چهارشنبه, ۳۰ خرداد, ۱۴۰۳ / 19 June, 2024
مجله ویستا

آنچه در پرسپولیس می گذرد


آنچه در پرسپولیس می گذرد
مدت زیادی از تشکیل هیأت مدیره جدید پرسپولیس و مشخص شدن مدیرعامل جدید این تیم نمی‌گذرد، آن روزها از این موضوع بسیار خوشحال بودیم که برای اولین بار پس از سال‌ها به نظر می‌‌آید سرخپوشان تهرانی از روزهای قبل از آغاز فصل نقل و انتقالات با سامان یافتن و شکل گرفتن درست مدیریت می‌توانند در راه بستن تیم و آماده شدن بدون دغدغه عمل کنند و این هیأت مدیره با شعارهایی که دارد، همان چیزی است که پرسپولیس بزرگ ایران گم کرده بود و جای خالی آن احساس می‌شد.
حتی آنقدر به‌روزهای خوب پرسپولیس خوشبین بودیم که این تیم و مدیریت جدیدش را الگویی برای رقیب دیرینه آن یعنی استقلال می‌دانستیم و امیدوار بودیم آبی‌های پایتخت هم که در آن روزها وضعیت مناسبی نداشتند همچون پرسپولیس سریع‌تر کادر جدید مدیریت خود را بشناسند و شروع به جمع و جور کردن و بهبود بخشیدن این تیم دوست‌داشتنی کنند.
اما روزها همین‌طور در حال گذر بود و انتقادات زیادی به باشگاه استقلال وارد می‌شد که چرا این تیم و وضعیتش اصلاً مشخص نیست و کسی به فکر روزهایی که در حال از دست رفتن برای استقلال است، نیست.
این انتقادات آنقدر ادامه داشت و بر مسؤولان فشار وارد آورد تا سرانجام اعضای هیأت مدیره استقلال هم معرفی شدند و وضعیت مدیریت آبی‌پوشان پایتخت نیز پس از ماه‌ها مشخص شد.
اما باز هم این پرسپولیس بود که همه فکر می‌کردند از استقلال بسیار جلوتر است و این تیم زودتر شکل خواهد گرفت، اما اکنون پس از گذشت چند هفته از این موضوع و سپری شدن زمان زیادی از فصل نقل و انتقالات به‌خوبی شاهد این هستیم که تیمی که جلوتر است و موفق‌تر، تیمی نیست به جز استقلال که نه تنها زمان از دست رفته را جبران کرده بلکه جزو اولین تیم‌هایی است که با اکثر نفرات خود حال چه جدید و چه قدیمی به توافقات نهایی رسیده و به‌زودی تمرینات اصلی خود را نیز آغاز خواهد کرد.
حال آن انتقاداتی كه قبلاً بر استقلال وارد بود سر از پرسپولیس درآورده و شاهد آن هستیم كه مسوولانی كه با كلی تبلیغ و سر و صدا بر راس كار آمدند تاكنون عملكرد بسیار ضعیفی داشته‌اند و بعید نیست كه این عملكرد ضعیف در لیگ هفتم باعث افت فاحش پرسپولیس در لیگ شود و ساخته‌های فصل قبل نیز به باد برود.
پرسپولیس نه تنها در فصل نقل و انتقالات خوب عمل نكرد. بلكه تاكنون مهره‌‌هایی همچون حسین كعبی و مهرزاد معدنچی را هم از دست داده و با وضع موجود كه چندین و چند بازیكن دیگر این تیم نیز قراردادشان به پایان رسیده بعید است كه بتوانند جایگزین‌های مناسبی را برای آنها بیابند و حتی به خدمت بگیرند. استقلال فصل قبل دقیقا همین مسائل را در پیش داشت و با آنكه همه بر این باور بودند كه در جریان مسابقات این مشكلات رفع خواهد شد مشاهده كردیم كه نه تنها مشكلات حل نشد بلكه لحظه به لحظه بر میزان مشكلات این تیم افزوده شد و در نهایت همین مشكلات از موفقیت و اوج‌گیری دوباره آبی‌پوشان پایتخت جلوگیری كرد.
امسال هم به نظر می‌آید قرعه مشكلات به نام پرسپولیس رقم خورده و با وضع موجود روزهای خوبی را برای تیم پرطرفدار پرسپولیس شاهد نخواهیم بود و این در حالی است كه حتی درخصوص كادرفنی و سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس هم صحبت‌های ضد و نقیضی مطرح می‌شود و مشخص نیست كه سرنوشت این موضوع نیز چه خواهد بود.
پرسپولیس در فصل قبل هر مشکل و معضل و حتی کمبودی که داشت در تدارک تیم و به خدمت گرفتن بازیکنان بسیار خوب عمل کرد و کمتر کسی می‌تواند در این زمینه انتقادی به سرخپوشان وارد کند و به نظر می‌آید کادر مدیریتی جدید این تیم نخواهد توانست این کار را در فصل جدید و اولین فصل کاری خود تکرار کند، چرا که دیگر نه زمان مناسبی دارد و نه پول کافی برای این مهم و قطعاً حتی بازیکنانی که دل به این تیم بزرگ بسته‌اند به خاطر شرایط نامساعد آن حاضر‌ند با مبالغ کمتر کاملاً بدون دردسر در تیمی به مراتب کوچک‌تر از پرسپولیس توپ بزنند که قطعاً این نکته مثبتی برای پرسپولیس نخواهد بود.
به‌هر حال امیدواریم هیأت مدیره جدید پرسپولیس با توجه بیشتر به این مسائل قدری همت بیشتری به خرج دهد و سریع‌تر در راه برطرف کردن مشکلات گام بردارد تا بیش از این زمان را از دست ندهد.
وحید رجایی
منبع : روزنامه پاس جوان