سه شنبه, ۵ تیر, ۱۴۰۳ / 25 June, 2024
مجله ویستا

امکانات کم یا زیاد


امکانات کم یا زیاد
انسان‌ها مثبت و موفق همیشه درباره راه‌حل‌ها فکر می‌کنند ولی انسان‌های ناموفق در مورد مشکلات. شما جزء کدام گروه هستید؟ ”برایان تریسی“
بیائید از همه امکاناتی که دور و برمون هست، برای حل مشکلات و رسیدن به اهدافمون به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم و آنها را دست کم نگیریم. اگر فکر می‌کنید امکانات کمی دارید، این ماجرای واقعی را بخوانید و ببینید که تبحر و اعتمادبه‌نفس بالا چقدر در رسیدن به هدف مهمه.
در سال ۱۹۶۱ در قطب شمال و در ناحیه‌ای به نام ”نوولازاروسکایا“ دوازده کارشناس هواشناسی اقامت داشتند. بین این افراد دکتری به نام ”لئونید روکوزو“ وجود داشت که پزشک هیئت علمی بود و خودش به‌طور ناگهانی به آپاندیست مبتلا شد و نیاز بود که هر چه زودتر تحت عمل جراحی قرار گیرد. دکتر برای حفظ جانش تصمیم گرفت خودش آپاندیس خود را بردارد و با شهامت به این کار اقدام کرد و پس از جراحی محل زخم را بخیه زد“.
هرکدام از ما راجع به امکاات خودمون چه‌طور قضاوت می‌کنیم؟ یادمون باشه که ما در عصر ”ارتباطات“ زندگی می‌کنیم و خیلی سریع‌تر می‌تونیم به اهدافمون برسیم. پس بیائید چون غواصانی که به اعماق اقیانوس‌ها می‌روند موانع را بشکافیم و با عبور از اونها خودمون رو به عمق دریای زندگی برسونیم، تا در آنجا سنگ‌های درخشانی رو ببینیم که در ساحل نبودند و ما در پی اونها بودیم. موفقیت برای من و تو و همه آدما حالا که در قرن بیست و یکم هستیم به یقین امری بدیهی است. بیائید پس از خواستن حقیقی و توانستن، خوشه‌چین میوه مراد خود باشیم و با لذت بردن از قدرت اراده خویش که به موازاتش کمک‌ خدای مهربان وجود داره، در فواصل زمانی نه چندان دور شاهد آرزوهای تحقق‌یافته خود بوده و این برکات شیرین رو چون جوایزی شادی‌بخش که لایق یک انسان مثبت‌اندیش و کوشا است، به خودمون تقدیم کنیم.

پروین پایدار
منبع : مجله موفقیت