دوشنبه, ۲۸ خرداد, ۱۴۰۳ / 17 June, 2024
مجله ویستا

نمایشگاه مطبوعات و کارگاههای تخصصی


نمایشگاه مطبوعات و کارگاههای تخصصی
تخصص در امر رسانه ،به صورت همزمان”اعتبار”و”مطلوبیت”محسوب می شود.برگزاری کارگاههای تخصصی در امر رسانه می تواند گام موثری در این راستا باشد.برگزاری کارگاههای تخصصی یکی از نقاط قوت پانزدهمین جشنواره مطبوعات بود.کارگاه های تخصصی همزمان با برپایی پانزدهمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها برگزار شد.
کارگاه های تخصصی عکاسی خبری،صفحه آرایی،گزارش نویسی،خبرنویسی و روزنامه نگاری الکترونیک در طبقه دوم نمایشگاه واقع در مصلای تهران برپا شد. بر اساس این گزارش تشکیل میزگردها و مراسم متعدد در غرفه های خبرگزاری ها و مطبوعات نیز از جمله برنامه های این جشنواره بود. حضور پررنگ شخصیت های حزبی به ویژه در غرفه های پایگاه های اطلاع رسانی نیز در این دوره از جشنواره مطبوعات قابل توجه بود.
کارگاههای تخصصی در پانزدهمین جشنواره مطبوعات پ با استقبال مردم به ویژه جوانان همراه بود.مسئله ای که علاقه مردم و جوانان نسبت به امر تخصص در رسانه را اثبات می نماید.
در نمایشگاه مطبوعات امسال ۱۴ خبرگزاری ، ۴۹ روزنامه سراسری، ۲۷ خبرگزاری خارجی و روزنامه خارجی ، ۵ موسسه مطبوعاتی، ۱۸ نشریه و روزنامه ورزشی ، ۱۰۵ نشریه تخصصی ، ۳۶ نشریه هنری ، ۹ نشریه انجمن های صنفی ، ۸۷ نشریه اجتماعی ، ۳ نشریه اقلیت های مذهبی ، ۱۲ نشریه دانشجویی، ۱۳ پایگاه خبری ، ۲۹ دانشکده و روابط عمومی های سازمان ها و نهادهای دولتی ، ۴۰ نشریه فرهنگی دینی و دفاع مقدس ، ۱۱ نشریه سیاسی و ۳۰ نشریه استانی پذیرای بازدیدکنندگان بودند.
همچنین امسال برای اولین بار سایت‌های اینترنتی نیز در نمایشگاه مطبوعات حضور داشتد که این خود نکته مثبتی بود.اما در این خصوص نقاط ضعفهایی نیز وجود داشت که باید در ادوار بعدی برطرف گردد.از جمله اینکه مکان استقرار سیاستهای اینترنتی مستقیم و گویا نبود.

صادق سعیدی نیا
منبع : روزنامه رسالت