چهارشنبه, ۲۲ مرداد, ۱۳۹۹ / 12 August, 2020
خرد
۳ ساعت قبل
صدای سهامدار - ۱۳۹۹/۰۵/۲۲
روزنامه «دنیاى‌اقتصاد» مشکل سهامداران خرد در بازار سرمایه را در این ستون پوشش مى دهد. شما خوانندگان که در بازار سهام فعال هستید می‌توانید در صورت مواجهه با هر مشکلى در این حوزه از طریق واتس‌اپ یا پیامک برای ستون «صدای سهامدار» به شماره 09100897244پیام بفرستید و مشکل خود را با ما در میان بگذارید. نظرات شما ضمن درج در این ستون پیگیرى خواهد شد. ذکر این نکته ضرورى است که از چاپ نظرات حاوى توهین معذوریم.
جریمه ۲۰ میلیون دلاری یک توییت
۳ ساعت قبل
جریمه ۲۰ میلیون دلاری یک توییت
حال که در حال نگارش این یادداشت هستم، اخبار بسیار متناقضی از صندوق «دارادوم» به گوش می‌رسد. طی اخباری زمان عرضه، ابتدای شهریور و به هر فرد حقیقی ۵ میلیون تومان گزارش شده و در خبر دیگری عرضه صندوق به کل منتفی شده است! این اخبار ضدونقیض موجب نوسانات شدید بازار و متضرر شدن سهامداران می‌شود. ضرری که غالبا از جیب سهامداران خرد پرداخت می‌شود.
۳ ساعت قبل
نظارت بر بورس تهران
بورس تهران درحالی با ثبت بازدهی حدود 300 درصدی از ابتدای سال 99 تا کنون توانسته عنوان برترین بازار سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص دهد که این موضوع ورود هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران جدید و عموم جامعه به این بازار را به دنبال داشته است. در واقع این روزها شاهد فعالیت افرادی از قشرهای متوسط و پایین جامعه در بازار هستیم که از پس‌انداز‌های خرد گرفته تا پول معیشت ماهانه خود را برای کسب سود به بازار سهام می‌آورند. به این ترتیب باید نهادهای نظارتی و سیاست‌گذاران بازار سرمایه، تدابیر گسترده‌تری در این خصوص اتخاذ کنند.
تاب آوری اجتماعی؛ راهبرد غلبه بر دشواری های کرونا
۶ ساعت قبل / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / طرح تاب آوری اجتماعی / طرح گفت و گوی ملی / صندوق خردزنان روستایی
تاب آوری اجتماعی؛ راهبرد غلبه بر دشواری های کرونا
استاندار گیلان بر لزوم توجه به موضوع بالا بردن تاب آوری اجتماعی نیز تاکید و عنوان کرد: این مهم یکی از راهبردهای غلبه بر دشواری های ناشی از کروناست و تاکید دارم به طور جدی در دستور کار باشد.
۹۸ درصد مشاغل اردبیل خرد هستند
۹ ساعت قبل / اظهارنامه مالیاتی / ابراهیم قلیزاده / مالیات مستقیم
۹۸ درصد مشاغل اردبیل خرد هستند
اردبیل - قلیزاده، مدیر کل امور مالیاتی استان اردبیل گفت: ۹۸ درصد مشاغل و صنوف استان اردبیل خرد هستند و پرداخت مالیات آنها با نرخ مقطوع انجام می‌شود.
وزیر بهداشت: محرمی سرشار از خرد و شعور خواهیم داشت
۱۶ ساعت قبل / ماه محرم / سعید نمکی / وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی
وزیر بهداشت: محرمی سرشار از خرد و شعور خواهیم داشت
تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تردید ندارم امسال محرمی سرشار از خرد و شعور در کنار ذکر یا حسین(ع) خواهیم داشت.
هزینه جرم متناسب با جرم افزایش یابد
۱۷ ساعت قبل / قاسم رضایی / جمع آوری معتادان / خرده فروش مواد مخدر / جانشین فرمانده ناجا
هزینه جرم متناسب با جرم افزایش یابد
جانشین فرمانده ناجا گفت: هزینه جرم، باید متناسب با جرایم افزایش یابد تا اثر بازدارنده داشته باشد در غیر این صورت این مسئله باعث افزایش وقوع جرایم می‌شود.
توسعه بنگاه‌های خرد اقتصاد مازندران را جهش می دهد
۱۷ ساعت قبل / احمد حسین زادگان / استانداری مازندران / جهش تولید
توسعه بنگاه‌های خرد اقتصاد مازندران را جهش می دهد
ساری- حسین زادگان، توسعه بنگاه های خرد و متوسط را در پیمایش مسیر اقتصادی و جهش تولید استان حائز اهمیت دانست.
۲۵ ساعت قبل
حماسه آریو برزن
نامش را آریو برزن نوشته‌اند که البته آن زمان نامی رایج میان پارس‌ها بود. پدرش ارته‌باز از سرداران بزرگ آن روزگار و یکی از فرماندهان جنگ بدفرجام گوگمل بود. بعد از شکست در گوگمل و عقب‌نشینی داریوش سوم و سردارانش به مادها، وظیفه دفاع از پارس را به عهده گرفت و درس‌آموخته از تجربه جنگ‌های قبلی، شیوه دیگری را برای مواجهه با اسکندر و سپاه مقدونی به کار بست.  از آنجا که رویارویی مستقیم با دشمن در دشت باز را روشی ناکارآمد و از پیش شکست‌ خورده می‌دید به کمین و غافلگیری روی آورد و در یکی از تنگه‌های منتهی به پارس(احتمالا تنگ تکاب در ۴۵ کیلومتری غرب دهدشت امروز) به انتظار اسکندر نشست. پیش‌بینی‌اش این بود که دشمن حتما این مسیر را برای پیشروی انتخاب …
۲۷ ساعت قبل
اداره کل بنادر و دریانوردی بوشهر موفق به کسب گواهینامه سیستم مدیریت انرژی شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این اداره کل موفق به کسب نشان گواهینامه استقرار سیستم مدیریت انرژی در بنادر بوشهر، گناوه و دیلم شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده روز دوشنبه در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در راستای توانمند سازی خود اقدام به طراحی و پیاده سازی یک سیستم مدیریت منطقی مصرف حامل های انرژی و بهبود مداوم عملکرد انرژی در سه بندر بوشهر، گناوه و دیلم کرده است.وی بیان کرد: جهت اجرای بهینه و اثربخش فعالیت های متناظر این سیستم، استاندارد ISO ۵۰۰۰۱:۲۰۱۸ با محوریت واحد مدیریت انرژی (تحت نظارت واحد برق و تاسیسات) در بنادر هدف طرح  استقرار یافته است.ارجمندزاده ادامه داد: این ساختار وظیفه طراحی، …
توصیه های بورسی وزیر اقتصاد به مردم
۲۸ ساعت قبل / فرهاد دژپسند / جهش تولید / بازار سرمایه / بورس اوراق بهادار
توصیه های بورسی وزیر اقتصاد به مردم
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: بورس، مامنی برای هدایت سپرده ها و پس اندازهای خرد مردم است. البته مراجعه به بازار سرمایه حتما باید با مطالعه و مشاوره باشد.
تجربه سفری کوتاه با اجاره ویلا در اطراف تهران
۳۵ ساعت قبل / اجاره ویلا در اطراف تهران / اجاره ویلا استخردار / رومیتا
تجربه سفری کوتاه با اجاره ویلا در اطراف تهران
اشتغال محور کردن سیاست های موثر در بازار کار/جزئیات۹ راهبرد سند ملی کار شایسته
۴۱ ساعت قبل / اشتغال‌زایی
اشتغال محور کردن سیاست های موثر در بازار کار/جزئیات۹ راهبرد سند ملی کار شایسته
اشتغال محور کردن سیاست‌های پولی، مالی، تجاری و ابزارهای حمایت، بهسازی نهادی در حوزه اشتغال و بهبود فضای کسب و کار بهسازی نظام تأمین مالی کسب و کارهای خرد به عنوان سیاست های بازار کار در سایه سند کارشایسته در دستور کار قرار گرفت.
محسن کوهکن: با شیوه ورود فتاح به انتخابات مخالفم/ اینکه فتاح توانایی ریاست‌جمهوری دارد یا نه را خرد جمعی تعیین می‌کند نه خود او
۴۳ ساعت قبل
محسن کوهکن: با شیوه ورود فتاح به انتخابات مخالفم/ اینکه فتاح توانایی ریاست‌جمهوری دارد یا نه را خرد جمعی تعیین می‌کند نه خود او
محسن کوهکن گفت: من با این شیوه ورود به صحنه انتخابات مخالفم. اینکه فردی بدون کار تشکیلاتی و بر اساس تشخیص و تصمیم خود وارد انتخابات شود و بعد از اخاذ تصمیم او نیروهای سیاسی له یا علیه‌اش سخن بگویند یا گروه‌ها و احزاب پشت سرش حرکت کنند، صحیح نیست.
۲ روز قبل
مخبر: تست انسانی واکسن کرونا ظرف ۲ هفته آینده آغاز می‌شود
همزمان با ایام عید غدیر و درقالب پویش ملی«ایران همدل» 5 هزار سری جهیزیه کامل برای اهدا به تازه عروس و دامادهای مناطق محروم ارسال شد.  صبح امروز در مراسمی با حضور محمد مخبر، رییس ستاد اجرایی فرمان امام آیین ارسال 5 هزار جهیزیه برای نوعروسان مناطق محروم برگزار شد. محمد مخبر درحاشیه این مراسم و در جمع خبرنگاران گفت: سیاست اصلی ستاد اجرایی، توانمندسازی و اشتغالزایی است و در حال حاضر روزانه ۳۰۰ طرح خرد و خانگی با هزار شغل جدید در کشور ایجاد می‌کنیم. رییس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به فرمان رهبر انقلاب درخصوص حمایت از آسیب‌دیدگان کرونا افزود: از ابتدای شیوع کرونا در کشور ماهانه ۳۰۰ میلیارد تومان بسته‌های معیشتی، بلاعوض و بهداشتی در سراسر کشور توزیع کرده‌ایم …
۲ روز قبل
«این من‌های بازیگوش» برای کودکان
کتاب «این من‌های بازیگوش» نوشته سیدعلی شجاعی برای کودکان منتشر شد. به گزارش ایسنا، این کتاب که دومین کتاب از مجموعه «زیست اخلاق‌مدار» برای کودکان است توسط نشر کتاب نیستان منتشر شده است.در معرفی ناشر از کتاب عنوان شده است: شجاعی پیش از این در قالب مجموعه‌های ادبی و فلسفی برای مخاطبان کودک و نوجوان، دو مجموعه «فلسفه برای کودکان» و «مهارت‌های زندگی برای کودکان» را منتشر کرده که به هشت زبان ترجمه شده و جوایزی را نیز برای مولف آن به ارمغان آورده است.در کتاب تازه او در یک نیمه‌شب بزرگترین درخت شهر بر اثر طوفان از جا کنده می‌شود و بزرگترین خیابان شهر را می‌بندد. در این میان هر کس در مواجهه با این اتفاق به فکر کاری می‌افتد؛ از عکس گرفتن با درخت تا برداشتن شاخه‌ای و… . کتاب در ادامه به شرح این مسئله می‌پردازد …
طرح اقدام ملی مسکن موفق می‌شود؟
۲ روز قبل / طرح اقدام ملی مسکن / وزارت راه و شهرسازی / سازمان ملی زمین و مسکن / بنیاد مسکن انقلاب اسلامی / پرسش از خبر
طرح اقدام ملی مسکن موفق می‌شود؟
تهران- ایرناپلاس- طرح اقدام ملی مسکن در مرحله ثبت نام پیامکی با استقبال مواجه شد و در مدت کوتاهی ظرفیت نام‌نویسی پر شد اما در مرحله واریز وجه تعداد کمی از متقاضیان واریز وجه را انجام دادند. شاید تنظیم‌گری درست روابط انبوه‌سازان مسکن و بازار پول و بانک و بهره‌برداران یا متقاضیان خرد بتواند وضعیت بازار مسکن در ایران را به حالت مطلوب برساند.
جزئیات برگزاری امتحانات تابستانی دانش آموزان/امتحانات کدام پایه ها حضوری برگزار می شود؟
۲ روز قبل / کروناویروس / همه_باهم_علیه_کرونا / امتحانات خرداد / _دانش آموز / آموزش و پرورش
جزئیات برگزاری امتحانات تابستانی دانش آموزان/امتحانات کدام پایه ها حضوری برگزار می شود؟
رییس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش جزئیات برگزاری…
انتخاب ناظران مجلس در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی
۲ روز قبل
انتخاب ناظران مجلس در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی
نمایندگان مجلس شورای اسلامی ناظران خود در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خرد و خانگی را انتخاب کردند.
بحران کرونا؛ اقتصاد ژاپن در رکود
۲ روز قبل / ویروس کرونا / ژاپن / اشتغال زایی / هراس جهانی از ویروس کرونا
بحران کرونا؛ اقتصاد ژاپن در رکود
پکن- ایرنا- گزارش ها حاکی است تقریبا ۸۳ درصد از شرکت های اقتصادی خرد ژاپن پیامدهای ویروس کرونا را بر فعالیت های تجاری خود تجربه کرده و ۹۶ درصد شرکت های بزرگ تجاری این کشور هم اعلام کرده اند کرونا در حال حاضر یا در آینده نزدیک بر اقتصاد آنها تاثیر خواهد گذاشت، موضوعی که بیانگر اثرات زیاد ویروس کرونا بر دومین اقتصاد آسیا است.
غیاثی: فدراسیون دوومیدانی از خرد جمعی استفاده کند
۲ روز قبل / مسابقات قهرمانی آسیا / فدراسیون دو و میدانی / مجمع انتخاباتی / مسابقات قهرمانی آسیا / تیمور غیاثی
غیاثی: فدراسیون دوومیدانی از خرد جمعی استفاده کند
تهران- ایرنا- پیشکسوت دو و میدانی گفت: فدراسیون نیاز به یک مدیر ورزشی دارد تا مدیریتی سیستماتیک داشته باشد نه ورزشکار سالاری؛ در تصمیم‌گیری‌های خود از خردجمعی استفاده کند.
۳ روز قبل
نهادهای امنیتی هم برای نرخ ارز کمک کنند
رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه نرخ واقعی ارز بسیار پایین‌تر از قیمت فعلی در بازار است و در روزهای آینده نرخ ارز کاهش می‌یابد از راه‌اندازی سامانه تلفنی بانک مرکزی برای پاسخگویی به درخواست‌های تسهیلات خرد خبر داد. عبدالناصر همتی در گفت‌وگوی زنده با برنامه «بدون تعارف» با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا این فشار حداکثری را کنترل کنیم و فشار کمتری به مردم بیاید. وی درباره مدیریت بازار ارز گفت: سال 97 التهابات وحشتناکی در بازار ارز ایجاد شد که آن را مدیریت کردیم و شرایط خوبی را تا آبان 98 داشتیم و ثبات خوبی را شاهد بودیم که در نتیجه آن تورم نزولی شد. اکنون نیز تیم بانک مرکزی همان تیم است و قادریم ثبات را به بازار بازگردانیم. …
۳ روز قبل
قصابانی که به خاطر کرونا کاسبی‌شان مختل شد
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی تهران گفت: کیفیت پوست دام‌های ما در جهان مرغوب‌تر از سایر کشور‌ها است و ترکیه و ایتالیا از مهم‌ترین کشور‌های متقاضی پوست دام‌های ما محسوب می‌شوند، اما در حال حاضر صادرات پوست برای خروج دچار مشکلات جدی است. با قیمت فعلی دلار ما باید برای فروش پوست به بازار خارجی با توجه به مشکلات صادرات، محصول‌مان را با قیمت کمتری بفروشیم.در چند سال اخیر گوشت گوسفند نیز مانند اکثر اقلام مصرفی شهروندان با افزایش بی‌رویه قیمت، جای خودش را در سفره‌های بسیاری از ایرانی‌ها خالی گذاشت. در حالی که توان خرید گوشت گوسفند داخلی برای بخش عمده دهک‌ها و اقشار کم‌درآمد جامعه کم شد، واردات گوشت منجمد با قیمت پایین‌تر از کشور‌های برزیل و استرالیا شدت گرفت.به گزارش اقتصاد۲۴، اینکه مردم به‌جای گوشت گرم …
کاهش نرخ ارز در راه است
۳ روز قبل
کاهش نرخ ارز در راه است
رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که نرخ واقعی ارز بسیار پایین‌تر از قیمت فعلی در بازار است و در روزهای آینده نرخ ارز کاهش می یابد از راه اندازی سامانه تلفنی بانک مرکزی برای پاسخگویی به درخواست های تسهیلات خرد خبر داد.
تصاویر | هاکسلی و دنیای بدون رنج | طرح جلدهایی از دنیای قشنگِ نو
۳ روز قبل
تصاویر | هاکسلی و دنیای بدون رنج | طرح جلدهایی از دنیای قشنگِ نو
دنیایی غرق در انواع لذت‌ها و خالی از رنج ممکن است و آیا چنین دنیایی به نفع انسان و خرد اوست؟ آلدوس هاکسلی در «دنیای قشنگ نو‏» با تصویر کردن این دنیا ماهیت حقیقی‌اش را نشانمان می‌دهد.
تکرار/ همتی: کاهش نرخ ارز در راه است/ اخلالگران بازار ارز از کشورهای حاشیه خلیج فارس حمایت می‌شوند
۳ روز قبل
تکرار/ همتی: کاهش نرخ ارز در راه است/ اخلالگران بازار ارز از کشورهای حاشیه خلیج فارس حمایت می‌شوند
رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که نرخ واقعی ارز بسیار پایین‌تر از قیمت فعلی در بازار است و در روزهای آینده نرخ ارز کاهش می یابد از راه اندازی سامانه تلفنی بانک مرکزی برای پاسخگویی به درخواست های تسهیلات خرد خبر داد.
سازمان بورس: افزایش کد سهامداری به بیش از ۵۰ میلیون در سال جاری
۴ روز قبل
سازمان بورس: افزایش کد سهامداری به بیش از ۵۰ میلیون در سال جاری
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: افزایش کدهای سهامداری از حدود ۱۱.۵ میلیون به بیش از ۵۰ میلیون کد در سال جاری، نویدبخش هدایت سرمایه‌های خرد به سمت دارایی‌های مولد است.
راهکار مواجهه با رفتار غیر حرفه‌ای حقوقی‌های بورس چیست؟
۴ روز قبل / معامله گران حقوقی بورس / بیشترین فروش حقوقی / بیشترین خرید حقوقی / بازار سرمایه / تحلیل روزانه بورس / تازه واردان بورس
راهکار مواجهه با رفتار غیر حرفه‌ای حقوقی‌های بورس چیست؟
رفتار درست یا صحیح حقوقی‌ها بستگی به زمان و نوع سهام دارد اما آنچه که باید مد نظر گرفت توجه به حقوق سهامداران خرد است.
 ۳۰ میلیارد تسهیلات قرض الحسنه برای مشاغل خرد و خانگی در کوشا احمدی تخصیص یافت
۵ روز قبل / بنیاد علوی / استان هرمزگان / تخصیص اعتبار / استانداری هرمزگان / حسین منصوری
 ۳۰ میلیارد تسهیلات قرض الحسنه برای مشاغل خرد و خانگی در کوشا احمدی تخصیص یافت
بندرعباس- مدیرعامل بنیاد علوی با بیان اینکه ۳۰ میلیارد تومان به عنوان تسهیلات قرض الحسنه برای مشاغل خرد و خانگی در اختیار مردم کوشا احمدی هرمزگان قرار خواهد گرفت، گفت: بنیاد علوی این آمادگی را دارد که ۲۵ میلیارد تومان را به عنوان مشارکت ۵۰ درصدی برای احداث راه در منطقه هزینه کند.
پرداخت ۳۵۰۰ تومانی پول سهام عدالت! / علت واریزی‌های خرد چیست؟
۵ روز قبل
پرداخت ۳۵۰۰ تومانی پول سهام عدالت! / علت واریزی‌های خرد چیست؟
سهامداران سهام عدالت به واریزی‌های کمتر از ۱۰۰ هزار تومانی سهام عدالت معترض هستند، علت پرداخت قطره چکانی پول مردم چیست؟ نوشته پرداخت ۳۵۰۰ تومانی پول سهام عدالت! / علت واریزی‌های خرد چیست؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۵ روز قبل
انفجاری فراتر از تحمل خاورمیانه
[مجتبی پارسا] با پراکنده‌شدن غبار و دود قهوه‌ای ناشی از انفجار، چهره ویران‌شده و آخرالزمانی بیروت کم‌کم نمایان شد. حتی تا شعاع 4 کیلومتری از مرکز انفجار اگر همه شیشه‌های ساختمان‌ها خرد نشده بود، دست‌کم بخشی از آن فروریخته بود. به گزارش گاردین، ساعت کمی از 6 بعدازظهر به وقت محلی گذشته و دود همراه با گازهای صورتی‌رنگ اجساد را مانند کفنی پوشانده بود. تکه‌ها و خرده‌های شیشه‌ سراسر خیابان‌های اطراف را پوشانده و برخی حتی وارد بدنه خودروها شده بود. درختان را می‌دیدید و گودال‌هایی از خون، در خیابان‌ها و پای این درختان. دنبال‌کردن مسیرهای خون به خودروها و موتورسیکلت‌هایی می‌رسید که سعی داشتند زخمی‌ها را به …
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
جست و خیز شاخص روی خط اخبار
کیمیا نجفیاین ‌روزها رشد شاخص بورس مسئله تازه‌ای نیست و رکوردزنی‌هایش دیگر جای تعجب ندارد. رشد بی‌سابقه بورس در ماه‌های اخیر باعث ایجاد شائبه وجود حباب در شاخص شده است، مسئله‌ای که عده‌ای از فعالان بازار آن را بی‌اساس دانسته و معتقدند که بازار زیر چتر حمایتی دولت به شرایط فعلی رسیده و خبری از حباب نیست.حمایت‌های دولت مدتی است که محبوبیت سرمایه‌گذاری در بورس را نسبت به دیگر بازارهای موازی افزایش داده، به طوری که هر روز شاهد ورود نقدینگی بیشتر به این بازار هستیم و همین مسئله رشد بی‌سابقه‌ شاخص بورس را با خود به همراه داشته است. آنطور که تحلیلگران می‫گویند این بخش از اقتصاد به دلیل تصمیمات جدید دولت در زمینه عرضه سهام شستا به بورس، کاهش نرخ سود بانکی، واگذاری باقیمانده سهام دولت در قالب صندوق‌های …
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ضرورت تقویت قوانین، ابزار‌ها و نهاد‌های بازار‌ سرمایه
صندوق‌های سرمایه‌گذاری یکی از مهم‌ترین ساز و کار‌های سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی هستند که با ایفای نقش واسطه مالی، سرمایه‌گذاری افراد غیر حرفه‌ای را از حالت مستقیم به حالت غیر مستقیم تبدیل می‌کنند و از این رهگذر، مزایای متعددی برای بازار سرمایه و سرمایه‌گذار فراهم می‌آورند. در سال‌های اخیر خوشبختانه جایگاه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حال تقویت است، به گونه‌ای‌که هم اکنون بیش از ۱۰درصد از نقدینگی کل کشور در انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک سرمایه‌گذاری شده است. عملکرد موفق نهاد‌های مالی به ویژه صندوق‌های سرمایه‌گذاری که نقش اساسی در سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس و هدایت پس‌انداز‌های خرد و متوسط جامعه دارند می‌تواند نقش بسزایی در رشد اقتصادی داشته باشد. زیرا دستیابی به رشد بلندمدت و مداوم اقتصادی …
تخریب خاطرات هاشمی تحریف انقلاب است/منتقدان روحانی ستون پنجم دشمن هستند
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / امریکا / بی سواد / تهران / مجلس دهم / جوانگرایی / سیدمحمود میرلوحی / رژیم پهلوی / دولت روحانی / شورای شهر تهران / ستاد هماهنگی اقتصادی دولت
تخریب خاطرات هاشمی تحریف انقلاب است/منتقدان روحانی ستون پنجم دشمن هستند
تعداد زیادی از فعالین اصلاح طلب از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون در قدرت بوده، اما اکنون خود را اپوزیسیون و تئوریسین جا زده و از وضع موجود-مثل حوزه مسکن- که خود از بانیان اصلی آن هستند گلایه می کنند.
اراضی خرد شده کشاورزی البرز یکپارچه می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / استانی-اقتصادی / وزارت جهاد کشاورزی / سازمان جهاد کشاورزی استان البرز / سیدمجید موسوی
اراضی خرد شده کشاورزی البرز یکپارچه می‌شود
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: خرد شدن اراضی کشاورزی یکی از عواملی است که بهره وری در بخش کشاورزی را پائین می‌آورد.
اولویت پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در سال جاری به چه طرح‌هایی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۵ / صندوق کارآفرینی امید / اخبار اقتصادی - کرمان / استانی-اقتصادی / تسهیلات
اولویت پرداخت تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در سال جاری به چه طرح‌هایی است؟
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان کرمان گفت: در سال جاری که به عنوان جهش تولید نامگذاری شده، بیشترین اولویت پرداخت تسهیلات در طرح "روستای بدون بیکار" و "هر روستا یک محصول" و صندوق های خرد محلی است و وام ها در حوزه گردشگری، صنایع کوچک و کشاورزی پرداخت می شود در بخش کشاورزی، اولویت بحث گلخانه هاست.
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
انبان خالی از نخبگان
از جمله مشکلات عمده‌ای که طی سالیان گذشته گریبان نهاد قدرت در کشور را گرفته و زمینه‌های واپس‌روی در شئون متکثر حکمرانی را پدید آورده، استراتژی توجه به «تاکتیک» به جای التزام به «راهبرد» است. به دیگر بیان، سالیان درازی است که نهاد قدرت در ایران، اهتمام حداکثری به تاکتیک‌های حکمرانی داشته و در این رهگذر از راهبردهای کلان غفلت ورزیده است.چنین رویکردی تالی فاسدهای متعددی در پی داشته است. تالی فاسدهایی که نتیجه آن‌ها را می‌توان در سطوح مختلف زندگی مردم در ابعاد خرد و کلان مشاهده کرد. بی‌گمان یکی از دلایل توالی بحران‌های گوناگون در عرصه‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی نتیجه اتخاذ چنین رویکردی است. از جمله پیامدهای ناشی از راهبرد پیش‌گفته، ظهور و بروز پدیده «نخبگان مجعول» است.این گروه که با تکیه …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
سخت است زنده ماندن
امیر حسین ذاکری ‪-‬ امروز دغدغه‌ها زنده ماندن است. می‌خواهم زنده بمانم یک مطالبه جدی است. این روزها زنده ماندن در این حیات وحشی شده سخت شده است، دلیل این را درچند بند عرض می‌کنم:* من هر گاه که تصمیم می‌گیرم به بازار یا مثلا قصابی بروم بقدری خرید گوشت به واسطه افزایش وحشیانه قیمت‌ها برایم سخت است که حس می‌کنم به شکار بوفالوی وحشی رفته ام.*تصور کنید در حیات وحش آمازون بومیان تا شب نشده و تاریکی در جنگل مستولی نشده با شکار به خانه برمی گردند با افتخار گوشت شکار شده را به خانم خانه هدیه می‌دهند اما در این حیات مدرن من مرد نان‌آور خانه تا آخر شب هم در این "جنگل شهر" کار کنم شکار مناسبی نمی‌توانم پیدا کنم. گاهی اوقات خجالت خود را به خانه می‌برم!*در حیات وحش "ماده شیر" به شکار می‌رود تا خوراک خانواده …
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
هزینه اشتغال‌زایی طرح‌های وزارت کار
معاون اشتغال وزیر کار با اشاره به پایین بودن هزینه ایجاد فرصت‌های شغلی در طرح‌های وزارت کار می‌گوید: با اجرای سیاست‌های فعال بازار کار برای بیش از ۸۹ هزار نفر زمینه ایجاد شغل یا اشتغال‌پذیری فراهم شده است. عیسی منصوری در گفت‌وگو با «ایسنا» اظهار کرد: بررسی ﻋﻤﻠﮑﺮد اﺟﺮای ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﺳﯿﺎﺳﺖﻫﺎی ﻓﻌﺎل و ﺗﻮﺳﻌﻪ ﻣﺸﺎﻏﻞ ﺧﺮد ﺑﺎزار ﮐﺎر در ﺳﺎل گذشته ﻧﺸـﺎن ﻣﯽدﻫﺪ ﮐﻪ ﺑﺮای اﯾﻦ ﻃﺮحﻫﺎ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪﻫﺎ ﺗﺎﮐﻨﻮن 6/ 272 میلیارد تومان ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺷﺪه و اشتغال زیاد با هزینه کم نتیجه اجرای سیاست‌های فعال بازار کار بوده است.
تکاپوی بورس
۱۳۹۹/۰۵/۱۷
تکاپوی بورس
بورس ایران در دو سال اخیر، با توجه به عواملی چون تغییر سیاست‌های دولت بیش از هر زمان دیگری در کانون توجه مردم قرار گرفته است. وضعیت اقتصادی و تورم و نوسانات ارز، موجب شده مردم با مشاغل مختلف برای کسب درآمد به سرمایه گذاری در بورس روی بیاورند. بازار بورس در ماه‌های گذشته به شدت از سوی دولت تحت حمایت قرار گرفت و این موضوع موجب شده است که بسیاری از سرمایه‌های خرد مردم، از بازارهای دیگر به بازار سهام منتقل شوند. اما ورود به بورس نیازمند کسب دانش‌های لازم است. متأسفانه عده‌ای بدون کسب دانش و اطلاعات لازم، پول و سرمایه خود را وارد بازار بورس کردند و عدم آگاهی موجب ضررهای جبران ناپذیری برای آنها شده است. با توجه به اینکه طیف وسیعی از اطلاعات از طریق اینترنت و تلویزیون و غیره در دسترس مردم قرار می‌گیرد، …
رانت‌هایی که مسیر سهم‌های بورس را تغییر می‌دهد؛ زمزمه‌ ایجاد اتحادیه سهامداران خرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / اتحادیه سهامداران خرد / بازار سرمایه / رانت اطلاعاتی / رانت در بازار سرمایه / رانت در بورس
رانت‌هایی که مسیر سهم‌های بورس را تغییر می‌دهد؛ زمزمه‌ ایجاد اتحادیه سهامداران خرد
با توجه به وجود برخی از رفتارهای خارج از منطق بازار سهام مانند رانت اطلاعاتی و رفتار نوسانگیرهای، حقوق سهامداران خرد مورد تضعیف قرار می‌گیرند اما وجود مکانی جهت رسیدگی به درخواست‌های سهامداران خرد در بازار بورس خالی است.
رفع ۱۰۰ درصدی تعرض به زمین‌های دولتی در تیر ماه سال جاری
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / جواد خردمند / اراضی ملی / سازمان ملی زمین و مسکن
رفع ۱۰۰ درصدی تعرض به زمین‌های دولتی در تیر ماه سال جاری
خردمند، فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن با اشاره به اینکه این یگان در تیر امسال ۳۲۲ مورد گزارش مردمی تعرض به اراضی از طریق شماره چهار رقمی ۱۶۵۶ دریافت کرده است، گفت: از مجموع ۳۲۲ مورد ۲۲۸ مورد آن با هوشیاری نیروهای یگان تمامی این موارد تعرض رفع فوری شده است.
روش‌های پاک کردن سیرابی و شیردان
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / سیرابی / سیراب و شیردان / کله پاچه / صبحانه / سبک زندگی / پارسی خبر
روش‌های پاک کردن سیرابی و شیردان
سیرابی یکی از مقوی‌ترین غذا‌هایی است که از قدیم در ایران باب بوده است. اگر سیرابی تمیز شود بعد از پخت بسیار خوشمزه می‌شود و اگر تمیز شسته نشود اصلا خوشمزه نمی‌شود. در ادامه یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌های پاک کردن سیرابی و شیردان را آموزش داده ایم. برای تمیز کردن سیرابی، ابتدا آن را برش بزنید تا به شکل پوست صافی در بیاید تا به راحتی بتوانی آن را تمیز کنید. اجازه بدهید آب جوش بیاید، سپس آب جوش را داخل قابلمه‌ای که سیرابی داخل آن جا می‌شود بریزید سیرابی را سریع داخل آب جوش قرار بدهید به صورتی که تمام قسمت‌های سیرابی آب جوش باشد بعد از گذشت ۱-۲ دقیقه سیرابی را از داخل آب جوش بیرون بیاورید و با چاقو روی آن بکشید تا پرز‌های سیرابی کنده شود. اگر قسمت‌هایی از آن باقی ماند باز داخل آب جوش قرار بدهید …
لوازم التحریری ها ورشکسته و دانشگاه ها ارزان می شوند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / خرده‌فروشی / گلوبال دیتا / آمازون / وال مارت / فدراسیون ملی خرده فروشی / مایکل پاچتر / سارا هالزاک / دانشکده بازرگانی دانشگاه مریلند / لوازم التحریر / مدرسه مجازی
لوازم التحریری ها ورشکسته و دانشگاه ها ارزان می شوند
با همه گیری کرونا ویروس و انجام آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی، انتظار می رود تا خرید  لوازم مدرسه با کاهش روبرو شود.
تهران و ریاض باید در سطوح عالی مذاکره کنند
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
تهران و ریاض باید در سطوح عالی مذاکره کنند
مدیرکل پیشین دفتر آسیای غربی وزارت امور خارجه با بیان اینکه بعید است میانجیگری بین ایران و عربستان، خیلی تاثیر داشته باشد، گفت: مذاکرات در سطوح خرد پاسخگو نیست و با توجه به سوءتفاهم‌ها و اختلافاتی که بین دو کشور وجود دارد، دو کشور باید به طور مستقیم بنشینند و در سطوح عالی با یکدیگر مذاکره کنند.
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
حمایت بانک آینده از شرکت‌های دانش‌بنیان؛ گامی در راستای «جهش تولید» و اشتغال
بانک آینده در راستای اولویت‌های خود، مبنی بر حمایت از اقتصاد دانش‌بنیان، افزایش تولید و اشتغال، برنامه‌های هدف‌مندی را در جهت تامین مالی شرکت‌های خرد و متوسط، در دست اقدام دارد.دستاورد حاصل از این رویکرد، پرداخت ۸۸ (هشتاد و هشت) فقره تسهیلات با رقمی بالغ بر ٧٠٠٠ میلیارد ریال طی سال ۱۳۹۸ به شرکت‌های دانش‌بنیان بوده است. این بانک، هم‌چنین در طول همین مدت، بیش از ۴۰ (چهل) فقره ضمانت‌نامه با ارزشی بیش از یک هزار میلیارد ریال، با شرایطی مناسب برای شرکت‌های مذکور، صادر نموده است. بر اساس این مستندات، بانک آینده موفق شد به‌عنوان شریک استراتژیک صندوق شکوفایی و نوآوری، رتبه نخست همکاری با این صندوق طی سال ۱۳۹۸ را به خود اختصاص دهد.بانک آینده همچنین در سال ۱۳۹۹، مرحله سوم پرداخت تسهیلات با هدف حمایت از …
۱۳۹۹/۰۵/۱۴
فروش اوراق مشارکت، محرکی برای جذب نقدینگی
سعید معادی، معاونت شعب و بازاریابی بانک توسعه تعاون در پاسخ به سوالی در مورد مهم‌ترین چالش‌های صنعت بانکداری و پرداخت معتقد است: تحریم، کرونا و کاهش سود سپرده‌ها منجر به خروج منابع از بانک‌ها شده است، فروش اوراق مشارکت، می‌تواند به محرکی برای تجهیز منابع شبکه بانکی کشور تبدیل شود.اقتصاد ایران بر مبنای بانک و فعالیت‌های بانکی قرار دارد، پس طبیعی است که چرخه محرک آن، بانک‌ها باشند. بنابراین، اگر شبکه بانکی شرایط مناسبی داشته باشد و چرخه فعالیت آن روی روال مشخصی طی شود، این امر تاثیر مثبتی بر اقتصاد می‌گذارد. اما اگر بانک‌ها با چالش‌ها و مشکلاتی مواجه باشند، شرایط اقتصادی کشور نیز مختل می‌شود.تحریم و کرونااکنون اقتصاد و شبکه بانکی ایران، با معضلات مهمی مواجه هستند؛ نخست مساله تحریم که فروش نفت و …
حذفیاتی که جای دیگری منتشر شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / براین مگی / نشر مینوی خرد
حذفیاتی که جای دیگری منتشر شد
یک ناشر می‌گوید حذفیات زیاد باعث شده کتاب ترجمه‌ای را منتشر نکند، در حالی که همین کتاب به طور کامل در نشر دیگری منتشر شده است.
روایت ناگفته‌هایی از زندگی شهید حاج‌اسماعیل رضایی در یک کتاب
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / مرکز اسناد انقلاب اسلامی / انتشارات مرکز اسناد انقلاب اسلامی / قیام 15 خرداد / تاریخ معاصر
روایت ناگفته‌هایی از زندگی شهید حاج‌اسماعیل رضایی در یک کتاب
تازه‌ترین اثر از منشورات موسسه فرهنگی هنری مرکز اسناد انقلاب اسلامی با عنوان «حاج اسماعیل» به قلم منتشر شد.
کلید گشایش در مذاکره با آمریکاست/ مردم اصلاح طلبان را قبول دارند اما فشارها زیاد است
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کروبی / بهشتی / امریکا / بهزاد نبوی / حزب‌اعتماد ملی / تهران / مجلس دهم / جمهوری خواهان / سیدعباس عراقچی / روزنامه اعتماد
کلید گشایش در مذاکره با آمریکاست/ مردم اصلاح طلبان را قبول دارند اما فشارها زیاد است
حضور نمایندگان مجلس در خوزستان و دیدار با کارگران هفت تپه، رسانه های اصلاح طلب را عصبانی کرده است. از نگاه وکیل الدوله ها و رسانه های حامی آنها، نماینده مجلس باید فقط بخوابد و حقوق کلان بگیرد!
غیر از آیت‌الله خامنه‌ای گزینه دیگری برای رهبری نداشتیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / آیت الله امامی کاشانی / آیت الله منتظری / 14 خرداد
غیر از آیت‌الله خامنه‌ای گزینه دیگری برای رهبری نداشتیم
ایلنا: آیت‌الله امامی کاشانی گفت: من الان هم که بررسی می‌کنم واقعا غیر از آقای خامنه‌ای گزینه دیگری را نداشتیم و همان شب هم که امام درگذشتند، فکر می‌کردیم که رهبری…
دولت عرضه و تقاضا را در بورس متوازن نگه دارد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / محمد صفائی / بازار بورس / کمیسیون اقتصادی مجلس
دولت عرضه و تقاضا را در بورس متوازن نگه دارد
صفائی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه خطر افزایش غیرواقعی قیمت‌ها بورس را تهدید می‌کند، گفت: ممکن است به صورت دفعی با ترکیدن این حباب‌ها رو به رو شویم که در این مرحله خانواده‌هایی که با منابع خرد وارد بورس شدند به شدت متضرر می‌شوند.
۳۵۶۶ پروژه کسب و کار خرد جدید در خراسان رضوی ثبت شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / اقتصاد مقاومتی / اشتغال
۳۵۶۶ پروژه کسب و کار خرد جدید در خراسان رضوی ثبت شد
مشهد- دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی گفت: ۳۵۶۶ پروژه کسب و کار خرد و متوسط توسط ۱۶۴ معین در سامانه رصد معین‌های اقتصاد مقاومتی نهاد ثبت شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۱۳
رصد بورس از قله 2 میلیون
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران پس از گذشت دو ماه دومین سوپرکانال را نیز فتح کرد و به ارتفاع بی‌سابقه 2 میلیون واحد رسید. تا چندی پیش کمتر کسی از بین تحلیلگران پیش‌بینی می‌کردند که بازار سهام با چنین سرعت شتابانی پیش برود؛ اما هجوم پیوسته و غیرمترقبه ورود پول‌های جدید به تالار سهام در سایه حمایت‌های همه‌جانبه دولت، رویایی‌ترین دوران بازار سرمایه را هم از حیث میزان بازدهی و هم از حیث ضریب نفوذ در بین آحاد مردم رقم زده است. در این میان 24 روز متوالی است که مالکیت سهام به طور بی‌وقفه به دست سرمایه‌گذاران خرد سپرده شده است. در این مدت تقریبا روزی 2هزار میلیارد تومان تقاضای جدید از سوی بازیگران خرد وارد بازار سهام شده است که حکایت از اشتهای طیف مردم برای پیوستن به رالی تاریخی سهام دارد. از این رو …
طرز تهیه دسر هویج رولی
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / دسر هویج / طرز تهیه دسر / دسر رولی / سبک زندگی / پارسی خبر / دسر
طرز تهیه دسر هویج رولی
امروز قصد داریم دستورالعمل تهیه دسر هویچ رولی را به شما عزیزان آموزش دهیم. با ما همراه باشید. مواد لازم : هویج رنده شده ۳ لیوانشکر ۱ لیوانبیسکوئیت پودر شده ۱/۵ لیوانگردو پودر شده در غذا ساز ۱ استکانپودر نارگیل برای تزیینگردوی کامل برای تزیین طرز تهیه: هویج و شکر را در تابه بریزید تا آب هویج کشیده شود و هویج پخته شود. هویج‌های پخته شده را کنار بگذارید تا سرد شوند. بیسکوئیت‌ها و گردوی خرد شده را روی هویج‌ها بریزید و با هم ترکیب کنید. روی میز آشپزخانه سلفون باز کنید و روی سلفون پودر نارگیل بریزید و با قاشق روی پودر نارگیل از مخلوط هویج بریزید و روی پودر نارگیل پخش کنید. به کمک سلفون مخلوط هویج را رول کنید و بپیچید. ۱ ساعت در یخچال استراحت دهید و در آخر بطور اریب برش بزنید و روی آن‌ها را با پودر …
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / تسهیلات مالیات / مالیات سال 98
 تسهیلات برای مالیات سال ۹۸ مشاغل خُرد
به گزارش خبرگزاری صداوسیما، معاون سازمان امور مالیاتی گفت: بر اساس تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم با توجه به محدودیت‌های بیماری کرونا و با هدف حمایت از مشاغل خرد این دستورالعمل صادر شده و مشاغلی که مالیات عملکرد آن‌ها در سال ۹۷ تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده برای سال ۹۸ بدون افزایش نرخ اعمال خواهد شد.
دعای آیت‌الله جنتی برای مردم/دشمن از تدابیر و قدرت رهبر انقلاب گیج و درمانده شده است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / احمد جنتی / فتنه حوادث پس از انتخابات خرداد88 / ویروس کرونا / آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب
دعای آیت‌الله جنتی برای مردم/دشمن از تدابیر و قدرت رهبر انقلاب گیج و درمانده شده است
نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دیدار با کارکنان این نهاد گفت: در ۴۰ سال گذشته این شورا خدمات بسیار ارزنده ای داشته و با روحیه انقلابی کارهای منحصر به فرد و بزرگی را انجام داده است.نظام اسلامی به برکت حضور مردم در صحنه قوام یافته و پا برجا مانده است.
طرز تهیه خورش نخود فرنگی متفاوت و خوشمزه
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / خورش نخود فرنگی / طرز تهیه خورش / ناهار / آشپزی / سبک زندگی / پارسی خبر
طرز تهیه خورش نخود فرنگی متفاوت و خوشمزه
خورش نخود فرنگی از غذاهای سنتی پاکستان و لبنان است که با رشته پلو سرو شده و در کشور خودمان هم پخته می‌شود. نخود فرنگی سرشار از ویتامین‌ها و مواد معدنی است که با درست کردن این خورش می‌توانید از فواید آن بهره ببرید. مواد لازم گوشت خورشتی    ۵۰۰ گرمنخود فرنگی    یک‌ونیم پیمانهپیاز    یک عددرب گوجه فرنگی   دو قاشق غذاخورینمک و فلفل و زردچوبه   به مقدار لازمآبغوره    به مقدار لازمفلفل سیاه    نصف قاشق چای‌خوریسیر    سه حبهگشنیز   یک دستهپودر تخم گشنیز   نصف قاشق چای‌خوری طرز تهیه مرحله اول ابتدا برای پخت گوشت، پیاز را نگینی خرد کرده و در قابلمه با مقداری روغن تفت دهید. مرحله دوم گوشت را اضافه کنید و بعد از کمی تفت دادن زردچوبه را اضافه کنید. فلفل سیاه را هم اضافه کنید و بعد از کمی تفت دادن، حدود …
«داستان‌های سرزمین مردمان خردمند» در فضای باز فرهنگسرای نیاوران
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / فرهنگسرای نیاوران / سعید چنگیزیان / داستان‌های سرزمین مردمان خردمند
«داستان‌های سرزمین مردمان خردمند» در فضای باز فرهنگسرای نیاوران
ایلنا: نمایش «داستان‌های سرزمین مردمان خردمند» به کارگردانی سعید چنگیزیان اجرای خود را از ۱۵ مرداد در فضای باز فرهنگسرای نیاوران آغاز می‌کند.
بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی ۱۵.۸ درصد کاهش یافت
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / بانک مرکزی / رشد / بدهی / بانک / خرداد
بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی ۱۵.۸ درصد کاهش یافت
ایلنا: بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی طی یک سال منتهی به خرداد ماه سال جاری ۱۵.۸ درصد کاهش یافته که این کاهش عمدتا از ناحیه بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری غیربانکی…
طرز تهیه تست سوخاری با مرغ
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / تست سوخاری / مرغ / سبک زندگی / پارسی خبر / ناهار
طرز تهیه تست سوخاری با مرغ
امروز قصد داریم دستورالعمل تهیه تست سوخاری با مرغ را به شما عزیزان آموزش دهیم. با ما همراه باشید. مواد لازم: نصف سینه‌ مرغفلفل دلمه یک عددپیاز یک عددقارچ یک لیوان ورقه شدهنمک و فلفل سیاه، پاپریکا، آویشن به مقدار لازمرب گوجه یه قاشق غ خسس کچاپ مقداریسس خردل مقدارینان تست به ده عددتخم مرغ دو عددشیر نصف پیمانهپنیر ورقه‌ای گوداآرد سوخاری به مقدار لازم طرز تهیه: سینه‌ مرغ رو با پیاز و نمک و فلفل آب پز کنید سپس پیاز رو‌ نگینی خرد کنید و تفت بدید تا سبک بشه، قارچ رو اضافه کنید و با شعله‌ی زیاد تفت بدید و بعد فلفل دلمه رو‌ اضافه کنید و تفت بدید، نمک و فلفل و پاپریکا و آویشن رو اضافه کنید، سینه‌ی مرغ رو ریش ریش کنید و اضافه کنید و کمی تفت بدید بعد رب و سس کچاپ و خردل رو‌ اضافه کنید و پنج دقیقه رو حرارت …
روزگار سخت مشاغل خرد همزمان با تاخت و تاز کرونا؛ قطار وعده‌های دولت به مقصد نرسید
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / مشاغل خرد / ویروس کرونا / پیامد اقتصادی کرونا / تاثیرات کرونا بر بازارهای اقتصادی / اقتصاد جهانی
روزگار سخت مشاغل خرد همزمان با تاخت و تاز کرونا؛ قطار وعده‌های دولت به مقصد نرسید
اصفهان - اصناف و مشاغل خرد همزمان با شیوع کرونا بیشترین آسیب را از این ویروس منحوس متحمل شدند و بعد از حدود شش ماه هنوز نتوانسته اند کمر راست کنند و در این میان وعده های بی شمار دولت برای حمایت از مشاغل آسیب دیده نیز عملیاتی نشده و هیچ سرانجامی نداشته است.
جهاد دانشگاهی می‌تواند در تمام مشکلات خرد و کلان ورود پیدا کند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / استانی-علمی و آموزشی / منطقه چهارمحال و بختیاری
جهاد دانشگاهی می‌تواند در تمام مشکلات خرد و کلان ورود پیدا کند
رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های چهارمحال‌وبختیاری گفت: امروز وظیفه جهاد دانشگاهی‌، جهاد علمی است که می‌تواند در تمام مشکلات خرد و کلان کشور ورود داشته باشد و با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و جوان و نیز ظرفیت‌های مغفول مانده در دانشگاه‌ها و مراکز علمی، متفکران علمی و متعهد را پای کار بیاورد.
کدام سبزی‌ها باید خام خورده شوند؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / سبزیجات خام / رژیم غذایی / گیاهخواری / پارسی خبر / سبک زندگی
کدام سبزی‌ها باید خام خورده شوند؟
بسیاری از افراد از سبزیجات پخته شده لذت نمی‌برند و ترجیح می‌دهند سبزیجات را خام و به شکل سالاد مصرف کنند. یک خبر خوب برای این گروه از افراد را می‌توان این موضوع دانست که برخی از سبزیجات را بهتر است خام مصرف کنید تا پخته. درست است که خام گیاه خواری مدتی است به عنوان یک رژیم محبوب مطرح شده است، اما به نظر می‌رسد برای همه افراد خام گیاهخواری می‌تواند برای برخی سبزیجات بسیار مفید باشد. کلم بروکلی ممکن است در کودکی به شما توصیه شده است که کلم بروکلی بخورید و شما به خاطر بو یا طعم آن در حالت پخته، این خوراکی مفید را پس زده باشید، اما خبر خوب این است که بروکلی خام بیش از بروکلی پخته خاصیت دارد. کلم بروکلی حاوی مقادیر زیادی از یک ترکیب آنتی اکسیدانی به نام سولفورافان است که ممکن است به جلوگیری از سرطان، …
آموزش روش صحیح بستن چسب زخم + عکس
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / چسب زخم / بانداژ / سبک زندگی / پارسی خبر
آموزش روش صحیح بستن چسب زخم + عکس
زمان‌هایی در زندگی وجود دارد که ما خیلی بیشتر از قبل، از چسب زخم استفاده می‌کنیم؛ مخصوصا وقتی که در خانه بچه کوچک داریم و به سنی می‌رسند که تقریبا هر روز خودشان را به نوعی زخمی می‌کنند. یکی از جا‌هایی که بیشتر آسیب زده می‌شود و نیاز به چسب زخم دارد انگشت است. البته خیلی تعجب آور نیست، زیرا این اتفاقات هنگام آشپزی کردن، تکه کردن و خرد کردن مواد غذایی با چاقو یا رنده رخ می‌دهد. آیا فکر می‌کنید تا به حال از چسب زخم درست استفاده می‌کردید و آن را به روش صحیح به دور انگشت خود می‌بستید؟ خیر! روش غلط بستن چسب زخم وقتی اتفاقی برای انگشتان ما در آشپزخانه می‌افتد فورا به چسب زخم نیاز داریم؛ مثلا هنگامی که انگشت خود را می‌بریم، چسب زخم را سریع از بسته در می‌آورید و روی انگشت می‌چسبانید. در لحظات اول، به …
کتابِ «انسان خردمند» برای انسان های خردمند
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / معرفی کتاب / کتاب انسان خردمند
کتابِ «انسان خردمند» برای انسان های خردمند
آیا انسان خردمند توانسته است از میزان رنج در جهان بکاهد؟ علارغم کار‌های شگفت‌انگیزی که از انسان‌ها ساخته است، در مورد اهداف خود نامطمئن‌یم و به‌نظر می‌آید که مثل همیشه ناخشنودیم.
احداث مرکز کارآفرینی و اجرای 10 پروژه خرد محله ای دیگر در جنوب تهران
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
احداث مرکز کارآفرینی و اجرای 10 پروژه خرد محله ای دیگر در جنوب تهران
11 پروژه خرد در فاز نخست پروژه های کوچک مقیاس محله ای در منطقه 19 برای اجرا در سال جاری تصویب شد.
فروش اقساطی بیمه‌نامه با تخفیفات ویژه بیمه البرز برای حمایت از مردم در شرایط کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / افزایش قیمت / پوشش / روابط عمومی / بیمه / حق بیمه
فروش اقساطی بیمه‌نامه با تخفیفات ویژه بیمه البرز برای حمایت از مردم در شرایط کرونا
مدیرعامل شرکت بیمه البرز اعلام کرد: با توجه به شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم و شیوع کرونا و لزوم حمایت از مردم از سوی بنگاه‌های بازرگانی، بیمه البرز اقدام به فروش بیمه‌نامه‌های خرد به صورت اقساط و با تخفیفات ویژه کرد.
شناسایی سهام جذاب در ۴۰ روز اخیر  | چهار مقصد پول در بورس
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
شناسایی سهام جذاب در ۴۰ روز اخیر | چهار مقصد پول در بورس
۴۰ روز کاری از هفت رقمی شدن شاخص کل بورس تهران می‌گذرد و حالا این نماگر فقط ۵ درصد تا فتح سوپرکانال ۲ میلیون واحد فاصله دارد. در این مدت اما ۱۰۰ میلیارد دلار به ارزش کل بازار سهام افزوده شده است؛ همزمان با ثبت رکوردهای جدید برای ارزش معاملات خرد سهام، شاهد ورود ۵۵ هزار میلیارد تومان نقدینگی به گردونه معاملات تالار شیشه‌ای بوده‌ایم.
رخداد زلزله در قیامدشت تهران بر روی گسل ایوانکی/قشم با زمین لرزه ۴.۴ لرزید
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / زلزله / قیامدشت تهران / گسل ایوانکی / رخدادهای لرزه‌ای در هفته گذشته
رخداد زلزله در قیامدشت تهران بر روی گسل ایوانکی/قشم با زمین لرزه ۴.۴ لرزید
در هفته گذشته خرد لرزه‌ای به بزرگای ۲.۹ در قیامدشت استان تهران رخ داد، ضمن آنکه جزیره قشم با زمین لرزه‌ای به بزرگای ۴.۴ لرزید.
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
چهار مقصد پول در بورس
در 40 روز گذشته خالص خرید سهامداران خرد در بورس به 55 هزار میلیارد تومان رسید؛ مقصد اصلی این نقدینگی تازه‌نفس کدام گروه‌ها بوده است؟ محاسبات «دنیای‌اقتصاد» نشان می‌دهد گروه فرآورده‌های نفتی با خالص خرید 14 هزار میلیارد تومان، درصدر فهرست و گروه فلزات اساسی با جذب 11 هزار میلیارد تومان در رتبه دوم جدول مقاصد پول‌ها در بورس ایستاده‌اند. «خودرو» و «بانک» هم در رتبه‌های سوم و چهارم جای گرفته‌اند.
قیف وارونه مالیات‌گیری در ایران!
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / فرار مالیاتی / عدالت مالیاتی / اقتصاد ایران / اخذ مالیات از مردم / ندادن مالیات
قیف وارونه مالیات‌گیری در ایران!
حسین راغفر با اشاره به اینکه در قضیه اخذ مالیات از خانه‌های خالی، معاون وزیر مسکن اعلام کرده تنها یک بانک خصولتی مالک ۱۰۰۰ واحد خالی در تهران است، بیان داشت:، اما این مسئول دولتی نام این بانک را نبرده، اما کاملا مشخص است، همین‌بانک‌ها اقتصاد ایران را نابود کردند، در حالیکه وظیفه ذاتی آن‌ها واسطه‌گری مالی به بیان اعطای وام‌های خرد به مردم و تسهیلات کلان به بخش تولید کشور است، اما آن‌ها برای کسب سود بیشتر بنگاه‌داری می‌کنند یا اینکه ملک، ارز و سکه و طلا می‌خرند، بعد مسلم است که با این عملکرد، وضعیت مملکت این می‌شود، جالب است بانک‌ها بابت این فعالیت‌های مخرب و سوداگرانه ریالی مالیات نمی‌دهند و معاون وزیر حتی حاصر نیست، نام بانک متخلف که خلاف آن محرز شده را اعلام کند.
تبلیغات کذب صاف کردن مو بدون عوارض جانبی
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / صاف کردن مو / کراتینه کردن مو / ریزش مو / پارسی خبر / زیبایی مو
تبلیغات کذب صاف کردن مو بدون عوارض جانبی
محمد رضوانی فوق تخصص پوست، مو و زیبایی،  با اشاره به اینکه کراتینه کردن یکی از روش‌های رایج صاف کردن مو محسوب می‌شود؛ بیان کرد: در این روش، کراتین پروتئین اصلی مو، ناخن و دندان به شمار می‌رود و سرشار از پیوند‌های دی سولفیدی است. او ادامه داد: در افرادی که مو‌های وز دارند طرز قرار گرفتن این رشته‌های پروتئینی به نحوی است که حالت صاف و لخت را ندارد؛ بنابراین در روش کراتینه کردن مو از موادی استفاده می‌کنند که باعث شکسته شدن پیوند‌های دی سولفیدی می‌شود. خطرات جبران ناپذیر کراتینه کردن مو او افزود: در تبلیغات آرایشگاه‌ها کراتینه کردن مو یک روش بدون ضرر محسوب می‌شود، اما در واقعیت اکثر این مواد که معروف‌ترین آن‌ها هم ماده کراتینه کننده برزیلی است، خطرات بسیار جبران ناپذیری را به دنبال دارد. از مهمترین …
میرسلیم: برازنده مجلس انقلابی، رایزنی‌های گروهکی نیست
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
میرسلیم: برازنده مجلس انقلابی، رایزنی‌های گروهکی نیست
مصطفی میرسلیم، نماینده تهران در مجلس گفت: در ۱۰ دوره گذشته مجلس به‌تدریج رویه‌ای مرسوم شده است که تقسیم مناصب در مجلس با رایزنی‌های پشت پرده انجام می‌گرفت و حتی بسیاری از سابقه داران بر این تصورند که تقسیم مناصب راهی جز این نوع رایزنی‌های پنهانی ندارد و بدتر این که گمان می‌کنند پیشبرد امور مجلس در زمینه‌های قانونگذاری و نظارت و شایسته سالاری باید با همان نوع رایزنی‌ها انجام شود. برازنده مجلس انقلابی این نوع رایزنی‌های گروهکی نیست و عقیده این جانب بر بازگشت به روش مشورت جمعی نمایندگان و استفاده از خرد جمعی است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
دغدغه‌اش مردم محلی است
آخرین بارهایی که با او حرف زدم درباره موضوع حفاظت از پلنگ و بیمه این‌گونه بود؛ می‌گفت خبرنگاران بهتر است ارتباط بیشتر با حفاظت گرانی داشته باشند که در شهرستان‌ها و روستاها کار می‌کنند تا اینکه خودشان را محدود به چند فعال محیط زیست و حیات وحش در مرکز کنند. کسانی که در منطقه همواره حضور دارند و در ارتباط دائم با مردم هستند و اگر کسی باید دیده شود آنها هستند. در کارش با افراد مختلفی از این جامعه همراه بود، چه یک کارگر ساده باشد برای ساخت یک آبشخور و چه یک شکارچی که بعدها تبدیل به حافظ حیات وحش شده بود. خودش هم با شکار مشکلی نداشت، معتقد بود شکار اگر به شیوه اصولی انجام شود، می‌تواند ابزاری برای انتفاع جامعه محلی و در نتیجه افزایش جمعیت حیات وحش باشد. بعدها که دچار مشکل شد …
پرداخت تاکنون ۳۸۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در یزد
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / استانی-اقتصادی / یزد / وام اشتغالزایی / طرح اشتغال روستایی / صندوق کارآفرینی امید، تسهیلات اشتغال،
پرداخت تاکنون ۳۸۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در یزد
سرپرست صندوق کارآفرینی امید در استان یزد با بیان این‌که اجرای سه طرح «هر روستا یک محصول»، «تقویت و افزایش صندوق‌های خرد محلی» و طرح «روستای بدون بیکار» اولویت‌های اجرایی امسال این صندوق است گفت: از ابتدای سال ۹۷ تاکنون ۳۸۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی پایدار توسط صندوق کارآفرینی امید به یزدی‌ها پرداخت شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
عملکرد شعب، ارزش بازار سهام بانک صادرات ایران را ۳۰ برابر کرد
صیدی با بیان اینکه بانک صادرات ایران یکی از سه بانک بزرگ کشور است و باید نقش مؤثری در توسعه کشور ایفا کند، افزود: وارد هیچ فعالیت ضد توسعه‌ای نخواهیم شد و در مقابل وظیفه داریم به تمام تلاشگران عرصه دولتی، عمومی و خصوصی و حتی کارگاه‌های کوچک و خانوارها که بخش مهمی از اقتصاد خرد کشور هستند، کمک کنیم تا مسیر پیشرفت، خودباوری و استقلال در این سال ادامه داشته و با تلاش حداکثری تمامی موانع موجود از سر راه برداشته شود.
تبلور خرد جمعی در بازارسرمایه
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / فرابورس / بورس / بازار سرمایه / سازمان بورس و اوراق بهادار / بازار بورس
تبلور خرد جمعی در بازارسرمایه
تهران - ایرنا - رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: ایجاد «کارگروه اندیشه‌ورزی و آینده پژوهی» گامی به سمت انعکاس خرد جمعی در بازارسرمایه و رفع مشکلات موجود با کمک فعالان و خبرگان این حوزه است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
کمیسیونی که دعوا به راه انداخت
کمیسیون ورزشکاران، این روزها شرایط خوبی ندارد. تمام ورزشکاران پیشکسوت و حال حاضر ایران وارد یک درگیری شده‌اند که نه به نفع خودشان است نه به نفع ورزش ایران.  امروز انتخابات کمیسیون ورزشکاران، کمیته ملی المپیک است و اما حاشیه‌های این انتخابات بیشتر از متن آن است. روز گذشته بود که حمید سوریان در مصاحبه‌ای اعلام کرد، کمیسیون ورزشکاران راه خودش را گم کرده است؛ مصاحبه‌ای که آغازی بود بر مشکلات این کمیسیون. سوریان که ریاست این کمیسیون را بر عهده داشت در گفت‌وگو با ایسنا در مورد تصمیم اعضای این کمیسیون مبنی بر تقسیم وظایف و مسوولیت‌ها گفت: اصل تشکیل کمیسیون ورزشکاران، ایجاد مجموعه‌ای برای ارایه راهکار و پیشنهاد به رییس کمیته ملی المپیک در راستای حفظ و صیانت از …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
حرف‌های بی‌پایه و اساس
در یک جمع خانوادگی یا در تاکسی یکی به بحث روابط ایران و چین اشاره می‌کند. در واکنش سیل نظرات و دیدگاه‌ها از هر سو به راه می‌افتد، یکی می‌گوید مصداق وطن‌فروشی است، دیگری می‌گوید در شرایط تحریم تنها راه‌حل است، سومی می‌گوید بهترین تصمیم است و... می‌پرسی، این اظهارنظرها بر چه مبنایی صورت گرفته است؟ عموما به شنیده‌ها و خوانده‌هایی در شبکه‌های اجتماعی یا در مکالمات روزمره استناد می‌شود. آگاه‌ترین افراد به متن پیش‌نویسی استناد می‌کند که معلوم نیست از کجا و چطوری در فضای مجازی درز کرده و دست به دست می‌شود. می‌پرسی، مگر این متن اصل قرارداد است؟ تازه در آن چه موارد مشخص و معینی مطرح شده است؟ چه کسی یا نهادی صحت و …
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
در ستایش صابون
دوست اهل دلی دارم که از مال دنیا چیز دندان‌گیری ندارد، اما تا دل‌تان بخواهد دست و دلباز و شاد است. به قول همسرش خیلی وقت‌‌ها با کت از خانه بیرون می‌رود و بی‌کت برمی‌گردد. بپرسی کت چه شد می‌گوید خسته‌ام کرد، دادم به کسی که طاقت حملش را داشته باشد. برای زن و دو فرزندش هم کم نمی‌گذارد. پول سفرهای آنچنانی را ندارد اما گشت‌وگذارشان زبانزد همه است. در دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه هم مجلس گرم‌کن و شادکننده است.  حتی ویروس کرونا هم نتوانسته لبخند را از لبش بردارد و آه ‌و ناله را جای صحبت‌های سرشار از زندگی‌اش کند. البته از وقتی پزشکان دستورات اکیدی برای رعایت برخی مسائل داده‌اند به دقت اجرا می‌کند. می‌گوید …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •