چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
زباله
فرماندار: محل دپوی زباله محمودآباد تا ۲ماه دیگر تخلیه می‌شود
۹ ساعت قبل / دریای خزر / مازندران / دفع زباله / محمودآباد
فرماندار: محل دپوی زباله محمودآباد تا ۲ماه دیگر تخلیه می‌شود
ساری - ایرنا - فرماندار شهرستان محمودآباد مازندران اعلام کرد که تا ۲ماه دیگر تمامی زباله‌ها از تنها محل دپوی شهرستان تخلیه خواهد شد.
هشدار درمورد زباله کرونایی‌ها در منزل
۱۶ ساعت قبل
هشدار درمورد زباله کرونایی‌ها در منزل
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا نسبت به جمع‌آوری زباله‌های بیماران مبتلا به کرونا که در قرنطینه خانگی بسر می‌برند، هشدار داد.
کوچه‌ای در شیراز که با زباله سبز شد
۱۶ ساعت قبل / کوچه / شیراز / سبز / زباله / کارآفرینی
کوچه‌ای در شیراز که با زباله سبز شد
این بار تصمیم گرفتم از وسایل دورریختنی و بازیافتی گلدان درست کنم که ارزش دزدیدن نداشته باشد. حدود ۱۰ گلدان با استفاده از لاستیک‌های دور ریختنی و قوطی‌های نوشابه درست کردم و با کمک همسرم در کوچه نصب کردیم.
زباله نفس دریای خزر را به شماره انداخته است
۱۸ ساعت قبل
زباله نفس دریای خزر را به شماره انداخته است
دریای خزر بزرگ‌ترین دریاچه دنیا است که در شمال ایران و در امتداد سه استان گیلان، مازندران و گلستان قرار دارد، اما کافی است چند قدم در ساحل این دریا قدم بزنید تا با زباله‌ها و ماهی‌هایی که بر ساحل این دریا خشک شده‌اند مواجه شوید. یک کارشناس محیط زیست می‌گوید: در برخی شهر‌های شمال کشور محل دفع زباله در ساحل دریای خزر قرار دارد و شیرآبه آن‌ها به‌صورت مستقیم وارد دریا می‌شود.
ویدئو / روستایی که شهر شد و آباد نشد
۱۹ ساعت قبل / شهرکرد / چهارمحال و بختیاری / آلودگی / مشکلات شهری / فاضلاب
ویدئو / روستایی که شهر شد و آباد نشد
مشکلات متعدد همچون نبود فضای سبز، مشکلات جمع‌آوری زباله و نبود زیرساخت‌های فاضلاب شهری شهرک منظریه و مناطق مهدیه و اشکفتک در شهرکرد بارها مطرح شده است اما این مشکلات همچنان ادامه دارد. این منطقه در استان چهارمحال و بختیاری در چند سال اخیر از روستا به شهر تبدیل شده است اما امروز نه حال و هوای روستاییِ سابق را دارد، نه جلوه‌های آبادانی شهری در آن به چشم می‌خورد.
۲۷ ساعت قبل
باز هم بوی نامطبوع از آرادکوه
بخشدار کهریزک بعد از انتشار بوی نامطبوع در جنوب شهرستان ری علت اصلی این بو را دفن روزانه هشت‌هزار تن زباله تهران در مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه دانست. به گفته او تغییر جهت باد از جنوب به شمال یا از جنوب شرقی به سمت شمال غربی باعث انتقال بوی نامطبوع مجتمع پردازش و بازیافت به داخل شهرهای کهریزک و باقرشهر می‌شود. سال گذشته نیز این بو، بخش‌های زیادی از پایتخت را در بر گرفته بود که به گفته اعضای شورای شهر تهران، منشا آن از همین مجتمع بود، اما خبر اخیر نشان می‌دهد هنوز این مشکل برطرف نشده است.
۲۷ ساعت قبل
انتخاب طراح سفارشی از میان اقوام عامل اصلی طراحی های غیراصولی
آذربایجان شرقی - فلاح: عضو شورای شهر تبریز گفت: امیدوارم روزی برسد که مردم و اعضای شورا به جوانان شهر نیز اعتماد کنند چرا که پیروزی در جنگ هشت ساله در سایه حمایت از جوانان بوده است.محرم محمدزاده با بیان اینکه امیدواریم شهروندان در جریان امور شهر قرار گیرند، افزود: تا زمانی که ما پشت میز‌های میلیاردی نشستیم سخنانمان اثری نخواهد داشت.عضو شورای اسلامی شهر تبریز تصریح کرد: در شهرک اندیشه انبار خدمات بهداشتی وجود دارد که وضعیت بهداشت در آنجا مناسب نیست.محمدزاده تصریح کرد: فضای سبز در مناطق حاشیه نشین بسیار کم‌است و در فلکه آذربایجان بوی بد حاصل از نقل و انتقال زباله موجب اذیت شهروندان می‌شود.وی گفت: تبریز در گذشته شهر بدون گدا بود اما امروز شاهد حضور متکدیان از سایر شهرها هستیم که خواهشمندم به صورت …
کاهش ۱۳۰ سانتی متراز آب «خزر»
۲۷ ساعت قبل / دریای خزر / زباله / سازمان حفاظت محیط زیست / محیط زیست / zwnj
کاهش ۱۳۰ سانتی متراز آب «خزر»
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست می‌گوید که تراز آبی دریای خزر ۱۳۰سانتی‌متر طی ۲۵ سال گذشته کاهش پیدا کرده است علاوه بر این مدیریت پسماندها در شمال کشور در مرز بحران است
۲۷ ساعت قبل / زباله / شهرداری تهران / فرهنگی و اجتماعی / کودکان / معاون فرهنگی و اجتماعی
زباله‌گردی کودکان را به 137 اطلاع دهید
محمدرضا جوادی یگانه، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از مردم خواست که در مقابل زباله گردی کودکان ساکت نمانند
کانون‌های تجمع زباله گردهای پایتخت شناسایی شد
۳۳ ساعت قبل / زباله‌گردی
کانون‌های تجمع زباله گردهای پایتخت شناسایی شد
ایلنا: در جلسه ای با حضور فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با هدف بررسی همه جانبه پدیده مذموم زباله گردی و لزوم همکاری…
شناسایی ۲۰۰ بازار زباله‌ در تهران
۳۹ ساعت قبل / زباله / تولید زباله / شهرداری تهران
شناسایی ۲۰۰ بازار زباله‌ در تهران
تسنیم نوشت: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به عوامل شکل‌گیری زباله گردی پرداخت و از معرفی ۲۰۰ نقطه از سوی سازمان مدیریت پسماند به عنوان محل تجمع و داد و ستد عوامل تفکیک غیرمجاز به نیروی انتظامی خبر داد.
۳۹ ساعت قبل / بوی نامطبوع تهران / کهریزک
بخشدار کهریزک: منشا بوی نامطبوع در جنوب تهران مجتمع دفن زباله آرادکوه است
بخشدار کهریزک پس از انتشار بوی نامطبوع در جنوب شهرستان ری، گفت: منشا اصلی بوی نامطبوع در این منطقه دفن روزانه هشت هزار تن زباله تهران در مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه است.
شناسایی ۲۰۰ کانون تجمع زباله‌گردهای پایتخت/ پدیده "زباله گردی" دارای عواقب داخلی و بین‌المللی است
۳۹ ساعت قبل / اجتماعی و اقتصادی / پایتخت / زباله / فرمانده نیروی انتظامی / مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران
شناسایی ۲۰۰ کانون تجمع زباله‌گردهای پایتخت/ پدیده "زباله گردی" دارای عواقب داخلی و بین‌المللی است
ایلنا: روز گذشته جلسه ای با حضور سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ و صدرالدین علیپور مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با هدف بررسی همه…
صندل‌های زیست تخریب‌پذیر از جنس جلبک ساخته شد
۴۰ ساعت قبل / صنعت جلبک / اقیانوس هند / پژوهشگر / دفع زباله
صندل‌های زیست تخریب‌پذیر از جنس جلبک ساخته شد
تهران- ایرنا- محققان آمریکایی برای کاهش میزان زباله‌های مضر پلاستیکی که وارد اقیانوس ها می‌شوند، دمپایی‌هایی از جنس جلبک ساختند.
افزایش تماس‌های مردمی درباره کودکان زباله گرد
۴۱ ساعت قبل / کودکان زباله گرد / زباله گردی
افزایش تماس‌های مردمی درباره کودکان زباله گرد
معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران از مردم خواست که در مقابل زباله گردی کودکان ساکت نمانند و موضوع را به سامانه ۱۳۷ اطلاع دهند.
خسارت‌های جبران ناپذیر یک کوه/ اینجا دیگر منطقه گردشگری نیست+ تصاویر
۲ روز قبل / گردشگری / زباله / آمل / استان مازندران
خسارت‌های جبران ناپذیر یک کوه/ اینجا دیگر منطقه گردشگری نیست+ تصاویر
زنگ خطر رانش در شهر آمل به صدا در آمده است. این بار اما از شکافته شدن کوه و زمین و جاده‌های مسافری و ترانزیتی شمالی خبری نیست. کارشناسان می‌گویند در صورت ادامه بی‌توجهی و سهل‌انگاری در زمینه انباشت زباله 7 شهر استان مازندران در ارتفاعات منطقه عمارت شهر آمل، به زودی شاهد رانش این کوه زباله به سمت جاده هراز و جاری شدن پساب سمی آن به رودخانه خواهیم بود. همان جاده‌ای که حلقه اتصال تهران به استان مازندران است و همان رودخانه‌ای که آبشخور شالیزارهایی است که قوت غالب خیلی از ما در آن کشت می‌شود.
گروه‌های محلی ناظران سلامت کودک در جنوب شهر تشکیل می‌شود
۲ روز قبل / کودک کار و خیابانی / شهرداری منطقه 19 تهران / شهروند
گروه‌های محلی ناظران سلامت کودک در جنوب شهر تشکیل می‌شود
معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ۱۹ از تشکیل گروه ناظران سلامت کودک با هدف شناسایی و معرفی کودکان زباله گرد خبر داد.
۳ روز قبل
ماسک و دستکش، زباله خشک نیستند
دفع زباله‌های‌تر و خشک تهران پس از انتشار بیماری کرونا با حساسیت بیشتری روبه‌رو شده است زیرا می‌تواند به عاملی برای گسترش بیشتر این بیماری تبدیل شود. به گزارش همشهری، مدیر تفکیک در مبدأ سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در همین زمینه به شهروندان توصیه کرد تا زباله‌هایی مانند ماسک و دستکش را در زباله‌های‌ تر قرار دهند، چراکه جزو زباله‌های خشک نیستند. به همین دلیل توصیه شده که شهروندان بعد از مصرف ماسک و دستکش حتما آنها را در زباله‌های ‌تر قرار دهند تا باعث آلودگی نشوند. فرزاد کلانتری با اشاره به …
۳ روز قبل
پایان تخلیه پسماند در تالاب شادگان
  [ مهتاب جودکی ] سی ‌سال است که پسماند آبادان را در دل تالاب خالی می‌کنند؛ هر روز 150 تا ‏‏220 تن. کم نیست. اکنون وسعتی بزرگ‌تر از 100 هکتار در تالاب بین‌المللی شادگان، آلوده زباله ‏است، ماهی‌هایش یا مرده‌اند یا مریض، آبی اگر هست، چرکین است و زباله‌ها همه‌جا پراکنده. پای ‏تالاب سال‌هاست به فهرست قرمز مونترو باز شده و بعد از این همه، بعید نبود که کار به خروج تالاب ‏از کنوانسیون رامسر بکشد. یک ماه پیش مدیرکل محیط‌زیست خوزستان حرف خروج از ‏کنوانسیون را پیش کشید و گفت: «به دلیل تخلیه پسماندهای شهری آبادان، مقرر شده بود ‏تالاب شادگان از فهرست کنوانسیون رامسر خارج شود. از طریق وزارت امور خارجه پیگیری‌های …
تداوم زباله گردی کودکان در تهران/ آیا کرونا بیماری بچه پولدارهاست؟!  
۴ روز قبل / بحران معیشت / زباله گردی در تهران / زباله گردی کودکان / فقر کودکان / کودکان زباله گرد / معیشت مردم
تداوم زباله گردی کودکان در تهران/ آیا کرونا بیماری بچه پولدارهاست؟!  
شفقنا- اگر عدد ۴ هزار نفر را برای کودکان زباله گرد مبنا قرار دهیم، باید بپرسیم که برای چه تعداد از آنها، ابلاغیه شهردار تهران و تماس های احتمالی مردمی با ۱۳۷ می تواند مانع زباله گردی و خطر...
شناسایی زباله‌های فضایی در روز با فناوری لیزری
۴ روز قبل / زباله فضایی / تلسکوپ / لیزر / رصدخانه
شناسایی زباله‌های فضایی در روز با فناوری لیزری
گروهی از محققان آژانس فضایی اروپا با استفاده از لیزر موفق به ردگیری دقیق زباله‌های فضایی حتی در روشنایی روز شده‌اند.
تولید زباله عفونی در تهران به روزی ۱۱۰ تن رسید
۵ روز قبل / زباله / تولید زباله / ویروس کرونا / شهرداری تهران
تولید زباله عفونی در تهران به روزی ۱۱۰ تن رسید
مهر نوشت: یک کارشناس پسماند با اشاره به اینکه در دوران شیوع کرونا حجم پسماندهای تهران به حدود ۱۱۰ تن در روز رسیده است، گفت: کرونا تمام می شود اما ماسک ها و دستکش های پلاستیکی باقی می مانند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / لبنان / بیروت
لبنان در آستانه فروپاشی است؟
به نظر می‌رسد قطع برق ۲۰ ساعته در روز، کوه‌های زباله در خیابان‌ها و خطوط طولانی در پمپ بنزین‌ها نمایی از یک تابستان استاندارد در لبنان باشد. کشوری که عادت دارد با زیرساخت‌های فروپاشیده مقابله کند، زیرا از یک فاجعه به فاجعه‌ی دیگر وارد می‌شود.
تعطیلی مرکز دفن زباله های گندک در صورت عدم دفع صحیح
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / مدیریت پسماند / سد ماملو / اداره کل محیط زیست استان تهران / سعید محمودی
تعطیلی مرکز دفن زباله های گندک در صورت عدم دفع صحیح
محمودی گفت: مرکز دفن زباله های گندک به دلیل همجواری با حوزه آبریز سد ماملو دارای حساسیت های خاص محیط زیستی است که در صورت عدم انجام کامل تعهدات و دفع صحیح، فعالیت این مرکز متوقف می شود.
ممانعت از ورود برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / اداره کل محیط زیست استان تهران / استانداری تهران / مرکز دفع پسماند
ممانعت از ورود برخی از واحدهای صنعتی استان البرز به تهران
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: مرکز دفن زباله های گندک در شهرستان دماوند به دلیل همجواری با حوزه آبریز سد ماملو دارای حساسیت های خاص محیط زیستی است که در صورت عدم انجام کامل تعهدات و دفع صحیح، فعالیت این مرکز متوقف و پیگیری های قانونی مربوطه هم انجام می شود.
خطر زباله‌های خانه‌هایی که بیمار کرونایی دارند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / زباله / کرونا
خطر زباله‌های خانه‌هایی که بیمار کرونایی دارند
از آمدن کرونا به ایران تقریباً ۶ ماه می‌گذرد. حالا خیلی‌هایمان به بودنش عادت کرده‌ایم، ماسک می‌زنیم، دستکش می‌پوشیم و فاصله اجتماعی‌مان را با دیگران رعایت می‌کنیم. اما در یک نکته هنوز از پروتکل‌های جهانی عقب مانده‌ایم. زباله‌هایمان را همچنان در یک کیسه زباله می‌گذاریم، گره زده یا نزده، به مخزن‌های آلوده کوچه‌ها پرتاب می‌کنیم و یادمان می‌رود که کرونا تنها لای دستکش‌ها و بیرون از ماسک‌ها نیست!
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
منشأ بوی نامطبوع تهران شناسایی شد؟
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به اینکه عمده منشأ بوی نامطبوع در تهران، مرکز دفن زباله آرادکوه است، گفت: در صورت عدم انتقال این مرکز، سازمان محیط زیست حق شکایت از شهرداری تهران را دارد.
جدا بودن سلول پسماندهای کرونایی در جایگاه زباله خرم‌دره
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / استانی-شهرستانها / زنجان / پسماند کرونا / همه_باهم_علیه_کرونا / خرم‌دره
جدا بودن سلول پسماندهای کرونایی در جایگاه زباله خرم‌دره
رئیس اداره محیط زیست خرم‌دره گفت: پسماندهای کرونایی، سلول و پارتیشن جدایی در جایگاه زباله دارند.
ضرورت توقف فرایند بازیافت در دوران شیوع کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / بازیافت زباله / کروناویروس
ضرورت توقف فرایند بازیافت در دوران شیوع کرونا
دبیر شبکه‌های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور ضمن بیان اینکه تجربه جهانی در مواجهه با بیماری‌های همه‌گیر نشان می‌دهد که کشورهایی که امکانات و زیرساخت‌های بهتر و بیشتری نسبت به ما داشته‌اند ممنوعیت‌هایی در حوزه مدیریت پسماند ایجاد کرده‌اند، گفت: توصیه می‌شود که برای به حداقل رساندن آثار شیوع ویروس کرونا کل فرایند بازیافت به هر شکل و با هر نوع پروتکلی متوقف شود.
ببینید با این ماسک و دستکش چه فاجعه‌ای ساختیم!
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کاریکاتور / زباله / دستکش و ماسک آلوده / محیط زیست
ببینید با این ماسک و دستکش چه فاجعه‌ای ساختیم!
علیرضا پاکدل با انتشار کارتونی در صفحه اینستاگرامی خود به بی ملاحظگی برخی افراد در رها کردن دستکش و ماسک های آلوده خود در محیط زیست در ایام کرونایی جهان پرداخت.
ایرانی‌ها هر سه روز یک‌بار به‌اندازه وزن برج میلاد زباله تولید می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
ایرانی‌ها هر سه روز یک‌بار به‌اندازه وزن برج میلاد زباله تولید می‌کنند
معاون امور اجتماعی و فرهنگی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، اعلام کرد پسماندی که هر سه روز یک‌بار ایرانی‌ها تولید می‌کنند، به‌اندازه‌ی وزن برج میلاد است
توزیع مخازن پسماند خشک در سازمان ها و مجتمع های مسکونی در منطقه 4
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / محیط زیست / آموزش / خدمات شهری / مجتمع‌های مسکونی / مخازن زباله خشک
توزیع مخازن پسماند خشک در سازمان ها و مجتمع های مسکونی در منطقه 4
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 تهران از توزیع مخازن پسماند خشک در ادارات، سازمان ها و مجتمع های مسکونی خبر داد و گفت: آموزش تفیک زباله ها از مبدا و آموزش شهروندان از مهمترین اقدامات منطقه 4 در ادارات، سازمان ها و مجتمع های مسکونی است.
بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
بی‌هراس از کرونا در جستجوی زندگی در سطل‌های زباله
در روزهایی که همه با هراس از کرونا روزگار می‌گذرانند کسی چندان جرأت نزدیک شدن به این افراد را ندارد و البته آنهایی که اندک روزی خود را در لابه لای همین زباله‌ها جستجو می‌کنند ، همچنان بدون کمترین وسیله حفاظتی به روال همیشه زباله گردی شان را انجام می دهند.
اخطار محیط زیست دماوند به شهرداری های شرق استان تهران
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
اخطار محیط زیست دماوند به شهرداری های شرق استان تهران
رئیس اداره محیط زیست دماوند با اشاره به اخطار به شهرداری های شرق استان تهران گفت: در پی انجام این کار اقدامات مثبتی در زمینه مدیریت زباله ها صورت گرفت.
کرونا و زباله؛ دو مسئله بدخیم اجتماعی در مازندران
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-اجتماعی / زباله / همه_باهم_علیه_کرونا
کرونا و زباله؛ دو مسئله بدخیم اجتماعی در مازندران
یک جامعه‌شناس با تاکید بر اینکه این روزها، بنیان های اجتماعی تحت تاثیر کرونا قرار گرفته‌اند، معتقد است که، شاید غیر از پدیده کرونا بتوان از زباله به عنوان یک مسئله بدخیم در مازندران یاد کرد.
روزانه ۷۰۰ تن زباله در شهرستان رشت تولید می‌شود/ اجرای طرح روستای بدون زباله
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / استانی-اجتماعی / زباله
روزانه ۷۰۰ تن زباله در شهرستان رشت تولید می‌شود/ اجرای طرح روستای بدون زباله
فرماندار رشت با بیان اینکه روزانه بالغ بر ۷۰۰ تن زباله در سطح شهرستان تولید می‌شود، گفت: با اجرای طرح تفکیک زباله از مبدا و ترویج طرح روستای بدون زباله در روستاها، به دنبال کاهش میزان زباله شهرستان هستیم.
ببینید تهرانی‌ها دوباره رکورد زدند!
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کاریکاتور / زباله / شهر تهران / برج میلاد
ببینید تهرانی‌ها دوباره رکورد زدند!
در خبرها آمده که تهرانی‌ها هر ۲۴ روز ۵۸ هزار تن معادل وزن برج میلاد، زباله تولید می‌کنند. مهدی عزیزی با انتشار کارتونی در خبرآنلاین به این موضوع پرداخت.
30درصد فرانسوی‌ها زباله می‌اندازند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
30درصد فرانسوی‌ها زباله می‌اندازند
پاریس: طبق بررسی‌های صورت گرفته از سوی مؤسسه نظرسنجی و تحقیقات بازار ایپسوس Ipsos، حدود یک‌سوم جمعیت فرانسه در معابر، زباله پرتاب می‌کنند. به‌گزارش یورونیوز، ته سیگار، کیسه‌های پلاستیکی، کاغذ، آدامس، قوطی و این اواخر ماسک و دستکش ازجمله زباله‌هایی است که معمولا از پنجره خودرو به بیرون انداخته می‌شود. این گزارش تأکید می‌کند که هر روز ۲۵تن زباله در امتداد بزرگراه‌های فرانسه جمع‌آوری می‌شوند.
مخازن رنگی پسماند خشک و‌ تر به خانه‌ها می‌آید
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مخازن رنگی پسماند خشک و‌ تر به خانه‌ها می‌آید
محمود مولایی- خبر‌نگار با حذف مخازن 1100لیتری پسماند از سطح شهر تهران و جایگزین کردن مخازن جدید به‌نظر می‌رسد گام‌های بزرگی در مدیریت پسماند پایتخت برداشته شود. به‌گزارش همشهری، در نیمه سوم خرداد ماه سرانجام اجرای پایلوت طرح کاپ (کاهش پسماند) در 4منطقه‌6، 16، 21و 22انجام شد. به این ترتیب در برخی از نقاط این مناطق، مخازن فعلی زباله جمع‌آوری شد و به موازات آن مخازن‌تر و خشک رنگی جدید به برخی مراکز مانند ساختمان‌های بلند مرتبه، میادین میوه و تره‌بار و شهروند رفتند تا زباله‌ها بدون اینکه در مخازن …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / شهرداری تهران
یک دست مبلمان، عجیب ترین زباله در کانالهای تهران
مدیرکل امور خدمات شهری شهرداری تهران گفت: شهروندان باید بدانند که زباله ای که به نهرها می ریزند وارد کانال ها و مسیل ها می شود و در صورت باران این کانال ها هستند که منجر به سیل می شوند و جان شهروندان به خطر می افتد.
زباله‌های کرونایی را هنگام تفکیک همراه زباله‌های تر قرار دهید
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
زباله‌های کرونایی را هنگام تفکیک همراه زباله‌های تر قرار دهید
دبیر شبکه تشکل‌های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی کشور ضمن بیان اینکه محل‌های دپوی زباله و زباله‌های خانگی می‌توانند از عوامل شیوع و بروز مجدد ویروس کرونا باشند، گفت: مردم باید تفکیک زباله از مبدا را جدی بگیرند و زباله‌های بهداشتی و کرونایی خود را هنگام تفکیک همراه با زباله‌های تر قرار دهند.
تصاویر| خرس باهوش سوژه رسانه‌ها شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تصاویر| خرس باهوش سوژه رسانه‌ها شد
تصاویر شبیه یک باغ وحش در نزدیکی خانه من بودند! جالب بود که خرس به قدری مودب بود که سطل زباله را به گوشه‌ای کشید و در آنجا جستجو کرد نه در میانه مسیر عبور و مرور!
ببینید | تصاویری زشت و زننده از ساحل دریای خزر
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / زباله / استان گیلان / دریای خزر
ببینید | تصاویری زشت و زننده از ساحل دریای خزر
انباشت زباله در حاشیه ساحل کلاچای گیلان نه تنها نفس اهالی این شهر را به شماره انداخته بلکه بوی تعفن زباله مردم این منطقه را آزار می‌دهد و تهدیدی جدی علیه بهداشت عمومی و سلامت مردم شده است./تسنیم
همنشینی زباله و ساحل -گیلان
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
همنشینی زباله و ساحل -گیلان
حدود یک سوم فرانسوی‌ها از پنجره خودرو زباله به بیرون پرتاب می‌کنند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / زباله / فرانسه / خودرو
حدود یک سوم فرانسوی‌ها از پنجره خودرو زباله به بیرون پرتاب می‌کنند
طبق بررسی‌های صورت گرفته از سوی موسسه نظرسنجی و تحقیقات بازار ایپسوس (Ipsos)، درصد زیادی از فرانسوی‌ها با وجود جریمه‌های سنگین همچنان آشغال‌های خود را از پنجره خودرو به بیرون پرتاب می‌کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
پادشاه وحشت در اقلیم ادبیات
[شهروند] وقتی از ژانر وحشت در عرصه ادبیات صحبت به میان می‌آید هیچ‌کس به اندازه استیون کینگ، نویسنده شهیر آمریکایی، شایسته اقبال و توجه خاص و عام نیست. شما احتمالا یا کتابی از او خوانده‌اید یا دست‌ کم یکی دو تا از فیلم‌هایی که مهر اقتباس از آثار کینگ را بر خود دارند، دیده‌اید؛ فیلم‌هایی چون «درخشش»، «مسیر سبز»، «رستگاری در شاوشنک» و.... نام کامل او استیون ادوین کینگ است؛ متولد بیست‌و‌یکم سپتامبر ‌سال 1947 در پورتلند، ایالت مِین آمریکاست و اکنون 73‌ سال دارد. 1- شغل اصلی کینگ رمان‌نویسی ا‌ست؛ اما او تاکنون برای تلویزیون و بسیاری از رسانه‌ها برنامه‎‌های مختلفی تولید  کرده است. 2- …
ساخت پوشش‌های فلزی محکم از زباله‌های الکترونیکی
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / زباله‌های الکترونیکی / بازیافت / محیط زیست / پیوند شیمیایی
ساخت پوشش‌های فلزی محکم از زباله‌های الکترونیکی
پژوهشگران آمریکایی، روش جدیدی برای بازیافت زباله‌های الکترونیکی ارائه داده‌اند که این مواد را به پوشش‌های محکم فلزی تبدیل می‌کند.
محل دپوی پسماندهای شهر قائمیه پاکسازی شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / زباله / پسماند / شهرستان کوه چنار
محل دپوی پسماندهای شهر قائمیه پاکسازی شد
شیراز - یک روز پس از انتشار گزارش چند رسانه ای خبرگزاری مهر درباره دپو و آتش زدن پسماندهای شهر قائمیه در طبیعت اطراف شهر، محل جمع آوری زباله ها پاکسازی شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
شرق دور علیه ساکن کاخ کرملین
«والنتین کواشنیکف»، کارگر ساختمانی و معتاد به هروئین، در نزدیکی انبار راه‌آهن در یک خانه چوبی زندگی می‌کند که یک سطل زباله پلاستیکی در گوشه‌ای قرار دارد که از آن به عنوان توالت استفاده می‌کند. اما او از یک وضعیت بی‌فرجام ناگهان به یک «سلبریتی» تبدیل شد. او با کمک به پرانرژی‌تر کردن تظاهرات ضددولتی مردم شرق روسیه جسورتر و معروف‌تر از قبل شده است. برخی از کسانی که از روبه‌روی کلبه خرابه او رد می‌شوند، وقتی می‌شنوند که او به نامی برجسته در منطقه خود تبدیل شده است با تعجب می‌پرسند: «آیا او واقعا خودش است؟» سیاست‌های تبعیض‌آمیز مسکو باعث شده که افرادی مانند او به صف معترضان پیوسته و شعارهای ساختارشکن و ضد‌پوتین سر دهند. اما دلیل اعتراضات چیست؟
تصاویر دردناک از پناهگاه حیات وحش لوندویل!
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / حیات وحش / محیط زیست
تصاویر دردناک از پناهگاه حیات وحش لوندویل!
زمینی به وسعت ۱۵ هکتار در بخش میانی پناهگاه حیات وحش لوندویل، جنب روستای داداش آباد، در اختیار شهرداری‌های این منطقه قرار گرفته است تا روزانه حجم زیادی از زباله در دل طبیعت به صورت سنتی بر روی هم انباشته شوند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
زباله‌های کرونایی معضلی در هند
رها کردن زباله های کرونایی در هند در میان زباله های شهری باعث آلوده شدن بسیاری از زباله گرد های این کشور شده است.
چگونه سطل زباله ویندوز 10 را بر اساس برنامه زمان‌بندی شده خالی کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
چگونه سطل زباله ویندوز 10 را بر اساس برنامه زمان‌بندی شده خالی کنیم
با استفاده از یک قابلیت درونی به نام Storage Sense شما می‌توانید فضای دیسک را در ویندوز 10 مدیریت کرده و بعد از مدت زمانی به صورت روزانه، هفتگی یا ماهیانه فایل‌های موجود در سطل زباله خود را به طور خودکار پاک کنید.
راز جسد زن جوانی که یک معتاد آن را حمل می کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / قتل / کشف جسد
راز جسد زن جوانی که یک معتاد آن را حمل می کرد
ایران نوشت: ساعت ۴ بعدازظهر دوشنبه ۶ مرداد کارگران شهرداری در پارکی واقع در خیابان مرادی، میدان قزوین به مرد معتادی مشکوک شدند که گاری به‌دست در حال انتقال کارتن پاره یک اجاق گاز بود. با این تصور که مرد معتاد زباله جمع کن است به طرف او رفته و از او خواستند تا داخل گاری را ببینند.
پیدا شدن جسد یک زن جوان‌ در گاری دستی | صاحب گاری گریخت و کفش‌هایش را جا گذاشت
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
پیدا شدن جسد یک زن جوان‌ در گاری دستی | صاحب گاری گریخت و کفش‌هایش را جا گذاشت
ماموران شهرداری وقتی می‌خواستند داخل گاری دستی یک معتاد را ببینند، تصور می‌کردند او زباله جمع می‌کند، اما در گاری دستی او با جسد زن جوانی مواجه شدند.
انتقال آرادکوه فقط جابه‌جایی صورت مسئله است
۱۳۹۹/۰۵/۰۸
انتقال آرادکوه فقط جابه‌جایی صورت مسئله است
مدیرکل محیط‌زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: باید با پردازش و بازیافت پسماند خانگی، حجم زباله منتقل شده به آراد‌کوه را کم کنیم. شینا انصاری در واکنش به طرح ضرورت انتقال مجتمع آرادکوه به نقطه‌ای دیگر، گفت: انتقال مجتمع دفن زباله از آرادکوه به محلی دیگر، در واقع به این معنی است که با صرف هزینه‌ای زیاد، مشکل را از جای فعلی به نقطه‌ای دیگر منتقل کنیم. وی در گفت‌وگو با همشهری آنلاین با بیان این مطلب اظهار کرد: به‌نظر می‌رسد اگر سیاست‌های مدیریتی در راستای کاهش، پردازش و بازیافت پسماندهای خانگی …
از ویراژ موتورسواران تا حفاران غیرمجاز
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / باستانی / جاده / دولت / زباله / zwnj
از ویراژ موتورسواران تا حفاران غیرمجاز
کاغذ دست‌خطی که سعی کرده بود نشانی برای آیندگان در «طالب‌آباد» ری باز کند، شاید هیچگاه فکر نمی‌کرد برای حفظِ تپه باید نفرین‌نامه‌ای هم به تخریب‌شوندگانش بنویسد! خسرو پوربخشنده
آتش‌سوزی گسترده در ارتفاعات مهارلو / آتش نزدیک به دکل مخابراتی شیراز و محل سایت زباله شیراز
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
آتش‌سوزی گسترده در ارتفاعات مهارلو / آتش نزدیک به دکل مخابراتی شیراز و محل سایت زباله شیراز
فرماندار شهرستان سروستان گفت: ارتفاعات مهارلو و دوبنه از ساعتی پیش دچار آتش‌سوزی و تاکنون حدود ۱۰ هزار هکتار آن درگیر حریق شده است. اوبا بیان اینکه هنوز علت بروز حادثه مشخص نشده است، عنوان کرد: آتش با توجه به نزدیکی به دکل مخابراتی شیراز و محل سایت زباله شیراز خیلی خطرناک است و مثل انبار باروت می‌ماند.
ماجرای انتقال آرادکوه به کجا رسید؟ انتقال مقصرِ بوی بد تهران به عمر این دولت قد می‌دهد؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ماجرای انتقال آرادکوه به کجا رسید؟ انتقال مقصرِ بوی بد تهران به عمر این دولت قد می‌دهد؟
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به حجم گسترده تولید زباله شهر تهران در سایت پسماند آرادکوه، گفت: انتقال این سایت تا پایان فعالیت دولت فعلی بعید است.
واکنش محیط زیست شهرداری به طرح دوباره انتقال آرادکوه | انتقال مجتمع دفن زباله پایتخت فقط جابجایی صورت مساله است
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
واکنش محیط زیست شهرداری به طرح دوباره انتقال آرادکوه | انتقال مجتمع دفن زباله پایتخت فقط جابجایی صورت مساله است
مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در واکنش به طرح دوباره ضرورت انتقال مجتمع آرادکوه به نقطه‌ای دیگر، گفت: انتقال مجتمع دفن زباله از آرادکوه به محلی دیگر، در واقع به این معنی است که با صرف هزینه‌ای زیاد، مشکل را از جای فعلی به نقطه‌ای دیگر منتقل کنیم.
انتقال آرادکوه تا پایان دولت بعید است | مکان‌یابی جدید بر عهده شهرداری تهران
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
انتقال آرادکوه تا پایان دولت بعید است | مکان‌یابی جدید بر عهده شهرداری تهران
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران با اشاره به حجم گسترده تولید زباله شهر تهران و شاخص‌های زیاد برای مکان‌یابی محل جدید مجموعه آرادکوه، انتقال آن را تا پایان دولت فعلی بعید دانست.
کرونا در کمین زباله‌ گردها
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / استانی-اجتماعی / منطقه چهارمحال و بختیاری / زباله گردی
کرونا در کمین زباله‌ گردها
با افزایش شیوع ویروس کرونا در جامعه و لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی نگرانی‌ها بابت فعالیت زباله‌گردها در سطح شهر افزایش داشته است، اما متأسفانه با توجه به شرایط اقتصادی و تعطیلی بسیاری از مشاغل تعداد زباله‌گردها روز به روز در حال و افزایش است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
در ستایش صابون
دوست اهل دلی دارم که از مال دنیا چیز دندان‌گیری ندارد، اما تا دل‌تان بخواهد دست و دلباز و شاد است. به قول همسرش خیلی وقت‌‌ها با کت از خانه بیرون می‌رود و بی‌کت برمی‌گردد. بپرسی کت چه شد می‌گوید خسته‌ام کرد، دادم به کسی که طاقت حملش را داشته باشد. برای زن و دو فرزندش هم کم نمی‌گذارد. پول سفرهای آنچنانی را ندارد اما گشت‌وگذارشان زبانزد همه است. در دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه هم مجلس گرم‌کن و شادکننده است.  حتی ویروس کرونا هم نتوانسته لبخند را از لبش بردارد و آه ‌و ناله را جای صحبت‌های سرشار از زندگی‌اش کند. البته از وقتی پزشکان دستورات اکیدی برای رعایت برخی مسائل داده‌اند به دقت اجرا می‌کند. می‌گوید …
دستور برخورد با تخلفات آلودگی‌های دریایی
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / زباله / سازمان حفاظت محیط زیست / شهری و روستایی / کشتی / محیط زیست
دستور برخورد با تخلفات آلودگی‌های دریایی
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از ارسال نامه دادستان کل کشور به دادستان‌های استان‌های ساحلی خبر داد و گفت:
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
عکس خبر/ شهر
 چندی پیش حکم ممنوعیت زباله گردی کودکان توسط پیروز حناچی، شهردار تهران برای حمایت از حقوق این کودکان امضا شد. در این میان، شهروندان نیز برای آنکه هم کودکان از سوءاستفاده برخی پیمانکاران در امان بمانند و هم سلامت‌شان حفظ شود و هم زباله‌های خشک در روند صحیح به مرحله بازیافت برسند، مسئولیت دارند تا در صورت مشاهده کودکان زباله‌گرد در محله خود، سریع با سامانه 137 تماس بگیرند.
کاربرد هوش مصنوعی برای تفکیک زباله
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
کاربرد هوش مصنوعی برای تفکیک زباله
یک استارتاپ انگلیسی به نام «گری‌پاروت» (Greyparrot)، یک مدل رایانه‌ای بر مبنای یادگیری ماشینی اختراع کرده است تا بتواند روش‌های مدیریت پسماند و تفکیک زباله را بهبود بخشد. این استارتاپ که در سال2019 تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در لندن قرار دارد، از بینش رایانه‌ای و هوش مصنوعی استفاده کرده تا مدیریت پسماند را به‌صورت کارآمدتر و در مراحل مختلفی انجام دهد. به گزارش تک‌کرانچ، «گری‌پاروت» فناوری یادگیری ماشینی را با تصاویری از انواع متفاوت زباله به‌کار گرفته تا یک الگوی رایانه‌ای برای تشخیص شیشه، کاغذ، مقوا، …
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز / قاچاق طلا
جزئیات پرونده قاچاق ۴۱ کیلوگرم طلا
به گزارش الف به نقل از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، علی علیزاده، مدیرکل امور قضائی و نظارت بر اموال مکشوفه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز درباره جزئیات پرونده قاچاق ۴۱ کیلوگرم طلا به ارزش بیش از ۵۲ میلیارد ریال، گفت: در اسفندماه ۱۳۹۴ عوامل ناظر در فرودگاه امام خمینی (ره) به یکی از کارگران خدماتی حامل ۲ کیسه زباله بزرگ در حال خروج از گمرک مشکوک می‌شوند. در بازرسی از کیسه‌های زباله دو عدد چمدان حاوی ۴۱.۴۷۲.۷۹۰ گرم طلا به ارزش ۵۲.۶۷۵.۰۹۸.۰۵۸ ریال به همراه یک عدد گذرنامه بنام متهم ردیف اول کشف می‌شود. بلافاصله عوامل ناجا، چمدان‌ها را توقیف و کارگر نظافتچی را بازداشت و مورد بازجویی قرار می‌دهند. در این بازجویی و با پیگیری مشخصات گذرنامه مشخص شد شب گذشته متهم ردیف …
ترس شکم‌های ما را پر نمی‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
ترس شکم‌های ما را پر نمی‌کند
منصور خان و همسرش لطیفه بی بی نزدیک به ۲۰ سال است که در سایت انباشت زباله‌های شهری اضافات پلاستیکی و مواد قابل بازیافت دیگری را جمع آوری می‌کنند. این زن و شوهر سعی دارند با همین مبلغ اندکی که از فروش زباله‌ها بدست می‌آورند زندگی متفاوت و بهتری برای سه فرزندشان بسازند و نمی‌خواهند که مثل پدر و مادرشان برای بدست آوردن نان سپور شوند و یا در آشغال‌های بدبو و متعفن به دنبال نان بگردند. اما این روز‌ها با شیوع هر چه بیشتر ویروس کرونا و ورود زباله‌های مراکز درمانی به این سایت‌ها متخصصان ابراز نگرانی کردند و گفته اند که خطر بیشتری این قشر جامعه را تهدید می‌کند. ارتفاع زباله‌ها دو این سایت به ۶۰ متر می‌رسد و زباله‌ها مملو هستند از کیت‌های پلاستیکی تست کرونا، لباس‌های محافظ آلوده و لکه دار و پارچه‌های خون …
نفس تازه آزادشهری‌ها پس از چند سال
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / استانی-سیاسی / دادگستری گلستان / سایت زباله آزادشهر / آزادشهر
نفس تازه آزادشهری‌ها پس از چند سال
با ورود دستگاه قضایی مشکل چند ساله سایت پسماند زباله آزادشهر برطرف شد.
ویدئو/ دفن زباله وسط جنگل مازندران/ شیرابه عامل بیماری پوستی حیوانات
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
ویدئو/ دفن زباله وسط جنگل مازندران/ شیرابه عامل بیماری پوستی حیوانات
۲۰ سال است که زباله های شهرستان شیرگاه و ۳۰ روستای اطراف آن در منطقه مچه بن بخشی از جنگل‌های هیرکانی دپو می‌شود. این زباله‌ها رودخانه‌ای از شیرابه در دل جنگل هیرکانی به راه انداخته است.
اجرای طرح تفکیک زباله در تربت‌حیدریه آغاز شد
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / تربت حیدریه / شهرداری تربت حیدریه / دفع زباله / بهداشت و سلامت
اجرای طرح تفکیک زباله در تربت‌حیدریه آغاز شد
تربت‌حیدریه- ایرنا- اجرای طرح تفکیک، جمع‌آوری و بازیافت زباله خشک از مبدا توسط بخش خصوصی روز دوشنبه در تربت‌حیدریه آغاز شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •