پنجشنبه, ۱۶ مرداد, ۱۳۹۹ / 6 August, 2020
نوروز
آجیل همچنان ارزان است و مناسب برای سلامتی
۵ ساعت قبل
آجیل همچنان ارزان است و مناسب برای سلامتی
از گذشته‌های خیلی دور محصولات خشکبار ایران که شامل مغزی جات و میوه‌های خشک ‌شده است، در سفره‌ها و گردهمایی‌های ایرانیان وجود داشته و دارد. این دانه‌های خوشمزه در اکثر مراسم‌های باستانی مانند نوروز و یلدا، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بودند. در زمان‌های قدیم محصولات خشکبار در ایران به شکل سنتی و بیشتر برای مصرف خانگی تولید و خشک می‌شد.
حضور مدیرعامل شرکت پست در ایرنا
۲۸ ساعت قبل / محمدرضا نوروزپور / شرکت ملی پست ایران / وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
حضور مدیرعامل شرکت پست در ایرنا
ایرنا - تهران - حسین نعمتی مدیرعامل شرکت ملی پست و معاون وزیر ارتباطات روز چهارشنبه (در آستانه روز خبرنگار) با «محمدرضا نوروزپور» مدیرعامل خبرگزاری ایرنا دیدار و از بخش های مختلف این خبرگزاری بازدید کرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی از خبرگزاری ایرنا بازدید کرد
۳۰ ساعت قبل / محمدرضا نوروزپور / سازمان هواشناسی کشور / سحر تاجبخش مسلمان / سازمان هواشناسی کشور
معاون وزیر راه و شهرسازی از خبرگزاری ایرنا بازدید کرد
تهران- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواشناسی کشور در آستانه روز خبرنگار با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران از بخش‌های مختلف آن بازدید کرد.
ایران به پنج هاب پستی مجهز شد
۳۱ ساعت قبل / ویروس کرونا / محمدرضا نوروزپور / تبریز / شرکت ملی پست ایران / حسین نعمتی / اصفهان / یاسوج
ایران به پنج هاب پستی مجهز شد
تهران - ایرنا- مدیرعامل شرکت ملی پست گفت: در گذشته ایران تنها یک هاب (قطب) پستی داشت، اما سه روز قبل چهار هاب جدید پستی در شهرهای مشهد، همدان، اصفهان و تبریز به ظرفیت شرکت ملی پست کشور اضافه شد که علاوه بر اشتغالزایی، سرعت و کیفیت ارسال محموله‌ها را نیز افزایش می‌دهد.
بازدید رئیس شرکت ملی پست ایران از خبرگزاری جمهوری اسلامی
۳۳ ساعت قبل / خبرگزاری جمهوری اسلامی / محمدرضا نوروزپور / شرکت ملی پست ایران / ارتباطات / حسین نعمتی
بازدید رئیس شرکت ملی پست ایران از خبرگزاری جمهوری اسلامی
تهران- ایرنا - معاون وزیر ارتباطات، امروز در آستانه روز خبرنگار ضمن حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی و بازدید از بخش‌های مختلف آن با مدیرعامل ایرنا گفت و گو کرد.
شب‌ عزل ‌در جماران | عزل آیت‌الله منتظری به روایت آیت‌الله خامنه‌ای، هاشمی‌رفسنجانی، امینی و امامی‌کاشانی
۳۴ ساعت قبل
شب‌ عزل ‌در جماران | عزل آیت‌الله منتظری به روایت آیت‌الله خامنه‌ای، هاشمی‌رفسنجانی، امینی و امامی‌کاشانی
هاشمی‌رفسنجانی هم درباره نظر امام راجع‌به عزل آیت‌الله منتظری و دلیل منتشر نشدن جواب امام به منتظری از رادیو در خطبه‌های نماز جمعه در پاییز سال ۷۶ گفت: در آن یکی‌، دو ماه جو هیجانی داشتیم و مطالبی ردوبدل می‌شد و در دل خودمان نگه می‌داشتیم تا نوروز سال ۶۸. دوم فروردین رفتیم خدمت امام. دیدیم صریح و قاطع می‌گویند این مسئله را باید حل کنید.
۴۳ ساعت قبل
مخالفان دستفروشی تورم را نمی‌بینند
 [سوگل دانائی]  دستفروشان می‌گویند حدود 3 هزار نفرشان قرار است از کار بیکار شوند. مدیریت شهری این‌بار کرونا را بهانه کرده. اطلاعیه زده و بنرهای زردرنگ اجرای طرح انضباط شهری را در سراسر محدوده خیابان ولیعصر(عج) تا چهارراه ولیعصر (عج) و خیابان فاطمی پخش کرده. علیرغم شعار «دستفروشی جرم نیست» که هفته‌های گذشته روی بنرهای اطراف مترو تئاترشهر نصب شده بود، دستفروشی در‌ سال کرونا به بهانه تجمع، جرم تلقی شد. اسم رمز این جمع‌آوری‌ها، این‌بار ساماندهی بود. اسمی که با نام مصوبه شورای شهر تهران درباره دستفروشان، مشترک است اما ماهیتش متفاوت. تجربه جمع‌آوری و ممنوعیت کار دستفروشی اما محدود به امسال نیست.‌ سال گذشته نیز شورای تأمین استان تهران …
۴۳ ساعت قبل
کارگردان‌های کارنابلد
[نیره خادمی] از ساخت نخستین انیمیشن ایرانی که تنها 13  ثانیه بود، 63 ‌سال گذشته، اثری به نام ملانصرالدین که اسفندیار احمدیه، انیماتور و نقاش ایرانی، آن را در‌ سال 1336 ساخته بود. حالا انیمیشن‌های بلند سینمایی هم در ایران ساخته می‌شود، از 70 تا 100 دقیقه و برخی مثل آخرین داستان، شاهزاده روم، فیلشاه و تهران۱۵۰۰ اکران‌ها و موفقیت‌های محدود داخلی یا بین‌المللی به دست آورده‌اند اما هنوز به جایگاه قابل قبولی نرسیده‌اند. بهرام عظیمی، کارگردان انیمیشن، فیلمنامه‌نویسی که سال‌ها برای تلویزیون انیمیشن‌های کوتاه ساخته است هم اگر چه نگاه مثبتی به انیمیشن‌های کوتاه ایرانی دارد اما معتقد است در ساخت انیمیشن‌های بلند داستانی هنوز جای …
گفتمان سازی با کمک خبرنگاران محقق می‌شود
۲ روز قبل / محمدرضا نوروزپور / مدیرعامل ایرنا / محسن حاجی‌ میرزایی
گفتمان سازی با کمک خبرنگاران محقق می‌شود
تهران-ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: مفاهیمی مانند شفافیت، نظارت، اقناع‌ و گفتمان‌سازی که از ابزارهای اصلی دولت برای پیشبرد اهداف است، جز از مسیر رسانه و مدد اندیشه خبرنگاران محقق نمی‌شود.
توسعه صنعت آب ایران همپای پیشرفته‌ترین کشورهای جهان
۲ روز قبل / وزارت جهاد کشاورزی / صندوق توسعه ملی / محمدرضا نوروزپور / دولت تدبیر و امید / روز خبرنگار / آب و فاضلاب / مدیرعامل ایرنا / مصر / رضا اردکانیان / برق
توسعه صنعت آب ایران همپای پیشرفته‌ترین کشورهای جهان
تهران - ایرنا - وزیر نیرو با بیان اینکه ۲۵۰ پروژه صنعت آب و برق تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: عملکرد جمهوری اسلامی ایران در آب و برق، تنه به تنه کشورهای توسعه‌یافته جهان می‌زند.
عاشورا و نوروز، هارتلند ایران و لزوم نفوذ منطقه ای
۲ روز قبل / عاشورا / نوروز / جمهوری اسلامی ایران / ایران / هارتلند
عاشورا و نوروز، هارتلند ایران و لزوم نفوذ منطقه ای
آرش رییسی نژاد در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: "هارتلند" ایران نمایانگرِ سرزمینیِ بنیان های جهان ایرانی است. در هسته تمدن کهن و دیرپای ایرانی خاطرات و ارزش های مشترکی هستند که بسان نمادهایی بی همتا کارکردِ برساختنِ یگانگی و برپایی وحدت در میان کثرت ایرانیان را دارند. نمادهای برسازنده تمدن ایرانی را می توان در دو نماد "نوروز" و "عاشورا" جست.
اوحدی:خبرنگاران در صف اول مقابله با هجمه سنگین دشمن هستند
۲ روز قبل / محمدرضا نوروزپور / روز خبرنگار / مدیرعامل ایرنا / سعید اوحدی / بنیاد شهید و امور ایثارگران
اوحدی:خبرنگاران در صف اول مقابله با هجمه سنگین دشمن هستند
سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی، در دیدار با مدیرعامل ایرنا گفت:خبرنگاران و خبرگزاری ها در صف اول مقابله با هجمه سنگین دشمن هستند.
ارتباط مستقیم شیوع مجدد کرونا و افزایش تعداد مبتلایان، با رشد سفرها + نمودار
۲ روز قبل / افزایش کرونا در ایران / سفرهای تابستانی / سفرهای نوروزی / شیوع کرونا در ایران
ارتباط مستقیم شیوع مجدد کرونا و افزایش تعداد مبتلایان، با رشد سفرها + نمودار
به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات سازمان راهداری از تردد وسایل نقلیه مختلف در محورهای برون شهری، سرنوشت شیوع ویروس کرونا با میزان سفرهای مردم گره خورده و هر وقت مردم در خانه ماندن را فراموش کرده‌اند و برای چند روز به مسافرت رفته‌اند، به فاصله چند روز و چند هفته پس از آن آمارهای ابتلا به کرونا در کشور نیز رشد پیدا کرده است و جالب تر اینکه از نظر زمانی، بسیاری از پیک‌های تردد همین وسایل نقلیه مختلف با پیک های شیوع ویروس کرونا دقیقا مطابقت دارد.
گوجه‌هایی که بر زمین ماند و پوسید
۲ روز قبل / استانی-اقتصادی / گوجه فرنگی / رحمت الله نوروزی / گلستان / جهاد کشاورزی / سازمان تعاون روستایی
گوجه‌هایی که بر زمین ماند و پوسید
سریال تکراری افت قیمت خرید محصولات کشاورزی این بار کام گوجه‌فرنگی کاران گلستانی را تلخ کرد تا آنجا که تا امروز طرح حمایتی دولت هم نتوانست اندکی از مشکلات کشاورزان گوجه کار را کم کند.
مدرسی خیابانی:مدیریت کشور با دستان خالی در دروه کرونا
۲ روز قبل / ویروس کرونا / محمدرضا نوروزپور / وزارت صنعت معدن و تجارت / تحریم / جهش تولید / حسین مدرس خیابانی
مدرسی خیابانی:مدیریت کشور با دستان خالی در دروه کرونا
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت امروز (دوشنبه) در جریان دیدار با «محمدرضا نوروزپور»‌ مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) با بیان اینکه در شرایط سخت کرونا و تحریمها، با دست خالی کشور را اداره کرده ایم و در این آزمون سربلند هستیم، تاکید کرد: تامین سفره مردم خط قرمز ما است .
هرکدام به اندازه یک
۲ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / کرمانشاه / منطقه کرمانشاه / نوروز / همدان / سنندج / شهرداری / یونسکو
هرکدام به اندازه یک "کشور اروپایی" جاذبه داریم/ ضرورت تدوین سند چشم انداز «گردشگری غرب کشور»
شهرداران کرمانشاه، همدان وسنندج در آیین امضای تفاهم نامه احداث مسیر گردشگری تاریخ و تمدن ایران که امروز (13 مرداد) با حضور دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در محل هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، به تشریح مهم ترین جاذبه های گردشگری غرب کشور و راهکارهای علمیاتی شدن این مسیر گردشگری پراختند.
اداره کشور با دستان خالی در دوره کرونا/ در سفره مردم با کسی شوخی نداریم
۲ روز قبل / محمدرضا نوروزپور / ویروس کرونا / تحریم
اداره کشور با دستان خالی در دوره کرونا/ در سفره مردم با کسی شوخی نداریم
ایرنا نوشت: سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه در شرایط سخت کرونا و با توجه به تحریم با دست خالی، کشور را اداره کردیم، گفت: کالاهای اساسی، ضروری و مایحتاج مردم به وفور در سطح کشور وجود دارد.
دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با مدیرعامل ایرنا
۳ روز قبل / محمدرضا نوروزپور / سعید اوحدی / خبر تصویری ایرنا
دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با مدیرعامل ایرنا
ایرنا - تهران - سعید اوحدی معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه در جریان بازدید از ایرنا، با محمدرضا نوروزپور مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.
غرب ایران را باید محور آیین
۳ روز قبل / استانی-فرهنگی و هنری / کرمانشاه / منطقه کرمانشاه / نوروز / یونسکو / همدان / سنندج
غرب ایران را باید محور آیین "نوروز" قرار دهیم/ این منطقه "شناسنامه تاریخ" ایران است
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو با اشاره به اهمیت نوروز و تاکید بر حفظ این آیین باستانی، گفت: پروژه های بزرگی در این زمینه در دستور کار داریم و از شهرهای متعددی بازدید کرده ایم، اما به نظر می رسد با توجه به غنای تاریخی غرب ایران، باید این منطقه را محور برنامه‌های نوروز قرار دهیم.
بازدید سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از ایرنا
۳ روز قبل / محمدرضا نوروزپور / حسین مدرس خیابانی
بازدید سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از ایرنا
ایرنا - تهران - حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت روز دوشنبه ضمن دیدار با محمدرضا نوروزپور مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در جلسه شورای مدیران و سردبیران مراکز استان های ایرنا به صورت ویدئو کنفرانس شرکت کرد.
افزایش ۸۰ درصدی درآمد پتروشیمی در سال ۹۹
۳ روز قبل / خبرگزاری جمهوری اسلامی / محمدرضا نوروزپور / پتروشیمی / بهزاد محمدی / ایالات متحده آمریکا / نفت
افزایش ۸۰ درصدی درآمد پتروشیمی در سال ۹۹
تهران – ایرنا – مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به رشد ۶۰ درصدی ظرفیت پتروشیمی با بهره‌برداری از ۱۷ طرح،‌ گفت: ‌با بهره‌برداری از این طرح‌ها، درآمد این صنعت در سال ۹۹ تا ۸۰ درصد افزایش خواهد داشت.
رشد معاملات بورس انرژی، نویدبخش رونق در بورس چهارم کشور
۳ روز قبل / حسین نوروزی زاده / بازار سرمایه / بورس انرژی ایران
رشد معاملات بورس انرژی، نویدبخش رونق در بورس چهارم کشور
نوروزی زاده، مدیر بورس کالا و انرژی کارگزاری بانک پاسارگاد گفت: رشد خیره کننده حجم و ارزش معاملات بازار فیزیکی بورس انرژی در چهار ماهه ابتدایی سال جاری نوید بخش روزهای پررونقی برای چهارمین بورس کشور است.
۳ روز قبل
پرونده بازگشت نورافکن به استقلال بسته شد!
هنوز هواداران استقلال شادی گل امید نورافکن در ورزشگاه نقش جهان را فراموش نکرده بودند، که درگیری با کاپیتان محبوب آبی‌ها از راه رسید.به گزارش ورزش سه، بازی رفت استقلال و سپاهان به دقیقه 95 رسیده بود و سپاهان در آستانه تجربه اولین شکست فصل قرار داشت که ارسال بلند مهدی کیانی پس از یک رفت و برگشت به امید نورافکن رسید و او هم پس از کنترل توپ با سینه، موقعیت شوتزنی را برای خود درست چسبیده به خط محوطه جریمه فراهم کرد و با عبور توپ از میان پاهای دو مدافع استقلال یعنی وریا غفوری که نزدیک‌تر به او بود و عارف غلامی، دروازه حسین حسینی را باز کرد تا بازی به تساوی کشیده شود و استقلالِ قدرتمندِ آن روزها بیشتر از یک امتیاز با خود از اصفهان به تهران نبرد.پس از این گل بود که امید نورافکن برخلاف تصور هواداران استقلال، …
جریمه متخلفان کرونایی ممکن است؟
۴ روز قبل / کامبیز نوروزی / حقوقدان / مجازات / کرونا در ایران
جریمه متخلفان کرونایی ممکن است؟
یک حقوق دادن در یادداشتی می‌نویسد: طبق قانون اساسی و مسلمات حقوق جزا، تعریف جرم و تعیین مجازات فقط به موجب قانون ممکن است. دولت و ستاد ملی مقابله با کرونا، باید روش‌های پیشگیرانه را اعمال کند. به این معنا که با بستن یا کاهش دادن مراکز یا کانون‌های تجمعی، احتمال تماس‌های مردم با یکدیگر و انتقال ویروس را کاهش دهد. در تدوین و اجرای شیوه‌نامه‌های مقابله با کرونا دقت‌های کارشناسی، قاطعیت و پرهیز از بازی سیاست شرط لازم است.
انتشار شماره جدید مجله روزنامه نگاری جدید
۴ روز قبل / حمید ضیایی پرور / روزنامه نگاری / صادق زیبا کلام / کامبیز نوروزی / انقلاب اسلامی ایران / انقلاب مشروطه / ویروس کرونا
انتشار شماره جدید مجله روزنامه نگاری جدید
شماره تازه فصلنامه روزنامه نگاری جدید (نشریه تخصصی حوزه رسانه و روزنامه‌نگاری) منتشر شد.
ازدحام هواداران پشت در ورزشگاه بدون پروتکل بهداشتی!
۴ روز قبل / هادی نوروزی / یحیی گل محمدی / علی امیری / افشین پیروانی / سید جلال حسینی / ورزشگاه شهید وطنی / پرسپولیس / مهرداد اولادی / هانی نوروزی / لیگ برتر
ازدحام هواداران پشت در ورزشگاه بدون پروتکل بهداشتی!
پیش از شروع دیدار تیم های نساجی و پرسپولیس تعدادی از هواداران میهمان برای حمایت از این تیم پشت درب ورزشگاه شهید وطنی تجمع کردند که در میان آنها چند خانم هم حضور داشتند.
ارتباط تصویری مدیرعامل ایرنا با رییسان دفاتر استانی
۵ روز قبل / خبرگزاری جمهوری اسلامی / محمدرضا نوروزپور / مدیرعامل ایرنا
ارتباط تصویری مدیرعامل ایرنا با رییسان دفاتر استانی
ایرنا - تهران - نشست دفاتر استانی ایرنا عصر شنبه با حضور محمدرضا نوروزپور مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ،معاونین و سردبیران اخبار داخلی و استانها به صورت ویدئو کنفرانس با روسای دفاتر استانی برگزار شد.
نوسازی نظام مالیاتی لازمه تقویت بخش های تولیدی
۵ روز قبل / حسن نوروزی / نظام مالیاتی / رونق تولید
نوسازی نظام مالیاتی لازمه تقویت بخش های تولیدی
نوروزی، نماینده مجلس یازدهم گفت: نمایندگان مجلس قطعا باید در اصلاح نظام مالیاتی، فعالیت رقبای بخش تولید که همان سوداگران هستند را محدود کند و با این اقدام بخش های تولیدی کشور و به تبع آن اقتصاد کشور بهبود خواهد یافت.
۵ روز قبل / قربانلق / عید قربان / ترکمن / گلستان
(تصاویر) قربانلق؛ عید قربان زنان ترکمنی
عید قربان که در زبان ترکمنی «قربانلق»گفته میشود،یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان و از مناسبتهای مورد احترام ترکمن ها است . زنان ترکمن نقش مهمی در این عید دارند،آنها در این روز خانه های خود را آراسته،چارقد های نو به سر خود و فرزندان می کنند،نماز عید را در خانه خود خوانده و با پهن کردن سفره عید منتظر پذیرایی از مهمانان می شوند. گرچه امسال به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا جشن ها،عروسی ها و مهمانی ها برگزار نشد.این رسم، به مانند عید نوروز باستانی ایرانیان است. در گذشته، ترکمنها خوراکهای گوناگونی را از گوشت پخته و آنها را برای همسایگانشان می فرستادند و سال خوب و پربرکتی برای آنان آرزو می کردند.
سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری به اراضی عباس آباد هم رحم نکرد/ اموال بیت المال در دوره «شکرالله بنار» چگونه واگذار می‌شود؟ +اسناد؟
۵ روز قبل / تخلفات شهرداری تهران / سازمان مشارکت‌های مردمی و سرمایه‌گذاری شهرداری تهران / شکرالله بنار
سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری به اراضی عباس آباد هم رحم نکرد/ اموال بیت المال در دوره «شکرالله بنار» چگونه واگذار می‌شود؟ +اسناد؟
رویداد‌۲۴ در ادامه بررسی ابهامات عجیب در واگذاری‌های سازمان سرمایه گذاری شهرداری تهران، پروژه نوروز را بررسی کرده و بر پایه اسناد موجود نشان داده که درواگذاری پروژه نوروز چگونه میلیاردها تومان از اموال بیت المال تضییع شده است. رویداد‌۲۴ برای پیگیری آنچه در این سازمان می‌گذرد به سراغ اعضای شورای شهر تهران نیز رفته است.
پیراهن شماره ۲۴ پرسپولیس به فرزندان مرحوم نوروزی اهدا شد
۵ روز قبل / پرسپولیس / هادی نوروزی
پیراهن شماره ۲۴ پرسپولیس به فرزندان مرحوم نوروزی اهدا شد
ایلنا: پیراهن شماره 24 پرسپولیس به فرزندان مرحوم نوروزی اهدا شد.
۵ روز قبل
قصه هشتگی که جهانی شد
تیرماهی که گذشت، موعد آخرین رکوردشکنی هشتگی کاربران فارسی‌زبان در سطح جهان بود. قصه البته نه در همین تیرماه 99 که چندماهی پیش‌تر و در آبان‌ماه 98 ریشه داشت. زمانی که ساعتی پس از اعلام ناگهانی خبر گرانی بنزین، شهرهای ایران، یکی پس از آن یکی، صحنه اعتراض ایرانیان شد و بعد از 7 ماه سکوت، بالاخره خرداد 99 معلوم شد دست‌کم 230 ایرانی ظرف همان چند روز اعتراض جان داده‌اند. طول آن 7ماه اما اگرچه موضع حاکمیت در قبال اعلام آمار اعتراضات آبان‌ماه98 _که به ‌تاکید از جانب بسیاری از مسوولان ارشد حاکمیتی، دست‌کم بخشی که به «اغتشاش» آغشته نبود، برحق و مجاز عنوان شد_ سکوت بود اما کشور چندان آرام نبود. هنوز سوز فصل سرد سال سرنرسیده و هنوز سخت بود که به‌ جرات …
تصاویر: قربانلق
۵ روز قبل
تصاویر: قربانلق
عید قربان که در زبان ترکمنی «قربانلق»گفته میشود،یکی از اعیاد بزرگ مسلمانان و از مناسبتهای مورد احترام ترکمن ها است . زنان ترکمن نقش مهمی در این عید دارند،آنها در این روز خانه های خود را آراسته،چارقد های نو به سر خود و فرزندان می کنند،نماز عید را در خانه خود خوانده و با پهن کردن سفره عید منتظر پذیرایی از مهمانان می شوند. گرچه امسال به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا جشن ها،عروسی ها و مهمانی ها برگزار نشد.این رسم، به مانند عید نوروز باستانی ایرانیان است. در گذشته، ترکمنها خوراکهای گوناگونی را از گوشت پخته و آنها را برای همسایگانشان می فرستادند و سال خوب و پربرکتی برای آنان آرزو می کردند.
ویدیو| حضور افشین پیروانی و یحیی گل محمدی بر سرمزار مرحوم هادی نوروزی
۵ روز قبل / پرسپولیس / هادی نوروزی / یحیی گل‌محمدی / افشین پیروانی
ویدیو| حضور افشین پیروانی و یحیی گل محمدی بر سرمزار مرحوم هادی نوروزی
افشین پیروانی و یحیی گل‌محمدی امروز بر سر مزار مرحوم هادی نوروزی حاضر شده و به قرائت فاتحه پرداختند.
عکس| اهدای پیراهن شماره ۲۴ به هانی و هانا
۵ روز قبل / هادی نوروزی / پرسپولیس / هانی نوروزی / هانا نوروزی
عکس| اهدای پیراهن شماره ۲۴ به هانی و هانا
پیراهن شماره ۲۴ پرسپولیس به رسم یادگار به فرزندان مرحوم هادی نوروزی اهدا شد.
عکس/ گل‌محمدی و پیروانی بر مزار هادی نوروزی
۵ روز قبل / افشین پیروانی / یحیی گل محمدی / هادی نوروزی
عکس/ گل‌محمدی و پیروانی بر مزار هادی نوروزی
کاروان تیم پرسپولیس برای بازی با نساجی در هفته ۲۷ لیگ برتر امروز راهی قائمشهر شد. یحیی گل محمدی و افشین پیروانی پس از رسیدن به شمال، بر سر مزار هادی نوروزی حاضر شدند.
 پارک اراضی ارتش تا عید نوروز آماده می‌شود/ آدم کف خیابان‌ام
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / استانی-اجتماعی / شهردار مشهد / اینستاگرام / طرقبه و شاندیز / طرح تفصیلی شهر مشهد / پادگان / مترو / اصلاح هندسی
 پارک اراضی ارتش تا عید نوروز آماده می‌شود/ آدم کف خیابان‌ام
شهردار مشهد در مورد پارک اراضی ارتش گفت: امیدوارم اول مهر بخش قدیمی پادگان را تحویل بگیریم و تا عید یک پارک زیبا، قدیمی و نوستالژیک تحویل شهر بدهیم.
مجلس دهم چگونه پدیدآوردندگان آثار هنری و فکری را بی دفاع کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / برگزیده‌ها / مالکیت فکری / حسن نوروزی / مجلس یازدهم / مجلس دهم / قانون ثبت اختراعات / حقوق مالکیت فکری
مجلس دهم چگونه پدیدآوردندگان آثار هنری و فکری را بی دفاع کرد
مجلس دهم با عدم تمدید قانون حمایت از مالکیت فکری و معنوی پیش از جایگزینی قانونی جدید پدیدآوردندگان آثار هنری و فکری و هنرمندان را بی دفاع از حفظ حق خود و دستگاه قضا را ناتوان از احقاق حق آنان کرد؛ هر چند برخی نمایندگان در آن دوره تلاش بسیاری برای تصویب قانون جدیدی در این حوزه کردند، اما در عمل بدون تصویب این قانون که به صحن ارجاع شده بود مجلس دهم پایان یافت.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
دماوند، مام وطن
نمادها در هر جامعه‌ای رنگ تقدس به خود می‌گیرند، واسطه‌ای می‌شوند برای ایجاد و تقویت روحیه وحدت ملی که چنین روحیه‌ای اهمیت و ارزش خویش را در برهه‌هایی حساس و سرنوشت‌ساز نشان می‌دهد. جشن‌های ملی و مذهبی، سوگواری‌های قومی و ملی، بناهای تاریخی و بنیادهای طبیعی همه و همه از جمله نمادهای وحدت‌آفرین هستند که ناچیز شمردن و کوچک دانستن آنها، زمینه‌ساز شاخه‌شاخه و شرحه‌شرحه شدن یک جامعه می‌شود. از وحدت زبانی ایرانیان، افغان‌ها و تاجیک‌ها که بگذریم، نوعی قرابت، نزدیکی و محرمیت بین این ملیت‌ها احساس می‌شود وقتی که می‌دانیم همه آنان نوروز را جشن می‌گیرند و آیین‌های بسیاری همانند ایرانیان دارند و ایران …
طرح پرونده ۱۲ شرکت در جلسات هیأت پذیرش بورس / مجموعه‌های تولیدی در نوبت عرضه قرار می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / بورس تهران / مجید نوروزی / بازار بورس
طرح پرونده ۱۲ شرکت در جلسات هیأت پذیرش بورس / مجموعه‌های تولیدی در نوبت عرضه قرار می‌گیرند
معاون بورس تهران گفت: از ابتدای سال با پذیرش ۱۲ شرکت در بورس تهران موافقت شده است که با احراز شرایط تعیین شده توسط هیئت، نسبت به درج آنها اقدام و در نوبت عرضه قرار می گیرند.
با خرید کدام هدیه روز پزشک از زحمات کادر درمان بعد از کرونا تشکر کنیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سایت ویستور / هدیه روز پزشک / خرید اینترنتی هدیه روز پزشک
با خرید کدام هدیه روز پزشک از زحمات کادر درمان بعد از کرونا تشکر کنیم؟
سال ۹۸ با اتفاق بدی تمام شد. شیوع بیماری کرونا در ایران دلیلی شد که امسال عید نوروز در کنار خانواده‌ها نبودیم. این شرایط برای پرسنل کادر درمان و پزشک‌ها سخت‌تر رقم خورد زیرا آن‌ها از لحظه پیدایش این ویروس در کشور مجبور به تلاش‌های مداوم و فعالیت‌های شبانه‌روزی بودند.
8 نکته درباره اصرار به برگزاری مراسم محرم: اگر از خود امام حسین(ع) می پرسیدیم چه می گفتند؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
8 نکته درباره اصرار به برگزاری مراسم محرم: اگر از خود امام حسین(ع) می پرسیدیم چه می گفتند؟
حدود دو هفته بعد از عید فطر، شاهد افزایش مرگ و میرهای کرونایی در مناطق عرب نشین و سنی نشین کشور بودیم. علت این بود که هموطنان اهل تسنن و عرب مان، عید فطر را بسیار با شکوه و تقریبا مانند عید نوروز برگزار می کنند و مدام در دید و بازدید هستند. بر اساس این تجربه تلخ می توان فاجعه ای بزرگ در روزهای بعد از دهه اول محرم را پیش بینی کرد.
مدیرعامل ایرنا: توسعه چابهار در چند سال اخیر تحسین برانگیز بوده‌است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / سیستان و بلوچستان / محمدرضا نوروزپور / چابهار / مدیرعامل ایرنا / منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار
مدیرعامل ایرنا: توسعه چابهار در چند سال اخیر تحسین برانگیز بوده‌است
چابهار- ایرنا- مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت: اقدامات توسعه ای تحسین برانگیز و کم نظیری در سال های گذشته در چابهار و سواحل مکران، آن هم در شرایط دشوار تحریم ها و فشارهای خارجی اتفاق افتاده که تبیین و بازنمایی آنها برای آحاد ملت امیدآفرین است. 
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
ترس آگاهانه تهران از کرونا کاهش پیدا کرد
ایرج حریرچی|  وقتی بپرسید چرا تهران به وضعیت قرمز رسید، مثل این است که بپرسید تابستان گذشته را چطور گذراندید. مجموع مفصلی از دلایل باعث شد تهران به وضعیت قرمز برسد. از جمله اینکه ترس آگاهانه مردم نسبت به خطر کرونا کاهش پیدا کرد و از جمله اینکه به دلیل مشکلات معیشتی مردم، بازگشایی کسب و کارها صورت گرفت و از جمله اینکه رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی هم کم شد و همه این دلایل، افزایش موارد مرگ و بستری کووید 19 را افزایش داد. تا چند هفته قبل، تهران در وضعیت هشدار بود و حالا با توجه به تعداد موارد ابتلا به وضعیت قرمز رسیده. چند ماه است که ما از تریبون‌های مختلف به مردم درباره ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی هشدار می‌دهیم. پیش از این هم البته رعایت پروتکل‌های …
نرخ مالیات بر خانه های خالی حداقل ۱۰ درصد قیمت روز ملک باشد/ لزوم بروزرسانی هوشمند قیمت املاک
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / ابوالفضل نوروزی / مالیات بر خانه های خالی / قیمت مسکن
نرخ مالیات بر خانه های خالی حداقل ۱۰ درصد قیمت روز ملک باشد/ لزوم بروزرسانی هوشمند قیمت املاک
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه نرخ مالیات بر خانه های خالی باید حداقل ۱۰ درصد قیمت واقعی باشد گفت: به‌روزرسانی قیمت، باید بر اساس میانگین قیمت خانه های معامله شده در هر منطقه تنظیم شود.
طرح ترافیک جدید تهران در کرونا -ساعت ورود و خروج، خرید و جریمه
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
طرح ترافیک جدید تهران در کرونا -ساعت ورود و خروج، خرید و جریمه
سال 99 نخستین سالی بود که طرح ترافیک تهران با تأخیر چند ماهه به اجرا درآمد. این طرح که در بهمن ماه سال گذشته به تصویب رسید، قرار بود بعد از پایان تعطیلات نوروز مطابق روال هر ساله اجرایی شود اما شیوع ویروس کرونا باعث شد اجرای طرح به تعویق بیفتد. سرانجام زمان اجرا طرح ترافیک در تهران از 17 خرداد به اجرا درآمد. در ادامه مطلب به ساعت اجرای طرح ترافیک که در تهران به اجرا درآمده،اشاره شده است.
عابدینی: بدنبال رفع دغدغه‌های ورزشکاران هستم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / آرش میراسماعیلی / افشین نوروزی / مجتبی عابدینی / آکادمی ملی المپیک / کمیسیون ورزشکاران
عابدینی: بدنبال رفع دغدغه‌های ورزشکاران هستم
تهران- ایرنا- دارنده مدال برنز شمشیربازی قهرمانی جهان و نایب رییس جدید کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک گفت: امیدوارم بتوانیم بزرگ‌ترین دغدغه‌های ورزشکاران  و نیز المپیکی‌ها را رفع کنیم.
ساعی: از کسانی که به من رای ندادند تشکر می‌کنم
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / آرش میراسماعیلی / افشین نوروزی / کمیته ملی المپیک / کمیسیون ورزشکاران / زهرا نعمتی / کمیته بین المللی المپیک
ساعی: از کسانی که به من رای ندادند تشکر می‌کنم
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک بعد از برگزاری انتخابات کمیسیون ورزشکاران گفت: از کسانی که به من رای ندادند تشکر می‌کنم و امیدوارم دستگیر کسانی باشیم که با کمک ما می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند.
ساعی رییس کمیسیون ورزشکاران شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / آرش میراسماعیلی / افشین نوروزی / مجتبی عابدینی / آکادمی ملی المپیک / کمیسیون ورزشکاران
ساعی رییس کمیسیون ورزشکاران شد
تهران- ایرنا- پرافتخارترین ورشکار تاریخ ایران در المپیک، به عنوان رییس کمیسیون ورزشکاران انتخاب شد.
شهرداری درگیرترین دستگاه در مبارزه با کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / شهرداری تهران / ویروس کرونا
شهرداری درگیرترین دستگاه در مبارزه با کرونا
شهردار تهران با اشاره به اقدامات کرونایی شهرداری تهران گفت: علاوه بر پزشکان و کادر درمان، تمامی کسانی که در تعطیلات نوروز فعالیت کردند و معمولا از آن‌ها نامی برده نمی‌شد؛ چهره‌ی مردم ایران هستند و من چهره‌ی مردم ایران را بچه‌هایی که در بخش‌های عفونی و مرکز دفن زباله‌های عفونی کار می‌کنند، می‌دانم.
(عکس) ماجرای کشف حجاب شقایق نوروزی بازیگر سریال بیداری
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / شقایق نوروزی
(عکس) ماجرای کشف حجاب شقایق نوروزی بازیگر سریال بیداری
انتشار تصاویری از شقایق نوروزی بازیگر سینما و تلویزیون که از کشور مهاجرت کرده در شبکه های اجتماعی با واکنش کاربران مواجه شد.
دوگانه سیاست و کرونا در محرم 99
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / کامبیز نوروزی / کرونا / سیاست
دوگانه سیاست و کرونا در محرم 99
آقای وزیر بهداشت به‌عنوان مقام مسئول موظف است در این مورد نظر خود را صریح اعلام کند البته گفتن اینکه مردم عزادار ماسک بزنند و نذری پخش نکنند و فاصه‌ها را رعایت کنند، کفایت نمی‌کند، چون عملا در اجتماعات بزرگ، این قبیل امور، به فرض رعایت، اثر چندانی در جلوگیری از انتشار ویروس ندارد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
به دنبال مربی خارجی برای نعمتی هستیم
سرمربی تیم پارا تیروکمان با اشاره به کسب سهمیه پارالمپیک از سوی «زهرا نعمتی» گفت: تلاش داریم تا برای او مربی خارجی استخدام کنیم تا تداخلی برای در اردوهای المپیکی و پارالمپیکی او پیش نیاید.به گزارش ایرنا، «مجید کهتری» روز دوشنبه در گفت‫وگو با ایرنا با اشاره به مشکلات پیش‌روی ملی‌پوشان پاراتیروکمان اظهار کرد: اصلی‌ترین مشکلی که در این چند ماه گریبان ورزشکاران را گرفته، تعطیلی اردوها به خاطر شیوع ویروس کرونا است. تعطیلی که موجب شده تا بسیاری از ورزشکاران به صورت آنلاین و در خانه تمرین کنند. همچنین مشکلات اقتصادی کشور نیز بر روی ورزش بی‌تاثیر نبود و موجب شده تا برخی از اردوها و تمرینات نیز تحت تاثیر این مشکل قرار گیرد.سرمربی تیر و کمان معلولان ادامه داد: هرچند که کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ورزش …
فیلم کمدی نوروز ٩٩ در سینما آنلاین فیلیمو
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
فیلم کمدی نوروز ٩٩ در سینما آنلاین فیلیمو
فیلم سینمایی "خوب، بد، جلف ٢: ارتش سری" اولین ساخته پیمان قاسم خانی، پنج شنبه ٩ مرداد در سینما آنلاین فیلیمو اکران خواهد شد.
کار هیات داوران بیستمین جشن حافظ آغاز شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
کار هیات داوران بیستمین جشن حافظ آغاز شد
بیستمین دوره از جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای‌تصویر وارد مرحله اول از داوری آثار شد. بنا به سنت همیشگی در این دوره نیز تمامی آثار به نمایش درآمده در سینماهای کشور از ابتدا تا پایان سال ۱۳۹۸ و همچنین سریال‌های پخش‌شده در شبکه‌های تلویزیونی و شبکه نمایش خانگی از نوروز ۹۸ تا پایان نوروز ۹۹ مورد بررسی قرار خواهند گرفت.
چرا کرونا در نوروز مهار شد و در تابستان دوباره قوت پیدا کرد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / ویروس کرونا / سلامت
چرا کرونا در نوروز مهار شد و در تابستان دوباره قوت پیدا کرد؟
دکتر حسین کرمانپور رئیس مرکز روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در روزنامه ایران نوشت:ویروس کرونا معروف به ویروس تاجدار از جمله سنگین‌ترین ویروس‌های گروه خود، گرد و اندازه آن وقتی قابل درک است که یک میلیمتر را به یک میلیون قسمت تقسیم کنیم. آن وقت یکی از این قسمت‌ها شاید به اندازه یک ویروس کرونا شود.
پروتکل‌های ویژه برای عزاداری‌های حسینی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
پروتکل‌های ویژه برای عزاداری‌های حسینی
 یک روز پس از آنکه رئیس‌جمهوری اعلام کرد مراسم سوگواری حسینی امسال با وجود کرونا در همه شهرهای کشور برگزار می‌شود، مسئولان وزارت بهداشت گفتند شیوه برگزاری عزاداری‌ها نسبت به سال‌های گذشته تغییراتی خواهد داشت. به گزارش همشهری، برگزاری مراسم سوگواری امام حسین(ع) گسترده‌ترین گردهمایی ایرانیان پس از شیوع ویروس کرونا خواهد بود. کووید-19برگزاری مراسم نوروز باستانی را در بهار امسال به کلی تغییر داد و مردم ایران ناباورانه سال نو را در تنهایی و پای سفره‌هایی که هر کدام یک یا چند سین کم داشتند، سپری کردند. …
جهانپور: عادی پنداری کرونا توسط مردم عامل اوج‌گیری دوباره کرونا/۲۵ استان کشور درحال حاضر در وصعیت قرمز
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
جهانپور: عادی پنداری کرونا توسط مردم عامل اوج‌گیری دوباره کرونا/۲۵ استان کشور درحال حاضر در وصعیت قرمز
رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عادی پنداری ویروس کرونا توسط مردم را عامل اصلی اوج‌گیری این بیماری ارزیابی کرد و گفت: ۲۵ استان کشور درحال حاضر در وصعیت قرمز قرار دارند. جهانپور ادامه داد: البته همزمان شدن این ایام با تعطیلات عید نوروز و محدودیت‌های جاده ای و مسافرتی که در کشور اعمال شد، همگی دست به دست هم داد تا توفیق نسبی در مدیریت این بیماری در کشور حاصل شود.
عکس| عالیشاه: فوت هادی ما را متحدتر کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / امید عالیشاه / پرسپولیس / هادی نوروزی / پوکر قهرمانی
عکس| عالیشاه: فوت هادی ما را متحدتر کرد
بازیکن پرسپولیس پس از قهرمانی در لیگ برتر خطاب به هواداران نوشت: دعای خیرتون رو با جون و دل حس می‌کنیم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
چه شهر، چه روستا سفید یا قرمز
کرونا تنها یک بیماری مسری نیست. حالا به ‌باور بسیاری ناظران و تحلیلگران این ویروس مهلک که به ‌سختی با چشمان مسلح قابل ‌رویت است نه فقط سازوکار درمانی و نظام سلامت عالم بشریت را تحت ‌تاثیر خود قرار داده بلکه در ابعاد مختلف زندگانی بشر از کار و اقتصاد تا فرهنگ و هنر، از ورزش و صنعت سرگرمی تا گردشگری و مهاجرت، از سیاست و روابط کشورها تا جامعه و ارتباط آدم‌ها و خلاصه از هر آنچه فکرش را بکنید تا هر آنچه در مخیله‌تان هم نمی‌گنجد درگیر کووید19 و کروناست. ویروسی که کمی پیش از فرا رسیدن اسفند 98 اولین قربانیان ایرانی‌اش را در شهر مذهبی قم دستچین کرد و بعد چنان به سرعت سراسر ایران‌زمین را فرا گرفت که نوروز 99 شبیه به نوروز هیچ‌ کدام از سال‌هایی که …
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / هادی نوروزی / یحیی گل محمدی (سرمربی) / پرسپولیس تهران
گل محمدی: این قهرمانی را به خانواده مرحوم نوروزی تقدیم میکنم
گل محمدی: این قهرمانی را به خانواده مرحوم نوروزی تقدیم میکنم
«خط باریک قرمز» روی پرده سینما/ 7هزار و 743 اثر در «کروناروایت»
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / سینما / سینمای ایران / سینمای مستند / مستند
«خط باریک قرمز» روی پرده سینما/ 7هزار و 743 اثر در «کروناروایت»
مستند داستانی «خط باریک قرمز» به کارگردانی فرزاد خوشدست که قرار بود نوروز امسال اکران شود، با پایان‌بندی متفاوت، اکران خود را از دوشنبه 6 مرداد در سینماهای هنروتجربه آغاز می‌کند.
پوستر جدید «خط باریک قرمز» رونمایی شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
پوستر جدید «خط باریک قرمز» رونمایی شد
فیلم مستند داستانی «خط باریک قرمز» به کارگردانی فرزاد خوشدست که سال گذشته موفقیت های مختلفی در جشنواره‌های داخل و خارج کسب کرده و قرار بود نوروز امسال اکران شود، درنهایت با پایان‌بندی متفاوتی با نسخه جشنواره‌ای، اکران خود را از دوشنبه ۶ مرداد در سینماهای «هنروتجربه» آغاز می کند.
فوتی‌های کرونا در هرمزگان به ۴۸۴ نفر رسید
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / فاطمه نوروزیان / کرونا در هرمزگان
فوتی‌های کرونا در هرمزگان به ۴۸۴ نفر رسید
شفقنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: شمار فوتی‌های کرونا در هرمزگان به ۴۸۴ نفر افزایش یافت. فاطمه نوروزیان صبح امروز(سوم مردادماه) در جمع خبرنگاران، افزود: کرونا در شبانه روز گذشته جان ۹ نفر را در هرمزگان گرفت. وی...
واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی صورت گرفته است
۱۳۹۹/۰۵/۰۳ / مجمع نمایندگان استان گلستان / رحمت اله نوروزی / سعید حجاریان
واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی صورت گرفته است
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: واردات گندم توسط حجاریان در سایه یک تصمیم ضدملی صورت گرفته است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / اخبار موسیقی / برگزاری کنسرت / کنسرت سالار عقیلی
ناکامی با شجریان و دورخیز جبران با عقیلی
به گزارش ایرنا، با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی کلیه فعالیت های هنری که اجراهای زنده موسیقی هم قسمتی از این آن ها بود، مدیران فرهنگی کشور به این نتیجه رسیدند که با برگزاری کنسرت‌های آنلاین برای مردم آنها را به خانه نشینی تشویق کنند که این کنسرت ها مورد استقبال فراوانی هم قرار گرفت. از مهم ترین علت‌های این استقبال همزمانی این اجراها با شب‌های عید نوروز بود. شب‌هایی که بر اساس سنت ما ایرانی‌ها همیشه با هیجان و شور و شادی‌ پایان سال همراه بوده است. اما ویروس کرونا  این مهمان ناخوانده، باعث شد تا بر خلاف سال‌های گذشته، مردم ببرای مشارکت در قطع زنجیره انتقال کرونا خانه نشینی را بعنوان گزینه خردمندانه انتخاب کنند.  اما شرایط کرونایی در دنیا و کشور ما طولانی …
سال تبری امسال با رونمایی از پوستر مسابقات نو شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران
سال تبری امسال با رونمایی از پوستر مسابقات نو شد
ساری - ایرنا - دوم مرداد ماه به عنوان نوروز سال یکهزار و ۵۳۲ تبری امسال در حالی فرارسید که به خاطر شرایط کرونا هرگونه برگزاری مراسم جمعی و حضوری ممنوع است و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم نخستین روز این سال را با رونمایی از پوستر مسابقات گرامی داشت.
رامین رضاییان : به یاد هادی نوروزی شماره 24 پوشیدم
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / هادی نوروزی / رامین رضاییان
رامین رضاییان : به یاد هادی نوروزی شماره 24 پوشیدم
رامین رضاییان سمسکندی (زادهه ۲۷ اسفند ۱۳۶۸در ساری) بازیکن فوتبال اهل ایران است. وی سابقه عضویت در تیم‌های صبای قم، راه‌آهن و پرسپولیس را دارد.
حضور احمد سعادتمند در تمرین امروز آبی پوشان
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / تیم فوتبال استقلال تهران / محسن خمارلو / مهدی نوروزی / ورزشگاه آزادی
حضور احمد سعادتمند در تمرین امروز آبی پوشان
مدیرعامل استقلال به همراه یکی از معاونینش در تمرین امروز آبی پوشان حضور پیدا کرد.
"نوروز رنگی" ۲۵ روز دیگر کلید می‌خورد/ شهرام قائدی به پروژه پیوست
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ویروس کرونا / عید نوروز / رسانه ملی / تلویزیون / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / سریال ایرانی
"نوروز رنگی" ۲۵ روز دیگر کلید می‌خورد/ شهرام قائدی به پروژه پیوست
سریال تلویزیونی "نوروز رنگی" روزهای پیش‌تولید و شناسایی بازیگران و لوکیشن‌ها را می‌گذراند. سریالی که برای نوروز ۱۴۰۰ آماده می‌شود و در مشهد جلوی دوربین خواهد رفت.
امضای قرارداد باشگاه استقلال با شرکت مواد غذایی
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / باشگاه استقلال / مهدی نوروزی / اسپانسر / مواد غذایی / مدیر عامل باشگاه استقلال
امضای قرارداد باشگاه استقلال با شرکت مواد غذایی
باشگاه استقلال اعلام کرد که با شرکت تولید کننده مواد غذایی برای تولید محصولات با لوگوی باشگاه استقلال تفاهم‌نامه امضا کرده است.
فیلم کوتاه «مَگرالِن» به جشنواره ای در کانادا می رود
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / محمد نعمتی / محمد جمشیدی / دانشگاه سوره / مهدی نوروزی / حضور هنر ایران در جهان
فیلم کوتاه «مَگرالِن» به جشنواره ای در کانادا می رود
فیلم کوتاه «مگرالن» در بیستمین جشنواره بین‌المللی «گیملی» در کانادا به نمایش در می‌آید.
مدیر عامل ایرنا: روح الله رجایی روزنامه‌نگاری فرهیخته و کنشگری موثر بود
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / کرونا / محمدرضا نوروزپور / روزنامه جام جم / مدیرعامل ایرنا / کرونا در ایران؛ آخرین اخبار و گزارش‌ها
مدیر عامل ایرنا: روح الله رجایی روزنامه‌نگاری فرهیخته و کنشگری موثر بود
تهران - ایرنا - مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در پیامی به مناسبت درگذشت زنده یاد «روح الله رجایی» با عرض تسلیت ضایعه فقدان این عزیز سفر کرده به دیار باقی به خانواده وی و اهالی رسانه، از او به عنوان دوستی صادق، روزنامه‌نگاری فرهیخته، فعالی توانمند و کنشگری موثر، یاد کرد.
احمد پورمخبر درگذشت
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / بازی / بیمارستان / سکته مغزی / مجید مجیدی / نوروز
احمد پورمخبر درگذشت
احمد پورمخبر بازیگر با سابقه فیلم‌ها و سریال‌های کمدی صبح دیروز (۳۰ تیر) دارفانی را وداع گفت. احمد پورمخبر در سال ۱۳۱۹ در تهران ‌زاده شد،
قیمت مسکن در ۳۰ سال اخیر ۲۹۴ برابر شده است
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / مالیات بر خانه های خالی / مالیات بر عایدی سرمایه / مالیات بر اجاره‌بها / ابوالفضل نوروزی
قیمت مسکن در ۳۰ سال اخیر ۲۹۴ برابر شده است
یک کارشناس حوزه مسکن با بیان اینکه در ۳۰ سال اخیر قیمت مسکن ۲۹۴ برابر شده است، گفت: زمین های خالی باید در خدمت تولید مسکن قرار گیرند.
اکران «شنای پروانه» متوقف شد/ اکران دوباره بعد از محرم یا عید نوروز
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / سرمایه / محرم / فیلم / اکران / مرتضی شایسته / سرتیپی / اکران «شنای پروانه» متوقف شد / اکران دوباره بعد از محرم یا عید نوروز / دبیر شورای صنفی
اکران «شنای پروانه» متوقف شد/ اکران دوباره بعد از محرم یا عید نوروز
ایلنا: مرتضی شایسته با اعلام موافقت شورای صنفی نمایش با توقف اکران فیلم «شنای پروانه» از اکران دوباره این فیلم در زمان دیگری خبر داد.
رئیس جمعیت هلال احمر از ایرنا بازدید کرد
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / محمدرضا نوروزپور / کریم همتی / مدیرعامل ایرنا / جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
رئیس جمعیت هلال احمر از ایرنا بازدید کرد
تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر امروز (دوشنبه) ضمن بازدید از بخش‌های مختلف ایرنا با محمدرضا نوروز پور مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
برگزاری کنسرت در فضای باز جذاب است
  [ نیره خادمی ] گروه ارکستر سازهای ملی هم در روزهای شیوع کرونا مثل بقیه هنرمندان قطعاتی را برای ارایه در فضای مجازی منتشر کردند؛ قطعاتی که به گفته رهبر این ارکستر ضبط هر کدام حدود 4 تا 5‌میلیون تومان هزینه داشته است، بنابراین به دلیل مشکلات مالی هنوز نتوانسته‌اند قطعه سوم را کامل کنند. برخلاف تصور عموم درباره مرفه‌بودن موزیسین‌ها اما حال‌وروز آنان در شرایط کرونا، صعود یک‌باره قیمت‌ها و بیکاری چندان تعریفی ندارد، درست مثل هنرمندان تئاتر، با این تفاوت که تئاتری‌ها به صورت دست‌وپا شکسته توانستند چند اجرا روی صحنه ببرند، اما در عرصه موسیقی حتی این اتفاق هم نیفتاد. علی‌اکبر قربانی درباره مشکلات هنرمندان موسیقی، مصائب ناشی از کرونا و بی‌ثباتی‌های …
بقای رسانه‌ها در تولیدِ متناسب با نیاز مخاطب است
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / محمدرضا نوروزپور / محمد خدادی / مدیرعامل ایرنا
بقای رسانه‌ها در تولیدِ متناسب با نیاز مخاطب است
تهران- ایرنا- معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه دنیای امروز دنیای عرضه و تقاضاست، گفت: دوره انحصار سپری شده و رسانه در هر شکل و ساختاری اگر می‌خواهد ماندگار باشد باید محتوای متناسب با تقاضا و نیاز مخاطب تولید کند.
نوروزی: چرا موضوع تبدیل فرودگاه  امام (ره) به منطقه آزاد اجرایی نمی شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / حسن نوروزی / استان ها - سیاسی
نوروزی: چرا موضوع تبدیل فرودگاه امام (ره) به منطقه آزاد اجرایی نمی شود؟
نماینده مردم رباط کریم و بهارستان با بیان اینکه ۱۰ سال از تصویب موضوع تبدیل فرودگاه امام به منطقه آزاد می گذرد گفت که اجرای این مصوبه بخش عظیمی از تحریم ها را برطرف کند.
اجاره ویلا در شمال با قیمت مناسب
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / ایران / پول / تعطیلات / خواب / نوروز
اجاره ویلا در شمال با قیمت مناسب
اقامت در شمال، بخشی از برنامه این سفر است که از قبل باید درباره آن تصمیم بگیریم. در کنار رزرو کردن هتل، در شمال راه‌های دیگر اقامت هم رایج و محبوب است. بخصوص اگر هزینه اقامت در هتل را اضافه بدانید، اجاره ویلا در شمال با قیمت مناسب بهترین گزینه پیش روست.
۱۳۹۹/۰۴/۲۸
دغدغه 1400
نه اینکه حرف و حدیث در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری دوره سیزدهم پسین و موخر باشد، پیش از این و حتی از همان روزهای نخستین سال پایانی فعالیت دولت دوازدهم زمانی که تعطیلات نوروز تمام شده و اندکی هم تب کرونا فروکش کرده ‌بود، بحث انتخاب 1400 میان کنشگران سیاسی در گرفته‌ و پای این مباحث به رسانه‌ها هم باز شده‌بود. با این حال هر روز که به 6 ماهه دوم سال نزدیک‌تر می‌شویم، طرح مساله «انتخابات 1400» در اردوگاه اطلاح‌طلبی جدی‌تر می‌شود. تکلیف اصولگرایان که در همه اعصار و انتخابات مشخص بوده است. تیغ نظارت استصوابی برای جناح راست، چنان برنده نیست که برای مصادیق انتخاباتی بحث و بررسی‌ داشته ‌باشند. زمین بازی انتخابات برای آنها تا چند روز …
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
یونسی آغاز سال نو مندایی را تبریک گفت
مشاور ویژه رئیس‌جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی عید صابئین را به پیروان حضرت یحیی‫(ع) تبریک گفت.در متن پیام علی یونسی آمده است: نوروز ربا (دهوا ربا) عید بزرگ صابئین و زادروز نخستین پیام‌آور خدا حضرت آدم و آغاز سال نو مندایی را به ایرانیان عزیز صابئین مندایی و تمام پیروان حضرت یحیی‫(ع)، صمیمانه تبریک و شادباش می‌گویم. همه پیام‌آوران بزرگ الهی همچون حضرت آدم، ابراهیم، زرتشت، موسی، یحیی، عیسی و محمد (که درود خدا بر تمام آنان باد) بشریت را به پرستش خدای یکتا، محبت و مهربانی، رواداری و به رسمیت شناختن تفاوت‌ها، صلح و عدالت اجتماعی، دعوت کرده‌اند.ایرانیان صابئین مندایی، بیش از هزار سال است که همچون صابئین مندائی جهان، این عید بزرگ و مهم آئین مندائیت را در میهن‌شان ایران، جشن می‌گیرند. …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •