یکشنبه, ۳۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 July, 2024
مجله ویستا

شیری: دوباره به تیم ملی برمی گردم


شیری: دوباره به تیم ملی برمی گردم
مجتبی شیری مدافع تیم پرسپولیس از انتقاداتی که این روزها علیه خط دفاعی این تیم می شود، اصلاً راضی نیست. او که به خاطر عملکرد نه چندان خوب خط دفاعی پرسپولیس در لیست تیم ملی برای بازی مقابل کره شمالی هم قرار نگرفت، تلاش می کند تا با بازیهای خوب خود دوباره به اردوی تیم ملی دعوت شود.
▪ این روزها خط دفاعی پرسپولیس عملکرد خوبی نداشته و خط دفاعی تیم انتقادات زیادی را متوجه خود دیده است.
ـ به هر حال در بازیهای اخیر مهاجمان حریف فرصتهای زیادی را به دست آوردند و همین مسأله باعث شد تا از عملکرد خط دفاعی پرسپولیس به شدت انتقاد شود. در بازی با استقلال این فرصتها تبدیل به گل نشد، اما ابومسلم از فرصتهایی که به دست آورد، استفاده کرد تا شکست سنگینی را متحمل بشویم، اما تمام تقصیرها را نباید به گردن خط دفاعی انداخت.
▪ اما قبول داری که به هیچ وجه عملکرد خوبی نداشته اید؟
ـ صد درصد همین طور است. وقتی مهاجمان حریف فرصتهای خوبی به دست می آورند، پس ما هم باید منطقی باشیم و قبول کنیم که خط دفاعی خوب کار نکرده است، اما به نظر من فقط در ایران است که همه فقط مدافعان را مقصر می دانند، در حالی که ما یک مجموعه هستیم و برای موفقیت تیم تلاش می کنیم. وقتی می بریم، همه در پیروزی تیم شریک هستند و وقتی می بازیم، همه در باخت تیم مقصرند.
▪ به نظر تو مشکل اصلی پرسپولیس کجاست؟
ـ من فکر می کنم ساختار دفاعی پرسپولیس مشکل دارد. در اینکه مدافعان وقتی تیم گل می خورد، مورد انتقاد قرار می گیرند، شکی نیست، اما باید قبول کنیم که ساختار دفاعی ما مشکل دارد.
▪ با حضور افشین پیروانی احساس می شد که پرسپولیس باید خط دفاعی مستحکمی داشته باشد.
ـ آقای پیروانی خیلی تلاش می کند و تمام تجربه اش را به کار گرفته تا این مشکل به وجود نیاید، اما نمی دانم چرا باز هم این همه فرصت به مهاجمان حریف می دهیم. خود من همیشه از تجربیات آقای پیروانی استفاده کرده و می کنم تا هم به پرسپولیس کمک کنم و هم باعث پیشرفتم در فوتبال بشود.
▪ تنها ملی پوش خط دفاعی پرسپولیس تو بودی که به خاطر همین عملکرد ضعیف به تیم ملی دعوت نشدی. یعنی تو بیشتر از بقیه ضرر کرده ای. درست است؟
ـ به نظر من پرسپولیس بیشتر از همه ضرر کرده است، چون پرسپولیس بزرگتر از همه ماست و وقتی تیم امتیاز می دهد، پرسپولیس و هوادارانش بیشتر از همه ضربه می خورند. در مورد تیم ملی باید بگویم که تابع نظر کادر فنی هستم و تمام تلاشم را به کار می گیرم تا با عملکرد خوبم در بازیهای آینده دوباره به اردوی تیم ملی دعوت شوم. به هر حال من هنوز فرصت زیاد دارم و می توانم جبران کنم.
▪ بازی پرسپولیس مقابل فولاد خوزستان را چطور پیش بینی می کنی؟
ـ بدون شک بازی خیلی سختی داریم. تیم های خوزستانی همیشه خوب و تاکتیکی فوتبال بازی می کنند، ضمن اینکه هواداران زیادی هم دارند که در خانه خود کار را برای ما سخت تر می کند. در هر صورت کار بسیار سختی را در اهواز پیش رو داریم.
▪ یعنی امیدی برای کسب پیروزی در این دیدار ندارید؟
ـ پرسپولیس چه در خانه و چه خارج از خانه تحت هر شرایطی برای پیروزی و به دست آوردن سه امتیاز به میدان می رود. در این بازی هم شک نکنید که ما برای برد به زمین می رویم. درست است که ما در خانه حریف که هواداران زیادی هم دارد به میدان می رویم، اما پرسپولیس تیم بزرگی است و چون به دنبال کسب قهرمانی هستیم، باید در هر بازی چه بازی خانگی و چه خارج از خانه به دنبال کسب سه امتیاز بازی باشیم.
نورا مهدوی
منبع : روزنامه قدس