یکشنبه, ۶ بهمن, ۱۳۹۸ / 26 January, 2020
تصفیه‌خانه
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۱۰/۱۶ / ...
چهار نقطه احتمالی برای بوی نامطبوع تهران
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، چهار نقطه احتمالی منشا بوی نامطبوع در پایتخت را اعلام کرد. به گزارش ایسنا، رضا کرمی محمدی، در مورد بررسی‌های انجام شده برای منشا بوی نامطبوع در پایتخت گفت: برابر بررسی‌های انجام شده و گزارش‌های موجود چهار نقطه احتمالی برای منشا بوی نامطبوع در پایتخت اعلام شده است و البته بررسی‌ها همچنان ادامه دارد. وی در مورد این چهار نقطه تصریح کرد:‌ یک نقطه تصفیه‌خانه فاضلاب در جنوب شهر ری است، مورد دیگر پالایشگاه، دیگری آرادکوه و آخرین نقطه نیز دامداری‌های پایین آرادکوه است. البته این نقاط هنوز قطعی نشده است و احتمال دارد که نقاط دیگری هم باشد که به نظر من برخی از صنایع هم می‌توانند منشا این بو باشند. رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در مورد اینکه …
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ...
خبرهای کوتاه/زیست‌بوم
تداوم 2 پروژه احیای دریاچه ارومیه کمک مالی صورت گرفته از محل اعتبارات سنواتی موجب پرداخت مطالبات پیمانکاران تصفیه‌‌خانه‌های تبریز و ارومیه شد و عملیات اجرایی ساخت این 2 تصفیه‌خانه‌ درحال انجام است. به گزارش ایسنا، علی حاجی‌مرادی، مسئول واحد برنامه‌ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه با اعلام این خبر، گفت: در آخرین جلسه کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه مقرر شد ۱۰۰ میلیارد تومان برای این دو پروژه از محل اعتبارات مدیریت بحران کشور تخصیص یابد. او افزود: تصفیه‌خانه ارومیه با خط انتقال پساب ۹۴ درصد و تصفیه‌خانه …
تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی ارومیه تا پایان امسال آماده بهره‌برداری می‌شود
ایرنا / ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ / ورزشی
تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی ارومیه تا پایان امسال آماده بهره‌برداری می‌شود
ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌غربی گفت: مشکل تصفیه‌خانه فاضلاب از مسائل اساسی شهرک صنعتی شماره سه ارومیه با تامین اعتبار مورد نیاز آن تا سه ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
  سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران  تصفیه خانه  آذربایجان غربی  شهرک های صنعتی
عکس تزیینی است
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اقتصادی
عکس تزیینی است
عضو هیئت‌علمی گروه محیط‌زیست و انرژی پژوهشگاه مواد و انرژی موفق به طراحی، ساخت و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه‌ فاضلاب صنایع نساجی و رنگرزی پارچه به‌عنوان فاضلاب سخت تجزیه‌پذیر شد.
  پژوهشگاه مواد و انرژی  صنایع نساجی  تصفیه‌خانه  رنگرزی
خبر حناچی درباره تصفیه‌ شیرابه‌ زباله‌های تهران | معلوم نیست که منشأ بو آرادکوه است یا نه
همشهری‌آنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ / اجتماعی
خبر حناچی درباره تصفیه‌ شیرابه‌ زباله‌های تهران | معلوم نیست که منشأ بو آرادکوه است یا نه
شهردار تهران با بیان اینکه معلوم نیست منشأ بوی نامطبوع تهران آرادکوه است یا نه؛ گفت: تصفیه‌خانه شیرابه را فعال کردیم و بنا به گفته مسئولانش تا ۴۰ درصد شیرابه‌ها تصفیه می‌شوند.
تصفیه‌خانه دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) افتتاح شد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / ...
تصفیه‌خانه دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) افتتاح شد
با حضور معاون وزیر علوم تصفیه‌خانه دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی (ره) افتتاح شد.
  استانی-شهرستانها  دانشگاه آیت الله بروجردی  معاون وزیر علوم  افتتاح
مقصر آبگرفتگی اهواز کیست؟
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ / اقتصادی
مقصر آبگرفتگی اهواز کیست؟
هر ساله با شروع فصل بارندگی شاهد سیلاب در برخی استان‌ها به‌ویژه خوزستان هستیم که عمدتا دلایل متعددی برای آن مطرح می‌شود، اما آن‌طور که وزارت نیرویی‌ها می‌گویند، اجرای شبکه دفع آب‌های سطحی چاره مشکل شهر اهواز شناخته شده که وظیفه آن نیز بر عهده شهرداری و وزارت کشور است.
  سیلاب  آبگرفتگی  اهواز  تصفیه‌خانه شرق اهواز
تابناک / ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / اقتصادی
اجرای 9 هزار میلیارد تومان پروژه صنعت آب و برق در کردستان/ افتتاح 64 تصفیه‌خانه فاضلاب در دولت تدبیر و امید
وزیر نیرو با اشاره به افتتاح 64 تصفیه‌خانه فاضلاب در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید، گفت: سرمایه‌گذاران متعددی در صف تنظیم و امضای قراردادهای سرمایه‌گذاری برای احداث تصفیه‌خانه‌های فاضلاب هستند؛ چرا که فاضلاب تصفیه‌شده یکی از مطمئن‌ترین منابع برای آب مورد نیاز صنایع است.
مجوز تصفیه‌خانه فاضلاب شماره ۲ پردیس هنوز صادر نشده است
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / علمی و آموزشی
مجوز تصفیه‌خانه فاضلاب شماره ۲ پردیس هنوز صادر نشده است
تهران- ایرنا- مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: در پی اخذ مصوبه شورای عالی محیط زیست کشور برای ساخت تصفیه خانه شماره ۲ فاضلاب، پس از گذشت ماه‌ها هنوز مجوز آغاز عملیات اجرایی این پروژه مهم از سوی اداره محیط زیست صادر نشده است.
  شهرستان پردیس  تصفیه خانه  مسکن مهر پردیس
روزانه ۲۰۰۰ مترمکعب به ظرفیت تصفیه‌خانه‌های استان مرکزی افزوده می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ / ...
روزانه ۲۰۰۰ مترمکعب به ظرفیت تصفیه‌خانه‌های استان مرکزی افزوده می‌شود
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مرکزی گفت: تا پایان سال جاری دو تصفیه‌خانه خمین و دلیجان بهره‌برداری خواهد شد که با آغاز به کار آنها روزانه 2000 مترمکعب به ظرفیت تصفیه‌خانه‌های استان اضافه می‌شود.
  شهرک‌ها و نواحی صنعتی  سرمایه‌گذاری صنعتی  تصفیه‌خانه  استانی-اقتصادی
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ / ...
جمع‌آوری و تصفیه بیش از ۸۰۰ هزار مترمکعب پساب در کرمان
مدیر دفتر نظارت بر بهره‌برداری شبکه و تصفیه‌خانه فاضلاب شهر کرمان از جمع‌آوری و تصفیه ۸۲۴ هزار و ۵۳۰ متر مکعب پساب در این شهر طی یک ماه گذشته خبر داد.
  پساب  تصفیه‌خانه  اخبار اجتماعی - کرمان  استانی-اجتماعی
وزارت نیرو | بهره‌برداری از ۳۳ هزار میلیارد تومان پروژه آب و برق در نیمه دوم امسال
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ / اقتصادی
وزارت نیرو | بهره‌برداری از ۳۳ هزار میلیارد تومان پروژه آب و برق در نیمه دوم امسال
شفقنا اقتصادی – رئیس‌جمهور با بیان اینکه تنها در نیمه دوم امسال ۳۳ هزار میلیارد تومان پروژه آب و برق در کشور افتتاح خواهد شد، گفت: در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید ۳۵ سد، ۲۵ تصفیه‌خانه آب و ۶۲ طرح فاضلاب به بهره‌برداری رسیده است. به‌گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از پایگاه‌ اطلاع‌رسانی […]
احداث سد و تصفیه‌خانه در سوریه توسط شرکت‌های ایرانی
خبرآنلاین / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / اقتصادی
احداث سد و تصفیه‌خانه در سوریه توسط شرکت‌های ایرانی
تسنیم نوشت: وزیر نیرو از مثبت بودن مذاکرات با وزیر منابع آبی سوریه برای توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه سدسازی و ایجاد تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب در این کشور خبر داد.
  وزارت نیرو  سد آبی  رضا اردکانیان
شرکت‌های ایرانی در سوریه سد و تصفیه‌خانه می‌سازند
تسنیم / ۱۳۹۸/۰۹/۱۴ / اقتصادی
شرکت‌های ایرانی در سوریه سد و تصفیه‌خانه می‌سازند
وزیر نیرو از مثبت بودن مذاکرات با وزیر منابع آبی سوریه برای توسعه همکاری‌های دوجانبه در زمینه سدسازی و ایجاد تصفیه‌خانه‌های آب و فاضلاب در این کشور خبر داد.
وزارت نیرو | رهاسازی ۴۰ میلیون مترمکعب حقابه زیست‌محیطی دریاچه بختگان
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اقتصادی
وزارت نیرو | رهاسازی ۴۰ میلیون مترمکعب حقابه زیست‌محیطی دریاچه بختگان
شفقنا اقتصادی – وزیر نیرو از رهاسازی ۴۰ میلیون مترمکعب حقابه زیست محیطی دریاچه بختگان با دبی ۳۰ متر مکعب بر ثانیه از امروز خبر داد. به‌گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، “رضا اردکانیان” امروز پنج‌شنبه در حاشیه مراسم افتتاح فاز اول تصفیه‌خانه طرح آبرسانی به داراب استان فارس به […]
وزارت نیرو | افتتاح ۶۱ پروژه بزرگ پویش هرهفته_الف_ب_ایران/ بهره‌برداری از ۳۰ تصفیه‌خانه آب در دولت تدبیر و امید
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / اقتصادی
وزارت نیرو | افتتاح ۶۱ پروژه بزرگ پویش هرهفته_الف_ب_ایران/ بهره‌برداری از ۳۰ تصفیه‌خانه آب در دولت تدبیر و امید
شفقنا اقتصادی – وزیر نیرو گفت: بر اساس پویش هرهفته_الف_ایران مقرر شده که در نیمه دوم امسال ۲۲۷ پروژه بزرگ با اعتباری بالغ بر ۳۳ هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری برسد که با افتتاح تصفیه‌خانه طرح آبرسانی به داراب و زرین‌دشت، تاکنون ۶۱ پروژه این پویش به بهره‌برداری رسیده است. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو […]
آغاز بهره‌برداری از طرح آبرسانی به داراب
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۷ / ...
آغاز بهره‌برداری از طرح آبرسانی به داراب
با حضور رضا اردکانیان، وزیر نیرو و استاندار فارس و مقام‌های محلی، مرحله نخست تصفیه‌خانه طرح آبرسانی به داراب و زرین‌دشت با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان امروز به بهره برداری رسید.
  استانی-شهرستانها  آبرسانی  اردکانیان  دولت تدبیر و امید  طرح آبرسانی  حق‌آبه  شهرستان داراب
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / ...
تصفیه ‌خانه تبریز بزرگترین و با کیفیت‌ترین تصفیه ‌خانه کشور
تبریز - فلاح: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی گفت: آب شرب در کل استان از منابع مختلفی تامین می‌شود که آب‌های سطحی، چشمه‌ها، چاه‌های آب، عمده‌ترین منابع تامین آب شرب هستند.علیرضا ایمانلو افزود: با توجه به حساسیت ویژه در ارتباط با جمعیت موجود تبریز و برخی دلایل دیگر آب شرب این کلانشهر از سه محل تامین می‌گردد؛ 60 درصد از زرینه رود، 15 درصد از سد نهند و مابقی نیز از چاه های آبی که در دامنه سهند وجود دارد.وی ادامه داد: خوشبختانه وضعیت استان از لحاظ صرفه‌جویی در حد مطلوب است با این وجود سرانه مصرف آب در استان در حدود 190 لیتر در شبانه‌روز است که در فصل تابستان و با توجه به گرمای هوا میزان مصرف از 200 لیتر هم عبور کرد ولی با این حال میزان مصرف در استان معقول است.وی اضافه کرد: آب موجود در سد …
تغییر کلیدی در یک پروژه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۹/۰۶ / اقتصادی
تغییر کلیدی در یک پروژه
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران ضمن تشریح آخرین میزان پیشرفت اجرای طرح فاضلاب استان تهران، از تمرکز روی پیشرفت ساخت تصفیه‌خانه‌ها خبر داد.
  آب و فاضلاب  تصفیه‌خانه
62 تصفیه‌خانه را توانستیم به مدار بیاوریم
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / سیاسی
62 تصفیه‌خانه را توانستیم به مدار بیاوریم
وزیر نیرو گفت: در دولت یازدهم و دوازهم توانستیم 62 تصفیه‌خانه را به مدار بیاوریم.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ / ...
اجرای طرح ارتقاء کمی و کیفی تصفیه خانه فاضلاب بوشهر
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب بوشهر در بازدید و بررسی از روند طرح ارتقاء تصفیه فاضلاب بوشهر اظهار کرد: تصفیه‌خانه فاضلاب موجود بوشهر حداکثر توان تصفیه فاضلاب ۱۸۰ هزار نفر جمعیت شهر بوشهر با ظرفیت ۴۰ هزار متر مکعب در شبانه‌ روز را دارد.عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه اکنون دبی ورودی به تصفیه‌خانه فاضلاب بوشهر روزانه معادل ۳۸ هزار مترکعب با جمعیت ۱۷۷ هزار نفر است افزود: بر این اساس و در صورت ارتقاء تصفیه‌خانه فاضلاب این شهر قادر به پذیرش ۵۳ هزار نفر جمعیت دیگر خواهد بود.وی بیان کرد: با توجه به پیش‌‌بینی جمعیت تحت پوشش تصفیه‌خانه حدود ۴۸۲ هزار نفر در افق سال ۱۴۲۰ برای تصفیه حدود ۳۰۰ هزار نفر دیگر نیاز به توسعه تصفیه خانه بوشهر است.وی، بر ضرورت ارتقاء کمی و کیفی تصفیه خانه فاضلاب بوشهر تاکید کرد و گفت: …
جمعیت تحت پوشش سیستم‌های فاضلاب استان کرمان، پایین تر از متوسط کشوری
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ / ...
جمعیت تحت پوشش سیستم‌های فاضلاب استان کرمان، پایین تر از متوسط کشوری
وزیر نیرو با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تصفیه‌خانه فاضلاب شهرستان زرند گفت: جمعیت تحت پوشش سیستم‌های فاضلاب استان کرمان از متوسط کشور پایین‌تر است، بنابراین می‌بایست تلاش بیشتری برای جذب سرمایه‌های بخش غیر دولتی در اجرای پروژه‌های فاضلاب این استان صورت گیرد.
  فاضلاب شهری  وزیر نیرو  اخبار اجتماعی - کرمان  استانی-اجتماعی
بهره برداری از تصفیه‌خانه ششم تهران تا خرداد سال آینده/ احداث ۳۷۴ مخزن آب اضطراری برای پایتخت
مهر / ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / اقتصادی
بهره برداری از تصفیه‌خانه ششم تهران تا خرداد سال آینده/ احداث ۳۷۴ مخزن آب اضطراری برای پایتخت
مدیرعامل آب و فاضلاب استان تهران گفت: طرح تصفیه خانه ششم پیشرفت مناسبی دارد و پیش بینی می‌کنیم تا پایان خردادماه سال آینده به بهره برداری برسد. 
  محمدرضا بختیاری  آبفا  آبرسانی  سامانه اضطراری آبرسانی کشور  تصفیه خانه فاضلاب  تصفیه خانه آب
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / ...
طرح ارتقاء تصفیه خانه فاضلاب شهری ایلام 32 درصد پیشرفت فیزیکی دارد
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری ایلام گفت: در حال حاضر ارتقاء تصفیه‌خانه فاضلاب شهری ایلام با ظرفیت47هزار متر مکعب در شبانه روز ، با 32 درصد پیشرفت فیزیکی در بخش سازه در حال ساخت است.
  استانی-اجتماعی  شرکت آب و فاضلاب
مجهزترین تصفیه‌خانه آب کشور در مهاباد افتتاح شد
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / سیاسی
مجهزترین تصفیه‌خانه آب کشور در مهاباد افتتاح شد
مهاباد- ایرنا- مجهزترین تصفیه‌خانه آب شرب کشور با ۶۳۰ میلیارد ریال هزینه، عصر امروز سه‌شنبه با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو در مهاباد به بهره‌برداری رسید.
  مجلس شورای اسلامی  مهاباد  تصفیه خانه  علی لاریجانی  رضا اردکانیان  وزارت نیرو
مصرف روزانه آب تهران به اندازه دریاچه چیتگر است/ تکمیل رینگ توزیع آب
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / اجتماعی
مصرف روزانه آب تهران به اندازه دریاچه چیتگر است/ تکمیل رینگ توزیع آب
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب تهران گفت: طرح تکمیل رینگ شبکه آبی تهران به نام طرح قمر بنی‌هاشم 7 تصفیه‌خانه در تهران را به همدیگر متصل می‌کند.
کرند و ریجاب دهه فجر صاحب تصفیه‌خانه آب می‌شوند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۳ / ...
کرند و ریجاب دهه فجر صاحب تصفیه‌خانه آب می‌شوند
مدیر پروژه تصفیه‌خانه‌های آب کرند و ریجاب معتقد است، اگر تخصیص اعتبار به موقع صورت گیرد این آمادگی وجود دارد که این دو پروژه دهه فجر امسال به بهره‌برداری برسد.
  تصفیه خانه آب  کرمانشاه  کدورت آب  استانی-اقتصادی
اعتبار لازم برای احداث تصفیه‌خانه ششم تهران اختصاص یافت
فارس / ۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / اجتماعی
اعتبار لازم برای احداث تصفیه‌خانه ششم تهران اختصاص یافت
استاندار تهران گفت: اعتبار لازم برای تصفیه خانه ششم تهران که از مناطق 21،22 شهر تهران و همچنین شهرستان‌های شهریار، قدس، ملارد و اسلام‌شهر می گذرد، اختصاص یافت.
وزارت نیرو | اجرای ۹۵ درصدی سازه تصفیه‌خانه فاضلاب در آستارا
شفقنا / ۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / اقتصادی
وزارت نیرو | اجرای ۹۵ درصدی سازه تصفیه‌خانه فاضلاب در آستارا
شفقنا اقتصادی – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در حاشیه بازدید معاون آب و آبفای وزارت نیرو از اجرای طرح فاضلاب شهرستان آستارا، از اجرای ۹۵ درصدی سازه تصفیه‌خانه فاضلاب در این شهر خبر داد. به گزارش شفقنا اقتصادی به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو(پاون)، “سیدمحسن حسینی” با اشاره به اینکه جمعیت […]
راه‌اندازی تصفیه‌خانه «راشاکاسپین» در آینده نزدیک
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۹ / ...
راه‌اندازی تصفیه‌خانه «راشاکاسپین» در آینده نزدیک
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: فاز دوم تصفیه‌خانه شرکت تولیدکننده کاغذ در زنجان ساخته می‌شود.
  استانی-اقتصادی  زنجان  راشا کاسپین  وزیر صمت
آب شرب سنندج از آب‌های سالم در کشور است/ سلامت آب؛ خط قرمز تصفیه‌خانه سنندج
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۲ / اقتصادی
آب شرب سنندج از آب‌های سالم در کشور است/ سلامت آب؛ خط قرمز تصفیه‌خانه سنندج
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: آب شرب سنندج به لحاظ پارامترهای فیزیکی و شیمیایی یکی از آب‌های سالم در کشور است هرچند در این مقطع سال شاید در طعم و بوی آب تغییراتی ایجاد شود اما در کیفیت آب تأثیری ندارد.
  شهر سنندج  آب شرب  تصفیه‌خانه  آب سالم
اتصال ۸۰ درصد از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شیراز به تصفیه‌خانه
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ...
اتصال ۸۰ درصد از واحدهای صنعتی شهرک صنعتی شیراز به تصفیه‌خانه
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس با بیان اینکه اکنون ۸۰ درصد واحدهای صنعتی واقع در شهرک صنعتی بزرگ شیراز به تصفیه خانه متصل است، از راه‌اندازی مدول دوم این تصفیه‌خانه طی ماه‌های آینده برای پوشش ۱۰۰ درصدی تصفیه فاضلاب در این شهرک خبر داد.
  استانی-اقتصادی  شهرک صنعتی  تصفیه خانه فاضلاب
55 آنلاین / ۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / ...
توقف دو پروژه‌ احیای دریاچه ارومیه
در حالی که قرار بود دو تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه و تبریز با هدف تامین بخشی از آب دریاچه ارومیه تا ابتدای سال آینده به بهره‌برداری برسد اما مسئول واحد برنامه‌ریزی ستاد احیای دریاچه ارومیه از توقف این دو پروژه به علت عدم تخصیص بودجه خبرداد.
روزنامه ابتکار / ۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / ...
احداث طرح رینگ برای افزایش خدمات رسانی و تکمیل آبرسانی
تبریز – فلاح: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان‌شرقی گفت: طرح رینگ آبرسانی کلان‌شهر تبریز با ۲۵۰ میلیارد تومان تا شهریور ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.علیرضا ایمانلو اظهار داشت: طرح رینگ آبرسانی کلان‌شهر تبریز حدود 25 کیلومتر بوده و از شهرک اندیشه تبریز شروع و تا شهرک خاوران ادامه خواهد داشت که برای تکمیل آبرسانی کلان‌شهر تبریز احداث می‌شود.وی افزود: به‌دلیل عدم وجود رینگ شبکه شهری آبرسانی که بتواند کلان‌شهر تبریز را در مواقع لزوم خدمات‌رسانی کند و به‌صورت یکنواخت کل شهر تبریز را تحت پوشش آبرسانی قرار دهد، این طرح اجرا می‌شود.ایمانلو ادامه داد: با اجرای این طرح که با همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی در حال اجراست بخش عمده‌ای از قطعی و یا عدم قطعی بخش‌های مختلف شهر مرتفع خواهد شد.مدیرعامل شرکت …
بهره‌برداری از تصفیه‌خانه شیرابه در سراوان، کمتر از سه ماه آینده
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / علمی و آموزشی
بهره‌برداری از تصفیه‌خانه شیرابه در سراوان، کمتر از سه ماه آینده
رشت - ایرنا - شهردار رشت گفت: مشکلی برای احداث تصفیه خانه شیرابه در سایت سراوان رشت نداریم و برای اتمام این تصفیه خانه ، عملیات در دو شیفت کاری با سرعت در حال انجام است و طبق برنامه ریزی ها، اگر موانع و مشکلی پیش نیاید، کمتر از سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.
۱۲ شهرک‌ صنعتی قزوین تصفیه‌خانه ندارد/ ۹۰ درصد آب قزوین در حوزه کشاورزی استفاده می‌شود
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / ...
۱۲ شهرک‌ صنعتی قزوین تصفیه‌خانه ندارد/ ۹۰ درصد آب قزوین در حوزه کشاورزی استفاده می‌شود
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان قزوین با اعلام اینکه این سازمان پیگیر جدی برای راه‌اندازی تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی استان قزوین است، گفت: در استان قزوین ۱۶ شهرک صنعتی وجود دارد که تنها چهار شهرک البرز، لیا، کاسپین و حیدریه دارای تصفیه‌خانه هستند و مابقی هنوز تصفیه‌خانه ندارند.
  استانی-اجتماعی  محیط زیست  پسماند  پسماند صنعتی  تالاب الله‌آباد قزوین
ضریب زندگی سالم در شیراز ارتقاء می‌یابد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۴ / ...
ضریب زندگی سالم در شیراز ارتقاء می‌یابد
استاندار فارس با اشاره به طی مراحل نهایی ساخت تصفیه‌خانه شماره ۲ شیراز گفت: با بهره‌‎برداری از این پروژه ضریب زندگی سالم در کلانشهر شیراز ارتقاء خواهد یافت.
  استانی-سیاسی  تصفیه‌خانه  شیراز  استاندار فارس
بررسی علت ورود آلاینده‌ها به رودخانه نزدیک شهرک صنعتی بندرگز
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۲۰ / ...
بررسی علت ورود آلاینده‌ها به رودخانه نزدیک شهرک صنعتی بندرگز
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گلستان با اشاره به استاندارد بودن خروجی تصفیه‌خانه‌ شهرک صنعتی بندرگز، گفت: فاکتورهای آلاینده در خروجی تصفیه‌خانه بعد از طی مسافتی چند صدمتری با خروجی که وارد رودخانه می‌شود، کمی متفاوت است.
  استانی-اجتماعی  آلایندگی  محیط زیست
الف / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / اقتصادی
اجرای طرح فاضلاب تهران به کجا رسید؟
پرونده اجرای فاضلاب شهر تهران چندین سال است که روی میز قرار دارد و مسئولان برای اتمام آن وعده پنج ساله داده‌اند. طبق آخرین آمار، طرح فاضلاب شهر تهران ٧٥ درصد پیشرفت داشته و این درحالی است که تصفیه‌خانه شهر تهران، ٤٥ درصد پیشرفت داشته و به عبارت دیگر بین شبکه و تصفیه خانه تناسب وجود ندارد و قرار شده این تناسب تا پایان سال آینده برقرار شود.
  فاضلاب تهران
شرح پرونده‌ای که سرانجامش مشخص نیست
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۹ / اقتصادی
شرح پرونده‌ای که سرانجامش مشخص نیست
پرونده اجرای فاضلاب شهر تهران چندین سال است که روی میز قرار دارد و مسئولان برای اتمام آن وعده پنج ساله داده‌اند. طبق آخرین آمار، طرح فاضلاب شهر تهران ٧٥ درصد پیشرفت داشته و این درحالی است که تصفیه‌خانه شهر تهران، ٤٥ درصد پیشرفت داشته و به عبارت دیگر بین شبکه و تصفیه خانه تناسب وجود ندارد و قرار شده این تناسب تا پایان سال آینده برقرار شود.
  فاضلاب تهران
روزنامه همشهری / ۱۳۹۸/۰۷/۱۷ / ...
مدیریت دشوار پساب در بالادست شهر قم
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم گفت: تصویب جانمایی طرح ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک پردیسان قم در شورای برنامه‌ریزی استان نیازمند خرید پساب توسط شهرداری است، چون مدیریت آن در بالادست شهر امکان‌پذیر نیست. به گزارش ایرنا «محسن بهشتی» افزود: اگر زمینه استفاده از پساب فراهم نشود، نمی‌توان آن را مدیریت کرد و باید جاری شود. وی بیان کرد: پساب قم هم‌اکنون در انتهای این شهر وارد رودخانه و روستاهای پایین‌دست می‌شود و آسیب‌هایی نیز به محیط ‌زیست وارد کرده است ولی مشهود نیست. معاون هماهنگی امور عمرانی …
پساب تصفیه‌خانه بابل در بابلسر از فضای مجازی تا واقعیت
ایرنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۶ / علمی و آموزشی
پساب تصفیه‌خانه بابل در بابلسر از فضای مجازی تا واقعیت
ساری - ایرنا - چند روزی است که ویدئویی از تخلیه پساب تصفیه‎خانه شهر بابل در "شازده رودخانه" بابلسر در فضای مجازی با مضمون تخلیه فاضلاب بابل در بابلسر بازنشر می‎شود که به گفته مسولان این موضوع در دست بررسی است.
  پساب  محیط زیست  آب و فاضلاب  مازندران  بابل  بابلسر
فروش پساب تصفیه‌خانه کاشان، سفره‌های زیرزمینی را تهدید می‌کند
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۵ / ...
فروش پساب تصفیه‌خانه کاشان، سفره‌های زیرزمینی را تهدید می‌کند
عضو شورای اسلامی شهر کاشان گفت: پساب تصفیه‌خانه فاضلاب کاشان باید به حوزه آبخیز این شهر برگردد، در غیر این صورت خطر نشست سفره‌های آب زیرزمینی، فرونشست در شهر و تشدید مشکلات هنگام زلزله را به دنبال خواهد داشت.
  پساب  تصفیه‌خانه  کاشان  منطقه اصفهان  استانی-شهرستانها
هر 45 روز یک تصفیه خانه در کشور به بهره‌برداری می رسد
ایسنا / ۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / اقتصادی
هر 45 روز یک تصفیه خانه در کشور به بهره‌برداری می رسد
وزیر نیرو گفت: هر 45 روز یک سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب وارد مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد که این شاخص توسعه یافتگی است.
  استانی-اقتصادی  تصفیه‌خانه
پهپادهای اماراتی در آسمان شهر «سرت»/ نیروهای حفتر در تدارک حمله وسیع
ایلنا / ۱۳۹۸/۰۷/۰۹ / بین‌المللی
پهپادهای اماراتی در آسمان شهر «سرت»/ نیروهای حفتر در تدارک حمله وسیع
یگان پشتیبانی شهر «سرت» وابسته به دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که پهپادهای اماراتی حامی فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی مقر اداری تأسیسات تصفیه‌خانه آب رودخانه مصنوعی را مورد هدف قرار دادند که باعث وقوع خسارت مادی به ساختمان شده است.