چهارشنبه, ۶ تیر, ۱۴۰۳ / 26 June, 2024
مجله ویستا

چگونه در آپارتمانهای کوچک زندگی کنیم


چگونه در آپارتمانهای کوچک زندگی کنیم
جای هیچ شکی نیست که فضاهای کوچک و دست پاگیر ما و به خضوض زنان خانهدار را با مشکلات عدیده ای روبرو می کند . این مسئله موجب می شود ما همواره روی یک سری از لوازم مورد نیاز خطبکشیم. آخرین باری که اسباب کشی کردید را به خاطر بیاورید و توجه کنید که اسباب و اثاثیه زندگی شما در حال کم شدن هستند. به هر حال اگر می خواهید از فضای کوچک اطرافیانتان بهترین و شایسته ترین بهره ها را ببرید بهتر است به این مطالب توجه داشته باشید چو بی تردید نکات طلایی در آن خوابیده است.
● طرح چند سوال
از خود پرسیده اید چرا به خانه ای آمدید که فضای کمی دارد؟ ایا این یک تصمیم اقتصادی بوده یا نه؟ نظرتان درباره زندگی در یک خانه آن هم با فضاهای کم و دست و پاگیر چیست؟
حال که این پرسش ها را از خود مطرح کردید به دنبال پاسخ هایی برای آنها باشید تا بدین ترتیب نگرانی ها و ناراحتی ها یی که از علت روی دادن چنین مشکلاتی داشته اید, برایتان اشکار شود.
همه فضاهای داخل منزل را در فهرستی ثبت کنید.
گام نخست برای مقابله با فضای کوچک و در عین حال اسباب و اثاثیه فراوان , مشخص کردن حجم فضای خالی و میزان اسباب و اثاثیه است.
شرح دقیق فضاهای خالی را بنویسید مثل: چند کابینت بزرگ و چند کابینت کوچک دارید؟
با خود فکر کنید کدام یک از وسایل آشپز خانه ضروری و کدام غیر ضروری هستند؟ کدام یم از همه بیشتر مورد نیاز هستند؟ فکر می کنید کجا باید قرار بگیرند؟ درباره تمام وسایل آشپزخانه و سایر لوازم موجود در اتاق های دیگر نیز چنین فکری را داشته باشیدو .اضح است که برخی از موارد کاملا غیر ضروری است ودست و پا گیر باید از منزل خارج شوند. این کار را با جرات انجام دهید! و سعی نکنید تنها جابه جا کننده باشید.
اما پیش از آنکه از شر وسیله ای خلاص شوید, حتما این سوال را از خود بپرسید تا چه زمان در این منزل کوچک هستید؟ شاید روزی به خانه ای بزرگتر بروید. پس بهتر است که با ظبقه بندی کردن این لوازم غیر ضروری چند مورد از آنها را در یک محل جداگانه انبار کنید
بد نیست کمی هم حس فداکاری و از خود گذشتگی داشته باشید. لازم نیست که اگر می خواهید از شر هر وسیله ای که به آن احتیاج ندارید خلاص شوید , حتما آن را از بین ببرید بلکه می توانید آن را به اماکنی که این گونه وسایل را تحویل می گیرند, ارائه کنید تا دیگر افرادی که به آنها نیاز دارند, بتوانند با پرداخت پول کمی آنها را به خانه خود بیاورند. با این کار خود در واقع این وسایل در یک زندگی جدید استفاده کرده اید
● چند راهکار دیگر
حال که توانستید با جرات خاصی از شر بسیاری از لوازم اضافی خود خلاص شوید نوبت به آن رسیده است تا با طبقه بندی و جابه جایی مختصری در لوازم باقی مانده در منزل فضاهای خالی بیشتری برای خود دست و پا کنید.. مثلا بد نیست که ابزار مربوط به آرایش خود را تماما در یک کیف کوچک ریخته و آن را به میخی در زر میز خود آویزان کرد. به این ترتیب هم لوازمتان در اختیار دارید و هم آنکه جای جای مناسبی را برای ان پیدا کرده اید.
قفسه ها و قفسه بندی را هرگز فراموش نکنید. قفسه ها می توانند نقش حیاتی را در خلق فضاهای بیشتر
خالی در منزل ایفا کنند. روی این قفسه ها می توانید هزاران جسم کوچک و بزرگ قرار دهید . این کار مزایای
خاض خود را دارد. هم می توانید آنها را در جلوی چشم خود قرار دهید و در عین حال دست و پا گیر نباشند.
پشت درها جاهای خوبی برای قرار دادن لوازمی همچون لباسها هستند این وسایل را می توان به راحتی
پشت درها آویزان کرد, بدون آنکه مانعی در سر راه باز و بسته شدن درها ایجاد شود.

http://nobelak.blogfa.com/post-۱۹۳.aspx