پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۴۰۳ / 18 July, 2024
مجله ویستا

شمع ژله ای


شمع ژله ای
● مواد و لوازم مورد نیاز:
گل سینه هایی به شکل گل در رنگ های مختلف،موم ژل ای شمع،کاسه کوچک،موچین،ظرف شیشه ای شفاف،قابلمه،دماسنج گیره دار،ملاقه،میله فلزی،فتیله .
● روش ساخت:
هر نوع گیره یا سنجاق و بست پشت گل سینه ها را بردارید و تکه های گل سینه را خوب تمیز شسته و به طور کامل خشک کنید. آنها را در موم ذوب شده شفاف که داخل کاسه کوچک ریخته اید، قرار دهید سپس هر تکه را یکی یکی از داخل ژل بردارید و داخل ظرف مورد نظر از قسمت ته ظرف در مقابل دیواره در یک ردیف بچسبانید و این کار را اگر لازم است با موچین انجام دهید و آنها را در مقابل دیواره ظرف فشار دهید تا بچسبند. از یک تکه کوچک ژل برای چسباندن آنها می توانید استفاده کنید.
قابلمه را روی حرارت پایین قرار دهید و به مقدار کافی ژل برای پر کردن ظرف داخل قابلمه بریزید و ذوب کنید، دماسنج را به بدنه قابلمه وصل کنید (دقت کنید که روی بسته های ژل میزان درجه حرارت داده شده) بنابراین ژل را تا همین درجه حرارت دهید و سعی کنید که ژل زیاد داغ نشود و قبل از اینکه ژل را داخل ظرف بریزید، اجازه دهید کمی خنک شود، اگر گل های داخل ظرف از دیواره جدا شدند، آنها را با میله فلزی دوباره در جای خود قرار دهید و اگر لازم است با میله مقدار حباب ها را کمتر کنید و دقت کنید که گل ها از دیواره ظرف جدا نشوند. وقتی که ژل تقریبا سرد شد، فتیله را قرار دهید.
▪ نکته طرح:
برای سه بعدی کردن رنگ گل ها، یک لایه نازک از ژل سبز علفی در ته ظرف بریزید، می بینید که شفافیت زیبایی به گل ها می بخشد.
منبع : روزنامه کارگزاران