سه شنبه, ۱ خرداد, ۱۴۰۳ / 21 May, 2024
مجله ویستا

مک‌لین تاک! - Mclintock!


مک‌لین تاک! - Mclintock!
هنرپیشگان : جان وین، مارین اوهارا، ایوون د کارلو، پاتریک وین، استفانی پاروز، جک کروشن، ادگار بوکانان، بروس کابوت، پری لوپز واستراتر مارتین.
آهنگساز(موسیقی متن) : فرانک د وول.
فیلمبردار : ویلیام هـ. کلوتیر.
محصول : مایکل وین
کارگردان : اندرو و مک‌لاگلن
فیلمنامه‌نویس : جیمز ادوارد گرانت.
سال تولید : ۱۹۶۳
کشور تولیدکننده : آمریکا
نوع فیلم : رنگی، ۱۲۶ دقیقه.


"جرج واشینگتن مک‌لین‌تاک" (جان وین)، سلطان گله‌داری و مالک بخش عمده‌ای از شهری که به‌نام خود او خوانده می‌شود، او عهده اداره همسرش، "کاترین" (اوهارا) برنیامده است. "کاترین" دو سال پیش "جرج" را ترک کرده و حالا بازگشته تا به طور رسمی طلاق بگیرد و دختر هفده‌ساله‌اش، "بکی" (پاورز)، را همراه خود ببرد. با این همه، وقتی "کاترین" متوجه علاقه "جرج" به زن بیوه‌ای به‌نام "لوئیز وارن" (د کارلو) می‌شود، حسادت می‌کند. از طرف دیگر، پسر "لوئیز"، "دولین" (پاتریک وین) به "بکی" علاقه‌مند است. در همین بین سرخ‌پوستان کومانچی که دولت آنمان رادر منطقه‌ی اسکان داده، می‌گریزند تا سرزمین‌های‌شان را بازپس گیرند. "کاترین" نیز که از علاقه "جرج" به "لوئیز" مطمئن شده، شهر را ترک می‌کند. "جرج" که از خطر حمله سرخ‌پوستان با خبر شده به‌دنبال "کاترین" به راه می‌افتد...
٭ این وسترن نوستالژیک، به کارگردانی پسر ویکتور مک‌لاگلن (بازیگر محبوب جان فورد) و با حضور چهار عضو خانواده وین، ادایدین و ستایشی است سرگرم‌کننده و صمیمی از نوع وسترن؛ با تأثیرپذیری آشکار از آثار استاد فورد (به‌خصوص مرد آرام، ۱۹۵۲).