یکشنبه, ۳۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 July, 2024
مجله ویستا

خوراک گوشت و سیب زمینی


● مواد لازم:
گوشت چرخ كرده= نیم كیلو
سیب زمینی آبپز شده= ۱.۵ كیلو
تخم مرغ خام= ۱ عدد
فلفل دلمه ای ریز شده= ۱ عدد
سیررنده شده= ۱ حبه
پیاز= ۲ عددبزرگ
هویج خام رنده شده= ۳ عدد
پنیر پیتزا رنده شده= ۱.۵ بسته
نمك و فلفل= به میزان دلخواه
زردچوبه جهت گوشت= ۲ قاشق مرباخوری
ادویه كاری جهت گوشت ۱= قاشق مربا خوری
گوجه فرنگی سفت ریز شده ۱= عدد جهت تزیین
فلفل دلمه ای ریز شده= ۱ عدد جهت تزیین
نمك /زرد چوبه/ادویه كاری مقداری جهت مخلوط نمودن با سیب زمینی آبپز شده
روغن مایع به میزان لازم جهت سرخ كردن گوشت و چرب نمودن ظرف پیركس
● طرز تهیه:
روغن را داخل ماهیتابه ریخته و پیاز را اضافه نموده و سرخ می نماییم سپس گوشت چرخ كرده را همراه با سیر رنده شده/ هویج ردنده شده و فلفل دلمه ای ریز شده تفت داده و سپس نمك و زردچوبه و ادویه و فلفل را نیز اضافه كرده و پس از مخلوط و سرخ كردن كنار می گذاریم.
در ظرفی سیب زمینی آبپز شده را با رنده درشت رنده كرده و سپس ۱ عدد تخم مرغ خام و كمی نمك و زردچوبه و ادویه اضافه نموده و خوب مخلوط میكینم سپس ظرف پیركس را چرپ نموده و مخلوط سیب زمینی را داخل آن ریخته و آنرا كاملا درته ظرف پهن كرده تا بصورت یكنواخت ظرف پر شود . سپس با مخلوط گوشت چرخ كرده روی سیب زمینی را كاملا بپوشانید و پنیر رنده شده پیتزا را روی آن بریزید و با فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی خرد شده روی آنرا بپوشانید و یا بدلخواه تزیین نماییدسپس ظرف را بمدت ۴۰ دقیقه درپنجره وسط فربا درجه حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد كه حدود ۱۰ دقیقه قبل گرم شده است گذاشته تا پخته شده و ته سیب زمینی طلایی گردد سپس ظرف را از فر خارج كرده و بمدت ۵ دقیقه كنار گذاشته سپس باهمان ظرف آنرا سرو نمایید. (نوش جان)
((در صورت تمایل می توانید مقدار ۳۰۰ گرم قارچ برش داده شده و تفت داده شده با آبلیمو را با مخلوط مواد گوشت چرخ كرده مخلوط نمایید ))
افسانه . ن
منبع : آشپزآنلاین