جمعه, ۷ آذر, ۱۳۹۹ / 27 November, 2020
گریم
۴۰ ساعت قبل
خیره به آمبولانس‌های مأیوس
از سپیده تا امتداد شب در اندوهی بی‌پایان غرقه‌ایم و هر روز صبح در دفتر قطور حاضر و غایب‌ها نام بلندی را خط می‌زنیم و لال و گنگ به فرشته مرگ می‌نگریم که مدام پشت پنجره‌ها سرک می‌کشد و در این فراموشان بهانه می‌گیرد.  ما هنوز داشتیم به پرواز خسرو سینایی می‌اندیشیدیم که خسروی بی‌بدیل دیگری فروچکید تا عندلیب‌ها سراغ حنجره‌ای را بگیرند که پیام‌آور شور و شوق و شادی و شبنم بود.  لختی بعد اکبر عالمی به پهلو خفت و یقین پیدا کردیم به ابرهای ناشناس پیوسته و برای آنکه فیلم خراب نشود، ترجیح داده تا رسیدن به مینوی جاوید نفس نکشد.  تن‌پوش عالمی هنوز زیر لحد خشک نشده بود که چیزی از این شهر غم‌پرست کم شد و ما خیره به آمبولانس‌های …
نیمی از فیلمبرداری «یقه سفیدها» به پایان رسید/ انتشار عکس گریم
۲ روز قبل / جشنواره فیلم فجر / فیلم سینمایی / شهرام مسلخی / مهدی کوشکی / لیلا اوتادی / یقه سفیدها / مهدی هاشمی (بازیگر)
نیمی از فیلمبرداری «یقه سفیدها» به پایان رسید/ انتشار عکس گریم
با گذشت نیمی از فیلمبرداری فیلم سینمایی «یقه سفیدها» به تهیه کنندگی و کارگردانی شهرام مسلخی اولین عکس از گریم بازیگران این فیلم منتشر شد.
گریم متفاوت پیمان معادی در فیلم درخت گردو
۲ روز قبل
گریم متفاوت پیمان معادی در فیلم درخت گردو
پیمان معادی را در سکانسی از فیلم درخت گردو ساخته محمد حسین مهدویان ببینید.
کدام سو را بنگریم؟
۲ روز قبل / تحریم‌های آمریکا / مذاکره با آمریکا
کدام سو را بنگریم؟
غلامحسین اسلامی فرد در یادداشتی با عنوان "کدام "سو را بنگریم؟ به تحلیل شرایط کشور برای غلبه بر تحریم ها پرداخت.
گریم های هالیوودی که از این رو به آن رو می‌کند! + تصاویر
۳ روز قبل / فیلم سینمایی / چهره پردازی / اسکار / هالیوود / سبک زندگی / پارسی خبر
گریم های هالیوودی که از این رو به آن رو می‌کند! + تصاویر
چهره‌پردازی از سال ۱۹۸۱ میلادی به بخش رقابتی جایزه اسکار وارد شد و به دنبال آن فصل جدیدی از این هنر در سینمای جهان آغاز شد.
افسانه جمهوری در قرن ۲۱ و جایگاه مصلحت عمومی
۳ روز قبل / استانی-سیاسی / نظام سیاسی / اندیشه مدرن
افسانه جمهوری در قرن ۲۱ و جایگاه مصلحت عمومی
در قرن حاضر نمی‌توان رابطه شهروندان و حاکمیت را بر اساس نظرات فیلسوفان باستانی تنظیم کرد. پس ضرورت دارد که با نگاهی جدید به جامعه و حاکمیت بنگریم و با اندیشه‌های فلسفه سیاسی مدرن آشنا شویم.
۴ روز قبل
اولین تصاویر از گریم بازیگران «شهیدان باکری»
با آغاز پیش‌تولید مجموعه تلویزیونی «شهیدان باکری»، گروه سازنده در تلاش هستند تا لشکر همیشه پیروز عاشورا را بازسازی کنند. شهرام خلج گریمور نام‌آشنای تلویزیون و سینما، مدیر چهره‌پردازی این سریال است و این روز‌ها تست گریم مجموعه با بازیگران منتخب در حال انجام است. پیش‌تولید رسمی سریال «شهیدان باکری» آغاز شده و قرار است نخستین تجربه کارگردانی حجازی‌فر در تلویزیون با تهیه‌کنندگی ابوالفضل صفری در ۷ قسمت تولید شود.
۴ روز قبل
ویدئو/ پشت صحنه دیدنی از گریم سریال هزاردستان
در روزهای تصویربرداری سریال فراموش نشدنی «هزاردستان» ساخته علی حاتمی، که گریم بازیگران، هنر چهره‌پردازان برجسته، جلال معیریان و عبدالله اسکندری بود. تصاویری از گریم جمشید مشایخی و جهانگیر فروهر را در این ویدیو ‌مشاهده می‌کنید. لیلا حاتمی هم نظاره‌گر ماجرا است.
۴ روز قبل / رسانه ملی / تلویزیون / سریال
بازیگران سریال شهید باکری گریم شدند + عکس
سازندگان مجموعه تلویزیونی «شهیدان باکری» در تلاش‌اند تا لشکر همیشه پیروز عاشورا را بازسازی کنند؛ تصاویر گریم بازیگرانِ سریال برای اولین بار منتشر می‌شود.
سریال
۵ روز قبل / سریال / 021 / سیامک انصاری / جواد رضویان / کمدی / خنده / مخاطب / سیاوش طهمورث / رویا میرعلمی / نگارعابدی
سریال "صفر ۲۱"؛ خودگویی و خود خندی؟!
ولی در کمال تعجب، این فلاش‌بک‌ها نیز بامزه از آب درنیامده و تنها گریم بازیگران و تغییر ظاهر آن‌ها است که جلب توجه می‌کند. از سویی دیگر باید به پخش پشت‌صحنه‌های سریال اشاره کرد که در پایان هر قسمت پخش می‌شود.
گریم‌ جدید حمید لولایی
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
گریم‌ جدید حمید لولایی
عکسی که حمید لولایی از گریم کار جدیدش‌ در صفحه رسمی اینستاگرامش گذاشته است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
اصل 75 را تعمیم دهید
می‌گویند در اقتصاد سواری مجانی نداریم ولی باید دانست هیچ‌گونه خدمت مجانی در هیچ حوزه‌ای نداریم مگر اینکه برخی افراد صدقه دهند یا از روی خیرخواهی کاری کنند. که البته چون نیک بنگریم، آنها هم مجانی نیست. به ویژه در این جامعه که تعداد زیادی از خلاف‌ها با پوشش خیریه انجام می‌شود. این قاعده بسیار روشن است. شکل دیگری از آن هم وجود دارد، می‌گویند کسی که منار می‌دزدد، اول باید چاه آن را حفر کند تا منار را در آن پنهان کند والا همه متوجه خواهند شد. این قاعده بدیهی در اصل 75 قانون اساسی ایران آمده است که:«طرح‌های قانونی و پیشنهادها و اصلاحاتی که نمایندگان در خصوص لوایح قانونی عنوان می‌کنند و به تقلیل درآمد عمومی یا افزایش هزینه‌های عمومی می‌انجامد …
ماجرای یک نامه
۱۳۹۹/۰۸/۲۷ / شوروی / میخائیل گورباچف / نامه امام خمینی (ره) به گورباچف
ماجرای یک نامه
«گورباچف در کمال ادب گوش می‌داد و تنها در دو جای پیام، رنگ چهره‌اش تغییر کرد و صورتش سرخ شد که یک مورد آن در قسمتی از پیام بود که امام می‌فرماید: دیگر کمونیسم را باید در موزه‌های تاریخی جهان بنگریم.»
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
جامعه‌شناسی بخوانیم!
هدفِ جامعه‌شناسی - چه از جنبه حرفه‌ای و برای متخصصان این رشته و چه از جنبه عمومی و برای مخاطبان عام آن- تنها به شناخت پدیده‌ها و واقعیت‌های اجتماعی و بررسی کنش‌ها و تعاملات اجتماعی محدود نمی‌شود. جامعه‌شناسی به ما می‌آموزد زندگی فردی و اجتماعی بهتر و عقلانی‌تری داشته باشیم و بتوانیم بر مسائل زندگی که عمدتا از جامعه و زمینه اجتماعی سرچشمه می‌گیرند، غلبه کنیم. جامعه‌شناسی موجب بازاندیشی و تامل‌گری ما نسبت به پدیده‌ها، واقعیت‌ها و روابط اجتماعی می‌شود و ما را از بند بسیاری از جزم‌هایی که همواره آنها را بدیهی می‌پنداشتیم رها می‌سازد و راه‌های متنوع‌تری را در مسیر زندگی ما قرار می‌دهد. افزون بر …
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
اروپا بر سر دوراهی
حتی با وجود ریاست‌جمهوری جو بایدن دموکرات روابط دوسوی اقیانوس آتلانتیک (ترانس ‌آتلانتیک) دیگر چنان که پیش از این بوده است، نخواهد بود. نبرد انتخاباتی در امریکا به پایان رسید و جو بایدن ریاست‌جمهوری را به دست خواهد گرفت. اما برای خوشحالی ما هنوز زود است، چون حسابرسی پایان ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ نشان می‌دهد که روابط دو سوی اقیانوس آتلانتیک - به شکلی که سال‌ها آن را می‌شناختیم - به تاریخ پیوسته است. در نگاه دقیق‌تر، طی چهار سال گذشته تغییر مسیر بنیادینی رخ نداد، بلکه روند واگرایی دو سوی آتلانتیک - که پیش از این هم آشکار بود - ادامه یافته است. پس از حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 دولت آلمان به رهبری من طبعا «همدلی تمام عیار با ایالات متحده امریکا» …
رادیو برای بازیگر
۱۳۹۹/۰۸/۲۶ / ابراهیم حاتمی کیا / سریال / رادیو نمایش / رادیو / سینما / تئاتر / تلویزیون
رادیو برای بازیگر "مرد هزارچهره" یعنی همه‌چیز!/ ماجرای خروجِ حاتمی‌کیا و تستِ گریمِ سریال امام علی(ع)
بازیگر پیشکسوت تلویزیون و سینما این روزها بیشتر بازیگر رادیو است و اعتقاد دارد دنیای نمایش‌های رادیویی، دنیایی است که هرکسی توانایی ورود به آن را ندارد.
گریم دیده نشده و متفاوت بهاره افشاری بازیگر معروف سینمای ایران+عکس
۱۳۹۹/۰۸/۲۵
گریم دیده نشده و متفاوت بهاره افشاری بازیگر معروف سینمای ایران+عکس
گریم متفاوت و جالب بهاره افشاری در "رقص دلفین ها"
گریم کامبیز دیرباز در «تک‌تیرانداز» + عکس
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
گریم کامبیز دیرباز در «تک‌تیرانداز» + عکس
نخستین تصاویر از فیلم سینمایی «تک‌تیرانداز» با بازی کامبیز دیرباز در نقش شهید زرین منتشر شد.
وضعیت ناپایدار گریمور سینما
۱۳۹۹/۰۸/۲۱
وضعیت ناپایدار گریمور سینما
جلال‌الدین معیریان، طراح گریم سینمای ایران و همسرش که در این روزها گرفتار ویروس کرونا شده‌اند در بیمارستان بستری هستند و این در حالی است که دختر معیریان می‌گوید، بعد از انتقال پدرش به بیمارستان ایشان وضعیت پایداری ندارد، ولی بهتر به وی رسیدگی می‌شود. به‌گزارش همشهری به نقل از مهر، بیتا معیریان، دختر جلال‌الدین معیریان، طراح گریم و چهره‌پرداز شناخته‌شده سینما و تلویزیون درباره وضعیت جسمانی پدرش که مدتی است به‌دلیل بیماری کرونا بستری شده، عنوان کرده: «پدرم مدتی در بیمارستان کسری بستری بود که به‌دلیل …
تازه‌ترین خبر از جلال‌الدین معیریان در بیمارستان
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / ویروس کرونا / سینمای ایران / هنرمندان
تازه‌ترین خبر از جلال‌الدین معیریان در بیمارستان
مهر نوشت: دختر جلال الدین معیریان طراح گریم سینمای ایران عنوان کرد بعد از انتقال پدرش به بیمارستانی دیگر او هنوز وضعیت پایداری ندارد، ولی بهتر به او رسیدگی می‌شود.
جلال الدین معیریان هنوز وضعیت پایداری ندارد/ داروها جواب داده است
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / چهره پردازی / ویروس کرونا / بیمارستان / جلال الدین معیریان / بیتا معیریان
جلال الدین معیریان هنوز وضعیت پایداری ندارد/ داروها جواب داده است
دختر جلال الدین معیریان طراح گریم سینمای ایران عنوان کرد بعد از انتقال پدرش به بیمارستانی دیگر او هنوز وضعیت پایداری ندارد، ولی بهتر به او رسیدگی می‌شود.
چهره‌ باورنکردنی بازیگران مشهور با گریم‌های حرفه‌ای / عکس
۱۳۹۹/۰۸/۱۹ / هالیوود / برد پیت / بازیگران سینمای جهان
چهره‌ باورنکردنی بازیگران مشهور با گریم‌های حرفه‌ای / عکس
فارس نوشت: چهره‌پردازی از سال ۱۹۸۱ میلادی به بخش رقابتی جایزه اسکار وارد شد و به دنبال آن فصل جدیدی از این هنر در سینمای جهان آغاز شد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
برسان سلام ما را
  مرتضی کاردر  «به کجا چنین شتابان؟»/ گَوَن از نسیم پرسید/ «دل من گرفته زین‌جا/ هوس سفر نداری/ ز غبار این بیابان؟»/ «همه آرزویم، اما/ چه کنم که بسته پایم...». «به کجا چنین شتابان؟»/ «به هر آن کجا که باشد به جز این سرا سرایم»/ «سفرت به خیر! اما، تو و دوستی، خدا را/ چو ازین کویر وحشت به سلامتی گذشتی/ به شکوفه‌ها به باران/ برسان سلام ما را». زمانه است که نحوه قرائت شعر را تعیین می‌کند. اگر به جزوه‌ها و نشریات سیاسی و ادبی دهه 50 بنگریم یا کتاب‌های خاطرات مبارزان سال‌های پیش از انقلاب را مرور کنیم، …
ترامپ: تاریخچه‌ای از مشکلات انتخاباتی در آمریکا داریم / ما باید به رای‌ها بنگریم؛ ما تازه در آغاز مرحله دسته‌بندی هستیم
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / ترامپ / انتخابات آمریکا
ترامپ: تاریخچه‌ای از مشکلات انتخاباتی در آمریکا داریم / ما باید به رای‌ها بنگریم؛ ما تازه در آغاز مرحله دسته‌بندی هستیم
«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در چند رشته پیام در شبکه اجتماعی توئیتر به تاریخچه مشکلات انتخاباتی در این کشور اشاره کرد. وی در این پیام‌ها نوشت: «ما باید به رای‌ها بنگریم. ما تازه در آغاز مرحله دسته‌بندی هستیم. ما بایدن به این ادعا‌ها بنگریم. ما شاهد تعدادی شواهد هستیم. ما تاریخچه‌ای از مشکلات انتخاباتی در این کشور داریم.»
آموزش ساخت فیلم کوتاه؛ کار در سر صحنه
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
آموزش ساخت فیلم کوتاه؛ کار در سر صحنه
فیلمسازی از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. تولیدکننده، فیلمنامه‌ نویس، کارگردان، بازیگران و بقیه عوامل فیلم هرکدام از تخصص خود برای اضافه کردن به بار هنری و زیبایی فیلم استفاده می‌کنند تا محصول نهایی به یک اثر هنری کامل تبدیل شود اما این اقدامات در جایی رخ می‌دهد که به آن صحنه می‌گویند. پس از مرحله پیش‌تولید فیلم به مرحله تولید می‌رسد و این یعنی عوامل سر صحنه می‌آیند تا فیلم و در کل تصاویر و صداهای مورد نیاز برای تولید را ضبط کنند. کار کردن سر صحنه برای اینکه به بهینه‌ترین شکل ممکن در بیاید آدابی دارد که در طول رشد سینما شکل گرفته‌اند همچنین فنون و روش‌هایی وجود دارد که کار سر صحنه را ایمن‌تر و راحت‌تر و کم هزینه‌تر کند. در این دوره با این روش‌ها، آداب و نکاتی که باید سر صحنه انجام شود و همچنین …
۱۳۹۹/۰۸/۱۸
اینک بایدن
دوران دونالد ترامپ، رییس‌جمهور ایالات متحده هم مانند بسیاری از بحران‌های تاریخ معاصر گذشت و اکنون در میان سیاستمداران دیگر کشورهای جهان بحث بر سر برنامه‌ریزی برای روابط با دولت پیش رو در واشنگتن است که احتمالا به سیاق آنچه باید باشد دولتی از حرفه‌ای‌ها خواهد بود. دوستی یا دشمنی با یک دولت البته مساله مهمی است اما حرفه‌ای و تکنوکراتیک بودن آن دوست، رقیب یا دشمن امری است علی‌حده. اما آنچه همواره اصل خدشه‌ناپذیر سیاست خارجی هر کشور است تامین منافع ملی از خلل این دوستی، رقابت، رفاقت یا دشمنی است. قطعا همان طورکه آسان‌گیری و سادگی در روابط فیمابین با هر کشوری نوعی خسران برای منافع ملی است، پیش آوردن مستقیم یا غیرمستقیم منازعه‌های نالازم و نیز استفاده …
شکست ترامپ و پیروزی بایدن/ حکایتِ «رذیلت، فضیلت و فرصت»
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
شکست ترامپ و پیروزی بایدن/ حکایتِ «رذیلت، فضیلت و فرصت»
این واقعیت که ترامپ، در قاب ابتذال سیاسی و رذیلت اخلاقی قرار داشت، وادارمان نمی سازد تا بایدن را در چارچوب «فضیلت» بنگریم بلکه سخن بر سر «فرصت» است.
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
جان پدر کجاستی؟
حالا دیگر تقریبا تمام ایالت‌های امریکا را می‌توانم روی نقشه جانمایی کنم، از بس رای الکترال ایالت‌های مختلف را پیگیری کرده‌ام. به هیچ دلیلی می‌خواهم ترامپ رای نیاورد، نه تنها یک دلیل دارد آن هم اینکه این تنها ترامپ نیست که رای خواهد آورد و پیروز خواهد شد بلکه «ترامپیسم» در سیاست جهانی اگر ۴ سال دیگر پا برجا بماند، جهان آکنده خواهد بود از سیاستمداران «ترامپیسمی» که لودگی و نژادپرستی همراه با نگاه کاسب‌کارانه به کشورها را سرلوحه سیاست‌های خود قرار خواهند داد و خاورمیانه با این مرد مو زرد نژادپرست بیشتر در خون، در دو درد خواهد بود. صفحه موبایل دختر دانشجوی همسایه را نگاه می‌کنم و پیامک پدرش را که می‌گویند ۱۴۲ بار تماس گرفته است …
۱۳۹۹/۰۸/۱۷
لذت کشف نسبت تئاتر و فرآیند متمدن شدن
عرصه فرهنگ و هنر در هفته‌ها و ماه‌های اخیر با انواع تعطیلی دست و پنجه نرم کرده، اما به رغم اینها هر اندازه ویروس در برابر سالن‌های تئاتر و فعالیت‌های اجرایی مرتبط با هنرهای نمایشی مانع به وجود آورده، موفق نشده موتور حرکت مترجمان و ناشران کتاب‌های نمایشی را متوقف کند و آنها با آهنگی نسبتا مناسب ادامه می‌دهند. «نسبتا» از این نظر که وقتی به وضعیت شمارگان کتاب‌های تالیفی و ترجمه شده و بازه زمانی که طول می‌کشد هر عنوان حداقل به چاپ دوم و سوم برسد توجه می‌کنیم، عرق شرم بر پیشانی‌ می‌نشیند. این موضوع حتی وقتی به تعداد عنوان‌های در دست ترجمه و انتشار هم می‌نگریم مصداق دارد، فاصله بین دانشکده‌های تئاتری ما و بعضی جوامع در …
گریم توهین‌آمیز بازیگر زن جنجال به پا کرد/ عکس
۱۳۹۹/۰۸/۱۵ / سینمای جهان / بازیگران سینمای جهان / هالیوود
گریم توهین‌آمیز بازیگر زن جنجال به پا کرد/ عکس
گریم آن هاتاوی در فیلم کمدی «جادوگران»‌ با اعتراض تند روبه‌رو شد و کمپانی سازنده فیلم را مجبور به عذرخواهی کرد.
سپیده‌دمی که بر پیشانی آسمان می‌گذرد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
سپیده‌دمی که بر پیشانی آسمان می‌گذرد
  مرتضی کاردر  «به جست‌وجوی تو/ بر درگاه کوه می‌گریم، / در آستانه دریا و علف. به جست‌وجوی تو/ در معبر بادها می‌گریم/ در چارراه فصول، / در چارچوب شکسته‌ پنجره‌ای/ که آسمان ابرآلوده را/ قابی کهنه می‌گیرد.» حرکت شعر نو فارسی در دهه40 شتاب بسیار می‌گیرد و جریان‌های تازه سر‌برمی‌آورند. اما حقیقت این است که موج نو و شعر دیگر و شعر حجم و... بیشتر در میان شاعران جوان جریان دارد، یعنی اتفاق‌های شعر را پیشرو را نباید همه شعر نو تسری داد. تصویر کلی شعر نو مهدی اخوان‌ثالث، احمد شاملو، فروغ فرخزاد و سهراب …
جلال‌الدین معیریان به بخش عمومی منتقل شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۳ / ویروس کرونا / جلال الدین معیریان / سینما
جلال‌الدین معیریان به بخش عمومی منتقل شد
تهران- ایرنا- استاد جلال‌الدین معیریان از نام‌های پرآوازه چهره‌پردازی و طراح گریم سینما و تلویزیون کشور که دو روز پیش به سبب ابتلا به ویروس کرونا در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کسری بستری شده بود، ‌با بهبودی نسبی شامگاه ۱۲ آبان‌ماه به بخش عمومی منتقل شد.
آزمایش میلگریم، آزمون فرمانبرداری / فشارهای وارده بر کاندیداهای ریاست جمهوری در انتخابات آمریکا / چگونه بیل کلینتون در مناظره 1992 برنده شد؟ / چرا پوپولیسم بد است؟ / شهروندان آمریکا اولین قربانی اولین بمب هسته ای!
۱۳۹۹/۰۸/۱۱
آزمایش میلگریم، آزمون فرمانبرداری / فشارهای وارده بر کاندیداهای ریاست جمهوری در انتخابات آمریکا / چگونه بیل کلینتون در مناظره 1992 برنده شد؟ / چرا پوپولیسم بد است؟ / شهروندان آمریکا اولین قربانی اولین …
بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیوها پیرامون رویدادهای سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
ماهاتیر محمد: کرونا نتیجه رفتار غیرعادی ماست
۱۳۹۹/۰۸/۰۸ / ویروس کرونا / ماهاتیر محمد / مالزی / کنفرانس وحدت اسلامی
ماهاتیر محمد: کرونا نتیجه رفتار غیرعادی ماست
تهران- ایرنا- نخست وزیر سابق مالزی معتقد است که کرونا نتیجه رفتار غیرعادی مردم است و باید به اعمال خود بنگریم که ممکن است ریشه تمام این بلایا باشد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / ریحانه پارسا / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / عکس
گریم متفاوت ریحانه پارسا که اجرا نشد/ عکس
ریحانه پارسا با انتشار این عکس نوشت: عکس مربوط به تست گریم فیلم رقصنده می باشد.این گریم برای فیلم استفاده نشد
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
نفس‌های به شماره افتاده طبیعت کشور
پیشینه حیات جنگل‌های کشورمان به بیش از صد‌ها میلیون سال قبل می‌رسد. از چند هزار سال قبل نیز که اولین اقوام آریایی از نواحی شرق به تدریج در فلات ایران جای گرفتند، سیمای زمردین جنگل‌های زاگرس و البرز بود که با تبسمی سبزفام به آنان خوشامد گفت. از این پس بود که تاریخ کهن این سرزمین ما سرشار از جانفشانی‌های ساکنین غیور آن گردید که در دفاع از آب و خاک و این کانون‌های سبز از بذل هر آنچه در توان داشتند، فرو نکاستند. بی‌گمان در پای هر درخت تناوری در این جنگل‌ها اگر نیک بنگریم خون سرخ دلاوران پر شماری که به صیانت از این طراوت سبز برخاستند، ریخته شده است. آیا نسل اکنون ما این میراث گرانبها را و به پاس فداکاری پیشینیان خود به خوبی حراست کرده است؟ متاسفانه آمار و ارقام …
گریم شخصبت شهید رجایی در یک سریال
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / تلویزیون سریال
گریم شخصبت شهید رجایی در یک سریال
زمان آغاز تصویربرداری سریال «راز ناتمام» مشخص و از گریم شخصیت شهید محمدعلی رجایی رونمایی شد.
رونمایی از گریم شهید رجایی در سریال راز ناتمام +تصاویر
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / سریال راز ناتمام / شهید رجایی
رونمایی از گریم شهید رجایی در سریال راز ناتمام +تصاویر
زمان آغاز تصویربرداری سریال «راز ناتمام» مشخص و از گریم کاراکتر شهید محمدعلی رجایی نیز رونمایی شد.
آغاز تولید سریال «راز ناتمام» از آذر/ گریم شهید رجایی رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / سریال ایرانی / شهید رجائی / امور استان‌های صدا و سیما
آغاز تولید سریال «راز ناتمام» از آذر/ گریم شهید رجایی رونمایی شد
تصویربرداری سریال «راز ناتمام» از اواسط آذر شروع می شود.
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / تلویزیون / رسانه ملی / سریال
زمان شروع سریال شهید باهنر مشخص شد + فیلم
سریال "راز ناتمام" در حالی اواخر ماه آینده تصویربرداری‌اش آغاز می‌شود، فیلمی از گریم شهید رجایی منتشر شده اما عوامل نخواستند نامی از بازیگرش مشخص شود.
تصاویر | گریم حیرت‌انگیز راسل کرو در سریال بلندترین صدا
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / سینمای جهان
تصاویر | گریم حیرت‌انگیز راسل کرو در سریال بلندترین صدا
همشهری آنلاین: سریال «بلندترین صدا» داستان زندگی بنیانگذار فاکس نیوز را به تصویر می‌کشد و بیشتر به روایت بخش‌های مهم زندگی راجر ایلز و اتفاق‌ها و مشکلات دوران کاری‌اش می‌پردازد. راسل کرو برای ایفای نقش ایلز بیش از ۲۵ کیلو وزن اضافه کرد. چند تصویر از او را در این سریال ببینید.
بازیکنان من باید در چند پست بازی کنند؛/ هالگریمسون: ترابی و محمدی عالی هستند
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / مهدی ترابی / قطر / مهرداد محمدی / العربی
بازیکنان من باید در چند پست بازی کنند؛/ هالگریمسون: ترابی و محمدی عالی هستند
عملکرد دو بازیکن ایرانی العربی مورد تمجید سرمربی این تیم قرار گرفته است.
هالگریمسون امیدوار به بازگشت ستاره ایرانی؛/  ترابی مصدوم شد و یک بازی را از دست داد
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / مهدی ترابی / قطر / العربی
هالگریمسون امیدوار به بازگشت ستاره ایرانی؛/ ترابی مصدوم شد و یک بازی را از دست داد
سرمربی ایسلندی العربی اعلام کرد یکی از دو بازیکن ایرانی خود را مقابل الوکره در اختیار ندارد.
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
تیغ و ابریشم
سعید مروتی ـ روزنامه‌نگار    در آستانه پایان قرن هجری شمسی و در میانه یکی از سخت‌ترین ادوار یک‌صد سال اخیر (سال کرونا و بحران اقتصادی بی‌سابقه) و در روزگاری که سینما عملا تعطیل است، مرور آنچه گذشت خالی از لطف نیست. به دلایلی مکتوم اما نه الزاما نامعلوم، قصه مرور سینمای ایران را نه از قبل انقلاب که با دهه 60 آغاز کردیم و در هفته‌های بعد سراغ دهه‌های70، 80 و 90 هم خواهیم رفت. در رجعت به دهه 60، کوشیدیم نه با خشم به گذشته بنگریم نه با مهر. کوشیدیم که انصاف را رعایت کنیم و از نگاه مرسوم و متداول …
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
قیچی دقیقه ۹۴ مهرداد، حکم اخراج سرمربی و خانواده اش را پاره کرد
همسر و پسر هیمیر هالگریمسون، سرمربی العربی نیز که در ورزشگاه حمد الکبیر حضور داشتند، فریاد شادی سر دادند و یکدیگر را در آغوش گرفتند چراکه این گل تصمیم برای اخراج هالگریمسون از العربی را لغو کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۰۲
رونمایی از گریم کاراکتر آیت‌الله هاشمی‌ رفسنجانی +فیلم
ویدوئوی حاضر مربوط به رونمایی از کاراکتر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سریال الف و فاخر «راز ناتمام» به کارگردانی مشترک امین امانی و علی امانی است. پس از چندین بار تست گریم، سرانجام رامین راستاد به عنوان نزدیک‌ترین چهره به آیت‌الله رفسنجانی برای ایفای این نقش انتخاب شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
ستایش سرمربی العربی از مهدی ترابی
سرمربی العربی به ستایش از مهدی ترابی پرداخت و ابراز امیدواری کرد که خرید جدید تیمش بتواند خودش را نشان دهد و بدرخشد.به گزارش ایسنا و به نقل از سایت عربی کوره، مهدی ترابی آخرین خرید العربی در فصل نقل و انتقالات تابستانی بود. انتقال ترابی به العربی با انتقاد هواداران این تیم همراه شد و آنها امیدوار بودند که تیم بازیکن سرشناس تر و بهتری را جذب کند. همر هالگریمسون، سرمربی ایسلندی العربی درباره ترابی گفت: ترابی بازیکن خوبی است و به تیم کمک خواهد کرد. هر مربی بهترین‌ها را برای تیمش می‌خواهد. امیدوارم که ترابی در دیدار برابر ام‌صلال قدرت و توان خود را نشان دهد.
توفیق عشق روی تو گنجیست تا که یافت
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
توفیق عشق روی تو گنجیست تا که یافت
کاوه جلالی- روزنامه‌نگار- تورنتو از رفتن محمدرضا شجریان بیش از 10 روز می‌گذرد و حالا که اندک ‌اندک غبار اندوه بر سر و روی ما نشسته و کمتر چشم را تیره می‌کند، می‌توانیم فاجعه را تنها قدری شفاف‌تر بنگریم؛ چراکه تماشای چشم‌انداز کاملِ مصیبت، سال‌ها زمان می‌طلبد. فراسوی این آوارِ حزن و ورای همه این افسوس‌ها و دریغ‌ها، آنچه بیش از همه به چشم می‌آید، ناهمزمانی استاد آواز با زمانه‌ای بود که در آن بالید و به بلوغ رسید. در حقیقت از جایی به بعد (حدودا می‌شود سال‌های پایانی دهه 70) نه زمانه آنچنان بود که …
بسطامی: امروز به هر بخش از اقتصاد کشور که می‌نگریم شاهد هرج و مرج و رهاشدگی هستیم
۱۳۹۹/۰۷/۲۷ / علی اکبر بسطامی / نماینده مردم ایلام / مجلس شررای اسلامی / نطق میان دستور / رهاشدگی
بسطامی: امروز به هر بخش از اقتصاد کشور که می‌نگریم شاهد هرج و مرج و رهاشدگی هستیم
نماینده مردم ایلام در مجلس گفت: امروز به هر بخش از اقتصاد کشور که می‌نگریم شاهد هرج و مرج، بی‌نظمی و رهاشدگی هستیم که نتیجه‌ای که من از این بی‌ثباتی‌ها می‌گیرم این است که ما متاسفانه با پدیده بی‌دولتی روبرو هستیم و دولتی که بتواند روابط بین همه عناصر اجرایی در کشور را سامان دهد نداریم.
پایان تدوین «سیاه باز» / گریم متفاوت مهدی کوشکی / عکس
۱۳۹۹/۰۷/۲۵ / سینمای ایران / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / مهدی کوشکی
پایان تدوین «سیاه باز» / گریم متفاوت مهدی کوشکی / عکس
مهدی کوشکی در فیلم «سیاه باز» با گریمی متفاوت بازی می‌کند. تدوین «سیاه باز» به تازگی به پایان رسیده است.
عکس| رونمایی از گریم جدید فاطمه معتمدآریا
۱۳۹۹/۰۷/۲۴ / فیلم روزی روزگاری آبادان / فاطمه معتمد آریا
عکس| رونمایی از گریم جدید فاطمه معتمدآریا
فیلمبرداری فیلم سینمایی «روزی روزگاری آبادان» به کارگردانی حمیدرضا آذرنگ و تهیه کنندگی عبدالله اسکندری و علی اوجی به زودی آغاز می شود.
گریم‌ متفاوت بهنوش بختیاری
۱۳۹۹/۰۷/۲۴
گریم‌ متفاوت بهنوش بختیاری
عکسی که بهنوش بختیاری از گریمش در فیلم گورکن در صفحه رسمی اینستاگرامش گذاشته است.
فرهاد جم در نقش شهید باهنر
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
فرهاد جم در نقش شهید باهنر
در روزهای اخیر خبر ساخت سریال «راز ناتمام» با موضوع زندگی شهید باهنر در مرکز صداوسیمای کرمان اعلام و در جریان آن از گریم شهید بهشتی رونمایی شد. احمدعلی رمضانی، مدیرکل صداوسیمای مرکز کرمان هم در گفت‌وگویی با ایسنا درباره سریالی که قرار است زندگی شهید باهنر را روایت کند، توضیحی داده. بخش‌هایی از این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید: * این سریال با نام «راز ناتمام» به نویسندگی سیدجلال‌الدین درّی در ۲۶ قسمت ۴۰ دقیقه‌ای ساخته می‌شود و به گفته دوستان تولید آن گام بلندی در حوزه نویسندگی صدا و سیما به شمار می‌آید. ساخت سریال شهید باهنر با سریال‌ها و تله‌فیلم‌های ساخته‌شده قبلی بسیار متفاوت است؛ چرا که پرداختن به زندگی بزرگوارانی همچون شهید باهنر کار عظیمی است و از حساسیت بالایی برخوردار است. شهید باهنر، …
احمد ضابطی جهرمی: در فراق عالمی خون می‌گریم
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / تلویزیون مجری
احمد ضابطی جهرمی: در فراق عالمی خون می‌گریم
احمد ضابطی جهرمی که به گفته خودش بیش از نیم قرن با اکبر عالمی دمخور بوده، چنان اندوهگین است که نمی‌تواند درباره یار دیرین خود سخن بگوید.
حمله به دندانپزشک در فوتبال قطر!
۱۳۹۹/۰۷/۲۱ / قطر
حمله به دندانپزشک در فوتبال قطر!
باخت سنگین تیم فوتبال العربی در فینال جام « Ooredoo » به تیم السد کافی بود تا «هیمیر هالگریمسون» سرمربی ایسلندی العربی تحت فشار شدید رسانه های قطر قرار بگیرد. این تیم در حال حاضر مهدی ترابی و مهرداد محمدی دو بازیکن ایرانی را در اختیار دارد.
سریال راز ناتمام | رونمایی از گریم شخصیت شهید بهشتی
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / تلویزیون سریال
سریال راز ناتمام | رونمایی از گریم شخصیت شهید بهشتی
پیش‌تولید مجموعه تلویزیونی «راز ناتمام» با موضوع زندگی شهید دکتر محمدجواد باهنر آغاز شد.
«بسیج مردمی و همگانی»، بهترین الگو برای پیشرفت و تعالی کشور است
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / دانشگاه آزاد / دفاع مقدس / بسیج / انقلاب اسلامی
«بسیج مردمی و همگانی»، بهترین الگو برای پیشرفت و تعالی کشور است
نماینده رئیس دانشگاه آزاد در هیئت نظارت بر تشکل‌ها گفت: هم‌اکنون که بیش از چهل سال از انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد، تجربه‌های غنی و بدیعی را در جمهوری اسلامی کسب کرده‌ایم که باید یک‌بار دیگر در «خارج از گود» به آن بنگریم
سریال شهید باهنر آغاز شد/ زمان پخش با گریم شهید بهشتی + فیلم و عکس
۱۳۹۹/۰۷/۲۰ / محمدرضا باهنر / سریال / رسانه ملی / تلویزیون
سریال شهید باهنر آغاز شد/ زمان پخش با گریم شهید بهشتی + فیلم و عکس
سریال فاخر و ملی "راز ناتمام" با محوریت زندگی شهید محمدجواد باهنر رسماً پیش‌تولید خودش را با رونمایی از اولین گریم کاراکتر شهید بهشتی آغاز کرد.
۱۳۹۹/۰۷/۱۶
چنان دان که نادان‌تری آن زمان
مسعود فراستی در برنامه «کتاب باز» شبکه چهار ابیاتی از حکیم فردوسی بزرگ خواند که ایرادهای فراوانی بدان وارد شد. ایشان در قسمت بعدی همین برنامه عذرخواهی کرد و افزود نباید وارد چنین میدانی می‌شد... خب شاید برای جامعه خودمحور و کمتر جوابگوی ایرانی ما؛ چنین کرداری دنیایی از ستایش و حمد به همراه داشته باشد که فردی مشهور دست‌کم در حوزه نقد سینما، به اشتباهش پی برد و عذر تقصیر به پیشگاه مخاطب آورد. ولی می‌توان جدا از موافقان و مخالفان چنین دیدگاهی از دریچه‌های دیگری هم به این موضوع نگریست. پرواضح است قدرت فراگیر اینستاگرام و توییتر و تلگرام سبب‌ساز چنین پیامدهایی شد و آشکارتر است اگر چنین فضایی وجود نمی‌داشت؛ کمتر فردی فراست این را داشت که به پوزش‌خواهی …
۱۳۹۹/۰۷/۱۴
شکار دختران دم بخت با بی‌سیم و گریم
[شهروند] گریم داشت. گریم حرفه‌ای بازیگران مشهور. لباس  نیروی انتظامی به تن می‌کرد و به شکار دختران دم‌بخت می‌رفت. عکس می‌گرفت و در فضای مجازی منتشر می‌کرد. با شکایت 3 دخترجوان پرونده این افسر قلابی پیش‌روی پلیس پایتخت باز شد.  پلیس  هم  دست به کار شد و تصاویر این پسر مجرم را در اینستا رصد کرد. پسری که در پوشش یک مأمور دختران جوان را سرکیسه می‌کرد. راز فعالیت‌های این مأمور قلابی را مأموران پلیس آگاهی پایتخت فاش کردند و متهم خوش‌سیما را در عملیات ضربتی دستگیر کردند. حالا این متهم 30ساله را به پلیس آگاهی آورده‌اند. او در حیاط پلیس آگاهی شاپور از شگردش می‌گوید از عشق به پلیس‌شدن و از پول‌هایی که کلاهبرداری کرده …
گریم متفاوت اکبرعبدی در «جزیره فضایی» + عکس
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
گریم متفاوت اکبرعبدی در «جزیره فضایی» + عکس
سیدجواد هاشمی کارگردان فیلم سینمایی «تورنا۲؛ جزیره فضایی» که در جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان حضور دارد، معتقد است: باید راهکاری برای اکران و تبلیغ همه فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان اندیشیده شود.
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
انسان بدون عبرت
معلم اول انسان را حیوان ناطق نامید که توان درک کلیات را دارد و بر اساس این درک می‌تواند خرد داشته باشد و سخن بگوید. البته انسان با تکیه بر فهم خود  توانسته است بر کره خاکی مسلط شود و با تفاوت بسیار نسبت به حیوانات از دنیا سود برد و لذت بجوید. اما آیا حیوان ناطق موجود خوشبختی هم هست؟ آیا انسان‌ها از زیست خود راضی‌اند یا توانسته‌اند دنیایی آرام بسازند که در آن احساس آرامش و امنیت کنند؟  با نگاهی به تاریخ و مشاهده انواع جنگ‌ها و منازعه‌‌ها و درگیری‌ها و کشتارهای بی‌امان  پاسخ به این سوال بسیار مشکل است و چه‌بسا ناظران حکم کنند که حیوان ناطق موجود خوشبختی نیست و اتفاقا  او خود موجبات رنج و محنت خویش را فراهم ساخته و بیش از همه …
تصویر تازه‌ای از گریم پولاد کیمیایی در «گشت۳»
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / پولاد کیمیایی / عبدالله اسکندری / سعید سهیلی
تصویر تازه‌ای از گریم پولاد کیمیایی در «گشت۳»
عبدالله اسکندری تصویر جدیدی از گریم پولاد کیمیایی در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد.
گریم عجیب افسانه بایگان در فیلم «سیاه باز»
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / آتیلا پسیانی / افسانه بایگان / سینما / سید علی قائم مقامی
گریم عجیب افسانه بایگان در فیلم «سیاه باز»
تهران- ایرنا- فیلمبرداری فیلم سینمایی سیاه باز درحالی به پایان رسیده که «افسانه بایگان» با گریمی عجیب در آن ظاهر شده است.
افسانه بایگان با چهره و گریم عجیب در یک فیلم/ عکس
۱۳۹۹/۰۷/۱۱ / افسانه بایگان / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / سینمای ایران
افسانه بایگان با چهره و گریم عجیب در یک فیلم/ عکس
با پایان گرفتن فیلمبرداری «سیاه‌باز» که نخستین تجربه کارگردانی حمید همتی است، عکسی از صحنه‌ای از این فیلم با حضور افسانه بایگان و سام قریبیان منتشر شد.
چالش‌های حجازی‌فر در سریال «شهید باکری»/ توبیخ «زاویه» صحت دارد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۰ / سریال دل / شبکه نمایش خانگی / هادی حجازی‌فر / سیما فیلم / بابک کایدان / مسعود فراستی / سازمان صداوسیما / هفت روز سیما / رادیو نمایش / مسعود معینی پور
چالش‌های حجازی‌فر در سریال «شهید باکری»/ توبیخ «زاویه» صحت دارد؟
رونمایی از گریم هادی حجازی‌فر در نقش شهید باکری، طرح ناگفته‌هایی عجیب درباره «دل»، عذرخواهی درست مسعود فراستی و شایعه تذکر به مدیر شبکه چهار و عوامل «زاویه» از اهم رویدادهای این هفته بودند.
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
جریان‌شناسی نیروهای سیاسی
زیر خاکستر حرف‌های روزمره؛ علاقه‌ای شعله‌ور به تغییر است. هر تغییری دو رکن دارد. اول: چه چیزهایی باید بمانند تا نظم به‌هم نریزد و جامعه جنگل نشود. دوم: چه چیزهایی به واسطه زمان باید تغییر کنند که جامعه دچار تصلب و وضعیت «مرداب» نشود که خود بانی انفجار سیاسی و اجتماعی است.  براین اساس بدون آنکه به جزییات اختلافات بنگریم و دچار مطالب بی‌خاصیت شویم چند مدل زنده را عرض می‌کنم:  مدل اول: براندازان. آنها می‌گویند که یک انقلاب جدید شود. تقریبا هیچ برنامه توسعه‌ای که بتواند وضع را بهتر کنند ندارند. بیشتر می‌گویند عوامل تغییر باید زیاد باشند .از دید آنها ایران هیچ زیرساخت و نهادی که ارزش ماندگاری داشته باشد ندارد و جمهوری اسلامی که …
۱۳۹۹/۰۷/۱۱
صحنه عجیب دفن کردن توله سگ مُرده توسط مادرش!
سگ مادر با دفن کردن بچه‌اش در گودال صحنه‌ای عجیب را رقم زد که به سوژه رسانه‌ها تبدیل شد. به گزارش باشگاه خبرنگاران، حیوانات نیز مانند انسان دارای شعور و عاطفه هستند. دنیای حیوانات، دنیایی است که اگر با دقت به آن بنگریم نکته‌های اخلاقی زیادی را می‌توانیم از آن بیاموزیم. اگر در دنیای امروز ما انسان‌ها توجه به یکدیگر و کمک به همنوع کمرنگ شده، اما گاهی در دنیای حیوانات صحنه‌هایی را می‌بینیم که آدمی را به فکر وا می‌دارد. مانند مهر مادری یک سگ هنگام دفن توله مُرده اش! ویدئویی که به تازگی منتشر شده است صحنه‌ای بی‌نظیر از محبت خالصانه این سگ مادر را به تصویر می‌کشد. این ویدئو سگ مادر را در حال حفر یک گودال کوچک برای دفن کردن توله مرده‌اش نشان می‌دهد. در این ویدئو مشاهده می‌شود سگ مادر پس از قرار دادن …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •