چهارشنبه, ۶ تیر, ۱۴۰۳ / 26 June, 2024
مجله ویستا

لکو قهرمان وگاس


لکو قهرمان وگاس
فایتر آلمانی، استان لکو که لقب (بدون تردید) را به خود اختصاص داد، راه پیروزی را به آسانی پیمود و حریفانی را متعب کرد.
در این دوره از مسابقات، ایترهی برجسته جهان برای حضور در دور نهای مسابقات گراند پریکس که قرار است ماه سپتامبر سال جاری در کشور ژاپن و در شهر اوزاکا برگزار ود با یکدیگر به رقابت پرداختند که محصل این رقابت‌ها در ذیل می‌آید.
اولین مبارزه این دوره از رقابت‌ها بین آلکسی ایگناشوف از بلاروس و ایمانی لی از ایالات متده برگزار گردید. ایگناشوف که با سبک (مو تای) به شهرت رسیده و قهرمان رقابت‌های گراند پریکس اروپا در سال ۲۰۰۳ است به واسطه مصدومیت‌های گذشته نتوانست آنطور که از او انتظار می‌رفت در این رقابت حاضر شود وی مبارزه خود را با لگدهای کوتاه آغاز کرد اما حریف قدرتمند او به‌خوبی پاسخ حملات او را داد و حتی با هوکچپ ضربه محکمی به چشم راست این فایتر روسی نواخت، به طوری که ایگناشوف برای چند لحظ‌ای گیج شد. این لگد که تشویق تمااگران را به همراه داشت، حریف خود را به عقب ران. سرانجام ضربات کوتاه و مستمر لگدهای فایتر روسی به ثمر رسید و ایماتی لی از ناحیه پا به شدت مجروح شد و درست در همین زمان بود که ایگناشوف از فرصت و از ضعف حریف استفاده کرد و با یک ضربه بلند و جهشی که به سرلی وارد نمود او را تاک اوت کرد.
در واقع ایگناشوف با امتیاز ۲۸-۲۹ و تنها با اختلاف ۱ امتیاز توانست حریف سرسخت خود را از پیش رو بردارد.
اما رقابت دوم بین مایکل مک دونالد از کانادا و ماستوف برگزار گردید. مک دونالد که به خوبی در شهر وگاس شناخته شده است در برابر حریفی قرار گرفت که در آخرین دقایق به این رقابت‌ها پیوسته بود. این فایتر کانادائی، مبارزه خود را بسیار عالی و بدون نقص آغاز کرد و با ضربات مدام هوک چپ و ضبات مستقیم مشت که بر صورت حریف خود وارد می‌کرد توانست حملات پاهای رقیب را به راحتی خنثی کند و توانست با اقتدار، حریف خود را از پیش رو بردارد. مک دوناد در حال حاضر یکی از امیدهای اول قهرمانی ر رقابت‌های آینده گراند پریکس پا محسوب می‌شود.
اما رقابت سوم را دو فایتر بسیار برجسته به نام‌های استفان لکو و اسکات لایتی از آمریکا برگزار کردند. لکو که به (حمله سریع هوائی) معروف است، قهرمان رقاب‌های گراند پریکس سال ۲۰۰۱ در وگاس می‌باشد و با فاکتورهائی همچون سرعت، تکنیک و قدرت در بین هواداران از محبوبیت خاصی برخوردار است.
او توانست در آخرین رقابت خود بایتر آرتز معروف او را شکست دهد. هر دوی این فایترها رقابت خود را با روحیه سری آغاز کردند و با ضربات کوتاه لگد به ارزیابی یکدیگر پرداختند.
در این مبارزه، لکو شدیداً تحت فشارهای ضربات مداوم مشت‌های مستقیم حریف خود قرار داشت اما سرانجام توانست از یک لحظه تردید لابتی به سودخود استفاده کرده و با یک ضربه محکم هوک چپ او را به زمین بیندازد، آنگاه بدون اینکه به حریف خود رصتتلافی و یا استراحت بدهد او را با ضربات مداوم تسلیم اراده و قدرت خود کرد.
اما آخرین رقابت دور یک‌چهرم نهائی را گری گودریج از کانادا و کارتر ویلیامز از آمریکا برگزار کردند. گودریج یک فرد پرسروصدا است و از این بابت به خود افتخار می‌کند در حالی که ویلیامز فرد آرام و ساکتی است که عنوان قهرمانی مسابقات گراند پریکس سال ۲۰۰۳ را هم یدک می‌کشد. ویلیامز در ابتدای مسابقه هر آنچه را که برای پیروزی لازم بود انجام داد، او سریع و با هیجان کار می‌کرد و از همه توانائی‌های خود ضربات لگد مشت و زانو بهره می‌برد، اما نمی‌توانست گودریج را تسلیم خود نماید.
در راند دوم، ویلیامز از همه مهارت‌ها و ضربات هوک‌های مداوم راست و چپ خود استفاده کرد و حتی کوشش نمود تا با ضربات زانواتش گودریج را تاک اوت نماید اما گودریج هنوز مقاومت می‌کرد. با این همه رقابت برخلاف آنچه که انتظار می‌رفت ادامه پیدا کرد زیرا فایتر کانادائی ضربه‌ای به سر حریف خود وارد نمود و با یک هوک چپ او را به زمین انداخت، جمعیت به هیجان آمد، در این حین، فایتر آمریکائی با ضربات زانو و گداهای کوتاه توانست سرانجام حریف خود را کنترل نماید. این، مسابقه‌ای بسیار بزرگ برای هر دو فایتر بود، مسابقه‌ای که در انتهاء ‌آن، فاینر آمریکائی با لبخند به نزد خبرنگاران و هواداران خود رفت.
ویلیامز که در گذشته به فایتری عصبی و تندمزاح شهرت داشت توانست در این رقابت با کنترل اعصاب خود، حریف پرسروصدا و پرحاشیه خود را از میدان به در کند.
اما در دور نیمه نهائی بود که سرانجام بنابر انتظار هواداران، لکو و ویلیامز در برابر یکدیگر قرار گرفتند. هر دو فایتر قوی، سرست و بسیار آماده نشان می‌دادند. اولین ضربه فایتر آلمانی با دو ضربه پیاپی مبارزه آمریکائی پاسخ داده شد و زانوی ویلیامز بینی لکو را مجروح کرد به‌طوری که داور، مسابقه را بری چند لحظه‌ای متوقف نمود تا پزشکان خونریزی بینی لکو را درمان نمایند. اما در ادامه، این لکوی بلندپروز بود که با ضربه دیگر نتوانست از جا بلند شود و بنابراین داور دست لکو را به عنوان فرد پیروز بالا بود.
دیدار فینال این رقابت‌ها بین مک دونالد و لکو که توانسته بود حریف رسخت خود را به زحمت حذف کند برگزار گردید. لکو که فایتری صبور، زیرک و شجاع نشان داده بود در مقابل فایتری قرار گرفت که احتیاط، آرامش و خونسردی فاکتورهای اصلی مبارزه او به‌شمار می‌آیند، هر چند این مسابقه برخلاف آنچه که انتظار می‌رفت از هیجان و جذابیت خیلی زیادی برخوردار نبود. هرکدام از ضربات لکو به یک لگد کوتاه ختم می‌شد اما مک دونال همه این ضربات را به آسانی و به آرامش خنثی می‌نمود. تا اینکه سرانجام فایتر کانادائی در حالی‌که دستانش را در مقبل صورش حرکت می‌داد و سرش به لرزش افتاده بود کم کم تعادل خود را از دست می‌داد در مقابل آخرین حمله لکو مقاومت خود را از دست داد و تسلیم گردید.
مک دونالد در مصاحبه با خبرنگاران گفت:" در اولین مسابقه دست راستم به شدت آسیب دید به طوری که تا شب مسابقه به شدت درد می‌کشیدم و دیگر نمی‌توانستم تحمل کنم. وقتی که در اولین مبارزه‌ام با ماستوف به او مشت زدم درد شدیدی را در آرنجم احساس کردم. می‌خواهم از همه دوستان و طرفدارانم عذارخواهی کنم زیرا نتوانستم آنطور که دلم می‌خواست مبارزه کنم. آنها در این مسابقات مک دونالد واقعی را ندیدند".
اما لکو نیز در مصاحبه با خبرنگاران: راه آسانی برای پیروزی پشت سر نگذاشتم. اما به اینجا آمده بودم تا شانس خودم را بری قهرمانی امتحان کنم و خوشحالم که هیچ چیزی از دست ندادم. امسال، سال من است و از بازگشت دوباره به k-۱ خیلی خوشحالم".
لکو برای رهیابی به جمع هشت فایتر برتر جهان که قرار است ماه سپتامبر آینده در اوزاکا با یکدیگر به رقابت بپردازند تنها باید با یک حریف دیگر مبارزه کند. این مسابقه به صورت تک حذفی برگزار می‌گردد و لکو شانس اول پیروزی در این رقابت محسوب می‌شود.
منبع : مجله‌رزم‌آور