یکشنبه, ۳ تیر, ۱۴۰۳ / 23 June, 2024
مجله ویستا


جنیفر لوپز


جنیفر لوپز
جنیفرلوپز هنرپیشه وخواننده پاپ در ۲۴ جولای سال ۱۹۷۰ در محله برونکس نیویورک بدنیا آمد. او کارش را به عنوان رقصنده شروع نمود و در صحنه های ویدئو کلیپ های موزیکال گوناگونی ظاهر شد.
در سال ۱۹۹۰ او برنده جایزه رقابت ملی شد و توانست در سریالهای تلویزیونی"FOX" و "رنگ زندگی" نقشهای کوچکی را بازی نماید.
اولین فیلم تلویزیونی که او در آن ایفای نقش نمود "پرستاران روی خط" نام داشت و بعد از آن در فیلم تلویزیونی دیگری به نام "سقوط پرواز شماره ۷" بازی کرد.
اما جنیفر اولین فیلم سینمایی خود را در سال ۱۹۹۳ به نام "خانواده من" بازی کرد و بعد از آن هم در سال ۱۹۹۵ در فیلم "قطار پول" ظاهر شد که نقشهای مقابل وی را "وسلی اسنامپرچر" و "ودی هاریسون" ایفا میکردند.
او در سال ۱۹۹۶ در فیلم "جک" به کارگردانی"فرانسیس فورد" و نقش آفرینی"رابین ویلیامز" ظاهر شد و در سال ۱۹۹۷ به اولین موفقیت بزرگ خود به خاطر بازی در نقش "سلنا" که تصویر زنده ای از خواننده پاپ "‌تجانو سلنا کوئین تیلانا پرز " بود، نائل شد.(خواننده ای که بدست یکی از طرفداران دیوانه خود کشته شده است)و بدین خاطر مورد تحسین همگان قرارگرفت و جایزه" GOLDEN GLOBE" را از آن خود ساخته و گرانترین هنرپیشه لاتینی در تاریخ نام گرفت و با پرداخت یک میلیون دلار به وی در همان سال فیلم "ANACONDA" (مار وحشتناک) را بازی کرد.
بعد از آن در فیلم "خون وشراب" بهمراه "جک نیکلسون" ایفای نقش نمود و در ادامه او بهمراه "جورج کلونی" در نقش مارشال فدرال (کارن سیسکو) در فیلم "خارج از محدوده" به کارگردانی "استیون اسپیلبرگ" که بر اساس کتابی از المور لئونارد ساخته شده بود ظاهر شد و بدین ترتیب جنیفر در جایگاه هنر پیشه های مطرح و مشهور قرار گرفت.
کار موسیقی جنیفر لوپز در ششم جولای سال ۱۹۹۹ با آلبومی به زبان لاتین شروع شد و این آلبوم به خاطر آهنگ " IF YOU HAD MY LOVE" با موفقیت کم نظیری روبرو گردید که لوپز را هم ردیف ریکی مارتین قرار داد. در اوایل سال ۲۰۰۰ جنیفر به دلیل موفقیت در دومین آهنگ خود بنام "WAITING FOR TONIGHT" کاندیدای جایزه ای برای اجرای بهترین رقص شد اما او جایزه را ازدست داد.
در تابستان سال ۲۰۰۰ او در فیلم علمی تخیلی و ترسناک "سلول" بازی کرد که در این فیلم نقش یک روانشناس کودک را ایفا میکرد و در همان سال نیز در فیلم "ENOUG" ایفای نقش نمود.
در اوایل سال ۲۰۰۱ جنیفر به خاطر موفقیت های پی درپی به بالاترین سطح معروفیت خود رسید که از جمله این موفقیتها می توان به قرار گرفتن آلبوم وی در ردیف یکم جدول آهنگهای پاپ و یا بیشترین فروش در هفته اول اکران فیلم کمدی ـ رومانتیک "تصمیم گیرنده ازدواج" اشاره کرد.
در سال ۲۰۰۲ او در فیلم کمدی "MAID IN MANHATTAN" بازی کرد و در سال ۲۰۰۳ نیز با "بن افلک" در فیلم "GIGLI" هم بازی شد. او همچنین در فیلم "ما باید برقصیم" نقش مقابل"ریچارد گر" را بازی کرد.
قرار بر این است او در آینده نزدیک فیلم دیگری نیز با بن افلک تحت عنوان "JERSEY GIRL" بازی نماید.
او در حال حاضر مشغول بازی در فیلم"زندگی ناتمام میباشد" است که مراحل پایانی ساخت را می گذراند.جنیفر در این فیلم نقش یک مادر را بازی میکند و نقش پدرشوهرش را هم "رابرت فورد" برعهده دارد.
جنیفر در سال ۱۹۹۷ به مدت کوتاهی با "اجانی نوا"که یک مدل و یک هنرپیشه بود ازدواج کرد و بعد از آن برای مدت طولانی با (SEAN PUFFY COMBS) رابطه داشت. در دسامبر ۱۹۹۹ جنیفر و COMBAS که به یک کلوپ شبانه در خارج از شهر نیویورک رفته بودند دچار خطر شدند و در آنجا به سویشان از طرف افراد نامعلومی گلوله شلیک شد که در این حادثه سه نفر جان باختند ولی به آنها آسیب چندانی نرسید.
این دو در اواسط فوریه از هم جدا شدند و بعد از آن جنیفر با "کریس جود" که در یکی از ویدئوکلیپهای آهنگ "LOVE DON&#۰۳۹;T COST "ATHING رقاصی میکرد آشنا شد و در آگوست سال ۲۰۰۱ آنها نامزدییشان را اعلام کرده و در سپتامبر همان سال ازدواج کردند ولی ۹ ماه بعد از هم جداشدند.
در پاییز سال ۲۰۰۳ جنیفر با "بن افلک" نامزد کرد که البته برای مدتی نزدیک بود از هم جدا بشوند اما به هر حال آنها دوباره تصمیم گرفتند به قرار خود پایبند باشند و عروسی خود را اعلام کردند و جنیفر هم اعلام کرد که دوست دارد مادر بشود تا کمی به زندگییش تداوم ببخشد.
منبع : سایت یاد بگیر