جمعه, ۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 June, 2024
مجله ویستا

یانگ هون جی


یانگ هون جی
آقای"یانگ هون جی" از خوانندگان مشهور عضو انجمن موسیقیدانان و انجمن درام نویسان چین است.
وی فوریه سال ۱۹۴۲ در شهر "دا لیان" استان "لیائو نینگ" متولد شد و از کودکی به آوازخوانی علاقه مند بوده است . سال ۱۹۶۲ ، وارد گروه تآتر اداره کل سیاسی ارتش بیجینگ شد. وی نزد استادان "لی منگ شیونگ" ، "یانگ هوا تانگ" و "شن سیانگ" آوازخوانی را آموخت.
"یانگ هون جی" از جوانی تمامی تئوری‌های کارشناسی موسیقی از جمله پیانو، علوم موسیقی، زبان ایتالیا و غیره را آموخت. این تلاش وی در موفقیتش تاثیرات تعیین کننده‌ای داشت.
سال ۱۹۷۹، "سیجی اوزاوا" رهبر موسیقی ژاپن برای نمایش موسیقی نهم سمفونی "بیسوون" با همکاری با گروه مرکزی موسیقی چین وارد این کشور شد. "یانگ" از میان دهها خواننده برجسته چین برای شرکت در این نمایش انتخاب شد و مورد تقدیر "سیجی اوزاوا" قرار گرفت. از آن به بعد، وی در کنسرتهای موسیقی و تآتر نقش‌های مهمی ایفا کرده و به موفقیتهای بزرگی نایل آمد.
وی جایزه "گل یخ" اپرای سراسر چین و جایزه "ون هوا" شورای دولتی را از آن خود کرده است. "یانگ هون جی" همواره در جشنواره‌ها و فعالیتهای مهم تلویزیون مرکزی و کانالهای تلویزیونی سراسر چین شرکت کرده و برای ده‌ها سینما و سریال ترانه‌هایی مانند سریال "داستان سه کشور" و "وداع از مسکو" خوانده و خاطرات عمیقی درذهن مردم برجای گذارده است.
منبع : رادیو بین‌المللی چین