شنبه, ۱۰ خرداد, ۱۳۹۹ / 30 May, 2020
اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس
فراخوان ششمین کنگره ملی فرهنگی و هنری خلیج فارس منتشر شد
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / استانی-فرهنگی و هنری / اخبار فرهنگی و هنری - خوزستان / کنگره / هندیجان
فراخوان ششمین کنگره ملی فرهنگی و هنری خلیج فارس منتشر شد
اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و انجمن‌های فرهنگی و هنری هندیجان در روز بزرگداشت خلیج فارس ششمین کنگره ملی فرهنگی هنری خلیج فارس را برگزار می‌کند.
رسانه و خبرنگاران برتر فیلم فجر در شیراز معرفی می‌شوند
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / استانی-فرهنگی و هنری / جشنواره فیلم فجر / شیراز / جشنواره فیلم فجر 98
رسانه و خبرنگاران برتر فیلم فجر در شیراز معرفی می‌شوند
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه اهالی رسانه برای دیدن فیلم‌های جشنواره فجر به تالار حافظ مراجعه کنند، از انتخاب و قدردانی از رسانه و خبرنگاران برتر در پایان نوزدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز خبر داد.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲ / استانی-فرهنگی و هنری / انجمن سینمای جوان‌
برگزاری جشنواره سینمایی منطقه‌ای سروناز در فارس
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان، بعد از بارها تغییر و تعویق، روزهای سوم تا ششم بهمن امسال، در شیراز برگزار می‌شود.
تجلیل از سه مفاخر فرهنگی فارس در
۱۳۹۸/۱۰/۳۰ / استانی-فرهنگی و هنری / اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی / برنامه «عصر کتاب استانی» / مفاخر ادبی / فارس
تجلیل از سه مفاخر فرهنگی فارس در "عصری با کتاب"
معاون فرهنگی مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اعلام کرد که در ششمین عصر کتاب ایران از آقایان دکتر سید محمد مهدی جعفری، اکبر نحوی و محمد رضا آل ابراهیم سه نفر از بزرگان حوزه نویسندگی، مترجمی و پژوهش تجلیل خواهد شد.
راه‌اندازی سامانه تحفه برای حمایت از ایده‌های نو فرهنگی و هنری
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / استانی-فرهنگی و هنری / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / فارس / اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس
راه‌اندازی سامانه تحفه برای حمایت از ایده‌های نو فرهنگی و هنری
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سامانه تحفه با هدف حمایت از فعالیت‌ها در حوزه فرهنگی و هنری راه‌اندازی و در برش استانی ۱۰۰ میلیارد ریال برای فارس در نظر گرفته شده است.
صدور مجوز کتاب در فارس الکترونیکی شد
۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / استانی-فرهنگی و هنری / مجوز کتاب / فارس / استان فارس
صدور مجوز کتاب در فارس الکترونیکی شد
رئیس گروه امور فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از الکترونیکی شدن روند درخواست و صدور مجوز کتاب در این استان خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / استانی-فرهنگی و هنری
توقف نمایشگاه کتاب فارس در خان هجدهم
معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اعلام کرد که هجدهمین نمایشگاه کتاب فارس فعلا برگزار نمی‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / امیر مرادی / شیراز / مد و لباس
مسابقه طراحی لباس عاشورایی برگزیدگان خود را شناخت
اسامی برگزیدگان مسابقه طراحی لباس عاشورایی که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس و با همکاری دانشکده فنی و حرفه‌ای شیراز برگزار شد، اعلام گردید.
۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / بهروز مرامی / اربعین حسینی / عاشورا
شرایط حضور در مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی
معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی و ایرانی، نخستین مسابقه زنده طراحی لباس عاشورایی، یکشنبه ۲۸ مهرماه جاری برپا می‌شود.
۱۳۹۸/۰۶/۲۸ / شعر / شیراز / پرویز خائفی / ادبیات / اهل قلم / فارس
وداع اهالی فرهنگ با خائفی شاعر اهل شیراز
شیراز- ایرنا- پیکر پرویز خائفی شاعر و نویسنده و حافظ‌پژوه شیرازی صبح پنجشنبه از مقابل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با حضور هنرمندان و ادب‌دوستان تا آرامگاه ابدی‌اش در دارالرحمه شیراز بدرقه شد. / عکس:‌ شیوا السادات عطاران
۱۳۹۸/۰۳/۲۷ / هنر / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / سینما
فعالیت هنری نیازمند همدلی است
شیراز- ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تاکید بر اینکه فعالیت فرهنگی به همدلی نیاز دارد و زمان بر است، گفت: نهادهای بیرونی باید به کمک ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی بیایند؛ مجموعه‌های دولتی مختلف با حمایت از فرهنگ و ارشاد بهتر می‌توانند در فضایی امن فرهنگ‌سازی کنند.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / جشنواره رضوی / استان فارس / اداره ارشاد فارس
نخستین جشنواره ملی شعر رضوی به میزبانی فارس برگزار می‌شود
شیراز- ایرنا- معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: هفدهمین جشنواره استانی شعر رضوی و نخستین جشنواره ملی شعر رضوی به میزبانی این استان برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / گذر فرهنگی / شیراز / شهرداری شیراز / فرهنگ و ارشاد اسلامی
گذر فرهنگ و هنر شیراز در منطقه تاریخی زندیه ایجاد می شود
شیراز- ایرنا- معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اعلام کرد: منطقه تاریخی زندیه میزبان گذر فرهنگ و هنر شیراز است و سرمایه‌گذارانی نیز برای راه‌اندازی این گذر از سوی شهرداری مشخص شده‌اند و این اداره کل نیز نقش حمایتی خود را در راه‌اندازی این مجموعه ایفا خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۱۷
حامی طراحی لباس‌های متناسب با فرهنگ ایرانی هستیم
شیراز- ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با بیان این که "باید با توجه به نیازهای جامعه و با یاری جستن از خلاقیت و نوآوری به طراحی لباس بپردازیم"، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از طراحی لباس در چنین سازوکاری حمایت می کند.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / سینما
۲۰ کشور اروپایی میهمان سینماهای شیراز می‌شوند
شیراز- ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اعلام کرد: هفته فیلم‌های اروپایی در شیراز همزمان با هفت شهر تهران، کرمان، اصفهان، کیش، تبریز، بابل و مشهد از ۱۸ تا ۲۷ خردادماه جاری برگزار و آثار سینمایی ۲۰ کشور اروپایی در این هفته ارائه می شود.
۱۳۹۸/۰۳/۰۸ / روابط عمومی / استانداری فارس / فرهنگ و ارشاد اسلامی / تفاهم نامه / اصحاب رسانه
شورای هماهنگی روابط عمومی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تفاهم نامه همکاری امضا کردند
شیراز- ایرنا- دبیر شورای هماهنگی روابط عمومی استان فارس و مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری استان با مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۶
چهارمین هم‌اندیشی دستگاه‌های هم‌خانواده وزارت ارشاد در فارس برگزار شد
شیراز- ایرنا- چهارمین نشست هم‌اندیشی دستگاه‌های هم‌خانواده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان فارس با موضوع بررسی راهکارهای هم افزایی دستگاه ها به میزبانی اداره کل حج و زیارت استان برگزار شد.
۱۳۹۸/۰۲/۱۸
نیمی از شهرستان های فارس برای کسب عنوان پایتختی کتاب داوطلب شده اند
شیراز-ایرنا- معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: بیش از نیمی از 29 شهرستان این استان آمادگی خود را برای نامزدی پایتخت کتاب ایران اعلام کرده اند.
۱۳۹۸/۰۲/۱۰
شیراز میزبان هفته سینمای دانمارک می شود
شیراز- ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس اعلام کرد: هفته فیلم دانمارک از یازده تا 14 اردیبهشت 98 در شیراز با همکاری انجمن سینمای جوان ایران و سفارت دانمارک در ایران برگزار می شود.
۱۳۹۸/۰۱/۳۱
مهر امام زمان(عج) پذیرای مردم فارس در دهه مهدویت است
شیراز- ایرنا- مسئول ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد فارس اعلام کرد: جشنواره مهدوی با عنوان 'مهر امام زمان (عج)' در دهه مهدویت با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در سراسر این استان پذیرای مردم است.
۱۳۹۸/۰۱/۱۷
درگذشت معاون سابق فرهنگ و ارشاد فارس بر اثر گازگرفتگی
‌معاون سابق اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس، براثر گازگرفتگی جان باخت.
۱۳۹۸/۰۱/۰۷
64 گروه در ساخت مجسمه های شنی ساحل بوشهر شرکت کردند
بوشهر-ایرنا- معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: با حضور ٦٤ گروه از مهمانان نوروزی و شهروندان بوشهری مجسمه های شنی در ساحل خلیج فارس ساخته شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۸
1200 نفر امسال در حوزه فرهنگ و هنر فارس شاغل شدند
شیراز- ایرنا- معاونت توسعه مدیریت و تحول منابع اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: در سال 97، مجوزهای زیادی در زمینه فعالیت موسسات فرهنگی و هنری تک منظوره و چند منظوره، مشاغل خانگی، نشریات، کانون های تبلیغاتی و ... صادر شد که به دنبال آن، افزون بر یک هزار و 200 نفر شاغل شدند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۷
سه ضلع مثلث فعالیت های فرهنگی ارشاد؛ حساسیت ها و امکانات
شیراز- ایرنا - معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس عنوان کرده که برنامه پایتختی کتاب، جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و جام باشگاه های کتابخوانی، سه ضلع مثلث فعالیت های فرهنگی به شمار می رود و وزارتخانه و وزیر روی این برنامه ها حساسیت خاصی دارند.
۱۳۹۷/۱۲/۲۰
یادنامه غلامحسن اولاد رونمایی می‌شود
معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از رونمایی یادنامه و آخرین کتاب زنده‌یاد غلامحسن اولاد با عنوان " آسمان حرف می‌زند با من" خبر داد.
۱۳۹۷/۱۲/۱۳
برگزاری کنسرت حامی در شیراز ممنوع شد
ایسنا نوشت: معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در توضیح پیرامون حاشیه‌های کنسرت حمید حامی در شیراز، ضمن محکوم کردن این حرکت تاکید کرد برگزاری کنسرت توسط این گروه تا اطلاع ثانوی ممنوع شده است.
۱۳۹۷/۱۲/۰۵
دیدگاه برگزاری همایش ملی ریحانة ‌النبی در سطح جهانی مطرح است
شیراز- ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت:اندیشه و دیدگاه برگزاری همایش ریحانة‌النبی در سطح بین‌المللی مطرح است‌ اما نخست باید به قوامی مناسب برسد و در کشور به نمادی معتبر برای استان فارس، شیراز و مهر بدل شود.
۱۳۹۷/۱۱/۲۹
استقبال از جشنواره فجر حاکی از خودکفایی اقتصاد هنر است
شیراز- ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: استقبال از جشنواره های فجر اثبات می کند که اقتصاد هنر در حوزه های گوناگون ازجمله موسیقی به خودکفایی رسیده است و استقبال شایان مردم از این هنر که به شور و نشاط اجتماعی می انجامد، ستودنی است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۴
27 گروه در جشنواره موسیقی فجر فارس هنرنمایی می کنند
شیراز-ایرنا- معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: 27 گروه موسیقی در پانزدهمین جشنواره موسیقی فجر فارس که از بیست و پنجم بهمن ماه جاری در شیراز آغاز می شود و تا چهارم اسفند 97 ادامه دارد برای علاقه مندان هنرنمایی می کنند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •