سه شنبه, ۱ مهر, ۱۳۹۹ / 22 September, 2020
دپو خودرو
آخرین جزئیات از ترخیص و دپو خودرو در گمرک 
۴ روز قبل
آخرین جزئیات از ترخیص و دپو خودرو در گمرک 
معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران همزمان با پایان ترخیص خودروهای دپو شده در گمرکات و اتمام مهلت ترخیص این خودروها، آخرین وضعیت این خودروها را اعلام کرد.
خودروهای دپو شده در گمرک، ترخیص شدند
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / اخبار خودرو / بازار خودرو / خودروهای دپوشده در گمرک / دپو خودرو
خودروهای دپو شده در گمرک، ترخیص شدند
ترخیص خودروهای دپویی در شرایطی طی ۲۰ روز گذشته متوقف مانده بود که دبیر انجمن واردکنندگان دیروز از رفع مشکل ایجاد شده و امکان ترخیص خودروهای مذکور خبر داد. نوشته خودروهای دپو شده در گمرک، ترخیص شدند اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
بلاتکلیفی هزار و ۱۰۰ خودروی وارداتی در گمرک
۱۳۹۹/۰۵/۱۷ / دپو خودرو / قاچاق خودرو / قیمت خودرو / واردات خودرو
بلاتکلیفی هزار و ۱۰۰ خودروی وارداتی در گمرک
سخنگوی گمرک گفت: حدود یک هزار و ۱۰۰ خودرو وارداتی بدون ثبت سفارش در گمرک بلاتکلیف هستند که نمی‌توانند مجوز ترخیص دریافت کنند. نوشته بلاتکلیفی هزار و ۱۰۰ خودروی وارداتی در گمرک اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
دلیل دپوی خودرو‌ها در پارکینگ خودروسازی‌ها چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۱۶ / خودرو / دپو خودرو
دلیل دپوی خودرو‌ها در پارکینگ خودروسازی‌ها چیست؟
مدرس خیابانی گفت: هماهنگی‌های خوبی برای تامین قطعات مورد نیازخودرو‌های ناقص با گمرک انجام شد تا حجم خودرو‌های دپو در پارکینگ‌ها کم شود.
چرا خودروسازان مجبور به دپو خودرو می‌شوند؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / خودرو / خودروسازان / بازار خودرو / واردات خودرو / سایپا
چرا خودروسازان مجبور به دپو خودرو می‌شوند؟
کارشناس صنعت خودرو و قطعه سازی گفت: خودروسازان تا تامین کاتالیست خودرو امکان تجاری‌سازی خودروهایی که در پارکینگ‌هایشان وجود دارد را ندارند.
ابعاد تازه از خودرو‌های دپو شده/ حذف محدودیت زمانی برای ترخیص ۲۴۷۱ دستگاه
۱۳۹۹/۰۲/۳۱ / گمرک / دپو خودرو
ابعاد تازه از خودرو‌های دپو شده/ حذف محدودیت زمانی برای ترخیص ۲۴۷۱ دستگاه
تازه‌ترین اعلام معاون فنی گمرک ایران از این حکایت دارد که با وجود اتمام زمان ترخیص خودرو‌های دپو شده، ۲۴۷۱ دستگاه که عمدتا دارای پرونده قضایی هستند، نیاز به تمدید زمان ندارند، ولی برای ۱۲۴۸ خودروی دیگر که ۱۱۰۰ دستگاه آن فاقد ثبت سفارش است، باید مهلت از سوی هیات دولت تمدید شود که اگر وزارت صمت نسبت به باز کردن ثبت سفارش اقدام نکند این خودرو‌ها هیچ‌گاه ترخیص نخواهند شد و عملا زمان برای ۱۴۸ خودرو تمدید می‌شود.
مدیرکل فرودگاه مهرآباد: پارکینگ دپو خودرو مربوط به ارگان مستقر در فرودگاه است
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / فرودگاه مهرآباد
مدیرکل فرودگاه مهرآباد: پارکینگ دپو خودرو مربوط به ارگان مستقر در فرودگاه است
مدیرکل فرودگاه مهرآباد با اعلام این‌که پارکینگی که در آن خودرو دپو شده بود متعلق به مهرآباد نیست، گفت: این پارکینگ یکی از پارکینگ‌های اختصاصی دستگاه‌ها و ارگان‌های مستقر در محدوده فرودگاه است.
۱۳۹۹/۰۲/۲۹ / احتکار خودرو / خودرو
شناسایی محل دپوی ۱۳۸ خودروی صفر کیلومتر در قم
به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار سید محمود میرفیضی اظهار داشت: با توجه به نوسانات قیمت خودرو در بازار داخل، طرح تشدید مبارزه و مقابله با دپو خودروهای صفر کیلومتر به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی استان قم قرار گرفت.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
کلاهبرداری ۱۴۰ میلیاردی در پایتخت
رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری ۶ کلاهبردار حرفه‌ای خبر داد و گفت: کلاهبرداران با تاسیس شرکت فروش خودروهای خارجی ۱۴۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده‌اند.سردار علیرضا لطفی گفت: در اواسط پانزدهم بهمن ماه امسال دو مرد میانسال به اداره سیزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه و اظهار کردند، برای خرید دو دستگاه خودور کولیوس با قیمت ۲ میلیارد تومان با عنوان کارتکس و صفرکیلومتر از شرکتی واقع در جاده مخصوص کرج، اقدام کرده است و با تنظیم قرارداد مقرر شد در مدت یک ماهه خودروها به شرط پلاک ملی تحویل بشود. خودروها با پلاک غیر ملی تحویل و بعد از گذشت یک ماه فروشنده به تعهد خود عمل نکرد و در پاسخ به علت عدم تعویض خودروها مدعی شد که برای تعویض پلاک با مشکل مواجه شده‌ایم. خودروها را عودت دهید تا به پلیس راهور برای …
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / دپو خودرو / ترخیص خودرو / ثبت سفارش
شرایط ترخیص خودروهای دپو شده/ ثبت سفارش خودرو باز می‌شود
معاون فنی گمرک ایران ضمن اعلام وضعیت ترخیص تمامی خودرو‌های دپو شده گفت که در راستای اجرای مصوبه هیات دولت باید ثبت سفارش برای ترخیص برخی از خودرو‌هایی که فاقد ثبت سفارش هستند از سر گرفته شود.
۱۳۹۸/۰۴/۰۳ / خودروهای لوکس / منطقه خوزستان
دلایل دپو خودرو در بندر خرمشهر
سرپرست گمرک خرمشهر با اشاره به دلایل دپو خودروهای وارداتی در بندر خرمشهر گفت: گمرک مجری قانون و دستورالعمل‌های دولت است و هر تصمیمی که از سوی دولت و یا وزارتخانه‌های مسول در خصوص ترخیص و ورود کالایی به درون کشور اتخاذ شود، گمرک آن تصمیم را اجرایی خواهد کرد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۸
راکد ماندن سرمایه در گردش صنایع با افزایش دپو خودروهای ناقص در انبارها
یک عضو کمیسیون معدن و صنایع معدنی مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه نگهداری از خودروها در انبارها و پارکینگ ها باعث راکد ماندن سرمایه در گردش صنایع و زیان انباشته خواهد شد، گفت: این امر در دراز مدت باعث ایجاد مشکل در تامین نقدینگی خواهد شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •