دوشنبه, ۴ تیر, ۱۴۰۳ / 24 June, 2024
مجله ویستا

خطاهای ۱۱گانه ((ویژه بانوان ودختر خانوما))


خطاهای ۱۱گانه ((ویژه بانوان ودختر خانوما))
اگرچه بیشتر خانمها آرایش کردن را بلدند و اغلب اوقات، آرایش را خودشان انجام میدهند اما به هر حال در روش آرایش، اشتباه میکنند. هم اشتباهات و هم توصیه ها را بخوانید.
رنگها و جعبه های بزرگ و کوچک با بستهبندیهای جالب در فروشگاههای عرضه لوازم آرایشی بهداشتی، این محصولات را به یکی از پرفروش ترین کالاها تبدیل کرده است. آرایش کردن راهی برای زیباتر شدن است و راه و روش خاص خودش را دارد تا به زیبایی طبیعی چهره لطمه ای وارد نسازد.
۱) خطای انتخاب
اگر میل دارید یکی از لوازم آرایشی راخریداری کنید، به دنبال مارکهای جدید و ناشناخته نباشید بلکه بهترین روش که دردسرهای کمتری نیز دارد این است که مارکها و انواعی را انتخاب کنید که دیگران آنها را امتحان کرده اند و از آن محصولات راضی بوده اند. حتما قبل از استفاده از این محصولات آن را روی بخش کوچکی از پوستتان امتحان کنید تا به آن آلرژی نداشته باشید.
۲) خطای سفر
بسیاری از بانوان لوازم آرایشی و بهداشتی را که در منزل استفاده میکنند، همراه خود در کیف دستی به خارج از منزل و یا حتی مسافرت میبرند ولی بهترین کار این است که شما لوازم خود را دو دسته کنید. بخشی از وسایل را که جعبه های بزرگتری دارند مثل سایه های ۲۴ تایی یا ۳۶ تایی، شیشه های عطر بزرگ، موس، ژل و ... را برای استفاده در منزل قرار دهید و کیف کوچکی با لوازم ابتدایی برای بردن به خارج از منزل تدارک ببینید.
۳) خطای روز
لوازم و مواد آرایشی را برای روز استفاده کنید که دوام کافی روی پوستتان داشته باشند و شما مجبور نشوید دایما آنها را تجدید کنید. فراموش نکنید که آرایش روز باید بسیار سبک و کمرنگ باشد، در غیر این صورت به شکل عروسکهای نمایشی در خواهید آمد. برای پشت چشم از سایه های روشن و محو استفاده کنید. رژلبهای کمرنگ برای روز بهترین و طبیعی ترین جلوه را به چهره شما میبخشند. ریملهای ضد آب و رژلبهای مات بهترین دوام را در آرایش شما خواهند داشت.
۴) خطای تعریق
برای حل مشکل پوستهایی که عرق میکنند. باید از مواد و محصولات ضد عرق که حاوی درصد بیشتری از نمکهای آلومینیم هستند، استفاده کرد. میتوان از این محصولات به ویژه برای پوشاندن گردن استفاده کرد.
۵) خطای لوسیون
شما میتوانید برای شستشو و مراقبت از پوستتان از لوسیونهایی با PH ۵/۵ استفاده کنید. این لوسیونها برای پوستهای خشک و حساس بهترین جواب را میدهند. لوسیونهایی که دارای ترکیب شیمیایی پنتانتریول هستند، برای برداشتن و جذب باکتریهایی که موجب جوشهای پوستی و سایر ضایعات پوستی میشوند، مناسب اند. اگر پوست شما دچار خارش شده است، لوسیونهایی را برگزینید که حاوی ترکیب شیمیایی پولیدکانول باشند.
۶) خطای دئودورانت
در صورتی که به تازگی اصلاح و از تیغ استفاده کردهاید یا پوستی بسیار حساس دارید، باید در انتخاب دئودورانت مناسب دقت کنید. بهترین دئودورانت برای شما دئودورانتی است که بدون الکل باشد یا حداقل مقدار بسیار اندکی الکل در ترکیب شیمیایی آن به کار رفته باشد، در این غیر این صورت دچار خارش و حساسیت خواهید شد.
۷) خطای رنگ
یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بانوان در آرایش میکنند، انتخاب فوندیشن نامناسب برای پوستشان است، به همین علت، صورت بعضیها بسیار طبیعی و شاداب به نظر می آید و برخی دیگر از خانمها مثل این است که یک ماسک بر چهره شان زده اند. به طور کلی رنگ پوست بیشتر بانوان یک ته زمینه زردرنگ دارد و این ته رنگ پوست در بانوان آسیایی، آمریکای لاتین و برخی از مناطق آفریقا دیده میشود. بنابراین برای اینکه پوستشان طبیعی تر به نظر بیاید، باید فوندیشنی را انتخاب کنند که یک ته رنگ زرد داشته باشد. بیشتر فوندیشنهای موجود در بازار، ته رنگ نارنجی یا صورتی رنگ دارند. به همین دلیل بانوانی که این رنگ فوندیشنها را استفاده میکنند، صورتی مصنوعی پیدا میکنند.
۸) خطای شستشو
پوست، پیش زمینه یک آرایش است و شادابی و سلامت پوست اولین شاخص یک چهره زیبا است. برای اینکه لوازم و مواد آرایشی بهتر روی صورت شما بنشینند، پوست شما باید سالم و صاف و بدون چین و چروک و جوش باشد. در پایان هر روز صورتتان را با صابون ملایم و آب ولرم بشویید. غذاهای چرب و سرخ کردنی، سلامت پوست شما را تهدید میکنند.
۹) خطای تثبیت
مشکل بسیاری از بانوان این است که پوست بسیار چربی دارند و لحظاتی پس از اینکه آرایش چهره شان تمام شد، مواد آرایشی روی پوست آنها راه میافتد. راه حل این مشکل، استفاده از یک پودر سبک روی کل آرایش صورت است که آرایش را در محل خود تثبیت میکند. اگر شما به ویژه در مناطقی که آب و هوا گرم است زندگی میکنید یا مجبورید در یک مهمانی یا عروسی در هوای گرم ساعاتی را بگذرانید، لازم است حتما آرایش را با پودر، روی پوستتان تثبیت کنید.
۱۰) خطای تقارن
اگر لبهای شما شکل متقارن ندارد، به آسانی میتوانید با استفاده از رژ لب این مشکل را حل کنید. فقط کافی است رژ لبهایی را انتخاب کنید که رنگ روشنتر و براقتری داشته باشند چون در این صورت، شما با استفاده از آرایش اصلاحی، نقایص صورتتان را پنهان کرده اید. این رژلبها، لبهای شما را پرتر نشان میدهند. برای اینکه دندانهایتان را رنگی نکند، انگشتان را در در دهانتان قرار دهید و در همین حالت لبهایتان را روی هم بگذارید، رنگ اضافی رژ لب به انگشتان خواهد چسبید. برای اینکه لبهایتان خشک و ترک خورده به نظر نرسند، میتوانید پیش از استفاده از رژ لب، مقداری ویتامین E روی لبتان بمالید. اگر سنتان بالای ۴۰ است، از رژ لبهای مات استفاده نکنید بلکه به جای آن رژ لبهای براق را همراه خط لب به کار ببرید تا افتادگی و جمع شدگی لبهایتان کمتر به نظر بیاید. برای پاک کردن لک رژ لب از روی لباستان، از گلیسیرین استفاده کنید و سپس لباستان را بشویید. برای اینکه لبهایتان را با استفاده از خط لب، آرایش کنید، باید ابتدا رژ لب و پس از آن، خط لب را دور لبهایتان بکشید. هیچگاه از رژ لب و خط لبی که با هم تفاوت رنگ زیادی دارند، استفاده نکنید چون جلوه زیبایی نخواهد داشت.
۱۱) خطای فرچه
نخستین اشتباه رایج برای استفاده از رژگونه استفاده از رنگهای تند است. فراموش نکنید که همیشه یک ته رنگ، زیباتر و طبیعی تر جلوه میکند. رژگونه را در امتداد استخوان گونه تان به کار ببرید. محل شروع آن باید خط رویش مو در کنار گوشتان باشد. برای اینکه گونه هایتان برجسته تر به نظر بیایند، باید از یک پودر روشن در زیر استخوان گونه تان استفاده کنید. رنگی را برای رژگونه انتخاب کنید که ته رنگ قرمز زیادی نداشته باشد چون در این صورت، چهره شما بسیار آفتاب سوخته به نظر خواهد رسید. قبل از استفاده از فرچه مخصوص رژگونه، آن را حتما تمیز کنید و اضافات رژگونه را از لابه لای موهای آن بتکانید. برای پخش رژگونه، روی استخوان گونه، از حرکتهای نیمه هلالی فرچه روی استخوان گونه استفاده کنید. فراموش نکنید که شما نباید رژگونه را تا نزدیکی پرههای بینی پخش کنید. برای آرایش روز از مقدار بسیار کمی رژگونه استفاده کنید چون چربی روی پوست شما رنگ را به خود گرفته و آن را شدیدتر نشان میدهد.
منبع : شهر الکترونیک یزد