هستیم
رییس سازمان برنامه ریزی و بودجه هرمزگان بر حمایت همه جانبه فعالیت ها و گسترش خدمات کانون تاکید کرد.
ساعد باقری: کتابخانه صوتی متون کهن، پل ارتباط با شاهکارهای ادب فارسی است
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / مثنوی معنوی / ساعد باقری / مولانا / کتاب صوتی / نشر نیستان
ساعد باقری: کتابخانه صوتی متون کهن، پل ارتباط با شاهکارهای ادب فارسی است
تهران- ایرنا- ساعد باقری، شاعر و نویسنده معتقد است: تشکیل کتابخانه صوتی متون کهن ضرورت و کار مهمی برای حفظ ارتباط نسل امروز با پیشینه شاهکارهای ادب فارسی است که هر کدام به‌تنهایی برای افتخار یک ملت کافی‌اند.
انتشار نمایشنامه پروین دختر ساسانی و نه دختر ساسان
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
انتشار نمایشنامه پروین دختر ساسانی و نه دختر ساسان
  مهرداد رهسپار    صادق هدایت که نگارش نمایشنامه «پروین دختر ساسانی» را در سال1307 آغاز کرده بود، سرانجام در سال1309 توسط کتابخانه فردوسی منتشر می‎کند. این نمایش مانند سایر نمایش‎های باستان‎گرای آن عصر به شکوه ایران باستان نظر دارد، اما با نگاهی پر از حسرت و اندوه.  نمایشنامه صادق هدایت برخلاف آثار خوش‌بینانه آن عصر، پایانی خشن دارد. اعراب به ری رسیده‎اند و همه شهرها را تسخیر کرده‎اند، پروین هنگامی که خود را در محاصره خصم می‌بیند، خنجر از نیام برمی‌کشد و خودکشی می‎کند. این پایان تراژیک و استعاری …
فراخوان طرح‌های پژوهشی سال 99 نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / نهاد کتابخانه‌های عمومی
فراخوان طرح‌های پژوهشی سال 99 نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور منتشر شد
دفتر پژوهش و آموزش بر اساس نیازهای پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پژوهشگران را به مشارکت در طرح‌های پژوهشی سال 1399 فرا خواند.
غنی‌سازی کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ۳۰۰ هزار جلد کتاب
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / فرهنگی هنری / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان / کودک و نوجوان / کودکان و نوجوانان / کتابخانه
غنی‌سازی کتابخانه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با ۳۰۰ هزار جلد کتاب
ایلنا: مرحله جدیدی از ارسال کتاب به مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در قالب طرح تمیم، با استقبال مربیان و اعضای کتاب‌خوان کانون روبرو شده است.
سه طبقه از مخازن آرشیو ملی ریل گذاری می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / تکنولوژی / اسناد تاریخی
سه طبقه از مخازن آرشیو ملی ریل گذاری می‌شود
سه طبقه از مخازن ساختمان آرشیو ملی ریل گذاری می‌شود. استاندارد بین المللی مخازن قفسه‌های اسناد در دنیا به صورت ریلی است که این استاندارد افزایش ۴۰ درصدی ظرفیت سندگذاری را در پی دارد.
جاهای دیدنی مشهد نزدیک حرم
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
جاهای دیدنی مشهد نزدیک حرم
حرم مطهر امام رضا(ع) در مشهد مهم‌ترین مکان مذهبی و معماری مشهد محسوب می‌شود که می‌توان از آن بازدید کرد. این زیارت‌گاه ازنظر ابعاد بزرگ‌ترین مسجد جهان است. حرم امام رضا هفت حیاط دارد و مساحت آن 598657 مترمربع است. این مجموعه شامل جاذبه‌ها و بنا‌های مختلفی همچون مسجد گوهرشاد، موزه، کتابخانه و ... است. با خرید تور مشهد علی بابا و سفر به این شهر با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی به زیارت و دیدن این جاهای دیدنی بروید.
حرکت خارق‌العاده میلان کوندرا
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / نویسنده / ادبیات جهان / ادبیات
حرکت خارق‌العاده میلان کوندرا
روزنامه شهروند نوشت: میلان کوندرا، نویسنده سرشناس چک که در زمان جنگ سرد و سیطره کمونیسم در چکسلواکی یکی از بی‌شمار نویسندگان تبعیدی این کشور فرهنگی بود، کتابخانه و آرشیو شخصی خود را به یک کتابخانه در شهر زادگاهش در جمهوری چک اهدا کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
پامپئو خطرناک‌ترین وزیر خارجه آمریکا است
"توماس ال. فریدمن زمانی گفته بود که مایک پامپئو بدترین وزیر خارجه آمریکاست. مطمئنا او درست گفته است. علاوه بر این، پامپئو احتمالا خطرناک‌ترین شخص در این پست است."به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری شینهوا، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در سخنرانی اخیر خود در کتابخانه ریاست جمهوری ریچارد نیکسون حملات بی‌اساس و بی‌امانی داشت و به تنفرپراکنی ایدئولوژیکی علیه چین و حزب کمونیست چین اقدام کرد و تلاش کرد تا برای پیوستن دیگران به ائتلافی علیه پکن چرب‌زبانی کند.ریچارد هاس، رئیس شورای روابط خارجی آمریکا از سخنرانی پامپئو به عنوان غیردیپلماتیک انتقاد کرد. او در یادداشتی که در واشنگتن پست به چاپ رسید، تاکید کرد: "بدترین قسمت سخنان او، ارائه اطلاعات نادرست تاریخی و ناکامی او در ارائه یک مسیر منسجم یا …
نهاد کتابخانه‌های کشور برای طرح‌های پژوهشی سال ۹۹ فراخوان داد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / پژوهشگر / نهاد کتابخانه های عمومی کشور / طرح های ترویجی کتابخوانی
نهاد کتابخانه‌های کشور برای طرح‌های پژوهشی سال ۹۹ فراخوان داد
تهران- ایرنا- دفتر پژوهش و آموزش بر اساس نیازهای پژوهشی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پژوهشگران را به مشارکت در طرح‌های پژوهشی سال ۱۳۹۹ فرا خواند.
اهدای کتابخانه شخصی «کوندرا» به زادگاهش
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / فرانسه / میلان کوندرا / جمهوری چک‌ / کتاب
اهدای کتابخانه شخصی «کوندرا» به زادگاهش
تهران- ایرنا- «میلان کوندرا» نویسنده سرشناس اهل چک کتابخانه و آرشیو شخصی خود را به یکی از کتابخانه‌های عمومی این کشور اهدا می‌کند.
وظایف خانواده های کنکوری چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
وظایف خانواده های کنکوری چیست؟
نقش خانواده در روحیه دانش آموز پشت کنکور را به هیچ عنوان نمی توان نادیده گرفت. اگر دانش آموز روحیه خوبی نداشته باشد، فرقی ندارد که فرآیند مطالعه کنکور را در منزل انجام می دهد و یا با هدف ایجاد تمرکز بیشتر به کتابخانه مراجعه می کند! زیرا روحیه به خودی خود، نقش پررنگی در ایجاد تمرکز دارد.
راه اندازی کتابخانه در شهرها و روستاها از نیازهای فرهنگی جامعه است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / کتابخانه‌های عمومی / استانی-فرهنگی و هنری
راه اندازی کتابخانه در شهرها و روستاها از نیازهای فرهنگی جامعه است
فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سنندج گفت: راه‌اندازی کتابخانه در شهرها و روستاها از نیازهای فرهنگی جامعه است که باید از سوی متولیان و مسئولان به خوبی مورد توجه قرار گیرد.
کسی که ماسک نزد از قبیله‌ ما نیست
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / کرونا / ماسک / عبدالجبار کاکایی / نهاد کتابخانه های عمومی کشور / شعر / کتاب / ادبیات
کسی که ماسک نزد از قبیله‌ ما نیست
تهران-ایرنا- با گذشت چند روز از آغاز پویش ادبی «اقتراح ماسک »شمار قابل توجهی از شاعران و ادیبان کشور با ارسال و اشتراک‌گذاری ابیات سروده خود در این موضوع به زنجیره حامیان کادر درمان ویروس کرونا پیوستند.
صف‌آرایی اهالی طنز مقابل کرونا با پویش «اقتراح ماسک»
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / ویروس کرونا / شعر / طنز / نهاد کتابخانه های عمومی کشور
صف‌آرایی اهالی طنز مقابل کرونا با پویش «اقتراح ماسک»
پویش ادبی شعر طنز «اقتراح ماسک» برای مبارزه اهالی ادب با ویروس کرونا آغاز شد.
بروجردی درگذشت بدرالزمان قریب را تسلیت گفت
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / عشق / مسکن / سازمان اسناد / کتابخانه ملی ایران / رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی
بروجردی درگذشت بدرالزمان قریب را تسلیت گفت
ایلنا: اشرف بروجردی، رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران درگذشت زنده‌یاد بدرالزمان قریب را تسلیت گفت.
شرحی بر زندگی نصرت‌الله خازنی منتشر می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران
شرحی بر زندگی نصرت‌الله خازنی منتشر می‌شود
ایلنا: انتشارات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران کتاب «نامه روزگار» مصاحبه با نصرت الله خازنی که یکی از چهره های تاثیرگذار در تاریخ سیاسی معاصر است است را نشر و…
کمک به کتابخانه‌ها از اولویت‌های نمایندگان مجلس است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-سیاسی / مجلس شورای اسلامی / جعفر قادری / کتابخانه مرکزی شیراز / کتابخانه‌های عمومی استان فارس
کمک به کتابخانه‌ها از اولویت‌های نمایندگان مجلس است
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، کمک به توسعه فرهنگ کتابخوانی و ارتقاء وضعیت کنونی کتابخانه‌های فارس و شهر شیراز را ضرورتی مهم و مد نظر نمایندگان مردم دانست.
بروجرد از شاخص‌ترین مناطق کشور است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-شهرستانها / کتابخانه شهید باهنر / فرهنگ و ارشاد اسلامی / بروجرد
بروجرد از شاخص‌ترین مناطق کشور است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: بروجرد در حوزه دین، فرهنگ و هنر از شاخص‌ترین مناطق کشور است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
کتابخانه ملی کامل‌ترین شاهنامه دوران صفویه را خرید
معاون اداره کل کتاب‌های خطی و نادر از خرید و نگهداری یکی از کامل‌ترین نسخه‌های شاهنامه متعلق به اواخر دوران تیموری و اوایل دوران صفویه توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خبر داد.به گزارش ایلنا، معاون اداره کل کتاب‌های خطی و نادر از خرید و نگهداری یکی از کامل‌ترین نسخه‌های شاهنامه متعلق به اواخر دوران تیموری و اوایل دوران صفویه توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خبر داد. زهرا مدرسی، معاون اداره کل کتاب‌های خطی و نادر، با اعلام این خبر درباره اولویت‌های کمیته خرید برای خریداری آثار و نسخ خطی نادر گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران حافظه ملی مردم است و کارشناسان هم این نکته را در نظر دارند که نگه دارنده سرمایه ملی هستند، به همین دلیل است که در بدو امر هر نسخه‌ای که مخاطبان فکر می‌کنند …
مجموعه‌ی ۱۰ جلدی «قصه‌گویی» بازنشر شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / کتاب و کتابخوانی / کتاب کودک / کتابخانه / کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
مجموعه‌ی ۱۰ جلدی «قصه‌گویی» بازنشر شد
انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مجموعه ۱۰ جلدی «قصه‌گویی» را برای چندمین مرتبه بازنشر کرد.
4 کتابخانه در شیروان پلمب شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / استانی-شهرستانها / پلمب / خراسان شمالی / ویروس کرونا
4 کتابخانه در شیروان پلمب شد
مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای مرکز بهداشت شیروان گفت: چهار کتابخانه خصوصی، یک باشگاه بدنسازی و یک پارک بازی کودکان به علت عدم رعایت دستورالعمل ستاد پیشگیری از گسترش بیماری کرونا پلمب شد.
شاهنامه دوران تیموری از سوی سازمان اسناد ملی خریداری شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / نسخه خطی / نسخه / شاهنامه / نسخه شناس
شاهنامه دوران تیموری از سوی سازمان اسناد ملی خریداری شد
تهران-ایرنا- معاون اداره کل کتاب‌های خطی و نادر از خرید و نگهداری یکی از کامل‌ترین نسخه‌های شاهنامه متعلق به اواخر دوران تیموری و اوایل دوران صفویه توسط سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران خبر داد.
موزه ملک میزبان نشست باز زنده‌سازی کاشی معرق در تاریخ معاصر ایران
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / استاد دانشگاه / ایران / کتابخانه / موزه ملی ملک / کتابخانه و موزه ملک
موزه ملک میزبان نشست باز زنده‌سازی کاشی معرق در تاریخ معاصر ایران
ایلنا: نشست باز زنده‌سازی کاشی معرق در تاریخ معاصر ایران با نگاهی به کاشی‌های معرق ساختمان کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.
مسابقه کتاب‌خوانی مجازی «فرهنگ و هنر در دارالخمسه» در زنجان
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / استانی-فرهنگی و هنری / زنجان / کتابخانه‌
مسابقه کتاب‌خوانی مجازی «فرهنگ و هنر در دارالخمسه» در زنجان
مسئول واحد پژوهش حوزه هنری زنجان گفت: امروز کتاب و کتاب‌خوانی یکی از عوامل رشد جوامع به شمار می‌رود.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / روسیه و چین
روسیه: اظهارات پامپئو تلاش ساده‌لوحانه برای ایجاد شکاف در روابط مسکو و پکن است
به گزارش فارس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه به سخنان چند روز پیش «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در کتابخانه ریاست‌جمهوری «ریچارد نیکسون» درباره تنش‌ها با چین واکنش نشان داد.
از مستثنی شدن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ممنوعیت دریافت هدایای مردمی تا حذف موزه از قانون مقررات مالی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / وزارت فرهنگ / کتابخانه
از مستثنی شدن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ممنوعیت دریافت هدایای مردمی تا حذف موزه از قانون مقررات مالی
ایلنا: ​کمیسیون لوایح، علاوه بر موافقت با لایحه مستثنی کردن وزارت فرهنگ از شمول ممنوعیت دریافت هدایای مردمی، با الحاق عبارت «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد…
کتابخانه‌ها زمینه‌ساز شناخت فرهنگ هستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اشرف بروجردی / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / استرالیا / لیندال ساکس / کتاب
کتابخانه‌ها زمینه‌ساز شناخت فرهنگ هستند
تهران- ایرنا- رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دیدار با لیندال ساکس سفیر استرالیا در ایران،‌ بر همکاری‌ میان کتابخانه‌های ملی ایران و استرالیا، گفت: کتابخانه‌های ملی فضایی برای گفت‌وگو و ایجاد فهم مشترک هستند.
کتابخانه‌های ملی فضای گفت‌وگو و ایجاد فهم مشترک هستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / اشرف بروجردی / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / استرالیا / مفهوم گفت‌وگو
کتابخانه‌های ملی فضای گفت‌وگو و ایجاد فهم مشترک هستند
اشرف بروجردی در دیدار با لیندال ساکس بر همکاری‌های بین دو کتابخانه ملی ایران و استرالیا در قالب امضای توافقنامه تاکید کرد و گفت: کتابخانه‌های ملی فضایی برای گفت‌وگو و ایجاد فهم مشترک هستند.
فرهنگ کتابخوانی راهکار موثری برای رشد فکری انسان هاست
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / کتابخانه‌های عمومی / ‌زرندیه / فرمانداری / استانی-فرهنگی و هنری / استانی-شهرستانها
فرهنگ کتابخوانی راهکار موثری برای رشد فکری انسان هاست
فرماندار زرندیه گفت: فرهنگ کتابخوانی راهکار موثری برای رشد فکری و بصیرت افزایی انسان هاست.
عکس های تاریخی در دسترس عموم قرار گرفت
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / وب سایت / کتابخانه مرکزی / کیفیت
عکس های تاریخی در دسترس عموم قرار گرفت
۳۶۰۰ عنوان عکس تاریخی در کتابخانه دیجیتال دانشگاه تهران بارگذاری شد و در دسترس عموم پژوهشگران قرار گرفت.
پیشنهاد راه‌اندازی ویترین امانی نسخ خطی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / سازمان اسناد و کتابخانه ملی
پیشنهاد راه‌اندازی ویترین امانی نسخ خطی
مشاور علمی ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تاکید بر اهمیت حفاظت و نگهداری کتاب‌های خطی در دسترس نهادها و عموم جامعه، در قالب طرحی، پیشنهاد راه‌اندازی ویترین امانی نمایش نسخ خطی نفیس را ارائه کرد.
ویترین امانی نمایش نسخ خطی نفیس راه‌اندازی شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / جامعه / قانون / نسخ خطی / سازمان اسناد / کتابخانه ملی ایران
ویترین امانی نمایش نسخ خطی نفیس راه‌اندازی شود
ایلنا: مشاور علمی ریاست سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با تاکید بر اهمیت حفاظت و نگهداری کتاب‌های خطی دردسترس نهادها و عموم جامعه، در قالب طرحی، ‍پیشنهاد راه…
تبعیض‌زدایی از معلولان
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / کتابخانه ایرنا / کتاب / معلولیت / اعظم طالقانی / معلولان
تبعیض‌زدایی از معلولان
تهران-ایرنا- کتاب «تبعیض زدایی» ناظر به فعالیت‌های اعظم طالقانی در عرصۀ آسیب‌مندان اجتماع با همت اعظم قاسمی به وسیله انتشارات توانمندان از بهار سال ۱۳۹۹ در پیشخوان کتابفروشی‌ها قرار گرفته است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
راه باریک آزادی
نشست نقد و بررسی کتاب «راه باریک آزادی» به همت اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با طرح دیدگاه‌هایی از سید علیرضا حسینی بهشتی و سید علیرضا بهشتی شیرازی به صورت آنلاین برپا می‌شود.  این نشست به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت زنده از اینستاگرام اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به آدرس«andishgah.nlai»پخش می‌شود. نشست نقد و بررسی کتاب راه باریک آزادی در روز دوشنبه 6 مردادماه ساعت 17 تا 19 برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند سوال‌های خود را هم به صورت زنده از طریق لایو اینستاگرام و یا به صورت متنی پیش از نشست مطرح کنند تا از مترجم اثر پرسیده شود. موضوع کتاب راه باریک آزادی، اقتصاد توسعه و اقتصاد سیاسی است که دارون عجم …
آخرین یادگار نادرشاه
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
آخرین یادگار نادرشاه
  مهرداد رهسپار    طهران، سال1305، کتابخانه شرق، مطبعه شوروی، قیمت: جلدی سی‌شاهی. این بخشی از شناسنامه نخستین نمایشنامه سعید نفیسی با عنوان «آخرین یادگار نادرشاه» است. اما او خود در اینکه نام نمایشنامه به این اثر بدهد، تردید دارد. بنابراین در توضیح زیر عنوان نمایشنامه می‎نویسد: «حکایت کوچکی است که به شکل مکالمه نوشته شده و ممکن است در سه پرده هم نمایش داده شود». نوشتن مطالب انتقادی به شیوه مکالمه- که روش نگارشی افلاطونی بود- در روزنامه‌های عصر مشروطه رواج داشت. با این ساختار اغلب دشمن خیالی خود …
ایران‌شناسی پیش از انقلاب متاثر از فضای سیاسی بود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / ایران‌ شناسی / ایران‌ شناسان اروپا / بنیاد ایرانشناسی
ایران‌شناسی پیش از انقلاب متاثر از فضای سیاسی بود
تهران- ایرنا- رئیس گروه پژوهش‌های ایران‌شناسی و اسلام‌شناسی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران معتقد است: ایران‌شناسی در دهه‌های پیش از انقلاب اسلامی به میزان قابل توجهی متأثر از فضای سیاسی بود و تحت تاثیر فضای ملی‌گرای دوره پهلوی، بیش‌تر در خدمت ایدئولوژی ملی‌گرایی آن رژیم قرار داشت.
«کرونا روایت؛ ‌ثبت لحظه‌های ماندگار»
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / ویروس کرونا / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / سازمان نظام پزشکی کشور / سند تاریخی / سهم اهالی فرهنگ در مهار کرونا
«کرونا روایت؛ ‌ثبت لحظه‌های ماندگار»
تهران - ایرنا - رییس اندیشگاه کتابخانه ملی ایران از همکاری معنوی، تخصصی و اسنادی این کتابخانه با سازمان نظام پزشکی کشور در رویداد «کرونا روایت؛ ‌ثبت لحظه‌های ماندگار» خبر داد.
نهضت مدرسه‌سازی، ساخت ‌کتابخانه و مراکز درمانی در راستای ایفای مسوولیت‌های ‌اجتماعی بانک‌پاسارگاد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / سیل / قم / مدرسه / مراکز درمانی / کتابخانه
نهضت مدرسه‌سازی، ساخت ‌کتابخانه و مراکز درمانی در راستای ایفای مسوولیت‌های ‌اجتماعی بانک‌پاسارگاد
بسیاری از نهادهای مالی در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی خود، قدم‌های ارزشمندی در این مسیر برداشته‌اند. به‌ویژه پس از وقوع حادثه سیل در کشور که باعث تخریب بسیاری از مدارس در مناطق مختلف شد، نقش موسسه‌های مالی در بازسازی این مدارس بسیار چشمگیر بود.
ثبت لحظات کرونایی در آرشیو ملی
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس
ثبت لحظات کرونایی در آرشیو ملی
رییس اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از همکاری معنوی، تخصصی و اسنادی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با سازمان نظام پزشکی کشور در رویداد «کرونا روایت؛ ‌ثبت لحظه های ماندگار» خبر داد و گفت: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ضمن تایید این رویداد به لحاظ معنوی، آمادگی دارد دانش، تجربه و آموزش‌های لازم را در جهت تهیه، ثبت و ضبط تاریخ شفاهی در اختیار شورای سیاستگذاری سازمان نظام پزشکی قرار دهد.
دانش متخصصان برای ثبت تاریخ شفاهی در اختیار سازمان نظام پزشکی گذاشته می‌شود/ثبت لحظات کرونایی در آرشیو ملی
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
دانش متخصصان برای ثبت تاریخ شفاهی در اختیار سازمان نظام پزشکی گذاشته می‌شود/ثبت لحظات کرونایی در آرشیو ملی
ایلنا: رییس اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از همکاری معنوی، تخصصی و اسنادی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با سازمان نظام پزشکی کشور در رویداد «کرونا…
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
یادی از حسین ملک و وقف‌های ماندگارش
حسین ملک خانواده‌اش اصالتا تبریزی و مجتهدزاده بودند. پدربزرگش آقا مهدی به کسوت روحانیان درنیامد، بلکه در جنگ‌های ایران و روس به قشون دولتی پیوست و تا درجه سرهنگی پیش رفت. پس از جنگ به تجارت روی آورد و به پاس خدماتش لقب ملک‌التجاری گرفت. محمدکاظم ملک‌التجار، از راه تجارت و از املاک وسیعی که در خراسان خریده بود، ثروت انبوهی را برای فرزندانش به ارث گذاشت و این اساس ثروت حاج حسین ملک بود.  او املاک و مستغلات زیادی را در تهران و خراسان وقف امور خیریه و عام کرد. او دستیاری پدرش در اداره املاک خراسان را برعهده داشت و گویا نخستین علقه‌های فرهنگی‌اش در سفری که همراه پدر به مشهد رفت، بسته شد. حسین ملک در سفر به خراسان همچنین با گنجینه نفیسی از حرم امام رضا (ع) که امروز …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
اخبار روز
کرملین: روسیه به ائتلاف آمریکایی ضدچین ملحق‌نمی‌شود کاخ کرملین اعلام کرد که روسیه به هیچ ائتلافی علیه هیچ‌کس خصوصا چین ملحق نمی‌شود، چراکه مسکو و پکن روابط ویژه‌ای دارند. به گزارش ایسنا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین در کنفرانس خبری روزانه با بیان اینکه چین «شریک ما است» گفت این دو کشور روابط‌شان را برمبنای شراکت و همکاری ویژه توسعه داده‌اند. این اظهارات واکنشی به سخنان روز پنجشنبه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در کتابخانه ریاست‌جمهوری ریچارد نیکسون در کالیفرنیاست. پمپئو خواستار «ائتلاف جدید» برای مقابله با چین شد. دیمیتری پسکوف در این‌باره گفت که تمام ائتلاف‌هایی که روسیه به آنها ملحق می‌شود، با هدف توسعه …
کتاب «راه باریک آزادی» نقد و بررسی می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / سازمان اسناد و کتابخانه ملی / نقد کتاب / علیرضا بهشتی
کتاب «راه باریک آزادی» نقد و بررسی می‌شود
اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، نشست آنلاین نقد و بررسی کتاب «راه باریک آزادی» را دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ برگزار می‌کند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •