سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
آزادسازی سهام عدالت
ارزش سهام عدالت به ۳۱ میلیون تومان رسید / مردم منتظر چه مبلغی برای واریز باشند؟
۳۲ ساعت قبل / آزادسازی سهام عدالت / ارزش سهام عدالت / سهام عدالت
ارزش سهام عدالت به ۳۱ میلیون تومان رسید / مردم منتظر چه مبلغی برای واریز باشند؟
در میانه بازار سهام امروز، دوشنبه ۱۶ تیر ماه سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی معادل ۱۵٫۵ میلیون تومان و سهام عدالت یک میلیون تومانی هم ارزشی بیش از ۳۱ میلیون تومان را ثبت کرده است. نوشته ارزش سهام عدالت به ۳۱ میلیون تومان رسید / مردم منتظر چه مبلغی برای واریز باشند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت
۳۳ ساعت قبل / آزادسازی سهام عدالت / بورس / سهام عدالت
آخرین وضعیت آزادسازی سهام عدالت
حسن علائی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به آزادسازی سهام عدالت، اظهار کرد: تا ۲۹ خرداد ماه به مشمولان سهام عدالت فرصت داده شد که نسبت به انتخاب روش مدیریت سهام خود تصمیم بگیرند. بر این اساس از میان بیش از ۴۹ میلیون نفر سهام‌دار، حدود ۱۹ میلیون نفر روش مستقیم را انتخاب کردند.
سهام عدالت جدید در طرح پیشنهادی مجلس به چه کسانی می‌رسد؟/تعیین تکلیف نحوه مدیریت شرکت های استانی
۳۶ ساعت قبل / مهدی طغیانی / سهام عدالت / سود سهام عدالت / سامانه ساماندهی سهام عدالت / آزادسازی سهام عدالت
سهام عدالت جدید در طرح پیشنهادی مجلس به چه کسانی می‌رسد؟/تعیین تکلیف نحوه مدیریت شرکت های استانی
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:افرادی که برگه سهام عدالت دارنداما مشمول نیستند،افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی ودهک های پایین درامدی که سهام عدالت نگرفتند اولویت های سهام عدالت جدید هستند.
تصویب کلیات طرح ساماندهی سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی
۴۵ ساعت قبل / آزادسازی سهام عدالت / سهام عدالت / کمیسیون اقتصادی
تصویب کلیات طرح ساماندهی سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از تصویب کلیات طرح ساماندهی سهام عدالت در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد. نوشته تصویب کلیات طرح ساماندهی سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
زیر و بم فروش سهام عدالت
۲ روز قبل
زیر و بم فروش سهام عدالت
پس از گذشت بیش از دو هفته از آزادسازی سهام عدالت، امکان فروش ۳۰ درصد از این سهام برای همه مشمولانی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده بودند فراهم شده است و این افراد می‌توانند نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند. این درحالی است که ارزش پرتفوی سهام عدالت نسبت به ابتدای زمان آزادسازی حدود ۷۵درصد افزایش داسته است و بر این اساس صاحب‌نظران توصیه می‌کنند سهام‌داران فعلا اقدام به فروش سهام خود نکنند.
ارزش روز سهام عدالت بیش از ۱۵ میلیون تومان؛ سهامداران چقدر سود کردند؟
۲ روز قبل / سود سهام عدالت
ارزش روز سهام عدالت بیش از ۱۵ میلیون تومان؛ سهامداران چقدر سود کردند؟
روز گذشته سخنگوی سهام عدالت اعلام کرد تمامی افرادی که روش مستقیم را برای آزادسازی اننخاب کرده‌اند می‌توانند نسبت به فروش ۳۰ درصد سهام خود اقدام کنند.
۲ روز قبل
سهام عدالت را چگونه بفروشیم؟
پس از گذشت بیش از دو هفته از آزادسازی سهام عدالت، امکان فروش ۳۰ درصد از این سهام برای همه مشمولانی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده بودند فراهم شده است و این افراد می‌توانند نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند. این درحالی است که ارزش پرتفوی سهام عدالت نسبت به ابتدای زمان آزادسازی حدود ۷۵ درصد افزایش داسته است و بر این اساس صاحب‌نظران توصیه می‌کنند سهام‌داران فعلا اقدام به فروش سهام خود نکنند.
جهانگیری: مردم سهام عدالت خود را نفروشند
۲ روز قبل / برجام / فولاد مبارکه اصفهان / سید عباس صالحی / دفاع مقدس / شورای امنیت سازمان ملل / دولت تدبیر و امید / اقتصاد مقاومتی / اسحاق جهانگیری / ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی / علی ربیعی
جهانگیری: مردم سهام عدالت خود را نفروشند
تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه اگر مردم نیاز ضروری ندارند سهام خود را نفروشند، ‌خاطرنشان کرد: بانک‌ها نیز اعلام کرده اند که آماده هستند به پشتوانه این سهام، ‌ تسهیلاتی به مبلغ ۸۰ درصد ارزش سهام را پرداخت کنند تا بخشی از مشکلات اقتصادی مردم مرتفع شود و همچنان مالکیت سهام خود را حفظ کنند.
۲ روز قبل
سهام‌داران عدالت در روش مستقیم می‌توانند از امروز سهام خود را معامله کنند
سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت گفت: سهامداران عدالت که روش مدیریت مستقیم را انتخاب کرده‌اند، از امروز می‌توانند سهام خود را معامله کنند.
مشکلات جدید سهام عدالت / آیا تاخیر در واریزها به خاطر اطلاعات کاربران است؟
۲ روز قبل / آزادسازی سهام عدالت / سهام عدالت
مشکلات جدید سهام عدالت / آیا تاخیر در واریزها به خاطر اطلاعات کاربران است؟
سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت گفته افرادی که اطلاعات بانکی و شماره تماس آنها درست بوده، همان روزهای اول کل پول را گرفته‌اند. اما برخی از مردم می‌گویند با وجود درست بودن اطلاعات هیچ مبلغی برای آنها واریز نشده است. نوشته مشکلات جدید سهام عدالت / آیا تاخیر در واریزها به خاطر اطلاعات کاربران است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
امکان فروش سهام عدالت برای همه کسانی که روش مستقیم راانتخاب کردند
۲ روز قبل / سهام عدالت / حسین فهیمی / آزادسازی سهام عدالت
امکان فروش سهام عدالت برای همه کسانی که روش مستقیم راانتخاب کردند
افرادی که از روز ۱۵ تا ۲۹ خرداد ۹۹ نسبت به انتخاب روش مستقیم مدیریت سهام عدالت خود اقدام کرده‌اند، از امروز می‌توانند وارد فرایند فروش سهم شوند.
۳ روز قبل
لزوم داشتن مدیریت ریسک برای دارندگان سهام عدالت
در چند ماه اخیر شاهد حضور افراد بسیاری در بازار سرمایه به ویژه بورس ایران هستیم. البته باید به این تعداد، مشمولان دریافت سهام عدالت را هم که مایل به آزادسازی سهام خود هستند اضافه کرد. این استقبال از بورس در نگاه نخست در این شرایط اقتصادی جامعه می تواند مثبت قلمداد شود اما متاسفانه در حال حاضر اکثر افرادی که وارد این بازار می شوند بدون هیچگونه آگاهی و آموزش هستند و خطر از دست رفتن سرمایه در کمین آنهاست. اکنون که افراد بسیاری به این میدان آمده و قصد محک زدن شانس و مدیریت مالی خود را دارند باید به این نکته توجه کنند سودآوری در معاملات، بر پایه توالی احتمال هاست. یعنی ما در این بازار هم سود می کنیم وهم ضرر. در دنیایی زندگی می کنیم که عدم قطعیت و نامعلومی بر آن حاکم است. این عدم قطعیت در بازار بورس …
ارزش روز سهام عدالت به چقدر رسیده است؟
۵ روز قبل / آزادسازی سهام عدالت / سهام / سهام عدالت / فروش سهام عدالت
ارزش روز سهام عدالت به چقدر رسیده است؟
آخرین ارزش سهام عدالت پیش از پایان یافتن هفته کاری بازار سهام چقدر بوده است؟ نوشته ارزش روز سهام عدالت به چقدر رسیده است؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۵ روز قبل / بودجه / رشد / سازمان برنامه و بودجه / سهام / سهام عدالت
اخبار
بر اساس اطلاعات سامانه استعلام لحظه‌ای ارزش سهام عدالت، ارزش سهام عدالت با ارزش اولیه ۵۳۲ هزارتومانی به حدود ۱۴ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان رسید.در پی صدور دستور آزادسازی سهام عدالت،
۳ دلیل رکوردشکنی بی‌سابقه بورس/ ۲ پذیره‌نویسی جدید نفتی و فولادی در راه است
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / بورس تهران
۳ دلیل رکوردشکنی بی‌سابقه بورس/ ۲ پذیره‌نویسی جدید نفتی و فولادی در راه است
کارشناس بازار سرمایه رشد بی‌سابقه شاخص بورس در روزهای گذشته را آزادسازی سهام عدالت و برنامه‌ریزی بانک مرکزی در کاهش سود بانکی عنوان کرد.
اولین واریزی پول سهام عدالت بانک انصار / کدام بانک‌ها جا مانده‌اند؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / آزادسازی سهام عدالت / بازار سهام / بانک انصار / بورس / تاخیر در واریز سهام عدالت / سهام / سهام عدالت
اولین واریزی پول سهام عدالت بانک انصار / کدام بانک‌ها جا مانده‌اند؟
یک ماه پس از آزادسازی سهام عدالت، بانک انصار اولین بخش از مبلغ سهام عدالت را واریز کرد. این در حالی است که انتقادات به دیگر بانک‌ها ادامه دارد و هنوز تعدادی از مردم پول سهام عدالت خود را به صورت کامل دریافت نکرده‌اند. نوشته اولین واریزی پول سهام عدالت بانک انصار / کدام بانک‌ها جا مانده‌اند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
پاسخ شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به مشکلات سهام عدالت / دارندگان سهام عدالت بخوانند
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / بانک / سهام / سهام عدالت / شرکت سپرده‌گذاری / کارگزاری
پاسخ شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به مشکلات سهام عدالت / دارندگان سهام عدالت بخوانند
دو ماه از آغاز فرایند آزادسازی سهام عدالت می‌گذرد اما ابهامات و مشکلات سهامداران در مدیریت و فروش سهام عدالت ادامه دارد، در این گزارش سخنگوی ستاد راهبری سهام عدالت به برخی از سوالات پاسخ داده است. نوشته پاسخ شرکت سپرده‌گذاری مرکزی به مشکلات سهام عدالت / دارندگان سهام عدالت بخوانند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
کمک ویژه مالیاتی به شرکت‌های تازه‌وارد بورس
رئیس‌جمهوری در نامه‌ای به وزیر اقتصاد از موافقت رهبر معظم انقلاب با کمک ویژه مالیاتی به شرکت‌هایی که امسال وارد بورس می‌شوند، خبر داد. بازار بورس این روزها به‌عنوان یکی از پربازده‌ترین بازارهای ایران به شمار می‌رود و دولت در تلاش است با حمایت از این بازار، ‌رشد آن را ادامه‌دار کند. در همین راستا عرضه‌های اولیه در دستور کار قرار گرفته و سهام عدالت نیز بعد از آزادسازی وارد سبد بورس افراد شده است. در ادامه این حمایت‌ها نیز رئیس‌جمهوری براساس مصوبه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی، در نامه‌ای به وزیر اقتصاد اعلام کرد که حمایت‌های ویژه مالیاتی از شرکت‌هایی که در ‌سال‌جاری وارد بورس شوند، انجام خواهد شد. در این …
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / پرداخت سود سهام عدالت / سهام عدالت
چرا بانک‌ها پول سهام عدالت را دیر می‌پردازند؟
به گزارش تسنیم، بر اساس تصمیمات ستاد آزادسازی سهام عدالت، مشمولان می‌توانند از درگاه‌های مختلف مانند سایت بانک، اپلیکیشن‌ها یا به‌طور مستقیم درخواست فروش 30 درصد از سهام خود را از طریق بانک‌ها ثبت کنند.
دفاع سازمان خصوصی‌سازی از عملکرد دولت در ساماندهی و آزادسازی سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / سازمان خصوصی سازی / اصل ٤٤ / سهام عدالت
دفاع سازمان خصوصی‌سازی از عملکرد دولت در ساماندهی و آزادسازی سهام عدالت
سازمان خصوصی سازی با انتشار مطلبی در پایگاه اطلاع‌رسانی خود از عملکرد دولت در ساماندهی و آزادسازی سهام عدالت دفاع کرد.
سهامدارانی که کارگزاری ندارند
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
سهامدارانی که کارگزاری ندارند
این روزها، شمار افرادی که وارد بازار سرمایه شده‌اند، به‌شدت افزایش یافته که این اقبال، به‌واسطه آزادسازی سهام عدالت و همچنین تشویق سرمایه‌داران خرد برای ورود به بورس اتفاق افتاده در نتیجه باید تلاش شود سهامداران و بازار، با کمترین اختلال و چالش به معاملات خود ادامه دهند.
آزادسازی مابقی سهام عدالت تا یک سال
۱۳۹۹/۰۴/۰۴
آزادسازی مابقی سهام عدالت تا یک سال
معاون سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید: شورای‌عالی بورس به‌صورت تدریجی تا یک سال آینده، اقدامات لازم برای آزادسازی باقیمانده سهام عدالت را انجام می‌دهد اما هنوز نحوه اجرای آن به سازمان خصوصی‌سازی ابلاغ نشده است. به‌گفته حسین علایی، افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، برای فروش سهام خود تا ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی به بازار سرمایه که زمان آن توسط شورای‌عالی بورس اعلام می‌شود، منتظر بمانند.
ارزش سهام عدالت مشمولان ۲۲ برابر شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / سهام عدالت / سهام / بازار
ارزش سهام عدالت مشمولان ۲۲ برابر شد
افزایش ۲۲ برابری ارزش سهام عدالت مشمولان به لطف تورم سنگین حاکم بر اقتصاد و در پی آن تداوم روند صعودی شاخص بورس و معاملات بازار سرمایه در حالی رخ داده است که به گفته سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت، کسانی که ۱۰ خرداد اقدام به فروش سهام عدالت خود کرده‌اند حدود ۱۶ درصد متضرر شده‌اند.
اعطای کارت اعتباری به سهامداران عدالت زمان‌بر است
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / سازمان بورس و اوراق بهادار / سهام عدالت / آزادسازی سهام عدالت / کارت اعتباری
اعطای کارت اعتباری به سهامداران عدالت زمان‌بر است
یک مقام مسئول گفت: بانک مرکزی قول مساعد اعطای کارت اعتباری را داده اما باید یک ساز و کار یکپارچه و یکتا برای همه این کارت‌ها در نظر گرفته شود که به یقین زمان بر خواهد بود.
آیا دولت ۲۵۰ هزار میلیارد تومان از ارزش دارایی مردم را به نفع خود مصادره کرده است؟/ ذهن جامعه را مشوش نکنیم
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / سهام عدالت / بورس / آزادسازی سهام عدالت / ارزش سهام عدالت
آیا دولت ۲۵۰ هزار میلیارد تومان از ارزش دارایی مردم را به نفع خود مصادره کرده است؟/ ذهن جامعه را مشوش نکنیم
ایلنا: سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت با بیان اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برای درج در تابلوی بورس منتظر اقدام شورای عالی بورس، سازمان…
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
اخطار به بدهکاران ارزی، انتشار اسامی متخلفان
یکصد‌و‌چهل و پنجمین جلسه ستاد اقتصادی دولت صبح یکشنبه به ریاست رییس‌جمهوری برگزار شد. در این نشست شیوه و قاعده‌مندی آزادسازی سهام عدالت و سایر موضوعات مرتبط با آن بررسی شد. همچنین روحانی در این نشست تاکید کرد که بانک مرکزی باید به بدهکاران ارز حاصل از صادرات اخطار دهد. با توجه به تحولات و نوسانات بازار ارز در روزهای اخیر اما انتظار می‌رفت که رییس‌جمهوری به افزایش بی‌سابقه نرخ ارز اشاره و از اقدامات دولت سخن بگوید اما در میان آنچه از این نشست رسانه‌ای شد، صحبتی از نرخ ارز نبود. او تنها به بدهکاران ارزی اشاره و البته تاکید کرد که نباید نوسانات قیمت برای مردم ناامنی روانی ایجاد کند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد ریاست‌جمهوری، روحانی در آغاز نشست …
خوب و بد صدور کارت اعتباری به پشتوانه سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / جامعه / سرمایه / سهام عدالت / کارت اعتباری / منابع مالی
خوب و بد صدور کارت اعتباری به پشتوانه سهام عدالت
صدور کارت خرید اعتباری در راستای کمک به فرایند آزادسازی سهام عدالت در کنار مزایایی که به همراه دارد می‌تواند چالش‌هایی را نیز به دنبال داشته باشد
بعد از بورس بالاترین بازدهی‌ها کجا اتفاق افتاد؟
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / بازار بورس / بازار مسکن / بازار دلار / بازار سکه
بعد از بورس بالاترین بازدهی‌ها کجا اتفاق افتاد؟
افزایش افسارگسیخته نقدینگی در کشور و ورود بخش عمده‌ای از پول‌های تازه به بازار سهام از یکسو و آزادسازی سهام عدالت از سوی دیگر، سبب شده تا این روز‌ها شاهد باشیم سهامداری که پیش‌تر فعالیتی تخصصی بود، این روز‌ها جنبه عمومی پیدا کند و در هر جمع و محفلی چه دوستانه و خانوادگی و چه کاری سخن از بورس‌بازی و جذابیت این بازار باشد.
سامانه‌های سهام عدالت پر از خطا / چه کسی به فکر سهامداران است؟
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه / حسین فهیمی / آزادسازی سهام عدالت
سامانه‌های سهام عدالت پر از خطا / چه کسی به فکر سهامداران است؟
سامانه فروش سهام عدالت کارگزاری ها پر از اشکال است و پیام‌های خطا و نادرست این سامانه‌ها مشکلاتی را برای سهامداران ایجاد کرده است اما اقدام موثری در جهت حل این اشکالات انجام نشده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
شاخص بورس حباب ندارد
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در چند وقت اخیر حمایت دولت از بورس بی‌سابقه بوده، گفت: دولت از طریق عرضه صندوق‌های ETF با قیمت مناسب، ارزش‌گذاری‌های صورت گرفته از بازار و نیز آزادسازی سهام عدالت حمایت همه‌جانبه خود را از بازار اعلام کرد.احمد اشتیاقی به مزایای سرمایه‌گذاری در بورس نسبت به دیگر بازارها اشاره کرد و افزود: رشد بی‌سابقه بورس در چند وقت اخیر باعث ایجاد شائبه وجود حباب در شاخص بورس شده است.به گزارش ایرنا، وی با تاکید بر وجود حباب در قیمت برخی از سهام شرکت‌ها، گفت: شاخص بورس فارغ از ایجاد حباب است، به همین دلیل نباید تعداد سهامی که نقش چندانی در تشکیل ارزش بازار ندارند و حداکثر ١٠ درصد از ارزش بورس را تشکیل می‌دهند را به کل بازار تعمیم دهیم.اشتیاقی با تاکید بر اینکه رشد چند وقت …
رشد بی‌سابقه بازار سرمایه در سایه حمایت دولت
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / دلار / بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران / حسن روحانی / بورس / بازار سرمایه / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار بورس
رشد بی‌سابقه بازار سرمایه در سایه حمایت دولت
تهران - ایرنا - یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در چند وقت اخیر حمایت دولت از بورس بی‌سابقه بوده، گفت: دولت از طریق عرضه صندوق‌های ETF  با قیمت مناسب، ارزش‌گذاری‌های صورت گرفته از بازار و نیز آزادسازی سهام عدالت حمایت همه جانبه خود را از بازار اعلام کرد.
بایدها و نبایدهای انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت؛ مستقیم یا غیرمستقیم
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / وزارت کار / سهام عدالت
بایدها و نبایدهای انتخاب روش آزادسازی سهام عدالت؛ مستقیم یا غیرمستقیم
سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت درباره فروش سهام عدالت گفت: سهام عدالت قرار است یک دارایی باشد نه یک چک که مردم بخواهند آن را نقد کنند.
مهلت آزادسازی سهام عدالت کماکان ادامه دارد/ ابهامات کماکان پابرجا!
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / اصل ٤٤ / سهام عدالت
مهلت آزادسازی سهام عدالت کماکان ادامه دارد/ ابهامات کماکان پابرجا!
در حالی که دیشب(5 شنبه) آخرین مهلت تعیین روش آزادسازی سهام عدالت توسط مشمولان بود، سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت می‌گوید این مهلت فعلا ادامه دارد.
امروز؛ آخرین مهلت برای تعیین روش مستقیم سهام عدالت
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / سهام عدالت / سود سهام عدالت / آزادسازی سهام عدالت / حسین فهیمی
امروز؛ آخرین مهلت برای تعیین روش مستقیم سهام عدالت
مشمولین سهام عدالت تا ساعت ۲۴ امشب ۲۹ خرداد برای انتخاب روش مستقیم فرصت دارند.
تاکنون چند نفر سهام خود را فروخته اند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۹
تاکنون چند نفر سهام خود را فروخته اند؟
سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت با بیان اینکه فرصت انتخاب روش مستقیم برای مدیریت این سهام فعلا ادامه دارد، اظهار کرد: حدود یک میلیون نفر تاکنون سهام عدالت خود را فروختند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •