یکشنبه, ۲۴ تیر, ۱۴۰۳ / 14 July, 2024
مجله ویستا

تغذیه سالم بهترین جایگزین داروهای مکمل است


تغذیه سالم بهترین جایگزین داروهای مکمل است

بهترین جایگزین داروهای مکملی که وجود دارد، زندگی سالم یا به عبارتی تغذیه سالم است. دکتر رضا افشاری متخصص سم شناسی بالینی و استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این مطلب می …

بهترین جایگزین داروهای مکملی که وجود دارد، زندگی سالم یا به عبارتی تغذیه سالم است. دکتر رضا افشاری متخصص سم شناسی بالینی و استاد دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان این مطلب می گوید: عرضه داروهای مکمل خارجی در بازار جنبه منفعت طلبی دارد . در صورتی که همین مکمل ها در کشور ساخته شده و به راحتی می تواند در صورت تجویز پزشک مورد استفاده قرار بگیرد. توصیه اصلی ما در پیش گرفتن رژیم غذایی سالم و زندگی سالم برای رفع نیازهای بدن به ویتامین ها و مواد مغذی است.اما اگر فردی طبق نظر پزشک به مکمل نیاز داشته باشد، می تواند مکمل های ساخت ایران را از داروخانه ها تهیه کند.

وی گفت: این مکمل ها بر مکمل های خارجی ارجحیت دارد زیرا دوز آن ها مشخص است و سیستم نظارتی خوبی بر آنها وجود دارد و تاریخ گذشته نیست. مکمل های تقویتی خارجی که در بازار وجود دارد با هدف سوددهی اقتصادی وارد کشور می شود و در واردات آن به نیاز جامعه توجهی نمی شود. در مصرف این مکمل ها نباید زیاده روی کرد زیرا عوارض جدی دربردارد. تبلیغات بسیاری از این مکمل ها غیرواقعی است و با هدف جلب مشتری ادعاهای واهی ارائه می شود.

مروی