جمعه, ۲ آبان, ۱۳۹۹ / 23 October, 2020
اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران
ابهام‌زدایی از مرمت برج تاریخی شاطرگنبد ساری
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / ساری / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / مرمت / میراث فرهنگی / بنای تاریخی
ابهام‌زدایی از مرمت برج تاریخی شاطرگنبد ساری
ساری – ایرنا - مرمت برج تاریخی شاطرگنبد ساری که طی روزهای اخیر مورد انتقاد برخی فعالان میراث فرهنگی و کارشناسان این حوزه قرار گرفته بود به گفته معاون میارث فرهنگی مازندران بر اساس نقشه اصلی این بنای تاریخی و با استفاده از مصالح سازگار با بنا انجام شده است.
فصل جدید گردشگری دریایی در مازندران
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / دریای خزر / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / رامسر
فصل جدید گردشگری دریایی در مازندران
ساری – ایرنا – گردشگری دریایی مازندران با آغاز عملیات اجرایی نخستین اسکله تفریحات دریایی در رامسر به مناسبت هفته دولت پس از سال‌ها انتظار وارد فصل جدیدی از برنامه‌ریزی‌ها شد.
تاب‌آوری تأسیسات گردشگری مازندران در دوران کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / ویروس کرونا / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / ایرانگردی / نوروز ۹۹ و تعطیلی مراکز اقامتی و گردشگری
تاب‌آوری تأسیسات گردشگری مازندران در دوران کرونا
ساری - ایرنا - معاون گردشگری مازندران گفت با وجود شرایط خاص و دشواری که برای صنعت گردشگری به دلیل شیوع ویروس کرونا ایجاد شده، این زیرساخت‌ها همچنان طبق مصوبات قانونی عمل می‌کنند و هیچ نیرویی را هم برکنار نکردند.
۲۱ میراث‌فرهنگی ناملموس مازندران ثبت ملی شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / استانداری مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران
۲۱ میراث‌فرهنگی ناملموس مازندران ثبت ملی شد
ساری - ایرنا - وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ثبت ۲۱ میراث فرهنگی ناملموس مازندران را به استاندار ابلاغ کرد که نام سه تن از استادان موسیقی استان در آن به چشم می‌خورد.
توسعه گردشگری مازندران به اصلاح قوانین مرتبط نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / توسعه اقتصادی / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / ایرانگردی
توسعه گردشگری مازندران به اصلاح قوانین مرتبط نیاز دارد
ساری - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران با تأکید بر این که گردشگری یک صنعت فرابخشی است، از وجود برخی اشکالات قانونی پیش روی توسعه گردشگری انتقاد کرد و گفت : توسعه گردشگری مازندران به اصلاح قوانین مرتبط نیاز دارد.
مطالبه دهه نودی‌های آلاشت برای حفظ و احیای بافت سنتی
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / دفتر حفظ و احیای بناها و بافت‌های تاریخی / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / آلاشت / میراث فرهنگی
مطالبه دهه نودی‌های آلاشت برای حفظ و احیای بافت سنتی
ساری - ایرنا - تعدادی از کودکان اهل آلاشت، امروز پنجشنبه با گشت و گذاری در کوچه‌های قدیمی این شهر در حالی که کاغذنوشته‌هایی مبنی بر حفاظت از بافت سنتی این شهر کوهستانی مازندران به دست داشتند، خواستار توجه بیشتر مسئولان شهر و اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان به حفظ و احیاء بافت سنتی شهرشان شدند.
منظره خواهی ، انتظار حقوقی جدید غیربومیان در مازندران
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / استانداری مازندران / سرخرود / مازندران / محمودآباد / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / ویلاسازی
منظره خواهی ، انتظار حقوقی جدید غیربومیان در مازندران
ساری - ایرنا - درخواست منظره دریا یا جنگل و حق دسترسی به حاشیه رودخانه یا محدوده‌های چشم‌نواز توسط غیربومیان صاحبخانه در مازندران این روزها به یکی از موضوعات داغ در مناطق مختلف این استان بویژه شهرهای ساحلی تبدیل شده و انتظار می‌رود در آینده گسترش یافته و تبدیل به معضل جدی شود.
فرصت‌ توسعه گردشگری روی باند جدید فرودگاه رامسر
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / رامسر / جهانگردی / مسقط / توسعه فرودگاه رامسر سکوی پرتاب برای رونق گردشگری مازندران
فرصت‌ توسعه گردشگری روی باند جدید فرودگاه رامسر
ساری – ایرنا - بهره‌برداری از باند جدید فرودگاه رامسر با توجه به میل زیاد گردشگران عرب برای حضور در مازندران و همچنین انتخاب این استان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۲۲، می‌تواند آغازی بر محقق شدن رویای پروازهای مستقیم به مازندران از کشورهای همسایه باشد.
فعالیت دفاتر سیاحتی و جهانگردی در مازندران از سر گرفته شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۲ / ویروس کرونا / مسافرت / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران
فعالیت دفاتر سیاحتی و جهانگردی در مازندران از سر گرفته شد
ساری - ایرنا - اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از آغاز به کار دفاتر و شرکت‌های سیاحتی و جهانگردی استان خبر داد.
خانه نیما در یوش از سیلاب در امان ماند
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / شعر / نیما یوشیج / ادبیات
خانه نیما در یوش از سیلاب در امان ماند
ساری - ایرنا - بر اساس گزارش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی مازندران سیلابی که سه‌شنبه شب بخش‌هایی از روستای " یوش " زادگاه نیما یوشیج را در نوردید ، به خانه پدر شعر نو خسارتی نزد.
پروتکل سفر هوشمند در مازندران تدوین شد
۱۳۹۹/۰۲/۲۷ / ویروس کرونا / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
پروتکل سفر هوشمند در مازندران تدوین شد
ساری - ایرنا - معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران گفت که پروتکل‌ بهداشتی برای گردشگری و سفر هوشمند در مازندران جهت مقابله با ویروس کرونا تدوین شده است.
باز شدن روزنه‌های امید برای احیاء و رونق چشمه سورت
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / باداب سورت / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / ایرانگردی / سرمایه گذاری
باز شدن روزنه‌های امید برای احیاء و رونق چشمه سورت
ساری - ایرنا - مشخص شدن سرمایه‌گذار بهره‌برداری و احیاء چشمه کم‌نظیر باداب سورت در عین حال که امیدواری‌ها را برای بهبود وضعیت این جاذبه خاص طبیعی بیشتر کرده، حاشیه‌هایی را هم بین برخی مخالفان به وجود آورده که ممکن است روند احیا و بهسازی این چشمه توسط سرمایه‌گذار را با چالش مواجه کند.
کرونا ؛ آتش زیرخاکستر در شهرهای گردشگرپذیر مازندران
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / ویروس کرونا / محمودآباد / فریدونکنار / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / فاصله گذاری اجتماعی / بابلسر / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
کرونا ؛ آتش زیرخاکستر در شهرهای گردشگرپذیر مازندران
ساری - ایرنا - کاهش محدودیت‌های تردد بین استانی و افزایش حضور مسافران در شهرهای ساحلی و گردشگرپذیر مازندران منجر به افزایش نگرانی مسئولان و مردم این مناطق در باره احتمال افزایشی شدن دوباره شیوع بیماری کرونا شده است.
هشدار میراث فرهنگی به مسافران نوروزی برای ترک مازندران
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / ویروس کرونا / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / پرونده | پیشنهادهایی برای پیشگیری از کرونا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
هشدار میراث فرهنگی به مسافران نوروزی برای ترک مازندران
ساری - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از تمامی مسافرانی که در این استان به سر می‌برند خواست تا هر چه زودتر بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا مازندران را ترک کنند و هشدار داد : میراث هیچ مسئولیتی در قبال ماندن مسافر در مازندران و تبعات بعدی آن ندارد.
پشت پرده یک مصوبه برای پذیرش مسافر در هتل‌های مازندران
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / کمیته کشوری کرونا / سهم_من_در_مهارکرونا / استانداری مازندران / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
پشت پرده یک مصوبه برای پذیرش مسافر در هتل‌های مازندران
ساری - ایرنا - انتشار تصویری از یک نامه رسمی درباره مجاز بودن هتل‌های مازندران برای پذیرش مسافران با ۳۰ درصد ظرفیت طی ۲۴ ساعت گذشته ابهامات زیادی بین مردم و بویژه کاربران فضای مجازی در استان ایجاد کرده است ، مصوبه‌ای که به اعتقاد بسیاری در تضاد با مجموعه مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا بوده و نوعی سردرگمی را به جامعه تزریق کرده است.
بازگشت صنایع دستی مازندران به اصالت در سایه رونق تولید
۱۳۹۹/۰۱/۰۶ / رونق تولید / جهش تولید / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / میراث فرهنگی / مهمترین رویدادهای استانها در سالی که گذشت
بازگشت صنایع دستی مازندران به اصالت در سایه رونق تولید
ساری - ایرنا - صنایع دستی مازندران در سال ۹۸ که سال " رونق تولید " نامیده شد ، تحولات مهمی را پشت سر گذاشت که یکی از مهم‌ترین آنها فراهم شدن زمینه و ایجاد انگیزه برای جوانان جهت ورود به کسب و کار آبا و اجدایشان در بزنگاه سقوط اصالت دست ساخته‌های بومی استان در ورطه فراموشی بود.
میراث مازندران در سالی که گذشت
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / مهمترین رویدادهای استانها در سالی که گذشت
میراث مازندران در سالی که گذشت
ساری - ایرنا - میراث فرهنگی و گردشگری مازندران در سال ۹۸ رویدادهای مختلفی را پشت سر گذاشت که در این میان نباید خسارت سیل بر مجموعه گردشگری و اثار تاریخی استان را نادیده گرفت.
فعالیت پنهان خانه‌های استیجاری مازندران
۱۳۹۸/۱۲/۱۹ / نوشهر / کمیته کشوری کرونا / ویروس کرونا / تنکابن / استانداری مازندران / مازندران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / بابلسر / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
فعالیت پنهان خانه‌های استیجاری مازندران
ساری - ایرنا - ممنوعیت ارائه خدمات به مسافران مازندران و اجاره دادن خانه‌های شخصی با این که به طور رسمی از سوی مسئولان اعلام شده و به نوعی یک قانون محسوب می‌شود، هنوز مورد توجه برخی مالکان و فعالان بازار املاک قرار نگرفته است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۷ / ساری / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران
اعتبارات ناکافی ؛ غصه هرساله ستاد خدمات سفر مازندران
ساری - ایرنا - ناهمخوانی میان خدماتی که مازندران در سطح ملی به گردشگران ارائه می‌دهد با اعتباراتی که به این استان تعلق می‎گیرد، همه ساله در فصول گردشگری بویژه تعطیلات نوروزی به قصه محافل و غصه دستگاه‌های اجرایی می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / تخریب بنای تاریخی / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران / بابل
پایگاه مشروطه خواهی بابل در آستانه فروپاشی
ساری - ایرنا - خانه تاریخی شیخ کبیر در بابل که اولین پایگاه مشروطه خواهی این شهرستان محسوب می‌شود در آستانه فروپاشی است و مسئولان میراث فرهنگی هم نبود اعتبار لازم را علت رهاشدگی این بنای نامی عرصه سیاست می‌دانند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / صنایع دستی / گردشگران / اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران
قیمت‌پرانی به جای نرخ‌گذاری صنایع‌دستی در مازندران
ساری - ایرنا - صنایع دستی مازندران که باید به عنوان پایه و رکنی مهم در صنعت گردشگری استان نقش آفرینی کند، به خاطر مشکلاتی چون قیمت گذاری‌های شخصی و بی‌پایه هنوز به جایگاه واقعی درآمدزایی دست نیافته است.
۱۳۹۸/۰۱/۰۷
بازدید بیش از ۲ هزار نفر از کارگاه صنایع دستی مازندران
ایزدی، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران، گفت: از ابتدای طرح نوروزی تاکنون بیش از ۲هزار نفر از کارگاه های صنایع دستی استان بازدید کردند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •