یکشنبه, ۲۷ خرداد, ۱۴۰۳ / 16 June, 2024
مجله ویستا

بیشتر بخندید


همه روزهای هفته آینده، در آغاز روز پنج‌ یا ده دقیقه را به خندیدن بگذرانید. این‌کار را در خلوت‌گاه یا پشت‌ میز آشپزخانه یا در هر جا که برایتان موثرتر است انجام بدهید. اگرچه کار آسانی نیست. زیرا در فرهنگ ما زیاد خندیدن ترویج نشده است. اما اگر زیاد بخندید، از بینش‌های زائیده از آن حیرت خواهید کرد.
شاید نخست ادای خندیدن را در آورید. شاید ناگزیر تا انتهای این فرایند به‌طور تصنعی بخندید. اشکالی ندارد. وانمود کنید که بازیگر هستید و نقش‌تان را اجرا می‌کنید. اگر بایستید یا لبه صندلی بنشینید، آسان‌تر می‌شود. پس از چند دقیقه نخست، عضلات شکم‌تان کمی درد می‌گیرد. نگران نشوید. به خندیدن ادامه دهید.
پس از خاتمه خندیدن، آرام بنشینید تا جسم و جانتان ثمراتش را دریافت و جذب کند. آن‌گاه روزتان را آغاز کنید.
انجام این کار همراه با یک نفر دیگر که به این کار علاقمند باشد، بسیار سودمند است. در میان خندیدن، زیر گریه نزنید. بعداً درباره مسأله گریستن نیز به‌طور جداگانه گفتگو خواهیم کرد.
در پایان هفته ـ یا حتی شاید زودتر ـ می‌بینید که می‌توانید از همه چیز بخندید. این انتخابی قدرتمند است که به هنگام پرداختن به امور دشوارتر کمکتان می‌کند.
به‌هنگام طی راهتان، وقتی با اوضاع و شرایطی به ظاهر دشوار مواجه می‌شوید، استفاده از این ابزار را از یاد نبرید. زندگی‌تان را دگرگون خواهید ساخت.
همچنین چندی از وقتتان را با افرادی صرف کنید که شما را به خنده می‌اندازند. به تماشای فیلم‌های خنده‌دار بنشینید. کتاب‌های خنده‌دار بخوانید. خندیدن به روح و جان خوراک می‌رساند.
منبع : مطالب ارسال شده