دوشنبه, ۴ تیر, ۱۴۰۳ / 24 June, 2024
مجله ویستا

۳۱ ژانویه ـ شام سیاسی نماینده جمهوری اسلامی با چند عضو کنگره آمریکا در جریان اختلاف نظر دو جناح حکومتی در تهران بر سر انتخابات


سناتور جمهوریخواه ایالت پنسیلوانیا ، ارلن سپکترArlen Specter سی ام ژانویه تایید کرد که مقامات مربوط در وزارت امور خارجه آمریکا با دیدار تنی چند از کارمندان ستادی کنگره ( نه سناتور ها و نمایندگان مجلس) از تهران مخالفتی ندارند و گفته اند که مبادله دیدار افراد میان ایران و آمریکا منعی نداشته است.
موضوع این دیدار در یک ضیافت شام با حضور محمد جواد ظریف( رئیس هیات نمایندگی جمهوری اسلامی در مقر سازمان ملل) مطرح شده بود. در این ضیافت چند عضو کنگره آمریکا از حزب حاکم ( جمهوریخواه ) از جمله «باب نیBob Ney ( نماینده مجلس از اهایو)» که پیش از انقلاب، آموزشگر زبان انگیسی در ایران بود و سناتور سپکتر حضور داشتند.
این ضیافت شام ، از آن لحاظ که در اوج اختلاف نظر دو جناح حکومتی ایران بر سر انتخابات صورت گرفت یک شام سیاسی تلقی شده و از مطالب روزنامه های ایران چنین بر می آید که از این ضیافت در تهران از سوی جناحها بهره برداری منفی و مثبت شده است و سرانجام هم وزارت امور خارجه ایران با این دیدار روی خوش نشان نداده است.
منبع : تاریخ ایران و جهان در این روز