پنجشنبه, ۸ آبان, ۱۳۹۹ / 29 October, 2020
فرهنگ اهل بیت
روحانی ارتحال آیت‌الله صانعی را تسلیت گفت
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
روحانی ارتحال آیت‌الله صانعی را تسلیت گفت
رئیس جمهور در پیامی با تسلیت ارتحال آیت‌الله حاج شیخ یوسف صانعی اظهار داشت: این فقیه مبارز تمام عمر پرتلاش خود را وقف خدمت در مسوولیت‌های مختلف و گسترش معارف اسلامی و فرهنگ اهل بیت نمود و کارنامه ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت که بی‌شک زحمات این عالم وارسته در عرصه‌های دینی و اجتماعی همواره در حافظه تاریخی مردم باقی خواهد ماند.
پیام روحانی در پی درگذشت آیت الله صانعی
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
پیام روحانی در پی درگذشت آیت الله صانعی
رییس جمهوری در پیامی با تسلیت ارتحال عالم ربانی حضرت آیت‌الله حاج شیخ یوسف صانعی اظهار داشت: این فقیه مبارز تمام عمر پرتلاش خود را وقف خدمت در مسوولیت‌های مختلف و گسترش معارف اسلامی و فرهنگ اهل بیت نمود و کارنامه ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت.
پیام رئیس جمهور برای درگذشت حضرت آیت الله صانعی: بی‌شک زحمات این عالم وارسته در عرصه‌های دینی و اجتماعی همواره در حافظه تاریخی مردم باقی خواهد ماند
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / آیت الله صانعی / رئیس جمهور
پیام رئیس جمهور برای درگذشت حضرت آیت الله صانعی: بی‌شک زحمات این عالم وارسته در عرصه‌های دینی و اجتماعی همواره در حافظه تاریخی مردم باقی خواهد ماند
رئیس جمهور در پیامی با تسلیت ارتحال عالم ربانی حضرت آیت‌الله حاج شیخ یوسف صانعی اظهار داشت: این فقیه مبارز تمام عمر پرتلاش خود را وقف خدمت در مسوولیت‌های مختلف و گسترش معارف اسلامی و فرهنگ اهل بیت نمود و کارنامه ارزشمندی از خود به یادگار گذاشت که بی‌شک زحمات این عالم وارسته در عرصه‌های دینی و اجتماعی همواره در حافظه تاریخی مردم باقی خواهد ماند.
شهید یوسف الهی در مکتب عاشورا/ سردار دل‌ها کنار چه کسی آرام گرفت
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / گلزار شهدای کرمان / محرم 99 / سردار سلیمانی / عاشورا / امام حسین(ع) / فرهنگ اهل بیت
شهید یوسف الهی در مکتب عاشورا/ سردار دل‌ها کنار چه کسی آرام گرفت
کرمان - هنوز هم برای بسیاری سوال است که فردی که شهید سلیمانی مشتاق بود در کنارش خاکسپاری شود چه کسی بود و بسیاری از عاشقان مکتب مقاومت این روزها از شهید یوسف الهی سوال می‌کنند.
حیات شگفت‌انگیز شاعری که والدینش دشمن و خودش محب اهل بیت بود
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / حب اهل بیت / ادبیات عرب / فرهنگ اهل بیت
حیات شگفت‌انگیز شاعری که والدینش دشمن و خودش محب اهل بیت بود
سید حمیری مردی نامدار از زمره سرایندگان اهل بیت رسالت (ع) بود که با وجود پیشینه‌ای نامطلوب و انحراف شدید خانواده‌اش از مرام و مکتب اهل بیت پیامبر (ص)، خود مسیر هدایت را یافت.
مجموعه‌رباعی آیینی «چشم به راه نگاه» چاپ شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / شعر آئینی / مجموعه شعر / ادبیات فارسی / فرهنگ اهل بیت
مجموعه‌رباعی آیینی «چشم به راه نگاه» چاپ شد
امام رضا(ع) جلوه رأفت و محور وحدت امت اسلام است
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / امام رضا (ع) / دهه کرامت
امام رضا(ع) جلوه رأفت و محور وحدت امت اسلام است
حجت ‌الاسلام و المسلمین ارزانی، با اشاره به جایگاه و تاثیر بزرگداشت دهه کرامت، این ایام را فرصتی برای نشر و تعمیق فرهنگ اهل بیت(ع) و به ویژه فرهنگ رضوی دانست و اظهار کرد: امام رضا(ع) جلوه رأفت و محور وحدت میان امت اسلام است.
نماز راستین و پاک کننده گناهان در فرهنگ اهل بیت علیهم السلام
۱۳۹۹/۰۲/۲۵ / ماه مبارک رمضان / ره‌توشه معرفت / نماز / راه رسیدن به خدا / راه بهشت / پاکی و آرامش / دوری از گناه
نماز راستین و پاک کننده گناهان در فرهنگ اهل بیت علیهم السلام
آیا آن کس که من برای او نماز می‌خوانم به من نزدیک‌تر از آن نیست که رفت و آمد مردم نتواند حضور قلب مرا در نماز به هم زند. مگر خداوند متعال نفرموده است که ما به ایشان از رگ گردن نزدیک‌تر هستیم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
قالیباف: دشمنان داخلی ما غرب زده هایی هستند که از باورهای دینی و انقلابی فاصله گرفتند
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان اینکه ما دشمنان داخلی و خارجی داریم، تصریح کرد: دشمنان داخلی ما غرب زده هایی هستند که از باورهای دینی و انقلابی فاصله گرفتند. انقلاب ما مبتنی بر فرهنگ اسلام، فرهنگ قرآن، فرهنگ اهل بیت و سنت های الهی است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / استانی-فرهنگی و هنری / وقف / امامزادگان و بقاع متبرکه / ساوه / استانی-شهرستانها
امامزادگان از مولفه‌های تاثیرگذار گسترش فرهنگ اهل بیت(ع) هستند
یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: امامزادگان از مولفه‌های تاثیرگذار گسترش فرهنگ اهل بیت(ع) در جامعه هستند.
۱۳۹۸/۱۱/۰۴ / استانی-اجتماعی
اخلاص و عمل صالح از خصوصیت‌های بارز سردار سلیمانی است
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اخلاص، عمل صالح و شجاعت از خصوصیت‌های بارز سردار سلیمانی دانست و گفت: دلبستگی به اهل بیت و تلاش در جهت احیای فرهنگ اهل بیت از نکات بارز شخصیت حاج قاسم بود که در این راه همه اعتبار، ذکاوت و تدبیر خود را صرف می‌کرد که همه زیر چتر ولایت جمع شوند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۲ / آیت الله نوری همدانی / درگذشت آیت الله رسولی محلاتی / فرهنگ اهل بیت
حضرت آیت الله نوری همدانی: آیت الله رسولی محلاتی عمر بابرکت خود را صرف ترویج فرهنگ اهل بیت کرد
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی ضمن تسلیت درگذشت آیت الله رسولی محلاتی گفتند: این روحانی عالیقدر عمر بابرکت خود را صرف ترویج فرهنگ اهلبیت علیهم السلام نمود و آثار قلمی فراوانی از خود بجای گذاشت. به گزارش شفقنا، متن پیام این مرجع تقلید شیعیان به شرح زیر است: بسم الله الرحمن الرحیم درگذشت عالم متقی آیت الله آقای […]
۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / موکب
بازسازی عتبات عالیات از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی است
نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری بازسازی عتبات عالیات را یکی از افتخارات بزرگ جمهوری اسلامی خواند و گفت: بازسازی عتبات موجب اعتلای فرهنگ اهل بیت(ع) و شیعه است.
۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / رایزنی فرهنگی / پاکستان / رونمایی کتاب / فرهنگ اهل بیت
تجلی عشق و ارادت به اهل بیت(ع) در اشعار شُعرای پاکستان
کتاب «بیاض نور» مجموعه اشعار خانم تنویر فاطمه، ادیب و شاعره برجسته پاکستان در وصف اهل بیت(ع) به زبان اردو در راولپندی رونمایی شد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / آیت الله رشاد / حوزه علمیه / پایان نامه / فرهنگ اهل بیت
لزوم استفاده از کلام اهل بیت در انتخاب موضوع پایان‌نامه ها
رئیس شورای سیاستگذاری حوزه های علمیه تهران با بیان اینکه طلاب در انتخاب موضوع پایان نامه و رساله دکتری از کلام عمیق و شگفت آور اهل بیت (ع) غفلت نکنند، گفت: فرهنگ هویت انسان را نشان می دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۳ / رایزنی فرهنگی ایران در آلمان / آلمان / فرهنگ اهل بیت
«۳۲۷ حدیث از اهل بیت(ع)» منتشر شد
کتاب «۳۲۷ حدیث از اهل بیت(ع)» با ترجمه Marieh Zand در آلمان منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۶/۲۳ / رستاخیز / احمدرضا درویش / سینما
رستاخیز در بخش‌ خصوصی ساخته شده و حق‌الناس است
تهران- ایرنا- احمدرضا درویش در پی انتشار نسخه غیرقانونی فیلم سینمایی «رستاخیز»، نوشت: فیلم رستاخیز با هدف ترویج فرهنگ اهل بیت­(ع) در بخش‌ خصوصی ساخته شده و حق‌الناس است.
۱۳۹۸/۰۶/۱۰ / بازار نشر / معرفی کتاب / فرهنگ اهل بیت
«نور عقل» منتشر شد/رد «قیاس» و شناخت عقل در پرتو معارف اهل بیت
کتاب «نور عقل» نوشته سیدمحمد بنی هاشمی منتشر شد.
۱۳۹۸/۰۶/۰۵ / مجمع اهل بیت
سند جامع تبلیغ فرهنگ اهل بیت تدوین می‌شود
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت گفت: با همکاری یک گروه اندیشه‌ورز و متخصص در عرصه بین‌المللی در تلاش هستیم تا سند جامع تبلیغ فرهنگ اهل بیت تدوین و آماده بهره‌برداری شود.
۱۳۹۸/۰۴/۱۳
آیت الله علوی گرگانی: دهه کرامت فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ اهل بیت است
شفقنا- استاد حوزه علمیه قم در پیامی به مناسبت آغاز دهه کرامت بیان کرد: این دهه فرصت خوبی برای ترویج سیره و فرهنگ اهل بیت(ع) و الگو گرفتن از منش این بزرگواران است. به گزارش شفقنا، متن پیام آیت الله علوی گرگانی که در مراسم افتتاحیه دهه کرامت و آیین خطبه خوانی آستان مقدس در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر […]
۱۳۹۸/۰۴/۱۳ / ولادت حضرت معصومه(س)
زندگی کوتاه حضرت معصومه (س) همراه با برکت و معنویت بوده است
‌رئیس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: اینکه حرم حضرت معصومه (س) مهد انتشار فرهنگ اهل بیت (ع) و حوزه بزرگ قم محسوب می‌شود، جلوه‌ای از عظمت این بانوی بزرگوار است.
۱۳۹۸/۰۳/۱۳ / جشنواره کتابخوانی رضوی / نهاد کتابخانه های عمومی کشور / کتاب و کتابخوانی / فرهنگ اهل بیت
جشنواره رضوی مشوق نویسندگان برای خلق آثار کیفی درباره معصومین(ع)
علی جانفزا معتقد است جشنواره رضوی باعث افزایش رجوع مردم به کتابخانه‌ها شده و می‌تواند در تشویق اهالی قلم برای نگارش آثار کیفی درباره زندگی معصومین(ع) تاثیرگذار باشد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۹
جامعه روحانیت مبارز: امام جمعه کازرون جانانه از فرهنگ اهل بیت دفاع کرد
تهران- ایرنا- جامعه روحانیت مبارز کشور در بیانیه ای با تسلیت شهادت امام جمعه کازرون، اعلام کرد: این روحانی بزرگوار در سنگر نماز جمعه با روشن بینی، هوشمندی و مرزشناسی از خط صحیح، ناب و مستقیم انقلاب اسلامی و ولایت و فرهنگ متعالی اهل بیت رسالت مندانه دفاع کرد و جانانه ایستاد تا جان عزیز خود را در این راه نورانی و عزت آفرین قربانی کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۳۱
حضرت آیت الله حکیم: طلاب حوزه به فرهنگ اهل بیت(ع) اهتمام بالایی قائل شوند
شفقنا- حضرت آیت الله العظمی سید محمد سعید حکیم از طلاب علوم دینی خواست به فرهنگ اهل بیت علیهم السلام، اطلاع از سیره مبارکه و رفتار استوار ایشان، ارتباط با اهل بیت  و نشر فرهنگ آنها بین...
۱۳۹۷/۱۲/۱۴
حجت‌الاسلام صالحی خوانساری عمر خود را صرف ترویج فرهنگ اهل بیت کرد
آیت‌الله نوری همدانی با صدور پیام تسلیت به مناسبت رحلت حجت الاسلام و المسلمین صالحی خوانساری، تأکید کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین صالحی خوانساری، عمر با برکت خود را صرف ترویج فرهنگ اهل‌بیت علیهم السلام کرد و هرگز از مسیر انقلاب دور نشد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۸
مردم تالش 765 میلیون ریال به عتبات عالیات کمک کردند
آستارا - ایرنا - مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات در تالش گفت: امسال مردم خیر این شهرستان برای بازسازی عتبات عالیات، 765 میلیون ریال کمک مالی کردند و این بیانگر اشتیاق امت ولایی به مقدسات دینی و ترویج فرهنگ اهل بیت (ع) است.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •