سه شنبه, ۱۸ مرداد, ۱۴۰۱ / 9 August, 2022
مجله ویستا

ادویه پای کدو حلوایی | طرز تهیه ادویه پای کدو حلوایی


 مواد لازم و طرز تهیه این مخلوط ادویه بسیار شبیه به مخلوط ادویه پای سیب می باشد. و این بدلیل نزدیک بودن این دو میوه در تهیه پای و انواع کیکها می باشد. ممکن است در بعضی مغازه ها شما بتوانید این مخلوط را بیابید اما مخلوطی که خودتان تهیه نموده باشید مسلماً کیفیت بهتری دارد.

ادویه پای کدو حلوایی معمولاً شامل دارچین، زنجفیل، جوز و میخک می باشد که همانند ادویه پای سیب عمده آن را دارچین تشکیل می دهد. جذابیت اینکه خودتان ادویه پای کدوحلوایی را تهیه نمایید این است که شما آزاد هستید تا در هر زمانی نسبت مقدار ادویه ها در این مخلوط  را بر اساس سلیقه شخصی تان تغییر دهید. از آنجایی که استفاده از هل در انواع مخلوط ادویه ها بیش از پیش رواج یافته مطابق دستور می توانید آن را نیز به مخلوط خود اضافه نمایید که طعم کلی مخلوط ادویه تان را تکمیل می نماید. در واقع شاید بشود گفت که وجود هل در این مخلوط بفرمی لازم باشد.

در صورتی که از جوز تازه در این مخلوط استفاده می نمایید، بهتر است که مقدار آن را در ادویه تان کاهش دهید چرا که جوز تازه طعم بسیار قوی دارد. و از آنجایی که شما در نظر دارید که مخلوط فوق را برای مدتی نگهداری نمایید الزامی نیست که در این مخلوط از جوز تازه استفاده نمایید.


ادویه پای کدو حلوایی | طرز تهیه ادویه پای کدو حلوایی


مواد لازم ادویه پای کدو حلوایی


زنجفیل  2 قاشق غذاخوری

دارچین  ¼ پیمانه

میخک  2 قاشق چایخوری

جوزهندی  1 قاشق چایخوری

هل نصف قاشق چایخوریطرز تهیه ادویه پای کدو حلوایی    تمامی مواد را به خوبی با هم مخلوط نمایید.
    مواد مخلوط شده را در یک ظرف غیر قابل نفوذ هوا بریزید. فراموش نکنید که خود را در تغییر میزان مواد لازم آزاد بگذارید تا بهترین مخلوط را بنا به سلیقه تان بیابید.
 


ادویه پای کدو حلوایی | طرز تهیه ادویه پای کدو حلوایی

نکات تکمیلی در مورد ادویه پای کدو حلوایی

ادویه پای کدو حلوایی جزو چاشنی ها و ادویه میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا 15 دقیقه
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای 0 نفر مناسب میباشد .

ادویه پای کدو حلوایی ، طرز تهیه ادویه پای کدو حلوایی


همچنین مشاهده کنید

سایت مشرقخبرگزاری صدا و سیماخبرگزاری ایرناروزنامه توسعه ایرانیسایت مجله شبکهسایت تابناکوبگردیروزنامه دنیای اقتصادسایت زومیتسایت انتخاب