شنبه, ۲ تیر, ۱۴۰۳ / 22 June, 2024
مجله ویستا

خطرناک ترین دامین ها از دید McAfee


خطرناک ترین دامین ها از دید McAfee
پنج دامین برتر که مملو از فایل های خطرناک هستند به این ترتیب میباشند .info .ro .ws .biz .cn
McAfee با امتحان اطلاعات ۹.۹ میلیون وب سایت در ۲۶۵ دامین برتر بین المللی به این نتیجه رسیده است که ۷۴ دامین شامل ۲۰۰۰ سایت که حاوی فایل هایی بوده اند که بدون اطلاع کاربر بر روی کامپیوتر آنان قرار میگرفتند و بسته به نوع فایل خرابی هایی را اعمال میکردند.
این تحقیق نشان داده است که از دامین هایی که به نام کشور ها ثبت شده است به ترتیب ۱۹.۲ درصد از دامین های هنگ کنگ .hk دامین های چین ۱۱ درصد .cn دامین های فیلیپین ۷.۷ درصد .ph حاوی برترین مشکلات امنیتی بوده اند.
به گفته McAfee سال گذشته دامین جزیره توکلو در جنوب اقیانوس آرام .tk از برترین دامین ها بود که در رده بندی اخیر از بین این ۷۴ وب سایت در رده ۲۸ قرار گرفته. .tk دامینی بود که به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار میگرفت و همین امر میتواند این مشکل را به وجود آورده باشد.
از دامین های رایج نیز .info با ۲۱.۹۵% .ro با ۱۴.۱۸% .ws با ۱۲.۵% .biz با ۱۱.۶۴% .cn با ۱۰.۷۵% در این رده بندی قرار گرفتند.
از دید ما برای اینکه دچار این مشکلات نشوید : ۱. به سایت هایی که با این دامین ها هستند نروید ، اگر هم که میروید از سلامت آن آگاه شوید ۲. در انتخاب ضد ویروس خود دقت کنید ۳. همیشه ضد ویروس خود را به روز نگه دارید.

http://tnt-pic.blogfa.com/post-۴۷۸.aspx
منبع : مطالب ارسال شده