دوشنبه, ۷ بهمن, ۱۳۹۸ / 27 January, 2020
افزایش کرایه‌ها
بنزین کرایه‌ها راگران کرد /وعده تثبیت قیمت درحد شعارهای زیبا ماند
مهر / ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ / اجتماعی
بنزین کرایه‌ها راگران کرد /وعده تثبیت قیمت درحد شعارهای زیبا ماند
اهواز بعد از افزایش قیمت بنزین در آبان، با وجود اعلام‌های مکرر مسئولان مبنی بر عدم افزایش نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی ولی همه وعده های آنها در حد حرف ماند و به عمل نرسید.
  شهرداری اهواز  شورای شهر اهواز  قیمت بنزین
قیمت میوه شب یلدا در نقاط مختلف شهر/ سایه دلالی هم‌چنان روی بازار سنگینی می‌کند
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
قیمت میوه شب یلدا در نقاط مختلف شهر/ سایه دلالی هم‌چنان روی بازار سنگینی می‌کند
در حالی که میوه در بازار فراوان است، هزینه‌های افزایش نرخ کرایه‌ها بر دوش کشاورز قرار گرفته و دلالان میوه را با قیمت چندین برابر در بازار می‌فروشند چنانکه تفاوت از میدان تره‌بار تا مرکز شهر و پایین تا بالای شهر بسیار است.
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
ابتکار نوشت: پس از گرانی بنزین…
شفقنا- بسیاری از کارشناسان اصلاح قیمت بنزین را اقدامی مناسب و ضروری برای اقتصاد کشور می‌دانستند، این درحالی است که عده‌ای از رونق افتادن کسب‌وکارشان را ناشی از همین تغییر نرخ می‌دانند. ابتکار نوشت: بنزین گران شد و در مقابل به دنبال تعیین سهمیه بنزین برای رانندگان جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت در نرخ کرایه‌ها نیز اعلام شد، حالا رانندگان […]
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
«ابتکار» از تاثیر افزایش نرخ بنزین بر بخش‌های حمل‌ونقل شهری گزارش می‌دهد
پس از گرانی بنزین...کیمیا نجفیبسیاری از کارشناسان اصلاح قیمت بنزین را اقدامی مناسب و ضروری برای اقتصاد کشور می‌دانستند، این درحالی است که عده‌ای از رونق افتادن کسب‌وکارشان را ناشی از همین تغییر نرخ می‌دانند. بنزین گران شد و در مقابل به دنبال تعیین سهمیه بنزین برای رانندگان جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت در نرخ کرایه‌ها نیز اعلام شد، حالا رانندگان می‌مانند و مشکلات بی‏شماری که بر سر راه‏شان به وجود آمده است.مدت‌هاست که با آمدن تاکسی‌های اینترنتی، جابه‏جایی در سطح شهر برای ما آسان‌تر شده است. از سوی دیگر با فعال‏شدن تاکسی‌های اینترنتی، بسیاری از افرادی که در جست‏وجوی کار بودند به این سمت هدایت و در این بخش مشغول به فعالیت شدند. اما وضعیت به روال خوب گفته شده ادامه پیدا نکرد و پس از ماجرای تغییر …
اجاره‌ها کرایه‌ها را گران می‌کند؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ / اقتصادی
اجاره‌ها کرایه‌ها را گران می‌کند؟
در حالیکه برخلاف مصوبه سران سه قوه مبنی بر ممنوعیت افزایش قیمت کالاها و خدمات، اجاره غرفه شرکت‌های مسافری بین شهری در پایانه های مسافربری سه تا پنج برابر افزایش یافت، مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام کرد: مقرر شد تا این اجاره‌ها به نرخ سابق برگردد چرا که هیچ چیز نباید باعث شود تا به مردم فشار وارد شود و در این راستا مکاتباتی با وزیر راه و شهرسازی و شهردار تهران داشتیم.
  اصلاح قیمت بنزین
افزایش کرایه اتوبوس‌های بین‌شهری در نوروز ۹۹
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۱۶ / اقتصادی
افزایش کرایه اتوبوس‌های بین‌شهری در نوروز ۹۹
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در ایام نوروز ۹۹ همانند سال‌های گذشته به دلیل آنکه ناوگان‌های عمومی یکسر خالی هستند، گفت: کرایه‌ها را افزایش خواهیم داد.
  سفرهای نوروزی  طرح ملی مسکن  کرایه اتوبوس  محمد اسلامی  وزیر راه و شهرسازی
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / ...
رویای نشستن روی صندلی‌های اتوبوس بعد از افزایش خودسرانه کرایه‌ها به واقعیت تبدیل شد
صندلی‌های پولی!زهرا داستانیبعد از گران‏شدن بنزین، ناتوانی برخی مردم از پرداخت کرایه‌های تاکسی و تبدیل به آرزو شدن تجربه نشستن روی صندلی‌های نسبتا نرم تاکسی‌های تهران ـ البته به شرط خوش‌‏شانس‌ بودن و به تور افتادن یک خودروی نونوار و نه فرسوده ـ حالا نشستن روی صندلی‌های خشک و استخوانی اتوبوس‌های تهران به لطف مسئولان محقق شده است. با طرحی که مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران از اجرای پایلوت رزرو صندلی‌ها خبر داده، تهرانی‌ها می‌توانند با پرداخت کرایه‌ بیشتر از اتوبوس‌های عمومی و البته کمتر از کرایه تاکسی‌ها، از فشار جمعیت، بوی عرق، ترمز‌های ناگهانی و روی هم ریختن آدم‌ها، دعواها و بگو‏مگوها و هر آنچه‌ که کرامت و شخصیت انسان را زیر سوال می‌برد، خلاص شوند، البته اگر این طرح بتواند از مرحله پایلوت …
وانت‌بارها ۱۰۰ لیتر سهمیه اضافه می‌گیرند
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / اقتصادی
وانت‌بارها ۱۰۰ لیتر سهمیه اضافه می‌گیرند
رئیس سازمان حمایت در مورد افزایش کرایه وانت‌بارها و تاثیر آن بر افزایش قیمت کالا و خدمات گفت: برای جلوگیری از افزایش قیمت وانت‌بارها، کامیونت و نیسان وانت‌ها و پیکان وانت‌ها ستاد تنظیم بازار در جلسه اخیر مصوب کرد تا ۱۰۰ لیتر به سهمیه آن‌ها اضافه شود.
  افزایش کرایه‌ها  سهمیه بندی بنزین  سهمیه بنزین وانت‌بار
روزنامه آفتاب یزد / ۱۳۹۸/۰۹/۱۲ / ...
به وعده‌هایتان جامه عمل بپوشانند
علی اکبر فرقانی‪-‬ روزهای گذشته با افزایش قیمت‌ها و بی‌توجهی به این موضوع فشار اقتصادی و مشکلات بیشتر خودنمایی کرده است. تا این که هیئت دولت با تشکیل جلسه‌های مهم به مردم قول داد با افزایش قیمت بنزین، کرایه‌ها و اجناس گران نخواهد شد. مردم عزیز ایران در بیشتر مواقع با صبوری و اتحاد پشتیبانی‌شان را از مسئولان اعلام کرده‌اند اما مسئولان متاسفانه نتوانسته‌اند به وعده‌هایی که از قبل داده‌اند، جامه عمل بپوشانند و این موضوع باعث نارضایتی از آنان شده است. برای مثال روحانی به بسیاری از وعده‌های خود عمل نکرده است. مردم از صبح تا شب کار می‌کنند و با حقوق بخور و نمیر و به اصطلاح روزی گنجشکی به سختی گذران می‌کنند. آنها خواهان برقراری عدالت و کاهش جدی قیمت‌ها هستند. به گرانی‌ها اعتراض دارند و حق هم دارند. …
فرارو / ۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / اقتصادی
تاثیر افزایش قیمت بنزین بر نرخ تورم
خیرخواهان درباره تاثیر قیمت بنزین روی کالا‌های مختلف گفت: سهم بنزین در هزینه‌های حمل و نقل به اندازه‌ای پایین است که در جابه جا شدن قیمت کالا‌ها اثر بسیار اندکی دارد. مردم نباید نگران باشند و بترسند. درابتدا امکان دارد برخی از رانندگان از این موقعیت سوءاستفاده کنند و دنبال بهانه باشند تا قیمت کرایه‌ها را بالا ببرند، اما مردم مطمئن باشند اگر افزایش قیمت کرایه‌ها هم اتفاق بیفتد، به یک نسبت متعادل قیمت بر می‌گردیم.
  قیمت بنزین  تورم
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اجتماعی
آیا هزینه سرویس مدارس ثابت می‌ماند؟
در شرایطی که عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر عنوان می‌کند که دیر یا زود نرخ کرایه‌ها از جمله قیمت سرویس مدارس افزایش پیدا می‌کند، وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد «سرویس‌های مدارس مجاز به افزایش قیمت نیستند».
  نرخ سرویس مدارس
#الو_تسنیم| «دولت گفته کرایه‌ها گران نمی‌شود ولی شد! » + صدای مردم
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
#الو_تسنیم| «دولت گفته کرایه‌ها گران نمی‌شود ولی شد! » + صدای مردم
در حالی دولت وعده کنترل قیمت کالاها و خدمات پس از گرانی بنزین را داده که مردم در تماس با خبرگزاری تسنیم از افزایش قیمت کرایه تاکسی‌های شهری، بین‌شهری و اینترنتی خبر می‌دهند.
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
وزیر صمت: با افزایش قیمت بنزین کرایه‌ها نباید گران می‌شد، که شد!
وزیر صمت گفت: افزایش قیمت بنزین باعث افزایش قیمت در حوزه حمل و نقل شده که این افزایش قیمت نباید اتفاق بیفتد و تاثیر گرانی بنزین در این حد نیست که یک عده کرایه افزایش می‌دهند.
  افزایش قیمت بنزین  افزایش کرایه‌ها  رضا رحمانی  کنترل بازار
افزایش ۵۰ درصدی کرایه برخی تاکسی‌ها
رویداد 24 / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / فرهنگی و هنری
افزایش ۵۰ درصدی کرایه برخی تاکسی‌ها
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: برخی رانندگان تاکسی زیر سایه ضعف نظارت کرایه‌ها را تا ۵۰ درصد افزایش داده‌اند.
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اجتماعی
"رانندگی با تاکسی" یک سر و هزار دردسر/ هر افزایش قیمتی در نرخ کرایه‌ها فقط با مجوزِ مسئولان شدنی‌ست
رانندگان تاکسی اگر جزو اقشار محروم و دهک‌های پایین درآمدی محسوب نشوند، به یقین جزو دهک‌های میانی درآمدی محسوب می‌شوند؛ دهک‌هایی که بیش از نیمی از قدرت خرید خود را تنها در سال ۹۷ از دست داده‌اند.
موضوع دیگر بنزین نیست! عامل پنهان، کرایه‌های بین‌شهری را گران می‌کند؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۵ / اقتصادی
موضوع دیگر بنزین نیست! عامل پنهان، کرایه‌های بین‌شهری را گران می‌کند؟
در حالی که براساس مصوبه سران سه قوه در شورای عالی هماهنگی اقتصادی هیچ قیمتی نباید درپی اصلاح قیمت و سهمیه‌بندی بنزین افزایش پیدا کند، آخرین اطلاعات و اخبار رسیده نشان می‌دهد که پایانه‌های مسافربری، اجاره غرفه‌های خود را برای شرکت‌های مسافری مختلف بین سه تا پنج برابر افزایش داده‌اند که می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر کرایه‌ها داشته باشد. در عین‌حال مسئولان سازمان راهداری اعلام کرده‌اند که این موضوع را هر طور شده پیگیری کرده و به حالت قبل باز می‌گردانند.
  نرخ کرایه حمل ونقل عمومی  سواری کرایه  سهمیه بندی بنزین  نظارت بر بازار
وزیر راه: افزایش قیمت بنزین، نرخ کرایه‌ها را تغییر نمی‌دهد/ دولت تا ۲ سال آ‌ینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی خواهد ساخت
الف / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
وزیر راه: افزایش قیمت بنزین، نرخ کرایه‌ها را تغییر نمی‌دهد/ دولت تا ۲ سال آ‌ینده ۴۰۰ هزار واحد مسکونی خواهد ساخت
اسلامی وزیر راه و شهرسازی گفت: افزایش کرایه‌های ناوگان حمل و نقل عمومی به صورت رسمی از سوی وزارت راه و شهرسازی پذیرفته نشده است.
  افزایش قیمت بنزین  ساخت مسکن  طرح ملی مسکن  محمد اسلامی  وضعیت مسکن
سفرهای اتوبوسی بیشتر می‌شود، کرایه‌ها خیر
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۴ / اقتصادی
سفرهای اتوبوسی بیشتر می‌شود، کرایه‌ها خیر
رییس اتحادیه تعاونی‌های مسافربری اعلام کرد که در پی اصلاح قیمت بنزین مسلما شاهد افزایش تقاضا برای سفرهای مردمی با اتوبوس خواهیم بود که هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد و قیمت بلیت اتوبوس گران نمی‌شود.
  قیمت بلیت اتوبوس  سهمیه بندی بنزین  نظارت بر بازار
دستگاه‌ها گزارش جلوگیری از گرانی  را به مجلس ارائه کنند
فارس / ۱۳۹۸/۰۹/۰۳ / سیاسی
دستگاه‌ها گزارش جلوگیری از گرانی را به مجلس ارائه کنند
عضو فراکسیون امید مجلس گفت: هفته جاری در نخستین جلسه کاری مجلس دستگاه‌ها، گزارش خود درباره جلوگیری از افزایش قیمت کالاها و کرایه‌ها ارائه کنند.
احتمال افزایش سهمیه سوخت تاکسی‌های تهران
فرارو / ۱۳۹۸/۰۸/۳۰ / سیاسی
احتمال افزایش سهمیه سوخت تاکسی‌های تهران
مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران در خصوص افزایش کرایه با اجرای سهمیه بندی بنزین بیان کرد: کرایه‌ها نسبت به قبل هیچ تغییر و افزایشی نداشته است.
  سوخت  بنزین  تاکسی  تهران
عصرایران / ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ / اقتصادی
وزیر راه: سهمیه‌بندی بنزین تأثیری بر افزایش کرایه‌ها ندارد
سهمیه‌بندی بنزین تأثیری بر افزایش کرایه‌ها ندارد و نباید قیمت‌ها تغییر کند.
قیمت مسکن و حمل و نقل با گران شدن بنزین نباید افزایش یابد
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / سیاسی
قیمت مسکن و حمل و نقل با گران شدن بنزین نباید افزایش یابد
رئیس کمیسیون عمران مجلس از مکاتبه با وزرای راه و شهرسازی و کشور برای نظارت بر قیمت مسکن و کرایه‌ها خبر داد.
  کمیسیون عمران مجلس  محمد رضا رضایی کوچی  راه و شهرسازی
درد دل تاکسیرانان پس از اصلاح قیمت بنزین
تابناک / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / فیلم
درد دل تاکسیرانان پس از اصلاح قیمت بنزین
پس از اصلاح قیمت بنزین و دو نرخی شدن آن، سراغ تاکسیرانان رفته شد و پای درد دل آن‌ها نشست؛ راننده‌هایی که نسبت به شرایط پس از افزایش قیمت سوخت که قاعدتاً نمی‌تواند بر روی کرایه‌ها بی‌تاثیر باشد و به همین ترتیب در میزان تعداد مخاطبان تاثیرگذار خواهد بود، تاثیرگذار است. این گزارش را می‌بینید.
مسوولان شهری می‌گویند فعلا کرایه‌ها افزایش نمی‌یابد
روزنامه اعتماد / ۱۳۹۸/۰۸/۲۵ / اجتماعی
مسوولان شهری می‌گویند فعلا کرایه‌ها افزایش نمی‌یابد
دیروز صبح که مردم کشور در روز تعطیل هفته سر از خواب برداشتند، با خبری روبرو شدند که گرچه زمزمه‌هایش از چندماه قبل شنیده می‌شد اما انتظار تغییر یک‌شبه آن را نداشتند. خبر افزایش 300 درصدی بهای بنزین آزاد و سهمیه‌بندی آن، با موجی از انتقادها و واکنش‌های مختلف در فضای مجازی همراه بود.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۶ / ...
تاکسی‌ها تا اعلام رسمی کرایه‌ها را تغییر ندهند
قنادان گفت: بهای تمام‌شده حمل و نقل را برای تعیین نرخ تاکسی‌ها محاسبه خواهیم کرد اما تا قبل از آن تاکسیرانان موظف هستند نرخ‌های اعلامی سازمان را رعایت کنند.به گزارش مهر، علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی تهران در پاسخ به سوالی درباره احتمال افزایش قیمت کرایه تاکسی به دلیل افزایش قیمت بنزین گفت: تا قبل از این‌که اعلام رسمی و تعیین نرخ و تصویب نرخ اتفاق نیفتد ما تغییر نرخ نخواهیم داشت و تاکسیرانان موظف هستند نرخ‌های اعلامی سازمان را رعایت کنند. قنادان توضیح داد: اساسا اعلام نرخ تابع قیمت تمام‌شده است یعنی بر اساس قیمت تمام‌شده حمل و نقل است که ما تصمیم می‌گیریم نرخ چقدر باشد. اما در نرخ کرایه‌ای که در سال ۹۸ مصوب شد صراحتا، هم در متن مصوبه و هم در تاییدیه فرمانداری آمده …
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / اقتصادی
محسن هاشمی: تاکسیرانان نباید نرخ کرایه‌ها را افزایش دهند
رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: هرچند بنزین سهمیه بندی شده است اما تاکسیرانان نباید نرخ کرایه‌ها را افزایش دهند.
  افزایش قیمت بنزین  افزایش کرایه تاکسی  محسن هاشمی
الف / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / اقتصادی
رانندگان تاکسی اجازه افزایش نرخ کرایه را ندارند/ شهروندان تخلفات احتمالی را گزارش کنند
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران با اشاره به اینکه رانندگان تاکسی به دلیل افزایش نرخ بنزین اجازه افزایش نرخ کرایه‌ها را ندارند، گفت: شهروندان می‌توانند تخلفات تاکسیرانان را به شهرداری اعلام کنند.
  افزایش قیمت بنزین  سهمیه بندی بنزین  کرایه تاکسی
نرخ کرایه تاکسی‌ها تغییر نمی‌کند/ افزایش خودسرانه کرایه‌ها ممنوع
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / اجتماعی
نرخ کرایه تاکسی‌ها تغییر نمی‌کند/ افزایش خودسرانه کرایه‌ها ممنوع
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی بااشاره به عدم تغییر نرخ کرایه‌ها، اعلام کرد که در پی سهمیه‌بندی بنزین هیچ یک از تاکسیرانان اجازه افزایش قیمت خودسرانه نرخ کرایه را ندارند.
  سهمیه بندی بنزین  تاکسی
قیمت کرایه «تپسی» و «اسنپ» افزایش نخواهد داشت
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / اجتماعی
قیمت کرایه «تپسی» و «اسنپ» افزایش نخواهد داشت
براساس اعلام دو شرکت تاکسی اینترنتی تپسی و اسنپ نرخ کرایه‌ها علیرغم سهمیه بندی بنزین افزایش نخواهد یافت.
تابناک / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / ...
کمبود اتوبوس عامل افزایش نرخ کرایه‌ها در عراق
کمبود اتوبوس و وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به جمعیت زائران سبب ایجاد مشکلاتی در حوزه حمل و نقل در کشور عراق شد.