یکشنبه, ۳۰ شهریور, ۱۳۹۹ / 20 September, 2020
باشگاه دانش پژوهان جوان
جزییات برگزاری آزمون استعدادهای درخشان /بدون ماسک وارد حوزه نشوید
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / مرکز استعدادهای درخشان / سال تحصیلی 1399 ـ 1400 / آزمون
جزییات برگزاری آزمون استعدادهای درخشان /بدون ماسک وارد حوزه نشوید
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان جزئیات…
۱۳۹۹/۰۴/۲۷
آزمون سمپاد به تعویق افتاد
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان از تغییر زمان برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد که قرار بود جمعه این هفته ۲۷ تیر برگزار شود خبر داد.به گزارش ایسنا، فاطمه مهاجرانی در‫این‫باره گفت: در شرایط کنونی طبیعتا همه ما ملزم هستیم به فرامین ستاد کرونا عمل کنیم. وی افزود: علی‫رغم آنکه تمهیدات فراهم و کارها انجام شده بود به دلیل تاکید ستاد ملی کرونا که خواستند آزمون‌ها برگزار نشود پذیرفتیم و آزمون ورودی سمپاد به تاخیر می‌افتد. رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان با بیان اینکه آزمون را با تاخیر دو هفته‌ای به شرط آنکه ستاد کرونا اجازه دهد برگزار می کنیم گفت: زمان مطلوب برای اجرای فرایندهای کاری ما 2 هفته است و ان‫شاالله وضعیت کشور به …
آزمون سمپاد به تعویق افتاد/ احتمال برگزاری آزمون با تاخیر دو هفته‌ای و اجازه ستاد کرونا
۱۳۹۹/۰۴/۲۵
آزمون سمپاد به تعویق افتاد/ احتمال برگزاری آزمون با تاخیر دو هفته‌ای و اجازه ستاد کرونا
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان از تغییر زمان برگزاری آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس سمپاد که قرار بود جمعه این هفته ۲۷ تیر برگزار شود خبر داد.
طرح شهاب به پایه نهم رسید/ پوشش ۱۰۰ درصدی طرح شهاب در پایه چهارم
۱۳۹۹/۰۳/۱۸ / آموزش و پرورش / طرح شهاب
طرح شهاب به پایه نهم رسید/ پوشش ۱۰۰ درصدی طرح شهاب در پایه چهارم
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان با اشاره به طرح ملی شهاب که امسال در پایه نهم مستقر شد، گفت: پوشش ۱۰۰ درصدی در پایه چهارم محقق شده و سه میلیون و ۹۰۰ هزار دانش آموز را شامل شده است.
زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد اعلام شد
۱۳۹۹/۰۳/۱۳
زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد اعلام شد
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان زمان برگزاری سنجش و پذیرش ورودی پایه‌های هفتم و دهم مدارس سمپاد را اعلام کرد.
آموزش در مدارس سمپاد تعطیل نشده است
۱۳۹۹/۰۱/۱۰ / مدارس / مدارس سمپاد / دانش‌آموزان / آموزش مجازی ؛ تجربه ای نو در سایه کرونا
آموزش در مدارس سمپاد تعطیل نشده است
تهران- ایرنا- رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: مدارس سمپاد عملا از پیش از عید و در ایام نوروز آموزش را تعطیل نکرده و روزانه حدود ۱۱ ساعت مانند روال عادی مدارس، به دانش آموزان محتوای آموزشی ارائه می دهد.
تفاوت عملکرد دختران در المپیادهای دانش‌آموزی با کنکور سراسری
۱۳۹۸/۱۲/۲۷ / باشگاه دانش پژوهان جوان / کنکور سراسری
تفاوت عملکرد دختران در المپیادهای دانش‌آموزی با کنکور سراسری
به تازگی نتایج مرحله اول المپیادهای دانش‌آموزی منتشر شده است و تعداد پذیرفته‌شدگان به تفکیک جنسیت نیز اعلام شده، بررسی این نتایج و مقایسه حضور دختران در المپیادها با حضور آن‌ها در کنکور سراسری نشان از یک تفاوت مشخص میان عملکرد دختران و پسران دارد.
مدارس سمپاد آموزش در فضای مجازی را آغاز کردند
۱۳۹۸/۱۲/۰۹ / ویروس کرونا / فاطمه مهاجرانی / سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان / دانش‌آموزان
مدارس سمپاد آموزش در فضای مجازی را آغاز کردند
تهران - ایرنا - رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: مدارس استعدادهای درخشان با توجه به تعطیلی مدارس، آموزش در فضای مجازی را آغاز کرده اند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / آموزش و پرورش / سقوط هواپیمای اوکراینی
برگزاری مراسم یادبود جانباختگان هواپیمای اوکراینی در باشگاه دانش پژوهان جوان
رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در مراسم یادبود عروج شهدای پرواز ٧۵٢ که تعدادی از فارغ التحصیلان سمپاد و المپیادی‌های دانش پژوهان جوان در آن حضور داشتند، آرزوی درگذشتگان را جهانی سرشار از صلح و زیبایی دانست.
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / استانی-اجتماعی / آموزش و پرورش / فارس / فاطمه مهاجرانی / استعداد درخشان
نخستین باشگاه دانش پژوهان جوان به زودی در فارس راه‌اندازی می‌شود
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان  گفت: نخستین باشگاه دانش پژوهان جوان به زودی در استان فارس راه‌اندازی خواهیم کرد تا مامنی برای دانش آموزان علاقمند در حوزه‌های المپیاد، توسعه دانش و در راستای افزایش سرمایه اجتماعی باشد.
۱۳۹۸/۱۰/۱۸ / سقوط هواپیمای اوکراینی
تسلیت جان باختن ۳ تن از دارندگان مدال‌های المپیاد کشوری در حادثه سقوط هواپیما
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش جان باختن سه تن از دارندگان مدال‌های المپیاد کشوری در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را تسلیت گفت.
۱۳۹۸/۰۹/۲۹ / مدارس سمپاد / آموزش و پرورش / بودجه ۹۹
پیگیری استقلال مالی سازمان سمپاد در بودجه ۹۹
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان از پیگیری برای تخصیص ردیف بودجه مستقل برای سمپاد در سال ۹۹ خبر داد و گفت: مرکز سمپاد طبق مصوبات قانونی باید به سازمان تبدیل شود و به دنبال استتقلال بودجه آن هستیم. همچنین در تلاشیم تا با مشخص شدن قطعی و صدور احکام هیئت امنا، اولین جلسه هیئت امنا را دی ماه برگزار کنیم.
۱۳۹۸/۰۸/۱۱ / کاهش تنوع مدارس / آموزش و پرورش / _دانش آموز / مدارس سمپاد
تعارضات قانون حذف مدارس خاص با اسناد بالادستی
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان با بیان اینکه مصوبه قانونی حذف تنوع مدارس تعارضاتی با اسناد بالادستی دارد گفت: برخی از این مدارس یک شبه خلق نشده‌اند. نمی‌توان نهالی چون سمپاد را که بیش از ۵۰ سال ریشه دارد یکباره از جا بکنیم.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳
مافیای کنکور به المپیادی‌ها هم رسیده است؟
ایسنا نوشت: رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان با انتقاد از اینکه هم اکنون همانند صنعت کنکور دارای صنعت المپیاد هستیم گفت که در حال حاضر سهم شهرستانهای ما از المپیادها دارد به سمت صفر میل می کند این در حالیست که ۸ استان کشور هرگز رنگ مدال کشوری به خود ندیده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۳ / نخبه / مرکز استعدادهای درخشان / المپیاد دانش آموزی
آموزش و پرورش وثیقه المپیادیها برای خروج از کشور را تامین نمی‌کند
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان با انتقاد از اینکه هم اکنون همانند صنعت کنکور دارای صنعت المپیاد هستیم گفت که در حال حاضر سهم شهرستانهای ما از المپیادها دارد به سمت صفر میل می کند این در حالیست که ۸ استان کشور هرگز رنگ مدال کشوری به خود ندیده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۰
هدف دانش‌‌آموزان المپیادی دور زدن کنکور نیست/ دغدغه المپیادی‌ها از سوی سازمان سنجش و دانشگاه‌ها رفع شود
ایلنا: معاون مرکز و باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: ما به عنوان باشگاه دانش‌پژوهان جهان به شدت از ظرفیت علمی و توانمندی دانشی…
۱۳۹۸/۰۶/۱۶ / المپیاد جهانی نجوم / باشگاه دانش پژوهان جوان
سوالات این دوره متفاوت بود/المپیاد جهانی، رنکینگ کشورها را قبول ندارد
برخی از اعضای تیم ملی المپیاد نجوم و اختر فیزیک ایران می‌گویند دلیل…
۱۳۹۸/۰۵/۱۸ / طرح شهاب / سال تحصیلی 98 ـ 99
تدوین سیاست‌های جدید طرح شهاب / افزایش مدارس مجری این طرح
معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: قرار است سیاست‌های جدید طرح شهاب به منظور اجرای بهینه و با توجه به نحوه اجرای کنونی‌ تدوین شود تا به اهداف مدنظر نزدیک‌تر شویم و فاصله میان برنامه و اجرا کم شود.
۱۳۹۸/۰۵/۰۹
جزییاتی درباره سوالات آزمون هوش مدارس تیزهوشان
معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان ضمن اعلام اینکه نتایج آزمون ورودی مدارس سمپاد هفته آینده اعلام خواهد شد گفت: امسال آزمون هوش، تخصصی و علمی بود و شاید بتوان گفت در مقایسه با سال گذشته شمار شرکت کنندگانی که اعتراض و شکایتی نسبت به...
۱۳۹۸/۰۵/۰۳ / باشگاه دانش پژوهان جوان / آموزش و پرورش / مشکلات مالی / المپیادهای جهانی
مصوبه استقلال از آموزش‌وپرورش بعد از یک سال ابلاغ نشده/احتمال ادامه‌دار بودن مشکلات مالی باشگاه
معاون باشگاه دانش‌پژوهان جوان با بیان این‌که مشکلاتی در زمینه اعزام دانش‌پژوهان مشمول خدمت سربازی به المپیادهای جهانی وجود داشته است، گفت: به دلیل ناهماهنگی بین نظام وظیفه و مجموعه آموزش و پرورش دانش‌پژوهان مشمول مجبور شدند خودشان ضمانت خروج از کشور را بگیرند که این موضوع تا الان سابقه نداشته است.
۱۳۹۸/۰۴/۳۰ / المپیاد نجوم و اخترفیزیک / باشگاه دانش پژوهان جوان
اعتراض برخی المپیادی‌ها به نتایج مرحله دوم و پاسخ معاون باشگاه دانش‌پژوهان جوان
تعدادی از دانش‌آموزانی که در آزمون مرحله دوم المپیاد نجوم و اخترفیزیک شرکت کرده بودند، در تماس‌هایی با ایسنا اعتراض خود را به نتایج این آزمون اعلام کردند. معاون باشگاه دانش‌پژوهان جوان به ادعاهای مطرح شده در این اعتراض‌ها پاسخ داد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
ثبت نام پایه هفتم سمپاد نیمه دوم اردیبهشت آغاز می شود
تهران- ایرنا- رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: دانش آموزان متقاضی ورود به پایه هفتم مدارس سمپاد از نیمه دوم اردیبهشت ماه می توانند برای ثبت نام در آزمون اقدام کنند.
۱۳۹۸/۰۲/۰۱
نخبه‌پروری به دلیل ضعف زیرساخت‌ها درست انجام نمی‌شود
تهران- ایرنا- رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: برخی محدودیت ها به لحاظ ساختاری به این مرکز اجازه نمی دهد تا آنگونه که شایسته است، فعالیت های خود را در حوزه نخبگانی، شناسایی و پرورش استعدادها تقویت کند.
۱۳۹۸/۰۱/۲۵
مرحله دوم المپیادهای دانش آموزی به تعویق افتاد
تهران- ایرنا- معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: آزمون‌های مرحله دوم المپیادهای علمی دانش آموزی که قرار بود سوم تا ششم اردیبهشت ماه برگزار شود به روزهای دهم تا سیزدهم اردیبهشت موکول شد.
۱۳۹۷/۱۲/۲۶
هفت هزار دانش‌آموز از مرحله اول المپیادهای علمی عبور کردند
تهران- ایرنا- مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان، نتایج مرحله اول المپیادهای علمی دانش‌آموزی را که در آن 7 هزار و 646 نفر معادل 9.3 درصد شرکت‌کنندگان پذیرفته شده‌اند، اعلام کرد.
۱۳۹۷/۱۲/۰۶
ایران در حال تدارک برگزاری اولین المپیاد جهانی ادبی
تهران- ایرنا- معاون مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: اکنون در حال تدارک برگزاری اولین المپیاد جهانی ادبی در سال 98 هستیم تا فارسی زبانان برجسته را از سراسر دنیا گردهم آوریم.
۱۳۹۷/۱۱/۲۸
سهمیه کنکور مدال‌آوران برنز کماکان برقرار است
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان گفت: سهمیه کنکور مدال‌آوران برنز و عضویت در باشگاه دانش پژوهان جوان حذف نشده است.
۱۳۹۷/۱۱/۲۳
کاهش تنوع مدارس شامل استعدادهای درخشان نمی‌شود
فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان عنوان کرد: کاهش تنوع مدارس که چند سالی است در ردیف سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته شامل مدارس استعدادهای درخشان نمی‌شود.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •