سه شنبه, ۱۴ مرداد, ۱۳۹۹ / 4 August, 2020
دخانیات
ریاست ایران در کنفرانس آتی کنوانسیون جهانی کنترل دخانیات
۶ ساعت قبل / جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات ایران / نه به دخانیات / مصرف دخانیات
ریاست ایران در کنفرانس آتی کنوانسیون جهانی کنترل دخانیات
تهران- ایرنا - رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات، گفت: ایران، رئیس کنفرانس آتی اعضای کنوانسیون جهانی کنترل دخانیات در سال آینده خواهد بود.
۹ ساعت قبل
ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی / اجرای برنامه شهر بدون دخانیات در قم
ایران، رییس کنفرانس آتی اعضای کنوانسیون جهانی کنترل دخانیات در سال آینده خواهد بود و لذا باید اقداماتی انجام دهیم تا بتوانیم با توجه به جایگاه کشور به عنوان رئیس اجلاس، دستاوردهای ارزشمند خود را در اجرای این معاهدات بین المللی به جامعه بین الملل ارایه نماییم.
ادعای یک شرکت دخانیات مبنی بر دستیابی به واکسن کرونا
۲ روز قبل / کرونا / تنباکو
ادعای یک شرکت دخانیات مبنی بر دستیابی به واکسن کرونا
ایلنا: شرکت بریتیش امریکن توباکو که در صنعت تولید سیگار فعالیت دارد مدعی شده که توانسته از گیاه تنباکو به واکسنی برای درمان کرونا برسد.
چرا قیمت سیگار گران شد؟
۳ روز قبل / بازار سیگار / تولید سیگار / سیگار / سیگار خارجی / سیگار داخلی
چرا قیمت سیگار گران شد؟
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور می‌گوید: تولید سیگار به دلیل کمبود مواد اولیه به حداقل رسیده است. با این شرایط دلال‌ها در بازار ورود کرده و قیمت سیگار را بالا می‌برند. نوشته چرا قیمت سیگار گران شد؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
کشف واکسن کرونا از تنباکو توسط غول دخانیات آمریکا؟!
۳ روز قبل / ویروس کرونا / کرونا
کشف واکسن کرونا از تنباکو توسط غول دخانیات آمریکا؟!
غول دخانیات آمریکا اعلام کرد موفق به کشف واکسن کرونا از پروتئین موجود در برگ تنباکو شده است.
اینجا کرونا چاق می‌کنند!
۳ روز قبل / ویروس کرونا / ستاد ملی مقابله با کرونا / بیماری مسری واگیر دار / بیماری عفونی / دخانیات / قلیان
اینجا کرونا چاق می‌کنند!
درها را کاملا بسته، شیشه ها به دقت با لایه ضخیمی از برچسب مشکی پوشانده شده و سه دوربین مداربسته در زاویای مختلفی، از سرکوچه تا مقابل در را رصد می کند. اشخاصی که وارد این مکان می شوند، اول زنگ می زنند، بعد منتظر می مانند تا کسی از داخل، در را باز کند، اینجا یک مکان ممنوعه است، قهوه خانه ای که در روزگار کرونایی، قلیان سرو می کند.
کدام استانها با بیشترین میزان تورم دست به گریبانند؟
۵ روز قبل
کدام استانها با بیشترین میزان تورم دست به گریبانند؟
در تیرماه ۱۳۹۹؛ تورم نقطه‌ای به ۲۶.۹ درصد رسید. تورم نقطه‌ای برای بخش خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات ۲۱ درصد و برای بخش کالاهای غیر خوراکی و خدمات ۲۹.۸ درصد بود.
(ویدئو) قلیان کشیدن دو پلیس زن خبرساز شد!
۵ روز قبل / قلیان کشیدن / پلیس / نیویورک / استعمال دخانیات / آمریکا / زنان پلیس
(ویدئو) قلیان کشیدن دو پلیس زن خبرساز شد!
زمان و مکان قلیان کشیدن این دو پلیس زن ذکر نشده اما به نظر می رسد که مأمورین متوجه ضبط این رویداد از پنجره ساختمان روبروی خود نشده اند.
۵ علامت مهم آسیب پوستی و راه های مقابله با آن
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / آسیب به پوست / سرطان پوست / سیگار / سبک زندگی / پارسی خبر
۵ علامت مهم آسیب پوستی و راه های مقابله با آن
پوست شما تحت تأثیر محرک‌های آسیب‌زننده از نور خورشید گرفته تا مواد شوینده و دود سیگار قرار دارد و این تاثیر، می‌تواند خود را با هر چیزی از قرمزی تا چین و چروک و در بعضی موارد حتی سرطان پوست نشان دهد. با پنج علامت مهم آسیب پوستی آشنا شویم و راه مقابله با آن را بررسی کنیم. ۱. نور آفتاب فرامرز سمیعی، مدیر جراحی و معاون رئیس بخش پوست در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک می‌گوید: خورشید بزرگ‌ترین علت آسیب پوستی است. پرتوهای فرابنفش خورشید اجزای مختلف پوست مانند کلاژن و الاستین که به صاف نگه داشتن پوست شما کمک می‌کند، را از بین می‌برد. این پرتوها همچنین بر ملانوسیت‌ها تأثیر می‌گذارد که می‌تواند منجر به تغییر رنگدانه‌های پوست شما شود. نکته دیگر اینکه اثرات خورشید به عنوان عامل ایجاد پیری، چین و چروک، …
دودهای لاکچری با طعم میلیونی
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / دخانیات / سیگار / قیمت سیگار
دودهای لاکچری با طعم میلیونی
مهر نوشت: از مترو مولوی پیاده شدم و به خیابان رفتم بیشتر از همیشه شلوغ بود، سیل موتورهایی با جعبه‌های بزرگ که به عقب آنها بسته شده بودند به این‌طرف و آن‌طرف می‌رفتند. خبری از رعایت پروتکل‌های بهداشتی نبود اگر هم بود به تعداد انگشتان دست بود و من با آن ماسک و دستکش مثل کسی بودم که در جزیره ناشناخته‌ای راه می‌رود از مغازه‌ای که در آن نزدیکی بود آدرس کوچه ا… را خواستم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
گزیده اخبار
700 نوع سیگار قاچاق در بازار وجود دارد فضولات حیوانی و موادمخدر به جای تنباکو 700 نوع سیگار قاچاق درکشور وجود دارد که در برخی از آنها به جای تنباکو موادمخدر و فضولات حیوانی استفاده شده است.رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور با بیان این مطلب گفت: «معمولا آزمایشگاه‌ها از ما می‌خواهند که با حضور مأموران وزارت بهداشت محموله‌های قاچاق را امحا کنیم.»عطاالله معروفخانی از حل‌شدن بخش عمده‌ای از مشکلات واردکنندگان در زمینه تأمین مواد اولیه خبر داد و در گفت‌وگو با ایسنا گفت: «اجرای طرح شناسه رهگیری سیگار از اول شهریورماه آغاز می‌شود که با اجرای این طرح مصرف‌کنندگان می‌توانند به راحتی کالای تولید داخل که به صورت قانونی تولید …
احتمال انتقال ویروس کرونا از راه دود قلیان
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
احتمال انتقال ویروس کرونا از راه دود قلیان
مسئول کنترل دخانیات دانشگاه علوم پزشکی همدان با بیان اینکه مصرف قلیان و دود ناشی از آن یکی از راه‌های انتقال کرونا است، گفت: با همکاری راهنمایی و رانندگی، خودروهای عرضه کننده قلیان جریمه می‌شوند.
رئیس مرکز نظارت بر دخانیات ایران: برخی سیگارهای قاچاق حاوی فضولات هستند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
رئیس مرکز نظارت بر دخانیات ایران: برخی سیگارهای قاچاق حاوی فضولات هستند
معروفخانی: ضرر کالاهای قاچاق یا جعل برای سلامتی وحشتناک است و عاجزانه از مردم درخواست داریم از خرید کالاهای دخانی تقلبی و قاچاق خودداری کنند.
استفاده از فضولات حیوانی در محصولات دخانی قاچاق
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / قاچاق / دخانیات / سیگار
استفاده از فضولات حیوانی در محصولات دخانی قاچاق
معروفخانی رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۷۰۰ نوع سیگار قاچاق در بازار ایران وجود دارد، گفت: آمایش انواع سیگار‌های قاچاق نشان می‌دهد که در مواد اولیه سیگار و تنباکو قاچاق از انواع مواد مخدر و فضولات حیوانی استفاده می‌شود و معمولاً آزمایشگاه‌ها از ما می‌خواهند که با حضور مأموران وزارت بهداشت محموله‌های قاچاق را امحا کنیم.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
قاچاق سیگار 98 درصد افزایش یافته است
جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که تولید سیگار در دو ماهه اول امسال ۲۷.۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته و در پی آن برآورد قاچاق سیگار تقریبا دو برابر شده است. بر اساس این آمار در دو ماهه اول امسال شش میلیارد و ۷۰ میلیون نخ سیگار تولید شده که نسبت به تولید هشت میلیارد و ۴۲۰ میلیون نخ در دو ماهه اول سال گذشته ۲۷.۹ درصد کاهش داشته است. در پی این کاهش تولید و با توجه به اینکه میزان مصرف در دو ماه ۱۰ میلیارد و ۸۳۰ میلیون نخ برآورد شده، برآورد قاچاق سیگار هم تقریبا دو برابر شده، به ‌طوری که برآورد قاچاق سیگار با ۹۷.۵۱ درصد افزایش، از دو میلیارد و ۴۱۰ میلیون نخ سیگار در دو ماهه اول سال قبل به چهار میلیارد و ۷۶۰ میلیون نخ سیگار در مدت مشابه …
گران شدن سبد خوراکی در تیر نسبت به خرداد +جدول
۱۳۹۹/۰۵/۰۵ / نرخ تورم / مرکز آمار ایران / تخم مرغ / تورم / افزایش تورم / تورم نقطه‌ای
گران شدن سبد خوراکی در تیر نسبت به خرداد +جدول
تورم ماهانه کل کشور برای گروه‌های عمده خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات و کالاهای غیر خوراکی و خدمات به ترتیب ٦.٧ درصد و ٦.٣ درصد بود.
برخورد با عرضه‌کنندگان سیگار قاچاق
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
برخورد با عرضه‌کنندگان سیگار قاچاق
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور با اشاره به اجرای طرح شناسه رهگیری سیگار به‌دلیل شیوع کرونا گفت: از‌ماه آینده تمام سیگار‌های تولید شده در کشور دارای کد رهگیری خواهند شد و برخورد با توزیع‌کنندگان سیگار قاچاق آغاز می‌شود. عطاءالله معروف‌خانی افزود: با اجرای طرح شناسه رهگیری، مصرف‌کنندگان سیگار می‌توانند با ارسال این شناسه از طریق موبایل، اصالت محصول خریداری شده و تولیدکننده آن را استعلام کنند.
آغاز برخورد با عرضه کنندگان سیگار قاچاق/ استعلام اصالت سیگار به وسیله شناسه رهگیری
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
آغاز برخورد با عرضه کنندگان سیگار قاچاق/ استعلام اصالت سیگار به وسیله شناسه رهگیری
رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت بر دخانیات کشور با اشاره به تاخیر اجرای طرح شناسه رهگیری سیگار به دلیل شیوع کرونا گفت: برخورد با توزیع‌کنندگان سیگار قاچاق در روزهای آینده آغاز می‌شود و از ماه آینده تمام سیگار‌های تولید شده در کشور دارای کد رهگیری خواهند شد.
اعطای کد رهگیری به سیگار بر اخذ مالیات آن موثر است
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / مالیات / دخانیات / سیگار / آزاده نظری
اعطای کد رهگیری به سیگار بر اخذ مالیات آن موثر است
عضو کارگروه آموزش کنترل دخانیات با اشاره به تصویب بند (ت) ماده ۲۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده گفت: اعطای کد رهگیری به کالاهای دخانی در اخذ مالیات آن مؤثر است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۲
30هزار میلیارد تومان گردش مالی دخانیات
گردش مالی دخانیات در ایران طی سال 98 در برآورد حداقلی حدود 30 هزار میلیارد تومان بوده است. در مورد حجم بازار و گردش مالی دخانیات گفته می‌شود این بازار ازجمله پنج صنعت پرسود در دنیا بوده و در بسیاری از کشورها نیز از نظر سوددهی هم‌رده با صنعت فولاد و پتروشیمی است.
ناظران مجلس در ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات مشخص شدند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات
ناظران مجلس در ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات مشخص شدند
ایلنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعضای ناظر مجلس در ستاد کشوری کنترل و مبارزه با دخانیات را انتخاب کردند.
ناظران مجلس در شورای عالی نظام پزشکی انتخاب شدند
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / نظام پزشکی / نمایندگان مجلس / شورای عالی آب / دخانیات
ناظران مجلس در شورای عالی نظام پزشکی انتخاب شدند
نمایندگان مجلس، ناظران پارلمان در شورای عالی نظام پزشکی را انتخاب کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۹
جزیره‌ای حاصلخیز در دل کارائیب
[شهروند] «کوبا» با 1250 کیلومتر طول، 191 کیلومتر عرض و مساحتی برابر با 11‌هزار کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین جزیره‌ کارائیب و هفدهمین جزیره‌ بزرگ جهان است. این جزیره در قرن پانزدهم میلادی تحت استعمار اسپانیایی‌ها درآمد و آنها همان زمان تصمیم گرفتند نامش را «کوبا» بگذارند. خود این کلمه در اسپانیایی معنی دقیقی ندارد اما از پیوند دو واژه با معانی «زمین حاصلخیز» و «مکان خوب» گرفته شده است. 1- کلکسیون خودروهای کلاسیک: کوبا پر از خودروهای قدیمی ا‌ست؛ مثل یک موزه! این خودروها از اوایل دهه‌ 1900 تا‌ سال 1950 از آمریکا به کوبا وارد می‌شدند، اما این واردات از سال‌های 1953 به دلیل انقلاب کوبا متوقف شد. بعد از انقلاب، …
در میان سیگار بدون ترس از سرطان
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
در میان سیگار بدون ترس از سرطان
الناز عباسیان موضوع گردشگری این هفته ما «موزه دخانیات ایران» است اما اجازه بدهید در همین ابتدا بگوییم که اگر قرار است امروز در این گزارش از سیگار و گذشته ساخت آن صحبت کنیم، منظورمان تعریف و تمجید از این عامل صدها بیماری نیست. حالا دیگر حتی کودکان هم به خوبی می‌دانند که سیگار برای سلامتی مضر است و بزرگ‌ترهای سیگاری را به ترک آن تشویق می‌کنند. گفته می‌شود دود این ماده نیم‌وجبی بیش از 4 هزار مواد شیمیایی با خود به همراه دارد که حداقل ۵۰ تای آنها باعث سرطان می‌شوند. حالا با وجود همه مضرات سیگار می‌خواهیم …
کد رهگیری بر پاکت‌های سیگار از شهریور ماه / معرفی متخلفان فروش سیگار به مراجع قضایی
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / سیگار / سلامت / دخانیات / قلیان
کد رهگیری بر پاکت‌های سیگار از شهریور ماه / معرفی متخلفان فروش سیگار به مراجع قضایی
رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات کشور، با بیان اینکه از نیمه مردادماه از توزیع مواد دخانی به واحدهای صنفی فاقد پروانه فروش جلوگیری می‌شود، گفت: بر این اساس هر واحد صنفی که پروانه فروش محصولات دخانی نداشته باشد یا تخلف کند، برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
دیدار مسوولان از شرکت دخانیات ایران
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از بازدید از خطوط تولید از موزه شرکت دخانیات ایران دیدن و با تاریخچه فعالیت‌های یکصد ساله شرکت دخانیات ایران به‌عنوان یک بنگاه بزرگ تولیدی آشنایی پیدا کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت دخانیات ایران؛ افضلی مدیر عامل و نایب رئیس هیات‌مدیره عصر روز دوشنبه پذیرای کبیری معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود. افضلی در این دیدار و گفت‌وگو ابتدا به اهمیت شرکت دخانیات ایران به‌عنوان یک بنگاه بزرگ تولیدی و سهم بسزای آن‌ در اشتغال‌زایی اشاره و توضیحات مشروحی از آخرین وضعیت تولید و مشکلات شرکت دخانیات ایران در حوزه‌های تامین مواد اولیه، تخصیص ارز و دپو مواد اولیه در گمرکات، وضعیت بازار مصرف و برنامه‌های توسعه‌ای ارائه داد. …
دیدار معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شرکت دخانیات ایران
۱۳۹۹/۰۴/۲۴ / اشتغال / ایران / روابط عمومی و امور بین الملل / موزه / وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
دیدار معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از شرکت دخانیات ایران
دکتر افضلی مدیر عامل و نایب رییس هیات مدیره عصر دوشنبه مورخ ۹۹/۴/۲۳ پذیرای مهندس کبیری معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود.
روایت روستای بدون دود در مستند «دهپاک»
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / شبکه پنج سیما / سیگار / فیلم مستند
روایت روستای بدون دود در مستند «دهپاک»
مستند «دهپاک» با موضوع روستایی بدون دخانیات و فعال در اقتصاد کشاورزی، دوشنبه ۲۳ تیرماه ۱۳:۲۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۲۳
رفع موانع تخصیص ارز و ترخیص مواد اولیه دخانیات
بخشی از موانع شرکت دخانیات ایران در تخصیص ارز و ترخیص مواد اولیه از گمرکات کشور برطرف شده است. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت دخانیات ایران، بخشی از موانع در تخصیص ارز و ترخیص مواد اولیه از گمرکات کشور با حمایت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت صمت و صندوق بازنشستگی فولاد و دیگر سهامداران این بنگاه بزرگ صنعتی-تولیدی و با پیگیری مستمر مدیرعامل و نایب رئیس هیات‌مدیره برطرف شده است. تولید شرکت دخانیات ایران در تیر امسال به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است که از ظرفیت خطوط تولید متناسب با میزان مواد اولیه ترخیص شده حداکثر بهره‌برداری لازم صورت گیرد. مطابق برنامه تولید تیرماه با وجود تعطیلی 10 روزه مجتمع‌های تولیدی تابعه شرکت دخانیات ایران به‌واسطه تعطیلات تابستانه، هم‌اکنون خطوط تولید …
۱۳۹۹/۰۴/۲۲
با حمایت بانک ایران زمین صورت گرفت
بازدید میدانی از ساختگاه پروژه مرکز تجارت بین‫المللی بنکداران موادغذایی محصولات دخانیات ایرانمراسم بازدید میدانی از ساختگاه پروژه مرکز تجارت بین‫المللی بنکداران موادغذایی محصولات دخانیات ایران با همت بانک ایران زمین و شرکت عمران صنعت هامون (سهامی خاص) در منطقه 51 تهران برگزار شد.در این مراسم که با حضور مدیران ارشد بانک ایران زمین، قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف تهران، ابراهیم درستی نماینده سرپرست وزارت صمت دراصناف کشور وعضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران، سیدعلی مفاخریان مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهرداری تهران، وحیدرضا محمدی انارکی شهردار منطقه 51، محمد آقاطاهر رئیس اتحادیه بنکداران موادغذایی تهران، محسن شهرابی نائب رئیس اتحادیه عطار و سقط فروش و عمده فروشان کالای دخانی تهران، نمایندگان …
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / فرابورس / بورس تهران
بخشی از سهام ۹ شرکت به تامین اجتماعی داده می‌شود
واگذاری ۳۲ هزار میلیارد تومان از سهام ۹ شرکت دولتی از جمله شرکت دخانیات ایران به تامین اجتماعی به تصویب رسید.
خوراکی‌هایی که پوست را پیر می‌کنند/ راهکار‌هایی برای جوانی پوست
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / جوانی پوست / پیری زودرس پوست / سبک زندگی / پارسی خبر / کرم ضدآفتاب
خوراکی‌هایی که پوست را پیر می‌کنند/ راهکار‌هایی برای جوانی پوست
دوران کهنسالی جزو مراحل رشد انسان است، بنابراین سلول‌های بدن هر فرد به تدریج و با گذشت زمان پیر می‌شوند و نمی‌توان علی رغم میل باطنی افراد برای همیشه جوان ماند و این دوران را سپری نکرد، اما انجام برخی کارها، رفتار‌ها و داشتن رژیم غذایی ناسالم می‌تواند روند پیری پوست را سرعت ببخشد و اشخاص را با پیری زودرس آن مواجه کند. عوامل موثر در پیری زودرس پوست نرگس جوزدانی متخصص تغذیه و رژیم درمانی، درباره عوامل موثر در پیری زودرس پوست اظهار کرد: قرار گرفتن طولانی مدت پوست زیر نور مستقیم خورشید، نبود رطوبت کافی در پوست، استعمال دخانیات مانند سیگار، کم خوابی، مصرف فست فود‌ها و غذا‌های چرب، داشتن استرس زیاد، استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی و مصرف برخی مواد غذایی در پیری زودرس پوست نقش دارند. ارتباط مستقیم …
هزینه مصرف خانوار در کدام بخش‌ها افت کرد +جدول
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / مرکز آمار ایران / دخانیات / حمل و نقل / کالای خانگی
هزینه مصرف خانوار در کدام بخش‌ها افت کرد +جدول
با سرعت گرفتن رشد تورمی از تابستان ۹۷، رشد مصرف نهایی خانوار به قیمت حقیقی در سال 98 منفی شده است.
تعطیلی نصف واحدهای تولیدی دخانیات به دلیل نبود مواد اولیه
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
تعطیلی نصف واحدهای تولیدی دخانیات به دلیل نبود مواد اولیه
رئیس انجمن محصولات دخانی کشور از عدم تخصیص ارز به تولیدات دخانی طی سه ماه اخیر گلایه کرد و گفت: ۸ واحد تولیدی از ۱۵ واحد فعال در این حوزه به دلیل نبود مواد اولیه تعطیل و مابقی نیز با ۵۰ درصد ظرفیت فعال هستند.
خطر توقف تولید و بازگشت قاچاق سیگار/ تخصیص ارز متوقف است
۱۳۹۹/۰۴/۱۵ / سامانه نیما / سیگار / تخصیص ارز / انجمن تولیدکنندگان، واردکنندگان و صادرکنندگان صنعت دخانیات / محمدرضا تاجدار
خطر توقف تولید و بازگشت قاچاق سیگار/ تخصیص ارز متوقف است
رئیس هیئت مدیره انجمن تولید و واردکنندگان صنعت دخانیات نسبت به احتمال بازگشت سیگار قاچاق به بازار در صورت عدم تخصیص ارز برای ترخیص مواد اولیه آن هشدار داد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
از «درومپف» رستوران‌دار تا «ترامپ» بسازبفرش
[شهروند] نام کامل او دونالد جان ترامپ است، 74‌سال دارد و چهاردهم ژوئن 1946 در شهر نیویورک به دنیا آمده است. ترامپ در طول حیات خود عضو احزاب مختلف سیاسی بوده است. از سال 2011 تا 2012 مستقل، پیش از‌ سال 1987 تا 2009 دموکرات و درحال حاضر هم جمهوری‌خواه است. میلیون‌ها نفر، هم در آمریکا و هم در دیگر کشورهای جهان چشم به انتخابات ریاست‌جمهوری آبان ماه در ایالات متحده دوخته‌اند، به این امید که ترامپ هرچه زودتر با رأی مردم  از کاخ سفید خارج شود. در ادامه این مطالب با حقایقی درباره زندگی خصوصی و سیاسی او آشنا می‌شوید. 1- دونالد ترامپ نوزدهم جولای ‌سال 2016 نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شد و نهم نوامبر ‌سال 2016 عنوان چهل‌وپنجمین رئیس‌جمهوری …
علایم یائسگی چیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / یائسگی / هورمون / گرگرفتگی / رژیم غذایی زنان / سبک زندگی / پارسی خبر
علایم یائسگی چیست؟
یائسگی پایان دوران قاعدگی در زنان است. این اصطلاح می‌تواند دربردارنده تمام تغییراتی باشد که به‌عنوان نشانه‌ای از پایان دوران باروری، قبل یا بعد از یائسگی در بدن تجربه می‌کنید. یائسگی فرصت خوبی برای شروع یا تقویت تغییرات سالم در سبک زندگی‌تان است. در این مطلب به علایم یائسگی و توصیه‌هایی برای حفظ سلامت در این دوران پرداخته می‌شود. علائم یائسگی اغلب زنان نزدیک دوره یائسگی گرمایی ناگهانی در بدن خود حس می‌کنند که در قسمت بالایی بدن منتشر می‌شود و معمولاً با گر گرفتگی، سرخ شدن صورت و تعریق همراه است. این نشانه‌ها در بیشتر بانوان به‌صورت خفیف و در برخی به‌طور شدید رخ می‌دهد. قاعدگی‌های نامنظم، درد سینه، تکرر ادرار، مشکل در خواب، تغییرات خلقی و روحی، پوست، چشم و دهان خشک، احساس خستگی، افسردگی، وسواس، …
کرونا در مصرف‌کنندگان دخانیات عوارض شدیدتری دارد
۱۳۹۹/۰۴/۱۳ / سلامت / ویروس کرونا / سیگار / تهران / سازمان جهانی بهداشت
کرونا در مصرف‌کنندگان دخانیات عوارض شدیدتری دارد
فوق تخصص مراقبت‌های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه کرونا در افرادی که از دخانیات استفاده می‌کنند عوارض شدیدتری دارد، نسبت به ناقل بودن کودکان هشدار داد.
لزوم هم‌افزایی عمومی نسبت به ممنوعیت استعمال قلیان 
۱۳۹۹/۰۴/۱۲
لزوم هم‌افزایی عمومی نسبت به ممنوعیت استعمال قلیان 
یک کارشناس دخانیات با اشاره به تبصره یک ماده ۱۳ قانون جامع مبارزه با دخانیات گفت: عرضه قلیان و انواع محصولات دخانی در اماکن عمومی مانند قهوه‌خانه‌ها ممنوع است.
جامعه‌شناسی مصرف موادمخدر و دخانیات
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / استانی-علمی و آموزشی / سازمان بهداشت جهانی / دانشگاه شیراز / شهر شیراز / مواد مخدر / دخانیات / جهاد دانشگاهی
جامعه‌شناسی مصرف موادمخدر و دخانیات
موادمخدر دامنه‌ای گسترده را شامل می‌شود، از دخانیات گرفته تا شیشه، از مواد مخدر گیاهی و سنتی تا موادی که آزمایشگاهی و آشپزخانه‌ای و برای مقابله تاثیرگذار و رسیدن به هدف کاهش مصرف و مصرف کنندگان، باید مبارزه با نیز برپایه یافته‌های علمی و در این گستره برنامه‌ریزی و اجرا کرد.
۴ نکته ساده برای داشتن قلبی سالم
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / کلسترول بالا / قلب سالم / سبک زندگی / بیماری قلبی و عروقی / پارسی خبر
۴ نکته ساده برای داشتن قلبی سالم
بیماری قلبی و عروقی به هر گونه بیماری که دستگاه گردش خون را تحت تأثیر قرار دهد اشاره دارد که شامل بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عروقی مغز و کلیه و بیماری‌های شریانی می‌شود. با تغییر سبک زندگی به یک سبک سالم می‌شود از خطر بیماری‌های قلبی پیشگیری نمود. عوامل اساسی یک سبک زندگی سالم شامل رژیم غذایی مناسب، ورزش روزانه، کنترل بیماری‌هایی از قبیل دیابت، فشارخون بالا و کلسترول و درخواست از خانواده برای کمک به شما در انجام تغییرات مهم است. در ادامه چند توصیه برای داشتن سبک زندگی سالم‌تر، محافظت از قلب و پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی آورده شده است: ۱) در مورد عوامل خطر خود با پزشک‌تان صحبت کنید: پزشک شما می‌تواند در درک خطرات و کارهایی که می‌توانید برای محافظت از قلب خود انجام دهید به شما کمک کند. …
ارتباط مصرف سیگار و قلیان با سرطان‌های شایع در زنان
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / زنان / سرطان های زنان / سرطان سینه / قلیان کشیدن / مصرف دخانیات
ارتباط مصرف سیگار و قلیان با سرطان‌های شایع در زنان
مهری قدوسی آنکولوژیست گفت: سرطان سینه پس از سرطان پوست دومین سرطان شایع در زنان است و هر ساله تعداد زیادی از مبتلایان به سرطان سینه تشخیص داده می‌شوند. خطر ابتلا به سرطان سینه با افزایش سن بیشتر شده و در حدود سه چهارم از موارد بیماری در زنان بالای ۵۰ سال ایجاد می‌شود. پرهیز از عوامل خطرزای سرطان سینه از جمله سیگار، اضافه وزن، انجام تمرینات ورزشی و کاهش وزن، به پیشگیری از این بیماری کمک می‌کند.
ببینید | جریمه میلیونی برای تبلیغ مواد دخانی!
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / دخانیات / تبلیغات / تورم
ببینید | جریمه میلیونی برای تبلیغ مواد دخانی!
ولی زاده رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات گفت: سال ۹۸ با توجه به نرخ تورم، جریمه تبلیغ این نوع مواد حدود ۴۴ میلیون تومان تصویب شد.
بخشنامه ممنوعیت مصرف مواد دخانی در اماکن عمومی صادر شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / دادستان کل کشور / وزارت بهداشت / ویروس کرونا / شرکت دخانیات
بخشنامه ممنوعیت مصرف مواد دخانی در اماکن عمومی صادر شد
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از صدور بخشنامه دادستان کل کشور مبنی بر ممنوعیت مصرف مواد دخانی در اماکن عمومی خبر داد.
قلیانی‌ها جریمه سنگین می‌شوند
۱۳۹۹/۰۴/۰۳
قلیانی‌ها جریمه سنگین می‌شوند
به رغم پیگیری های وزارت بهداشت طی سال های اجرای قانون، متاسفانه به دلیل اجرای ضعیف قانون ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی، مراکز عرضه قلیان در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور به صورت غیر قانونی گسترش یافت و منجر به افزایش مصرف قلیان در جامعه، خصوصا در بین جوانان گردید.
جریمه چند میلیونی در انتظار عرضه کنندگان قلیان
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / مصرف قلیان / احمد جنیدی / دخانیات / جریمه / دادستانی کل کشور / وزارت بهداشت
جریمه چند میلیونی در انتظار عرضه کنندگان قلیان
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، از صدور بخشنامه دادستان کل کشور مبنی بر ممنوعیت مصرف مواد دخانی در اماکن عمومی خبر داد.
دمای قیمت‌ها در فصل بهار
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / تورم / گرانی / وضعیت اقتصادی
دمای قیمت‌ها در فصل بهار
دنیای اقتصاد نوشت: در فروردین‌ماه، رشد قیمت برخی خوراکی‌ها در گروه میوه و خشکبار و سبزیجات، تا ۲۰ درصد هم رسیده بود. برخی مشکلات به‌وجودآمده در سمت عرضه به‌دلیل شیوع کرونا و همچنین تقاضای بیش از حد برای برخی خوراکی‌ها، دلیل این موضوع بود. رشد قیمت خوراکی‌ها و دخانیات در بهار امسال معادل ۱/ ۸ درصد بوده است. با این حال قیمت غیرخوراکی‌ها و خدمات نیز آرام ننشسته بود. شاخص قیمت این گروه مصرفی نیز رشد ۲/ ۶ درصدی را در فصل اول سال ثبت کرده است. به نظر رشد قیمت خودرو و نرخ ارز، اثر مهمی را بر رشد قیمت کالاهای بادوام داشته است. شاخص کالاهای بادوام در فصل اول، تورم ۴/ ۱۵ درصدی را پشت سر گذاشت.
تورم خردادماه 27.8درصد اعلام شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
تورم خردادماه 27.8درصد اعلام شد
مرکز آمار ایران نرخ تورم 12ماهه منتهی به خرداد99 را ۲۷.۸درصد اعلام کرد که نسبت به ماه قبل 2درصد کاهش نشان می‌دهد. در این ماه نرخ تورم ماهانه به 2درصد رسیده که نسبت به ماه قبل 0.5درصد کاهش دارد و بخش عمده آن ناشی از رشد 2.4درصدی تورم در گروه خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات بوده است؛ درحالی‌که تورم ماهانه گروه کالاهای غیرخوراکی و خدمات از ۱.۸درصد فراتر نرفته است.  
رئیس ‌جمهور سالی یکبار در جلسات ستاد شرکت می‌کند/ برنامه‌های فرهنگی پیشگیرانه از اعتیاد کافی نیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / اسکندر مومنی / ستاد مبارزه با مواد مخدر / هفته مبارزه با دخانیات / حسن روحانی / معتاد متجاهر / ویروس کرونا
رئیس ‌جمهور سالی یکبار در جلسات ستاد شرکت می‌کند/ برنامه‌های فرهنگی پیشگیرانه از اعتیاد کافی نیست
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: رئیس‌جمهور در سال حداقل یکبار در جلسات ستاد مبارزه با مواد مخدر شرکت می‌کند و مصوبات جلسات هم بلافاصله پس از ۱۰ روز به امضای وی خواهد رسید.
عضو کمیته کشوری کرونا: امیدواریم واکسن کرونا پائیز وارد بازار شود
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / واکسن / سیگار / ویروس کرونا / طرح فاصله گذاری اجتماعی
عضو کمیته کشوری کرونا: امیدواریم واکسن کرونا پائیز وارد بازار شود
فارس نوشت: عضو کمیته کشوری کرونا گفت: این موضوع که افرادی که از دخانیات استفاده می‌کنند کرونا نمی‌گیرند رد شده است و افرادی که از سیگار، قلیان و یا تریاک استفاده می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا هستند.
بازگشایی تالار‌ها و سالن‌های سینما و تئاتر از فردا/ تهیه پروتکل جدید برای زندان ها/ سیاست مان پلمب کردن نیست/ شرط فعالیت قهوه خانه ها، عدم عرضه دخانیات است/ پلمب ۴۶۰۰ واحد صنفی متخلف طی دو هفته گذشته
۱۳۹۹/۰۳/۳۱
بازگشایی تالار‌ها و سالن‌های سینما و تئاتر از فردا/ تهیه پروتکل جدید برای زندان ها/ سیاست مان پلمب کردن نیست/ شرط فعالیت قهوه خانه ها، عدم عرضه دخانیات است/ پلمب ۴۶۰۰ واحد صنفی متخلف طی دو هفته گذشته
جدای زیان های ویژه دخانیات در شرایط کرونایی، شلنگ قلیان هم نگرانی آفرین است و در نتیجه این موارد، تعداد زیادی از پلمب‌های اخیر ما به واحد‌های قهوه‌خانه‌ای اختصاص یافته که قلیان و مواد دخانی عرضه می‌کردند؛ به طوری که طی دو هفته گذشته بیش از ۴۶۰۰ پلمب و تعطیلی واحد‌های صنفی را داشتیم که بخش عمده آن قهوه خانه بود.
۱۳۹۹/۰۳/۲۷
تلاش برای افزایش سهم بازار
شرکت دخانیات ایران با تمام قوا به سمت افزایش سهم از بازار داخلی خواهد رفت و درگیر حاشیه‌سازی‌ها هم نخواهد شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت دخانیات ایران، سیاوش افضلی، مدیرعامل و نایب رئیس هیات‌مدیره در جلسه روز یکشنبه شورای مدیران در جمع اعضای هیات‌مدیره، مشاوران، معاونان و مدیران ارشد گفت: مسیر حرکت شرکت دخانیات، درست و منطقی ترسیم شده است و امروز تلاش می‌شود تصمیمات براساس بررسی‌های دقیق و کارشناسی گرفته شود و قطعا نتایج دستاوردهای مثبت آن نیز در آینده نزدیک مشاهده خواهد شد.
۹۰‌درصد مطالبات کشاورزان توتون کار و تنباکو کار پرداخت شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / نه به دخانیات / سیگار
۹۰‌درصد مطالبات کشاورزان توتون کار و تنباکو کار پرداخت شد
تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت دخانیات ایران گفت: نزدیک به ۹۰ درصد از مطالبات کشاورزان توتون‌کار و تنباکوکار مربوط به کشت سال ۹۸ تسویه و پرداخت شده است.
با ایمان، استقامت و مقتدرانه در جهت احیاء شرکت دخانیات ایران حرکت می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / ایران / رقابت / صنعت / کارشناسی / شورای مدیران
با ایمان، استقامت و مقتدرانه در جهت احیاء شرکت دخانیات ایران حرکت می‌کنیم
مدیر عامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت دخانیات اظهار داشت: مسیر حرکت شرکت دخانیات، درست و منطقی ترسیم شده است و امروز تلاش می‌گردد، تصمیمات بر اساس بررسی‌های دقیق و کارشناسی گرفته شود و قطعا نتایج دستاوردهای مثبت آن نیز در آینده ی نزدیک مشاهده خواهد شد.
افتتاح اولین کلینیک دولتی ترک دخانیات در یزد
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / استانی-اجتماعی / یزد / دانشگاه علوم پزشکی / نه به دخانیات
افتتاح اولین کلینیک دولتی ترک دخانیات در یزد
رئیس بیمارستان افشار یزد با اشاره به این موضوع که این بیمارستان به عنوان مرکز ارتقا دهنده سلامت در استان معرفی شده است، گفت: با هماهنگی انجام شده اولین کلینیک دولتی ترک دخانیات در قسمتی از کلینیک این مرکز درمانی راه‌اندازی شده است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
صادرات سیگار ایران به اروپا برای اولین بار
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نظارت بر دخانیات کشور با بیان اینکه صادرات سیگار چندان قابل توجه نیست، گفت: سال گذشته 154 میلیون نخ سیگار به کشورهای مختلف از جمله اردن و اتریش صادر شد. عطاالله معروف‌خانی گفت: در سال 96 در مجموع 49 میلیارد نخ و در سال 97 در مجموع 48 میلیارد نخ سیگار در کشور تولید شده است؛ اما در سال 98 برای اولین بار در این صنعت 100 ساله تولید به مرز 55 میلیارد نخ در سال رسید.
ممنوعیت تبلیغ دخانیات و شرط‌بندی
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / دخانیات / شرط‌بندی / سایت های شرط بندی
ممنوعیت تبلیغ دخانیات و شرط‌بندی
کانال تلگرامی مجازیست خبر از ممنوعیت ترویج و تبلیغ اقلام دخانی و سایت‌های شرط‌بندی در فضای مجازی داد.
داستان تکراری سیگار قاچاق/ آمارها با واقعیت ها همخوانی ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۲۱ / سیگار / استعمال دخانیات / مصرف قلیان
داستان تکراری سیگار قاچاق/ آمارها با واقعیت ها همخوانی ندارد
نگرانی از عوارض و تبعات افزایش مصرف سیگار در کشور، همواره در کلام و صحبت های مسئولان امر شنیده می شود، اما واقعیت این است که ما همچنان شاهد سیر صعودی مصرف مواد دخانی در جامعه هستیم.
راهکار‌هایی برای پیشگیری از حملات قلبی
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / حملات قلبی / ترک دخانیات / رژیم غذایی / ورزش / فشار خون / سبک زندگی / پارسی خبر
راهکار‌هایی برای پیشگیری از حملات قلبی
در کنار موارد ژنتیکی و خانوادگی، سبک زندگی تاثیر به سزایی در اولین حملات قلبی دارد.
پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی با این نکات
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / بیماری قلبی / رژیم غذایی / ورزش / سلامت دندان / سبک زندگی / پارسی خبر
پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی با این نکات
بیماری قلبی و عروقی به هر گونه بیماری که دستگاه گردش خون را تحت تأثیر قرار دهد اشاره دارد که شامل بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عروقی مغز و کلیه و بیماری‌های شریانی می‌شود. با تغییر سبک زندگی به یک سبک سالم می‌شود از خطر بیماری‌های قلبی پیشگیری نمود. عوامل اساسی یک سبک زندگی سالم شامل رژیم غذایی مناسب، ورزش روزانه، اجتناب از مصرف الکل، کنترل بیماری‌هایی از قبیل دیابت، فشارخون بالا و کلسترول و درخواست از خانواده برای کمک به شما در انجام تغییرات مهم است. در ادامه چند توصیه برای داشتن سبک زندگی سالم‌تر، محافظت از قلب و پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی آورده شده است: ۱) در مورد عوامل خطر خود با پزشک‌تان صحبت کنید: پزشک شما می‌تواند در درک خطرات و کار‌هایی که می‌توانید برای محافظت از قلب خود انجام …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •