دوشنبه, ۲۳ تیر, ۱۳۹۹ / 13 July, 2020
کشورهای عضو جی 7
ضربه سخت کرونا به اقتصاد جی۷/ در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰، کووید۱۹ ممکن است معادل ۳۰۵ میلیون شغل تمام وقت را از بین برود
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / اقتصاد / ایالات متحده آمریکا / ایتالیا / بیکاری / جهان / رشد / ژاپن / فرانسه / کانادا / انگلستان
ضربه سخت کرونا به اقتصاد جی۷/ در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰، کووید۱۹ ممکن است معادل ۳۰۵ میلیون شغل تمام وقت را از بین برود
ایلنا: در پی شیوع کرونا حتی کشورهای با اقتصاد پیشرفته عضو G۷ نیز تصاویری از روند رشد بیکاری در جهان توسعه یافته را ارائه می‌دهد.
مخالفت اتحادیه اروپا برای بازگشت روسیه به «جی ۷»
۱۳۹۹/۰۳/۱۴ / اتحادیه اروپا / روسیه / اجلاس سران گروه جی هفت
مخالفت اتحادیه اروپا برای بازگشت روسیه به «جی ۷»
سخنگوی اتحادیه اروپا از مخالفت این سازمان با بازگشت مجدد روسیه به جمع کشورهای عضو گروه جی هفت خبر داد.
اجلاس «جی ۷» به تعویق افتاد
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / دونالد ترامپ / اجلاس جی 7 / جی7
اجلاس «جی ۷» به تعویق افتاد
رئیس جمهور ایالات متحده ضمن ابراز علاقه نسبت به پیوستن روسیه، کره جنوبی، استرالیا و هند به جمع کشورهای عضو جی ۷، از به تعویق افتادن نشست گروه جی ۷ تا حداکثر ماه سپتامبر خبر داد.
جی ۲۰: کرونا ضعف جهانی نظام درمانی را به رخ کشید
۱۳۹۹/۰۲/۰۱ / نشست جی 20 / ویروس کرونا / شبکه بهداشت و درمان
جی ۲۰: کرونا ضعف جهانی نظام درمانی را به رخ کشید
وزرای بهداشت کشورهای عضو جی ۲۰ در جریان نشستی مجازی بر ضرورت ارزیابی کاستی‌های نظام‌های درمانی و هماهنگی در مواجهه با کووید ۱۹، تاکید کردند.
درخواست شاه سعودی از جهان در نشست جی 20
۱۳۹۹/۰۱/۰۷ / سلمان‌ بن‌ عبدالعزیز - آل سعود / عربستان / گروه20
درخواست شاه سعودی از جهان در نشست جی 20
ایرنا نوشت: پادشاه عربستان در نشست آنلاین گروه ۲۰ از سران کشورهای عضو این گروه خواست برای مقابله با کووید۱۹ همکاری و سرمایه‌گذاری و به کشورهای در حال توسعه کمک کنند.
رایزنی‌های ریاض برای برگزاری نشست فوق‌العاده جی ۲۰
۱۳۹۸/۱۲/۲۸ / نشست جی 20 / عربستان سعودی / ویروس کرونا
رایزنی‌های ریاض برای برگزاری نشست فوق‌العاده جی ۲۰
مقامات سعودی رایزنی‌هایی را برای برگزاری یک نشست فوق العاده با حضور کشورهای عضو گروه جی ۲۰ به صورت مجازی انجام می دهند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۰
راهبرد آینده اروپا برای مواجهه با چین
جولیان اسمیت و توری تاسیگ در یادداشتی که وب‌سایت اندیشکده بروکینگز آن را منتشر کرد، نوشتند: درست هنگامی ‌که اتحادیه اروپا کتاب سفید خود در مورد چین را منتشر می‌کرد، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، اظهار کرد که اروپا باید چین را یک رقیب و یک شریک قلمداد کند. همچنین امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه به چین هشدار داد که «دوره ساده‌لوحی اروپا گذشته است». با این‌ حال، از زمان انتشار این گزارش، نه اتحادیه اروپا و نه رهبران اروپایی به‌ صورت فردی، برای رفع آسیب‌پذیری‌های موجود در روابط اروپا با چین، دفاع از ارزش‌های دموکراتیک اروپا و حقوق بشر و یا تقویت عزم اروپا در برابر فشارهای سیاسی و اقتصادی چین، گامی جدی برنداشته‌اند.تصمیم کشورهای اروپایی درباره ممنوعیت یا عدم ممنوعیت شرکت فن‌آوری چینی هواوی در مناقصات …
۱۳۹۸/۰۹/۰۲
پیشدستی ایران در تدوین قوانین مبارزه با پولشویی
تبیین و تعریف شما از اف‌ای‌تی‌اف آنگونه که در عرصه بین‌الملل به‌عنوان کنوانسیون بین‌دولتی مطرح است، چیست؟ اف‌ای‌تی‌اف سازمانی بین‌دولتی (گروه ویژه اقدام مالی) است که در‌ سال ١٩٨٢ میلادی به ابتکار کشورهای جی ٧ تشکیل شد، تا وضع و قوانین مبارزه با پولشویی در بازار‌های مختلف جهانی را تحت پوشش قرار دهد و نتیجه آن را در جلساتی که هر چهار ماه یک بار برگزار می‌شود، گزارش کند و به اطلاع کشورهای عضو برساند. این کشورها وضع سرمایه‌گذاری جهانی و به تناسب آن ریسک‌های سرمایه‌گذاری را در نقاط مختلف دنیا بررسی ‌می‌کنند. این امر شاخص محسوب می‌شود؛ شاخص‌ها براساس معیار کشورهای تشکیل‌دهنده این کنوانسیون تعیین می‌شود. براساس همین معیار ایران را جزو کشورهایی تعریف کرده‌اند که ریسک سرمایه‌گذاری در آن براي سایر کشورها …
۱۳۹۸/۰۶/۰۶
نتایج اجلاس جی 7 در یک نگاه
تجربه منفی نشست پیشین جی-7 از سطح انتظارات نشست کنونی کاسته بود. با این حال، نشست بیاتریز دستاوردهایی نیز داشته است؛ از جمله تلاش برای کاستن تنش بین ایران و آمریکا.قدرت‌های اقتصادی جهان در نشست خود در شهر ساحلی بیاتریز فرانسه پیرامون مسائل مختلفی بحث و گفت‌وگو کردند. از آن جمله می‌توان به چالش‌های بزرگ امنیتی و همچنین اقتصادی اشاره کرد.به گزارش دویچه وله، یافتن راه حلی برای کاستن از تنش پدید آمده بین ایران و آمریکا تبدیل به یکی از موضوعات محوری این نشست شده بود. افزون بر آن، جنگ تجاری با چین و اختلاف نظر بر سر بازرگانی خارجی با کشورهای اروپایی نیز از دیگر مسائل مطرح در همایش کشورهای عضو گروه هفت به شمار می‌آمدند. طبق بررسی سایت تاگس‌شاو وابسته به شبکه یک تلویزیون آلمان مهم‌ترین محورهای نشست سران …
۱۳۹۸/۰۶/۰۴ / جی هفت / فرانسه / مذاکره
آغاز روز سوم نشست جی ۷
روز سوم نشست رهبران کشورهای عضو جی ۷ در فرانسه آغاز شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۴
اجتماع مخالفان نشست گروه جی ۷ در بیاریتز فرانسه
همزمان با ورود رهبران کشورهای عضو گروه جی۷ به شهر ساحلی بیاریتز در فرانسه، هزاران نفر از مخالفان این نشست در این شهر تظاهرات کردند. فعالان ضدسرمایه‌داری، طرفداران حفظ محیط زیست و گروه‌های مختلف ضد جهانی‌سازی، از روز دوشنبه هفته گذشته آرام آرام در شهر بیاریتز جمع شده‌اند تا همزمان با نشست جی هفت، اعتراض‌ خود را نشان دهند. پلیس فرانسه تعداد معترضین را ۹ هزار نفر تخمین زده اما برگزارکنندگان این اعتراض‌ها می‌گویند که بیش از ۱۵ هزار نفر در این تجمعات حضور داشتند. شهر بیاریتز که میزبان نشست سال ۲۰۱۹ سران جی‌هفت است، یک مقصد توریستی محسوب می‌شود و به طور معمول در این فصل از سال، شلوغ است. معترضین پلاکاردهایی به دست داشتند که بر روی آنها شعارهایی با مضامین مرتبط به آتش‌سوزی جنگل‌های آمازون، تغییرات …
۱۳۹۸/۰۶/۰۳ / امانوئل ماکرون / جی هفت / ایران
ماکرون حامل پیام سران جی ۷ به ایران است
یک رسانه غربی از توافق رهبران کشورهای عضو جی ۷ با انتقال پیام این گروه به ایران از سوی امانوئل ماکرون خبر داد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۰
چریک‌های کت‌و‌شلواری آمریکا-8/ «رامین طلوعی» عضو ایرانی اتاق جنگ اقتصادی آمریکا
رامین طلوعی به عنوان معاون امور مالی بین المللی وزیر خزانه داری آمریکا عهده‌دار مسئولیت سیاست مالی بین‌المللی خزانه داری آمریکا، هماهنگی با کشورهای گروه جی 20 و مسائل اقتصادی دو جانبه و داخلی است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۸
آمریکا در جی 20 هم ساز مخالف زد
همه کشورهای عضو گروه ۲۰ به جز ایالات متحده آمریکا بار دیگر پایبندی خود را به توافق پاریس در مبارزه با تغییرات آب و هوایی اعلام کردند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / ولادیمیر پوتین / روسیه / صندوق بین المللی پول
موضع گیری پوتین درباره سازمان تجارت جهانی، صندوق بین المللی پول و سوریه
رئیس جمهور روسیه در جریان نشست کشورهای عضو بریکس در حاشیه نشست جی ۲۰ به موضع گیری درباره سازمان تجارت جهانی، صندوق بین المللی پول و نیز اوضاع سوریه پرداخت.
۱۳۹۸/۰۴/۰۴ / بریکس / ژاپن / جی بیست
رهبران گروه «بریکس» در اوزاکا دیدار می کنند
رهبران کشورهای عضو گروه بریکس در حاشیه اجلاس جی بیست، در اوزاکا با یکدیگر دیدار می کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۹ / نشست جی 20 / گروه جی 20 / مالیات / بازار دیجیتال
بیانیه مشترک وزیران جی ۲۰ برای مالیات دیجیتال
وزیران کشورهای عضو گروه جی ۲۰ توافق کردند تا قانونی فراگیر برای مقابله با حفره‌های قانونی‌ وضع کنند که توسط غول‌های تکنولوژی جهان، برای کاهش مالیات مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •