جمعه, ۲۹ تیر, ۱۴۰۳ / 19 July, 2024
مجله ویستا

شمع ژله‌ای برفی با تزئین نوار پُرزداز به‌صورت مارپیچ


شمع ژله‌ای برفی با تزئین نوار پُرزداز به‌صورت مارپیچ
● مواد و لوازم مورد نیاز:
- نوار نقره‌ای ریش‌ ریش (مانند شیشه شور)
- کاسه کوچک
- موم ژله‌ای شمع
- موچین
- ظرف شیشه‌ای شفاف کوچک
- قابلمه
- دماسنج گیره‌دار
- میله فلزی
- فتیله
● روش ساخت:
۱. از وسط ظرف شروع کرده و نوار ریش ریش را به سمت بیرون ظرف به شکل مارپیچ به اندازه دیواره داخل ظرف فُرم دهید.
۲. در کاسه کوچک کمی ژل داغ بریزید و نوارهای مارپیچ را داخل آن قرار دهید، سپس آنها را یکی یکی از داخل ژل بردارید و با انگشتان روی آنها به سمت پائین بکشید تا اضافه ژل داخل کاسه بریزد.
۳. هریک از نوارها را در مقابل دیواره داخلی ظرف کمی فشار دهید و اگر لازم است از موچین استفاده کنید و آنها را در جای خود به اندازه لازم قرار دهید. ژلی که بع از تمیز کردن آنها با انگشتان روی نوارها باقی مانده باعث چسبیدن آنها به شیشه می‌شود.
۴. قابلمه را روی حرارت پائین قرار دهید، و به مقدار کافی ژل برای پر کردن ظرف داخل قابلمه بریزید و ذوب کنید، دماسنج را به بدنه قابلمه وصل کنید (دقت کنید که روی بسته‌های ژل میزان درجه حرارت داده شده) بنابراین ژل را تا همین درجه حرارت دهید، و سعی کنید که ژل زیاد داغ نشود و سپس گل را داخل ظرف بریزید، در این طرح حباب‌ها بسیار زیبا می‌باشند، اما اگر می‌خواهید آنها را کم کنید میله فلزی را به آرامی داخل ژل بچرخانید تا تعداد حباب‌ها کمتر شوند.
۵. وقتی ژل تقریباً سرد شد، فتیله را قرار دهید.
این شمع زیبا را با موم شفاف بسازید و هنر خود را به نمایش بگذارید. همانطور که در تصویر می‌بینید اگر تعداد حباب‌های داخل شمع زیادتر باشد زیباتر می‌باشد.
منبع : مطالب ارسال شده