سه شنبه, ۲ مرداد, ۱۴۰۳ / 23 July, 2024
مجله ویستا

سوپ لبو خوش‌رنگ و خوشمزه


سوپ لبو خوش‌رنگ و خوشمزه
● مواد لازم برای ۶ نفر:
▪ یک عدد پیاز (خرد شود)
▪ ۳۵۰ گرم سیب‌زمینی (نگینی خرد شود)
▪ یک عدد سیب خوراکی کوچک
▪ ۳ قاشق سوپ‌خوری آب
▪ یک قاشق چای‌خوری زیره
▪ ۵۰۰ گرم لبوی پخته
▪ یک عدد برگ بو
▪ نوک قاشق چای‌خوری پودر آویشن
▪ یک قاشق چای‌خوری آب‌لیمو ترش
▪ دو و نیم پیمانه آب مرغ یا مخلوط آب و قرص‌های عصاره مرغ یا سبزیجات
▪ ۴ قاشق سوپ‌خوری خامه
▪ چند برگ شوید برای تزئین
▪ نمک و فلفل به میزان لازم
● طرز تهیه:
یک ظرف گود مخصوص مایکروفر را آماده کنید و پیاز، سیب‌زمینی، سیب و آب را در آن بریزید و پس از گذاشتن در ظرف، مواد را با قدرت ۱۰۰ درصد و به مدت ۱۰ دقیقه در مایکروفر بپزید.
پس از این مدت، زیره سبز را روی مواد بپاشید و یک دقیقه دیگر با همان قدرت حرارت دهید.
لبوی پخته و خردشده را به همراه برگ لبو، آویشن، آب لیموترش و آب مرغ گرم شده به مواد اضافه کنید، در ظرف را بگذارید و دوباره آن را به مدت ۱۲ دقیقه روی حداکثر قدرت در مایکروفر حرارت دهید؛ فقط توجه داشته باشید در نیمه‌های این مدت یک بار در مایکروفر را باز کرده و مواد را هم بزنید.
▪ نکته: آب مرغ را پیش از اضافه کردن به مواد، روی اجاق گاز یا در مایکروفر گرم کنید.
ظرف را از مایکروفر خارج کنید و بدون در به‌مدت ۵ دقیقه کناری بگذارید تا حرارت آن کمی از دست برود. سپس برگ بو را از داخل مواد بیرون آورده و بقیه سبزیجات را صاف کنید. در ضمن، آب آن را نیز در کاسه دیگری نگه دارید. حالا سبزیجات پخته صاف شده را داخل دستگاه غذاساز یا خردکن بریزید تا به صورت پوره درآید و کرم مانند شود.
ظرف دیگری آماده کرده و پوره را به همراه آب مرغ در آن بریزید و خوب با هم مخلوط کنید. پس از آن، مخلوط را با نمک و فلفل، طعم‌دار کنید. سپس در ظرف را گذاشته و به مدت ۴ تا ۵ دقیقه با حداکثر قدرت در مایکروفر حرارت دهید تا سوپ داغ و آماده شود. حالا تنها کافی است آن را به کاسه بزرگی منتقل کرده و روی سوپ را با خامه و چند برگ شوید تزئین کنید.
منبع : همشهری آنلاین