چهارشنبه, ۲ فروردین, ۱۴۰۲ / 22 March, 2023
مجله ویستا

قرار ملاقات بدون آشنائی - Blind Date


قرار ملاقات بدون آشنائی - Blind Date
سال تولید : ۱۹۸۷
کشور تولیدکننده : آمریکا
محصول : تونی آدامز
کارگردان : بلیک ادواردز
فیلمنامه‌نویس : دیل لانر
فیلمبردار : هاری استرادلینگ
آهنگساز(موسیقی متن) : هنری منسینی
هنرپیشگان : کیم بیسینگ، بروس ویلیس، جان لاروکت، ویلیام دانیلز، جرج کو، مارک بلوم، فیل هارتمن، استفانی فاراسی، ساب شیمونو و آلیس هرسن.
نوع فیلم : رنگی، ۹۵ دقیقه.


«والتر دیویس» (ولیس) تصمیم می‌گیرد محبوبه‌اش را به مهمانی شامی ببرد که رئیسش، «هاری گروئن» (کو) برای قطعی کردن قراردادی با تاجری به‌نام «یاکاموتو» (شیمونو) ترتیب داده است، اما در آخرین لحظه تنها می‌ماند. برادرش، «تد» (هارتمن) دختر عموی همسرش، «نادیا گیتس» (بیسینگر) را با او همراه می‌کند، اما پیش از آن هشدار می‌دهد «والتر» نگذارد «نادیا» نوش‌خواری کند چون از خود بی‌خود می‌شود. در مهمانی، «والتر» که مجذوب «نادیا» شده، هشدار برادرش را فراموش می‌کند و «نادیا»ی از خود بی‌خود نیز به «یاکاموتو» متلک می‌اندازد و همه چیز را به هم می‌ریزد: «گروئن» همان‌جا «والتر» را اخراج می‌کند و وقتی «والتر» و «نادیا» از رستوران بیرون می‌آیند با «دیوید» (لاروکت)، دل‌باخته قدیمی و حسود «نادیا»، روبه‌رو می‌شوند و تعقیب و گریزی دیوانه‌وار آغاز می‌شود. بعدتر در یک مهمانی اعیانی، «والتر» با تفنگی «دیوید» را تهدید می‌کند و الم‌شنگه‌ای به‌پا می‌شود. صبح روز بعد، «نادیا» با ضمانت، «والتر» را از زندان آزاد می‌کند و می‌کوشد با ترغیب «دیوید» - که وکیل است - برای کمک به «والتر»، خرابکاری‌اش را جبران کند. «دیوید» نیز پدرش، «قاضی بدفورد» (دانیلز) را متقاعد می‌کند تا شواهد علیه «والتر» را نادیده بگیرد، و «والتر» تبرئه می‌شود؛ اما او وقتی می‌فهمد «دیوید» در مقابل قول ازدواج «نادیا» به او کمک کرده، تصمیم می‌گیرد عروسی را به هم بزند. شب پیش از عروسی، «والتر» پنهانی وارد خانه «بدفورد»ها می‌شود و برای «نادیا» که عاشق شکلات است، بسته‌ای شکلات لیکوردار می‌گذارد. در جشن، «نادیا»ی از خود بی‌خود مراسم را رها می‌کند و با پریدن در استخر به «والتر» می‌پیوندد.
* یک کمدی به تمام معنا ادواردزی که، متأسفانه، پس از گذشت کمتر از نیم ساعت از حس و حال می‌افتد. اما صحنه‌های آغازین آن - به‌خصوص صحنه مهمانی - می‌تواند از شدت خنده اشک به چشم‌ها بیاورد! ویلیس در ایفای نخستین نقش سینمائی‌اش موفق می‌شود استعداد و قابلیت خود را در زمینه کمدی نشان دهد و بیسینگر نیز یکی از بهترین بازی‌های دوران کاری‌اش را عرضه می‌کند.


همچنین مشاهده کنید

سایت ورزش سهخبرگزاری فارسروزنامه دنیای اقتصادسایت خبرآنلاینروزنامه ایرانخبرگزاری صدا و سیماسایت آفتاب نیوزسایت اکوایرانروزنامه شهروندخبرگزاری تسنیم