یکشنبه, ۲۴ تیر, ۱۴۰۳ / 14 July, 2024
مجله ویستا


تغییر نام برخی بانک های بین المللی


تغییر نام برخی بانک های بین المللی
بانک ها در پی فروخته شدن سهام هایشان و یا به منظور متمرکز کردن فعالیت هایشان نام خود را تغییر داده و یا باهم ادغام می شوند.
بانک ها در پی فروخته شدن سهام هایشان و یا به منظور متمرکز کردن فعالیت هایشان نام خود را تغییر داده و یا باهم ادغام می شوند.
به عنوان مثال در ایتالیا شاهد بسیاری از این تغییر نام ها هستیم. ایتالیا از جمله کشورهایی است که تعداد زیاد بانک های جزء در آن حجم سیستم بانکی را به طور نامطلوبی افزایش داده و از همین رو بانکداران بزرگ سعی دارد تا با تشویق بانک های فعال در این کشور آنها را به ادغام ترغیب کند.
در سال ۲۰۰۶ دو بانک ایتالیایی «بانکا اینتسا» و «سانپائولو» اعلام کردند که از آغاز سال۲۰۰۷ میلادی فعالیت های خود را به طور مشترک انجام خواهند داد و ادغام آنها بزرگترین بانک ایتالیا و یکی از ۱۰ بانک بزرگ اروپا را ایجاد خواهد کرد.
ادغام این دو بانک که دومین و سومین بانک بزرگ ایتالیا به شمار می روند، پیروزی بزرگی برای ماریو دراگی رئیس بانک ایتالیایی محسوب می شد.
سهامداران خارجی این دو بانک که عمدتا فرانسوی و اسپانیایی هستند نیز از این ادغام پشتیبانی کردند. همانطور که پیش بینی هم می شد با جو مثبت ایجاد شده در سیستم بانکی ایتالیا بعد از ادغام بانک «بانکا اینتسا» و «سانپائولو» شاهد ادغام بیشتر بانک های ایتالیایی باشیم که اینگونه نیز شد.
اصولا این نوع خبرهای تغییر نام بانک و یا ادغام آنها از طریق سایت The Bankers&#۰۳۹; Almanac و یا پیام های سوییفتی بنکر المنک به بانکهای مرکزی و یا سایر بانکهای جهان مخابره می شود.
در ادامه جدیدترین خبرهای تغییر نام بانکها و ادغام آنها را می خوانید که طی ۵ ماه اخیر اتفاق افتاده است. این تغییر نام ها صرف مربوط به اروپا نبوده و در سایر قاره ها و کشورها از جمله سری لانکا، چین، فنلاند، پاکستان، اسپانیا، ترکیه، فرانسه و مجارستان اتفاق افتاده است.
▪ نام بانک UniCredit Banca d&#۰۳۹;Impresa SPA ایتالیا از تاریخ ۱/۴/۲۰۰۸ به UniCredit Corporate Banking تغییر و از آن تاریخ تحت همین نام به فعالیت خود ادامه می دهد.
▪ نام بانک Commercial Bank of Ceylon Ltd کشور سری لانکا از تاریخ ۲۳/۱/۲۰۰۸ به Commercial Bank of Ceylon Plc تغییر و از آن تاریخ تحت همین نام به فعالیت خود ادامه می دهد.
▪ بانک Bank of Overseas Chinese تایوان از تاریخ ۱/۱۲/۲۰۰۷ درCitibank Taiwan Limited ادغام شد.
▪ بانک HVB Central Profit Banka add بوسنی و هرزگوین از تاریخ ۱/۳/۲۰۰۸ در UniCredit Zagrebacka banka dd ادغام و از آن تاریخ با نام جدید UniCredit Bank dd به فعالیت خود ادامه می دهند.
▪ نام بانک Oko Bank Plc با نام سابق فنلاند Oko Osuuspankkien Keskuspankki Oyj از تاریخ ۱/۳/۲۰۰۸ به Pohjola Bank Plc تغییر و از آن تاریخ تحت این نام به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
▪ نام بانک Banca Di Roma S.P.A ایتالیا از اول فوریه ۲۰۰۸ به Unicredit Banca Di Roma S.P.A تغییر و از آن تاریخ تحت همین نام به فعالیت ادامه می دهد.
▪ نام بانک Banque Marocaine De Commerce Exterieur Paris از اول فوریه۲۰۰۸ به Medicapital Bank PLC Agence EN France تغییر و از آن تاریخ تحت همین نام به فعالیت ادامه می دهد.
▪ از تاریخ اول مه ۲۰۰۸ نام کلیه شعب بانک Societe Generale در کشور چین به Societe Generale(China) Limited تغییر و از آن تاریخ تحت این نام به فعالیت ادامه خواهد داد.
▪ نام بانک Arab Bangladesh Bank Limited از تاریخ ۱۴/۱۱/۲۰۰۷ به AB Bank Limited تغییر و از آن تاریخ تحت همین نام به فعالیت ادامه می دهد.
▪ بانک PICIC Commercial Bank Limited از تاریخ ۳۱/۱۲/۲۰۰۷ با بانک NIB Bank Limited پاکستان ادغام و از آن تاریخ تحت همین نام به فعالیت خود ادامه می دهد.
▪ از تاریخ ۱۱/۱/۲۰۰۸ نام بانک TekfenBank A.S. به EuroBank Tekfen A.S. تغییر و از آن تاریخ تحت این نام به فعالیت ادامه می دهد.
▪ نام بانک Agrani Bankبنگلادش از تاریخ ۱۵/۱۱/۲۰۰۷ به Agrani Bank Ltd
▪ نام بانک Banco Arabe Espanol SA اسپانیا از تاریخ ۱۵/۱/۲۰۰۸ به Aresbank SA
و نام بانک Calyon Bank Turk AS ترکیه از تاریخ ۲۸/۱۲/۲۰۰۷ به Calyon Yatirim Bankasi Turk AS و همچنین نام بانک Central- European International Bank Ltd(CIB Bank) مجارستان از تاریخ ۱/۱/۲۰۰۸ به CIB Bank Zrt تغییر و تحت همین نام به فعالیت ادامه می دهند.
حسین امامی
منبع : بانک توسعه صادرات ایران