یکشنبه, ۶ آذر, ۱۴۰۱ / 27 November, 2022
مجله ویستا

پاسداری - Vigil


پاسداری - Vigil
سال تولید : ۱۹۸۴
کشور تولیدکننده : زلاند نو
محصول : جان مینارد
کارگردان : وینسنت وارد
فیلمنامه‌نویس : گریم تتلی و وارد.
فیلمبردار : آلون بولینگر
آهنگساز(موسیقی متن) : جک بادی.
هنرپیشگان : بیل کر، گوردون شیلدز، پنه‌لوپی استوارت، فرانک ویتن، آرتور ساتن و اسنو ترنر.
نوع فیلم : رنگی، ۹۰ دقیقه.


«جاستین» (شیلدز)، همسرش، «لیز» (استوارت)، دخترش، «تاس» (کی) و «پدربزرگ» (کر) در کنار هم در مزرعه‌ای زندگی می‌کنند. اوقات فراغت «جاستین» به شکار می‌گذر تا اینکه در یکی از روزهائی که برای شکار رفته، کشته می‌شود. جسدش را شکارچی دیگری به‌نام «ایتان» (ویتن) به خانه می‌آورد. پس از تشییع جنازه، «لیز»، «ایتان» برای رسیدگی به امور مزرعه استخدام می‌کند. «تاس» ابتدا از «ایتان» می‌تترسد، به زودی به حضور او عادت می‌کند. روزی «تاس» درس باله مادرش را رها می‌کند تا با «ایتان» و پدربزرگ کمک کند. او از کابوسی همیشگی که در آن «ایتان»، پدرش را به قتل می‌رساند، رنج می‌برد. «ایتان» پس از برقراری رابطه با «لیز»، مزرعه را ترک می‌کند و «تاس» تصمیم می‌گیرد تا همراه مادر و پدربزرگش به امور مزرعه رسیدگی کند.
* فیلمی درباره تقابل انسان و ماشین و جدال برای برتری بر طبیعت که به خاطر روایت مغشوش و پُر ایرادش از داستانی افسانه‌ای - فولکلوریک و وابستگی بیش از حد به آن و همچنین تلاش کارگردان برای ضبط تصاویری زیبا و خوش آب و رنگ از طبیعی بکر، در سطح باقی می‌ماند. مشکل دیگر فیلم لحن آن است که میان اثری حماسی ملودرام سرگردان است.


همچنین مشاهده کنید

سایت برترینهاسایت نامه نیوزسایت همشهری‌آنلاینخبرگزاری تحلیل بازارسایت نورنیوزسایت اقتصادنیوزروزنامه شهروندسایت اعتماد آنلاینسایت رویداد 24سایت دیدبان ایران