سه شنبه, ۱۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 4 August, 2020
سکته قلبی
کاسیاس از فوتبال خداحافظی کرد
۵ ساعت قبل
کاسیاس از فوتبال خداحافظی کرد
ایکر کاسیاس امروز (سه شنبه) به صورت رسمی خداحافظی اش از میادین فوتبال را اعلام کرد. دروازه‌بان اسپانیایی یک و سال نیم پس از سکته قلبی که منجر شد دیگر نتواند فوتبال بازی کند تصمیم گرفت دستکش هایش را برای همیشه بیاویزد.
آسیب قلبی و اختلالات روانی از عوارض طولانی‌‌مدت ویروس کرونا
۳۲ ساعت قبل / ویروس کرونا
آسیب قلبی و اختلالات روانی از عوارض طولانی‌‌مدت ویروس کرونا
دانشکده بهداشت و مؤسسه ملی تحقیقات سلامت دانشگاه تهران اعلام کرده که سکته قلبی، آمبولی و لخته شدن خون و آسیب‌‌های روانی ناشی از ابتلا به کرونا ممکن است به مدت طولانی فرد را تحت تأثیر قرار دهند.
خوراکی‌هایی که منجر به سکته قلبی می‌شوند (قسمت دوم)
۳ روز قبل
خوراکی‌هایی که منجر به سکته قلبی می‌شوند (قسمت دوم)
طبق گزارش انجمن قلب آمریکا، بیماری‌های قلبی حدود ۳۳ درصد از مرگ و میر‌ها را در ایالات متحده تشکیل می‌دهند هر ۳۸ ثانیه یکبار یک نفر جان خود را به علت بیماری‌های قلبی از دست می‌دهد. این تعداد ترسناک است، اما با نگاه دقیق‌تر به خوراکی‌هایی که می‌خورید می‌توانید از این آمار وحشتناک جلوگیری کنید.
احتمال سکته قلبی ناشی از کرونا در هر سنی وجود دارد
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
احتمال سکته قلبی ناشی از کرونا در هر سنی وجود دارد
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل با اعلام این که کرونا تظاهرات بالینی متغییری بر روی قلب دارد ، یکی از آنها را سکته قبلی دانست و هشدار داد : سکته قلبی ناشی از کرونا مربوط به سن خاصی نیست و احتمال این عارضه بر اثر ابتلا به کرونا در هر سنی وجود دارد.
ساخت نانو داروهایی که لخته خون را از بین می‌برد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / فناوری نانو
ساخت نانو داروهایی که لخته خون را از بین می‌برد
لخته‌های خونی در رگها از عوامل اصلی سکته قلبی و مغزی است؛ به تازگی فناوری نانو به کمک علم پزشکی آمده و توانسته لخته‌های خونی را بدون خونریزی از بین ببرد.
نانودارویی برای بهبود بیماران مبتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / نانو / ذرات / خونریزی / حمله قلبی
نانودارویی برای بهبود بیماران مبتلا به حمله قلبی یا سکته مغزی
برای کمک به بهبود بیمارانی که دچار حمله قلبی یا سکته مغزی شده‌اند، محققان نانوذرات حاوی پپتید ساختند. این نانودارو روی موش‌های آزمایشگاهی نتایج مثبتی داشته است.
(عکس) سید مجید عقیلی نقاش و گرافیست درگذشت+ علت مرگ
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / مجید عقیلی
(عکس) سید مجید عقیلی نقاش و گرافیست درگذشت+ علت مرگ
سید مجید عقیلی، نقاش و گرافیست، در سن ۵۷ سالگی، بر اثر سکته قلبی درگذشت.
مجید عقیلی درگذشت
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
مجید عقیلی درگذشت
مجید عقیلی، نقاش و گرافیست در سن ۵۷ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت.
عضو هیئت مدیره سپاهان: سکته قلبی قلعه نویی صحت ندارد / دچار حمله عصبی شده؛ وضعیت فعلی اش هم خوب است / او یکی دو  روز دیگر مرخص می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
عضو هیئت مدیره سپاهان: سکته قلبی قلعه نویی صحت ندارد / دچار حمله عصبی شده؛ وضعیت فعلی اش هم خوب است / او یکی دو روز دیگر مرخص می‌شود
سرمربی تیم فوتبال سپاهان همچنان در بیمارستان بستری است.
کاهش فشار خون با ۸ نسخه بی نظیر خانگی
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / اخبار سلامت / فشار خون
کاهش فشار خون با ۸ نسخه بی نظیر خانگی
باید بدانید که بیماری خطرناک فشار خون بالا بدون علامت است و شاید تا زمانی که منجر به بروز عوارض نشود تشخیص داده نخواهد شد. برای پی بردن به این عارضه باید به طور مرتب (هر سه سال یک بار) فشار خونتان را اندازه گیری کنید. فشار خون بالا عوارضی همچون نارسایی کلیه، اختلال بینایی، سکته قلبی و سکته مغزی را در پی خواهد داشت.
درگذشت هنرمند پیشکسوت بلوچ
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / سکته قلبی / سیستان و بلوچستان / فرانسه / موسیقی / بلوچ
درگذشت هنرمند پیشکسوت بلوچ
رسولبخش زنگشاهی ـ پیشکسوت موسیقی سیستان و بلوچستان و قیچک‌نواز چیره‌دست بلوچ ـ صبح دیروز جمعه ـ سوم مرداد ماه ـ از دنیا رفت.
علائم جدید و شنیده نشده از کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ویروس کرونا / سکته قلبی و مغزی / سرماخوردگی / سبک زندگی / پارسی خبر
علائم جدید و شنیده نشده از کرونا
به تازگی کرونا علائم جدیدی از خود نشان داده است و ضرورت دارد تا افراد با این علائم به پزشک مراجعه کنند.
۱۳۹۹/۰۴/۳۱
در فکر آفتاب رهایی بود
در یکی، دو روز اخیر، ملک‌الموت را با حوزه فرهنگ در ایران کار زیاد بود. از آن روزنامه‌نگار و سردبیر روزنامه‌ای کثیر‌الانتشار تا آن دیگری که ورزشی‌نویس بود و آن بازیگر پیر آثار طنز و حالا هم شاعری که پس از چند روز بستری بودن در بیمارستان، دیروز از دنیا رفت. حوالی ساعت یک بعد‌ازظهر دیروز خبر درگذشت حسین صفاری‌دوست شاعر را ایسنا به نقل از اسدالله امرایی، نویسنده و مترجم منتشر کرد. امرایی گفت که این شاعر پس از سه، چهار روز که در بیمارستان امام خمینی بستری بود، صبح دوشنبه، ۳۰ تیر ماه در همان بیمارستان درگذشت. علت مرگ این شاعر را اما برادرش اعلام کرده گفته است که او بر اثر سکته قلبی از دنیا رفته است. صفاری‌دوست متولد ۱۳۲۸ در شهر قزوین است. 
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
حسین صفاری‌دوست درگذشت
حسین صفاری‌دوست، شاعر ایرانی، دوشنبه صبح در هفتادویک سالگی به علت سکته قلبی در بیمارستان امام‌خمینی(‌ره) درگذشت. او متولد سال ۱۳۲۸ در قزوین بود و نخستین مجموعه شعر خود را با نام «فصلی از شکفتن» در سال ۱۳۵۴ منتشر کرد. صفاری‌دوست درمجموع حدود ۲۰ مجموعه شعر به چاپ رسانده است. «مهمانی سنگ‌ها»، «نهال»، «کوچه‌های بی‌عابر»، «اندیشه‌های زخمی»، «خورشید خمیده»، اثر دوجلدی «با نیما و دیگران»، «خاکستری هزار قناری»، «با تاک‌های قرمز قزوین»، «چکاوک در حصار»، «این‌جا ستاره‌ها همه می‌سوزند»، «آتش خلوت‌نشین»، …
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
نفس کم آمد
  [ زهرا جعفرزاده ] کمبود دستگاه ونتیلاتور هفته پیش، گریبان خانواده خبازی را گرفت. پدر در بیمارستان بقیه‌الله(عج) تهران بستری شده بود و به دلیل نبودِ تخت خالی در بخش آی‌سی‌یو، او را در بخش دیگری بدون تجهیزات پیشرفته تنفسی بستری کردند. سوپروایزر بخش بارها اعلام کرده بود که بیمار باید در بخش آی‌سی‌یو نگهداری شود اما بیمارستان جایی برای بستری نداشت. بیمار درنهایت پس از هشت‌روز بستری، در شرایطی که به دستگاه ونتیلاتور برای کمک‌رسانی در تنفس نیاز داشت، جانش را از دست داد. پیک دوم شیوع کرونا کشور را در برگرفته و بیمارستان‌ها پس از یک دوره کوتاه، بار دیگر با شمار بالای مبتلایان روبه‌رو شدند، این‌بار اما شدیدتر از قبل. به گفته پرستاران شاغل در بخش …
مرگ وزیر دفاع رژیم صدام
۱۳۹۹/۰۴/۳۰
مرگ وزیر دفاع رژیم صدام
آخرین وزیر دفاع رژیم صدام بر اثر سکته قلبی مُرد.
وزیر جنگ دوران صدام در زندان جان باخت
۱۳۹۹/۰۴/۳۰ / عراق / رژیم بعث / صدام حسین
وزیر جنگ دوران صدام در زندان جان باخت
وزیر جنگ دوران رژیم صدام بر اثر سکته قلبی در زندان جان باخت.
شما نظر دادید/ بازیگری که با رفتنش، هنر ایران فقیرتر شد
۱۳۹۹/۰۴/۲۷ / سیروس گرجستانی / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / تئاتر
شما نظر دادید/ بازیگری که با رفتنش، هنر ایران فقیرتر شد
عده‌ای سیروس گرجستانی، بازیگر سینما و تلویزیون را که حدود دو هفته پیش بر اثر سکته قلبی درگذشت، یکی از اصلی‌ترین سرمایه‌های کشور می‌دانند که با درگذشتش ملت ایران فقیرتر از قبل شدند.
توصیه های ساده برای کاهش وزن ۲/۵ کیلویی در هفته
۱۳۹۹/۰۴/۲۶ / کاهش وزن / اضافه وزن / چاقی شکمی / سبک زندگی / پارسی خبر
توصیه های ساده برای کاهش وزن ۲/۵ کیلویی در هفته
یک متخصص تغذیه در مقاله‌ای می‌نویسد: برای از دست دادن وزن، نیازی به خوردن کمتر ندارید - فقط باید به موقع غذا بخورید. اگر شروع به خوردن غذا در یک زمان مشخص، چهار بار در روز کنید، در یک هفته از یک تا ۲.۵ کیلوگرم از دست می‌دهید و لاغر می شوید.  آجیل شیرین زندگی‌بخش چنین روشی به عنوان محیط داخلی پایدار در بدن باقی می‌ماند. یعنی بدن همیشه با هر شرایطی سازگار می‌شود. افراد دارای اضافه وزن اغلب کم غذا ​​می خورند. اما باید سعی کنند که متابولیسم بدنشان تند شود، مثلا اب بیشتری بنوشند. بله، اگر از صبحانه، ناهار یا شام غافل شوید و از این طریق تعداد کالری را کاهش دهید، می‌توانید وزن خود را کاهش دهید. اما انرژی کافی نخواهید داشت. ثانیا، هنگامی که کل رژیم غذایی یک بار در روز است، به ناچار بقیه زمان - تنقلات …
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
ابوالقاسم سرحدّی‌زاده که بود؟
آفتاب یزد- گروه خبر: خبر درگذشت وزیر کار دولت جنگ که منشا خدمات فراوان برای کارگران و پیگیر قانون کار به نفع این طبقه اجتماعی بود روزگذشته منتشر شد.«ابوالقاسم سرحدی زاده» وزیر پیشین کار و امور اجتماعی و از نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی بر اثر ایست قلبی در ۷۵ سالگی درگذشت. صابر سرحدی زاده صبح چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با تایید خبر درگذشت پدرش گفت: او پس از تحمل دوره‌ای بیماری بر اثر ایست قلبی در بیمارستان لواسانی تهران دارفانی را وداع گفت.در دوران وزارت سرحدی‌زاده بحث‌های زیادی میان وزارت کار و شورای نگهبان پیرامون حق بیمه کارگران کارگاه‌های زیرِ ۵ نفر به وجود آمد که همین بحث‌ها بعدها زمینه‌ساز تشکیل مجمع تشخیص مصلحت نظام شد.سرحدی‌زاده عضو هیات مرکزی خانه کارگر نیز بود. او نماینده تهران …
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
مرگ لیلا و مأموریت سنگین آتش‌نشان‌ها
[شهروند] کسی فکرش را هم نمی‌کرد که روزی آتش‌نشان‌های بانه مجبور شوند با نردبان نجات، پیکر بی‌جان سنگین‌وزن‌ترین زن ایران را جابه‌جا کنند، آن هم در شرایطی که هیچ ‌کس حاضر نبود حتی به چند متری این زن و آتش‌نشان‌ها نزدیک شود، چون اهالی روستای «کوخان» فکر می‌کردند لیلا کرونا داشته و به همین دلیل هم جانش را از دست داده است؛ گویا این زن بخت‌برگشته چند ساعت قبل از مرگش- یعنی از همان موقعی که حالش بد شد- چندباری سرفه کرده بود. با اینکه پزشکی قانونی و اورژانس علت فوت او را سکته قلبی اعلام کردند، هنوز هیچ‌کس به درستی نمی‌داند آیا او به این ویروس مرگبار مبتلا بوده یا نه. اما هرچه که بود، آتش‌نشانی بانه و چند نفر از همکارانش …
آیا فشار خون باعث مرگ می شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / استانی-اجتماعی / فشار خون / بیماری‌های قلب و عروق
آیا فشار خون باعث مرگ می شود؟
یک متخصص قلب و عروق، با بیان اینکه برخی از رفتارهای ما منجر به فشار خون می شود، گفت: فشار خون عامل ۵۰ درصد سکته های قلبی و مغزی است. این بیماری مزمن و بدون علامت بوده و در طول زمان باعث مرگ خواهد شد لذا باید توجه ویژه ای به آن داشته باشیم.
پیشکسوت شنا و واترپلو درگذشت
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / کمیته ملی المپیک
پیشکسوت شنا و واترپلو درگذشت
تهران- ایرنا- «منصور گروسی» پیشکسوت رشته‌های شنا و واترپلو در سن ۸۰ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
درگذشت در سکوت
سیدجلال طباطبایی، بازیگر سریال «شب‌های برره» بر اثر سکته قلبی درگذشت. این بازیگر که نخستین‌بار در ‌سال ۱۳۵۲ در فیلم «مکافات» به کارگردانی کامران قدکچیان وارد سینما شد، در کارنامه‌اش با سریال‌هایی چون «شب‌های برره»، «خانه به‌دوش»، «متهم گریخت» و «ترش و شیرین» برای مخاطبان تلویزیون چهره‌ای آشنا بود. «زیر آسمان شهر»، «کاکتوس»، «در کنار هم»، «گل‌های ۸۱»، «عشق سال‌های جنگ»، «افسانه پوپک طلایی»، «خوش‌رکاب»، «سفر سبز»، «تاریخ انقلاب»، «کلاه قرمزی»، «جدائی»، …
سیدجلال طباطبایی بازیگر تلویزیون درگذشت
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
سیدجلال طباطبایی بازیگر تلویزیون درگذشت
سیدجلال طباطبایی را با "شب‌های برره"، "خانه به دوش" و "ترش و شیرین" به یاد می‌آوریم؛ او بر اثر سکته قلبی درگذشت. فرشاد ارج دستیار کارگردان این سریال‌های خاطرانگیز از علاقه رضا عطاران به بازیگرانی همچون طباطبایی می‌گوید که خودشان را بازی می‌کردند.
بازیگر مطرح شب‌های برره دار فانی را وداع گفت
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
بازیگر مطرح شب‌های برره دار فانی را وداع گفت
سید جلال طباطبایی بازیگر سریال «شب‌های برره» بر اثر سکته قلبی درگذشت.
بازیگر
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / رسانه ملی / سینمای ایران / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / تلویزیون
بازیگر "خانه به دوش" درگذشت/ وقتی رضا عطاران، سیدجلال را دوست داشت
سیدجلال طباطبایی را با "شب‌های برره"، "خانه به دوش" و "ترش و شیرین" به یاد می‌آوریم؛ او بر اثر سکته قلبی درگذشت. فرشاد ارج دستیار کارگردان این سریال‌های خاطرانگیز از علاقه رضا عطاران به بازیگرانی همچون طباطبایی می‌گوید که خودشان را بازی می‌کردند.
آزمایش‌هایی که خانم‌های بالای ۴۰ سال باید انجام دهند
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / آزمایش زنان / فشار خون / آزمایش خون / سبک زندگی / پارسی خبر
آزمایش‌هایی که خانم‌های بالای ۴۰ سال باید انجام دهند
یک سری از آزمایش‌های تشخیص پزشکی باید بعد از ۴۰ سالگی هر شش ماه یک بار توسط خانم‌ها انجام شود. از جمله این آزمایش‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: بررسی فشار خون یکی از عوامل خطرناک برای بیماری‌های قلبی و سکته مغزی، فشار خون بالاست؛ به همین دلیل خانم‌های بالای ۴۰ سال باید فشارخون خود را بررسی کنند تا از بروز بیماری‌های قلبی جلوگیری کنند. فشار خون طبیعی ۱۲۰/۸۰ میلی متر جیوه است. کلسترول خون علاوه بر فشارخون، کلسترول خون هم باید بررسی شود. کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد، اما موجب آسیب‌های عمیقی در بدن می‌شود. چندین عامل مانند رژیم غذایی سرشار از چربی‌های اشباع و کلسترول، سابقه خانوادگی داشتن کلسترول بالا، اضافه وزن یا چاقی و بالا رفتن سن می‌تواند احتمال ابتلا به کلسترول بالا را افزایش دهد. بیماری …
جزییات جدید از رفتار هزار چهره ویروس کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / ویروس کرونا / سکته مغزی / سکته قلبی / کووید ۱۹ / علائم کرونا
جزییات جدید از رفتار هزار چهره ویروس کرونا
متخصصان هشدار داده‌اند کرونا می‌تواند بیشتر ارگان‌های بدن مانند عروق را درگیر کند و سکته مغزی و علائم عمومی کووید ۱۹ را برای بیمار به همراه داشته باشد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
ماضی نه چندان بعید
‏پنجاه‌وهشت‌سال پیش در چنین روزی، برابر ششم جولای 1962 میلادی، ویلیام فاکنر، نویسنده شهیر آمریکایی بر اثر سکته قلبی در ‏‏شصت‌وپنج‌سالگی درگذشت. عمده شهرت او ‌به دلیل رمان‌ها و داستان‌های کوتاهش است که ماجراهایشان در شهر خیالی ‏یوکناپاتافا اتفاق می‌افتد. فاکنر در سبک‌های گوناگون شامل رمان، داستان کوتاه، نمایشنامه، شعر و مقاله صاحب آثار متعدد ‏است هرچند او تا پیش از دریافت جایزه نوبل ادبیات در‌سال 1949 میلادی نویسنده‌ای شناخته شده به حساب نمی‌آمد. به ‏عقیده بسیاری اگر فاکنر به جای شهری کوچک چون نیوآلبانی و ایالتی جنوبی چون می‌سی‌سی‌پی در نیویورک یا ‏لس‌آنجلس به دنیا آمده بود خیلی زودتر به …
ارتباط گُرگرفتگی و تعریق شبانه با افزایش ریسک بیماری قلبی عروقی
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / یائسگی / زنان / بیماری های قلبی و عروقی
ارتباط گُرگرفتگی و تعریق شبانه با افزایش ریسک بیماری قلبی عروقی
تحقیق جدید نشان می دهد زنانی که بعد از یائسگی دچار گُرگرفتگی و تعریق های شبانه می شوند ۷۰ درصد بیشتر با احتمال حملات قلبی، آنژین و سکته روبرو هستند. این نشانه ها علائم وازوموتور نام دارند.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
دستورالعمل اجرایی طرح ‌«پرستار پیگیر» ابلاغ شد
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ابلاغ دستورالعمل اجرایی طرح «پرستار پیگیر» خبر داد. به گزارش روز شنبه وزارت بهداشت، دکتر مریم حضرتی با اشاره به برنامه ششم توسعه، تحقق رویکرد سلامت جامع‌نگر و ارتقای کیفیت زندگی مردم افزود: با توجه به ضرورت آموزش به بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن بستری در بیمارستان و پیگیری وضعیت آنها پس از ترخیص به منظور کاهش تعداد موارد بستری مجدد و مراجعات به اورژانس همچنین افزایش رضایتمندی بیماران و خانواده‌های‌شان، این معاونت درصدد است تا با فعال کردن واحد پیگیری در بیمارستان‌های کشور، دسترسی به اهداف فوق‌الذکر را تسهیل کند. او ادامه داد: این برنامه یکی از راهبردهای کلیدی برای پرستاران و سایر ارایه‌دهندگان …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
منهای سینما
 پیکر زنده‌یاد سیروس گرجستانی دیروز با حضور هنرمندان در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) به خاک ‏سپرده شد‎. این آیین ساعت ۱۰و ۳۰دقیقه صبح در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) آغاز شد و مدیران و ‏هنرمندان نیز در این مراسم حضور داشتند‎. زنده یاد سیروس گرجستانی هنرمند مطرح کشور روز پنجشنبه ‏‏دوازدهم تیرماه بر اثر سکته قلبی و در هفتاوشش‌سالگی دار فانی را وداع گفت‎. مراسم تشییع پیکر او با حضور هنرمندانی ‏چون ابوالفضل پورعرب، افسانه بایگان، فاطمه گودرزی و… در قطعه هنرمندان بهشت زهرا(س) برگزار شد.‏  برنامه «همرفیق» با اجرای شهاب حسینی در مرحله پیش‌تولید قرار دارد و طی روزهای‌ آینده جلوی دوربین ‏خواهد رفت و به‌زودی با انتشار …
بدرقه پیکر زنده‌یاد سیروس گرجستانی به خانه ابدی
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
بدرقه پیکر زنده‌یاد سیروس گرجستانی به خانه ابدی
پیکر زنده‌یاد سیروس گرجستانی با حضور تعدادی از هنرمندان در قطعه هنرمندان بهشت‌زهرا(س) به خاک سپرده شد. به گزارش همشهری، تشییع پیکر مرحوم سیروس گرجستانی صبح دیروز با حضور جمعی از هنرمندان کشور برگزار شد. زنده‌یاد سیروس گرجستانی، بازیگر شناخته‌شده تلویزیون، سینما و تئاتر، روز پنجشنبه ۱۲تیرماه بر اثر سکته قلبی در ۷۶سالگی دار فانی را وداع گفت. وی فعالیت حرفه‌ای خود را از تئاتر آغاز کرد و در نمایش‌های مختلفی به روی صحنه رفت که ازجمله آنها می‌توان به نمایش «معرکه در معرکه» اثر داوود میرباقری اشاره کرد. …
چگونه ویروس کرونا منجر به سکته می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / ویروس کرونا / سکته قلبی / سکته مغزی / لخته شدن خون / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه ویروس کرونا منجر به سکته می‌شود؟
محققان در بررسی‌هایی که بر روی تعدادی از بیماران کرونایی انجام دادند، دلایل بروز سکته قلبی و مغزی در این بیماران را دریافتند.
تصاویر |‌ چهره‌های مطرح در خاکسپاری سیروس گرجستانی | صورت‌های ماسک زده سینمایی‌ها
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
تصاویر |‌ چهره‌های مطرح در خاکسپاری سیروس گرجستانی | صورت‌های ماسک زده سینمایی‌ها
سیروس گرجستانی هنرمند پیشکسوت تلویزیون و سینما که روز پنجشنبه ۱۲ تیر بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفته بود امروز با حضور خانواده و دوستداران این هنرمند در قطعه هنرمدان بهشت زهرا به خاک سپرده شد. مرحوم گرجستانی از چهارشنبه شب به علت بیماری قلبی در بیمارستانی در تهران بستری شد و روز پنجشنبه بر اثر سکته قلبی درگذشت.
ببینید | سکانس خاطره انگیز سیروس گرجستانی در سریال متهم گریخت
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / سریال ایرانی / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / سیروس گرجستانی
ببینید | سکانس خاطره انگیز سیروس گرجستانی در سریال متهم گریخت
سیروس گرجستانی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون به تاریخ 12 تیر 99 در سن 76 سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت.از جمله سریال های وی می‌توان به همکاری با رضا عطاران در متهم گریخت و همچنین سریال های زن بابا و گاوصندوق اشاره کرد. منبع: خبرفوری
سکانس برتر؛ به یاد مرحوم سیروس گرجستانی
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / سکانس برتر
سکانس برتر؛ به یاد مرحوم سیروس گرجستانی
به گزارش" ورزش سه" در روزهای خبر بد کم نیست درگذشت سیروس گرجستانی بازیگر محبوب سینما و تلویزیونی نیز برتلخی اخبار اضافه می کند. او بیش از 40 سال فعالیت مستمر و جدی در عرصه بازیگری داشت و نقش های خاطره انگیز زیادی از او به یادگار مانده اند.  او امروز و  در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت.
ببینید | هاشم‌خان این‌دفعه سکته کرد و برنگشت
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / بازیگران سینما و تلویزیون ایران / سیروس گرجستانی
ببینید | هاشم‌خان این‌دفعه سکته کرد و برنگشت
سیروس گرجستانی بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت. منبع: weed_lash
«سیروس گرجستانی» درگذشت
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / سیروس گرجستانی / درگذشت / بازیگران
«سیروس گرجستانی» درگذشت
«سیروس گرجستانی» بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون بر اثر سکته قلبی درگذشت.
سکته قلبی، نمک سریال‌های ایرانی!
۱۳۹۹/۰۴/۱۰ / کرج تبلیغ / فشار خون
سکته قلبی، نمک سریال‌های ایرانی!
دیدن یک سریال ایرانی بدون سکته قلبی مثل خوردن یک املت بی نمکه! مثلاً فرض کنید مادر خانواده با شنیدن علاقه‌ی پسرش به دختری که موردپسندش نیست، دچار حمله قلبی نشود یا مثلاً پدر خانواده بعد از شنیدن خبر ورشکستگیش، به خاطر سکته قلبی در بیمارستان بستری نشود!
دلایل عجیب و باورنکردنی سکته قلبی!
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
دلایل عجیب و باورنکردنی سکته قلبی!
برخی عوامل هستند که افراد دارای ریسک را در خطر بیشتر سکته قلبی قرار می دهند. در این مطلب فهرست عوامل خطرناک و راه هایی برای آنکه از خطر آنها دور بمانید، مطرح شده است.
خوردن شیرنی و نوشابه باعث تجمع چربی در اطراف شکم و قلب می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / چاقی / قند / بیماری قلبی / سکته قلبی / قلب
خوردن شیرنی و نوشابه باعث تجمع چربی در اطراف شکم و قلب می‌شود
تسنیم نوشت: تحقیقات جدید نشان می‌دهد مصرف زیاد قند با تجمع چربی در نواحی شکمی و اطراف قلب در ارتباط است.
سیستم ایمنی با ابتلا به کرونا ویروس با ارگان های بدن نیز می‌جنگد
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
سیستم ایمنی با ابتلا به کرونا ویروس با ارگان های بدن نیز می‌جنگد
علائم تازه ویروس کرونا شامل سکته های قلبی و مغزی، از بین رفتن حس بویایی یا چشایی و همچنین علائم گوارشی شدید نشانه یک گرفتاری چند اندامی در بدن هستند.
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
برای پیشگیری از سکته قلبی این 5اصل را رعایت کنید
فشار خون بالا یکی از فاکتورهای خطرزای قابل پیشگیری است. تغییرات در سبک زندگی و در صورت نیاز مصرف دارو برای بسیاری از افراد مبتلا به فشار خون موثر است. در حالیکه در برخی از بیماران به رغم بکارگیری تمامی روش‌های درمانی مرسوم فشار خون بالا می‌ماند.
فرمول تابستان برای رفع خستگی و تقویت بدن
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / هندوانه / رفع خستگی / کم آبی بدن / سبک زندگی / پارسی خبر
فرمول تابستان برای رفع خستگی و تقویت بدن
 هندوانه منبع خوبی برای پتاسیم است که بدن برای برخی عملکرد‌های مهم خود به آن نیاز دارد. پتاسیم برای احساس انرژی ضروری است، زیرا این ماده معدنی یک الکترولیت محسوب می‌شود که به عضلات و اندام‌ها برای ارائه عملکرد درست خود کمک می‌کند. روشی ساده برای تقویت سطوح انرژی و کسب احساسی بهتر بدون روی آوردن به کافئین یا محصولی تجویزی وجود دارد. هندوانه یک میوه تابستانی، آبدار و شیرین است و همچنین به واسطه محتوای مواد مغذی خود می‌تواند به مقابله خستگی و دلایل پنهان آن کمک کند. در حقیقت، مصرف هندوانه نشان داده است که عملکرد ورزشی افراد را بهبود می‌بخشد و به عنوان گزینه‌ای پیشگیرانه برای سکته مغزی و سکته قلبی مورد توجه قرار گرفته است. پیشگیری از کم آبی بدن هندوانه سرشار از آب است و این حقیقتی آشکار است. اما …
عکس | نماد باشگاه کریستال پالاس درگذشت
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
عکس | نماد باشگاه کریستال پالاس درگذشت
کایلا عقاب کریستال پالاس که نماد این باشگاه محسوب می‌شد پس از سکته قلبی درگذشت.
آنتی‌بیوتیک آزیترومایسین احتمال حمله قلبی را افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۳/۳۰ / آنتی بیوتیک / سازمان جهانی بهداشت / سل
آنتی‌بیوتیک آزیترومایسین احتمال حمله قلبی را افزایش می‌دهد
تهران - ایرنا - مطالعات جدید نشان می‌دهد افرادی که آنتی‌بیوتیک آزیترومایسین استفاده می‌کنند، در مقایسه با بیمارانی که آنتی‌بیوتیک آموکسی سیلین مصرف می‌کنند، دو برابر بیشتر در معرض مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی و سکته مغزی قرار دارند.
وعده غذایی سالم تر به معنای بروز سکته و حمله قلبی کمتر است
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / رژیم غذایی / سکته مغزی / خطر حمله قلبی / بیماری های قلبی و عروقی
وعده غذایی سالم تر به معنای بروز سکته و حمله قلبی کمتر است
طبق نتایج مطالعه جدید، پیروی از یک رژیم غذایی سالم می تواند خطر سکته و حمله قلبی را کاهش دهد.
برای پایین آوردن فشار خون بالا چه کنیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / فشار خون بالا / سرطان / آنتی اکسیدان / پتاسیم / سبک زندگی / پارسی خبر
برای پایین آوردن فشار خون بالا چه کنیم؟
فشارخون بالا و خطر ابتلا به سایر بیماری‌های مرتبط با آن را می‌توان با مصرف داروها، تغییر رژیم غذایی و سایر تغییرات در شیوه زندگی کاهش داد. پرفشاری خون، خطر ابتلای فرد به بیماری قلبی عروقی، سکته مغزی و بیماری کلیه را افزایش می‌دهد. در این مقاله در مورد خوراکی‌هایی صحبت می‌شود که به کاهش فشار خون بالا کمک می‌کنند. توت‌ها بلوبری و توت فرنگی حاوی مواد آنتی‌اکسیدان به نام «آنتوسیانین‌ها» - نوعی فلاونوئید - هستند. تحقیقات انجام شده بر روی بیش از ۳۴ هزار فرد مبتلا به پرفشاری خون نشان داد، خطر ابتلا به فشار خون بالا در افرادی که بیشترین میزان جذب آنتوسیانین‌ها را دارند در مقایسه با افرادی که آنتوسیانین کمی مصرف می‌کنند، ۸ درصد کمتر است. موز موز حاوی مقدار زیادی پتاسیم است؛ پتاسیم ماده معدنی است که نقش …
دستگاه هوشمندی که از کرونا تا سکته قلبی را تشخیص می‌دهد+تصاویر
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
دستگاه هوشمندی که از کرونا تا سکته قلبی را تشخیص می‌دهد+تصاویر
اگرچه تشخیص دقیق بیماری‌هایی مانند کرونا فقط توسط پزشک متخصص امکان پذیر است، اما تشخیص نشانه‌های زودهنگامی مانند تب تنفس سنگین بسیار مهم است و به نظر می‌رسد دستگاه هوشمند TytoCare این وظیفه را انجام می‌دهد.
روش های افزایش سطوح کلسترول خوب در بدن
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / کلسترول خوب / ورزش / کاهش وزن / قند / سبک زندگی / پارسی خبر
روش های افزایش سطوح کلسترول خوب در بدن
 کلسترول خوب وظیفه انتقال کلسترول اضافی به کبد و جلوگیری از ساخت آن در جریان خون را بر عهده دارد. اما هنگامی که کلسترول بد انتقال کلسترول در سراسر بدن را انجام می‌دهد، امکان رسوب آن در دیواره رگ‌ها وجود دارد و موجب سختی و تنگ شدن آن‌ها می‌شود. اگر دارای سطح کلسترول خوب پایین و سطح کلسترول بد بالا باشید، به عنوان فردی با کلسترول بالا در نظر گرفته می‌شوید که این شرایط می‌تواند به تصلب شرایین، آنژین صدری (اغلب در قالب درد سینه تجربه می‌شود)، حمله قلبی و سکته مغزی منجر شود. در ادامه با ۳ روشی که می‌تواند به افزایش سطوح کلسترول خوب در بدن انسان کمک کنند، بیشتر آشنا می‌شویم. برنامه ورزشی ورزش منظم نقشی کلیدی در یک سبک زندگی سالم ایفا می‌کند و همچنین می‌تواند افزایش سطوح کلسترول خوب را به همراه داشته …
ببینید | تکنولوژی بی نظیراین دستکش برای کمک به بیمارانی که سکته قلبی و مغزی کردند
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / فناوری / بیماری قلبی
ببینید | تکنولوژی بی نظیراین دستکش برای کمک به بیمارانی که سکته قلبی و مغزی کردند
دستکش هوشمند Rapael ساخته شده است تا به کمک بیماران سکته قلبی و مغزی بیاید.
۴ روش اصلی درمان چاقی و چند هشدار
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / چاقی / سکته قلبی / دیابت / فشار خون بالا
۴ روش اصلی درمان چاقی و چند هشدار
نایب رئیس و دبیر انجمن تغذیه ایران با اشاره به انواع چاقی و خطرات و عوارض آن، چهارروش اصلی درمان چاقی و برخی عوارض و هشدارهای آن‌ها را تشریح کرد.
رییس جمهور بروندی درگذشت
۱۳۹۹/۰۳/۲۰
رییس جمهور بروندی درگذشت
"پیِر انکورونزیزا" رییس جمهوری بروندی در اثر سکته قلبی درگذشت.
چگونه با فرد عصبی برخورد کنیم؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / عصبانیت / پرخاشگری / سکته قلبی و مغزی / فرد عصبی / پارسی خبر / سبک زندگی
چگونه با فرد عصبی برخورد کنیم؟
عصبانیت از مشکلات شایع در میان افراد است و به دلایل گوناگون بروز می‌کند که برای کنترل آن راهکارهای فراوانی وجود دارد.
عامل نیمی از مرگ‌های زودرس در کشور
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / سلامت / سکته قلبی / چربی خون / کلسترول / زنان / مردان / تغذیه / فشارخون / وزارت بهداشت / کبد چرب
عامل نیمی از مرگ‌های زودرس در کشور
ملک زاده گفت: سکته های قلبی و مغزی علت نیمی از مرگهای زودرس در کشور است
هر دو عدد فشارخون ریسک حمله قلبی را در جوانان نشان می دهد
۱۳۹۹/۰۳/۱۵ / فشار خون / بیماری های قلبی و عروقی / خطر حمله قلبی
هر دو عدد فشارخون ریسک حمله قلبی را در جوانان نشان می دهد
طبق یافته های جدید، هر نوع فشارخون بالا در افراد جوان، ریسک حملات قلبی، سکته و سایر وقایع قلبی عروقی را افزایش می دهد.
بیماری امام خمینی چه بود؛ سرطان یا سکته قلبی؟ | جزئیات نحوه پرستاری از امام
۱۳۹۹/۰۳/۱۴
بیماری امام خمینی چه بود؛ سرطان یا سکته قلبی؟ | جزئیات نحوه پرستاری از امام
علت اصلی درگذشت امام خمینی ایست قلبی ایشان اعلام شد، اما بنا به گفته محمدحسین خوشنویس، عضو گروه پرستاری رهبر پیشین ایران، او در یک ماه آخر حیات به سرطان معده مبتلا شده بود و در زمان دومین مرتبه از تزریق داروی شیمی‌درمانی دچار سکته وسیع قلبی شد و درگذشت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •