چهارشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۸ / 29 January, 2020
کویر
روزنامه همشهری / ۴۱ ساعت قبل / ...
نجات کودک گمشده در کویر
با کمک نیرو‌های امدادی شهرستان بردسکن در خراسان رضوی، کودک ۸ساله‌ای که در کویر گم شده بود، نجات یافت. به‌گزارش خبرگزاری صداوسیما، پس از آنکه مادر این کودک در تماس با پلیس خبر از گم شدن پسرش داد، جست‌وجو برای پیدا کردن او شروع شد تا اینکه پس از تلاشی 7ساعته این پسربچه در خانه متروکه‌ای در دل بیابان و درحالی‌که از ترس و سرما به‌خود می‌لرزید پیدا و تحویل خانواده‌اش شد.
روزنامه شهروند / ۲ روز قبل / ...
کله جوش یا کالا جوش؟
تغییراتی که در جامعه ایجاد شده اتفاقات جالبی را در فرهنگ غذا خوردن ایرانی‌ها پدید آورده است. صد‌سال پیش احتمالا کله‌جوش یک ‏غذای دهقانی و غذای محبوب طبقه فرودست در کویر مرکزی ایران بود. ولی الان این غذا را در شیک‌ترین کافه ‌و رستوران‌های شهرهای ‏مختلف هم می‌توانید پیدا کنید. تمرکز بیش از حد روی حس نوستالژیک ایرانی‌ها موجب شده تا غذایی که احتمالا صد‌سال محبوب ‏طبقه فرودست بوده حالا به دست همه بخش‌های جامعه می‌رسد. حالا چرا کله‌جوش یک غذای دهقانی است؟ چون خیلی ساده تهیه ‏می‌شود و حتی با نان خشک هم قابل خوردن است. درواقع غذایی است که برای تهیه آن نه مواد اولیه زیادی لازم است و نه وقت ‏چندانی. حالا البته فرآیند هویت‌سازی …
تولید ۷۰ درصد از ملکه زنبورعسل اصلاح‌شده کشور در دامغان
روزنامه تعادل / ۳ روز قبل / اقتصادی
تولید ۷۰ درصد از ملکه زنبورعسل اصلاح‌شده کشور در دامغان
سمنان| مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: ۷۰ درصد از ملکه زنبورعسل اصلاح‌شده کشور به تعداد ۴۰ هزار فروند، در زنبورستان کویر جنوب این شهرستان تولید می‌شود.
  جهاد کشاورزی  zwnj  تولید  دامغان  ملکه
صعود پرسپولیس به نیمه‌نهایی لیگ‌برتر واترپلو
ایسنا / ۵ روز قبل / ورزشی
صعود پرسپولیس به نیمه‌نهایی لیگ‌برتر واترپلو
تیم پرسپولیس تهران با پیروزی مقابل پیشگامان کویر یزد، راهی مرحله نیمه‌نهایی لیگ‌برتر واترپلو شد.
  واترپلو
از «مصر» تا «زرّین اردکان»
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ / ...
از «مصر» تا «زرّین اردکان»
حس آرامش و قدم زدن در شب، شمردن ستارگان و لذت بردن از آرامش شب را فقط در کویر می‌توان جویا شد، آن هم کویری با ریگ‌زارهای دلنشین و با رمل‌هایی که پاهای هر آدمی را قلقلک می‌دهد به مزه شیرینی خنده‌های کودکی! شاید به جرأت بتوان «ریگ زرین» در شهرستان اردکان را یکی از زیباترین و بکرترین ریگزارهای ایران خواند.
  صنایع دستی و گردشگری یزد  مصر  شهرستان اردکان
هدررفتن 50 میلیون مترمکعب آب چشمه‌های شور در کویر تشنه دامغان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / سیاسی
هدررفتن 50 میلیون مترمکعب آب چشمه‌های شور در کویر تشنه دامغان
نماینده مردم دامغان در مجلس از وجود حدود 50 میلیون مترمکعب آب شور در منابع زیرزمینی این شهرستان خبر داد و با اشاره به نیازآبی استان و کمبود آبی در منطقه خواستار استحصال این منابع و شیرین‌سازی آنها شد.
  استانی-شهرستانها  دامغان  آب شور  کم آبی
۶ نفر گرفتار در کویر ریگ جن محدوده آرادان نجات یافتند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۲۸ / اجتماعی
۶ نفر گرفتار در کویر ریگ جن محدوده آرادان نجات یافتند
سمنان - مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان سمنان از انجام عملیات امداد و نجات شش نفر در کویر ریگ جن محدوده آرادان خبر داد و گفت: این افراد همگی در سلامت کامل هستند.
  جمعیت هلال احمر سمنان  عملیات امداد و نجات  مظفر محمدخانی
از آفرودسواری و پاراگلایدر و زیپ لاین تا شترسواری و کویرنوردی
تابناک / ۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / ورزشی
از آفرودسواری و پاراگلایدر و زیپ لاین تا شترسواری و کویرنوردی
شترسواری، زیپ لاین، پاراگلایدر، باگی‌سواری و آفرودسوری از جمله گزینه‌های تفریحی و ورزشی کویر نزدیک تهران است. روی رمل‌های شنی این کویر می‌توان غلت خورد و به پایین آمد و داغی شن‌ها را با دست حس کرد. اگر هوای کوه ها برای کوهنوردی سرد است، می توانید از گرمای کویر در کویرنوردی لذت ببرید
مشعل شمش چدن خراسان جنوبی روشن شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۶ / ...
مشعل شمش چدن خراسان جنوبی روشن شد
فرماندار خوسف گفت: کارخانه چدن کویر خاوران خوسف، شمش چدن را به صورت آزمایشی وارد چرخه تولید کرد.
  استانی-اقتصادی  خوسف
تصاویر / روستایی که به علت سحر و جادو خالی از سکنه شده
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ / عکس
تصاویر / روستایی که به علت سحر و جادو خالی از سکنه شده
روستای متروکه «دروازه شامان »دامغان در 20 کیلومتری جنوب شهر دامغان در میان کویر قرار گرفته است . دلایل خرافاتی در بین مردم رایج است که این روستا به علت سحر و جادو خالی از سکنه شده است و برخی وجه تسمیه آن را مذهبی با نام «شامان گرایی» یا شمنسیم که مذهبی متعلق به اقوام مغول و تاتار می دانند که بر پایه سحر و جادو وجود داشته است اما نی توان گفت دلیل منطقی این مهاجرت از روستا کمبود آب در کویر و علاقه به فرهنگ شهر نشینی در نیم قرن گذشته است . این روستا 150 کیلومتر از مرکز استان سمنان فاصله دارد.
روستای متروکه « شامان »
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / عکس
روستای متروکه « شامان »
ایرنا- دامغان-روستای متروکه «دروازه شامان »دامغان در 20 کیلومتری جنوب شهر دامغان در میان کویر قرار گرفته است . دلایل خرافاتی در بین مردم رایج است که این روستا به علت سحر و جادو خالی از سکنه شده است و برخی وجه تسمیه آن را مذهبی با نام «شامان گرایی» یا شمنسیم که مذهبی متعلق به اقوام مغول و تاتار می دانند که بر پایه سحر و جادو وجود داشته است اما نی توان گفت دلیل منطقی این مهاجرت از روستا کمبود آب در کویر و علاقه به فرهنگ شهر نشینی در نیم قرن گذشته است . این روستا 150 کیلومتر از مرکز استان سمنان فاصله دارد.
مردمان کویر هنرمندترین‌های مهد هنر
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ / ...
مردمان کویر هنرمندترین‌های مهد هنر
هنر مردان کویر جنگیدن با سختی ها و دشواری‌های طبیعت است و گزافه نیست اگر کویریان را هنرمندترین مردمان سرزمین ایران که خود مهد هنر است، بنامیم.
  استانی-فرهنگی و هنری  یادداشت  حسین مسرت  هنر  کویر  یزد
ورزش سه / ۱۳۹۸/۱۰/۲۰ / ورزشی
شهرداری سیرجان 9 همیاری ارومیه 0/ یک بازی پرگل دیگر در کویر برگزار شد
شهرداری سیرجان در یک دیدار دیگر توانست حریف خود را گلباران کند. آنها این بار دروازه تیم همیاری را 9 بار باز کردند.
شامان دامغان، روستای سحر و جادو
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۹ / عکس
شامان دامغان، روستای سحر و جادو
ایرنا - سمنان - روستای متروکه «دروازه شامان» دامغان در ۲۰ کیلومتری جنوب شهر دامغان در میان کویر قرار گرفته است. خرافاتی در بین مردم رایج است که این روستا به علت سحر و جادو خالی از سکنه شده است. برخی هم وجه تسمیه آن را مذهبی با نام «شامان گرایی» یا شمنیسم که مذهبی متعلق به اقوام مغول و تاتار می دانند که بر پایه سحر و جادو وجود داشته است. اما می توان گفت دلیل واقعی مهاجرت اهالی روستا کمبود آب در کویر و رشد فرهنگ شهرنشینی در نیم قرن گذشته است. این روستا ۱۵۰ کیلومتر از مرکز استان سمنان فاصله دارد.
  دامغان
سپهبدسلیمانی، هاشمی را معتقد به اصول می‌دانست
روزنامه آرمان ملی / ۱۳۹۸-۱۰-۱۹ / سیاسی
سپهبدسلیمانی، هاشمی را معتقد به اصول می‌دانست
این روزها کرمان به مرکز ایران تبدیل شده و اخبار حول محور سرداری است که زاده کرمان بود و ارتباط نزدیکی با آیت‌ا... هاشمی داشت که ایشان هم کرمانی بود. درمیان عزاداری‌هایی که درسوگ سردار سلیمانی برگزار شد باز هم کرمان خبر ساز بود چرا که بیش 50 نفر از حاضران در مسیر تشییع پیکر سردار سلیمانی جان باختند. با مرور موضوعات سیاسی و اجتماعی در کرمان این نتیجه حاصل خواهد شد که کویر در دل خود مردان بزرگی را تربیت کرده که استقامت و اعتدال از ویژگی بارز آنهاست.
واکنش‌های ایرانیان به توئیت جنجالی ترامپ؛
فرارو / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / سیاسی
واکنش‌های ایرانیان به توئیت جنجالی ترامپ؛ "وطن مادر است"
«برای من بعنوان یک بلوچ اهل سنت ایرانی فرقی نمیکند آمریکا حرم امام رضا، حرم حضرت معصومه، تخت جمشید، شهر سوخته، کویر لوت، مسجد مکی و... را هدف قرار دهد...
  سیاست  دونالد ترامپ  ایران  تهدید به حمله نظامی
تلخی اولین ماه زمستان؛ فراق آیت‌الله و سردار
عصرایران / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / سیاسی
تلخی اولین ماه زمستان؛ فراق آیت‌الله و سردار
سیاستمدار و فرماندهی که اهل کرمان بودند. هر دو با کویر آمیخته بودند و اهالی کویر از همان کودکی یاد می‌گیرند با سختی‌ها روبرو شوند و آنها را تحمل و مدیریت کنند.
برگزاری جشنواره دانشجویی کویر در استان سمنان
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / علمی و آموزشی
برگزاری جشنواره دانشجویی کویر در استان سمنان
معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان سمنان از برگزاری جشنواره دانشجویی کویر و نخستین مسابقه عکس ایستاگردی با موضوع کویر در استان سمنان خبر داد.
  استانی-فرهنگی و هنری  جشنواره دانشجویی  کویر  دانشجویان  استانی-علمی و آموزشی
پیام تسلیت عوامل سریال «سلمان فارسی» در پی شهادت سردار سلیمانی
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ / ...
پیام تسلیت عوامل سریال «سلمان فارسی» در پی شهادت سردار سلیمانی
شفقنا- گروه پروژه «سلمان فارسی» با انتشار متنی حکایت اندوه خود را از شهادت سردار قاسم سلیمانی ابراز و تاکید کردند: پرچمی که در دستان این سردار بزرگ بود، بر زمین نخواهند گذاشت. به گزارش روابط عمومی پروژه «سلمان فارسی» متن منتشر شده به این شرح است: کویر دامن گشوده است بر رایحه ای که از راه می‌رسد، از سوی غرب و بوی شهیدان را با خود […]
  ترور قاسم سلیمانی  سردار سلیمانی  شهادت سردار سلیمانی
عقرب‌ها، رتیل‌ها، بالشت‌مارها
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۱۰/۱۲ / اجتماعی
عقرب‌ها، رتیل‌ها، بالشت‌مارها
شهری که ما در آن زندگانی می‌کردیم از شهرهای قدیمی و تاریخی به‌شمار می‌رفت که در حاشیه کویر قرار داشت و به‌طوری‌که در کتاب‌ها و تواریخ نوشته بودند بنای مسجد وسط شهر به نهصد و اندی سال قبل می‌رسید و درواقع شهر ما می‌توانست یک شهر هزار و دویست ساله باشد.
نامی نو در اندیشه رسیدن به رده چهارم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / ...
نامی نو در اندیشه رسیدن به رده چهارم
ایستگاه نوزدهم لیگ برتر فوتسال بانوان کشور روز جمعه ۱۳ دی ماه با دیدار مهم و حساس نامی نو در برابر دختران کویر مس کرمان همراه است.
  استانی-ورزشی  لیگ برتر فوتسال بانوان  تیم فوتسال بانوان نامی نو  پارس آرا شیراز  شهروند ساری  تیم نامی نو  کرمان
بچه‌های کویر در حوزه کارآفرینی فوق العاده هستند
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ / علمی و آموزشی
بچه‌های کویر در حوزه کارآفرینی فوق العاده هستند
کرمان - ایرنا- معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: بچه های کویر و نسل جدید دانشگاهی در حوزه کارآفرینی فوق العاده هستند، مبارزه می کنند و سختکوش هستند که این فرصت و پتانسیل خوبی برای رونق تولید است.
  کرمان  دانشگاه  رفسنجان  کارآفرینی
لاستیک | آخرین قیمت در بازار
شفقنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ / اقتصادی
لاستیک | آخرین قیمت در بازار
شفقنا اقتصادی_ یک حلقه لاستیک کویر تایر با سایز ۱۶۵.۶۵.۱۳ به قیمت ۵۴۰ هزار تومان در بازار به فروش می‌رسد. باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: قیمت انواع لاستیک خودرو در بازار  به شرح زیر است:   مدل لاستیک جزئیات سایز قیمت ( تومان ) لاستیک   لاستیک کویر تایر گل KB12 ۱۶۵.۶۵.۱۳ ۵۴۰,۰۰۰   لاستیک کویر […]
همایش کویرنوردی به مناسبت سالروز زلزله بم
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ / ...
همایش کویرنوردی به مناسبت سالروز زلزله بم
دومین پیمایش ملی کویرنوردی "به یاد بم" با حضور 200 مربی امدادونجات جمعیت هلال احمر از سراسر کشور با هدف گرامیداشت یاد و خاطره جان‌باختگان زلزله بم در در کویر شهداد کرمان برگزار شد
  اخبار عکس - کرمان  استانی-عکس
طبس کجاست؟ | سرزمین رفاقت نخل و پرتقال
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ / اقتصادی
طبس کجاست؟ | سرزمین رفاقت نخل و پرتقال
اگر دنبال طبیعت خاص و پر از تضاد در ایران هستید، طَبَسْ (تبس) می‌تواند یکی از انتخاب‌های جذاب باشد. طبس سرزمینی پر از شگفتی و غافلگیری است که طبیعتی منحصربه‌فرد دارد؛ آبادی‌هایی که در دل کویر متولد شده‌اند، پلیکان‌هایی که در شهر خانه دارند، پرتقال‌هایی که زیر درختان نخل جای خوش کرده‌اند و چشمه‌های آب گرمی که حیات بخش خشکی‌های روزگار آن حوالی‌اند. اگر قصد سفر به طبس را دارید همراه باشید تا دقیق‌تر به شما بگوییم شهر طبس کجاست و چه دیدنی‌هایی دارد.
  طبس
کشف 2 تن و 182 کیلو تریاک و شیشه در کویر خراسان جنوبی
ایسنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / ...
کشف 2 تن و 182 کیلو تریاک و شیشه در کویر خراسان جنوبی
 فرمانده انتظامی خراسان جنوبی از کشف 2 تن و 182 کیلوگرم تریاک و شیشه در عملیات ضربتی با همکاری پلیس سمنان خبرداد.
  استانی-اجتماعی  کشف مواد مخدر
عکس / رزمایش اتحاد آهنین ۱۲ ارتش امارات
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / عکس
عکس / رزمایش اتحاد آهنین ۱۲ ارتش امارات
ارتش امارات متحده عربی یک رزمایش زمینی را با نظارت ژنرال جیمز مک‌کانویل، جانشین ستاد فرماندهی ارتش آمریکا برگزار کرد. در این رزمایش دفاعی مشترک که در هفته جاری در کویر اطراف ابوظبی، پایتخت امارات برگزار شد، گروهی از نیروهای آمریکایی نیز مشارکت داشتند.
درخواست از رئیس‌جمهوری برای توقف انتقال آب خزر
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸-۱۰-۰۱ / اجتماعی
درخواست از رئیس‌جمهوری برای توقف انتقال آب خزر
60 استاد دانشگاه، کارشناس محیط‌زیست، جامعه‌شناس و اقتصاددان، متخصص آب و بوم‌شناس از رئیس‌جمهوری خواستند بدون معطلی طرح انتقال آب خزر به سمنان را متوقف کند - کارشناسان با مطالعه و بررسی طرح انتقال آب خزر متذکر شده‌اند که این طرح نه‌تنها ارزیابی تطبیقی ندارد، بلکه تبعات امنیتی، اقتصادی و اجتماعی برای ساکنان کویر مرکزی و شمال ایران دارد
(تصاویر) رزمایش زمینی امارات با نظارت ژنرال‌های آمریکایی
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / عکس
(تصاویر) رزمایش زمینی امارات با نظارت ژنرال‌های آمریکایی
رزمایش اتحاد آهنین ۱۲ ارتش امارات با نظارت جانشین ستاد فرماندهی ارتش آمریکا در کویر اطراف ابوظبی برگزار شد.
  رزمایش  امارات  آمریکا
آیین پایانی جشنواره تئاتر معلولین خلیج فارس و کویر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / ...
آیین پایانی جشنواره تئاتر معلولین خلیج فارس و کویر
هشتمین جشنواره تئاتر معلولین خلیج فارس و کویر صبح امروز، شنبه ۳۰ دی ماه با معرفی نفرات برتر در بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.
  استانی-عکس  اخبار عکس - هرمزگان  استانی-فرهنگی و هنری  اخبار فرهنگی و هنری - هرمزگان
اقدام زیبا و جوانمردانه قلعه‌نویی برای شادکردن پسربچه فقیر ؛ یک لیوان آب گوارای اخلاق برای کویر تشنه فرهنگ فوتبال ایران
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ / ورزشی
اقدام زیبا و جوانمردانه قلعه‌نویی برای شادکردن پسربچه فقیر ؛ یک لیوان آب گوارای اخلاق برای کویر تشنه فرهنگ فوتبال ایران
تعریفی که یک نوجوان امروزی از چهره فوتبال در مخیله خود دارد، حاوی مفاهیمی تیره همچون تبانی، فساد، باج، رشوه، بی عدالتی، زدوبند، سیاسی کاری، فحاشی، قومیت گرایی، تبعیض و ده‌ها مفهوم منفی دیگر است. حرکت امروز قلعه نویی یا جمله اثرگذار سال گذشته دایی به مراتب بیشتر از برنامه‌های نخ نما و پرهزینه و تکراری مدیران فرهنگی فوتبال روی نسل جوان تاثیر خواهد داشت ...
سفر به ریگ جن؛ تجربه یلدای کویری در مثلث برمودای ایران
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / وبگردی
سفر به ریگ جن؛ تجربه یلدای کویری در مثلث برمودای ایران
سفر به کویر در طولانی‌ترین شب سال حتما خاطره خاصی برای شما به جا می‌گذارد مخصوصا سفر به ریگ جن یا مثلث برمودای ایران که هیجان خاصی هم دارد و پر از رمز و راز است.
  کویر  شب یلدا  ریگ جن
تغییر الگوی کشت ضرورت حفظ کشاورزی در کویر قم
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
تغییر الگوی کشت ضرورت حفظ کشاورزی در کویر قم
قم - ایرنا - افزایش دمای هوا و کاهش منابع آبی قم طی سال‌های اخیر موجب شده تا از اجرای راهبرد تغییر الگوی کشت به‌عنوان مهم‌ترین عامل حفظ کشاورزی در این منطقه کویری یاد شود.
  کشت گلخانه ای  قم  توسعه اقتصادی  کشاورزی
تصاویر / جذابیت های طبیعت بکر ورزنه را ببینید
نامه نیوز / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / عکس
تصاویر / جذابیت های طبیعت بکر ورزنه را ببینید
کویر ورزنه یکی از زیبایی های بخش شرقی شهر اصفهان و بخش مرکزی ایران است. این کویر در فاصله ۱۱۷ کیلومتری شهر اصفهان و ۱۰ کیلومتری شهر ورزنه و در جنوب غربی تالاب بین المللی گاو خونی قرار دارد و مساحتش چیزی در حدود ۱۷۰۰۰ هکتار است. در دل این بیابان تپه های شنی بزرگی خود نمایی می کند که باد آن ها را به شکل بسیار زیبایی تراشکاری کرده و به اشکال مختلفی از جمله تپه های طولی، هلالی و هرم های ماسه ای در آورده است.
توریست سوئیسی : جاذبه های کم نظیر گردشگری کرمان غافلگیرم کرد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / فرهنگی و هنری
توریست سوئیسی : جاذبه های کم نظیر گردشگری کرمان غافلگیرم کرد
کرمان - ایرنا - لولا برناردونی( Lola Bernardoni) گردشگر سوئیسی که برای اولین بار و بمنظور دیدن کلوت های شهداد و تجربه طلوع و غروب در کویر به کرمان سفر کرده ، جاذبه های طبیعی کرمان را کم نظیر خواند و گفت: از دیدن این همه جذابیت های متنوع طبیعی و تاریخی متحیر و غافلگیر شدم .
  گردشگری  کرمان  جاذبه توریستی  شهداد
ارگ راین کرمان
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ / عکس
ارگ راین کرمان
ایرنا-کرمان-در میان آثار بسیار قدیمی و با ارزش استان کرمان، ارگ با شکوه و با صلابتی در میان کویر سربرافراشته است. این بنا که به سبک معماری ساسانی و از خشت ساخته شده، در جنوب غربی شهر راین کنونی قرار گرفته و تا حدودی به ارگ تاریخی بم شبیه است. ارگ راین با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بشمار می‌آید و هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است. قلعه راین در تاریخ ۱ فروردین ۱۳۴۵ با شمارهٔ ثبت ۱۲۸۶۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده‌است.
  کرمان  میراث فرهنگی
نفر دوم مسابقات قرآن تونس با استقبال مسئولان وارد کشور شد+عکس
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / فرهنگی و هنری
نفر دوم مسابقات قرآن تونس با استقبال مسئولان وارد کشور شد+عکس
حسین پور کویر نماینده کشورمان در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم به میزبانی کشور تونس ساعاتی پیش با استقبال جمعی از مسئولان و فعالان قرآنی وارد کشور شد.
سفری چند روزه به کویر مصر و مرنجاب ایران
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / اقتصادی
سفری چند روزه به کویر مصر و مرنجاب ایران
کشور عزیزمان ایران را می توان یکی از متنوع ترین کشورها از نظر آب و هوایی و جغرافیایی دانست و همین تنوع بینظیر باعث می شود که هر نقطه این آب و خاک به شکلی جذاب و متمایز به نظر برسد.
سفر به آبشار نمک خور؛ یلدای نمکین در دل طبیعت بکر
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۲۳ / وبگردی
سفر به آبشار نمک خور؛ یلدای نمکین در دل طبیعت بکر
آبشار نمک یا نمک خور در حدود ۴۰۵ کیلومتری شرق استان اصفهان و در دل کویر مرکزی ایران قرار گرفته است. آبشار نمکی پتاس یا همان آبشار نمک در ۴۰ کیلومتری شرق شهرستان خور و بیابانک واقع شده است و همچنین مسیر ارتباطی خور به طبس می‌باشد که این مسیر از شهر‌های نائین و انارک عبور کرده و به سمت طبس می‌رود.
  آبشار نمک خور  شب یلدا  گردشگری
سهام چه شرکت‌هایی امروز بیشترین رشد را تجربه کردند؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ / اقتصادی
سهام چه شرکت‌هایی امروز بیشترین رشد را تجربه کردند؟
سهام شرکت‌های فنرسازی خاور، پگاه آذربایجان غربی و کویر تایر امروز در بورس و شرکت‌های مدیریت انرژی امید تابان هور، توسعه فناورز اطلاعات خوارزمی و فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال در فرابورس بیشترین رشد را داشتند.
سازه کتاب تصویر علی شریعتی رونمایی شد 
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / فرهنگی و هنری
سازه کتاب تصویر علی شریعتی رونمایی شد 
تهران- ایرنا- ویژه برنامه ابوذر تا کویر با عنوان «سازه کتاب تصویر» دکتر علی شریعتی در ایستگاه مترو شریعتی تهران رونمایی شد.
  شهرداری تهران  درگذشت دکتر علی شریعتی  شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه
عکس های منتخب روز/ روایت دیدنی «مهر» از کویر «ریگ جن»
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / ...
عکس های منتخب روز/ روایت دیدنی «مهر» از کویر «ریگ جن»
شفقنا رسانه- این روزها بخش مهمی از اطلاعات مخاطبان از گوشه و کنار دنیا به واسطه تصاویر است به همین خاطر نقش عکاسان در تبادل تصاویر اهمیت زیادی دارد. عکاسان خبری مانند روزنامه نگاران وظایف مهمی در انتقال عکس هایشان دارند. یکی از مهم ترین ویژگی های یک عکس خبری خوب این است که واقعیت صحنه را به مخاطب بگوید […]
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / ...
مثلث برمودای ایران!
کویر «ریگ جن» از صعب‌العبورترین نواحی دنیا، منطقه کویری و پر از تپه‌های شنی و باتلاق‌های نمکی است. این کویر در جنوب غربی و غرب دشت کویر، جنوب سمنان، جنوب شرق گرمسار، شرق منطقه حفاظت‌شده کویر، شمال انارک و غرب جندق قرار گرفته است و وسعتی برابر با ۳۸۰۰ کیلومترمربع دارد. ریگ جن، شگفت‌انگیزترین اسرارآمیزترین و ترسناک‌ترین منطقه ایران است، با باتلاق‌های سهمگین که مرگ را برای هر موجودی زنده‌ای به ارمغان می‌آورد. اتفاقات بی‌پاسخ و توجیه نشده بسیاری در این منطقه روی‌داده است و نمک‌زارهای این منطقه محل قتل و دفن موجودات زنده بسیاری بوده است.
سافاری سواری ویلچری‌ها برای اولین بار در کویر یزد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / ...
سافاری سواری ویلچری‌ها برای اولین بار در کویر یزد
شرکت کنندگان در دومین مرحله جشنواره گردشگری با حضور در کویر ایران برای اولین بار در خودروهای کویر نوردی سوار و سافاری سواری کردند.
  استانی-اجتماعی  یزد  معلولین  جشنواره  گردشگری
ورزش سه / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ورزشی
حرکت زیبای بازیکنان سایپا در حمایت از هم‌بازی خود؛/ شعار روز؛ فرشته کریمی سلطان عشق است!
بازیکنان تیم فوتسال بانوان سایپا پس از پیروزی امروز برابر دختران کویر مس کرمان به تشویق کاپیتان مصدوم خود پرداختند.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ...
مرگ عامل شهادت ۱۳ پلیس در کویر طبس
شرور سابقه دار که سال ۱۳۸۸ در «کویر طبس» ۱۳ تن از ماموران نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود، به هلاکت رسید.
دریاچه کلوت
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / ...
دریاچه کلوت
کویر لوت گرمترین نقطه جهان است و چند سال قبل به عنوان نخستین اثر طبیعی ایران ثبت جهانی شد. سیلاب بهار امسال در استان کرمان در کنار خرابی‌هایی که به‌بار آورد، اما دریاچه‌ای زیبا در دل کویر خلق کرد. این دریاچۀ تازه متولد شده در مجاورت کلوت‌های شهداد قرار دارد. با این اتفاق طبیعی و خاص، جاذبه گردشگری متفاوتی در کنار دیگر زیبایی‌ها کویر در لوت ایجاد شده است؛ کافی است ۵۰ کیلومتر از سمت شهر تاریخی شهداد به سمت کلوت‌ها حرکت کنید تا در میانه راه و در کویری که به جز رودخانۀ شور هیچ آبی در آن یافت نمی‌شد، دریاچه‌ای مواج را در آغوش کویر ببینید؛ دریاچه‌ای که در میانه آن، کلوت‌ها از خاک بیرون آمده‌اند.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ / ...
هلاکت شروری که ۱۳ مامور نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود
فرمانده انتظامی استان کرمان از هلاکت «ولی‌داد شه‌بخش» شرور سابقه‌داری خبر داد که در سال ۱۳۸۸، ۱۳ تن از ماموران نیروی انتظامی را به شهادت رسانده بود.سردار عبدالرضا ناظر با اشاره به ۸ ماه کار شناسایی و کار اطلاعاتی ماموران در قرارگاه عملیانی ابوذر اظهار کرد: در پی هلاکت ۲ تن از اشرار مسلح در کویر فهرج توسط تکاوران استان کرمان در ۷ آذرماه جاری، شناسایی اجساد این قاچاقچیان در دستور کار قرار گرفت. وی در ادامه گفت: با شناسایی اجساد این افراد مشخص شد، یکی از آنها فردی به نام ولی‌داد شه‌بخش بوده که سال ۱۳۸۸ در کویر طبس با نیروهای فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی زمانی که برای دستگیری قاچاقچیان در حال انجام ماموریت بودند، درگیر می‌شود. فرمانده انتظامی استان بیان کرد: این شرور بی‏رحم ۱۳ تن از جان‏بر‏کفان …
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ / ...
آثار عکاس ایرانی در نمایشگاه بین‌المللی عکس مدرن ایتالیا
سعید عرب‌زاده با عکس‌هایی از کویر ایران در نمایشگاه گروهی «عکاسی مدرن» در کشور ایتالیا حضور می‌یابد.به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دفتر فیاپ در ایران، نمایشگاه بین‌المللی عکس مدرن در موزهMuseo dei Campionissim شهر نووی لیگور ایتالیا برگزار می‌شود و در این نمایشگاه ۵۰ اثر از ۳۴ هنرمند عکاس از کشورهای ایتالیا، ایران، فرانسه، آمریکا، کره، ویتنام، یونان، عربستان و جمهوری دومینیکن حضور دارند. این نمایشگاه بر روی عکاسی مفهومی بر اساس تجربه شخصی عکاس متمرکز شده است.افتتاحیه نمایشگاه سه‌شنبه سوم دسامبر (۱۲ آذرماه) ساعت ۱۸ به وقت ایتالیا است و این رویداد به مدت شش روز در موزه Museo dei Campionissim شهر نووی لیگور ایتالیا و با همکاری گالری اف شهر جئونجو کره جنوبی و موزه قهرمانان نووی لیگور ایتالیا …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
مدرسه‌ای در میان کویر که زندان مخوف قرن شد!
در سال ۶۳۱ هجری قمری ساخت مدرسه ضیائیه آغاز و در سال 705 هجری قمری پایان یافت. این بنای تاریخی در محله فهادان شهر یزد در مجاورت بقعه ۱۲ امام شهر یزد واقع شده ‌است. اما سوال اصلی این است آیا این بنا به واقع مدرسه است یا زندان؟ به گزارش خبرآنلاین، مدرسه ضیائیه دارای یک حیاط است که ۳ ایوان در اطراف آن قرار گرفته و در گوشه حیاط گنبد قدیمی و تاریخی با ارتفاع زیاد‌ قرار دارد. اما مدرسه ضیائیه تنها نامی نیست که برای این بنا انتخاب شده است، زندان اسکندر نام دیگر آن است و بیشتر به همین نام مشهور است. براساس روایات اسکندر مقدونی در سر راه خود به یزد، زندانی احداث کرد به نام کثه و چندین سال بعد به ‌فرمان یزدگرد اول در این محل شهری بنا شد که آن را یزدان گرد نام نهادند. اما در این مورد هیچ استنادی وجود ندارد …
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
آبشار و دریاچه‌ای رویایی در دل کویر لوت
در جنوب شهرستان کرمان (در فاصله ۱۷۰کیلومتری از کرمان) و در مکانی پرت و دور افتاده و البته هیجان‌انگیز به نام روستای کِشیت؛ می‌توانید علاوه بر لذت بردن از بافت تاریخی، از طبیعتی بکر نیز بهره ببرید.
یادداشتی بر کتاب «ستاره‌ها هم می‌میرند»
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / فرهنگی و هنری
یادداشتی بر کتاب «ستاره‌ها هم می‌میرند»
تهران- ایرنا داستان «ستاره‌ها هم می‌میرند» نوشته «نرگس فرجادامین» با روایت زنی شروع می‌شود که در ابتدای داستان با همسر خود برای یک سفر علمی‌تفریحی به کویر رفته‌، سفر در ظاهر برای رصد بارش شهاب‌های آسمانی اما در واقع برای بیان دو راز بین این زوج است؛ بارداری زن و مرگی که در انتظار یحیی همسر اوست.
  تازه های نشر  انتشارات نیستان
خانه‌‏هایی که آسمان کویر را ستاره باران می‌‏کنند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۰ / ...
خانه‌‏هایی که آسمان کویر را ستاره باران می‌‏کنند
ما را به روزگار پدرانمان می بردند، به خانه هایی که جلوه معماری شهر هنوز درآن‏ها رسوخ نکرده، سقف‌‏های کوتاه و اتاق‏‌های تو در تویی که ساکنانش را هر روز به هم نزدیک‏تر می ساخت،گل ها و درختانی که همسایگان دیرین این خانه‌‏ها شدند و بلبلانی که نغمه هایشان مهمان همیشگی این خانه هاست، چند زمانی است زیستن در این خانه ها نه تنها آرزو بلکه به واقعیت تبدیل شده است، سفری می کنیم به خانه‌‏های بوم گردی، خانه‌‏هایی که آسمان کویر را ستاره باران می‏‌کنند.
  بوم گردی  منطقه کرمان  اخبار فرهنگی و هنری - کرمان  استانی-فرهنگی و هنری
روز بد بانوان فوتسالیست استان کرمان در لیگ برتر کشور
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ورزشی
روز بد بانوان فوتسالیست استان کرمان در لیگ برتر کشور
کرمان - ایرنا - با شکست تیم فوتسال بانوان مس رفسنجان و دختران کویر مس کرمان در لیگ برتر روز بد بانوان فوتسالیست استان کرمان رقم خورد.
  فوتسال بانوان  کرمان  ایرنا
«کشاورزی»، ناجی اقتصاد|کاشت ذرت علوفه ای در مدخل کویر/ چگونه با آب شور کشاورزی کنیم؟
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اقتصادی
«کشاورزی»، ناجی اقتصاد|کاشت ذرت علوفه ای در مدخل کویر/ چگونه با آب شور کشاورزی کنیم؟
یک تولید کننده از کاشت ذرت علوفه ای در مدخل کویر خبر داد و گفت: با وجود دسترسی به آب و خاک شور ۴۰ تن در هکتار محصول برداشت شد.
قهرمانی پیشگامان در مسابقات دوچرخه‌سواری کارگران
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ورزشی
قهرمانی پیشگامان در مسابقات دوچرخه‌سواری کارگران
تیم پیشگامان کویر یزد قهرمان مسابقات دوچرخه سواری کارگران کشور شد.
قهرمانی دوچرخه‌سواران پیشگامان کویر یزد در مسابقات کارگران کشور
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / ورزشی
قهرمانی دوچرخه‌سواران پیشگامان کویر یزد در مسابقات کارگران کشور
مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی کارگران کشور با قهرمانی تیم یزد به اتمام رسید.
تولید مروارید سیاه در مرنجاب آران و بیدگل، نمودی از ظرفیت اقتصادی کویر
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
تولید مروارید سیاه در مرنجاب آران و بیدگل، نمودی از ظرفیت اقتصادی کویر
کاشان- ایرنا- جغرافیای ایران بویژه استان اصفهان با برخورداری از اقلیم کم‌نظیر و ظرفیت‌های بسیار در حوزه‌های مختلف می‌تواند مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی را تسهیل کند که واحد تولیدی پرورش ماهی و تولید خاویار در حاشیه کویر مرنجاب آران‌ و بیدگل نمود یکی از آنهاست.
  پرورش آبزیان  اقتصاد مقاومتی  کویر مرنجاب  اصفهان  آران وبیدگل
کسب ۲ رتبه برتر توسط خبرگزاری ایسنا در جشنواره رسانه ابوذر استان کرمان
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / ...
کسب ۲ رتبه برتر توسط خبرگزاری ایسنا در جشنواره رسانه ابوذر استان کرمان
خبرنگاران خبرگزاری ایسنا منطقه کویر در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان کرمان با عنوان رسالت رسانه در گام دوم انقلاب با حضور سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ۲ بخش گزارش و مصاحبه رتبه های دوم را کسب کردند.
  ایسنا  رسانه  اخبار فرهنگی و هنری - کرمان  استانی-فرهنگی و هنری
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۲۷ / ...
تصاویر | سفر به کاشان با قطار گردشگری
نخستین «قطار گردشگری کاشان» بیش از 200 گردشگر از تهران و سایر استان های کشور را به این شهرستان رساند تا در سفری یک روزه از جاذبه های تاریخی و طبیعی کاشان همچون شهر زیرزمینی نوش آباد، باغ فین، خانه های تاریخی و کویر ابوزید آباد دیدن کنند.
گرمسار؛ نزدیک‌ترین جاذبه کویری به پایتخت
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / فرهنگی و هنری
گرمسار؛ نزدیک‌ترین جاذبه کویری به پایتخت
معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از کویر گرمسار به عنوان نزدیک‌ترین جاذبه کویری کشور به پایتخت نام برد و گفت: مناطق کویری پرجاذبه گرمسار فرصت خوبی برای کویرنوردی و بازدید شهروندان تهرانی است.
  استانی-شهرستانها  جشنواره اقوام  گرمسار
کویر سمنان ظرفیتی مطلوب برای توسعه گردشگری کشور است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / فرهنگی و هنری
کویر سمنان ظرفیتی مطلوب برای توسعه گردشگری کشور است
سمنان- ایرنا- معاون گردشگری وزیر میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی گفت: کویر در مناطقی از کشور مانند استان سمنان ظرفیتی مطلوب برای توسعه و رونق گردشگری است.
  گردشگری  جشنواره ملی  سمنان  ولی تیموری  توسعه پایدار
توفان افشاگری روحانی در کویر یزد
دنیای اقتصاد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / اقتصادی
توفان افشاگری روحانی در کویر یزد
اظهارات جنجالی رئیس‌جمهور در یزد که در آن خواستار رسیدگی قوه قضائیه به فسادهای میلیارد دلاری شده بود این هفته واکنش‌های زیادی در میان مقامات و مسوولان داشت و البته برای چند روزی نبض فضای مجازی را به‌دست گرفت. درحالی‌که فعالان مجازی اصولگرا با نقدهای بسیار تند، روحانی را متهم به ناراحتی از برخورد قوه قضائیه با مفاسد اقتصادی کردند، فعالان مجازی اصلاح طلب ضمن حمایت از افشاگری‌های رئیس‌جمهور، آن را بسیار دیر هنگام دانستند. حسام‌الدین آشنا مشاور رئیس‌جمهور در توییتی سخنان روحانی را در یزد «یک بیانیه و آمار رسمی برای مواجهه با فساد سازمان‌یافته‌» دانست و نوشت«لوایح شفافیت، فسادستیزی و مدیریت تعارض منافع آورده‌های دولت در همین مسیر است.» رئیس دولت دوازدهم در جریان سفر خود به یزد گفت: «وقتی قوه قضائیه …
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / اقتصادی
گردشگری | قطار گردشگری کویر با بلیت ۲۵۹ هزار تومانی راه‌اندازی شد
شفقنا اقتصادی_ معاون اجرایی شرکت حمل‌و نقل ریلی رجا، گفت: در راستای توسعه صنعت گردشگری، قطار گردشگری کویر (تهران-کاشان) راه‌اندازی شد. ایرنا نوشت:  «رضا عصاری»  افزود: این قطار برنامه‌یی یک روزه، پنجشنبه هر هفته حرکت کرده که آغاز این حرکت از فردا ۲۳ آبان ماه و ساعت ۶ و ۲۰ دقیقه از تهران است و […]
قطار گردشگری کویر راه‌اندازی شد/ تهران-کاشان-تهران ۲۶۰ هزار تومان
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۲ / فرهنگی و هنری
قطار گردشگری کویر راه‌اندازی شد/ تهران-کاشان-تهران ۲۶۰ هزار تومان
معاون اجرایی شرکت حمل و نقل ریلی رجا گفت: در راستای توسعه صنعت گردشگری، قطار گردشگری کویر (تهران-کاشان) راه‌اندازی شد.
  قطار گردشگری  شرکت رجا  حمل و نقل ریلی
ماجرای توقف یک تور مختلط
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ / سیاسی
ماجرای توقف یک تور مختلط
چندی پیش به نقل از «علیرضا جلال‌زایی» مطلبی درباره ابطال مجوز فعالیت آژانسی که به برپایی تور کویر در اطراف شهر زاهدان اقدام و از خط قرمزها عبور کرده بود، منتشر شد. ا
  جامعه  تور  سیستان
انتقال آب خزر مصرف‌گرایی زاید را تشدید می‌کند
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / اجتماعی
انتقال آب خزر مصرف‌گرایی زاید را تشدید می‌کند
ساری - ایرنا - دبیر تشکل های زیست محیطی مازندران با اظهار این که انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی مشکلی را از کشور حل نمی‌کند، گفت: تنها نتیجه این کار افزایش مصرف‌گرایی زاید بدون توجه به توان تولید و ارزشمندی منابع خواهد بود.
  مولانا  مازندران  فعال محیط زیست  انتقال آب دریای خزر
کویر مرنجاب ظرفیت تبدیل به ژئوپارک را دارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / اقتصادی
کویر مرنجاب ظرفیت تبدیل به ژئوپارک را دارد
کاشان- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت بالای کویر مرنجاب در بخش زمین‌شناسی گفت که این منطقه ظرفیت تبدیل شدن به ژئوپارک را دارد.
  سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور  کویر مرنجاب  دریاچه قم  آران وبیدگل
فرصت شنیدن آوازهای آشنا
روزنامه ایران / ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ / فرهنگی و هنری
فرصت شنیدن آوازهای آشنا
دوازدهمین دوره از جشنواره موسیقی نواحی ایران در شهر کرمان با همکاری نهادهای مختلفی چون استانداری و شهرداری در حال برگزاری است. دومین روز از این دوره به اجراهای مختلف در شهر کرمان و کویر شهداد گذشت که البته با استقبال مخاطبان روبه‌رو شد.از اتفاقات مهم این روز حضور خانواده‌های هنری روی صحنه بود که با اجرای موسیقی خاندان «زنگشاهی» و «آتشگر» از سیستان و بلوچستان همراه بود. در بخشی دیگر منظومه‌خوان‌ها از خراسان تا سیستان به‌ روی صحنه رفتند.
دریاچه‌ای که معجزه کویر ایران شد| کویر لوت گردشگران را غافلگیر کرد+فیلم و عکس
آفتاب نیوز / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / سیاسی
دریاچه‌ای که معجزه کویر ایران شد| کویر لوت گردشگران را غافلگیر کرد+فیلم و عکس
سیلاب بهار امسال در استان کرمان که منجر به تخریب جاده «شهداد-نهبندان» شد دریاچه‌ای زیبا در دل کویری خلق کرد که گرمترین نقطه جهان را هم در خود جای داده...
  استان کرمان  کویر لوت  شهداد  دریاچه‌ کویر لوت  کلوت‌های شهداد
کویر لوت و شکست سکوت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / فرهنگی و هنری
کویر لوت و شکست سکوت
تهران _ ایرنا- همزمان با دومین روز از دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، طنین موسیقی اقوام جوانه ترنمات موسیقی را از دل کویر بیرون کشید.
  جشنواره موسیقی نواحی  جشنواره ملی  کرمان  موسیقی
طنین موسیقی اقوام در کویر جهانی لوت پیچید/ خاندان‌های بزرگ موسیقی روی در کاروانسرای گنجعلی خان دورهم جمع شدند
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / فرهنگی و هنری
طنین موسیقی اقوام در کویر جهانی لوت پیچید/ خاندان‌های بزرگ موسیقی روی در کاروانسرای گنجعلی خان دورهم جمع شدند
دومین روز از دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران با اجراهایی در شهر کرمان و کویر شهداد با استقبال مخاطبان پیگیری شد.
مسیری به سوی خاموشی یک دریاچه
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اقتصادی
مسیری به سوی خاموشی یک دریاچه
یک استاد دانشگاه با بیان اینکه حق نداریم کویر را گسترش دهیم، گفت: انتقال آب از خزر موجب آبادنی سمنان و هیچ جای دیگر نخواهد شد، این دریاچه امانتی است که باید برای آیندگان حفظ شود.
کایت بوردینگ در بزرگ‌ترین کویر نمک دنیا
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۱۶ / فیلم
کایت بوردینگ در بزرگ‌ترین کویر نمک دنیا
«سالت بردینگ / Salt Boarding» نوعی اسنوبرد سواری یا به شکل دقیق‌تر، یک نوع کایت بوردینگ روی سطوح نمکی نظیر دریاچه‌های نمک است. یک گروه فرانسوی این تجربه را در «سالار دو ییونی / Salar de Uyuni» بزرگترین کویر نمک دنیاست که در نزدیکی رشته‌کوه آند در جنوب غربی کشور بولیوی در آمریکای جنوبی داشته است؛ ت پوشیده از نمک در ارتفاع 3565 متری از سطح دریاهای آزاد قرار دارد و وسعت آن 10582 کیلومتر مربع. این تجربه متفاوت را با کیفیت 4K در تابناک می‌بیند.
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۸/۱۵ / ...
مکان‌های دیدنی برای پاییزگردی
جنگل و کویر اغلب انتخابی مسلم برای پاییزگردی هستند، درحالی‌که گاه یک شهر کوچک در شیار کوهستان، پوشیده از باغ‌های کاج و سپیدار گزینه جذاب‌تری برای سفرهای پاییزی می‌تواند باشد. شهرهایی که سوز سرمای پاییز، باعث چشم‌پوشی از سفر به آنجا شده است.
استناد به شاخص جمعیت در اختصاص اعتبارات، ظلم مضاعف به مردم کویر است
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / سیاسی
استناد به شاخص جمعیت در اختصاص اعتبارات، ظلم مضاعف به مردم کویر است
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه حضور مردم در تمام صحنه‌ها وظیفه مسئولان را در حمایت از آنها سنگین‌تر می‌کند، یادآورشد که استناد به شاخص جمعیت در اختصاص اعتبارات ظلم مضاعف به مردم کویر است.
ماسوله کویر؛ دروازه‌ای به حیات وحش پارک ملی توران
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / فرهنگی و هنری
ماسوله کویر؛ دروازه‌ای به حیات وحش پارک ملی توران
سمنان- ایرنا- روستای قلعه‌بالا، ماسوله کویر، با معماری پلکانی به دلیل قرارگیری در منطقه‌ای کوهپایه‌ای، در همسایگی کویر و همجواری با پارک ملی توران، ملقب به دروازه حیات وحش توران شده و همه‌ساله گردشگران زیادی را به سوی خود فرامی‌خواند.
  گردشگری  سمنان  شاهرود  توسعه روستایی
هشدار حزب ندا درباره طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی ایران
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / سیاسی
هشدار حزب ندا درباره طرح انتقال آب خزر به کویر مرکزی ایران
حزب ندای ایرانیان طی اطلاعیه‌ای نسبت به طرح انتقال آب از دریای خزر به کویر مرکزی ایران هشدار داد.
غلبه نگاه سیاسی و منطقه ای جز هدررفت سرمایه آبی نتیجه‌ای ندارد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / علمی و آموزشی
غلبه نگاه سیاسی و منطقه ای جز هدررفت سرمایه آبی نتیجه‌ای ندارد
تهران- ایرنا- حزب ندای ایرانیان در بیانیه‌ای نسبت به طرح انتقال آب دریای خزر به کویر مرکزی ایران هشدار داد و نوشت: غلبه‌ نگاه سیاسی و منطقه‌ای با رویکرد کوتاه‌مدت به امر بسیار حیاتی و علمی مدیریت آب و منابع آبی، نتیجه‌ای جز هدر رفت سرمایه و منابع استراتژیک آبی را به دنبال نخواهد داشت.
  سیستان و بلوچستان  سد گتوند  حزب ندای ایرانیان