شنبه, ۸ آذر, ۱۳۹۹ / 28 November, 2020
واگذاری زمین
تا داوری حرفه‌ای نشود، نمی‌توان انتظاری از آنها داشت؛/ صادقی: هر کسی داد و بیداد کند، نشانش می‌دهند
۴ روز قبل / سایپا / ابراهیم صادقی
تا داوری حرفه‌ای نشود، نمی‌توان انتظاری از آنها داشت؛/ صادقی: هر کسی داد و بیداد کند، نشانش می‌دهند
ابراهیم صادقی به شدت نسبت به واگذاری زمین دستگردی برای میزبانی از بازی معوقه دو تیم پیکان و شهرخودرو انتقاد کرد.
۱۳۹۹/۰۹/۰۲
واگذاری امور راهبری شهرک صنعتی  اقلید 1به صنعتگران
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی فارس با اشاره به ایجاد6 شهرک یا ناحیه صنعتی در شهرستان اقلید گفت: شهرستان اقلید از لحاظ آمار تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی ایجاد شده، رتبه نخست استان فارس را به خود اختصاص داده به نحوی که در این شهرستان هم اکنون، شهرک‌های صنعتی اقلید 1 و 2، و نواحی  صنعتی تیمارجان ،خنجشت، حسن‌آباد و سده راه اندازی شده است و کار واگذاری زمین در همه این شهرک ها و نواحی صنعتی انجام می شود.به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی فارس احد فتوحی در بازدید از نواحی صنعتی حسن آباد، تیمارجان و شهرک صنعتی اقلید ۱ افزود :در حال حاضر ۱۲۲ قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در شهرک های صنعتی اقلید منعقد شده که شهرک صنعتی اقلید ۱ با دارا بودن ۸۵ قرارداد بیشترین تعداد قرارداد و پس از آن ناحیه صنعتی تیمارجان …
در صورت واگذاری زمین توسط مسوولان/ سپاه برای زنی که آلونکش را تخریب کردند خانه می‌سازد
۱۳۹۹/۰۸/۳۰
در صورت واگذاری زمین توسط مسوولان/ سپاه برای زنی که آلونکش را تخریب کردند خانه می‌سازد
سپاه علاوه بر رفع نیازهای آموزشی و تحصیلی فرزندان خانواده‌های محروم، سایر امکانات زندگی را فراهم می‌آورد، به طوری که در آینده شاهد اینگونه حوادث نباشیم.
شهرک صنعتی شهریاری زنجان آماده واگذاری زمین به سرمایه گذاران است
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
شهرک صنعتی شهریاری زنجان آماده واگذاری زمین به سرمایه گذاران است
زنجان- عباسی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی زنجان گفت: شهرک صنعتی شهریاری زنجان با هزینه کرد ۳۰ میلیارد تومانی برای الزامات زیرساختی آماده واگذاری زمین به سرمایه گذاران است و معافیت مالی ۱۳ ساله فقط مختص این شهرک صنعتی است.
۱۳۹۹/۰۸/۲۸
کدام کارگر می‌تواند خانه متری ۳۰ میلیون تومان بخرد؟
رئیس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی می‌گوید برای صاحبخانه شدن کارگران و کارمندان باید زمین رایگان در اختیار سازندگان بخش خصوصی و تعاونی قرار داده شود در غیر این‌صورت هیچ کارگری با حقوق سه میلیون تومان نمی تواند خانه متری ۳۰ میلیون تومان بخرد.به گزارش ایسنا، فتح‌اله بیات اظهار کرد: تامین مسکن برای آحاد جامعه برعهده دولت است و اصل ۳۱ قانون اساسی بر این مساله تاکید دارد با این حال چنانچه می‌خواهیم گروه‌های کارگری و کارمندی در عرصه ساخت و ساز مشارکت کنند و ساخت مسکن را به دست گیرند راهش این است که زمین رایگان در اختیار سازندگان بخش خصوصی و تعاونی قرار دهیم. تورمی که اکنون در بخش مسکن داریم به دلیل نرخ زمین است اگر نرخ زمین را از کارگران و کارمندان دریافت نکنیم و فقط پول ساخت مسکن را بگیریم کمک …
ورزشگاه آرارات؛ از قبرستان تا محل برگزاری المپیک ارامنه جهان
۱۳۹۹/۰۸/۲۷
ورزشگاه آرارات؛ از قبرستان تا محل برگزاری المپیک ارامنه جهان
 سعید برآبادی       از سال1341، باشگاه آرارات دو تغییر جدی یافت؛ اول اینکه به سازمان فرهنگی-ورزشی آرارات تغییر نام داد و دوم اینکه، این تغییر نیازمند ایجاد فضاهای ورزشی بود که تا آن زمان در ساختمان خیابان شاه (جمهوری اسلامی فعلی) مقدور نبود. این چنین بود که آرارات، کانون فعالیت‌های ورزشی خود را به منطقه ونک برد و جرقه ساخت ورزشگاه آرارات زده شد. پس از واگذاری زمین در سال1350، هیأتی شکل گرفت تا برای طراحی ورزشگاه، مسابقه برگزار کند. آنطور که نشریه پیمان گزارش داده، از میان طرح های پیشنهاد شده، …
تاکید استاندار کردستان بر تسریع در واگذاری زمین‌های منطقه ویژه اقتصادی بانه
۱۳۹۹/۰۸/۲۰ / کردستان / استانی-اقتصادی
تاکید استاندار کردستان بر تسریع در واگذاری زمین‌های منطقه ویژه اقتصادی بانه
استاندار کردستان ضمن ابراز خرسندی از آماده شدن فاز اول منطقه ویژه اقتصادی بانه، بر ضرورت تسریع در تعیین سرمایه گذاران واقعی و واگذاری زمین های آماده این منطقه، تاکید کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
قرارداد توسعه دانشگاه خاتم در ناحیه نوآوری پردیس منعقد شد
قرارداد واگذاری زمین در پارک علم و فناوری پردیس به دانشگاه خاتم، به مساحت 17 هکتار در فاز نخست و تفاهم‌نامه‌ واگذاری 30 هکتار دیگر در فاز‌های آتی، جهت ساخت و توسعه‌ فضاهای آموزشی، پژوهشی و رفاهی برای دانشجویان منعقد شد.به گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، طی این قرارداد که در مراسمی با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور، مجید قاسمی رییس دانشگاه خاتم و مهدی صفاری نیا رئیس پارک علم و فناوری پردیس منعقد شد، مجموعه‌ آموزشی، تحقیقاتی، پژوهشی و فناوری دانشگاه خاتم، تحت عنوان پردیس کارآفرینی رقابت‌پذیر، با سرمایه‌گذاری بانک پاسارگاد، در فاز 4 پارک علم و فناوری پردیس احداث خواهد شد. این مجموعه با 10 دانشکده، هر یک در 5 گروه آموزشی، پذیرای 10 هزار دانشجو در مقاطع مختلف کارشناسی و تحصیلات تکمیلی …
۱۳۹۹/۰۸/۱۹
یکی از مشکلات شهرداری عدم پرداخت حق وحقوق شهرداری و عوارض توسط نوسازی مدارس است
شهردار چابهار یکی از مشکلات شهرداری را عدم پرداخت حق وحقوق شهرداری و عوارض توسط نوسازی مدارس عنوان کرد و گفت: در خصوص روشنایی معابر اختلافات وزارت نیرو با شهرداری‌ها باید مرتفع شود.رییس سازمان مدیرت وبرنامه ریزی سیستان وبلوچستان نیز گفت: کل اعتبارات استان سه هزار و ۷۶ میلیاردتومان در سالجاری است که تا کنون ۴۰ درصد تخصیص یافته که سهم شهرداری‌ها از این اعتبارات ۸۵ میلیارد تومان است.مهرداد عرب با قدردانی از شهرداران که در اسرع وقت به مبادله موافقت نامه اقدام کرده‌اند افزود:شهرداران باید انضباط مالی داشته باشند.عبدالقادر پربار شهردار زاهدان نیز اظهارداشت: نشست شهرداران سیستان وبلوچستان و گردهمایی‌ها هر ۲ ماه برگزار شود تا شهرداران بتوانند با استاندار بیشتر ارتباط گرفته و مشکلات را با مسوولان پیگیری …
۶ سرمایه‌گذاری جدید در شهرک صنعتی شهریاری زنجان انجام می‌شود
۱۳۹۹/۰۸/۱۴
۶ سرمایه‌گذاری جدید در شهرک صنعتی شهریاری زنجان انجام می‌شود
زنجان- فغفوری، رئیس سازمان صمت زنجان از ثبت درخواست شش سرمایه گذار برای استقرار در شهرک صنعتی شهریاری خبر داد و گفت: طی یک ماه آینده واگذاری زمین به سرمایه گذاران در این شهرک انجام خواهد شد.
هشدار درباره پیامدهای امنیتی و  اقتصادی واگذاری زمین به عربستان
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ / ائتلاف دولت قانون / عراق / عربستان سعودی
هشدار درباره پیامدهای امنیتی و اقتصادی واگذاری زمین به عربستان
ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری المالکی با انتشار بیانیه ای نسبت به ماهیت سرمایه گذاری عربستان سعودی در عراق هشدار داده و آن را راهی برای استعمار توصیف کرد. 
پردیس های روستایی با واگذاری زمین رایگان و ارزان قیمت شکل می گیرد
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
پردیس های روستایی با واگذاری زمین رایگان و ارزان قیمت شکل می گیرد
قزوین- معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: در صورت بسترسازی مناسب و تامین زمین ارزان و رایگان راه اندازی پردیس های روستایی سریعتر شکل می گیرد.
واکنش جنبش النُجَباء به خبر واگذاری زمین در جنوب عراق به عربستان
۱۳۹۹/۰۸/۱۰
واکنش جنبش النُجَباء به خبر واگذاری زمین در جنوب عراق به عربستان
رییس «شورای سیاسی جنبش مقاومت اسلامی النجباء» عراق در پیامی توئیتری نسبت به برخی اخبار در مورد واگذاری زمین‌هایی از سوی دولت بغداد به عربستان در «نجف، المثنی، بصره و الانبار» واکنش نشان داد.
شرط سرمایه‌گذاری شستا
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / پول / چهارمحال و بختیاری / زمین / سرمایه / سرمایه گذاری
شرط سرمایه‌گذاری شستا
اقتصاد نیوز : معاون اقتصادی وزیر کار با تاسف‌بار خواندن تاخیر ۶ ساله برای واگذاری زمین جهت احداث گاوداری در خانمیرزا توسط شرکت شستا، گفت: اگر طی دو ماه آینده موضوع زمین تعیین تکلیف نشود، این شرکت از سرمایه‌گذاری منصرف خواهد شد.
احداث گاوداری ۶۰۰۰ راسی در خانمیزا توسط شستا
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / استانی-اقتصادی / منطقه چهارمحال و بختیاری / گاوداری / شستا / سرمایه‌گذاری
احداث گاوداری ۶۰۰۰ راسی در خانمیزا توسط شستا
معاون امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اگر مشکل واگذاری زمین در شهرستان خانمیرزا تا دوماه آینده حل شود، شرکت شستا آمادگی احداث گاوداری ۶۰۰۰ راسی را در این شهرستان دارد.
توضیحات مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی پیرامون زمین‌های اطراف چهل‌‎بازه
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / استانی-اقتصادی / شرکت آب منطقه‌ای / مصرف آب / سد طرق مشهد / سد گلستان / حریم بستر چهل‌بازه
توضیحات مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی پیرامون زمین‌های اطراف چهل‌‎بازه
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی در خصوص حواشی پیرامون واگذاری زمین‌های اطراف چهل‌بازه گفت: طرفین این موضوع قول داده‌اند تا زمانی که قوه قضاییه ورود نکرده، در این خصوص حرفی نزنند اما حتی یک میلی‌متر از بستر رودخانه‌ها به همکاران آب‌منطقه‌ای خراسان رضوی داده نشده است. آب منطقه‌ای نیز در آنجا هیچ نفعی ندارد و تنها به دنبال این است که علاوه بر افزایش صنعت گردشگری آن، سیلاب مشهد را نیز مدیریت کند. 
۱۳۹۹/۰۸/۰۷
تعیین تکلیف ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن
وزیر راه و شهرسازی از تعیین تکلیف ۴۰۰ هزار واحد در طرح اقدام ملی مسکن خبر داد.به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در جریان طرح سوال رحمت‌الله نوروزی درمورد عدم اقدام لازم برای تامین مسکن مورد نیاز در کشور گفت: ما دو سال پیش تعهد دادیم که اولا مسکن مهر را در این دوره تکمیل و تحویل مردم کنیم، علاوه بر این، طرح اقدام ملی مسکن را با هدف تولید ۴۰۰ هزار واحد برنامه ریزی کردیم که با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته در سراسر کشور پروژه‌های مسکن مهر و طرح اقدام ملی مسکن در حال انجام و تکمیل است. از این ۴۰۰ هزار واحد ۱۳۵ هزار واحد واگذاری زمین و ۲۶۵ هزار واحد واگذاری مسکن بوده که تمام افراد این دو گروه تعیین تکلیف شده و در حال تکمیل پرونده و واریز وجه هستند و هیچ فردی از این ۴۰۰ …
پاسخ وزیر راه در مجلس به علت افزایش قیمت مسکن  
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / وزارت راه و شهرسازی / قیمت مسکن و زمین / محمد اسلامی - وزیر راه / مسکن / مجلس شورای اسلامی
پاسخ وزیر راه در مجلس به علت افزایش قیمت مسکن  
محمد اسلامی وزیر راه امروز ۶ آبان برای پاسخ به سوالات نمایندگان مهمان مجلس بود. او در پاسخ به سوال نماینده علی آباد کتول درباره قیمت مسکن گفت: ما شاهد شرایط پایدار مسکن هستیم. ۶۰ هزار واحد به صورت نیمه تمام داریم.  برای  ۴۰۰ هزار واحد تشکیل پرونده شده از این تعداد ۱۳۵ هزار واحد واگذاری زمین به مردم شده...جزئیات پاسخ وزیر  را در این ویدئو ببینید.
احتمال ارائه طرح واگذاری زمین ۲۰۰ متری به بیش از ۱۰ میلیون نفر
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / زمین / مجلس شورای اسلامی / مشکلات اقتصادی / ویروس / یزد
احتمال ارائه طرح واگذاری زمین ۲۰۰ متری به بیش از ۱۰ میلیون نفر
اقتصاد نیوز : رئیس کمیسیون امور داخلی کشور با اشاره به ورود جدی دولت به مباحث اقتصادی در نشست قالیباف با وزرا، از احتمال ارائه طرح واگذاری زمین ۲۰۰ متری به بیش از ۱۰ میلیون نفر خبر داد.
یک نماینده: در طرح مجلس، هیچ صحبتی از واگذاری زمین ۲۰۰ متری به ۱۰ میلیون نفر نشده؛ چنین چیزی صحت ندارد
۱۳۹۹/۰۸/۰۴
یک نماینده: در طرح مجلس، هیچ صحبتی از واگذاری زمین ۲۰۰ متری به ۱۰ میلیون نفر نشده؛ چنین چیزی صحت ندارد
مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن بیان جزئیاتی از طرح جهش تولید مسکن تاکید کرد: در این طرح هیچ اشاره‌ای به دادن قطعات زمین به دهک‌های پایین نشده است.
تکذیب واگذاری زمین ۲۰۰ متری به ۱۰ میلیون نفر/ اقشار ضعیف تسهیلات ارزان قیمت می‌گیرند
۱۳۹۹/۰۸/۰۴ / پوشش / زمین / شورای پول و اعتبار / مالیات / مسکن
تکذیب واگذاری زمین ۲۰۰ متری به ۱۰ میلیون نفر/ اقشار ضعیف تسهیلات ارزان قیمت می‌گیرند
اقتصادنیوز : مجتبی یوسفی عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن بیان جزئیاتی از طرح جهش تولید مسکن تاکید کرد: در این طرح هیچ اشاره‌ای به دادن قطعات زمین به دهک‌های پایین نشده است.
10 میلیون ایرانی زمین 200 متری می گیرند ؟
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / زمین
10 میلیون ایرانی زمین 200 متری می گیرند ؟
اقتصادنیوز :‌رئیس کمیسیون امور داخلی کشور با اشاره به ورود جدی دولت به مباحث اقتصادی در نشست قالیباف با وزرا، از احتمال ارائه طرح واگذاری زمین 200 متری به بیش از 10 میلیون نفر خبر داد.
خام‌فروشی زمین در کیش ممنوع شد/ تسویه طلب پیمانکاران با واگذاری املاک
۱۳۹۹/۰۸/۰۳ / منطقه آزاد کیش
خام‌فروشی زمین در کیش ممنوع شد/ تسویه طلب پیمانکاران با واگذاری املاک
معاون منطقه آزاد کیش از واگذاری زمین‌های مسکونی در قالب فراخوان در راستای ایجاد ارزش افزوده و با هدف جلوگیری از خام فروشی و کنترل قیمت‌ها خبر داد.
رونمایی از طرح واگذاری زمین همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی
۱۳۹۹/۰۸/۰۲ / استانی-اجتماعی / مسکن
رونمایی از طرح واگذاری زمین همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی
با حضور سرپرست استانداری خراسان جنوبی از طرح واگذاری زمین برای شروع عملیات اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در سراسر کشور رونمایی شد.
تفاهم نامه واگذاری زمین در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شیراز
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / طرح اقدام ملی مسکن / شیراز / استانداری فارس / فارس / افتتاح طرح‌های مسکن در کشور
تفاهم نامه واگذاری زمین در قالب طرح اقدام ملی مسکن در شیراز
شیراز - ایرنا- آیین انعقاد تفاهم نامه واگذاری زمین در قالب طرح اقدام ملی مسکن با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس در استانداری فارس برگزار شد. عکس: شیواالسادات عطاران
واگذاری زمین برای ۱۳۵ هزار واحد مسکونی در کشور انجام شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / بیرجند / طرح اقدام ملی مسکن / ویدئوکنفرانس / توسعه ایران / وزارت راه و شهرسازی / خراسان جنوبی / حسن روحانی
واگذاری زمین برای ۱۳۵ هزار واحد مسکونی در کشور انجام شد
بیرجند - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۱۳۵ هزار قطعه زمین برای ساخت واحدهای مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در ۳۱ استان کشور واگذار شد.
برخی کلانتری‌های شهرستان‌های تهران اجاره‌ای است
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
برخی کلانتری‌های شهرستان‌های تهران اجاره‌ای است
معاون امنیتی انتظامی استانداری تهران با اشاره به اینکه تهران در حال حاضر ۸۶ کلانتری دارد، گفت: تهران باید ۲۰۰ کلانتری داشته باشد. به گزارش ایسنا، حمیدرضا گودرزی بیان کرد: ساخت ۴۰کلانتری مصوبه شورای عالی امنیت ملی و مصوبه شورای امنیت کشور و شورای تأمین استان تهران بوده است که بر روی زمین‌مانده است؛ در این راستا شهرداری تهران در بحث واگذاری زمین و مسکن و شهرسازی در ساخت باید تلاش خود را افزایش دهند. او ادامه داد: در شهرستان‌های استان تهران نیز کمبود کلانتری وجود دارد و متأسفانه بسیاری از ساختمان‌های کلانتری‌ها در شهرستان‌های استان به‌ویژه شهرستان‌های تازه تأسیس اجاره‌ای هستند و گل‌ها دیده‌شده صاحب‌ملک حکم تخلیه کلانتری را گرفته که زیبنده پلیس …
اول آبان، آغاز عملیات اجرایی و افتتاح ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی به‌ دستور رییس‌جمهور
۱۳۹۹/۰۷/۲۹
اول آبان، آغاز عملیات اجرایی و افتتاح ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی به‌ دستور رییس‌جمهور
محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان جزئیات افتتاح‌های مسکن ملی را که با حضور رییس‌جمهوری در اول آبان‌ماه انجام می‌شود، تشریح کرد و از تعیین تکلیف نهایی ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی در قالب واگذاری زمین و یا در قالب معرفی افراد به پروژه‌های آغاز شده و در حال ساخت خبر داد.
۱۲ هزار واحد مسکن ملی اول آبان افتتاح می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۲۹ / سیرجان / وزارت راه و شهرسازی / مسکن مهر / خراسان جنوبی / معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی / مسکن ملی / بازار مسکن
۱۲ هزار واحد مسکن ملی اول آبان افتتاح می‌شود
تهران- ایرنا- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه جزئیات افتتاح‌ مسکن ملی را که با حضور رییس‌جمهوری در اول آبان‌ماه انجام می‌شود، تشریح کرد و از تعیین‌تکلیف نهایی ۴۰۰ هزار واحد مسکن ملی در قالب واگذاری زمین و یا معرفی افراد به پروژه‌های آغاز شده و در حال ساخت خبر داد.
زمین 99 ساله به چه کسانی می‌دهند؟
۱۳۹۹/۰۷/۲۳ / محمد اسلامی / مسکن استیجاری / واگذاری زمین
زمین 99 ساله به چه کسانی می‌دهند؟
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ارائه زمین‌های ۹۹ ساله به سازندگان مسکن استیجاری که قصد خانه‌سازی برای مستاجران دهک‌های پایان جامعه را دارند، گفت: دولت از علاقه‌مندگان به ساخت مسکن استیجاری حمایت می‌کند. نوشته زمین 99 ساله به چه کسانی می‌دهند؟ اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۷/۲۳
جزئیات جدید از واگذاری زمین مسکن ملی
وزارت راه وشهرسازی آخرین آمار مربوط به واگذاری زمین طرح اقدام ملی مسکن را اعلام کرد.براساس این گزارش، تامین زمین در طرح اقدام ملی مسکن در قالب واگذاری گروهی زمین، واگذاری اراضی به صورت اجاره بلند مدت 99 ساله وفروش اقساطی، مشارکت با بخش خصوصی و نوسازی و احداث مسکن خودمالکی در بافت فرسوده و همچنین احداث مسکن در قالب تفاهم نامه همکاری با سایر دستگاه ها و نهادهای عمومی و دولتی برای ساخت مسکن ملی بر روی زمین های تحت مالکیت این دستگاه ها انجام می شود.آخرین آمارها از وضعیت واگذاری زمین برای ساخت طرح اقدام ملی مسکن در هر کدام از این روش ها نشان می دهد در روش واگذاری گروهی زمین، اراضی در اختیار وزارت راه و شهرسازی برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن به گروه‫های تشکیل شده از 3 خانوار و یا بیشتر واگذار می‫شود. …
نبرد پنهان بر سر صادرات برق ایران
۱۳۹۹/۰۷/۲۲ / صادرات / تحریم های آمریکا / برق / صادرات برق
نبرد پنهان بر سر صادرات برق ایران
ایران یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان برق در آسیا است که به دلیل دسترسی به منابع ارزان انرژی و نیز وسعت سرزمینی زیاد، می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان برق در این قاره هم باشد. با این همه، فشار تحریم‌ها و برخی فرصت سوزی‌ها در حال نابودی این رویا و واگذاری زمین بازی به رقبا هستند. آیا ایران این بار هم بازی را به رقبا واگذار می‌کند؟
سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به گلستان
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / گرگان / سورنا ستاری / معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
سفر معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به گلستان
ایرنا - گرگان - سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری امروز شنبه برای بازدید از فعالیت چند شرکت دانش بنیان و امضای تفاهم‌نامه راه‌اندازی مرکز نوآوری صنایع خلاق با استقبال استاندار و جمعی از مسوولان اجرایی وارد استان گلستان شد. آیین واگذاری زمین ها به شرکت های دانش بنیان گلستان، افتتاح مرکز نوآوری بندرترکمن، افتتاح صندوق پژوهش و فناوری استان، آغاز به کار عملیات عمرانی کارخانه نوآوری گنبدکاووس از دیگر برنامه های سفر یک روزه سورنا ستاری در گلستان بود. همچنین با حضور ستاری رونمایی از نخستین تلویزیون اینترنتی روستایی کشور آغاز می شود.
روزگار این دره کِی به سامان می رسد؟
۱۳۹۹/۰۷/۱۹ / دره گردو اراک / طرح گردشگری / واگذاری زمین / اراک / استانی-فرهنگی و هنری / استان مرکزی
روزگار این دره کِی به سامان می رسد؟
نزدیک به ۱۵ سال از روزی که هیات وزیران منطقه دره گردو اراک را، منطقه نمونه گردشگری اعلام کرد، می گذرد، هیات وزیران این تصمیم را در خرداد ۱۳۸۵ گرفت.
واگذاری زمین های شرکت کشت و صنعت مغان به قیمت متری ۶۵۰۰ /ورود قوه قضاییه به پرونده واگذاری
۱۳۹۹/۰۷/۱۲
واگذاری زمین های شرکت کشت و صنعت مغان به قیمت متری ۶۵۰۰ /ورود قوه قضاییه به پرونده واگذاری
نماینده مردم پارس آباد در مجلس گفت: با اعتراضات به عمل آمده نسبت به واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان نهایتاً پرونده واگذاری به هیات داوری ارجاع شده تا مورد رسیدگی قرار بگیرد.
مشکلی در زمینه واگذاری زمین برای احداث هتل در کرمان نیست
۱۳۹۹/۰۷/۰۶
مشکلی در زمینه واگذاری زمین برای احداث هتل در کرمان نیست
کرمان- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر نیاز به مشارکت بخش خصوصی در ایجاد زیرساختهای گردشگری به ویژه هتل گفت: مشکل زمین برای احداث هتل نیز رفع شده و مانعی در این زمینه وجود ندارد.
مرکز سیاسی کشور تغییر می‌کند؟
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / تغییر پایتخت / تهران
مرکز سیاسی کشور تغییر می‌کند؟
اوایل دهه ۸۰ بود که برخی از نمایندگان مجلس موضوع انتقال پایتخت را مطرح کردند، اما دولت با این مسئله مخالفت کرد. البته موضوع به اینجا ختم نشد و تا اوایل سال ۹۱ این موضوع به شکل مطالبه مطرح می‌شد. اما در نهایت در زمستان سال ۹۱ مجلسی‌ها مسئله را به صورت جدی‌تر پیگیر شدند؛ که طی آن ۵۲ نماینده مجلس طرحی با عنوان «انتقال پایتخت سیاسی- اداری» را تدوین به صحن مجلس ارائه کردند.  البته در میانه این طرح مجلسی ها، دولت دهم نیز در اواخر عمر خود دست به کار شد و چند مصوبه صادر کرد تا با اعمال آن‌ها به نوعی شبه انتقال از پایتخت را به سرانجام برساند. براساس این مصوبات قرار بود که کارکنان یکسری از دستگاه‌ها، نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی مستقر در تهران به شهر‌های دیگر منتقل شوند و برای این مهاجرت معکوس، مشوق واگذاری …
شاخص رضایت بخش خصوصی یزد از دولت بالاتر از میانگین کشوری
۱۳۹۹/۰۶/۲۷ / استانی-اقتصادی / نیروگاه برق / استاندار یزد / اتاق بازرگانی
شاخص رضایت بخش خصوصی یزد از دولت بالاتر از میانگین کشوری
در نشست شورای گفت‌و‎گوی بخش خصوصی و دولت استان یزد پیرامون مشکلات نیروگاه های برق و آلودگی شبکه برق، مشکلات واگذاری زمین و حوزه سرمایه‎گذاری در استان بحث و تبادل نظر شد.
فاز دوم زیرساخت‌های شهرک صنعتی اسدآباد آماده بهره‌برداری است
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / استانی-شهرستانها / شهرک صنعتی / سرمایه‌گذاری
فاز دوم زیرساخت‌های شهرک صنعتی اسدآباد آماده بهره‌برداری است
مدیر شهرک صنعتی اسدآباد اعلام کرد: آمادگی واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای احداث واحدهای تولیدی و صنعتی را داریم و در این راستا هیچ محدودیتی نیست و تمامی زیرساخت‌ها در این شهرک فراهم است.
۷۳ قرارداد واگذاری زمین شهرک‌های صنعتی اردبیل به سرمایه‌گذاران منعقد شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۵
۷۳ قرارداد واگذاری زمین شهرک‌های صنعتی اردبیل به سرمایه‌گذاران منعقد شد
اردبیل- اهلی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اردبیل از انعقاد ۷۳ قرارداد واگذاری زمین با سرمایه‌گذاران در شهرک‌های صنعتی استان اردبیل خبر داد.
تصویب ۳۵ واگذاری اراضی کشاورزی در سمنان/ اصلاح نژاد گوسفند «سنگسری»در میامی
۱۳۹۹/۰۶/۲۳ / استانی-شهرستانها / سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان / واگذاری زمین
تصویب ۳۵ واگذاری اراضی کشاورزی در سمنان/ اصلاح نژاد گوسفند «سنگسری»در میامی
مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان از بررسی و تصویب ۳۵ پرونده واگذاری گروه های مشاع  اراضی کشاورزی استان خبر داد.
تصویب لایحه واگذاری اراضی 3 هزار هکتاری عشار مغان
۱۳۹۹/۰۶/۲۰ / استانی-شهرستانها / عشایر / واگذاری زمین
تصویب لایحه واگذاری اراضی 3 هزار هکتاری عشار مغان
استاندار اردبیل از تصویب لایحه واگذاری اراضی 3 هزار هکتاری عشایر مغان در محدوده کشت و صنعت خبر داد.
تقاضای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی البرز ۲ برابر شد/ واگذاری زمین به صنایع کم آب بر
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
تقاضای سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی البرز ۲ برابر شد/ واگذاری زمین به صنایع کم آب بر
برخورداری شهرک های صنعتی استان البرز از معافیت مالیاتی شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران عامل رشد چشمگیر تقاضای سرمایه گذاران در این شهرک ها شده است و همین زمینه ای شده است که معضل اشتغال در استان رو به کاهش بگذارد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
حال بد شهرک‌های صنعتی
[شهروند] رئیس فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان مجلس شورای اسلامی از آماده‌شدن طرح جهش تولید برای ارایه در صحن علنی مجلس خبر داد. نماینده استان تهران در خصوص فعالیت‌های شهرک‌های صنعتی خاطرنشان کرد: «در بازدیدی که از شهرک‌های صنعتی داشتم، مشاهده کردم که وضع شهرک‌های صنعتی و صنعت کشور خوب نیست و متأسفانه در شهرک‌های صنعتی استان تهران ۴۵‌هزار واحد تولیدی و صنعتی داریم که ۲۱‌درصد آنها راکد هستند، ۲۵درصد آنها با ۵۰‌درصد کار می‌کنند و ۳۰‌درصد آنها نیز زیر ۵۰‌درصد کار می‌کنند.» او یادآور شد: «باید راه‌حلی برای استفاده از ظرفیت‌های تعطیل و استفاده مجدد از ظرفیت‌ها و بکارگیری پتانسیل آنها ارایه شود، اگر کسی …
در روستای
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / روستای ابوالفضل / اهواز / بنیاد مستضعفان
در روستای "ابوالفضل" اهواز چه خبر است؟
ماجرای روستای موسوم به ابوالفضل بر مشکلات اهواز افزوده است. هر چند بنا به گفته فرماندار اهواز، روستای ابوالفضل در ساختار تقسیمات کشوری شهرستان اهواز جایگاهی ندارد، اما حالا نام این روستا بر سر زبان‌ها افتاده است. اهالی این روستا مدعی سکونت و کشاورزی در این روستا شده‌اند، اما مسئولان اهواز می‌گویند که تعدادی متصرف، در حال قطعه‌بندی و واگذاری زمین‌ها هستند؛ زمین‌هایی که بنیاد مستضعفان مالکیت آن‌ها را طرح کرده است.
واگذاری 70 هکتار زمین به فارغ التحصیلان کشاورزی در منطقه آزاد ارس
۱۳۹۹/۰۶/۰۶ / استانی-اقتصادی / واگذاری زمین / هفته دولت / افتتاح پروژه در هفته دولت / آذربایجان شرقی / منطقه آزاد ارس
واگذاری 70 هکتار زمین به فارغ التحصیلان کشاورزی در منطقه آزاد ارس
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از واگذاری 70 هکتار زمین در فاز اول به فارغ التحصیلان بومی کشاورزی و دامداران ارس خبر داد.
گسترش پایگاه هوایی روسیه در سوریه
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
گسترش پایگاه هوایی روسیه در سوریه
روسیه و سوریه درباره گسترش پایگاه هوایی حمیمیم از طریق واگذاری زمین ها و منابع آبی بیشتر به این پایگاه به توافق رسیدند.
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / بنیاد مستضغفان / حداد عادل / فتاح
پاسخ حداد عادل به ادعاهای فتاح
به گزارش الف  حداد عادل در این ویدیو گفت: آقای فتاح شما با بردن نام حداد عادل و اشاره به زمین و خانه‌ای  کرده اید که در اختیار مدرسه فرهنگ قرار داده شده است . و با این بیان دو شبهه را مطرح کردید. اول آنکه حداد عادل برای مدرسه شخصی خود به املاک  متعلق به مستضعفان دست اندازی کرده است .و دوم آنکه طی سالهای گذشته هرج و مرج کاملی بر  بنیاد حاکم بوده و حالا فتاح فرشته نجات شده است .حداد عادل در ادامه به ضرورت تاسیس مدزسه فرهنگ و فعالیت در زمینه علوم انسانی پرداخت و گفت :همه واگذاریها قانونی بوده است و از آنجا که طبق اساسنامه مدرسه فرهنگ اموال آن متعلق به هیچ فردی نبوده و به به بیت المال تعلق دارد مقام معظم رهبری در سال 74 با واگذاری زمین به مدرسه موافقت کردند. که با ساخت مدرسه …
طرح بزرگ ساخت خانه برای مددجویان بهزیستی توسط قرارگاه خاتم الانبیاء کلنگ خورد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) / مسکن مددجویان بهزیستی
طرح بزرگ ساخت خانه برای مددجویان بهزیستی توسط قرارگاه خاتم الانبیاء کلنگ خورد
 برنامه ای که به صورت ویدیوکنفرانس و با حضور فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، رییس سازمان بهزیستی و مدیران هولدینگ‌های راه و شهرسازی، نیرو و صنعت و معدن قرارگاه خاتم الانبیاء و همچنین همراهی آنلاین فرماندهان سپاه این استان ها و مسئولین ارشد استانی برگزار شد.در طول برگزاری این مراسم کلنگ زنی آنلاین ، درباره فعالیت‌های مربوط به محرومیت‌زدایی و کمک به مددجویان معلول صحبت شد.در ابتدا دکتر سعید محمد، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا گفت:« براساس توافقی که با آقای قبادی در سازمان بهزیستی در ابتدای امسال داشتیم، قرار بر این بود که 1500 واحد برای مددجویان معلول و زنان سرپرست خانوار امسال و به صورت یک کار جهادی تا انتهای سال تکمیل و تحویل شود؛ البته این 1500 …
بررسی پیشنهاد واگذاری زمین به دانشگاه صنعتی مالک اشتر در دولت
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
بررسی پیشنهاد واگذاری زمین به دانشگاه صنعتی مالک اشتر در دولت
ایلنا: وزارت راه و شهرسازی، پیشنهاد صدور مجوز واگذاری یک قطعه زمین واقع در فریدونکنار در مالکیت دولت به دانشگاه صنعتی مالک اشتر را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب در…
پاسخ سپاه پاسداران به رییس بنیاد مستضعفان: احتمالاً آقای فتاح مطلع نبوده‌اند که سپاه از مدتی پیش با معاونین بنیاد برای واگذاری زمین به توافق رسیده‌ است
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
پاسخ سپاه پاسداران به رییس بنیاد مستضعفان: احتمالاً آقای فتاح مطلع نبوده‌اند که سپاه از مدتی پیش با معاونین بنیاد برای واگذاری زمین به توافق رسیده‌ است
فرمانده سپاه ولی امر درباره سخنان اخیر مهندس فتاح در یک برنامه تلویزیونی پیرامون ملک جماران گفت: احتمالاً آقای فتاح مطلع نبوده‌اند که سپاه برای استرداد زمین و سوله موصوف به ملک جماران پیشقدم بوده و از مدتی پیش با معاونین بنیاد برای واگذاری آن به توافق رسیده‌ است. وی افزود: پس از انتصاب آقای فتاح به ریاست بنیاد مستضعفان، در همان روز اخذ حکم مسئولیت توسط ایشان، آمادگی خود را برای واگذاری ملک جماران (که در واقع یک زمین و سوله مخروبه با کاربری پارکینگ است)، به ایشان اعلام کردم .
واگذاری زمین رایگان برای تولید لاستیک سنگین
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / بازار تولید / بازار لاستیک / ترخیص / تولید لاستیک
واگذاری زمین رایگان برای تولید لاستیک سنگین
وزارت صمت با اعلام اینکه زمین رایگان در شهرک‌های صنعتی به سرمایه‌گذاران برای تولید لاستیک سنگین ارایه می‌شود، از تمامی سرمایه‌گذاران دعوت کرد تا در این حوزه وارد عمل شده و وزارت صمت نیز از محل منابع تسهیلات ریالی تبصره ۱۸ و منابع ارزی از آنها حمایت خواهد کرد. نوشته واگذاری زمین رایگان برای تولید لاستیک سنگین اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۶
توسعه شهرک های صنعتی در شهرستان های لار، خنج، گراش و اوز  در اولویت برنامه های شرکت شهرک های صنعتی فارس
انعقاد 243قرارداد با سرمایه گذاران در این شهرستان هاجلسه بررسی مشکلات شهرک های صنعتی شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز با حضور نماینده مردم این شهرستان ها  در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و نیز فرمانداران این شهرستان ها  برگزار شد مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این جلسه  با بیان اینکه 7شهرک صنعتی در شهرستان های لار،گراش،اوز و خنج  با مساحت افزون بر 343هکتار وجود دارد گفتکتاکنون در این شهرک ها و نواحی صنعتی 243قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان منعقد که از این تعداد 141واحد تولیدی،صنعتی،صنفی و خدماتی با اشتغالی افزون بر 1150نفر در مرحله تولید است.احد فتوحی با اشاره به اینکه  توسعه و گسترش شهرک های صنعتی در این مناطق  از مهمترین برنامه های این شرکت محسوب می شود گفت …
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / پارک علم و فناوری / شرکت‌های دانش بنیان
دستور رئیس جمهور برای واگذاری زمین‌های بلااستفاده دولتی به شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدکنندگان‌
به گزارش تسنیم، بابک دین‌پرست امروز در حاشیه بازدید از مجتمع نیمه صنعتی فشتام رشت در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور اظهار داشت: در ایجاد و ساماندهی شرکت‌های دانش بنیان در کشور موفقیت‌های خوبی کسب شد که حاصل تدابیر رئیس جمهور و معاون علمی و فناوری ایشان است.
واگذاری زمین برای مدرسه سازی در ساوه تسهیل شود
۱۳۹۹/۰۴/۲۸ / مدرسه‌سازی / خیرین مدرسه‌ساز / ساوه / آموزش و پرورش / استانی-اجتماعی / استانی-شهرستانها
واگذاری زمین برای مدرسه سازی در ساوه تسهیل شود
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری زمین با کاربری آموزشی برای مدرسه سازی در شهر ساوه تسهیل شود.
سوء قصد به جان قهرمان بوکس برای تصاحب ملک
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
سوء قصد به جان قهرمان بوکس برای تصاحب ملک
عده‌ای از اراذل و اوباش با حمایت‌های خاص و به هدف تحت فشار قراردادن قهرمان بوکس برای واگذاری زمین شخصی‌اش، به جان او سوء قصد کردند.
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
تمامی ظرفیت ها برای تامین مسکن کارگران استان فراهم است
تبریز - فلاح: سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی گفت: تمامی ظرفیت های اداره کل برای تامین مسکن کارگران فراهم است.به گزارش خبرنگار ما در تبریز، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی در دیدار جمعی از مدیران مجموعه دستگاههای تابعه وزارت در استان با اعضای هیات مدیره و بازرسان کانون کارگران بازنشسته با بیان اینکه بیش از ۵۳ درصد جمعیت استان از خدمات تامین اجتماعی بهره مند هستند، اظهار کرد: با احتساب سایر صندوق بیمه ای تحت پوشش وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی بیش از ۶۳ درصد جمعیت در سطح کشور از خدمات این صندوق ها از جمله بهزیستی، بیمه روستایی بهره می برند.دکتر حسین فتحی با بیان اینکه هم اکنون چالش معناداری میان مستمری بازنشستگان وسبد خانوار وجود دارد، اضافه کرد: …
اختصاص ۴۰ هکتار زمین برای راه‌اندازی ایستگاه فضایی سلماس
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / سازمان فضایی ایران / آذربایجان غربی / پژوهشگاه فضایی ایران / سلماس
اختصاص ۴۰ هکتار زمین برای راه‌اندازی ایستگاه فضایی سلماس
ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان‌غربی گفت: اقدامات لازم برای پیگیری راه‌اندازی ایستگاه ثابت فضایی در شهرستان سلماس انجام شده و واگذاری زمین برای این امر به وسعت ٤٠ هکتار نیز به انجام رسیده است.
ورود دستگاه قضایی به موضوع واگذاری اراضی ساحلی بندرگز
۱۳۹۹/۰۴/۲۲ / استانی-شهرستانها / دادگستری گلستان / خلیج گرگان / بندرگز
ورود دستگاه قضایی به موضوع واگذاری اراضی ساحلی بندرگز
در راستای حفظ حقوق عامه، دادستان بندرگز به موضوع واگذاری زمین‌های ساحلی این شهرستان به بخش خصوصی، ورود کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۲۱
پرداخت وام ۵۰‌میلیون تومانی به مسکن محلات حاشیه
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: «با همکاری شهرداری‌ها اراضی حاشیه‌نشین‌ها به نام افراد سند می‌خورد.» علیرضا تابش در گفت‌وگو با ایلنا درباره فعالیت‌های بنیاد مسکن در بخش ساماندهی حاشیه‌نشینی اظهار داشت: «بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بحث ساماندهی حاشیه‌نشینی در برخی از شهرها وارد شده و به دنبال کاهش مخاطرات سکونت در این مناطق اقداماتی را انجام داده است.»او با اشاره به ورود بنیاد به ساماندهی حاشیه‌نشینی در برخی از شهرها گفت: «ساماندهی 10‌هزار واحد مسکونی در حاشیه زاهدان، 2‌هزار و 500 واحد در چابهار و 2‌هزار واحد در مشهد را هم درحال اجرا داریم.» رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره ارایه تسهیلات به …
تفاهمنامه تامین مسکن ایثارگران امضا شد/ واگذاری زمین‌ به جانبازان ۲۵ درصد به بالا
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / بازار مسکن / وام مسکن / سازمان ملی زمین و مسکن / وزارت راه
تفاهمنامه تامین مسکن ایثارگران امضا شد/ واگذاری زمین‌ به جانبازان ۲۵ درصد به بالا
طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران تفاهمنامه تامین مسکن ایثارگران امضا شد.
رشد 17 برابری واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کرمانشاه
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / استانی-اقتصادی / کرمانشاه / شهرک صنعتی / سال جهش تولید
رشد 17 برابری واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کرمانشاه
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه از رشد 17 برابری واگذاری زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان در سه ماهه امسال خبر داد.
شهروندان کاشمر از طرح اقدام ملی مسکن استقبال نکردند
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / استانی-شهرستانها / طرح اقدام ملی مسکن / کاشمر / خبرهای شهرستان کاشمر
شهروندان کاشمر از طرح اقدام ملی مسکن استقبال نکردند
مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: اگر چه آن‌گونه که انتظار بود شهروندان کاشمری از طرح ملی اقدام مسکن استقبال نکردند اما اگر برای احداث مسکن با کمبود زمین مواجه شویم، سند واگذاری زمین‌های دولتی که به نام دانشگاه‌ها و ادارات دولتی زده شده اما تاکنون پروانه نگرفته‌اند و عملیات اجرایی در آن‌ها شروع نشده، باطل و برای ساخت منازل طرح اقدام ملی مسکن استفاده می‌شود.
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / ایران و چین / سند همکاری ایران و چین / واگذاری قشم و کیش به چینی ها
پشت پرده خبرسازی واگذاری کیش و قشم به چینی‌ها
به گزارش ایسنا، روزنامه ایران در ادامه نوشت: سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه در توئیتی این اخبار جعلی را جوسازی‌ علیه سند جامع همکاری ایران و چین خواند و اعلام کرد: «نه از واگذاری جزایر ایرانی خبری است و نه حضور نیروی نظامی و نه سایر موهومات! شگرد کهنه دروغ‌پردازی و انتشار اطلاعات غلط برای دریافت جزئیات و اطلاعات صحیح که توسط دشمنان منافع دو ملت به جد پیگیری می‌شود، راه به جایی نخواهد برد.» دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هم شایعات مبنی بر «واگذاری بخش‌هایی از سواحل جنوبی کشور و جزیره کیش به چینی‌ها» را تکذیب کرد.این دبیرخانه اعلام کرد: «این اخبار هیچ منبع و منشأ مستندی ندارد و سوابق این کذبیات در صفحاتی متعلق به …
دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی: واگذاری سواحل جنوبی کشور و جزیره کیش به چینی ها، منبع و منشاء مستندی ندارد / تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین، بندر و ... نداشته‌ایم
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی: واگذاری سواحل جنوبی کشور و جزیره کیش به چینی ها، منبع و منشاء مستندی ندارد / تاکنون هیچ قراردادی برای واگذاری زمین، بندر و ... نداشته‌ایم
دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در واکنش به انتشار شایعاتی مبنی بر «واگذاری بخش‌هایی از سواحل جنوبی کشور و جزیره کیش به چینی‌ها»: این اخبار هیچ منبع و منشاء مستندی ندارد و سوابق این کذبیات به صفحاتی متعلق به افراد وابسته به بیگانگان در فضای مجازی بوده که به دفعات تکذیب شده است.
بین ایران و چین قراردادی برای واگذاری زمین و بندر بسته شده است؟
۱۳۹۹/۰۴/۱۸ / علی ربیعی / سخنگوی دولت / ایران و چین
بین ایران و چین قراردادی برای واگذاری زمین و بندر بسته شده است؟
سخنگوی دولت گفت: تقسیم بندی غرب و شرق در سیاست خارجی ما جایگاهی ندارد، جمهوری اسلامی اساسا در این زمینه خود را محدود نمی‌کند و آماده همکاری با همه کشورهاست و محدودیت ما در این زمینه محدود به رژیم صهیونیستی و تحریم‌گران است.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
سایه روشن قرارداد طولانی‌مدت با اژدهای زرد
گروه سیاسی: ماجرای قرارداد 25 ساله ایران و چین، با توجه به عدم انتشار مواد و نوع آن، باعث ایجاد ابهام و ابراز تردیدهای گوناگونی هم در میان چهره‌های سیاسی و هم افکار عمومی شده است. شایعات فضای مجازی از واگذاری برخی مناطق به ویژه در جنوب کشور و امتیازهای ویژه استخراج نفت و شیلات و حتی استقرار نیروی نظامی چین در ایران خبر می‌دهد و مسئولان هم بدون روشنگری درباره چیستی این قرارداد، شایعات را رد می‎‌کنند. روز گذشته برخی اظهارنظرها درباره این قرارداد تلاش داشت که به این حواشی واکنش نشان دهد.علی ربیعی، سخنگوی دولت، دیروز در نشست خبری خود، در پاسخ به پرسشی درباره قرارداد 25 ساله با دولت چین اظهار کرد: در این زمینه هیچ چیز محرمانه و مخفیانه‌ای وجود ندارد و در سفر گذشته وزیر امور خارجه به چین هم مطرح شده …
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
تاکید بر تسریع در راه اندازی ناحیه صنعتی کوار
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: با مساعدت شرکت آبفای فارس به منظور تامین اب ناحیه صنعتی کوار،راه اندازی این ناحیه صنعتی شتاب می گیرد.در بازدید مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، نماینده مردم شهرستان های کوار ،خرامه ،سروستان در مجلس شورای اسلامی،مدیر عامل  آبفای استان و نیز فرماندار و برخی مسولان شهرستان کواراز محل ناحیه صنعتی کوارضمن بررسی مسائل و مشکلات بر تسریع در راه اندازی این ناحیه صنعتی تاکیدشد.به گزارش روابط عمومی شرکت  مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این بازدید با اشاره به پیگیری انجام شده برای راه اندازی این ناحیه صنعتی  افزود: تنها مشکل راه اندازی این ناحیه صنعتی،موضوع تامین آب بود که با قول مساعد شرکت آبفای استان به منظور تامین آب،این …
ربیعی: درباره سند همکاری با چین هیچ چیز محرمانه‌ای وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۴/۱۷ / چین / دولت / علی ربیعی
ربیعی: درباره سند همکاری با چین هیچ چیز محرمانه‌ای وجود ندارد
سخنگوی دولت در نشست خبری روز سه شنبه با اصحاب رسانه، گفت‌: قرارداد همکاری ۲۵ ساله با چین پس از آنکه مراحل نهایی را طی کند در دسترس عموم قرار می گیرد؛ تا کنون هیچ توافق و قراردادی برای واگذاری زمین، مکانی و بندری نداشتیم که در شایعات مطرح شده است و درباره آن هیچ چیز محرمانه و مخفیانه ای وجود ندارد.
۱۳۹۹/۰۴/۱۸
خانه به همه می‌رسد؟
با وجود آنکه قیمت مسکن آنقدر بالا رفته که عمده جوان‌ها از خرید ناتوان شده‌اند، افزایش ساخت و ساز در کنار سیاست‌های مالیاتی می‌تواند به خانه‌دار شدن متقاضیان بینجامد؛ البته اگر عزم جدی در این زمینه باشد که معاون وزیر راه و شهرسازی می‌گوید وجود دارد.پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از اهداف اصلی نظام، تامین مسکن مناسب برای تمامی اقشار بوده است. حالا بعد از گذشت چهار دهه عنوان می‌شود خانه نخرید تا ارزان شود. اینکه چه اتفاقی افتاده که اصل ۳۱ قانون اساسی مبنی بر تامین مسکن، به نتیجه مطلوب نرسد به نبود سیاست‌های اصولی در بخش مسکن برمی‌گردد.به گزارش ایسنا، اوایل انقلاب با واگذاری زمین‌های دولتی به خانواده‫ها، رونقی در بخش ساخت و ساز ایجاد شد. تقریباً تا اوایل دهه ۷۰ بحران مسکن مثل شرایط فعلی نبود اما …
۱۳۹۹/۰۴/۱۶
انعقاد 49قرارداد با سرمایه گذاران در  شهرک صنعتی خرامه
در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان که در شهرستان خرامه برگزارشد مسائل و مشکلات واحد های تولیدی و صنعتی ،بررسی ورسیدگی شد.به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی فارس در این جلسه که به ریاست بمعاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس برگزارشد مسائل و مشکلات بخش تولید وصنعت شهرستان بررسی و تصمیماتی جهت رفع مشکلات اتخاذشد.همچنین اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان،با حضور در شهرک صنعتی خرامه از دو واحد صنعتی در آستانه راه اندازی که دچار مشکلات تامین منابع مالی و سرمایه درگردش بودند بازدید و بر لزوم تسریع در راه اندازی این واحد ها تاکید کردند.مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این بازدید از انعقاد 49قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک صنعتی خبرداد.احد فتوحی با اشاره به فراهم …
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
شروع عملیات اجرایی استخراج و باطله برداری گروه الف در سنگان/ برنامه استخراج بیش از 16 میلیون مترمکعب سنگ آهن
با انجام عملیات واگذاری زمین و تجهیزکارگاه، عملیات اجرایی قرارداد استخراج سنگ آهن و باطله برداری در گروه الف معادن سنگان آغاز شد.
سیگنال‌های جدید رئیس جمهور برای بازار مسکن / دولت زمین ارزان قیمت می‌دهد
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / اجاره مسکن / بازار مسکن / حسن روحانی / رئیس جمهور / قیمت مسکن
سیگنال‌های جدید رئیس جمهور برای بازار مسکن / دولت زمین ارزان قیمت می‌دهد
حسن روحانی گفت: در کنار قدم اصلی هفته گذشته، واگذاری زمین با قیمت ارزان،‌ برای شهرک‌سازی و ساخت مسکن ارزان‌قیمت مدنظر است. نوشته سیگنال‌های جدید رئیس جمهور برای بازار مسکن / دولت زمین ارزان قیمت می‌دهد اولین بار در تجارت‌نیوز پدیدار شد.
خبرهای مهم و خوش روحانی درباره اجاره بها، مسکن خانه اولی ها و واگذاری زمین
۱۳۹۹/۰۴/۱۱ / حسن روحانی / دولت دوازدهم / مسکن
خبرهای مهم و خوش روحانی درباره اجاره بها، مسکن خانه اولی ها و واگذاری زمین
رئیس جمهور گفت: در این یکی دو سال اخیر در مجموع ۱۶۰ هزار واحد مسکونی با تسهیلاتی که در صندوق پس انذاز یکم ایجاد شده؛ مسکن در اختیار خانه اولی ها قرار گرفته است.
نمی‌توانیم دیگر تعطیلی بزرگ داشته باشیم | بطرح‌های دولت برای کنترل بازار مسکن | واگذاری زمین ۹۹ساله برای ساخت | اعلام زمان آغاز بورس املاک
۱۳۹۹/۰۴/۱۰
نمی‌توانیم دیگر تعطیلی بزرگ داشته باشیم | بطرح‌های دولت برای کنترل بازار مسکن | واگذاری زمین ۹۹ساله برای ساخت | اعلام زمان آغاز بورس املاک
سخنگوی دولت گفت: بنای دولت همکاری صمیمانه، همراهانه و هم‌افزا برای عبور از شرایط دشوار امروز و پاسخ به نیازها و حل مشکلات مردم است.
طرح جدید واگذاری زمین به مردم با اقساط ۱۰ ساله/ شرکت‌های اجاره‌ای تاسیس می‌شود
۱۳۹۹/۰۴/۰۹
طرح جدید واگذاری زمین به مردم با اقساط ۱۰ ساله/ شرکت‌های اجاره‌ای تاسیس می‌شود
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای کنترل اجاره بها لازم است در کنار صنعت اجاره داری سنتی، شرکت‌های اجاره‌ای هم تعریف کنیم.
واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه امام‌
۱۳۹۹/۰۴/۰۸ / شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی / محمد اسلامی / وزارت راه و شهرسازی
واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه امام‌
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) سرزمینی نفیس برای تولید و تجارت رقابتی است و اگر سرمایه‌گذاران در کشورهای همسایه به این منطقه بیایند، زمین در اختیار آنها گذاشته خواهد شد.
زمین‌های شهری اهواز توسط زمین‌خواران در حال غارت است
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / استانی-اجتماعی / اخبار اجتماعی - خوزستان / شورای شهر اهواز / زمین خواری / ساخت و ساز غیرمجاز
زمین‌های شهری اهواز توسط زمین‌خواران در حال غارت است
رئیس کمیسیون تحقیق، نظارت و بازرسی شورای شهر اهواز با اشاره به پدیده تصرف غیرقانونی اراضی شهری گفت: فرآیند واگذاری زمین به نیازمندان و افراد فاقد منزل مسکونی، بسیار سخت و پیچیده و بعضاً غیرقابل دسترسی است اما اگر اداره شهرسازی به نیازمندان زمین واگذار کند، از تصرف غیرقانونی املاک ملی توسط زمین‌خواران جلوگیری می‌شود.
دستگاه‌های دولتی در واگذاری دارایی‌های غیرضرور تسریع کنند
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / حسن روحانی / رییس جمهور / فرهاد دژپسند / وزیر اقتصاد و اموردارایی / بورس مسکن / واگذاری زمین های دولتی / مشکل مسکن
دستگاه‌های دولتی در واگذاری دارایی‌های غیرضرور تسریع کنند
ایلنا: رییس جهور، گفت: دولت باید با تسریع در عملیاتی کردن برنامه‌های واگذاری دارایی‌های غیرضرور در دستگاه‌های تحت مسئولیت خود، نظیر بانک‌ها و وزارتخانه‌ها و دیگر…
اظهارات مهم روحانی درباره اجباری شدن ماسک، واگذاری زمین به خانه‌ اولی‌ها و .../امیدوارم نیاز به قوه قهریه نباشد
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / حسن روحانی / وزارت بهداشت / وزارت راه و شهرسازی / ماسک / ویروس کرونا / ستاد ملی مقابله با کرونا
اظهارات مهم روحانی درباره اجباری شدن ماسک، واگذاری زمین به خانه‌ اولی‌ها و .../امیدوارم نیاز به قوه قهریه نباشد
رئیس جمهور گفت: در کنار تلاش‌های بی‌وقفه بخش بهداشت و درمان کشور، اقدامات انجام شده در زمینه فرهنگ‌سازی و سازگار کردن زندگی مردم در کنار مقابله با شیوع بیماری موثر واقع شده و شرایط را بهبود بخشیده که شایسته قدردانی است.
مجوز واگذاری زمین‌های حاشیه بزرگراه تهران مشهد را صادر کنید
۱۳۹۹/۰۴/۰۳ / مشهد / شهر تهران / شورای عالی استان‌ها / وزارت راه و شهرسازی
مجوز واگذاری زمین‌های حاشیه بزرگراه تهران مشهد را صادر کنید
شاه‌حسینی گفت: وزارت راه و شهرسازی مجوز واگذاری زمین‌های حاشیه بزرگراه تهران ـ مشهد را صادر نمی‌کند، چون صدور مجوز واگذاری می‌تواند درآمد پایداری برای شهرداری شهرهای استان سمنان ایجاد کند.
مشکلی که شهرک صنعتی شماره ۵ اهواز با آن مواجه است
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / استانی-اقتصادی / اخبار اقتصادی - خوزستان / شهرک صنعتی / اهواز / محیط زیست
مشکلی که شهرک صنعتی شماره ۵ اهواز با آن مواجه است
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خوزستان گفت: به دلیل عدم صدور مجوز زیست‌محیطی برای شهرک صنعتی شماره ۵ اهواز و همچنین نبود جاده دسترسی مناسب، با موانعی اساسی در امر واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران مواجه هستیم.
هادی حق‌شناس، تحلیلگر اقتصادی: دولت پول بدون پشتوانه چاپ می‌کند
۱۳۹۹/۰۳/۲۴
هادی حق‌شناس، تحلیلگر اقتصادی: دولت پول بدون پشتوانه چاپ می‌کند
هادی حق‌شناس، تحلیلگر اقتصادی درخصوص آسیب‌شناسی برخی رفتارهای اقتصادی دولت‌ که در نهایت منجر به ایجاد هیجان بازار، گسترده شدن فقر و نابرابری در جامعه می‌شود، به روزنامه اینترنتی «فراز» گفت: «با نگاهی واقع‌بینانه باید بگویم که کل اقتصاد ایران رانتی است. حتی در مساله واگذاری زمین، واگذاری خانه‌های مسکن مهر توزیع ارز برای واردت دارو و مسائلی از این دست هم به صورت رابطه‌ای عمل می‌کند.»
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •