دوشنبه, ۲۸ خرداد, ۱۴۰۳ / 17 June, 2024
مجله ویستا

روزهای شنی


روزهای شنی
برای هواداران بایرن مونیخ یک سال پرفراز و نشیب سپری شد. ناکامی در راهیابی به لیگ قهرمانان، تغییر و تحولات در فصل نقل و انتقالات تابستانی، صدرنشینی در پایان نیم فصل اول بوندس لیگا، دریافت ۲ هدیه بزرگ و تعدادی آسیب دیده از اتفاقات مهم سال سپری شده سرخ های باواریا بود. قسمت اول روزشمار تیم پرافتخار آلمان را بخوانید.
● ۱۶ ژانویه
سال ۲۰۰۷ با یک شوک بزرگ آغاز شد. در دومین روز بازگشت بازیکنان بایرن از اردوی دوبی، دایسلر ۲۷ ساله از فوتبال خداحافظی کرد. این بازیکن نگون بخت در دوران کوتاه حرفه ای خود انواع مصائب از افسردگی حاد تا مصدومیت های پیاپی را تجربه کرد و عاقبت با اعلام اینکه دیگر تحمل دشواری های موجود را ندارد، اعلام کرد می خواهد به خاطر مصدومیت پاشنه پا تا پایان عمر پا به توپ نشود. بخشی از اظهارات دردناک «سبا» را بخوانید: «هرگز از فوتبال لذت نبردم.» همان روز «صالی حمیدزیچ» اعلام کرد پس از ۹ سال بازی برای بایرن مونیخ، راهی یوونتوس می شود. این هم دومین شوک!
● ۲۶ ژانویه
بایرن در حالی اولین بازی نیم فصل دوم را مقابل دورتموند انجام داد که با ۳ امتیاز اختلاف پشت سر وردربرمن درجایگاه دوم جدول بوندس لیگا قرار داشت. فلیکس ماگات مربی وقت بایرن در این باره اظهار داشت: « برای فتح سینی نقره ای تا پای جان مبارزه خواهیم کرد.» با باخت ۳ بر ۲ مقابل دورتموند میزبان و تساوی با بوخوم تصورات خوش خیالانه ماگات به هم ریخت زیرا تیم او ۸ امتیاز از صدرنشینی عقب افتاد. سران باشگاه کاملاً عصبی بودند و مربی سختگیر باوارایی ها، ۳۱ ژانویه شروع مجدد بایرن را تأسف انگیز خواند. این سخنان عزم اولین باشگاه آلمانی صاحب ۲ جام داخلی در ۲ سال متوالی را نشان می داد.
● اول فوریه
جانشین ماگات رخ نمایاند. او کسی جز اوتمار هیتزفلد، مربی سابق تیم مونیخی نبود. اولی هوینس، مدیر ورزشی بایرن با این جملات از مردی که پس از ۲ سال و نیم بیکاری به بایرن بازگشت، استقبال کرد: «اوتمار به خانه اش آمده و ما با کمال میل وی را می پذیریم.» ریاضیدان سوئیسی هم اظهار داشت: « گویی هرگز از اینجا دور نبوده ام.» کوچک ترین هدف پرافتخارترین تیم سرزمین ژرمن ها کسب رتبه سوم و راهیابی به لیگ قهرمانان بود اما شکست ۳ بر صفر در خانه نورنبرگ حتی صدای هیتزفلد را در آورد: « کار سختی پیش رو دارم و از این بابت کمی شگفت زده هستم اما مطمئن باشید بایرن را سربلند می کنم.»
● ۲۰ فوریه
شاگردان اوتمار در نیمه اول بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان مقابل رئال مادرید به دردسر افتادند، با این حال در نهایت با یک شکست آبرومندانه از برنابئو خارج شدند. مربی بایرن در پایان این دیدار جذاب گفت: «رئال حریف سرسختی بود. مقابل آنها ایستادگی کردیم.»
● ۳ مارس
بایرن روی دور موفقیت افتاد. پیروزی بر بیله فلد ( یک بر صفر)، ولفسبورگ( ۲بر یک) و هرتابرلین (۳بر۲) در آمیخته با شکست یک بر صفر مقابل آلمانیاآخن تازه صعود کرده باعث شد بایرن ۲ امتیاز از تیم سوم عقب بیفتد. امید به قهرمانی از بین نرفته بود چون باواریایی ها با شالکه صدرنشین تنها ۶ امتیاز فاصله داشتند.
● ۷ مارس
روی ماکای در دهمین ثانیه بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان سریع ترین گل تاریخ این رقابت ها را به ثمر رساند. لوسیو پس از آغاز نیمه دوم براندوخته بایرن افزود تا پنالتی منجر به گل نیستلروی بی ثمر شود. رومینیگه از این بازی تیمش با عنوان «بهترین نمایش فصل» یاد برد. او گفت: «از اینکه به جمع ۸ تیم برتر اروپا راه یافته ایم، خوشحالم. از پیروزی بر پرافتخارترین باشگاه دنیا احساس غرور می کنم. به عرصه اول فوتبال اروپا بازگشته ایم.» بایرن آماده انجام بازی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان مقابل میلان بزرگ می شد...
منبع : روزنامه ابرار ورزشی