شنبه, ۲۹ شهریور, ۱۳۹۹ / 19 September, 2020
یهودیان
خودشیرینی وزیرخارجه امارات برای اسرائیل
۱ ساعت قبل / امارات متحده عربی / رژیم صهیونیستی اسرائیل
خودشیرینی وزیرخارجه امارات برای اسرائیل
ایسنا نوشت: وزیر خارجه امارات در توییتی به زبان عبری اعیاد یهودیان را تبریک گفت.
تبریک وزیر خارجه امارات به یهودیان به زبان عبری
۱ ساعت قبل / عبدالله بن زاید
تبریک وزیر خارجه امارات به یهودیان به زبان عبری
وزیر خارجه امارات در توییتی به زبان عبری اعیاد یهودیان را تبریک گفت.
دیدار عبدالفتاح سیسی با رئیس کنگره جهانی یهودیان
۲۲ ساعت قبل / عبدالفتاح سیسی / مصر
دیدار عبدالفتاح سیسی با رئیس کنگره جهانی یهودیان
رئیس جمهوری مصر با رئیس کنگره جهانی یهودیان درباره آخرین تحولات روند صلح خاورمیانه گفت‌وگو کرد.
ظریف سال نو را به یهودیان تبریک گفت
۳۸ ساعت قبل / محمدجواد ظریف
ظریف سال نو را به یهودیان تبریک گفت
وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری سال نو را به تمام یهودیان به ویژه یهودیان ایرانی تبریک گفت.
تبریک ظریف به یهودیان
۳۸ ساعت قبل / ظریف / عید یهودیان
تبریک ظریف به یهودیان
اقتصاد نیوز : محمد جواد ظریف روز پنجشنبه در پیام توییتری نوشت: به مناسبت سال نو برای تمام یهودیان ایرانی و در واقع تمام یهودیان، شادی و بیش از هر چیز سلامت آرزومندم.
ظریف برای ایرانیان و یهودیان آروزی سلامت و خوشبختی کرد
۳۹ ساعت قبل / یهودی / محمد جواد ظریف / حسن روحانی
ظریف برای ایرانیان و یهودیان آروزی سلامت و خوشبختی کرد
تهران- ایرنا- محمد جواد ظریف روز پنجشنبه در پیام توییتری نوشت: به مناسبت سال نو برای تمام یهودیان ایرانی و در واقع تمام یهودیان، شادی و بیش از هر چیز سلامت آرزومندم.
ظریف: فرزندان آدم، ابراهیم و موسی مستحق زندگی در یک صلح دموکراتیک واقعی هستند
۳۹ ساعت قبل / معامله ننگ / ظریف
ظریف: فرزندان آدم، ابراهیم و موسی مستحق زندگی در یک صلح دموکراتیک واقعی هستند
وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی توئیتری ضمن تبریک سال نو یهودی به یهودیان ایران و جهان، تأکید کرد که همه انسان‌ها مستحق زندگی در یک صلح دموکراتیک واقعی و نه یک معامله تجاری [کنایه به معامله قرن] هستند.
۲ روز قبل
اعراب را به دامن صهیونیست‌ها نرانیم
اما با توجه به اهمیت موضوع، با اینکه بسیاری از کشورها مشغول مسائل داخلی، نگران فشارهای اقتصادی و مشکلات مالی هستند، باید تلاش‌مان را بکنیم تا جلوی توسعه و گسترش این اقدامات خیانت‌بار گرفته‌شود. عرب‌ها باید بدانند که اسراییل هیچ‌وقت به خاطر آنها نمی‌جنگد. اسراییل فقط به خاطر خودش می‌جنگد. من گمان نمی‌کنم که اسراییل به وعده‌هایی که در این توافق‌ها داده است پایبند بماند. به هر حال نباید فراموش کرد که اسراییل از یک سو با ادعای خطر ایران، پیمان‌های عادی‌سازی با کشورهای عربی خلیج فارس می‌بندد و از سوی دیگر درون اسراییل برای به دست آوردن آرای تندروهای راست‌گرای مذهبی، مجبور است که شعار ضمیمه کردن سرزمین‌های بیشتر  فلسطینی …
۵ روز قبل
خیز لندن برای بازگشت
حضور بریتانیا در خلیج‌فارس به قرن هجدهم میلادی باز می‌گردد. امپراتوری بریتانیا تا پس از جنگ جهانی دوم، قدرت مسلط بر خلیج‌فارس و دریای عمان بود. قدرت‌های جهانی وقت در قرن نوزدهم با یکدیگر به توافقی رسیده‌ بودند تا از تعرض به سرزمین‌های تحت سلطه یکدیگر خودداری کنند. بریتانیا، فرانسه، روسیه، امپراتوری‌های پیشین اتریش-مجارستان و عثمانی، بر اساس توافق حاصل از کنگره یک‌ساله وین، به مدت یک قرن از رویارویی مستقیم با یکدیگر خودداری کردند. این دوران را قرن طلایی دیپلماسی می‌نامند. در طول این یک قرن، به‌‌رغم رعایت نسبی صلح میان قدرت‌های جهانی، درگیری‌هایی هم رخ داد، از جمله جدا شدن مصر از امپراتوری عثمانی توسط بریتانیا و جنگ بر سر کریمه میان …
تولد "صهیونیسم اسلامی"
۱۳۹۹/۰۶/۲۲
تولد "صهیونیسم اسلامی"
ایدئولوژی صهیونیسم در میان یهودیان غیرمذهبی متولد شد. یهودیان مذهبی اعتقاد داشتند پراکندگی آنها در عالم و دوری آنها از صهیون اراده خداوند و مجازاتی الهی است و یهودیان باید به آن گردن گذارند. ترک این پراکندگی تنها با فرمان خداوند مجاز و مشروع تلقی می‌شد. اما یهودیان صهیونیست راه حل مشکل یهودی (در اروپا) را تشکیل کشور یهودی (در آسیا) می‌دانستند و از طریق دوستان مذهبی صیغه‌ای شرعی برای آن یافتند: انتظار برای اراده الهی مانع تلاش یهودیان برای بازگشت به صهیون نیست و بلکه می‌تواند مقدمه آن باشد!
۱۳۹۹/۰۶/۲۱
گرفتاری کشورهای عربی منطقه در دام ایران هراسی آمریکا و رژیم صهیونیستی
در چند دهه گذشته منطقه خاورمیانه شاهد تحرکات زیادی در جهت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی بوده است. از توافق صلح رژیم صهیونیستی-مصر در سال ۱۹۷۹ گرفته تا توافقنانه اسلو در سال ۱۹۹۳، توافق صلح اردن با رژیم صهیونیستی در سال ۱۹۹۵ و ابتکار صلح اعراب در سال ۲۰۰۲ از جمله رخدادهای مهم این فرایند بوده اند. اعلام توافق اخیر عادی سازی تل آویو و ابوظبی را باید یک نقطه عطف مهم برای منطقه، جهان اسلام و کلیت نظام بین‫الملل به حساب آورد. اعلام این توافق در چند روز گذشته بازتاب‫های گسترده‫ای در سطح منطقه‫ای و فرامنطقه‫ای داشته است. در ریشه‫یابی این موضوع باید گفت که صهیونیست‫ها از سال ۱۸۸۷ تاکنون چهار هدف را تعقیب کرده‫اند که سه هدف محقق شده و یکی دیگر در حال تحقق است. هدف نخست به رسمیت شناخته شدن یک سرزمین …
دلایل دست رد عربستان به سینه ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۱۹ / دونالد ترامپ / عربستان و آمریکا / محمد بن سلمان
دلایل دست رد عربستان به سینه ترامپ
ترامپ در تلاش است در آخرین ماه‌های دور اول ریاست جمهوری‌اش‌، کشورهای عربی بیشتری را وادار به برقراری رابطه با اسرائیل کند تا هم تعهدش به تل‌آویو را بیشتر نشان بدهد و امنیت این اسرائیل را بیشتر تضمین کند و بالتبع از حمایت آیپک و یهودیان آمریکا در انتخابات ماه نوامبر۲۰۲۰ برخوردار شود و همچنین به عنوان یک موفقیت در سیاست خارجی و مخصوصا منطقه خاورمیانه، که از حساسیت فوق‌العاده‌ای نسبت به سایر نقاط جهان برخوردار است، استفاده کند و در انتخابات آینده تبلیغ کند.
نویسنده
۱۳۹۹/۰۶/۱۹
نویسنده "پیانیست" درگذشت
نویسنده‌ای که در فیلم "پیانیست" به ستایش یهودیان در جنگ جهانی پرداخته بود درگذشت.
القاعدة یمن، امارات و اسرائیل را تهدید کرد!
۱۳۹۹/۰۶/۱۷
القاعدة یمن، امارات و اسرائیل را تهدید کرد!
در پی اعلام ورود اسرائیل به جزیره سقطری تحت حمایت امارات، گروه القاعده در شبه جزیره عرب در بیانیه‌ای، اسرائیل و امارات را تهدید کرد که اگر به جزیره سقطری یمن بیایند، این گروه اقدام به عملیات انتحاری می‌کند. به گزارش المیادین، گروه القاعده در شبه جزیره عرب بیانیه‌ای را در واکنش به گزارش‌های رسانه‌ای منتشر کرد که حکایت از اقدامات حمایتی امارات از اسرائیل برای ساخت پایگاه‌ها و مراکز نظامی و اطلاعاتی در جزیره سقطری یمن دارد. در این بیانیه، القاعده اسرائیل و امارات را به انجام حملات انتحاری در صورت ورود به جزیره سقطری یمن تهدید کرده است. در این بیانیه آمده است: به یهودیان و مزدوران اماراتی‌شان می‌گوییم اگر به سقطری بیایید هدف آتش ما خواهید بود و از عملیات انتحاری …
نگرانی خاخام اعظم روسیه از گرویدن یهودیان به مسیحیت
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / مسکو / روسیه / یهودی
نگرانی خاخام اعظم روسیه از گرویدن یهودیان به مسیحیت
مسکو - ایرنا- برل لازار خاخام اعظم روسیه که بالاترین مقام یهودی این کشور است شمار یهودیان روسیه را بیش از یک میلیون نفر اعلام کرد اما در عین حال تصریح کرد بسیاری هویت خود را مخفی می کنند.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / آمریکا و عراق / روابط اعراب و اسرائیل / سفر الکاظمی به آمریکا / عادی سازی روابط با اسرائیل / عراق و اسرائیل
فشار آمریکا بر بغداد برای عادی‌سازی روابط با تل‌آویو
به گزارش فارس، «سعد محمد الکعبی» تحلیل‌گر سیاسی عراق می‌گوید که دولت آمریکا در سفر  اخیر «مصطفی الکاظمی» به واشنگتن با هدف سوق دادن بغداد به سوی عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، فشارهایی را بر وی وارد آورده است. ضمن اینکه رژیم صهیونیستی نیز با سوء‌استفاده از این سفر، خواستار بازگرداندن تابعیت عراقی برای یهودیانی است که اوایل قرن گذشته این کشور را ترک کرده‌اند.
«آیشمن در اروشلیم» منتشر می‌شود/کتابی که باعث تکفیر هانا آرنت شد
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / هانا آرنت / صهیونیسم / ترجمه / نشر برج / یهودیان / جنگ جهانی دوم
«آیشمن در اروشلیم» منتشر می‌شود/کتابی که باعث تکفیر هانا آرنت شد
ترجمه فارسی کتاب «آیشمن در اورشلیم» نوشته هانا آرنت که باعث تکفیر این‌فیلسوف یهودی توسط شورای مرکزی یهود شد، به‌زودی توسط نشر برج منتشر و راهی بازار نشر می‌شود.
ادعای نشریه صهیونیستی جروزالم پست: رهبران یهودی آلمان جلسات توجیهی امریکا در خصوص ایران را نپذیرفتند
۱۳۹۹/۰۶/۱۲ / ایالات متحده آمریکا / آلمان / ایران و آلمان / ایران و آمریکا
ادعای نشریه صهیونیستی جروزالم پست: رهبران یهودی آلمان جلسات توجیهی امریکا در خصوص ایران را نپذیرفتند
رئیس شورای مرکزی یهودیان در آلمان، گزارش توجیهیِ پیشنهادی مقام ارشد دولت آمریکا را در مورد خطرات ایران و تلاش های آمریکا برای اعمال تحریم های بین المللی را نادیده گرفت.
همکاری امارات و اسرائیل برای ساخت پایگاه‌های اطلاعاتی و نظامی در جزیره سقطری یمن
۱۳۹۹/۰۶/۰۹ / یمن / اسرائیل / امارات / پایکاه / پایگاه اطلاعاتی
همکاری امارات و اسرائیل برای ساخت پایگاه‌های اطلاعاتی و نظامی در جزیره سقطری یمن
ایلنا: مجمع یهودیان فرانسه گزارش داد که امارات جایگاهی را در یمن برای اسرائیل از طریق جزیره استراتژیک سقطری جهت ساخت پایگاه‌های نظامی و اطلاعاتی فراهم کرده است.
وبگاه اسرائیلی: تل‌آویو با همکاری امارات در یمن پایگاه می‌زند
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
وبگاه اسرائیلی: تل‌آویو با همکاری امارات در یمن پایگاه می‌زند
یک وبسایت وابسته به یهودیان فرانسه، در ادعایی از قصد اسرائیل برای تأسیس یک پایگاه جاسوسی و اطلاعاتی با همکاری دولت امارات متحده عربی در جزیره سقطری در جنوب یمن خبر داد. بنابراین ادعا، رژیم اسرائیل این پایگاه را در بلندی کوهی در مرکز سقطری می‌سازد تا تحرکات نیروهای یمنی، عبور و مرور نیروی دریایی ایران و تحلیل تحرکات دریایی و هوایی در جنوب دریای سرخ را زیر نظر داشته باشد.
چرا صهیونیسم جای خالی ما را می گیرد؟!
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / ایران و اسرائیل / ایران و امارات متحده عربی / ایران و عربستان سعودی / اسرائیل و امارات متحده عربی / روابط دیپلماتیک اسرائیل و امارات
چرا صهیونیسم جای خالی ما را می گیرد؟!
فاطمه سیاحی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: جای بسی تأسف است که ما از اشتراکات دینی – فرهنگی و سود همکاری‌های اقتصادی با همسایگان آنقدر چشم‌پوشی کردیم تا بالاخره یهودیان جای خالی متحد را برایشان پر کردند.
نماینده کلیمیان در مجلس: امام حسین (ع) یک آزاده تمام عیار بودند
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / محرم 99 / کلیمیان
نماینده کلیمیان در مجلس: امام حسین (ع) یک آزاده تمام عیار بودند
نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارادتی که کلیمیان کشور ما به مراسم عزای حضرت سید الشهدا (ع) دارند اظهار کرد: یهودیان همیشه به این بزرگواران یعنی پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) احترام می گذارند، به خصوص امام حسین (ع) که یک آزاده تمام عیار بودند.
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / انزوا آمریکا / مقاله مکانیسم ماشه
فروزنده: «نگاه به شرق» راهکار مقابله با «مکانیسم ماشه» است
لطف الله فروزنده استاد دانشگاه تربیت مدرس و کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با مهر، درباره اقدام آمریکا برای فعال کردن «مکانیسم ماشه» برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران، گفت: آمریکا یک روحیه استکباری دارد و شخص ترامپ نیز در آستانه انتخابات تلاش می‌کند تا به هر نحوی دل یهودیان را برای اخذ رای آنان و پیروزی مجدد، به دست بیاورد. از همین رو است که ما شاهد هستیم که چه امتیازاتی را واشنگتن به صهیونیست‌ها می‌دهد.
چه کسانی از توافق اسرائیل-امارات سود می‌برند
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / امارات / خاورمیانه / فلسطین / رژیم صهیونیستی / تشکیلات خودگردان فلسطین / جارد کوشنر / اسراییل
چه کسانی از توافق اسرائیل-امارات سود می‌برند
مفسر و تحلیلگر شناخته شده روزنامه نیویورک تایمز آمریکا در مطلبی درباره توافق اخیر میان رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی بر سر عادی سازی روابطشان سه گروه را به دلیل وضعیت بغرنجی که طرح الحاق برایشان به وجود آورده بود از ذی‌نفعان اصلی توافق مذکور می‌داند که عبارتند از پادشاه اردن، یهودیان آمریکا و جو بایدن.
میانجی سازمان ملل بررسی انتقال یهودی‌های یمن به امارات را رد کرد
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / امارات / یمن / مارتین گریفیث / یهودیان / عادی سازی روابط اسرائیل-امارات
میانجی سازمان ملل بررسی انتقال یهودی‌های یمن به امارات را رد کرد
دفتر نماینده ویژه سازمان ملل در یمن موضوع بررسی انتقال یهودی های این کشور به امارات را رد کرد.
رژیم صهیونیستی به حفاری در زیر مسجدالاقصی ادامه می‌دهد
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / رژیم صهیونیستی / مسجدالاقصی
رژیم صهیونیستی به حفاری در زیر مسجدالاقصی ادامه می‌دهد
نیروهای رژیم صهیونیستی به حفاری در زیر موزه اسلامی و دیوار ندبه در زیر مسجد الاقصی به بهانه یافتن معبد کذایی یهودیان ادامه می‌دهند.
انصارالله: امارات میلیون‌ها یمنی را آواره کرده و برای یهودیان کنیسه می‌سازد
۱۳۹۹/۰۵/۲۰
انصارالله: امارات میلیون‌ها یمنی را آواره کرده و برای یهودیان کنیسه می‌سازد
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با انتقاد از رفتارهای ضدانسانی مقامات امارات و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت امارات میلیون‌ها یمنی را آواره کرده است و برای یهودیان کنیسه می‌سازد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / جنگ یمن و امارات
یمن: امارات به‌جای ساخت کنیسه، بگوید چرا یمنی‌ها را آواره کرده است؟
رئیس کمیته عالی انقلاب یمن اقدام مقامات اماراتی در ساخت کنیسه برای یهودیان را محکوم کرد و گفت که ابوظبی نمی‌تواند با این کارها پرونده جنایت‌های خود را پاک کند.
الحوثی : سیاست  امارات در قبال یمنی‌ها شرکت در جنایت و در قبال یهودیان بشردوستانه است
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / یمن / جنبش انصارالله
الحوثی : سیاست امارات در قبال یمنی‌ها شرکت در جنایت و در قبال یهودیان بشردوستانه است
تهران-ایرنا-"محمد علی الحوثی" رییس کمیته عالی انقلاب مردم یمن یکشنبه شب از سیاست دوگانه امارات در خصوص اقدامات در قبال یمنی ها و یهودیان انتقاد کرد.
تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او
۱۳۹۹/۰۵/۱۵
تراژدی اجتناب‌ناپذیر: کیسینجر و جهان او
کیسینجر در بدبینی خود چندان تنها هم نبوده است. دیگر یهودیان آلمانی، که الگوی نازی را پیش چشم خود داشتند، با اندیشه او همراه هستند. مقاومت در برابر مفهوم پیشرفت در امور بشری بسیار سخت است. به خصوص، دو نویسنده دیگر که به اندازه کیسینجر «مبهم» هستند- لوئی اشتراوس و هانا آرنت- به دلیل پنجره‌ای که به روی ذهن کیسینجر گشودند،شایسته توجه ویژه هستند.
بازیگران یهودی از دروغ‌های اسرائیل می‌گویند
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / رژیم صهیونیستی / فلسطین / یهودیان آمریکا
بازیگران یهودی از دروغ‌های اسرائیل می‌گویند
ست روگن ـ بازیگر و نویسنده یهودی ـ و مارک مارون ـ کمدین و نویسنده یهودی آمریکایی ـ اسرائیل را به نابودی و گمراهی دین یهودیت متهم کردند.
مهاجرت معکوس و فرار مغزها؛ آیا اسرائیل در آستانه انزوای جهانی است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / المیادین / مهاجرت معکوس در اسراییل
مهاجرت معکوس و فرار مغزها؛ آیا اسرائیل در آستانه انزوای جهانی است؟
به گزارش الف به نقل از پایگاه خبری المیادین،آمار و تحقیقات رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد که با آغاز سال جاری میلادی تعداد ساکنان عرب به اندازه‌ای افزایش یابد که شمار یهودیان در اراضی اشغالی به کمتر از 50 درصد برسد و اگر مهاجرت معکوس همچنان ادامه داشته باشد، صهیونیست‌ها دچار یک بحران امنیتی و سیاسی شده و در این میان نقش مقاومت در مقابل رژیم اشغالگر پررنگ و گسترده‌تر خواهد شد.
روایت روزنامه نگار آمریکایی از فریبکاری آمریکا و اسراییل درباره انفجار مقر یهودیان آرژانتین
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / آمیا / انفجار مقر یهودیان آرژانتین / نشریه گری زون
روایت روزنامه نگار آمریکایی از فریبکاری آمریکا و اسراییل درباره انفجار مقر یهودیان آرژانتین
یک روزنامه نگار آمریکایی با اشاره به حادثه انفجار در مقر یهودیان آرژانتین (آمیا) در  سال ۱۹۹۴ می گوید، بازخوانی این حادثه و ادای شهادت یک جاسوس سابق پلیس آرژانتین، ادعای آمریکا و اسرائیل را در خصوص دخالت ایران در این انفجار رد می کند. 
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
گانتس: خطر بروز جنگ داخلی در اسرائیل وجود دارد
با بالا گرفتن خشونت‌های سیاسی در اراضی اشغالی و حملات خونبار علیه تظاهرات اعتراضی در این مناطق، نشانه‌هایی از بروز اختلاف درون ائتلاف دولتی و نیز هشدار درباره احتمال برگزاری انتخابات جدید، درخواست‌ها از رهبران سیاسی این رژیم برای کنترل خود و متوقف کردن خصومت‌هایی که احتمال وخیم‌تر کردن اوضاع و بردن آن به سوی یک جنگ داخلی را دارند، افزایش یافته است به گزارش الشرق الاوسط، در راس چهره‌هایی که نسبت به احتمال بروز جنگ داخلی هشدار داد، بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی و نخست وزیر جایگزین قرار دارد. گانتس در این رابطه گفت: زبان گفت‌وگوی سیاسی در اسرائیل به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ اسرائیل رسیده است. گانتس در ادامه هشدار داد: اگر اقدامات بزرگی را برای متوقف …
اعتراضات در تل‌آویو ریشه در تبعیض نژادی دارد/ نتانیاهو برای فرار از مشکلات، انتخابات چهارم را برگزار خواهد کرد
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / بنیامین نتانیاهو / فلسطین / لبنان / اسرائیل / حزب لیکود / حزب‌الله لبنان / الحاق کرانه باختری / معامله قرن
اعتراضات در تل‌آویو ریشه در تبعیض نژادی دارد/ نتانیاهو برای فرار از مشکلات، انتخابات چهارم را برگزار خواهد کرد
ایلنا: کارشناس مسائل اسرائیل و فلسطین گفت: فرآیندِ فساد، شکاف میان یهودیان شرق و غرب را به وجود آورده و باعث تضاد در شعارها و بالا رفتن میزان آسیب‌پذیری شده است.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
حرکات ایذایی تل‌آویو
خرابکاری و تهاجمی عمل کردن در سیاست خارجی اسراییل پدیده‌ای غریب نیست. ایدئولوژی صهیونیسم اسراییل را تنها مامن امن یهودیان در جهان می‌داند که پس از هزاران سال آوارگی یهودیان در گتوهای بنا شده است و برای حفظ آن توسل به هر اقدامی ولو غیرقانونی و خشن مجاز و مباح است. البته این تفسیر رسمی از مبانی هویتی دولت یهود مورد قبول همه یهودیان نیست اما همچنان هویت رسمی حاکم در اسراییل است؛ هویتی که در آمیزش با ناسیونالیسم اسراییلی حالتی تهاجمی به خود گرفته است. دقیق‌ترین توصیف از رابطه هویت و سیاست خارجی در اسراییل را می‌توان در این تز بن گوریون یافت که اسراییل نباید اجازه دهد هیچ دولتی جز خودش در منطقه هسته‌ای شود. زیرا وسعت سرزمینی اندک و آسیب‌پذیری اسراییل باعث می‌شود …
محاکمه مرد ۹۳ ساله در دادگاه اطفال
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / آلمان / نازی / محاکمه عوامل نازی / یهودیان
محاکمه مرد ۹۳ ساله در دادگاه اطفال
هیبت الله نژندی منش در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: با دیدن تیتر این یادداشت، شاید در ذهن شما سوال ایجاد شود که دادگاه اطفال به جرایم اطفال یعنی افراد انسانی زیر ۱۸ سال رسیدگی می کند. اما چرا این مرد ۹۳ ساله در دادگاه اطفال محاکمه شد؟ برونو دی نگهبان یکی از ارودگاه های آلمان نازی به نام اشتوتهاف (Stutthof) از سال ۱۹۴۴ تا ۱۹۴۵ بود. وی متهم به معاونت در ۵۲۳۰ فقره قتل شده است. بیش از ۴۰ شاکی از ایالات متحده آمریکا، لهستان، فرانسه و رژیم اشغالگر قدس (اسرائیل) در محاکمه برونو علیه وی شهادت دادند. محاکمه برونو ۷۵ سال بعد از پایان جنگ جهانی دوم در اروپا، یکی از آخرین محاکمات یک نازی سابق است. 
۱۳۹۹/۰۵/۰۳
زادروز راقم بیانیه اهریمنی
[شهروند] 172سال پیش درچنین روزی، برابر بیست‌وپنجم جولای 1848 میلادی، آرتور جیمز بالفور، سیاستمدار بریتانیایی و نخست‌وزیر این کشور طی سال‌های 1902 تا 1905 میلادی، در لوتیان شرقی (اسکاتلند) به دنیا آمد. بالفور با  وجود نام‌های بزرگی چون دوک ولینگتون، بنجامین دیزرائیلی، ویلیام گلدستون، نویل چمبرلین، وینستون چرچیل، کلمنت اتلی، و... نخست‌وزیر چندان شاخصی در تاریخ انگلستان به حساب نمی‌آید. اما نکته‌ای که او را در آوردگاه سیاست‌ورزی بریتانیا به فردی شاخص تبدیل کرده است، نه در دوران نخست‌وزیری‌اش، بلکه به زمان تصدی‌ بالفور بر وزارت خارجه انگلستان طی سال‌های 1916 تا 1919 میلادی برمی‌گردد؛ جایی که امضای او به‌عنوان وزیرخارجه بریتانیای …
گفت و شنود/ یزید و مَزید!
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / گفت و شنود / یزید / یهودیان / صهیونیست / رژیم کودک کش اسرائیل / رژیم صهیونیستی
گفت و شنود/ یزید و مَزید!
درویشی به نام «مَزید» به مجلسی وارد شد که جامی نیز در آنجا بود، بزرگی از درویش پرسید؛ چرا یزید را لعنت نمی‌کنی؟ گفت؛ چون اهل قبله بوده است.
خشم فعالان مصری از تخریب آثار اسلامی و بازسازی آثار یهودیان
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / مصر
خشم فعالان مصری از تخریب آثار اسلامی و بازسازی آثار یهودیان
فعالان شبکه‌های اجتماعی در مصر به اقدام عبدالفتاح السیسی و دولت مصر مبنی بر تخریب مقبره‌های مسلمانان و آثار اسلامی این کشور واکنش نشان دادند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱ / بیماری ملک سلمان / سلمان بن عبدالعزیز / عربستان و اسرائیل
دعای خاخام صهیونیست برای شفای "ملک سلمان"
به گزارش فارس، صفحه «اسرائیل تتکلم بالعربیه» (اسرائیل به زبان عربی سخن می‌گوید) در شبکه اجتماعی فیسبوک وابسته به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی بتازگی با انتشار ویدئویی از «دیوید روزین» رئیس بین‌المللی بخش گفت‌وگوی ادیان کمیته یهودیان آمریکا از دعای او برای شفای «سلمان بن عبدالعزیز» شاه سعودی خبر داد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
نگرانی نیکی هیلی از رویکرد جو بایدن نسبت به ایران
نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل از پیروزی احتمالی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رویکرد او نسبت به ایران ابراز نگرانی کرد.به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه صهیونیستی اورشلیم پست، نیکی هیلی، نماینده پیشین آمریکا در سازمان ملل در نشستی مجازی که به میزبانی ائتلاف یهودیان جمهوریخواه برگزار شد، درباره جو بایدن رقیب دموکرات دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۰ ریاست جمهوری این کشور، مدعی شد که اگر بایدن در ماه نوامبر انتخاب شود، به توافق هسته‫ای ایران باز خواهد گشت.هیلی در ادامه به اقدامات ترامپ از جمله انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس اشغالی و خارج کردن آمریکا از توافق هسته‫ای اشاره کرده و گفت: به خاطر تمام پیشرفت‌هایمان در زمینه اسرائیل، خاورمیانه و رساندن …
۱۳۹۹/۰۵/۰۱
عید پوریم یهودیان با تصویر محمدرضاشاه پهلوی
عید پوریم در ایران توسط یهودیان برگزار می‌شده است که به افتخار نجات آنها از دست هامان بوده است. در تصویر تاریخی امروز، عکسی از مراسم پوریم در ایران را ببینید.
دستورات قرآن کریم و ائمه اطهار(ع) در مورد حجاب زنان/ ماجرای چادری که یهودیان را مسلمان کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۵ / عفاف و حجاب
دستورات قرآن کریم و ائمه اطهار(ع) در مورد حجاب زنان/ ماجرای چادری که یهودیان را مسلمان کرد
چادری که در روایت‌ها به آن اشاره‌شده، شامل پارچه‌ای است که از سر تا پایین پای زنان را می‌پوشاند و مانع از نگاه نامحرم به آن‌ها می‌شود.
شباهت شعار تظاهرکنندگان در قدس به مطالبات اعتراض‌های ضد نژادپرستی آمریکا
۱۳۹۹/۰۴/۲۳ / اسرائیل / قدس / رژیم صهیونیستی / هراس جهانی از ویروس کرونا
شباهت شعار تظاهرکنندگان در قدس به مطالبات اعتراض‌های ضد نژادپرستی آمریکا
تهران- ایرنا- صدها تن از یهودیان ارتدوکس افراطی در حالی به اعتراض خود برای دومین شب پیاپی در قدس ادامه دادند که شعارهای معترضین شباهت زیادی به خواسته های مردم در اعتراض‌های ضد نژاد پرستی آمریکا داشت .
هشدار ۴۰ خاخام یهودی درباره طرح الحاق کرانه باختری
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / طرح الحاق کرانه باختری
هشدار ۴۰ خاخام یهودی درباره طرح الحاق کرانه باختری
ایلنا: ۴۰ خاخام یهودی در انگلیس تاکید کردند که در صورت اجرای طرح الحاق کرانه باختری، تاریخ رژیم صهیونیستی و یهودیان را محاکمه خواهد کرد.
سریال صهیونیستی «تهران» تصویری خنده‌دار از مناسبات سیاسی و اجتماعی ایران دارد
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / اسرائیل / رژیم صهیونیستی / یهودیان / هوملند
سریال صهیونیستی «تهران» تصویری خنده‌دار از مناسبات سیاسی و اجتماعی ایران دارد
شخصیت اصلی سریال تهران، نه ظاهری چنانکه رادیو پیام رژیم صهیونیستی توصیف کرده دارد و نه فارسی را به شکل قابل تحملی صحبت می‌کند.
ترویج عفاف و حجاب از اهداف پدرم بود
۱۳۹۹/۰۴/۱۹ / یهودیان / حجاب و عفاف / سردار سلیمانی / زینب سلیمانی
ترویج عفاف و حجاب از اهداف پدرم بود
زینب سلیمانی گفت: ترویج عفاف و حجاب از اهداف پدرم بود که با شهادت خود به این هدف رسید.
۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ناکام‌ترین کمونیست (6)
مهران اکبری قاضی چاکیاما به علت شکافی که بین او و منشویکها از مدتها قبل پدید آمده بود و لنین که لیدر اصلی جریانات مبارزاتی روسیه هم که در جریان بود به سرعت به همراه دوست قدیمی تروتسکی یعنی زینوویف در پتروگراد نزد تروتسکی رفت و با چرب زبانی خود و نفوذ زینوویف توانست برگه آس منشویکها را به سمت خود بکشاند و تروتسکی هم که ‌شیفته تمجید بود در یک تغییر دگردیسی به بلشویکها پیوست. > پدر انقلاب کمیسر خارجه و موسس ارتش سرخاو برخلاف لنین خواستار تنها حضور بلشویکها در قدرت آینده روسیه نبود بلکه خواستار حزبی مجتمع از همه مبارزین و احزاب بود. اما قبضه کردن قدرت با حضور دولت موقت که از سوی دوما سرکار آمده بود چندان آسان نبود و طبعا بین مبارزان و دولت موقت درگیری به وجود آمد و تروتسکی بر خلاف لنین نتوانست …
عناصر اضمحلال و فروپاشی اسرائیل۲-| یهودیان فلاشا و کابوس نژادپرستی به جای سرزمین شیر و عسل
۱۳۹۹/۰۴/۱۲ / اسرائیل
عناصر اضمحلال و فروپاشی اسرائیل۲-| یهودیان فلاشا و کابوس نژادپرستی به جای سرزمین شیر و عسل
«وقتی از تبعیض سخن می‌گوییم درباره مسائل ملموس حرف می‌زنیم نه امری غیر موجود، می‌توانیم از تبعیض بر اساس رنگ ، فرهنگ،جنس و شرایطی اقتصادی سخن بگوییم، امروز در جامعه ما(صهیونیستی) هم همچنان رنگ سیاه (اتیوپیایی‌ها) را به عنوان رنگ بردگان تصور می‌کنند».
۱۳۹۹/۰۴/۰۹ / رژیم صهیونیستی / شبکه تلویزیون خدا
اسرائیل پخش شبکه «تلویزیون خدا» را متوقف کرد
به گزارش فارس به نقل از واشنگتن تایمز، شورای پخش تلویزیون کابلی و ماهواره‌ای اسرائیل می‌گوید شبکه  «God TV»(تلویزیون خدا) که به زبان عبری پخش می شود به دلیل تبلیغ مسیحیت و تشویق یهودیان به تغییر دین به مدت یک هفته قطع شده است.
۱۳۹۹/۰۴/۰۷
تنها راه مقاومت، ماندن است
[مجتبی پارسا] فقط چند روز باقی مانده تا بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل براساس توافق دولت ائتلافی، ‏انضمام غیرقانونی خاک کرانه باختری را به اسراییل پیش ببرد. بحث‌های زیادی در این باب شده که سرنوشت این ‏سرزمین در هفته‌ها و ماه‌های پیش‌رو چه خواهد شد.‏ به گزارش خبرگزاری الجزیره، سناریوهای مختلفی در مورد انضمام کرانه باختری مورد بحث قرار گرفته است. از ‏سناریوی انضمام 30‌درصد کرانه باختری که در طرح دولت ترامپ پیش‌بینی شده -که شامل منطقه دره اردن ‏می‌شود- تا سناریوی انضمام زمین‌های اطراف شهرک‌های اصلی.‏ بحث‌های سیاسی اسراییل همراه با دیپلماسی بین‌المللی به صورت موازی پیش می‌رود و همزمان، مقامات فلسطینی ‏در …
۱۳۹۹/۰۴/۰۵
آنها ما هستند و ما آنها هستیم
فرانک حیدریان |تا قبل از تابستان نود و دو، ریچل کوری را نمی‌شناختم. نمایشنامه «اسم من ریچل کوری است» که به دستم رسید، قصه چند خطی‌اش چنان جذبم کرد که بی‌خوانش نمایشنامه تا انتها‌ (آنچه بین مترجمان رایج است) شروع کردم به ترجمه. داستان زندگی دختری امریکایی که در بیست و سه سالگی به اسراییل (نوار غزه) می‌رود تا با تن نحیفش در برابر تخریب خانه‌های شهروندان فلسطینی بایستد.  درد و رنج مردم فلسطین از این جنگ عبث و بیهوده، از خلال خاطرات و ایمیل‌های این دختر جوان که به قول خودش ملیتی برتر دارد، به روایتی ملموس بدل می‌شود؛ روایتی که برای سال‌ها، در کشوری که ریچل به آن تعلق داشت، اجرا نشد. حتما و قطعا به دلیل لابی قدرتمند یهودیان، چرا‌که …
یهودیان در انگلیس و ایران .. تفاوت جایگاه یک اقلیت
۱۳۹۹/۰۴/۰۴ / اخبار ایران (بین‌الملل) / اخبار "انگلیس" / اسرائیل
یهودیان در انگلیس و ایران .. تفاوت جایگاه یک اقلیت
چند روز پیش اظهارات خاخام یهودا گرامی خاخام ارشد یهودیان ایران بازتاب ویژه‌ای در رسانه‌های رژیم صهیونیستی داشت و تقریبا اکثر رسانه‌های این رژیم بخش‌هایی از آن را به نقل از گفتگوی اصلی انجام شده با المانیتور منتشر کردند.
خاخام ارشد ایران: آزادی مذهبی کامل در کشور وجود دارد
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
خاخام ارشد ایران: آزادی مذهبی کامل در کشور وجود دارد
تهران - ایرنا - «یهودا گرامی» خاخام ارشد ایران در مورد وضعیت جامعه یهودیان در کشور تصریح کرد که آزادی مذهبی کامل در ایران وجود دارد.
امنیت یهودیان در ایران به روایت خاخام ارشد یهودیان
۱۳۹۹/۰۴/۰۲
امنیت یهودیان در ایران به روایت خاخام ارشد یهودیان
خاخام ارشد یهودیان ایران در مصاحبه‌ای تاکید کرد که امنیت یهودیانی که در ایران زندگی می‌کنند بسیار عالی است و بر خلاف اروپا نیازی به حضور نیرو‌های امنیتی برای حفاظت از مدارس و عبادتگاه‌های یهودیان وجود ندارد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۲ / خاخام ارشد یهودیان ایران / یهودیان ایران
خاخام‌ارشد یهودیان ایران: بر خلاف اروپا، امنیت یهودیان در ایران عالی است
خاخام ارشد یهودیان ایران در مصاحبه‌ای تاکید کرد که امنیت یهودیانی که در ایران زندگی می‌کنند بسیار عالی است و بر خلاف اروپا نیازی به حضور نیروهای امنیتی برای حفاظت از مدارس و عبادتگاه‌های یهودیان وجود ندارد.
خاخام ارشد ایران گفت که اسرائیل نماینده یهودیان نیست
۱۳۹۹/۰۴/۰۱
خاخام ارشد ایران گفت که اسرائیل نماینده یهودیان نیست
خاخام ارشد ایران: فعالیت‌های مذهبی یهودیان در این کشور به صورت آزادانه و بدون هیچگونه محدودیتی صورت می‌ گیرد.
خشم یهودیان انگلیس از نامزدی سیاستمدار ضد فلسطین برای سفارت اسرائیل
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / انگلیس / رژیم صهیونیستی
خشم یهودیان انگلیس از نامزدی سیاستمدار ضد فلسطین برای سفارت اسرائیل
براساس گزارش رسانه‌ها، اکثریت جامعه یهودیان انگلیس از انتصاب یک حامی تندروی طرح الحاق کرانه باختری اشغالی به عنوان سفیر بعدی رژیم صهیونیستی در این کشور ناراضی بوده و دولت آنجا را تحت فشار گذاشته‌اند تا با انتصاب او موافقت نکند.
خاطره ای ناگفته از نفوذ پیام شهید حججی
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / شهید محسن حججی / شهید / انقلاب اسلامی ایران
خاطره ای ناگفته از نفوذ پیام شهید حججی
خاطره ای از زبان پدر شهید حججی از چگونگی نفوذ پیام انقلاب و شهادت در دل یهودیان بواسطه ی این شهید بزرگوار را مشاهده می کنید.
چشم انداز روابط هند و اسرائیل در دوره مودی
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / اسرائیل / هند / روابط هند و اسرائیل / نارندرا مودی / بنیامین نتانیاهو
چشم انداز روابط هند و اسرائیل در دوره مودی
حسام الدین حجت زاده در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: شواهد نشان می دهند که به دلایل سیاسی و تاریخی، آتال بیهاری واجپایی (۲۰۰۴ ـ ۱۹۹۹) و نارندرا مودی (۲۰۱۹ ـ ۲۰۱۳) نخست وزیران راستگرای هند در مقایسه با رهبران حزب چپگرای کنگره هند، تمایل بیشتری به برقراری روابط صمیمانه با غرب و رژیم صهیونیستی داشته اند. در عین حال، وجود یک اقلیت یهودی ۸۰ هزار نفری در هند و یک اقلیت کوچک از یهودیان هندی تبار در فلسطین اشغالی بهانه خوبی برای صهیونیست ها و راستگرایان هندو فراهم ساخته تا به گسترش روابط سیاسی و فرهنگی فیمابین بر اساس ایدئولوژی های شان اقدام کنند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۸
مقام اماراتی: ارتباط با اسرائیل مهم است
وزیر مشاور در امور خارجه امارات روز سه‌شنبه در سخنرانی در کنفرانس کمیته یهودیان آمریکا گفت که ارتباط با رژیم‌صهیونیستی مهم بوده و می‌توان در برخی زمینه‌ها با این رژیم همکاری کرد.
درخواست وزیر سابق دادگستری عربستان برای بازسازی روابط یهودیان با مسلمانان
۱۳۹۹/۰۳/۲۷ / عربستان
درخواست وزیر سابق دادگستری عربستان برای بازسازی روابط یهودیان با مسلمانان
محمد العیسی، دبیرکل اتحادیه جهانی اسلام و وزیر سابق دادگستری عربستان در همایش بین‌المللی کمیته یهودی-آمریکایی خواهان بازسازی روابط یهودیان و مسلمانان شد.
گانتس: طرح ترامپ را با کمک کشورهای دیگر اجرایی می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / بنی گانتس / رژیم صهیونیستی اسرائیل / طرح معامله قرن
گانتس: طرح ترامپ را با کمک کشورهای دیگر اجرایی می‌کنیم
فارس نوشت: «بنی گانتس» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، در اجلاس کمیته یهودیان آمریکا، گفت که تل‌آویو بایستی طرح  موسوم به «معامله قرنِ» «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا را با هماهنگی با برخی شرکا در منطقه اجرایی کند.
دلیل حضور مقام سعودی در نشست یهودی-آمریکایی چه بود؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / عربستان / ایالات متحده آمریکا
دلیل حضور مقام سعودی در نشست یهودی-آمریکایی چه بود؟
رئیس نهاد سعودی موسوم به «اتحادیه جهان اسلام» طی مشارکت خود در نشست مجازی کمیته یهودی-آمریکایی، یهودیان را برادر خواند و بر تقویت روابط با آنها تأکید کرد.
رژیم صهیونیستی به دنبال احداث۱۲۹۴ واحد مسکونی جدید در قدس
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / شهرک‌سازی‌های اسرائیل
رژیم صهیونیستی به دنبال احداث۱۲۹۴ واحد مسکونی جدید در قدس
رژیم صهیونیستی بی اعتنا به درخواست های مکرر جامعه بین الملل، همچنان به مصادره اراضی فلسطینیان و ساخت و ساز در آن برای یهودیان ادامه می‌دهد.
تماشا کنید: اماراتی‌ها در بن‌گورین! / ماجرای پرواز هواپیماهای امارات به فرودگاه بن‌گورین اسرائیل چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
تماشا کنید: اماراتی‌ها در بن‌گورین! / ماجرای پرواز هواپیماهای امارات به فرودگاه بن‌گورین اسرائیل چیست؟
دومین پرواز هواپیمای اماراتی به اسرائیل به بهانه کمک به فلسطینیان این شائبه را به‌وجود آورده است که این کشور عربی قصد عادی سازی روابط خود با اسرائیل را دارد. این پروازها در حالی صورت می‌گیرد که جنبش خودگردان از دریافت آن‌ها سر باز زده است. پیش از این نیز امارات به جامعه توییتری یهودیان اجازه فعالیت تحت عنوان جامعه یهودیان را در این کشور داده بود.
پیرانگاه زرتشتیان، کلیمیان و مسلمانان در یزد ثبت ملی شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۰ / استانی-فرهنگی و هنری / زندگی مسالمت‌آمیز ادیان / مسلمانان / یهودیان / زرتشتیان
پیرانگاه زرتشتیان، کلیمیان و مسلمانان در یزد ثبت ملی شد
پیرانگاه ادیان زرتشتی، یهودی و مسلمان در یزد که عبادتگاهی مشترک میان این ادیان است، در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسید.
گام جدید در عادی سازی با صهیونیست‌ها/ فعالیت توییتری جامعه یهودیان در امارات
۱۳۹۹/۰۳/۱۹ / اسرائیل / اخبار "امارات"
گام جدید در عادی سازی با صهیونیست‌ها/ فعالیت توییتری جامعه یهودیان در امارات
امارات در اقدام جدید خود در راستای عادی‌سازی با صهیونیست‌ها این بار از ایجاد حساب توییتری جامعه یهودیان در این کشور استقبال کرد.
عکس روز| اعتراض به تبعیض در تل‌آویو
۱۳۹۹/۰۳/۱۸
عکس روز| اعتراض به تبعیض در تل‌آویو
زنی در شهر تل‌آویو با پرچم فلسطین با تصویر مشت «قدرت سیاه‌پوستان» و شعار «مقاومت در برابر تبعیض نژادی» در تظاهرات اعراب و یهودیان بر ضد «طرح صلح» دونالد ترامپ شرکت کرده است.
اتهام‌زنی آمریکا به ایران به بهانه «یهود ستیزی»
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / آزادی یهودیان در ایران / آمریکا و ایران / ادعای آمریکا علیه ایران / مورگان اورتاگاس / یهودستیزی
اتهام‌زنی آمریکا به ایران به بهانه «یهود ستیزی»
به گزارش فارس، به رغم تاکید‌های مکرر نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی بر وضعیت خوب یهودیان ساکن ایران، آمریکا امروز یکشنبه ایران را به یهودستیزی متهم کرد.
یهودیان مطرح  انگلیسی طرح الحاق کرانه باختری را محکوم کردند
۱۳۹۹/۰۳/۱۷ / تل آویو / اسرائیل / رژیم صهیونیستی / انگلستان
یهودیان مطرح انگلیسی طرح الحاق کرانه باختری را محکوم کردند
لندن – ایرنا – ۴۰ تن از یهودیان سرشناس انگلیسی در نامه‌ای خطاب به سفیر رژیم صهیونیستی در لندن، درباره پیامدهای منفی اشغال کرانه باختری از جمله نابودی موجودیت رژیم اسرائیل هشدار دادند.
خشم پمپئو از توئیت ظریف
۱۳۹۹/۰۳/۱۱ / اعتراض به نژادپرستی / برخورد پلیس آمریکا با سیاهپوستان / مایک پمپئو / محمدجواد ظریف
خشم پمپئو از توئیت ظریف
به گزارش ایسنا، وزیرخارجه آمریکا با تکرار ادعاهای پوچ حکومت این کشور علیه ایران نوشت: «شما همجنسگرایان را اعدام، زنان را سنگسار و یهودیان را نابود می‌کنید»!
شناسایی مقصر تولید کرونا در انگلیس/ "توطئه یهودیان" است
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / ویروس کرونا / انگلیس / رژیم صهیونیستی اسرائیل
شناسایی مقصر تولید کرونا در انگلیس/ "توطئه یهودیان" است
ایسنا نوشت: بر اساس تحقیق جدید صورت گرفته از سوی محققان دانشگاه آکسفورد، مشخص شد که یکی از هر پنج انگلیسی بر این باور است که یهودیان کووید -۱۹ را برای نابودی و فروپاشی اقتصادی به منظور کسب دستاورد مالی ایجاد کرده‌اند.
از هر پنج انگلیسی یک نفر "توطئه یهودیان" را مقصر تولید کرونا می‌داند
۱۳۹۹/۰۳/۰۷ / کرونا در جهان / کروناویروس / یهودستیزی / انگلیس
از هر پنج انگلیسی یک نفر "توطئه یهودیان" را مقصر تولید کرونا می‌داند
بر اساس تحقیق جدید صورت گرفته از سوی محققان دانشگاه آکسفورد، مشخص شد که یکی از هر پنج انگلیسی بر این باور است که یهودیان کووید -۱۹ را برای نابودی و فروپاشی اقتصادی به منظور کسب دستاورد مالی ایجاد کرده‌اند.
چالش های رژیم صهیونیستی در مقابله با کرونا از نگاه پرس تی وی
۱۳۹۹/۰۳/۰۶ / ویروس کرونا / یهودیان / اسرائیل / حسین‎الشیماری / رژیم صهیونیستی
چالش های رژیم صهیونیستی در مقابله با کرونا از نگاه پرس تی وی
نقد و بررسی چالش های رژیم صهیونیستی در مقابله با ویروس کرونا در برنامه «داخل اسرائیل» شبکه پرس تی وی انجام می شود.
اتفاق مشکوک غیرفعال بودن دوربین‌های زیارتگاه یهودیان | چرا پمپئو برای حادثه کوچک استر واکنش نشان می دهد؟
۱۳۹۹/۰۳/۰۴
اتفاق مشکوک غیرفعال بودن دوربین‌های زیارتگاه یهودیان | چرا پمپئو برای حادثه کوچک استر واکنش نشان می دهد؟
آتش‌سوزی در زیارتگاه استرومردخای گرچه با تاخیر توسط دادستان همدان تایید شد و پس از آن هم مسئولان بسیاری در این باره سخن گفتند اما انچه در این میان بسیار جنجال برانگیز شد، احتمال عمدی بودن آن بود.
پشت‌پرده پروژه اختلافات قومی و دینی در ایران!
۱۳۹۹/۰۳/۰۴ / اسرائیل / یهودیان / همدان
پشت‌پرده پروژه اختلافات قومی و دینی در ایران!
مجید تفرشی، تحلیلگر سیاسی مقیم لندن از پشت‌پرده پروژه اختلافات قومی و دینی در ایران پرده برداشت. ماجرای جنجال‌آفرینی برای آرامگاه "استر و مردخای" همدان در آستانه روز قدس چیست؟
واکنش وزیر خارجه انگلیس به سخنان مقام معظم رهبری
۱۳۹۹/۰۳/۰۳ / انگلیس / دومینیک راب / ایران / مقام معظم رهبری / روز قدس / فلسطین / یهودیان / رژیم صهیونیستی
واکنش وزیر خارجه انگلیس به سخنان مقام معظم رهبری
همزمان با بازتاب جهانی سخنان مقام معظم رهبری به مناسب روز قدس، وزیرخارجه انگلیس نیز به سخنان مقام معظم رهبری واکنش نشان داد.
سیاستمدار ایرلندی: صلح خاورمیانه در گروی نابودی رژیم آپارتاید اسرائیل است
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / تشکیلات خودگردان فلسطین / اسرائیل / جمهوری ایرلند / فلسطین / روز قدس / روز جهانی قدس در جهان
سیاستمدار ایرلندی: صلح خاورمیانه در گروی نابودی رژیم آپارتاید اسرائیل است
لندن – ایرنا – نماینده پارلمان ایرلند با اشاره به جنایت‌های گسترده رژیم صهیونیستی در حق مردم مظلوم فلسطین در طول ۷۲ سال گذشته تصریح کرد که برقراری صلح میان یهودیان، مسلمانان و یهودیان در فلسطین در گرو نابودی رژیم آپارتاید اسرائیل است.
یک مسئول: اسرائیل نه تنها حق حاکمیت، بلکه حق حیات را از فلسطینیان گرفته است
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / استانی-سیاسی / القدس درب الشهداء / روز قدس / مرگ بر اسرائیل
یک مسئول: اسرائیل نه تنها حق حاکمیت، بلکه حق حیات را از فلسطینیان گرفته است
رئیس پژوهشکده مدیریت دفاعی پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس گفت: رژیم صهیونیستی هویتی از خود ندارد و با وعده‌های توخالی از قبیل پول توانست یهودیان را دورهم جمع و سرزمین قدس شریف را غصب کنند. این رژیم جعلی نه‌تنها حق حاکمیت را نقض کرده بلکه حق حیات را از مردم مظلوم فلسطین گرفته است.
رد پای جنایت صهیونیست‌ها در
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / یعقوب نیمرودی / پهلوی / تل آویو / اصفهان / اسرائیلی‌ها / فرانسه / حکومت پهلوی / پژمان جمشیدی / سرزمین های اشغالی / شبکه یک سیما
رد پای جنایت صهیونیست‌ها در "زیرخاکی"
نوشته عبری لوگوی سریال زیرخاکی شبکه یک سیما و ترجمه آن، شاید بتواند پرده از یک جنایت فرهنگی اسرائیل علیه ایران بردارد؛ لوگویی که روی آن به شکل هوشمندانه‌ای نوشته شده؛ «عتیقه دزدهای اسرائیلی!»
نماینده کلیمیان در مجلس: یهودیان عالم علیه فاجعه صهیونیسم قیام کنند
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / سیامک مره‌صدق / نماینده کلیمیان ایران / نماینده کلیمیان در مجلس
نماینده کلیمیان در مجلس: یهودیان عالم علیه فاجعه صهیونیسم قیام کنند
شفقنا- نماینده کلیمیان ایران در مجلس با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به دنبال سواستفاده از دین یهود است، گفت: علاوه بر وظیفه انسانی، وظیفه دینی همه یهودیان است که علیه فاجعه صهیونیست در جهان قیام کنند. سیامک مره‌صدق نماینده کلیمیان...
درنگی در میراث موسی و احمد
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / القدس درب الشهداء / روز قدس / امام موسی صدر / جنگ تحمیلی / رژیم صهیونیستی / فلسطین
درنگی در میراث موسی و احمد
«ما از انسان‌ بیزار نیستیم، ولی‌ فساد را نمی‌پذیریم. می‌گوییم‌ از همان‌ هنگامی‌که‌ نخستین‌ دولت‌ اسرائیل‌ شکل‌ گرفت، یعنی‌ پیش‌ از میلاد حضرت‌ مسیح (ع)، یهودیان‌ی نژادپرستی‌ و افکار نژادپرستانه‌ را مطرح‌ می‌کردند؛ افکاری‌ که‌ به‌ آنان توهم‌ برتری‌ بر بشر را می‌بخشد.»
تاکید بر ادامه راه قدس و همدلی آزادی خواهان ادیان ابراهیمی برای مقابله با ظلم رژیم صهیونیستی
۱۳۹۹/۰۳/۰۲ / معامله قرن / روسیه / اسرائیل / قدس / روز جهانی قدس در جهان
تاکید بر ادامه راه قدس و همدلی آزادی خواهان ادیان ابراهیمی برای مقابله با ظلم رژیم صهیونیستی
مسکو - ایرنا - جمعی از مقامات، صاحبنظران، شخصیت‌های سیاسی، فرهنگی و مذهبی ایران، روسیه، قرقیزستان و جمهوری آذربایجان در میزگردی که به همت سفارت ایران در روسیه برگزار شد ضمن تاکید بر تداوم راه قدس، اتحاد و همدلی مسلمانان، مسیحیان و یهودیان آزادی‌خواه جهان را تنها راه نجات ملت فلسطین از ظلم و ستم رژیم صهیونیستی دانستند.
فلسطینیان نباید هزینه جنایات تمدن غرب علیه یهودیان را بپردازند
۱۳۹۹/۰۳/۰۱ / ظریف
فلسطینیان نباید هزینه جنایات تمدن غرب علیه یهودیان را بپردازند
ایلنا: وزیر امور خارجه در پیامی توییتری گفت که فلسطینیان نباید هزینه جنایات تمدن غرب علیه یهودیان را بپردازند.
ظریف خطاب به کشور‌های غربی: فلسطینی‌ها نباید تاوان جنایات شما را بپردازند
۱۳۹۹/۰۳/۰۱
ظریف خطاب به کشور‌های غربی: فلسطینی‌ها نباید تاوان جنایات شما را بپردازند
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به اینکه کشتار یهودیان در اتاق‌های گاز در اروپا «راهکار نهایی» تمدن غربی بوده است، تأکید کرد که مردم فلسطین نباید تاوان جنایات و گناهان غربی‌ها را بپردازند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •