شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
پیری
۳۰ علامت هشدار دهنده‌ای که افراد بالای ۴۰ سال باید جدی بگیرند
۳۰ ساعت قبل / اخبار سلامت / بیماری
۳۰ علامت هشدار دهنده‌ای که افراد بالای ۴۰ سال باید جدی بگیرند
پیری فواید بسیاری دارد که معمولاً شامل افزایش اعتماد به نفس و راحت‌تر شدن با آنچه که هستید و آنچه می‌خواهید می‌باشد می‌شود. با این حال، نکته منفی پیر شدن این است که هرچه پیرتر می‌شوید، عملکرد بدن کمتر می‌شود و بسیاری از مشکلات می‌توانند ظاهر شوند.
کاهش عوارض پیری با مصرف عسل
۳۵ ساعت قبل / مصرف عسل / دوران پیری / پیری پوست / سبک زندگی / پارسی خبر
کاهش عوارض پیری با مصرف عسل
عسل مایعی شیرین و گران‌ قیمتی است که زنبورعسل آن را تولید می‌کند.زنبورها، عسل را از ترشحات شکری گیاهان و گل‌ها تولید می‌کنند. عسل تنها ماده غذایی طبیعی است که فاسد نمی‌شود و تأثیرات مختلفی بر روی بدن دارد و این امر بستگی به نوع مصرف شما دارد. امروزه از عسل برای درمان سرفه، تقویت حافظه، درمان زخم‌ها، درمان کم خونی، معالجه فشارخون، درمان اگزماو... استفاده می شود. عسل را می توان یک محصول غذایی مفید و یک اکسیر پر ارزش دانست  و از قرن‌ها پیش به عنوان یکی از مقوی‌ترین غذا‌ها شناخته شده و به واسطه ویژگی‌های شفابخش خود به عنوان دارو در درمان اکثر بیماری‌ها در بین تمام ملل کاربرد داشته است. به افرادی که در سن سردی مزاج بدن یا دوران پیری هستند مصرف عسل توصیه می شود چرا که پیری باعث سردی سراسر بدن خواهد …
۴۰ ساله ها این علائم را جدی بگیرند
۴۰ ساعت قبل / اعتماد به نفس / خواب / زنان / فشار خون بالا / مشکلات
۴۰ ساله ها این علائم را جدی بگیرند
اقتصادنیوز: پیری فواید بسیاری دارد که معمولاً شامل افزایش اعتماد به نفس و راحت تر شدن با آنچه که هستید و آنچه می خواهید می باشد می شود. با این حال، نکته منفی پیر شدن این است که هرچه پیرتر می شوید، عملکرد بدن کمتر می شود و بسیاری از مشکلات می توانند ظاهر شوند.
«آمدی جانم به قربانت» از کجا آمد؟
۴۷ ساعت قبل / محمدحسین بهجت تبریزی / شهریار / آمدی جانم به قربانت
«آمدی جانم به قربانت» از کجا آمد؟
«شهریار» در روایتی که به او منتسب است، از داستان عشق دوران جوانی‌اش که با دیدن او پس از سال‌ها در پیری شعر معروف «حالا چرا» را سروده، گفته است.
سالمندی و دنیای متفاوت خطوط چهره زنان و مردان
۵ روز قبل
سالمندی و دنیای متفاوت خطوط چهره زنان و مردان
روند بالا رفتن سن، برای زنان و مردان تجربه کاملا متفاوتی است. میانسالی (سنین بین ۴۰ تا ۶۵) برای بسیاری از مردان قدرت و اختیار بیشتری به دنبال می‌آورد، در حالی که برای زنان این‌طور نیست. خطوط چهره مردان حتی سفیدی موهای‌شان نشانه‌هایی از شخصیت، عقلانیت و تجربه آن‌ها است؛ در زنان، اما چین و چروک و مو‌های سفید نشان از ضعف و پیری و نازیبایی به حساب می‌آید؛ به‌ویژه اینکه در دوران جنسی شده مدرن و متاثر از تعریف استاندارد‌های زیبایی برای زنان، این مفهوم ارتباط نزدیکی با جذبه جنسی پیدا کرده است.
کاهش ریسک بیماری‌های مرتبط با کهولت سن
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / بیماری قلبی / سالمندان / پیری زودرس
کاهش ریسک بیماری‌های مرتبط با کهولت سن
تهران - ایرنا - محققان انستیتوی تحقیقات پزشکی وستمید در استرالیا دریافتند با هدفگیری پروتئین CD۴۷ می‌توان آثار کهولت سن بر سلامت را به میزان قابل توجهی کاهش داد.
نشانه‌های مهم برای پیشگیری از خودکشی / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: آمار خودکشی در افراد بیکار و افراد مصرف کننده مواد مخدر یا الکل بیشتر است / این امکان وجود ندارد که فردی بدون اینکه بیماری داشته باشد دست به این اقدام زند
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
نشانه‌های مهم برای پیشگیری از خودکشی / دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: آمار خودکشی در افراد بیکار و افراد مصرف کننده مواد مخدر یا الکل بیشتر است / این امکان وجود ندارد که فردی بدون اینکه بیماری داشته باشد …
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به عوامل خطر بروز افکار خودکشی در افراد، این اقدام را قابل پیشگیری دانست و بر نقش موثر آموزش و آگاه سازی افراد در پیشگیری از آن تاکید کرد. وی عنوان کرد: به طور کلی این انتخاب در مواقع بحرانی در سنین نوجوانی، جوانی و پیری یعنی بالای ۶۵ سال، بیشتر از سنین دیگر مشاهده می‌شود. همچنین آمار خودکشی در افراد بیکار و افراد مصرف کننده مواد مخدر یا الکل نیز بیشتر است.
انواع پیری چگونه است؟
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / پیری / پیری پوست / سبک زندگی / پارسی خبر
انواع پیری چگونه است؟
امروزه مردم دنیا به نسبت گذشته بیشتر عمر می‌کنند. به گفته‌ محققان، انتظار می‌رود تا سال ۲۰۵۰ جمعیت ۶۰ سال به بالای دنیا به ۲ میلیارد نفر برسد. اما این همه‌ی ماجرا نیست و ما باید بدانیم که چطور می‌توانیم سلامت و در عین حال جوانی خود را حفظ کنیم. محققان می‌گویند پیری هم انواع مختلفی دارد و ما برای حفظ جوانی خود باید نوع پیری خود را پیدا کنیم. ۴ نوع پیری وجود دارد به گفته‌ی دانشمندان، روند پیری به اشکال مختلفی روی ما تأثیر می‌گذارد. محققان به بررسی ۱۶۰ فرد سالم ۲۹ تا ۷۵ سال پرداختند و از آن‌ها نمونه‌ی خون و مدفوع گرفتند. محققان به این نتیجه رسیدند که پیری انواع مختلفی دارد و همین مسأله است که باعث می‌شود افراد به اشکال مختلفی پیر شوند. با بالا رفتن سن، ممکن است دچار مشکلات جسمانی مختلفی شوید، اما …
ورود استارت آپ‌ها به حوزه سالمندان | هشدار درباره رشد قارچ‌گونه شرکت‌های غیر رسمی ارائه خدمات به سالمندان
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
ورود استارت آپ‌ها به حوزه سالمندان | هشدار درباره رشد قارچ‌گونه شرکت‌های غیر رسمی ارائه خدمات به سالمندان
ما به زودی با توجه به روند رو به رشد جمعیت سالمندان، افزایش امید به زندگی، تک فرزندی و مهاجرت، رو آوردن جوانان به زندگی مجردی، شاهد بحرانی هستیم تحت عنوان پیری جمعیت که هر یک از سالمندانش برای گذران زندگی، یک نیروی جوان آماده بکار را درگیر می‌کنند و این فرایند عملا با قانون توسعه پایدار مغایرت دارد.
عمر طولانی تر با ۵۰ عادت زندگی سالم
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
عمر طولانی تر با ۵۰ عادت زندگی سالم
پارسینه: برای جلوگیری از پیری زودرس و ضعف ناشی از کاهش قدرت بدنی، پزشکان توصیه می‌کنند در جوانی عادت‌های سالم و مفید را در خودتان ایجاد کنید و سلامت فیزیکی و روحیتان را افزایش دهید.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
خوردن بیش از حد غذاهای فرآوری شده انسان را سریعتر پیر می‌کند
بر اساس تحقیقات جدید ارائه شده در کنگره چاقی اروپا و بین المللی ۲۰۲۰ ، غذاهای بسیار فرآوری شده و مملو از چربی، نمک، شکر و نشاسته می توانند انسان را دچار پیری زودرس کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
محاسبه طول عمر با "ماشین حساب مرگ"
برای مدت طولانی اعتقاد بر این بود که ایجاد "ماشین حساب مرگ" غیرممکن است، چون روند پیری در سطح فعالیت ژن‌ها و ماهیت کار آن‌ها تقریباً هیچ بازتابی پیدا نمی‌کند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
۶ روش خانگی برای درمان خشکی پوست
آبرسانی پوست صورت با استفاده از مواد گیاهی و مفید برای پوست موجب افزایش مقاومت سلول‌های پوست در برابر پیری می‌شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / پیری جمعیت ایران / جمعیت ایران / کاهش جمعیت ایران
کاهش میزان تولد به کم‌ترین حد خود در ۵۰ سال گذشته!
میزان موالید از حدود ۲۰ در هر هزار نفر جمعیت در سال ۱۳۹۴ با کاهشی محسوس به ۱۴.۴ در هر هزار نفر جمعیت در سال ۱۳۹۸ به کم‌ترین حد خود طی ۵۰ سال گذشته رسیده است؛ این در حالیست که چهار سال از ابلاغ سیاست‌های کلی خانواده از سوی مقام معظم رهبری می‌گذرد!
خواجه‌پیری: جامعه قرآنی به ظرفیت‌های داخلی خود تکیه کند
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / شورای عالی قرآن / قرآن کریم
خواجه‌پیری: جامعه قرآنی به ظرفیت‌های داخلی خود تکیه کند
پیشکسوت قرآن گفت: محدودیت‌های بوجودآمده در اثر شیوع کرونا و تعطیلی‌بخشی از فعالیت‌های قرآنی، موجب شده که عزیزان مدرس قرآن و قاریانی که صرفاً به این امر اشتغال داشته‌اند دچار مشکلات جدی مالی شوند.
ضرورت حفظ همدلی و مغتنم شمردن فرصت خدمت به قرآن
۱۳۹۹/۰۶/۱۳ / سازمان اوقاف و امور خیریه / وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / شورای عالی قرآن
ضرورت حفظ همدلی و مغتنم شمردن فرصت خدمت به قرآن
تهران- ایرنا- چهارمین برنامه «حیات طیبه» باحضور محمدعلی خواجه پیری، پیشکسوت قرآنی و سیداحمد مقیمی، قاری ممتاز کشور به میزبانی محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن برگزار شد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۳
اولین کتاب نویسنده‌ای ناشناس
کتاب «خاطرات تاریکی؛ مبهم‌های کوتاه تاریک تلخ» نخستین اثر مارسل بئالو نویسنده چیره‌دست فرانسوی است که بوف کور صادق هدایت را شاهکار می‌دانست. این کتاب با ترجمه مسعود قارداش‌پور در نشر مشکی منتشر شده است. بئالو نویسنده‌ای فرانسوی و کمتر شناخته شده‌ای است که دوران کودکی و نوجوانی سختی را گذراند و مجبور شد با وجود سن و سال کم، وارد دنیای کار شود و به قول امروزی‌ها کودک کار بود. او همزمان با کار، ادبیات می‌خواند و زمانی که برای انجام کار دیگری به پاریس رفت با زنی ازدواج کرد که او را با ادبیات رمانتیک آلمان نیز آشنا ساخت. پس از آن با ماکس ژاکوب، نویسنده سوررئالیست آشنا شد و این دوستی او را به سبک سوررئال علاقه‌مند کرد. به کودکی، نوجوانی و جوانی، …
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
معجزه عشق
امیر حسین ذاکری ‪-‬ یکی از نویسندگان شورا گفت: چشم چسبی پنهانیست که تو را به معشوق می‌چسباند. عشق حسیست که پیر نمی‌شود. پیران چو جام عشق سر کشند رخ یار و خال و کمان ابروی یار بینند عمر دوباره یابند. البته تغذیه مناسب هم در جوان ماندن یا سالم ماندن افراد سن بالا موثر است، داروهای تقویتی و انرژی‌زا نیز موثر است.من که فکر می‌کنم برخی مسئولین سن بالا یا داروی تقویتی میزنند یا انرژی زا یا همان حس عاشقی در آنها حلول کرده. روح عاشقی به تن هر پیری رود جوانش کند. شما از معجزه عشق چه می‌دانید؟شاعر می‌گوید: شیدا از آن شدم که نگارم چو ماه نو- ابرو نمود و دلم را به مهرش ببستآری شما ازشیدایی و عاشقی چه دانید؟ شما فقط در گیر معیشت و یه لقمه نون شب، خرج و مخارج روزانه هستید وگرنه چی از امورات عاشقانه می‌دانید …
راهکارهای ساده برای دور کردن انرژی های منفی
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / افکار منفی / انرژی مثبت / سبک زندگی / پارسی خبر
راهکارهای ساده برای دور کردن انرژی های منفی
شاید شما هم با افرادی ارتباط داشتید که همواره احساس ناامیدی دارند و هنگام صحبت کردن با آن‌ها تمام احساسات و عواطف منفی به شما منتقل می شود. حتی اگر شما شخصی باشید که دارای انرژی مثبت است در زمان برخورد با شخصی که انرژی منفی دارد، ناخودآگاه دچار احساس منفی می‌شوید. انرژی منفی خود را با چند تکنیک ساده تخلیه کنید انرژی منفی با گردش در طبیعت جذب می‌شود از شما دور می شود، زمانی ﻛﻪ ﮔﺮﻓﺘﺎﺭ ﺍﺳﺘﺮﺱ ﯾﺎ ﺍﺿﻄﺮﺍﺏ ﻫﺴﺘﯿﺪ، ﺑﺎ ﺭﻓﺘﻦ ﺑﻪ ﮔﺮﺩﺵ ﺩﺭ ﺟﻨﮕﻞ ﯾﺎ ﻃﺒﯿﻌﺖ، ناخودآگاه ﺑﻪ ﺁﺭﺍﻣﺶ ﺑﯿﺸﺘﺮﯼ ﺩﺳﺖ پیدا ﻣﯽ‌ﻛﻨﯿﺪ. نشستن در کنار ﮔﯿﺎﻫﺎﻥ، ﮔﻞ‌ﻫﺎ ﻭ ﺩﺭﺧﺘﺎﻥ ﻣﻌﻤﻮﻻ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ گزینه ﺑﺮﺍﯼ تغییر سطح ﺍﻧﺮﮊﯼ و تخلیه‌ آن خواهد بود همچنین براﯼ ﺍﻏﻠﺐ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﮔﻞ‌ﻫﺎ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻗﺪﺭﺗﻤﻨﺪ هستند ﻭ ﻣﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﻪ ﺑﻬﺒﻮﺩ ﺣﺎﻝ افراد کمک کنند.  ﻭﻗﺘﯽ ﺷﺨﺼﯽ ﮔﻠﯽ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ …
پیری: فدراسیون بدنسازی به یک رئیس جوان نیاز دارد/ باید از گذشته درس بگیریم
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
پیری: فدراسیون بدنسازی به یک رئیس جوان نیاز دارد/ باید از گذشته درس بگیریم
رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان ایلام گفت: امیدوارم مجمع به بهترین کاندیدا رای دهد و رییس بعدی بتواند جایگاه پرورش اندام ایران را در داخل و خارج از کشور به اوج خود برساند.
غذاهای فوق فرآوری‌شده با تسریع پیری در سطح مولکولی ارتباط دارند
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
غذاهای فوق فرآوری‌شده با تسریع پیری در سطح مولکولی ارتباط دارند
براساس پژوهشی جدید، احتمال بروز تغییرهای مرتبط با پیری در کروموزوم‌های افرادی که از غذاهای بی‌کیفیت فرآوری‌شده‌ی صنعتی مصرف می‌کنند، بالاتر است.
رشد جمعیت، در گرو اقدام بین دستگاهی و صرف هزینه
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / نرخ رشد جمعیت / نوزاد / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
رشد جمعیت، در گرو اقدام بین دستگاهی و صرف هزینه
تهران - ایرنا - موضوع جمعیت و رشد آن از جمله مسائلی است که در سالهای اخیر به یکی از بحث‌های داغ و پر حاشیه رسانه‌ها تبدیل شده و نگرانی‌هایی ایجاد کرده؛ نگرانی از کاهش رشد جمعیت، سالمندی و پیری جمعیت، از بین رفتن توازن جمعیتی و کاهش نیروی مولد.
مساله جمعیت در ایران، روال طبیعی یا کاهش نگران‌کننده
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / نرخ رشد جمعیت / خانواده / پیری / ازدواج / کیفیت زندگی
مساله جمعیت در ایران، روال طبیعی یا کاهش نگران‌کننده
تهران- ایرناپلاس- در یک دهه اخیر موضوع افزایش نفوس به ادبیات مشترک سیاسیون و مقام‌های ارشد کشور تبدیل شده است. اینکه جمعیت جوان کشور در آستانه پیری بوده و جایگزینی برای این جمعیت جوان با عطف به کاهش نرخ موالید و تمایل کمتر نسل جدید به فرزندآوری وجود ندارد. در درستی این گزاره تردیدی نیست؛ اما سخن در اینجاست که آیا این روند کاهش جمعیتی یک روند طبیعی است و مانند دیگر کشورهای پیشرفته دنیا همچون ژاپن و ایتالیا وارد دوره پیک جمعیت پیری خواهد شد و یا اینکه راهکاری برای مقابله با این پدیده وجود دارد؟
پیری ماشین‌آلات، صنعت چاپ خراسان رضوی را زمین‌گیر کرد
۱۳۹۹/۰۶/۱۱
پیری ماشین‌آلات، صنعت چاپ خراسان رضوی را زمین‌گیر کرد
مشهد- ایرنا- فرسودگی ماشین‌آلات و کمبود مواد اولیه، صنعت چاپ خراسان رضوی را زمین‌گیر کرده است به طوری که چرخ چاپخانه‌ها و صنایع وابسته آن در این روزگار به سختی می‌چرخد.
صورت شفاف و بدون جوش با ماسک لیموترش
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / ماسک لیموترش / جوش / درمان جای جوش / سبک زندگی / پارسی خبر
صورت شفاف و بدون جوش با ماسک لیموترش
لیمو غنی از ویتامین سی است که این ویتامین می‌تواند پاسخ بسیاری از مشکلات پوستی مانند لک و یا پیری پوست باشد.
نوشیدنی معجزه آسا برای پیشگیری از پیری پوست
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / آب زنجبیل / پیشگیری از پیری پوست / استحکام ریشه مو / چربی سوزی / سبک زندگی / پارسی خبر
نوشیدنی معجزه آسا برای پیشگیری از پیری پوست
علاوه بر محصولات زیبایی که به صورت موضعی از پوست مراقبت می کنند برخی نوشیدنی ها با خواص منحصر به فرد به پوست طراوت و شادابی می دهند.
چهل ساله شدن بازیگر مشهور تنها در خانه +عکس
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
چهل ساله شدن بازیگر مشهور تنها در خانه +عکس
اگر میخواهید احساس پیری کنید، توئیت بازیگر تنها در خانه را بخوانید!
خواص و اثرات شگفت انگیز مویز در بدن
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / مویز / خواص مویز / تصفیه کننده خون / پیری پوست / سبک زندگی / پارسی خبر
خواص و اثرات شگفت انگیز مویز در بدن
مصرف مویز خواص و فواید بسیاری را به همراه دارد، همچنین مصرف مویز به درمان برخی از بیماری ها، سلامت بدن و زیبایی، درمان کم خونی و ریزش مو کمک شایانی می‌کند.
گزارش بیزینس مانیتور از پیر شدن جمعیت ایران تا ۲۰۵۰/ جمعیت کودکان کم و افراد بالای ۶۵ سال زیاد می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۷
گزارش بیزینس مانیتور از پیر شدن جمعیت ایران تا ۲۰۵۰/ جمعیت کودکان کم و افراد بالای ۶۵ سال زیاد می‌شود
بیزینس مانیتور طی گزارشی با اشاره به حرکت جمعیت ایران به سمت پیری تا ۲۰۵۰ نوشت: تا این سال یک پنجم کل جمعیت کشور بالای ۶۵ سال خواهند بود و جمعیت کودکان ۰ تا ۴ ساله از ۷.۶ میلیون نفر در سال ۲۰۲۰ به ۶.۲ میلیون نفر در سال ۲۰۵۰ کاهش می یابد.
بهترین ماده غذایی برای وعده صبحانه
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / وعده صبحانه / تخم مرغ / آنتی اکسیدان / سبک زندگی / پارسی خبر
بهترین ماده غذایی برای وعده صبحانه
صبحانه یکی از مهمترین وعده‌های غذایی افراد محسوب می‌شود که بسیاری نسبت به آن بی توجه اند یا زمان کافی برای صرف آن ندارند. تخم مرغ آب پز یکی از بهترین غذا‌هایی است که به تنهایی می‌تواند برای صبحانه افراد کافی باشد که  در ادامه مطلب به مهمترین خواص این ماده غذایی پرداختیم. تخم مرغ  باعث می‌شود احساس سیری بسیار طولانی‌تر از غلات و حبوبات داشته باشید. پروتئین و چربی موجود در تخم مرغ به حفظ سطح انرژی شما کمک می‌کند و نیاز به میان وعده صبحگاهی را کاهش می‌ دهد. این ماده غذایی همچنین به کاهش وزن کمک می‌کند و یکی از مزیت‌های تخم سیر نگه داشتن شماست بنابراین اشتهای شما را می‌کاهد. تخم مرغ منبع غنی از پروتئین است و همانطور که می‌دانید این ماده  تمام آمینو اسید‌های ضروری مورد نیاز بدن را دارد، ضمن اینکه …
نجات‌یافتگان جوان سرطان سریعتر پیر می‌شوند!
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / سرطان
نجات‌یافتگان جوان سرطان سریعتر پیر می‌شوند!
محققان در یک مطالعه جدید دریافته اند که کسانی که در جوانی از شر بیماری سرطان رها می شوند، علائم ژنتیکی مرتبط با پیری زودهنگام را نشان می دهند.
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
این چای داروی ضد پیری شماست!
محمدجعفر دهزاد کارشناس ارشد تغذیه بالینی دانشکده تغذیه و علوم غذایی شیراز با اشاره به خواص چای سبز، اظهار کرد: اگرچه چای، قرص معجزه آسای سلامتی نیست، اما مدت زمان زیادی به عنوان منبع عظیم آنتی اکسیدان جلب نظر کرده است. البته شایعات نیز پیرامون آن بسیار زیاد است.
حسینیه سیار رادیو در خیابان‌های پایتخت
۱۳۹۹/۰۶/۰۵
حسینیه سیار رادیو در خیابان‌های پایتخت
عباس پیری، تهیه‌کننده برنامه رادیویی «میدان امام حسین(ع)» درباره ویژگی‌های این برنامه شبانه که از یک حسینیه سیار در شهر تهران روی آنتن می‌رود توضیح داد.
کبری خزعلی: کشور به سمت پیری و سقوط جمعیتی پیش می‌رود | میل به ازدواج هست امکانات ازدواج نیست | آماری از دختران و پسران دم‌بخت
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
کبری خزعلی: کشور به سمت پیری و سقوط جمعیتی پیش می‌رود | میل به ازدواج هست امکانات ازدواج نیست | آماری از دختران و پسران دم‌بخت
کبری خزعلی، رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده گفت: ما مشکل عدم تمایل جوانان به ازدواج نداریم. بلکه مشکل، در اختیار قرار ندادن امکانات به جوانان است.
نور مستقیم خورشید موجب پیری زودرس پوست می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
نور مستقیم خورشید موجب پیری زودرس پوست می‌شود
یک متخصص پوست گفت: اثرات حاد مواجهه مستقیم با نور خورشید، آفتاب سوختگی و کهیرهای آفتابی و اثرات مزمن پیری زودرس پوست و احتمال بروز سرطان های پوستی است.
از ترکش‌های جامانده در ستون فقرات تا مسافرکشی زیر چتر مرگ
۱۳۹۹/۰۶/۰۴
از ترکش‌های جامانده در ستون فقرات تا مسافرکشی زیر چتر مرگ
محمدی، جانبازی در آستانه‌ی پیری از زندگی نامراد و مصائب آن به ستوه آمده؛ از اینکه حق و حقوق او به رسمیت شناخته نمی‌شود؛ این در حالیست که خیلی‌ها -که حتی یک روز هم در جبهه‌های جنگ نجنگیده‌اند- پس از تمام شدن جنگ، موهبت‌های بسیار نصیب‌شان شد و خیلی راحت میلیاردر شدند.
تغییرات بدن بعد ۳۰ سالگی؛ برای پیرنشدن بخوانید!
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / اخبار سلامت / پیری
تغییرات بدن بعد ۳۰ سالگی؛ برای پیرنشدن بخوانید!
بعد از سی سالگی بدن دچار تغییرات واضحی می‌شود این تغییرات موجب پیر نشان دادن شخص می‌شود با مراقبت‌هایی می‌توان از این مشکل جلوگیری کرد.
تحول صنعت داروسازی با پوست سیب خشک تا ۱۰ سال آینده
۱۳۹۹/۰۶/۰۳
تحول صنعت داروسازی با پوست سیب خشک تا ۱۰ سال آینده
پوست سیب خشک شده از جمله محصولات موجود در بخش کشاورزی جهان است که به دلیل خواصی که دارد در صنایع مختلفی همچون «صنعت داروسازی، صنعت آرایشی و بهداشتی و صنایع غذایی و مکمل های غذایی» استفاده می شود. همچنین از این محصول برای ساخت داروهای ضد پیری…
چگونه عمر طولانی تری داشته باشیم؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / عمر طولانی / میان وعده سالم / روغن زیتون / سبک زندگی / پارسی خبر
چگونه عمر طولانی تری داشته باشیم؟
بسیاری از ما در طول زندگی بار‌ها تلاش کرده ایم با کمک روش‌های مخلف تغذیه‌ای یا حتی مراجعه به متخصصان زیبایی روند پیری خود را به تعویق بیندازیم، اما به نظر می‌رسد می‌توان با برخی تغییرات در سبک زندگی روند پیری را به تعویق انداخت.
ایران یکی از پیرترین کشورهای جهان می‌شود؟
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / پیری جمعیت ایران / جمعیت ایران
ایران یکی از پیرترین کشورهای جهان می‌شود؟
به گزارش تسنیم،‌ طبق آخرین پیش‌بینی سازمان بهداشت جهانی از وضعیت جمعیتی کشورهای جهان تا سال ۲۰۵۰، کشور ایران به سالخورده‌ترین کشور خاورمیانه تبدیل خواهد شد؛ بر اساس این پیش‌بینی ایران از آمریکا و روسیه نیز سالمندتر خواهد بود!
فواید و عوارض لایه برداری پوست صورت
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / لایه برداری پوست / میکرودرم / ضدآفتاب / سبک زندگی / پارسی خبر / آکنه
فواید و عوارض لایه برداری پوست صورت
سلول‌های مرده پوست اتفاقی رایج در همه افراد است. این سلول‌های مرده باعث مسدود شدن منافذ پوست و بروز علایم پیری روی صورت می‌شود. لایه‌برداری یا پیلینگ فرایند برداشتن این سلول‌های مرده از لایه بیرونی پوست است. ازآن‌جا که توانایی پوست برای دفع این سلول‌های مرده با افزایش سن کم می‌شود، این فرایند باید با یکی از روش‌های شیمیایی، مکانیکی و لیزری با تجویز و انتخاب متخصص پوست انجام شود. دراین مطلب به برخی نکته‌ها و ممنوعه‌های این فرایند می‌پردازیم. فواید لایه‌برداری صورت این کار با از بین بردن سلول‌های پوستی مرده و دیگر لکه‌های سیاه پوستی، صورت شما را تمیز می‌کند. تمام جوش‌های سرسیاه و سرسفید از بین خواهد رفت. این کار باعث درخشندگی و بهبود تاثیر محصولات مراقبت از پوست می‌شود چرا که با از بین رفتن سلول‌های …
چگونه طولانی‌تر زندگی کنیم؟ (قسمت سوم)
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
چگونه طولانی‌تر زندگی کنیم؟ (قسمت سوم)
بسیاری از ما در طول زندگی بار‌ها تلاش کرده ایم با کمک روش‌های مخلف تغذیه‌ای یا حتی مراجعه به متخصصان زیبایی روند پیری خود را به تعویق بیندازیم، اما به نظر می‌رسد می‌توان با برخی تغییرات در سبک زندگی روند پیری را به تعویق انداخت.
علت چین و چروک صورت چیست؟
۱۳۹۹/۰۵/۳۰ / چین و چروک صورت / ضد آفتاب / سرطان پوست / روغن نارگیل / سبک زندگی / پارسی خبر
علت چین و چروک صورت چیست؟
اگر دوست ندارید علائم پیری زودهنگام را روی صورت خود تجربه کنید، روش‌هایی وجود دارد که از چروک پوستی پیشگیری کنید.
بازار ۱۱ میلیون دلاری روغن آفتابگردان در سال ۲۰۲۲
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / بازار جهانی روغن آفتابگردان / بتاکاروتن / ورم مفاصل / روغن سرخ کردنی / صنایع آرایشی و بهداشتی / صنعت داروسازی / ماسک های ضد پیری
بازار ۱۱ میلیون دلاری روغن آفتابگردان در سال ۲۰۲۲
روغن آفتابگردان به دلیل مزایای بهداشتی و درمانی در صنعت آرایشی و بهداشتی، داروسازی و همچنین صنایع غذایی جایگاه رو به رشدی دارد، به طوری که کارشناسان برای این محصول بازاری ۱۱ میلیون دلاری در سال ۲۰۲۲ پیش بینی کرده اند.
ارتباط بین فعالیت بدنی و پیری با کاهش طول تلومر
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / استانی - علمی دانشگاهی / پیری / ورزش / تلومر / تلومراز
ارتباط بین فعالیت بدنی و پیری با کاهش طول تلومر
تلومرها توالی های مکرر DNA در انتهای کروموزوم‌ها هستند. با هر تقسیم سلولی، طول تلومر کمی از بین می‌رود و این بخش مهمی از عملکرد شمارش معکوس است که تکثیر سلول‌های سوماتیک (به یاخته‌هایی گفته می‌شود که در پیدایش بافت‌ها و اندام‌های بدن نقش‌آفرینی می‌کنند) را محدود می‌کند.
گرد پیری روی صورت علی دایی در روزهای کرونایی/عکس
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / علی دایی / علیرضا حقیقی
گرد پیری روی صورت علی دایی در روزهای کرونایی/عکس
تصویری جدید از علی دایی منتشر شده که ریش های سفید آقای گل جهان بیشتر از قبل خودنمایی می کند.
نمودار رشد جمعیت ایران/ ایران رو به پیری می‌رود
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / اینفوبازار / اینفوگرافیک / افزایش نرخ رشد جمعیت / نرخ رشد جمعیت
نمودار رشد جمعیت ایران/ ایران رو به پیری می‌رود
نسبت ﺟﻤﻌﯿﺖ ﻣﯿﺎﻧﺴﺎل کشورمان یعنی جمعیت بین ۳۰ تا ۶۴ سال در ﺳﺎل‌ﻫﺎی اﺧﯿﺮ در ﺣﺎل اﻓﺰاﯾﺶ اﺳﺖ؛ اﻧﺘﻈﺎر می‌رود اﯾﻦ ﻧﺴﺒﺖ در ﺳﺎل ۱۴۰۰ ﺑﻪ ﻣﻘﺪار ۴۸.۷درﺻﺪ ﺑرسد. ﺑﻨﺎﺑﺮاﯾﻦ اﯾﺮان در ﻣﺮاﺣﻞ آﻏﺎزﯾﻦ ورود ﺑﻪ "میانسالی جمعیت" است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
لذت بودن با عزت‌الله انتظامی
هنرمند پیش‌پرده‌خوان در تئاترهای خیابان لاله‌زار تهران را می‌شناختم، محلی که گشت و گذار در آن تنها تفریح مردم و مخصوصا جوان‌ها بود، تا دوران پیری و سالمندی هر دو نفرمان که توفیق آن را داشتم در کنار ایشان بنشینم و از مصاحبت آن بزرگوار لذت ببرم، سال‌ها می‌گذرد. با اینکه ارادت من از علاقه و شیفتگی از راه دور به دوستی و همکاری نزدیک در فعالیت‌های سینمایی با ایشان کشیده شده بود با این همه در نگاه من عزت‌الله انتظامی همانی بود که در نوجوانی من او را از دور روی صحنه تئاتر گیتی خیابان لاله‌زار در حال اجرای پیش‌پرده‌خوانی دیده بودم. هنرمندی خودساخته، محبوب، بی‌ادعا، با حضور دائمی کنار مردم که به یاد دارم شب‌ها بعد از پایان کار در تئاتر …
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
مادربزرگ‌های پرطرفدار چینی
چهار زن چینی که در دهه 60 و 70 سالگی خود به سر می‌برند به دلیل حضور در مدلینگ از شهرت زیادی در شبکه‌های اجتماعی برخوردار هستند. به گزارش فرارو، لین وی 65 ساله، سان یانگ 64 ساله، وانگ ژینگ یو 70 ساله و وانگ نیان ون 74 ساله چهار مادربزرگ چینی برای تهیه یک فیلم در خیابان‌های پکن حضور یافتند. این زنان که به دلیل شیوع ویروس کرونا و قرنطینه مجبور به ماندن در خانه‌های خود بودند برای ساخت فیلمی درمورد سبک زندگی خود به خیابان آمدند. آنها اکنون بیش از یک میلیون طرفدار در تیک تاک دارند. لین وی درباره پیر شدن و اشتیاقش به پوشیدن لباس‌های شیک می‌گوید: اگر همیشه از پیری و مرگ می‌ترسید زندگی خاکستری دارید. وی می‌گوید: در پیری چین و چروک در صورت ایجاد می‌شود و انرژی زیادی ندارید اما باید با آن به شکل مثبت روبرو …
۲۰ سال تا پیری ایران
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / مردم / پیری / افزایش جمعیت / کاهش جمعیت
۲۰ سال تا پیری ایران
یک کارشناس جمعیت و اقتصاد می گوید در ۲۰ سال آینده به چهارمین کشور پیرجهان تبدیل می شویم.
سیدجلال حسینی؛ سربازی که پیری سرش نمی‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / پرسپولیس / سیدجلال حسینی
سیدجلال حسینی؛ سربازی که پیری سرش نمی‌شود
ایلنا: پس از کسب هشتمین عنوان قهرمانی در لیگ برتر فوتبال کشور کدام آینده پیش روی سیدجلال حسینی خودنمایی می‌کند؟
آیا مصرف روزانه آسپرین سودمند است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / آخبار سلامت / آسپیرین
آیا مصرف روزانه آسپرین سودمند است؟
آسپرین می‌تواند با تاثیر بر پلاکت‌های خون میزان لخته شدن خون را کاهش دهد و به این ترتیب از حمله‌های قلبی و سکته‌های مغزی ناشی از انسداد عروق جلوگیری کند.
برج آزادی میزبان فیلم آتش زمزم شد/ پیری و جوانی مریم امیرجلالی در کمدی «هولیا»
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
برج آزادی میزبان فیلم آتش زمزم شد/ پیری و جوانی مریم امیرجلالی در کمدی «هولیا»
فیلمبرداری فیلم سینمایی «هولیا» در حالی در تهران ادامه دارد که بازی بازیگران زن فیلم به پایان رسیده است.
اسکورسیزی نیز به اپل پیوست
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / هالیوود / سینما
اسکورسیزی نیز به اپل پیوست
بعد از عقد قرارداد میان دی کایپیریو با کمپانی اپل حالا کارگردان مردگان و مرد ایرلندی نیز با این کمپانی قرار داد کاری بسته است.
اسپیریتو سانتو: ولوز به بازیکن نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / سویا / ولورهامپتون
اسپیریتو سانتو: ولوز به بازیکن نیاز دارد
نونو اسپیریتو سانتو سرمربی ولوز بعد از حذف تیمش از لیگ اروپا خواستار تقویت تیمش شد و گفت ولوز به بازیکنان بیشتری نیاز دارد.
آیا چای سبز یک رژیم غذایی سالم است؟
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / سلامت / رژیم غذایی / پارکینسون / دیابت / آنتی اکسیدان / دوپامین / قند خون / کافئین / چای سبز / آنتی‌اکسیدان
آیا چای سبز یک رژیم غذایی سالم است؟
چای سبز خواص علمی و اثبات شده‌ای دارد از جمله اینکه آن را به عنوان داروی ضد پیری می‌شناسند.
عکس | فردوسی‌پور و نشستن گرد پیری بر چهره
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / عادل فردوسی‌پور / برنامه نود
عکس | فردوسی‌پور و نشستن گرد پیری بر چهره
تهیه کننده برنامه فوتبال ۱۲۰ در تازه‌ترین عکس منتشر شده‌اش نشان می‌دهد که در حال تغییر چهره است.
کونته: ضدحملات لورکوزن کُشنده است/ مربیگری پیرلو باعث می‌شود احساس پیری کنم!
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / لیگ اروپا / اینترمیلان / آنتونیو کونته / یوونتوس
کونته: ضدحملات لورکوزن کُشنده است/ مربیگری پیرلو باعث می‌شود احساس پیری کنم!
سرمربی تیم فوتبال اینتر درباره خطرات مصاف با بایرلورکوزن به شاگردان هشدار داد و راجع به انتصاب شاگرد سابقش به عنوان سرمربی یوونتوس اظهارنظر کرد.
ضرورت اعمال سیاست های تشویقی برای افزایش رشد جمعیت و جلوگیری از پیری
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / استانی-اجتماعی / نرخ رشد جمعیت / رشد جمعیت / رشد جمعیت کشور / پیری / پیری جمعیت
ضرورت اعمال سیاست های تشویقی برای افزایش رشد جمعیت و جلوگیری از پیری
نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: باید برای افزایش رشد جمعیت و جلوگیری از پیری، سیاست های تشویقی در نظر گرفته و گفتمان مناسب فرهنگی نیز ایجاد شود.
با این خوراکی ها به پوست خود برسید
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
با این خوراکی ها به پوست خود برسید
با این محصولات خوراکی، پوست خود را در برابر پیری و فرسودگی محافظت نمایید.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
از «ناریه» تا «مرضیه»
ماه‌چهره خلیلی ـ بازیگر سریال‫های «در چشم باد»، «مختارنامه» و «کلاه پهلوی» ـ جمعه، ۱۷ مرداد ماه در سن ۴۴ سالگی درگذشت.‬پرستو صالحی ـ بازیگر و از دوستان این هنرمند ـ در گفت‫و‫گو با ایسنا این خبر را تایید و اظهار کرده است که زنده یاد ماه‌چهره خلیلی که به همراه خانواده‌اش در انگلیس زندگی می‌کرد، جمعه (۱۷ مرداد ماه) در این کشور دار‫فانی را وداع گفت.‬‬‬ماه‫چهره خلیلی متولد ۱۳۵۵ تهران و دارای مدرک فوق لیسانس معماری از دانشگاه آکسفورد انگلستان بود. او نوه دختری پروین سلیمانی و از سال ۱۳۸۲  مشغول به فعالیت در عرصه سینما و تلویزیون بود. علت فوت این بازیگر بیماری‌ای عنوان شده است که از مدت‌ها قبل به آن دچار شده بود اما در زمان حیاتش به هیچ وجه تمایلی نداشت که رسانه‌ای شود. گفته می‌شود که وی به مدت دو سال …
عکس| گرد پیری روی صورت عادل فردوسی‌پور
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / عادل فردوسی پور / ویژه
عکس| گرد پیری روی صورت عادل فردوسی‌پور
به نظر می‌رسد عادل فردوسی‌پور پس از وقایع اخیر، دیگر آن شادابی گذشته در چهره‌اش به چشم نمی‌خورد.
پیشگیری از چروک شدن دور لب با چند راهکار ساده
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
پیشگیری از چروک شدن دور لب با چند راهکار ساده
مواد طبیعی مختلفی در شاداب شدن پوست لب‌ها تاثیرگذار خواهند بود. مرطوب‌کننده‌ها نقش زیادی در این زمینه ایفا خواهند کرد برای پیشگیری از پیری زودرس پوست و چین و چروک لب‌ها راهکارهای درمانی بسیاری وجود دارد که در این مطلب با برخی از آنها آشنا خواهید شد.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
ترکیبی که می‌تواند سرعت پیری را کاهش دهد
پژوهشگران آمریکایی در بررسی‌های جدید خود، ترکیبی را کشف کرده‌اند که می‌تواند به کاهش سرعت پیری کمک کند.به گزارش ایسنا و به نقل از نوروساینس‌نیوز، پژوهشگران دانشگاه سالک آمریکا در بررسی جدید خود نشان داده‌اند ترکیبی که پیش تر اثر موفقیت‌آمیزی بر موش‌های مبتلا به آلزایمر داشته است، می‌تواند سرعت پیری سلول‌های مغز را کاهش دهد. براساس این بررسی‌ها، ترکیب موسوم به CMS121 می‌تواند نحوه سوخت و ساز لیپیدها را در سلول‌های مغز تغییر دهد.پاملا ماهر، از پژوهشگران این پروژه گفت: بررسی کارکرد این ترکیب نسبت به پژوهش‌های پیشین، دشوارتر بود. ما با توجه به موفقیت در این پژوهش قصد داریم آزمایش‌های بالینی را آغاز کنیم.ماهر و همکارانش در پژوهش‌های پیشین خود، ماده‌ای موسوم به فیستین را که در میوه‌ها و سبزیجات وجود …
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
روز خبرنگار یا روز طنز؟
امیر حسین ذاکری ‪-‬ امروز تقریبا صد وچهار ساله‌ام امیدوارم چشم نخورم. گویند" قافله عمر عجب می‌گذرد" اعتراف می‌کنم قافله عمر گاهی چه بد می‌گذرد گرچه زندگی هدیه ارزشمندی است. امانوئل اشمیت در کتابی از قول پسرک کوچکی که بیماری لاعلاجی دارد می‌نویسد:" زندگی گنج بزرگی بوده که به آدم وام داده‌اند "آری گنج به ما دادند وام دادند من نتوانستم اقساطش را بپردازم این بی‌عرضگی من است. من که صدوچهار سال از عمرم گذشته نمی‌دانم سزاوار چه هستم فعلا که سزاوار عذابم. آدم هرچه پیرتر می‌شود باید قریحه ی ظریفی و روح لطیفی پیدا کند.مثلا دوست دارم دست بر ساز ببرم دست بر بوم نقاشی ببرم.طراحی کنم داستان سرایی کنم کتاب چاپ کنم اما اینها چیزهایی است که مدتهاست از آن محرومم. در سفره ما که فقط مرغ و پلو و جوجه کباب و حتی اشکنه …
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
مشکلات انتقال پول برای بازنگرداندن ارز صادراتی بهانه‌ است
عضو هیئت رییسه اتاق بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه در سال جاری صادرات کالا از ایران به عراق در مقایسه با سال گذشته بیش از 20 درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: اگر امکان نقل و انتقال پول وجود نداشت این میزان افزایش رخ نمی‌داد.به گزارش ایلنا، یوسف باپیری با اشاره به اینکه مرزهای اقلیم کردستان همواره باز بوده و صادرات به سایر بخش‌های عراق هم از طریق آن صورت گرفته است، افزود: خوشبختانه در سال جاری علی‌رغم مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا روند صادرات کالا از ایران به عراق متوقف نشد و افزایش 20 درصدی داشت.وی همچنین در خصوص اینکه مشکلات ناشی از نقل و انتقال پول مانع رفع تعهد صادراتی صادرکنندگان شده است گفت: البته تحریم‌ها موجب محدودیت شدید در روابط بانکی و مبادلات رسمی شده‌اند اما اینکه بگوییم نمی‌شود …
۱۰ مورد مهمی که باید قبل از عمل زانو بدانید
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
۱۰ مورد مهمی که باید قبل از عمل زانو بدانید
درد و آسیب دیدگی زانو بر تمامی فعالیت‌های روزانه ما اثر می‌گذارد و اگر ما قادر به انجام فعالیت‌های روزمره مانند نشستن، برخاستن و از پله بالا و پایین رفتن نباشیم، یکی از گزینه‌های درمان برای ما «عمل زانو» است. ۱. تعویض مفصل زانو چیست؟ در شرایطی که تزریق مایع بین مفصلی، قرص و دارو به درد زانوی ما بی جواب هستند، تعویض مفصل یکی از راه‌های درمان و درد نکشیدن دوباره است. پژشکان ارتوپد، مفصل زانو را در آورده و به جای آن یک پروتز زانو از جنس پلاستیک و دیگر مواد غیر مضر جایگزین می‌کنند، تا مانند همان مفصل اصلی برای ما کارکرد داشته باشد. ۲. چه کسانی داوطلبان این عمل جراحی هستند؟ کسانی که التهاب زانو دارند داوطلبان این جراحی هستند. التهابات زانو بیشتر در آرایشگران، دوندگان، فوتبالیست‌ها و افرادی که به مدت …
گرد پیری روی چهره معترض همیشگی به علی پروین/عکس
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / باشگاه پرسپولیس / علی پروین / لیگ برتر نوزدهم
گرد پیری روی چهره معترض همیشگی به علی پروین/عکس
بهروز رهبری فرد مدافع سابق تیم پرسپولیس سیمای جدیدی به خود گرفته است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
مولکول‌هایی که با اثرات پیری مقابله می‌کنند
پژوهشگران اسپانیایی سعی دارند با کمک مولکول‌های خاصی، به مقابله با بیماری‌های مزمن کلیوی و پیامدهای ناشی از پیری بپردازند.به گزارش ایسنا و به نقل از ساینمگ، پژوهشگران اسپانیایی موفق شده‌اند بودجه شورای تحقیقات اروپا را برای پژوهش خود دریافت کنند. این بودجه که مبلغ آن ۱۵۰ هزار یورو است، به پژوهش‌هایی اختصاص می‌یابد که برای جامعه مزایایی دارند.هدف این پژوهش، ارائه داروهایی برای درمان بیماری‌های فیبروتیک مانند فیبروز ریوی ایدیوپاتیک و بیماری‌های مزمن کلیوی است. پژوهشگران برای این کار، بر سلول‌های پیر تمرکز کردند. این سلول‌ها تحت تاثیر آسیب یا استرس، به طور دائم از چرخه سلولی خارج می‌شوند و به التهاب دائم و بروز بیماری‌های مرتبط با افزایش سن می‌انجامند.سلول‌های پیر، اثرات درمانی خود را در موش‌های …
سلول‌های کرم‌های گرد علیه پیری
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
سلول‌های کرم‌های گرد علیه پیری
فعال کردن سلول‌های انسانی و کرم‌های گرد می‌توان عمر افراد را طولانی‌تر کرد.
نویدبخش دارو‌های ضدپیری؛
کشف آنزیمی که طول عمر انسان را افزایش می‌دهد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
نویدبخش دارو‌های ضدپیری؛ کشف آنزیمی که طول عمر انسان را افزایش می‌دهد
تحقیق پژوهشگران کره‌ای نشان داده آنزیمی فعال در سطح سلولی، می‌تواند به تولید دارو‌هایی برای افزایش عمر انسان کمک کند.
تاثیر خشونت دوره کودکی بر پیری زودرس
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / خشونت / پیری زودرس / بلوغ / دوران کودکی / دانشگاه هاروارد
تاثیر خشونت دوره کودکی بر پیری زودرس
پژوهشگران "دانشگاه هاروارد" در بررسی جدیدی دریافتند که تجربه خشونت در دوره کودکی می‌تواند به بروز مشکلات فیزیکی و روحی و پیری زودرس منجر شود.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
ماجراهای گران‫ترین نقاشی جهان روی صحنه تئاتر
ماجراها و رموز مربوط به گران‫ترین نقاشی جهان یعنی تابلوی «سالواتور موندی» اثر لئوناردو داوینچی، سال ۲۰۲۲ میلادی در قالب یک نمایش موزیکال در برادوی نیویورک اجرا می‌شود.به گزارش ایرنا و به نقل ازتارنمای شبکه خبری سی.‫ان.‫ان، نمایش موزیکال سالواتور موندی! داستان پرتره دوره رنسانس لئوناردو داوینچی از حضرت عیسی را روایت خواهد کرد که پس از گذشت صدها سال که تصور می‌شد گم شده، در قرن حاضر دوباره کشف شد.دبورا گریس واینر نویسنده این نمایش معتقد است اثر داوینچی تمام مواد اولیه لازم برای تبدیل به یک روایت تاریخی جذاب مناسب برای صحنه تئاتر را دارد. وی در مصاحبه تلفنی با سی.ان.ان گفت: یک خصوصیت حماسی درباره این داستان وجود دارد که به نظرم با تئاتر موزیکال جور درمی‌آید. تاریخ این نقاشی ماهیتی شکسپیری و اپرایی …
مزایا و خواص پونه کوهی برای سلامتی
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / پونه کوهی / آنتی اکسیدان / کلسترول / بهبود زخم / سبک زندگی / پارسی خبر
مزایا و خواص پونه کوهی برای سلامتی
پونه کوهی حاوی آنتی اکسیدان‌های تیمول، کارواکرول، لیمونن، ترپینن، اکتین و کاروفیلن است. آنتی اکسیدان‌ها سرعت پیری و آسیب به سلول‌های بدن را کاهش می‌دهند.
مقابله با پیری با کمک مولکول‌های خاص
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
مقابله با پیری با کمک مولکول‌های خاص
سلول‌های پیر تحت تاثیر آسیب یا استرس، به طور دائم از چرخه سلولی خارج می‌شوند.
معماهایی برای پیر نشدن | ابزاری برای ارزیابی هوش، دقت و نیروی استدلال
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
معماهایی برای پیر نشدن | ابزاری برای ارزیابی هوش، دقت و نیروی استدلال
کتاب «معماها» مجموعه‌ای از مسئله‌های منطقی است که سعی در حل کردن آنها ذهن را در برابر کندی، رخوت و پیری محافظت می‌کند.
با این رژیم جادویی سلامت چشمانتان را در پیری تضمین کنید
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
با این رژیم جادویی سلامت چشمانتان را در پیری تضمین کنید
تحقیق جدید نشان می دهد رژیم غذایی کم کربوهیدرات از ابتلا به بیماری های چشمی در سنین پیری پیشگیری می کند.
تا چه سنی افراد به رابطه جنسی نیاز دارند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / رابطه جنسی / سکس / سکس در پیری / پارسی خبر
تا چه سنی افراد به رابطه جنسی نیاز دارند؟
همان طور که بدن انسان با افزایش سن تغییر می کند، تمایل جنسی فرد نیز تغییر می کند. این تغییرات فیزیکی معمولا در هر دو جنس مرد و زن به صورت کاهش سطح هورمون ها و همچنین تغییر در گردش خون و سیستم عصبی است.
پیری کرونا در شهرهای با آلودگی بیشتر/ برگزاری کنکور دکتری نقص‌هایی داشته است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / ویروس کرونا / کنکور سراسری
پیری کرونا در شهرهای با آلودگی بیشتر/ برگزاری کنکور دکتری نقص‌هایی داشته است
رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد مقابله با کرونا ضمن تاکید بر تمهیدات پیش بینی شده برای برگزاری کنکور در سالم‌ترین شرایط، در عین حال در پاسخ به ادعا‌هایی درباره آمار مرگ و میر کرونا در ایران، گفت: با نگاهی به گزارش سازمان بهداشت جهانی در منطقه اِمرو می‌بینیم تنها کشوری که نقشه و گزارش کاملش وجود دارد، ایران است. ما با مردم صادقانه سخن گفتیم و اگر موارد افزایشی مشاهده شده بود باید مصداق آن را مردم می‌دیدند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
تبدیل «طلای احمق‌ها» به ماده مغناطیسی با کمک برق
دانشمندان و مهندسان دانشگاه مینه‌سوتا آمریکا در مطالعه اخیرشان موفق شده‌اند یک ماده غیر مغناطیسی را به ماده مغناطیسی تبدیل کنند.به گزارش ایسنا و به نقل از تک اکسپلوریست، این یافته‌ها می‌تواند اولین قدم برای ایجاد مواد مغناطیسی جدید با ارزش برای دستگاه‌های حافظه رایانه‌ای و الکترونیکی کارآمدتر باشد. محققان طی این مطالعه از یک سولفید آهن بسیار مقرون به صرفه و کم هزینه که با نام پیریت یا «طلای احمق‌ها» شناخته می‌شود، استفاده کردند. این سولفید آهن تقریباً هیچ ارزشی ندارد، اما ظاهری دارد که مردم را فریب می‌دهد و فکر می‌کنند که طلا است.در این مطالعه آنها از تکنیکی به نام گیتینگ الکترولیت استفاده کردند. ابتدا آنها مواد سولفید آهن غیر مغناطیسی را در معرض محلول یونی یا الکترولیت قرار دادند. سپس محققان …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲
چاقی امید به زندگی را ۱۰ تا ۱۵ سال کمتر می‌کند
یک متخصص تغذیه در روسیه درباره خطرات شدید چاقی برای طول عمر هشدار داد.به گزارش ایسنا، میخائیل گینزبورگ، متخصص تغذیه در روسیه می‌گوید از آنجا که اضافه وزن باعث فشار خون بالا و دیابت می‌شود، با داشتن رژیم غذایی نادرست و یک سبک زندگی بی‌تحرک، کیفیت زندگی و مدت زمان آن نیز ۱۰-۱۵ سال کاهش می‌یابد.وی در این خصوص اظهار کرد: نکته بسیار مهم این است که مردان چاق بیشتر از زنان به قند و غذای شیرین وابسته هستند. این به این دلیل است که مردان در دفتر کار می‌کنند، غذاهای بیرون بیشتر استفاده می‌کنند که باعث می‌شود سطح قند خون با افت شدید روبرو می‌شود، فرد ناتوان و کسل می‌شود و در نتیجه عصبی شدن از جمله عوارض این وضعیت است.این متخصص توصیه می‌کند که مصرف قند و چربی‌های بد را کاهش دهید.وی در ادامه افزود: به یاد …
درس‌هایی که باید از موج سوم کرونا در هنگ کنگ بگیریم
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / هنگ کنگ / کرونا در جهان / کروناویروس / کووید ۱۹
درس‌هایی که باید از موج سوم کرونا در هنگ کنگ بگیریم
هنگ کنگ برای هفته‌ها بدون حتی یک مورد از ابتلا ماند و به نظر می‌رسید که زندگی به حالت عادی برگشته است؛ بنابراین "موج سوم" که منجر به بیش از ۱۰۰ مورد تازه از ابتلا به کرونا در ۹ روز متوالی شد، چگونه ایجاد شد. ملک پیریس، رئیس بخش ویروس شناسی در دانشگاه هنگ کنگ می‌گوید: "این بسیار ناامیدکننده است، زیرا واقعاً هنگ کنگ همه چیز را بشدت تحت کنترل داشته است. " او در عین حال معتقد است دو نقص در سیستم وجود داشته است.
چگونه پیری را به تعویق بیندازیم؟
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
چگونه پیری را به تعویق بیندازیم؟
برای بسیاری از افراد پیر شدن بسیار غمگینانه و حتی ترسناک به نظر می‌رسد. با این وجود پیری نیز مرحله‌ای زیبا از کمال و پختگی انسان‌ها است. اما شاید راه‌هایی وجود داشته باشد که روند پیر شدن سلول‌ها یا ویژگی‌های ظاهری را تا حدودی به تعویق انداخت.
فایده پرهیز از مصرف کربوهیدرات ها برای حفظ سلامت چشم در سالمندی
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
فایده پرهیز از مصرف کربوهیدرات ها برای حفظ سلامت چشم در سالمندی
تحقیق جدید نشان می دهد رژیم غذایی کم کربوهیدرات از ابتلا به بیماری های چشمی در سنین پیری پیشگیری می کند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
روز هفتاد و نهم
پای بی‌قرارم این روزها خسته است، حوصله راه رفتن ندارد و وقتی می‌چرخم توی کوچه‌پس‌کوچه‌ها درجا می‌زند و می‌خواهد بایستد و بنشیند. مجبورم اینجا و آنجا بایستم، کنار دکه روزنامه‌فروشی، کنار پارک کوچکی که یک سرباز بی‌ماسک و بی‌حوصله نشسته روی نیمکتش و سرش را گرفته توی دستش، کنار مغازه گل‌فروشی، کنار فواره کوچک میدانگاهی در خیابانی دور و کنار ماشینی که صندوق‌عقبش را باز کرده‌اند و دو زن ماسک زده ‌دارند از جعبه‌هایی در صندوقش لباس بچه و عروسک بیرون می‌کشند. یکی‌شان زنی جوان است که بچه‌اش از توی ماشین صدایش می‌زند و یکی دیگرشان تازه‌عروسی که لباس محلی ترکمنی پوشیده و با خوشحالی دارد لباس‌ها و کفش‌های …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •