چهارشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۳ / 22 May, 2024
مجله ویستا

فریبا اسدی


فریبا اسدی
فریبا اسدی از کودکی به موسیقی علاقه و توجه خاصی داشت و همچنین استعداد قابل توجهی در این زمینه از خود نشان داد .
در سال ۱۳۶۰ سلفژ و آموختن گیتار را به مدت یکسال و نیم نزد گارنیک دروهانیان و عباس دبیر دانش آغاز نمود . در سال ۱۳۶۳ با آواز کلاسیک از طریق مرحوم حسین سرشار آشنا شد و مبانی موسیقی را زیر نظر وی آموخت. سپس مدت ۲ سال اصول ومبانی موسیقی را نزد شریف لطفی فراگرفت و پس از آن مدت ۳ سال نزد خانم آریازند آواز کلاسیک را ادامه داد .
بعدها از محضر خانم بهجت قصری و پروفسور داوید فیض برد اخیرا نیز مدت کوتاهی نزد دکتر ناربه چولاکیان به آموختن این رشته پرداخت . آغاز فعالیتهای او از سال ۱۳۶۹ با ورود به صداوسیما بود که این فعالیت همچنان ادامه دارد .
از سال ۷۴ نیز با گروه کر سمفونیک و کر در گروه کر این مرکز حدود ۴ سال به مربیگری ارف مشغول بود .
از سال ۷۶ به مدت ۳ سال در دانشگاه هنر تهران به عنوان مدرس آواز کلاسیک همکاری داشت و مدت سه سال است که همچنان به عنوان داور در جشنواره های موسیقی دانش آموزی و دانشجویی همکاری دارد فعالیت اصلی اسدی در زمینه موسیقی کودک ، موسیقی فیلم و سریال و ترانه است.
از سال ۱۳۸۰ به بعد به صورت تکخوان بارها در تالاروحدت در جشنواره های مختلف بانوان اجرای برنامه نموده است و این فعالیت همچنان ادامه دارد .
فریبا اسدی در انتخابات اخیر کانون خوانندگان کلاسیک خانه موسیقی دومین نفر از نظر تعداد ارای بدست آمده شد.
در زمینه ادامه فعالیتهای هنری، اسدی در حال حاضرتصمیم به تدریس آواز دارد و در فکر تدارک کنسرت و شرکت در جشنواره موسیقی بانوان است.
منبع : سایت خانه موسیقی