جمعه, ۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 June, 2024
مجله ویستا

آشنایی با باشگاه داماش گیلان


آشنایی با باشگاه داماش گیلان
باشگاه داماش گیلان با انحلال تیم پگاه گیلان و خرید امتیاز این باشگاه در سال ۱۳۸۷ تأسیس شد.
تیم پگاه گیلان خود نیز با خرید امتیاز تیم پرسابقه استقال رشت تاسیس شده بود. استقلال رشت از سال ۱۳۶۲ و با حمایت شهرداری رشت در مسابقات کشوری فوتبال شرکت می‌کرد، اما کسب نتایج ضعیف در فصل ۸۰-۸۱ لیگ، نهایتاً به انحلال این باشگاه منجر شد و با خرید امتیاز باشگاه توسط صنایع شیر گیلان اکثر باتزیکنان استقلال رشت به باشگاه تازه تأسیس پگاه منتقل شدند.
این باشگاه تازه‌تأسیس در فصل ۸۱-۸۲ جام آزادگان به مربی‌گری مجید جهانپور با کسب نایب قهرمانی نگاه‌ها را به سوی خود جلب کند.
با این نتیجه پگاه توانست به جمع تیم‌های حاضر در لیگ‌برتر بیوندد، اما پس از آن بود که روزهای کم فروغ برای این باشگاه خوب گیلانی رقم خورد.
در نخستین فصل حضور در لیگ برتر پگاه گیلان جایگاهی بهتر از سکوی نهم را از آن خود نکرد و در در جام حذفی همان سال نیز تنها به یک هشتم نهایی رسید.
پگاه با سقوط به رده شانزدهم در دومین دوره لیگ برتر، راهی پلی‌آف شد که نتیجه دیدار پلی‌آف سقوط پگاه به دسته اول فوتبال کشور را رقم زد.
یکسال در بعد حضور دوباره در پلی‌آف توانست این تیم خوب شمالی را به لیگ برتر بازگرداند و به این ترتیب پگاه گیلان جواز حضور در بازی‌های فصل ۸۶-۸۷ لیگ برتر را پیدا کرد. پگاه این بازگشت به لیگ برتر را هم مدیون مربی‌گری جهانپور بود.
منبع : همشهری آنلاین