دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت, ۱۴۰۳ / 20 May, 2024
مجله ویستا

تمرین در زیر باران جاسوس در اردوی ایران


تمرین در زیر باران جاسوس در اردوی ایران
رقابت های جام ملت های فوتبال آسیا در حالی وارد سومین روز خود شده است كه مسئولان برگزاری مسابقه ها مدعی هستند با توجه به دسترسی هواداران به پخش تلویزیونی این بازی ها ركورد تازه ای از نظر شمار بینندگان تلویزیونی به ثبت خواهد رسید. خبرگزاری فرانسه از بانكوك گزارش داد تمامی ۳۲ مسابقه جام ملت ها از طریق ماهواره pan-asian، شبكه های كابلی و زمینی پخش می شود، حتی مردم كشور جنگ زده عراق نیز می توانند بازی ها را به طور زنده تماشا كنند.
رئیس «ورلد اسپورت گروپ» شریك تجاری كنفدراسیون فوتبال آسیا نیز خاطرنشان كرد برای نخستین بار این مسابقه ها روی گوشی تلفن همراه نیز قابل دریافت است. مشتركین این تلفن ها می توانند صحنه های برگزیده بازی ها را روی گوشی های خود دریافت كنند.
در حالی كه برگزاركنندگان جام ملت های آسیا از شرایط موجود راضی هستند و حتی بن همام، رئیس AFC دیگر اضطراب گذشته را نسبت به انجام مسابقه ها در ۴ كشور مختلف ندارد، نمایندگان ایران از پراكندگی تورنمنت معترض هستند. مقام های ایرانی حتی روز گذشته نسبت به این موضوع واكنش تندی نشان دادند و اعتراض خود را به گوش سران كنفدراسیون فوتبال آسیا رساندند. ناصر ابراهیمی یكی از مربیان تیم ملی هم در این باره گفت: تیم ها مجبورند مسافت زیادی را طی كنند اما اگر یك كشور میزبان بود وضع فرق می كرد. ما اگر صدرنشین شدیم در مالزی به كارمان ادامه می دهیم ولی در صورت دوم شدن باید به جاكارتا و هانوی سفر كرده و در صورت صعود به فینال رقابت ها مجدداً به جاكارتا باز گردیم.
اعضای تیم ملی كه ظاهراً با هوای شرجی و دم كرده كوالالامپور كنار آمده اند تمرینات آماده سازی خود را همچنان پی می گیرند. مهدی مناجاتی دیروز خاطرنشان كرد: ما از تأثیر منفی شرایط آب و هوایی روی بازیكنان ترس داشتیم ولی این چنین نشد و بازیكنان بسیار شاداب هستند. با تصمیم كادر فنی تیم كشورمان از امروز جلسات تنظیم انرژی روانی در هتل ملی پوشان شروع می شود و تا پایان رقابت ها ادامه پیدا خواهد كرد. دكتر عباس منتظری، روانشناس تیم دست نوشته هایی تهیه كرده و به بازیكنان داده تا آن را روی آیینه اتاق خود قرار دهند و مطالعه كنند. منتظری روز گذشته با مهدی مهدوی كیا، كاپیتان تیم ملی جلسه ویژه ای تشكیل داد و از پذیرش جلسات روانشناسی توسط بازیكنان اطمینان پیدا كرد. وی گفت: همه آنهایی كه در اطراف تیم ملی هستند شهادت می دهند تیم به انسجام لازم رسیده است و هدفمان این است كه روحیه گروهی بودن را در تیم به طور كامل جا انداخته و كاری كنیم كه بازیكنان بیش از گذشته با یكدیگر یكدل و متحد شوند.
در حالی كه تنها دو روز با نخستین مسابقه كشورمان در جام ملت ها فرصت باقی است شنیده شد نام سه بازیكن از جمع ۲۶ نفره اعزامی به كوالالامپور خط خورده است. كیانوش رحمتی، مرتضی اسدی و محمد نوری بازیكنانی هستند كه در بازی با ازبكستان جایی ندارند. بدین ترتیب گمانه زنی ها درباره نفرات خط خورده پایان یافت.
مهدی مهدوی كیا سرگروه تیم ملی كه بیشتر از بقیه مورد توجه قرار گرفته است در جمع خبرنگاران داخلی و خارجی تأكید كرد تیم ایران از ضربات پنالتی مقابل چین در سال ۲۰۰۴ درس عبرت گرفته و این بار آماده است برای چهارمین بار جام را بالای سر برد.
وی افزود: ما تیم بسیار خوبی داریم حتی از تیم دوره قبل نیز قوی تر شده ایم و هدفمان این است كه اشتباهات دوره پیش را تكرار نكنیم. بازیكنان با تجربه و جوانی در تیم حضور دارند كه مكمل های خوبی برای یكدیگر هستند بویژه این كه به خاطر حضور لژیونرهای اروپایی تیم از تجربه بالایی برخوردار است. مطمئن باشید هیچ تیمی حتی مالزی را هم دست كم نمی گیریم.
روز گذشته شبكه تلویزیونی ART در گزارش ویژه خود از تیم ایران، امیر قلعه نویی سرمربی تیم كشورمان را محكوم به پیروزی دانست. مفسر ورزشی این شبكه معتبر گفت كه تمامی افكار عمومی و كارشناسان ایران از مربی جوان تیم كشورشان انتظار قهرمانی دارند. این انتظار با توجه به داشتن مهره های مؤثری كه هر لحظه می توانند برای هر تیمی تعیین كننده باشند به واقعیت نزدیك است.
● نگرانی از بارندگی
بارش شدید باران در كوالالامپور نگرانی هایی را به وجود آورد. این بارش ها كه از صبح شروع شده بود حتی شایعه لغو تمرین را به وجود آورد اما كادر فنی تصمیم گرفت تمرینات را در زمین چمن ورزشگاه سنایان شهر كوالالامپور پی گیرد. نكته جالب دیگر پیرامون تمرینات تیم ملی اخراج یك جاسوس ازبك از تمرینات بود كه خود را خبرنگار معرفی كرده بود. ازبك ها كه شناخت زیادی از طرح های تاكتیكی تیم ایران ندارند به ترفندهای زیادی چنگ انداخته اند و آنها حتی سایت های معروف فارسی زبان را شناسایی كرده اند تا از این طریق اطلاعات كسب كنند.
منبع : روزنامه ایران